1 1 Als die nieuwe auto toch niet zo goed blijkt te zijn 1 ;-EK«ËN Dm E N STEN Politiek Vrije tijd Gezondheid Sociaal Maatschappij Beurs Allerlei Cursus Cultuur EN TOCH ZIJN ER NOU NOG 05 MENSEN DIE rJ~ HET NIET DOEN d^gfastjak Ouderen Sport Buurt/wijk Verenigingen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 februari 1989 Homeopathie - De kinder- arts/homeopaat F. Vergrote uit Lelystad geeft woensdag 1 maart een lezing over 'Klassieke ho meopathie algemeen en toepas singsmogelijkheden voor kinde ren (luchtweginfecties en gedragsproblemen)'. Hij doet dat in De Stenge in Heinkenszand op uitnodiging van de afdeling Zee land van de Koninklijke Vereni ging Homeopathie Nederland. De lezing begint om 20 uur. Kalk - Er bestaat een duidelijk verband tussen de hoeveelheid calcium (kalk) die men per dag binnen krijgt en het optreden van een heupfractuur op oudere leef tijd. Dat blijkt uit een recent Amerikaans onderzoek dat van 1974 tot 1987 onder mannen en vrouwen tussen de vijftig en de negenenzeventig werd gehou den. Uit een voedingsanalyse bleek dat het risico op een heup fractuur daalde naarmate de hoe veelheid calcium in de voeding steeg. Door tijdig, zeker vanaf het dertigste jaar, een dagelijkse hoe veelheid calcium van 800 tot 1000 miligram in te nemen, zou het risico op botbreuken worden verlaagd. Vrouwen na de over gang wordt een dagelijkse dosis van 1000 tot 1500 miligram geadviseerd. Dat komt neer op vijf tot acht bekers melk per dag. Herseninfarct - CVA is de afkor ting van Cerebraal Vasculair Acci dent, beter bekend als hersenattaque of herseninfarct. Verpleeghuis Ter Valcke in Goes en de GGD Zeeland houden woensdag 1 maart een themabij eenkomst over dit onderwerp. Op de bijeenkomst, die om 14 uur in het verpleeghuis aan de Valc- keslotlaan begint, geven de art sen J.A. Stoop en H. Stelle informatie over CVA en herstel na een CVA. De psycholoog P.A.M. Klusters en de maatschappelijk werker J. Kern belichten de stoornis in het waarnemen en denken als gevolg van het CVA en de beleving van deze ziekte. Nog meer informatie wordt gege ven in stands van de Nederlandse Hartstichting en de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Opgave bij R. Verdonk, telefoon 01100-40000, toestel 215. Leven en dood - Het Rozenkrui- zers Genootschap houdt donder dag 23 februari een lezing met als titel 'Het Mysterie van Leven en Dood' in de bovenzaal van De Markiezenhof aan de Steenberg- sestraat 8 in Bergen op Zoom. Op donderdag 2 maart is er daar een dia-klankbeeld over 'De Zoe ker naar het Licht'. Beide avon den beginnen om 20 uur en zijn vrij toegankelijk Zomerpostzegels - Varende monumenten is het thema van zomerpostzegels die PTT Post dinsdag 11 april uitgeeft. De ze gels hebben een frankeerwaarde van 55, 65 en 75 cent en een bijslag van 30 en 35 cent. De op brengst van de bijslag is voor cul turele en sociale instellingen.Op de zegels staan een botter, een boeier en een klipper afgebeeld. Eén van de nieuwe zomer- zege/s. Reumafonds - Nederland telt 300.000 reumapatiënten. Het Nationaal Reumafonds is niet al leen de grote motor achter het onderzoek naar de oorzaak van reuma, maar financiert ook aan passingen van bijvoorbeeld ontspannings- en vakantiegele genheden. In de week van maan dag 6 tot en met zaterdag 11 maart wordt er een landelijke col lecte gehouden. Het collecteco mité in Middelburg heeft dringend collectanten nodig. Be langstellenden kunnen zich opge ven via 01180-35333/33600/ 37371/26591. Avondgebeden - De gezamen lijke kerken van Oost-Souburg houden in de lijdenstijd vijf avondgebedsdiensten. Deze kor te diensten op de vrijdagavonden 17 en 24 februari en 3, 10 en 17 maart, worden gehouden in de Nederlands hervormde kerk op het Oranjeplein en vormen een voorbereiding op Goede Vrijdag en Pasen. De diensten duren van 19 tot 19.30 uur. Film - Op de maandelijkse film avond van de Baptistengemeente Middelburg op vrijdag 24 februari wordt de film 'Just last summer' vertoond. Het meisje Sherry ont moet tijdens haar vakantie een leuke jongen. Omdat hij geen christen is en zij wel, weet ze niet of ze een relatie met hem aan kan gaan. De film begint om 20 uur in het gebouw van de Baptistenge meente aan de Bree 8 in Mid delburg Gespreksgroep - Fiom-Zeeland begint vrijdag 24 februari met gespreksgroep voor alleenstaan de moeders tot 23 jaar en woensdag 1 maart met een open-één oudergroep. Beide groepen komen bij elkaar in het Fiom-pand aan de Middelburgse Varkensmarkt 1. Inlichtingen en opgave via 01180-27311. Origami - In Middelburg begint in de Zeeuwse Bibliotheek woensdagavond 15 en donderda gochtend 16 maart een nieuwe cursus origami. De cursus bestaat uit acht lessen, die woensdag van 19.30 tot 21.30 uur en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur worden gegeven. In lichtingen en opgave bij Origami Zeeland, 01102-43207. Geldzaken - Het Nationaal Insti tuut voor Budgetvoorlichting geeft een groot aantal folders uit over de financiële zaken van alle dag. Twee folders uit de serie Budgetwijzers, Oppasvergoeding en Kleedgeld, zijn onlangs geheel herzien en aangepast aan de nieuwste cijfers. De prijzen zijn hetzelfde gebleven. De folders zijn verkrijgbaar door onder ver melding van de titel f 1,50 over te maken op girorekening 368700 ten name van het Nl- BUD in Den Haag. Wie belang stelling heeft voor één van de andere folders kan schriftelijk een gratis overzichtslijstje aanvragen bij het NIBUD, Laan 20, 2512 GN Den Haag. Feest Arneburch - De Middel burgse openbare basisschool Ar neburch sluit de festiviteiten rond het vijfentwintig-jarig bestaan dinsdag 28 februari af met een grote feestdag. Allereerst houden de kinderen - uiteraard verkleed - een optocht met veel lawaai en muziek. Daarna vertonen ze op het podium in de school hun playback-, muziek of dans kunsten. Tussen de middag is het aanvallen op een grote stapel pannekoeken, 's Middags voeren de leerlingen van groep 6 en 7 de musical Meester Pennelik op. 's Avonds doen ze dat nog eens dunnetjes over, maar dan voor ouders, familie en oud-leerlingen. Rommelmarkt - Zaterdag 25 februari is er in de oude vismijn aan de Koningsweg bij de Vlis- singse Keersluisbrug van 9 tot 13 uur een rommelmarkt van de Stichting Zeeland helpt Polen. Van de opbrengst koopt de stich ting medicijnen voor Poolse kin deren met kanker. Wie spullen heeft voor de markt kan die bren gen naar, of op laten halen door J. Lipowski, Hobeinstraat 22 in Vlissingen, telefoon 01184-13402. Kleding - De Middelburgse vrou wencontactgroep 'Kom uit je huis' houdt woensdag 1 maart een voorjaars- en zomerkleding- beurs in wijkgebouw het Zuider baken aan de M. de la Palmastraat. Schone en hele kle ding vanaf maat 104 kan 's mor gens tussen 9 en 11 uur op hetzelfde adres worden inge bracht. T-shirts, sokken en onder goed worden niet verkocht. De verkoop vindt plaats tussen 13.30 en 15.30 uur. Vijfentwintig procent van de opbrengst is voor de contactgroep. DE VERBORGEN GEBREKEN REGELING Als consument kun je twee soorten zaken kopen: genus, (soort)zaken, of specieszaken. Een soort zaak is een artikel merk x type y. Welk exemplaar de consument uiteindelijk in zijn handen krijgt is niet belangrijk. Bij een species zaak gaat het om een be paalde zaak. De consument wil juist dit ar tikel hebben en geen an der, bijvoorbeeld een tweedehands auto, een dier, op maat gemaakte kleding of beschadigde ar tikelen die zijn afgeprijsd. Krijg je als consument in dat laatste geval een on deugdelijke zaak - de auto vertoont gebreken of het dier blijkt ziek te zijn - dan kan de verborgen gebre ken regeling een uitkomst bieden. Aan de verborgen gebreken re geling zitten voor de consu ment nogal wat haken en ogen vast. In beginsel voldoet de verkoper aan zijn verplichtin gen als hij de zaak aan de ko per levert, ook als er gebreken zijn. Alleen als het om een ver borgen gebrek gaat ligt het an ders. Een verborgen gebrek is een gebrek dat de koper bij een normaal onderzoek niet heeft kunnen ontdekken. Wat een normaal onderzoek is hangt af van het soort produkt dat men koopt. Soms is een onderzoek door een deskundige aan te ra den. De rechtspraak eist bij voorbeeld een onderzoek door deskundigen bij de aankoop van tweedehands auto's. Door mr. Jan van der Velde mjUS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 De koper kan alleen actie on dernemen als het gebrek al be stond op het moment van het sluiten van de koopovereen komst. De koper moet dat zelf aan kunnen tonen. Gaat er na het sluiten van de koopover eenkomst enige tijd overheen voordat er geleverd wordt en ontstaat er in deze tussenlig gende periode een gebrek, kan de koper geen actie instellen. De actie vanuit de verborgen gebreken regeling dient te wor den ingesteld binnen 6 weken na het ontdekken van het ge brek. Dat betekent dat er niet veel tijd is om met de verkoper tot een regeling te komen. Meestal levert de bewijslast problemen op. Is aan alle bovenstaande voor waarden voldaan, dan heeft de koper de keuze uit twee moge lijkheden: de koper vraagt de koopprijs terug tegen terugga ve van de gekochte zaak of de koper vraagt een deel van de koopprijs terug en houdt het produkt. De koper heeft geen recht op schadevergoeding, tenzij de verkoper op het mo ment van het sluiten van de overeenkomst wist van het ge brek. Dat laatste moet de ko per dan wel kunnen bewijzen. Gevaarlijke stoffen - Begin ja nuari ontspoorde er in Boxtel een aantal wagons van een trein die gevaarlijke stoffen vervoerde. Bram Verduijn wil naar aanleiding van deze bijna-ramp namens het district Zeeland van de Socialisti sche Partij weten hoe het in Zee land met de veiligheid van het treinvervoer van gevaarlijke stof fen is gesteld. De districtsvoorzit ter vraagt de college's van b en w van de gemeenten Goes, Vlis singen en Middelburg of ze op de hoogte zijn van de aard en de hoeveelheid gevaarlijke stoffen die elke nacht per spoor door de gemeente worden vervoerd, of de verantwoordelijke gemeente lijke instanties bij een eventuele ramp weten wat ze moeten doen en of de gemeente een openbaar rampenplan heeft. Ook vraagt hij om een overzicht van de transport-incidenten die in de af gelopen vijf jaar plaatsvonden. Vlissingen - De Vlissingse ge meenteraad vergadert donderdag 23 februari om 19.30 uur in het stadhuis. Aan de orde komen on der meer de intentieverklaring over de samenwerking tussen Middelburg en Vlissingen en een onderzoek naar de samenwer kingsmogelijkheden. Ook worden de inspraakreacties op het rap port 'De Vlissingse woningmarkt tot 2000' van de Stichting Bouwwinkel Zeeland besproken. Arnemuiden - De gemeente raad van Arnemuiden beslist in de vergadering van maandag 27 februari over deelname aan de Stichting Walcheren Promotie. B en w stellen voor M.A. Stoffels, wethouder recreatiezaken, aan te wijzen als vertegenwoordiger van de gemeente Arnemuiden in het stichtingsbestuur. De vergade- ring begint om 19.30 uur. SOV - De Stichting Opbouw werk Vlissingen wijst de ge meenteraden van Middelburg en Vlissingen erop dat in de samen werkingsplannen rond beide ge meenten de sector sociaal-cultureel werk en dan met name het opbouwwerk wordt vergeten. „Wij vinden dit eveneens een belangrijk onder deel van het pakket om de ont wikkelingen op het gebied van de woon- en voorzieningenfunctie te ondersteunen ter versterking van het stedelijk gebied Middelburg- Vlissingen", schrijven voorzitter J.E. Goedhart-de Wit en secreta ris P.A.J. Dievenbach, die de ra den dan ook verzoeken het opbouwwerk te betrekken bij het bespreken van het samenwer kingsvoorstel en het vaststellen van de intentieverklaring. Prentbriefkaarten - In het Mu seum voor Zuid- en Noord- Beveland in Goes is tot en met zaterdag 15 april een uitgebreide collectie prentbriefkaarten uit de jaren 1902 tot en met 1938 te zien. De collectie bestaat uit nieuwjaars-, kerst- en verjaar dagskaarten en kaarten die men in de verkeringstijd elkaar toestuurde. Een Kattendijkse vrouw begon in 1901 als jong meisje met de verzameling. Haar dochter zette hem in 1924 voort. Het museum is van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur en op zaterdag van 11 tot 16 uur geopend. Kookcursus - Voor mannelijke zestig-plussers met weinig of geen kookervaring is er donder dag 2 maart een kookcursus van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren. De cur sisten leren in de huishoudschool in Oostkapelle aan de hand van basistechnieken zoals koken, smoren en braden een aantal eenvoudige, gezonde maaltijden te bereiden. Ook krijgen ze meer informatie over gezonde voeding. De cursusdag begint om 10 uur. Deelnemers kunnen zich dage lijks tussen 9 en 11 uur opgeven bij J. van Wallenburg, 01187-1514. Inkomstenbelasting - Ouderen die hulp willen hebben bij het in vullen van het aangiftebiljet in komstenbelasting 1988 en die geen belastingconsulent kunnen betalen, kunnen terecht in de dienstencentra van de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen. Afspraken kunnen donderdag 23 februari van 14 tot 16 uur in Bachten Komme en van 10 tot 11 uur in Bachten Poorte worden ge maakt. In Bachten Reede kan dat op maandag 27 februari van 14 tot 15 uur. Belangstellenden die nen hun aangiftebiljet mee te nemen. Honderd plus - Mevrouw C. Lute-van der Harst vierde zater dag 18 februari haar honderd tweede verjaardag. Burgemees ter W.J. Plomp van Valkenisse kwam haar in verpleeghuis Der Boede in Koudekerke feliciteren. Mevrouw Lute is geboren in Mid delburg en woonde geruime tijd in Vlissingen. Ouderenkoor - Het Ouderen- koor Souburg zoekt nieuwe leden van vijfenvijftig jaar en ouder. Be langstellenden kunnen elke maandagmorgen van 10 tot 11.15 uur een kijkje nemen in Bachten Komme, waar het koor repeteert. Vrijwilligers Midgard - Het Middelburgse jongerencentrum Midgard zoekt vrijwilligers tussen de vijftien en vijfentwintig jaar. De vrijwilligers werken mee in ac tiviteitenwerkgroepen als zeef druk, bar, programmering, theater, publiciteit, Midgardkrant, doka, zang en voorlichting. Be langstellenden kunnen zich mel- den via 01180-14281. Meidenavond - Jongerenge- bouw Poortershove, aan de Poor- tershove 1 in Middelburg, houdt woensdag 22 februari voor de eerste keer een meidenavond voor meisjes vanaf veertien jaar. Op deze avond, die om 19.30 uur begint, kunnen ideeën voor de volgende avonden naar voren worden gebracht. Op woensdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 16 uur kunnen meisjes in Poor tershove zelf kleding maken. Op woensdag gebeurt dat onder be geleiding van een docente. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-16083/29004. Recreatie-vrijwilligers - De Stichting Recreatiewerk Zeeland is een provinciale organisatie die op meer dan twintig campings activiteiten voor de recreanten opzet. Voor de komende vakan tieperiode zoekt de stichting vrij willigers die zich twee a drie weken op een camping willen vestigen om sport-, spel-, creatieve-, natuur- en amuse- ments-activiteitenprogramma's te organiseren en uit te voeren. De stichting denkt daarbij aan studenten (minimaal 18 jaar) van opleidingen als Mikojel, Cios, Pabo, MDGO's en MTRO's, maar ook anderen met ervaring in acti viteitenbegeleiding komen in aan merking. De vrijwilligers krijgen een onkostenvergoeding van f 140,- per week. Meer informa tie bij de Stichting Recreatiewerk Zeeland, Roozenburglaaan 89a in Middelburg, telefoon 01180-35832. Wandeltocht - De Vlissingse wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 25 fe bruari voor de laatste maal van dit seizoen een winterwandel- tocht over vijf, tien en vijftien ki lometer. De start is tussen 13.30 en 14 uur bij het clublokaal aan de Oranjestraat in Vlissingen. Meer informatie bij het secretari- aat, 01184-60294. Inkelloop - Av '56.RSC en WOC houden zaterdag 25 februari in Kruiningen voor de derde keer de Inkelloop. De Inkelloop bestaat uit een wedstrijdloop voor senio ren en verteranen mannen en vrouwen van 10 Engelse mijlen (16090 meter) en een prestatie loop van 9,1 kilometer of 10 Em. Verkleden en inschrijven voor de prestatieloop en na-inschrijven voor de wedstrijdloop vanaf 13 uur in de Reimerswaalhal. De ge zamenlijke start is om 14.15 uur. De prijsuitreiking is om 16 uur. Discussie - De discussie tussen de Stichting Opbouwwerk Vlis singen en b en w van Vlissingen over de inspraaktermijnen sleept zich voort. In een brief wijst de SOV b en w er nog eens op dat de stichting niet de enige is die de inspraaktermijnen over schrijdt. Voorzitter J.E. Goedhart- de Wit vraagt zich af waar de reactie van b en w op de inspraak op de nota 'Vlissingse Woning markt tot 2000' blijft. Volgens de door b en w verstrekte informatie hadden inspraak, inspraakver werking en behandeling in de raad in oktober '88 plaats moe ten vinden. Oost-Souburg - Het kruispunt Station-Kanaalstraat in Oost- Souburg is erg gevaarlijk voor fietsers, vindt de afdeling Vlissin gen van de Socialistiese Partij. Het fietspad vanaf de Souburgse brug is te smal en het biedt geen vloeiende doorgang naar de Bermweg, Kanaalstraat en de Spoorstraat. De hulp- en informa tiedienst van de partij is daarom een handtekeningenactie begon nen voor een verbetering van de verkeerssituatie. Tachtig procent van de Souburgse gezinnen on dersteunt de actie, zo maakt de SP uit de eerste resultaten op. De handtekeningenlijsten worden binnenkort aangeboden aan het gemeentebestuur. Vrij-Gezellig - De Stichting Vrij- Gezellig, een activiteiten stichting voor een-oudergezinnen en andere alleenstaanden tot vijf tig jaar, brengt zondag 26 februa ri een bezoek aan de Neeltje Jans. De groep komt om 15 uur bij elkaar. Deelnemers kunnen zich 's avonds na 20 uur opgeven via de telefoonnummers 01180-14941 en 01184-63459. Kapasi - De Vriendenkring Kapa- si houdt zaterdag 25 februari een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar. De avond begint om 21.30 uur in café-restaurant Slot Ostende in Goes. Meer inlichtingen via 01184-65145. COC - Het gaat goed met de re gio Walcheren van de Nederland se Vereniging tot Integratie van Homosexualiteit COC. In het jaar verslag 1988/werkplan 1990 constateert de vereniging dat de organisatie verder werd verste vigd en dat het pand aan de Mid delburgse Eigenhaardstraat door meer mensen werd bezocht. De gemeenten Arnemuiden, Dom burg, Mariekerke en Westkapelle weigeren nog steeds het COC fi nancieel te steunen. Toch rekent de vereniging erop dat ook deze gemeenten 'tot inkeer zullen komen'. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: kand. Haasnoot uit Lisse, knd., 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: dhr. Schoenmaker. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A. Spaans. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14 uur: ds. G.H. Otte. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, knd., 14.30 uur: dhr. R. Heemskerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, knd., 14.30 uur: ds. C. Westerveen. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. de Jong, 17 uur: ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong, 17 uur: ds. Wijnands, gez. d. in de Geref. Kerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. v/d Putte, knd., 8-11 jr., 14.30 uur: drs. D. Westerneng. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther, Middelhoek, m.m.v. zanggroep, knd. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. J.C. Wessels. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Rijken. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. W.A. v/d Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 en 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkster Gemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur: bijbelstudie. Wijkgemeente Gereformeerde Bond, 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, ds. J.B. v. Bork. Oostkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. G. Hoekstra. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J. Lukas- se, doop. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19,19 uur: ds. M. de Boer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. A. Engler. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: kpt. B. de Heer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Riemens en 17 uur: ds. R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. v. Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 1 1.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v/d Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. Oostende. 11 uur: ds. M. v. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en midden groep, 17 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. Den Hollander, 19 uur: jeugddienst, mevr. A. Spaans-Molenaar. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: ds. J. Bouwer Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr A.P. Cornet, 19 uur: dhr. A. v. Klaveren. De SP verzamelt handtekeningen voor een veilig kruispunt Station-Kanaalstraat in Souburg. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. R.W. v. Mourik. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur drs. E.H. v/d Weide, 17 uur: drs. J.H. Meijer. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. ZO. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk. Oranjeplein, 19 uur: avondgebedsdiensten, 9.30 uur: S.R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. J. v/d Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor VEERE Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. P. Messie. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Hiensch. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. De Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. De Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst: dhr. A. Engler, 10.15 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Br. C. Vader. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Berêa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Zo. zwembad Vlissingen, 8.30 uur doopdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2. Zo. 9.30 uur: ds. J. Pannekoek. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, m.m.v. kerkkoor 'Maria', 19 uur: mevr. De Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. J.F. Wagener uit Zundert. Do. 23 febr. t/m wo. 1 mrt. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel: 13456. Zondag tot 24 uur: J.K, Dominicus, Dam 30, tel: 1 2830. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 1 8.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel: 71017. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel: 12225. Visites aanvragen voor dringende gevallen 1 2.30 tot 13.00 uur en 1 7.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis singse weg 13, Middelburg, tel: 01180-1 5810. Zon dag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemui den, tel: 011 82-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel: 01188-1271 OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Miliskerke, tel: 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 1 2 uur: W. v/d Heijden, Noordstraat 12, Westkapelle, tel: 01187-2182. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel: 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel: 01184-61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: mevr. H, Klom- pe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk, tel: 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: mevr. C.J. Brink, Middelburg, tel: 01180-11011. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01 180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 011 80-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01 184 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: V.d. Spie gelstraat 4, Goes, telefonisch spreekuur: van 9.00 tot 1 2.00 uur, tel: 01100-30011

de Faam | 1989 | | pagina 11