M n wmm mjms IfllPiiffl Dankzij lossere relatie met rijk commerciëlere exploitatie NS zoekt 'treinliefdes' Macor huurt fotograaf voor dierenfeest Ziektekostenverzekering voor ouderen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 29 maart 1989 r>_ Wat te melden? Postbus 5017 4330 KA Middelburg Allerlei Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 15 tot 22 maart de volgende voorwerpen aan'gegeven: een bankbiljet, een leesbril, een dwergkonijn, dart pijltjes, een etui met sleutels, 8 sleutels in een etui, een tas (puk kel) met inhoud, een damestas met sleutels en een wieldop. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode niets aangegeven. Diamanten paar - Jan Meul- meester en Grietje van Eenen- naam vieren op woensdag 29 maart hun 60-jarig huwelijksfeest in de recreatiezaal van verzor gingstehuis Ter Rede aan de Kou- dekerkseweg 81 te Vlissingen. Namens het gemeentebestuur biedt burgemeester J.C.Th, van der Doef het diamanten paar daar om 16 uur de gelukwensen aan. Ouderen Contactmiddag ANBO - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt op dinsdag 4 april om 14 uur een contact middag in gebouw De Schakel aan de Bachtensteene te Middel burg. Er zal een lezing worden gehouden over homeopathie en na de pauze is er een spelletje bingo. Verder wordt er iedere donderdag vanaf 14 uur in Het Bastion een spelletjesmiddag ge houden voor alle ouderen vanaf 50 jaar. Dagboottocht - De vereniging De Zonnebloem, afdeling Middel burg, houdt weer een boottocht voor alle aan huis gebonden per sonen, invaliden en bejaarden. Er bestaat geen leeftijdsgrens. Op maandag 24 april zal het schip Scheldevallei om 9 uur vertrek ken vanaf de Loskade in Middel burg. Om half zes zijn de reislustigen terug. Aanmeldingen vóór 15 april bij N. Kors, Span- jaardstr. 58 te Middelburg, tel. 01180-25634. Cursus - Voor de inwoners van Arnemuiden die hebben deelge nomen aan de cursus 'Gezond heid en ouder worden' zullen op 6, 13, 20, en 27 april vervolgbij- eenkomsten worden gehouden van 14 tot 16 uur in het Vereni gingsgebouw De Arne. Inlichtin gen: Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, tel. 01187-1514. Dat de overheid de rol van het openbaar vervoer wil vergroten, betekent voor het Streekvervoer Zuid-West-Nederland een kans om zijn activiteiten uit te breiden. Hiervoor zal echter een grote marktinspanning moeten worden geleverd. Maar de ZWN kan deze kansen alleen maar grijpen als de overheid voldoende geld beschik baar stelt voor de uitvoering van het door haar uitgestippelde be leidsplan. De Zeeuwse busonder neming gaat nu 'neven-activiteiten' ontplooien die zeer zeker geld in het laadje zullen brengen. Verwacht wordt dat dit echter slechts een margi nale bijdrage is aan de omzet. Dat staat in het Beleidsplan 1989 dat ZWN heeft vastgesteld om beslagen ten ijs te komen als het zijn eigen boontjes moet gaan doppen en niet meer als een be delaar in 'Den Haag' om geld hoeft aan te kloppen. In dat be leidsplan worden behalve een po sitieve toonzetting over de toekomst ook nogal wat angels en klemmen opgesomd die het welslagen van een goed open baar vervoer de komende jaren in de weg staan. Goed openbaar vervoer is namelijk van levensbe lang. Immers: het regeringsbeleid is er op gericht om het gebruik van de auto terug te dringen. Al thans: er moet selectiever naar de 'heilige koe' worden gegrepen om zich te verplaatsen. En het draait allemaal om geld. „ZWN krijgt alleen geld voor het rijden van door het rijk goedge- Foto Back heet nu Combi Back Na vijftig jaar gaat Foto Back zijn naam veranderen. Foto Video Back heet voortaan Combi Back. De fotozaak met vestigingen in Middelburg, Vlissingen en Goes is al een aantal jaren aangesloten bij Combi Nederland bv. Back besloot tot aansluiting om dat hij met de keten achter de hand op lagere inkoopkosten komt. „En dat komt de consu ment weer ten goede", aldus de eigenaar Hans Back. Verenigingen Diaporamaclub- In buurthuis De Paraplu aan de Alexander Go- gelweg in Vlissingen - ingang achterzijde Wijkcentrum Open Hof - houdt de Diaporamaclub re gio Middelburg weer haar maan delijkse bijeenkomst. Dat gebeurt maandag 3 april, aanvang 20 uur. J. Smit uit Vlissingen zal een se rie laten zien in overvloeiprojektie over zijn reis door Indonesië. Computerclub - De BBC com puterclub, vereniging van gebrui kers van ACORN computers, houdt op vrijdag 31 maart vanaf 19 uur haar maandelijkse bijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Onderwerp van de bijeenkomst zal zijn, MS-DOS op een Master 512. Jaarvergadering - Met het oog op de openstelling van de Euro pese grenzen zal de jaarvergade ring van de Zeeuwse Vrouwenraad in het teken staan van 'Europa dichterbij: Eén Euro pese huishouding?' Er zal worden gesproken over het toekomstig Europees consumentenbeleid met betrekking tot de veiligheid en gezondheid van de burgers. De vergadering wordt gehouden op 24 april in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg. Aanvang huishoudelijke vergadering 9.15, thema gedeelte vanaf 11 uur. Sociaal Deelnemersoverleg - Voor deelnemers van het Aktiviteiten Centrum Middelburg is er een zo genaamd deelnemersoverleg op donderdag 30 maart, aanvang 13.30 uur, in het Ontmoetings centrum Dauwendaele te Middel burg. De avond wordt afgesloten met een gezellig samenzijn met bingo. Koffiecontact - De vrouwen groep 'Kom uit je huis' van het Sociaal-Kultureel Werk de Hay- man houdt op woensdag 5 april een informatie-ochtend over de diverse activiteiten. De informatie wordt gegeven van 9.30 tot 11.30 uur in het Zuiderbaken aan de La Palmastraat in Middelburg. Het betreft activiteiten als hobby- groep, excursiegroep, timmeren, kantklossen, Indisch koken, handwerkgroep, Franse en Engel se les. Gratis kinderopvang is mogelijk. keurde ritten. Dat betekent dat de maatschappelijke functie die ZWN in de regio heeft door de rijksnormen worden begrensd. ZWN wil echter het vervoer zo in richten dat ook in de zwakke ge bieden een redelijke verzorgingsgraad wordt ge haald", zo wordt vastgesteld in het Beleidsplan 1989. De financiële verhouding met het rijk worden steeds losser. Tot twee jaar geleden dekte het rijk alle kosten die werden gemaakt door vooraf goedgekeurde uitga ven. „De minister trad op als een soort superwethouder". Nu krijgt het streekvervoer een som geld waarvan de omvang wordt be- Sport Coopertest - De geplande Coo- pertest van de Goese atletiekver eniging AV '56 - woensdag 5 april - gaat niet door. Het laatste evenement van de Bevelandse club is vastgesteld op dinsdag 4 april. Dan is er een sponsorloop voor leden. Westduinklassieker - De re creatieafdeling van Atletica gaat in samenwerking met de Skandia Sauna de Westduinklassieker weer in ere herstellen. Als onder deel van het trimgebeuren wordt zondag 9 april om 14 uur de 15 km-loop gehouden. Start en fi nish bij Skandia Sauna. Ook kor tere afstanden, vanaf 2,5 km kunnen worden gelopen. Sport Overdag - De Zeeuwse Sportraad heeft een brochure uit gegeven waarin alle sportactivi teiten staan genoemd - overdag in Zeeuwse plaatsen. De brochu re is bedoeld voor wie overdag tijd heeft en geïnteresseerd is in sport en spelbeoefening en is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad, Dam 31, Middelburg; 01180-82500 Shin Koku - De Judovereninging 'Shin Koku' begint op donderdag 6 april met conditietraining. Deel nemers dienen 15 jaar of ouder te zijn. Donderdag 30 maart is er een introductie- en informatie avond in de grote zaal van Het Dorpshuis in Nieuw en St. Joos- land, aanvang 21 uur Milieu Boomfeestdag - De minister van Landbouw en Visserij, G.J.M. Braks, zal de eerste boom planten tijdens de landelijke viering van de Nationale Boomfeestdag op woensdag 5 april op het Floriade- terrein te Zoetermeer. Bij deze landelijke viering zullen 3.300 kinderen aanwezig zijn van ruim 100 basisscholen uit Den Haag en Zoetermeer. Voor de Boom feestdag 1989 is als thema geko zen: 'een boom als huis'. Hiermee wordt het belang onderstreept van de boom als woning voor al lerlei vogelsoorten, vleermuizen en tal van andere organismen. Ruim 500 gemeenten over heel Nederland doen mee aan deze actie. Informatie voor de regio Zeeland kunt u opvragen bij coör dinator N.A.M. Sengers, Postbus 6, 4460 AA Goes, tel. 01184-34840. paald door een goedgekeurde produktie. Volgend jaar - zo leert het beleidsplan - krijgt de buson derneming een vergoeding van de minster per goedgekeurd bus uur. De gemiddelde kosten in de hele bedrijfstak vormen de basis. ZWN verwacht dat er een con currentie in efficiëncy zal ont staan met het andere streekvervoer in den lande. Het Zeeuwse bedrijf denkt echter de ze strijd aan te kunnen vanwege de lage indirecte kosten. Het is zelfs zo optimistisch dat het mo gelijkheden ziet om de activitei ten 'in de daluren' te kunnen uitbreiden door bussen op com merciële basis beschikbaar te stellen. Beurs De Schaapskooi - In de Vlis- singse wijk Papagaaienburg wordt vrijdag 7 april van 9.30 tot 11 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden, in het kerkcentrum De Schaapskooi. De helft van de opbrengst is voor een goed doel. Kleding en speel goed kunnen 4 en 5 april tussen 9 en 10 uur worden ingeleverd. Speeltreintje - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje' in Oostkapelle houdt zaterdag 8 april een speelgoed- en zomerkledingbeurs in het Hervormd Gemeentecen trum aan de Dorpsstraat. De beurs is open van 10 tot 11.30. Zomerkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed kan worden ingeleverd op maandag 3 en dinsdag 4 april tussen 11 en 11.30 bij de peuterspeelzaal. Vijf tig procent van de opbrengst gaat naar de peuterspeelzaal, de andere vijftig procent en de niet verkochte spullen kunnen wor den afgehaald bij de peuterspeel- zaal. 01188-3084. De Vrijburg - Een kledingbeurs met voorjaar en zomerkleding voor kinderen, in de maten 92 tot en met 170 wordt woensdag 5 april gehouden door bassisschool De Vrijburg, van 13.30 tot 14.30. De school staat aan de Generaal H. Smithlaan in Middelburg. De kleding kan maandag 3 april wor den afgeleverd van 9 tot 12 uur. De helft van de opbrengst gaat naar de school. Ahoy-Rotterdam - De Visma, VrijiAktief en Eigenhandig zijn drie verschillende, maar toch wel aan elkaar verwante consumen tenbeurzen. Ze worden gelijktij dig als één grote voorjaarsbeurs gehouden in Ahoy-Rotterdam en wel van woensdag 29 maart tot en met zondag 2 april. De ope ning, op woensdag 29 maart om 11 uur, wordt verricht door mr. J.M.P.H. van der Zijden, directeur openluchtrecreatie van de provin cie Zuid-Holland. Openingstijden: van 11 tot 17 en 19 tot 22.30 uur. Op zaterdag en zondag al leen van 11 tot 17 uur Belasting Invullen T-formulier - De afde ling 'Werkende Jongeren' van het CNV helpt jongeren ook dit jaar weer met het invullen van het T- biljet. Daarmee kan te veel be taalde belasting worden terug gevraagd. Hiervoor geeft de jon gerenorganisatie een gratis folder uit die verkrijgbaar is bij; Gerbran- dyhof 40, 4463 tt, Goes. 01100-20310. Integratie Alberto, Gall Gall en Party Shop Deze week zal de integratie van de slijterij-ketens Alberto, Gall Gall en Party Shop daadwer kelijk starten. Dit is het gevolg van de overname door Koninklij ke Ahold van de winkelketens Gall Gall en Party Shop van Bols Nederland. De samenvoe ging houdt in dat de sterke kan ten van de drie huidige formules zullen worden gebundeld in een nieuwe slijterij-keten onder één naam, waarbij vooral het speciaalzaken-karakter bena drukt zal worden. De gezamen lijke slijterij-activiteiten zullen worden voorgezet onder de naam Gall Gall. Er is ondermeer een Alberto- zaak in het Vlissingse Mirocen- ter. De naamswisseling van de Alberto- en Party shop-slijterijen naar Gall Gall zal landelijk per regio worden doorgevoerd. De samenvoeging zal vrijwel geen veranderingen in het assorti ment gedistilleerd, wijnen en frisdranken met zich brengen. Tijdens het aanpassen van de fi lialen zal de verkoop in de be staande slijterijen gewoon doorgaan. Politiek Openbare bijeenkomst - Loui se Groenman, lid van de Tweede Kamer voor D66 brengt op vrij dag 31 maart een werkbezoek aan Zeeland. Het bezoek dat s'morgens in Zierikzee begint zal om 17 uur worden afgesloten met een openbare bijeenkomst in de Bolwerkzaal in de Stads schouwburg te Middelburg. Zo wel Louise Groenman als Jopie Boogerd (staten) houden er een korte inleiding over de actuele politieke situatie. Westkapelle - In Westkapelle worden de komende drie jaar 60 lichtmasten vervangen. Onlangs werd geconstateerd dat er 57 aan vervanging toe zijn. De ope ratie wordt uitgesmeerd over 3 jaar. De kosten worden geraamd op f 90.000,-. B en w stellen dit voor aan de raad, die zich daar over tijdens de vergadering op donderdag 30 maart uitspreekt. Die vergadering begint om 20 uur. Alleenstaande ouders - De Landelijke Vereniging Ambulante Fiom begon in maart met een 'open' eenoudergroep voor men sen die na het verbreken van een relatie alleen voor de opvoeding van hun kind(eren) staan. 'Open' wil in dit verband zeggen dat, éénmaal per maand, nieuwe deelnemers kunnen instappen en mensen die dat willen kunnen stoppen. De eerstvolgende 'open' bijeenkomst is op woensdag 5 april om 20 uur in het Fiom-pand, Varkensmarkt 1 te Middelburg, 01180-23711. Jaarvergadering - De Bouw- en Houtbond FNV afdeling Middel burg houdt op vrijdag 31 maart vanaf 19.30 haar jaarvergadering in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg. Na afloop, ongeveer 20.30 uur, volgt een feestavond met de huldiging van een aantal jubilarissen die 25, 40 en 50 jaar lid van de bond zijn. Uw hoeden- en bontspecialist Kunstenaars tonen collages in Stadsschouwburg Nog tot en met 5 mei tonen de kunstenaars Marijke Folkersma en Peter Jansen in het café restaurant Du Theatre van de Middelburgse Stadsschouwburg collage's en foto's uit tijdschrif ten die verknipt en samenge voegd zijn. Volgens beide kunstenaars biedt de schat aan informatie die wordt verspreid te genwoordig talrijke mogelijkhe den om er iets 'moois' van te maken. De Nederlandse Spoorwegen zijn op zoek naar 'treinliefdes'. Be doeld worden mensen die elkaar in de trein hebben leren kennen waarna een langdurige relatie is ontstaan. Dat hoeft zich overi gens niet te beperken tot liefdes relaties; ook mensen die na een ontmoeting bijvoorbeeld een schaakclub hebben opgericht kunnen zich melden bij de NS. Ns zoeken naar deze mensen met het oog op de jubileumvie ring. Voor 15 april dienen de 'treinliefdes' zich te hebben ge meld bij de Spoorwegen, project team NS 150 'de tentoonstelling', Postbus 2025, 3500 HA Utrecht. Esso Macor bv in Vlissingen heef een fotograaf ingehuurd om kin deren op de foto te zetten tijdens het dierenfeest op 1 april in de sporthal van het internaat van de Zeevaartschool in Vlissingen. De kinderen kunnen dan - ver kleed als een dier - samen met de clown Joli Jolig worden gekiekt. Esso Macor betaalt de foto en de clown en draagt dit geld over aan de dierenbescherming. Verder is er zaterdag nog een aantal activiteiten waarbij de clown centraal staat. De benzine pompmaatschappij staat ook hier borg voor een gezellig optreden van de clown. Gezondheid Dianetics - Elke donderdag van af 20 uur is het Dianetics Cen trum Zeeland aan de Grijpskerkse weg 9 te Oostkapelle open voor een gratis introductielezing en een persoonlijkheidstest. Diane tics kan inzicht verschaffen in de werking van het verstand, hoe dat ons nadelig kan beïnvloeden en hoe we dat aan kunnen pakken. Collecte - Vertegenwoordigers van de Nederlandse Hartstichting gaan in de week van 3 tot en met 9 april op pad voor de jaarlijkse collecte. Bewegen - Fysiotherapeut J. Tissink vertelt op woensdag 5 april over hoe belangrijk het is om te bewegen. De conditie op peil brengen en houden is letterlijk van levensbelang, zal de bood schap van Tissink zijn. Deze (rookvrije) bijeenkomst van het Nederlandse Astma Fonds wordt gehouden in S&O/GPV-gebouw aan de Bosweg in Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Mensen van 65 en ouder die particulier verzekerd zijn te gen ziektekosten kunnen sinds 1 januari 1989 hun hui dige polis omzetten in een zo genaamde standaardpakketpolis. Dit is mogelijk geworden door een wijziging in de Wet op de toegang tot ziektekostenver zekeringen. Deze overstap moet wel binnen vier maan den gedaan worden: particu lier verzekerden die op 1 januari 1989 al 65 jaar zijn hebben vier maanden tijd om voor deze standaardpakketpo lis te kiezen, dus tot en met 30 april 1989. Particulier verze kerden die na 1 januari 1989 65 worden hebben gedurende vier maanden na de eerste dag van de maand waarin ze 65 werden de tijd voor een even tuele overstap. Het is een eenmalige keuze; zijn deze vier maanden voorbij dan is er geen mogelijkheid meer alsnog voor deze stan daardpakketpolis te kiezen. De dekking van de standaardpak ketpolis komt aardig overeen met de verplichte ziekenfonds verzekering en omdat dus on der meer ziekenhuishulp op basis van derde klasse, huis artsenhulp, geneesmiddelen, tandheelkundige hulp, fysio therapie e.d. Belangrijk is dat mr. Jan Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 verzekeraars ouderen niet mo gen weigeren met uitzonde ring van een klein aantal verzekeraars die hiervoor ont heffing hebben gekregen. U kunt dus ook van maatschap pij veranderen voor de stan daardpakketpolis. Voor ouderen met een ziekteverle den vormde de acceptatie veelal een onoverkomelijk struikelblok. Ook zijn er geen leef tijdstoeslagen en uitsluitingen, wel is er een betrekkelijk laag eigen risico of een lage eigen bijdrage. De premie bedraagt f 181,— per persoon per maand. Medeverzekering is niet mogelijk: zowel de man als de vrouw moeten zich apart verzekeren en apart pre mie betalen. Het kan zijn dat deze premie hoger is dan wat u nu betaalt maar de voorwaarden kunnen gunstiger zijn, bijv. meer ver strekkingen of een beduidend lager eigen risico waardoor een overstap aantrekkelijk kan zijn. Informeer bij twijfel hier over bij uw verzekeringsmaat schappij. Soms kunt u naast de standaardpakketpolis een aanvullende klasseverzekering afsluiten, informeer bij twijfel hiernaar. Met de premie van f 181,— per maand bent u er nog niet. Er zijn twee soorten wettelijke bijdrage op grond van de Wet op de toegang tot de Ziektekostenverzekeringen, dit is voor ouderen f 5,04 per maand en nog een omslagbij drage op grond van de Wet medefinanciering over verte genwoordiging oudere zieken fondsverzekerden, voor ouderen is dit f 3,20 per maand. Naast de f 18,— moet u dus in 1989 f 8,24 aan omslagbij drage per maand betalen. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: kand. Haasnoot, knd, 19 uur: ds. Nauta. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W. Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19.00 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. van Tüyll, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo 10 uur: ds. C.A. Westerveen, gez. dienst in Geref. kerk, 19 uur: ds. Spaans, gez. dienst in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Za. 19.30 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. M. Boot, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. onbekend. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Kerkkring 26. Zo. 10 uur: ds. A. van Hammelingen, 19 uur: ds. W. Smit, gez. dienst in Geref. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten, geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: Mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands, 19 uur: ds. Westerneng. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32.Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, knd. 4-7 jr, 19 uur: ds. M.V.J. de Craene. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8. Zo. 10.15 uur: ds. van TuyII m.m.v. kerkkoor. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. on bekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6. Zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus, 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. Oosterscheldestraat, geen dienst. Hofplein- kerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Oostkerk plein, geen dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, geen dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: dhr. P.A. Trimpe, 16.30 uur: bevestiging en intrede Drs. P.J. Rebel. Hervormde Gemeente Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. O. Elseman. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: dhr. Chr. J.G. Vonck. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. J. Dubbink. Hofpleinkerk, Hofplein, geen dienst. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. M. de Boer. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. P. Klijnsma. Engelse Kerk, geen dienst. Wijkgemeente Ge ref. Bond, in Ontmoetingskerk, 11 en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. W.F. Wisselink, 16.30 uur: ds. L Moes. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, Zo. 15.30 uur. Dam 6, wo. 19.30 uur: bijbelstudie Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. onbekend. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstran ten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. Chr.J.G. Vonck. Rooms Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. A. Laureys. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. J. Bruijn, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. J. Bruijn. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: dhr. J. van Leerdam, 19 uur: ds. A. Spaans- Molenaar, gez. dienst in N.H.K. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelissa Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. C. Bregman, 19 uur: Mw. ds. Spaans-Molenaar. ST LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. J. de Boon. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 19 uur: drs. E.V.E. Wijnands. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. A.P. Nauta, 19 uur: ds. O. El seman. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Zo. 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: ds. P. Joossa Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, Za. 9.00 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Hiensch. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schelde- poort. Za 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Eve ning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. zo. 9.30 en 17 uur: kand. J. Huisman. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Za 9.30 uur: themadienst geweten en samenleving. Gereformeerde kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Za St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: appeldienst, thema Ziende blind, ds. Pettinga. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 19 uur: ds. Kalksma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Makkinga. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Makkinga. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Het Anker, Bonnedijkestraat 165. onbekend. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Za 10 en 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wa 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. za 10 uur: ds. P. Joossa Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Rooms Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reeda Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. za 10 uur: samenkomst. Zwembad Vlissingen, 8.30 uur: doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5, za 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2, za on bekend. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67, za 9.30 uur: ds. Spaans. 19 uur: ds. Westerneng. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibror- dusplein 2, zo. 9 uur: ds. Boekesteijn. Do. 30 maart t/m wo. 5 april. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 01180-11721. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel 01180-12830. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00^iur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 01184-13933. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 01184-68021. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, O-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.A.L. Vaessen, Koepoortstraat 3, Middelburg, tel. 01180-13403. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 01180-12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. vó. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 01184-12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 01184-71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Mw. de Crom, tel. 01180-27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen- trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen- trale, tel. 01184-14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM 'COURT OX- HOOFT', Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9.00 tot 10.00 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: tel. 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: tel. 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE- LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10.00 tot 22.30 STICHTING 'BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND'; Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (tel. 01184-18395). VBOK, (Vereniging ter bescherming v.h. ongeboren kind), tel. 01180-35736. BELEIDSPLAN ZWN 1989 GEPRESENTEERD

de Faam | 1989 | | pagina 17