Fout! SSSSN Cocktail: macho ontmoet de ware ttHI 1 free-lance medewerk(st)er Gezondheid Politiek Sport Allerlei Beurs Cursus PZC WEEKBLADEN mm Verenigingen Milieu Sociaal Maatschappij Belasting liFiKtfOTC ITÏTJT IEW SÏÏLÏÏJN Woensdag 1 maart 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Zelfbezinning - De regio Wal cheren van het Centrum voor Zelfbezinning heeft woensdag 8 maart een thema-avond over 'Hoe ga je om met eigen macht en onmacht'. De inleiding wordt verzorgd door gestalt-therapeute Anne-Marie Vester. De avond be gint om 20 uur in de Middelburg se Concert- en Gehoorzaal, ingang Verwerijstraat. Borstkanker - De praatgroep voor vrouwen die een borstope- ratie hebben ondergaan houdt op dinsdag 7 maart om 10 uur de maandelijkse koffiemorgen. De koffiemorgen wordt gehouden in het wijkgezondheidscentrum aan de Middelburgse Rozenburglaan. Licht - Het Rozenkruizers Ge nootschap vertoont donderdag 2 maart in De Markiezenhof aan de Steenbergsestraat 8 in Bergen op Zoom een dia-klankbeeld met als titel 'Zoeken naar het licht'. De aanvang is om 20 uur, de toe- gang is gratis. Epilepsie - Het Nationaal Insti tuut voor de Sportgezondheids- zorg hield twee bijeenkomsten rond het thema epilepsie en sport. Dit in het kader van het NISGZ-project 'Chronische ziek(t)en en sport'. Uit deze bij eenkomsten bleek dat mensen met epilepsie over het algemeen zonder problemen kunnen spor ten. Meer inlichtingen worden gegeven in de folders die in de eerste helft van 1989 verschij nen. Wie meer wil weten kan contact opnemen met R. Lutjens- huis van het instituut, telefoon 08308-1984. Reuma - De Reuma patiëntenvereniging en verpleeg huis Ter Valcke houden donder dag 9 maart een themabijeenkomst over reuma. Reumatoloog RB. J. de Sonnavil- le geeft informatie over het me disch onderzoek en de behandeling van reuma. Ook wordt de film van de Nederland se Vereniging voor Reuma bestrijding vertoond en zijn er in formatiestands van de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie en de Reuma-patiëntenvereniging aan wezig. De bijeenkomst begint om 14 uur in het verpleeghuis aan de Valckeslotlaan in Goes. De zaal is vanaf 13.30 uur geopend. Be langstellenden kunnen zich van tevoren opgeven bij R. Verdonck, 01100-40000, toestel 215. Gezond Gedrag - De leerlingen van de protestants christelijke ba sisschool de Vaste Burgh in Vlis- singen verdiepten zich drie weken lang in het thema Gezond Gedrag. In het project werd on der meer aandacht besteed aan voeding, gebit, leefgewoonten, dokter, ziekenhuis, sport, milieu en afval. Deskundigen als de schoolarts, een fysiotherapeut en een apotheker vertelden meer over hun beroep en een paar groepen gingen op werkbezoek naar het ziekenhuis en de apo theek. Het project wordt dinsdag 7 maart afgesloten met een ten toonstelling in de school aan de Flamingoweg. De tentoonstelling is die dag te bezichtigen van 16 tot 17.30 en van 19 tot 20 uur. Roken - Het NIPO heeft in op dracht van de Stichting Volksge zondheid en Roken een onderzoek gedaan naar de opvat tingen van rokers en niet-rokers over rookoverlast. Daaruit blijkt onder meer dat 71 procent van de niet-rokers vindt dat de werk gever maatregelen moet nemen om rookoverlast op de werkplek te voorkomen. Daar is 61 procent van de rokers het mee eens. Overigens is het aantal rokende Nederlanders in 1988 verminderd met 400.000. Dat betekent dat er nog steeds zo'n kleine vier mil joen mensen roken. AIDS - Het Middelburgse jonge rencentrum Midgard en de GGD houden op donderdag 2 maart een voorlichtingsavond over AIDS en geslachtsziekten. Door middel van een videoband en an der informatiemateriaal krijgen de bezoekers inlichtingen over de oorzaken, voorkomen en genezen van geslachtsziekten. Er wordt speciale aandacht besteed aan AIDS-preventie. Een GGD- deskundige beantwoordt vragen van het publiek. De avond begint om 20.30 uur in het jongeren centrum aan de Kuiperspoort en de toegang is gratis. Slapeloosheid - Slaap, slape loosheid, slaap en leeftijd, de werking van slaapmiddelen en aantal uren slaap. Dat komt aan de orde bij de slaapcursus waar het Kruiswerk dinsdag 4 april mee begint. Ook worden er pro blemen behandeld als stoppen met slaapmiddelen, het 'doorma len' in bed en angst. De cursus bestaat uit acht lessen en wordt gehouden in Westkapelle. Opga ve dagelijks van 8 tot 12 en van 13.30 tot 16.45 uur bij de Provin ciale Vereniging het Zeeuwse Kruis, 01100-15892, toestel 43. Voorjaarsverzilvering - De voorjaarsverzilvering van de Bouw- en Houtbond FNV, afde ling Vlissingen is op dinsdag 7 maart van 19 tot 21 uur in het zaaltje aan de Eedestraat 2 in Vlissingen. Ook leden van de af deling Koudekerke kunnen daar terecht. D'66 - Hans Schaap, fractie voorzitter van D'66 Vlissingen spreekt maandag 6 maart in Het Anker aan de Vlissingse Bonedij- kestraat onder meer over de plan nen rond de afbraak van het oude postkantoor en de omliggende terreinen. Na deze inleiding, die om 20 uur begint, bespreken de bezoekers aan de hand van het verkiezingsprogramma '89-90 en de beleidsafspraken zaken als toerisme, stadsvernieuwing en milieu. Andere onderwerpen kun nen worden ingebracht via tele foonnummer 01184-61587. CDA - Staatssecretaris van bui tenlandse zaken B. van Voorst tot Voorst verzorgt dinsdag 7 maart een lezing voor de afdeling Vlis singen van het CDA in het Vere nigingsgebouw bij de Petruskerk aan de dr. Ottestraat. Om 19.45 uur bespreekt hij de Europese eenwording en de mogelijke oplossingen voor behoud en en herstel van het milieu, criminali teitsbestrijding en werkgelegen- heidsverbetering. Shell-pomp - De gemeente Vlis singen mag de uitbreiding van de Shell-benzinepomp op de hoek Singel/Paul Krugerstraat niet toestaan, vindt de werkgroep Zuidelijk Afrika uit Middelburg. Vlissingen is namelijk lid van de LOTA (Lagere Overheden Tegen Apartheid) en de leden van dé LOTA hebben afgesproken dat 'Alle overheden de plicht hebben met al de hen rechtens ten dienste staande middelen on dersteuning te geven aan het ver zet tegen- en aan de slachtoffers van- de apartheid'. Volgens de werkgroep blijft de apartheid me de door de aanwezigheid van Shell in Zuid-Afrika in stand. De gemeente Vlissingen zou daarom de oproep van de anti- apartheidsorganisaties tot een Shell-boycot moeten volgen. Puzzelrit - De autoclubs De Be- velanden uit Goes, Scheldegou- wen uit Middelburg en De Zeeuwen uit Vlissingen beginnen weer met het rittensportkampi oenschap. Zaterdag 4 maart is er een rit voor zowel de A- als de B- klasse in de gemeente Borsele. De eerste deelnemer vertrekt om 14.01 uur bij café De Kroon aan de Heerenstraat in 's Heeren- hoek. Deelnemers kunnen zich daar tussen 13.30 en 14.30 uur inschrijven. Schermen - De leden van de schermclub Vlissingen schermen op de dinsdagen 7 en 14 maart op degen om het clubkampioen schap. Electronische aanwijsap- paratuur controleert wie er wordt getroffen. Het publiek kan tussen 20.30 en 22 uur een kijkje ne men in de gymzaal aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat in Vlissingen. Trainingsritten - De Stichting Trimbelangen Zeeland begint za terdag 4 maart met een serie van zes trainingsritten. Deelnemers starten om 14 uur in de in ae A- en om 14.03 uur de B- groep. De afstand bedraagt vijfenvijftig kilo meter plus één ronde en wordt elke week verlengd. Het parcours ligt in de Willem-Annapolder in Biezelinge. Inschrijvingen weke lijks vanaf 13.15 uur in restaurant De Caisson in Kruiningen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Roel Slis, 01102-43400. Wintertrainingstocht - De laat ste 35 kilometer- wintertrainingstocht van de Vlis singse wandelsportvereniging Willen is Kunnen is op zondag 5 maart. De start is om 10 uur bij het clublokaal aan de Oran jestraat in Vlissingen. Inlichtin gen bij het secretariaat, 01184-60294. Gevonden- Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 15 tot en met 22 februari de volgende voorwerpen aangege ven: herenhorloge, portemonnee met inhoud, tien sleutels aan een ring en een contactsleutel. Bij het dierenasiel in Vlissingen werd in die periode een rode cyperse ka ter aangegeven. Water - De Watermaatschappij Zuid-West-Nederland begint deze zomer met de bouw van een nieuw drinkwaterproduktiebedrijf in Ossendrecht. Het oude pompstation stamt gedeeltelijk nog uit 1911. Door toepassing van de nieuwste zuiveringstech nieken in de nieuwbouw ver wacht de WMZ dat de kwaliteit van het drinkwater zal verbete ren. De bouwwerkzaamheden moeten in de winter van 1991 klaar zijn, zodat het pompstation in het voorjaar in gebruik kan worden genomen. De totale bouwkosten worden geraamd op ongeveer 16 miljoen gulden. Anita de Jong wil een tege moetkoming in de kosten van de zwemlessen van haar zoon. Link - Anita de Jong uit Vlissin gen is boos. Haar zoontje van vijf kan geen zwemlessen volgen omdat haar bijstandsuitkering een extra uitgave van vijftig gul den per maand niet toestaat. Zo wel het Sportfondsenbad Vlissingen als de Sociale Dienst weigeren financieel bij te sprin gen. „Te zot", schrijft Anita de Jong in het nieuwste nummer van Link, dat verkrijgbaar is bij de arbeidsbureau's en bibliotheken. „Kinderen van ouders met een uitkering raken op deze manier in een isolement". De Jong wil er iets aan doen en roept mensen met soortgelijke ervaringen op te reageren. Wie het met haar eens is kan elke dinsdag van 13.30 tot 15.30 uur bellen naar 01184-14660. Janneke Dierx - De Janneke Dierxschool heeft vorig jaar sa men met Hoechst en het Ge westelijk Arbeidsbureau een opleiding procesoperator voor vrouwen opgezet. Afgelopen vrij dag ontvingen de eerste zes cur- sistes hun diploma. De volgende vrouwen kunnen de procesin dustrie in: Rina Hulsebos, Sophia Trotsenburg, Emmy Sanderse- Hansen, Ineke Wisse, Barbara van Weizen en Marijke Spa- ridaens. Modeltreinen - In het dorpshuis 's-Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's Heer Hen drikskinderen wordt zaterdag 4 maart de eerste Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehouden. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. Naast modeltreinen kunnen er ook ansichtkaarten en foto's van treinen en trams worden ge kocht en geruild. Kleding - De Middelburgse peu terspeelzaal 't Koekepeertje heeft vrijdag 3 maart een kledingbeurs. De beurs wordt van 19 tot 20 uur in ontmoetingscentrum Dauwen- daele gehouden. Kleding voor kinderen van twee tot twaalf jaar kan worden ingeleverd bij de speelzaal aan de Vrijlandstraat 51. Miniaturen - Liefhebbers van miniatuur-autootjes en blikspeel- goed kunnen zaterdag 4 maart terecht in Zalen den Ronden aan de Rembrandtstraat 58 in Bergen op Zoom. De internationale ruil beurs is geopend van 10 tot 15 uur. De verzamelaars kunnen tus sen 9 en 10 uur hun tafels inrich ten. Reserveringen van tafels via R. van de Bovenkamp, 01134-1642. Kinderkleding - Peuterspeelzaal 't Koekepeertje heeft vrijdag 3 maart een beurs met voorjaars- en zomerkleding voor kinderen van twee tot twaalf jaar. De beurs is van 19 tot 20 uur geo pend in Ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Middel burgse Vrijlandstraat. Kleding kan tijdens de openingsuren van de speelzaal worden ingeleverd. In de Korte Informatie van vorige week meldden we dat het Oude- renkoor Souburg in Bachten Komme repeteert. Dat was dus fout. Het koor repteert elke maandag van 10 tot 11.15 uur in Bachten Poorte. Wie lid wil wor den van het koor kan daar een kijkje nemen. De redactie van De Faam/De Vlissinger zoekt op zeer korte termijn een Van de nieuwe kracht wordt verwacht dat hij/zij de redactie ondersteunt bij het maken van reportages, interviews en an dere voorkomende werkzaamheden. Enthousiasme, inzet en een goede beheersing van de Nederlandse taal zijn onont beerlijk voor het uitoefenen van dit werk. De medewerker wordt betaald per geleverd artikel. Schriftelijke sollicitaties binnen vijf dagen na verschijning van dit blad aan: Redactie De Faam/De Vlissinger tav Ad Hanneman Postbus 5017 4330 KA Middelburg In de linkerbovenhoek van de envelop svp 'sollicitatie'. De Faam/De Vlissinger worden uitgegeven op Walcheren en maken deel uit van de PZC-Weekbladen. Ypsilon - Ypsilon, de vereniging voor ouders en andere familiele den van chronisch psychotische of schizofrene mensen, heeft dinsdag 7 maart een jaarvergade ring en een informatiebijeen komst in 's Heer Hendrikskinderén. Na afloop van de vergadering vertelt dr. Cohen- Stuart, geneesheer-directeur in ruste, meer over diagnoses stel len. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in het dorpshuis aan de Te Werfstraat 15. Meer infor matie is verkrijgbaar bij hel hoofdkantoor van Ypsilon, 010-418350 en de contactperso nen van de afdeling Zeeland, 01100-12221 en 01180-29197. Parapsychologie - Paul Groe nenboom geeft vrijdag 3 maart in de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat een lezing over feiten en fraude in de parapsychologie. Hij doet dat op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie. Groenenboom gaat in op de vor men van bedrog en het voorko men daarvan, de maatstaven van critici en de bewijskracht van pa ranormale verschijnselen. De aanvang is om 20 uur. Alliance - Op de bijeenkomst van Alliance Francaise des Pays- Bas van zaterdag 4 maart staat de schilder Monet centraal. In de. Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg geeft Edith Desaleux om 20.15 uur een lezing met dia's over 'Monet Giverny'. Boekhandel van Benthem Jutting is aanwe zig met een verzameling boeken over het leven van de schilder. Vrij-Gezellig - De Stichting Vrij- Gezellig heeft voor zondag 5 maart een strand/boswandeling in Domburg op het programma staan. De wandeling is bedoeld voor één-oudergezinnen en ande re alleenstaanden tot vijftig jaar. De groep vertrekt om 14.30 uur. Inlichtingen en informatie 's avonds na 20 uur via 01180-14941 of 01184-63459. Prima Donna - Prima Donna, de werkgroep voor lesbische vrou wen, heeft er zeven nieuwe me dewerksters bij. Dat wordt vrijdag 3 maart gevierd met een bijeenkomst in vrouwenhuis Jet, Zusterstraat 13 in Goes. De bij- eenkomst begint om 21 uur. Diaporamaclub - Leden van de Diaporamaclub tonen op de club avond van maandag 6 maart ei gen werk. Bovendien wordt de klankdiaserie Vlissingen Maritiem verder uitgewerkt. Belangstellen den kunnen om 20 uur terecht in buurthuis De Paraplu aan de Vlis- singse Alexander Gogelweg. Relaties Gedetineerden - De Stichting Relaties van Gedeti neerden kan in Zeeland wegens gebrek aan medewerkers niet langer optimaal werken. De stichting gaat daarom met in gang van woensdag 1 maart in ruste. Landelijk gaat de vereni ging gewoon door. Mensen die gebruik willen maken van de diensten van de stichting kunnen bellen naar 013-357389. Spiritisten - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Spiritisten verzorgt medium K. Zwennis een lezing over helder ziende waarnemingen. De lezing begint om 20 uur in de Sta tionsstraat 16 in Middelbura. Plattelandsjongeren - Het jaar feest van de Christelijke Platte landsjongeren Walcheren is op vrijdag 3 maart. Op het feestpro gramma, dat om 19.30 uur in de Zandput in Serooskerke begint, staan toneel, cabaret, een zaalspel en een verloting. De avond wordt afgesloten met een disco. Jantje Beton - De Middelburgse waterscoutinggroep Paul Kruger kan een nieuw botenhuis met bij behorende onderhoudswerk plaats gaan bouwen. Het fonds van Jantje Beton, het Nationaal Jeugdfonds, stelde daar negen duizend gulden en een laagrente- dragende lening van zesduizend gulden voor beschikbaar Wantij - In maart lopen de con tracten voor de jacht in Saeftinge en rond de Hoge Platen af. De natuurbeschermingsbewegingen willen dat er nu definitief een eind komt aan iets wat zij als pu re plezierjacht zien. Dit is één van de onderwerpen die worden be handeld in het nieuwste nummer van Wantij. Het blad is voor f 2,50 verkrijgbaar bij de boek handel en bij de Zeeuwse Milieu federatie, 01100-28259. Het vouwblad Werknemers en milieu is gratis verkrijgbaar Welkomdienst - In de Middel burgse Oostkerk is zondag 5 maart om 18.45 uur een Wel komdienst. Dominee A. Spaans- Molenaar uit Westkapelle koos 'Wie is niet bang...' als thema voor haar toespraak. Medewer king wordt verder verleend door het koor Vox Maris uit Yerseke, het Welkombo en organist An- dries Hoogerheijde. Er wordt spe ciale aandacht aan de kinderen geschonken. Appèldienst - Het thema van de appèldienst in de Vlissingse Sint Jacobskerk op zondag 5 maart is 'Maria en Marha'. De dienst be gint om 10 uur. Voorganger is do minee J. de Boer. Organist Bram Beekman en de Koninklijke Har monie Ons Genoegen verlenen muzikale medewerking. Wereldgebedsdag - In het ka der van de Wereldgebedsdag is er vrijdag 3 maart om 20 uur een extra dienst in de Doopsgezinde kerk aan de Middelburgse Lange Noordstraat. De liturgie, met als thema 'Heer leer ons bidden' is afkomstig uit Burma. Mederwer- king wordt verleend door orga nist Harry van Zweden en een zanggroep onder leiding van H. van Winkelhof, Janus Mondeel verzorgt de solozang. In Alhambra deze week Cocktail, waarin Tom Cruise als Brian Fla nagan alle fijne kneepjes van het barkeepersvak toont. Als macho blijkt hij het trouwens ook niet slecht te doen. Totdat hij de ware ontmoet. Brian Flanagan, net afgezwaaid uit militaire dienst, wil maar één ding: rijk worden. Wall Street zit echter niet op hem te wachten. Te weinig opleiding. Terwijl hij aan de universiteit een mana gersopleiding volgt, werkt Brian als barkeeper in de bar van Doug Coughlin. Doug, een idioot van een Engelsman, leert hem alle smerige trucjes en speciale foef jes van het barkeepen. Als gou den koppel bezorgen ze de bar een enorme omzet. Brian ontdekt al snel dat zijn toe komst in het kroegleven ligt. In Jamaica probeert hij een begin kapitaaltje voor een eigen bar bij elkaar te krijgen. Belastingdienst - In de Openba re Bibliotheek aan de Vlissingse Lange Zelke is vrijdag 3 maart van 10 tot 12.20 en van 13.30 tot 16.30 uur een zitting van de Belastingdienst. Deskundigen van de Inspectie der Belastingen helpen gratis bij het invullen van aangiftebiljetten inkomstenbelas ting en premieheffing over 1988. Daarvoor moeten uiteraard wel de noodzakelijke jaaropgaves, bank- en giroafschriften en beta lingsbewijzen worden meegeno men. Afspraken kunnen van tevoren worden gemaakt via tele foonnummer 01180-13845, toestel 55. CNV - Leden van het CNV kun nen hun belastingformulier gratis in laten vullen. Het belastingteam heeft avondzittingen op maandag 6 maart in de Getuigeniskerk in Middelburg en op woensdag 22 maart in Het Anker in Vlissingen. De aanvang van beide zittingen is om 19 uur. Middagzittingen zijn op donderdag 23 maart in de Ge tuigeniskerk en op maandag 13 maart in Het Anker. Voor deze zittingen, die om 13 uur begin nen, moet een afspraak worden gemaakt. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: dhr. Heij uit Krimpen a/d IJssel, 15 uur: ds. T.W. v. Ben- nekom uit Goes. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Zo. 1 7 uur: open deurdienst dhr. Kley m.m.v. koor uit Kapelle. Vr. 19 uur: Wereldgebedsdagdienst. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C. den Engelse. Wo. 10 uur: ds. J. Bouwer, 19.30 uur: ds. P. Joosse. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. J. de Boer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14,30 uur: ds. C. de Boon, knd. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. H. Valk, 14.30 uur: ds. C. de Boon, gez. dienst in Geref Kerk, knd. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Boon. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo.' 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: jeugddienst, dhr. W.P. Jansen, knd. 4-7 jr, 14.30 uur: Liturgie Wereldgebedsdag. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.00 uur: ds. Schoenmaker. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel, Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, wo. 19.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. Wo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Oostkerk, Oostkerkplein Wo. 19.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D. W. Dondorp, 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur: bijbelstudie. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. G. H. Otte. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer, 19 uur: ds. A. Spaans-Molenaar. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J. E. L. Brummelkamp. Wo. 19.30 uur: ds. P. Paulus. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkstraat 165. Za. 9.15 uur: ds. N. Heijkoop, 10.15 uur: bijbelstudie. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. D. J. A. Brink. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 11 uur: ds. K. Hen- drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonnel. Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: ds. J. Risseeuw. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en midden groep, 17 uur: ds. A. A. v.d. Spek. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A. C. den Hollander. Wo. 19 uur: biddagkerk- dienst, ds. A. C. den Hollander. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: Ds. C.A. Westerveen, 19 uur: W.A. v.d. Berg. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg '3. Zo. 10 uur: M.J. Rouw, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. J. de Boer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 17 uur: drs. H. Kamphuis. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, Oranje plein, vr. 19 uur: avondgebedsdiensten. Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: R.E.R. v. Buiren. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J.M. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: drs. A. Spaans-Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor VEERE Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Hiensch. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14&0 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. A. Brons, Wo. 1 5 en 19.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zr. G. de Grauw-Steijl. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Nooij. De Schaapskooi, Papegaaienburg. 9.30 uur: ds. Makkinga. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 1 5.30 tot 1 7.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst: ds. N. Heijkoop. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 1 9 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. "'o. 10 uur: drs. A. Spaans-Molenaar. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, wo. 9.30 en 19 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, 14,30 uur: leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle .Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. 8.30 uur: Zwembad Vlissingen doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2. Zo. 14 uur: ds. Otte. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Kand. v.d. Ploeg, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 2 t/m 8 maart. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: 5.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel: 12637. Zon dag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68 tel: 15814. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. v. Ouwerkerk, Gerbrandystr. 6, tel: 65498. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel: 13459. Visi tes aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteyn, lekstraat 6, O-Souburg, tel: 01184 - 61630. Zondag: M.M.L. Penmpgs, Amstelstraat 55,, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel: 01181-1271. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, W-Kapelle, tel: 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01 185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M. de Hek. Damplein 26, tel: 01180 - 28207. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 01180-12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Pauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 01184-70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaaij, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. Th. J. Driehuis-v. Maselen, Vlissin gen. tel: 01184 - 66548. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN. WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). I 1

de Faam | 1989 | | pagina 11