Hinderwet Bestemmingsplan Vergunning Verkeersregels, uw veiligheid! IP in de binnenstad Nieuwe huurwoningen Subsidieregeling sportevenementen Zeeuws Studiefonds Zwemmen met Pasen: Rondleidingen Themabij eenkomsten blessurepreventie Week Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Zomertijd Werk in uitvoering Ophalen huisvuil Sluiting kantoren Dit is vragen oin aangereden te worden! UW "Tafeltje Dekje" Doelstelling Openingstijden secretariaat: DE FAAM Woensdag 22 maart 1989 Door het oog van de Lange Jan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat zi) een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ver gunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan P.C. Koo- le 'B.V. te Middelburg, voor een horeca-groothandel aan de Maasstraat 26 te Middelburg. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden. De beschik king en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage tot 22 april 1989 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur in het gemeentehuis (voor inzage op donder dagavond telefonisch afspreken 01180-26251). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 22 april 1 989 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur vande Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat Transportbedrijf Matthijsse, Bergstraat 3 te Melisker- ke een vergunning ingevolge de Hindewet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een onderhouds- garage en kantoor aan de Arnesteinweg 37 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen on der voorschriften. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01 1 80-26251toestel 413). Bij de stuk ken ligt een mededeling waar en wanneer en mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 22 april 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, te gelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01 180-26251, toestel 413) kan in de periode van 6 tot en met 14 april 1989 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet instaat te zijn geweest, later beroep kunnen instel len bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouw van een tuinhuisje op het perceel Burgemeester Baas laan 3. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 24 maart 1 989 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen bezwaren kenbaar wor den gemaakt aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt -ter voldoening aan het bepaalde in artikel 1 2, lid 8 van de monumentenwet 1 988- be kend, dat met ingang van 23 maart 1 989 ter gemeentesecreta rie (afdeling algemene zaken) ter inzage ligt een aanvraag om een wijzigingsvergunning voor de monumentenpanden Kui perspoort nrs. 1 t/m 25 (oneven). Tot en met 5 april 1989 kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In de nacht van zaterdag 25 maart op zondag 26 maart gaat de zo mertijd in. Dit betekent dat de klok om 2.00 uur verzet wordt naar 3.00 uur. Het kost een uurtje nachtrust, dat we, als de winter tijd weer ingaat, terugkrijgen. De zomertijd levert ieder jaar weer stof voor discussies "is het nu een uur vroeger of later?". Als volgens de wintertijd de zon bij voorbeeld om acht uur 's avonds ondergaat, is dat volgens de zo mertijd om negen uur 's avonds. We kunnen vanaf 26 maart dus genieten van een uur langer licht. A De Zusterstraat is tussen de St. Jansgang en de St. Jansstraat af gesloten omdat hier waterleiding en riolering wordt aangelegd. Dit geldt ook voor de St. Jansgang. De Maisbaai is afgesloten omdat hier sloopwerkzaamheden uitge voerd worden. De Ter Hoogestraat en de Eiken laan zijn af en toe afgesloten we gens herstrating. In de week na Pasen schuift het ophalen van huisvuil steeds één dag op. De route van maandag wordt dus gereden op dinsdag, die van dinsdag op woensdag en zovoorts. Alle gemeentelijke kantoren zijn gesloten op Goede Vrijdag 24 maart en Tweede Paasdag 27 maart. Kunstuitleen Balans 17 is gesloten op Goede Vrijdag, zaterdag 25 maart en maandag 27 maart. I V I 4 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28 maart 1989 tol en met I april 1989: dinsdag hutspot met klapstuk woensdag gesneden rundvlees, sperziebo nen, aardappelen donderdag saucijsjes, rode bieten, aard appelen vrijdag kabeljauw, wortelen, aard appelen zaterdag jachtschotel, rode kool, puree Geve/schets van de nieuwbouw in de St. Janstraat. Voor- en achtergevels van de nieuwbouw in de Hof van St. Jan. van Sint Jan Inrichting Hof Op de schets hiernaast wordt u een beeld gegeven van de toekom stige situatie in de Hof van St. Jan. Onlangs zijn hier oude panden gesloopt: van het voormalig bedrijf van Wiegel in de St. Janstraat en het achterste gedeelte van het voormalig garagebedrijf De Dreu. In totaal worden in dit project 45 huurwoningen gebouwd, die be schikbaar komen via de Woningbouwvereniging: 2-, 3- en 4-kamerwoningen. In de St. Janstraat en St. Jansgang komen 25 woningen, in de Hof 20 woningen. Zoals u aan de hieronder afgebeelde gevelschets kunt zien, krijgen de nieuw-gebouwde panden aan de St. Janstraat een echt stads ka rakter. De woningblokken in het binnenterrein van de Hof van St. Jan bestaan uit twee lagen. De woningen op de begane grond krijgen een voorplaatsje en achtertuintje en de woningen op de eerste en enige verdieping worden voorzien van balkons en extra brede ga lerijen. Twaalf van deze woningen in de Hof van St. Jan zijn bestemd voor het ADL-project (Ëokus). Deze letters staan voor Algemene Dagelijk se Levensbehoeften. Het gaat om een project waarin gehandicapten met hulp zelfstandig kunnen blijven wonen. In de Hof komt een plein waaromheen zoveel mogelijk de bestaande oude bomen worden gespaard. De Hof is op vier plaatsen toeganke lijk en er komen doorgaande verbindingen tussen alle omringende straten. Op een steenworp afstand van de markt kan men zo in de toekomst een nieuwbouwwoning huren. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft nieuwe uitgangspunten en criteria voor subsidiëring van sportevenemen ten in Zeeland vastgesteld. Deze zijn 1 januari 1989 van kracht ge worden. Middelburgse sportverenigingen kunnen, mits wordt voldaan aan de criteria, een beroep doen op de subsidieverordening educatief en sociaal-cultureel werk Zeeland. De nieuwe richtlijnen zijn ver krijgbaar bij het bureau Voorlich ting en het bureau Sport, Jeugd, Rekreatie en Wijkcentra van de afdeling Welzijnszaken, telefoon 01180 - 26251 toestel 330, 331 en 349. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen bij de Zeeuwse Sportraad, telefoon 01180 82644/82648. Middelburg maakt zich op voor de zomer. Afgelopen maandag zijn de rondleidingen door hel Middelburgse stadhuis weer gestart. Tot en met 20 oktober staan de gidsen voor u klaar van maandag tot en met vrijdag om 10.30 en om 1 LI5 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. Een rondleiding duurt ongeveer drie kwartier. Wanneer de volgen de rondleiding begint staal aangegeven bij de deur van het stad huis. Wilt u met een groep worden rondgeleid, neemt u dan even kontakt op met Bureau Voorlichting, telefoon 26251. Voor toeristen én zeker ook voor de inwoners van Middelburg is een bezoek aan het stadhuis beslist de moeite waard. In het goti sche gedeelte, dat bestaat uit de Trouwzaal, de hal, het trappen huis, de raadzaal, B. en W.-kamer en de Burgerzaal waant u zich weer in een sfeer van eeuwen terug. En dat terwijl het stadhuis na het bombardement in 1940 bijna volledig opnieuw moest worden opgebouwd. Een knap staaltje restauratiewerk. Via 207 traptreden kunt u ook weer de toren van de Lange Jan be klimmen. Tot 1 oktober van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Sinds 1956 kent de provincie Zee land als zovele andere provincies een Studiefonds. Feitelijk is de studiefinanciering geen taak voor de lagere overheden, doch geble ken is dat de rijksoverheid tot op heden niet in staat is pasklare oplossingen te bieden voor alle studenten. De Stichting Zeeuws Studiefonds is opgericht door de gezamenlijke Zeeuwse Gemeenten, de provincie Zeeland en enkele particuliere in stanties. Het secretariaat is opge dragen aan het Provinciaal Op- bouworgaan Stichting Zeeland. Het fonds stelt zich ten doel steun te verlenen aan studenten van wie de ouders niet in staat zijn de stu die te financieren. Daarnaast ko men ook zelfstandige studenten waarvoor dezelfde onmacht geldt in aanmerking. Het fonds verstrekt in principe renteloze voorschotten aan stu- Poelenclaele De Zeeuwse Sportraad organi seert dit voorjaar themabijeen komsten over blessurepreventie. Op de avonden van 17 en 24 april en 1 mei worden onderwerpen be handeld als: "Hoe ontstaat een blessure?" en "Hoe kun je bles sures voorkomen?". De bijeen komsten worden gehouden aan de Edisonweg 4 in Vlissingen. Opge ven kan tot 3 april bij Sportbelan- gen Vlissingen, telefoon 01184 - 60267; informatie krijgt men bij de Zeeuwse Sportraad, Marieke van der Kroft, telefoon 01180 - 82646. Recreatief zwemmen in de paas vakantie is mogelijk op: Vrijdag 24 maart van 09.00 - 12.00 uur; Zaterdag 25 maart van 09.00 - 16.00 uur; Zondag 26 maart (Eerste Paas dag) gesloten; Maandag 27 maart (Tweede Paas dag) 09.00 - 12.00 uur; Dinsdag 28 maart van 07.00 - 19.30 uur; Woensdag 29 maart van 07.00 - 20.00 uur; Donderdag 30 maart van 07.00 - 19.30 uur; Vrijdag 31 maart van 07.00 - 19.30 uur; Zaterdag 1 april van 09.00 - 16.00 uur; Zondag 2 april van 10.00 - 13.30 uur. Er is geen partikulier leszwemmen van vrijdag 24 maart tot en met zondag 2 april. Op donderdag 30 maart is er een spelinstuif in het zwembad van 14.30 tot 16.00 uur. zijn tevens de aanvraagformulie ren voor het studiejaar 1989 - 1990 verkrijgbaar. De aanvragen dienen zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 september 1989 in bezit te zijn van hei secretariaat. Aanvragen die na 1 september 1989 worden ingediend zullen niet meer in be handeling worden genomen. denten die geen, of slechts geringe steun kunnen krijgen van de rijks overheid. Men denke hierbij bij voorbeeld aan vormen van parti culier onderwijs; uitwonende stu denten, jonger dan 18 jaar; stu denten die een opleiding volgen in België (onder bepaalde voor waarden). Nadere informatie betreffende de mogelijkheden die het Zeeuws Studiefonds kan bieden, is op het secretariaat verkrijgbaar. Hier Maandag t/m vrijdag van 08.00 uur tot 12.00 uur. Telefoon: 01180 - 82500 toestel 663. Verder kunnen inlichtingen wor den gegeven met betrekking tot toelagen welke worden verstrekt door de Centrale Directie Studie financiering van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen te Groningen. De hiervoor beno digde aanvraagformulieren zijn op de scholen en het secretariaat verkrijgbaar.

de Faam | 1989 | | pagina 5