Samenwerking Middelburg - Vlissingen Hinderwet Verkeer Verkeersregels: uw veiligheid! Colofon Oude koel kasten Werk in uitvoering Comniissie Spreekuur huur- commissie Fietsen Bodemsanering, olietanks, Waterweg, markt, verlichting Week Tafeltje Dekje" Met de bus: veilig en geen parkeerproblemen! Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. DE FAAM Woensdag 15 februari 1989 Door het ooct van de Lange Jan Heeft u een oude koelkast of vrieskist, bel dan de dienst Ge meentewerken telefoon 01180-82000. De reinigingsdienst komt binnen een week uw koelap- paraat ophalen. U helpt dan mee aan het bescher men van de ozonlaag, want het schadelijke freon wordt zo op een veilige manier uit het koelsysteem gehaald. De Zusterstraat is tussen de St. Jansgang en de St. Jansstraat af gesloten, omdat daar kabels en leidingen worden verlegd. De Zandkreekstraat is afgesloten tussen de Wielingenstraat en het Roompotpad in verband met her stra ting. Commissie Volksgezondheid ver gadert donderdag 16 februari om 16.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. De Commissie Openbare Orde en Veiligheid vergadert op dezelfde plaats op dinsdag 21 februari om 16.00 uur. Deze vergaderingen zijn open baar. De agenda en andere stuk ken liggen ter inzage bij de com missiesecretaris en bij bureau Voorlichting. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commis siesecretaris, telefoon 26251. De hüurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur. Dus ook morgen 16 februari van 9.30 tot 12.30 uur in de Burgemeester en Wethouders kamer van het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Morgen, donderdag 16 februari, wordt weer een kijkdag voor ge vonden (brom)fietsen gehouden (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan iedereen op de binnenplaats van het Middelburgs politiebu reau komen kijken of de vermiste (brom)fiets er bij staat. Op dezelfde dag van 11.00 tot 12.00 uur krijgt iedereen de gele genheid om een (brom)fiets te ko pen uit de voorraad die er al lan ger dan twee maanden staat. Deze verkoop gebeurt door een deur waarder bij afslag. Wie in het bezit is van een aan koopcertificaat krijgt voorrang bij de verkoop. Een dergelijk cer tificaat ontvangt iedereen die bij de gemeentepolitie van Middel burg aangifte doet van de vermis sing van een (brom)fiets. 9 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 20 februari 1989 tot en met 25 februari 1989. Maandag rundvlees, sperziebonen, aard appelen Dinsdag saucijsjes, appelen Woensdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen Donderdag gebakken kabeljauw, worteltjes, aardappelen Vrijdag carbonade, spinazie, aardappelen Zaterdag gehakt, witlof, puree rode bietjes, aard- Gemeenteraad vergadert Komende maandag is de voorlaatste maandag van de maand. "Nou en?", zult u denken. Op deze dag vergadert de gemeente raad, 20 februari aanvang 14.00 uur, in de sfeervolle raadszaal. Het is deze gemeenteraad, die de hoofdlijnen bepaalt van het beleid van de gemeente. In de raadszaal is ook een publieke tribune vanwaar u de besprekingen kunt volgen. Deze is bereikbaar via het toren tje op de hoek Lange Noordstraat/Markt. De agenda en andere raadsstukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting. Gesproken zal worden over de volgende onderwerpen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 9 en 11 november 1988. 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 21 november 1988. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Benoeming lid Welstandscom missie. 5. Benoeming plaatsvervangend lid in de Bestuurscommissie Ont wikkelingssamenwerking. 6. Herbenoeming van de heer A.C. ter Weer als lid in het bestuur der Godshuizen Mid delburg. 7. Beschikbaarstellen krediet bo demsanering Molenwater. Zeer recent heeft de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer extra geld beschikbaar gesteld voor bo demsanering. Om voor dit geld in aanmerking te komen heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland bij het ministerie om de olie uit de tanks te laten verwijderen. Achteraf is gebleken dat de uitvoering van deze zoge naamde "acties tankslag" niet ge heel afdoende is geweest. Vele tientallen tanks zijn niet gemeld en bovendien zijn vele tanks on voldoende leeggezogen. Vaak werd alleen de bruikbare olie weg gehaald en een laag agressief olie bezinksel (sludge) bleef achter in de tank. Deze oude tanks zullen in de komende jaren lek raken en de bodem en het grondwater ern stig vervuilen. De saneringswerkzaamheden, welke kunnen bestaan uit het schoonmaken en vullen met zand, zullen gemiddeld ca. 750,— per tank gaan kosten, hetgeen voor de meeste huishoudens een aan zienlijke uitgave is. Daarom wordt voorgesteld, dat de ge meente de helft van deze kosten, 375,voor haar rekening neemt. 9. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanleg wijkverbin- dingsweg Nieuwe Vlissingseweg- Koudekerkseweg (2e fase). Het gaat hier om de Waterweg, Afronden Reijershove (agendapunt 15) aangemeld: i'het besteksgereed maken van de bodemsanering van het Middelburgse gasfabriekster rein". De praktijk van de laatste jaren wijst namelijk uit dat het zinvol is om een aantal lokaties saneringsgereed te hebben. Bij de verdeling van extra bodemsane- ringsgeld kan hiervan worden ge profiteerd. 8. Beschikbaarstellen krediet sa nering oude ondergrondse olietanks. Een inventarisatie van oude on dergrondse olietanks heeft uitge wezen dat in Middelburg nog ten minste 125 van deze tanks aanwe zig zijn. Het gaat om ondergrond se tanks bij particuliere wonin gen, die niet meer gebruikt wor den, maar waarin zich nog wel olieprodukten bevinden. In het begin van de jaren '80 zijn in Middelburg acties gehouden die de Nieuwe Vlissingseweg ver bindt met de Koudekerkseweg. De werkzaamheden bestaan uit het aansluiten van deze weg op de Koudekerkseweg en het aanbren gen van een asfaltverharding voor het autoverkeer op de nieuwe weg. Ook is in het plan opgeno men de reconstructie van de Kou dekerkseweg ter plaatse van de aansluiting. Deze aansluiting wordt onder meer uitgevoerd in de vorm van een fietstunnel. Voorlopig is er van uitgegaan, dat er geen parallelweg wordt aange legd en dat er dus alleen fietspa den nodig zijn. Wel wordt er bij de uitvoering rekening mee ge houden dat er op eenvoudige wij ze een parallellweg kan worden aangelegd. 10. Verbetering openbare ver lichting. Het gaat hier om het verbeteren van de openbare verlichting aan de Nieuwlandsedreef, de aanleg van openbare verlichting langs het fietspad President Roosevelt- laan tussen de Sandberglaan en de Noordweg, het vernieuwen van lichtmasten aan de Trompstraat en de Piet Heinstraat en het uit veiligheidsoverwegingen aanbren gen van een optimale verlichting langs de ventweg aan de Nieuwe Vlissingseweg direkt voor en ach ter de Abeelseweg. 11. Beschikbaarstellen krediet voor het aanbrengen van een scheidingsmuur tussen het achter pad van de Bellinkstraat en het pand Rouaansekaai 11. 12. Instelling zaterdagmarkt. Voorheen werden de standplaat sen op deze markt toegewezen op grond van de Algemene Politie verordening Middelburg. Door dat nu de standplaatsen dienen te worden toegewezen op grond van de marktverordening is het nood zakelijk de zaterdagmarkt in te stellen als een markt als bedoeld in artikel 178 van de ge meentewet. Met betrekking tot de aard en omvang van de markt en de toe wijzing van de standplaatsen op deze markt wordt de bestaande si tuatie gehandhaafd. Dit houdt in dat maximaal 15 kramen ge plaatst kunnen worden aan de noord-oostelijke zijde van de Markt. Als branches worden aardappelen, groenten en fruit en bloemen en planten toegelaten. 13. Garantie geldlening stichting M.I.K.V. 14. Aankoop VOC-tekeningen. 15. Beschikbaarstellen krediet af ronding werkzaamheden Reijers hove I en II. Het gaat hier om de aanleg en in richting van een speelterreintje op de kruising van 2 fietspaden, cen traal gelegen in de wijk op de grens van Reijershove I en II, en de inrichting van de waterpartij direct naast de Beiaard tegenover de bejaardenwoningen bij de en tree van de buurt. Het tot stand brengen van deze voorzieningen betekent een afronding van de werkzaamheden in Reijershove I en Reijershove 11. 16. Ontwerp-begroting meenschappelijke Zeeuwse Bibliotheek. 1989 ge regeling 17. Garanderen geldlening Stich ting De Veste/Middelburgse Lawn Tennis Club. 18. Vervanging telefooninstallatie stadhuis. 19. Beschikbaarstellen krediet organisatie-onderzoek. De doorlichting van de personele bezetting van de gemeente Mid delburg geeft voldoende redenen voor een vervolg. Door het organisatie-adviesbureau IME- consult is eind september 1988 een notitie opgesteld over een mo gelijk vervolgtraject. Hierbij is externe begeleiding van een organisatie-adviesbureau no dig. Voorgesteld wordt op grond van een aantal uitgebrachte offer tes te kiezen voor het bureau MEDE. 20. A.- en O.-fonds; beste dingsplan 1988/1989. Het Arbeidsmarkt- en Oplei- Op de gemeenteraadsvergadering van 20 februari worden ook de volgende agendapunten bespro ken: 6a. Samenwerking tussen Middel burg en Vlissingen. 6b. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. het samen met de ge meente Vlissingen laten instel len van een studie naar ont wikkelingskansen in het stede lijk kerngebied Middelburg- Vlissingen. De aan elkaar grenzende Zeeuwse gemeenten Middelburg en Vlissin gen willen komen tot een zo groot mogelijke onderlinge samenwer king. De colleges van burgemees ter en wethouders van beide ste den vragen deze maand de afzon derlijke gemeenteraden hierover een intentieverklaring vast te stel len en 30.000,— beschikbaar te stellen voor een nader onderzoek naar de mogeljkheden van ver sterking van het stedelijk gebied Vlissingen-Middelburg. Middelburg heeft bijna 40.000 in woners. Vlissingen bijna 44.000. Beide steden vormen samen het enige stedelijke gebied in Zuid- West Nederland met meer dan 80.000 inwoners. De colleges van b. en w. van Middelburg en Vlis singen zijn daarom van mening, dat er alle reden is om bij de her ziening van de Structuurschets Stedelijke Gebieden in 1990 er naar te streven, dat het kernge bied Vlissingen-Middelburg wordt aangewezen als stadsgewest of concentratiekern. De beide colleges van b. en w. vinden dat er vooral moet worden samengewerkt op het terrein van de ruimtelijke ordening, het volkshuisvestingsbeleid, het sociaal-economisch beleid, het toeristisch beleid en het beleid ten aanzien van voorzieningen, mi lieubeheer en promotie. De visie tot samenwerking sluit aan bij een eerdere gezamenlijke reactie op het ontwerp van de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning van de rijksoverheid. In die reactie werd gepleit voor een ver sterking van het stedelijk kernge bied Vlissingen-Middelburg ter ondersteuning van de ontwikke ling van het Westerschelde- bekken. De rijksoverheid erkent de econo mische mogelijkheden daarvan en wil deze in Zuid-West Nederland dingsfonds verleent subsidies voor aanvullende opleidingen, onder meer voor overheidsper soneel. 21. I. Intrekking diverse gemeen telijke verordeningen op het ter rein van de gezondheidszorg; II. Vaststelling van rechtswege verval len zijn van enkele verordeningen op het terrein van de gezondheids zorg. III. Vaststelling nieuwe "Destructieverordening". Gebleken is dat een aantal veror deningen niet meer actueel is, het geen mede blijkt uit de omstan digheid dat deze verordeningen praktisch geen toepassing meer vinden, terwijl in bepaalde geval len zelfs inhoudelijk de onderlig gende problematiek elders rege ling heeft gekregen. 22. Subsidiëring Stichting Gere formeerd Pedagogisch Centrum over het jaar 1989. 23. Subsidiëring Stichting Bege leidingscentrum Gereformeerd Schoolonderwijs over het jaar 1989. 24. Uitbreiding meubilair docu- mentatieruimte o.b.s. "De Ar- neburch". 25. Gedeeltelijke vervanging meu bilair o.b.s. "De Rosenburch". 26. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake aansluiting op het radio- en t.v.-kabelnet p.c. basisschool "Prins Willem Alexander- school", te Sint Laurens en 9 p.c. basisscholen in Middelburg. 27. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake aanschaf leerlingensets ba sisschool "De Wegwijzer". 28. Toepassing artikel 82 ISOV- SO inzake gefaseerde vervanging meubilair "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 29. Beschikbaarstellen krediet au tomatisering administratie Stede lijke Scholengemeenschap Mid delburg. 30. Wijziging verordening Land- toeristenbelasting en de verorde1 ning Watertoeristenbelasting. 31. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad verklaren dat een bestemmingsplan, of een herziening daarvan voor een be paald gebied, wordt voorbereid. Een dergelijk voorbereidings- besluit, dat een werkingsduur heeft van één jaar, strekt tot be scherming van bestemmingsplan nen in voorbereiding en biedt te vens de mogelijkheid medewer king te verlenen aan plannen, die niet met het nieuwe bestem mingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor een perceel aan de Koninginne- laan voor de bouw van een wo ning, en voor een perceel aan de Meanderlaan voor de bouw van een kiosk ter vervanging van de bestaande friteskraam, die zich in een uitermate slechte staat bevindt. 32. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanpas sing van de verkeerssituatie in de Burggang. De bedrijvigheid in de Burggang is aanzienlijk toegenomen door de bevoorradingsactiviteiten in deze straat. Omdat hier ook een basisschool is gevestigd zijn aan passingen nodig van de (ver keerssituatie. Het toegangshek van "De Burch" wordt verplaatst in de richting van "De Schakel", zodat de entree van de school enigszins buiten de activiteiten komt te lig gen. Ook worden paaltjes ge plaatst in het trottoir achter de trottoirband, zodat daar niet meer kan worden gereden. Overigens komt er een parkeer verbod voor beide zijden van de straat en worden twee parkeer vakken, met nieters in de bocht Bachtensteene/Burggang op geheven. 33. Financiële regeling van de ge volgen van reservering tracé Dammenroute door Arnestein. 34. Vaststejling,(>e begrotingswij ziging 1989. 35. Aanschaffingen automatise ring 1989. 36. Rondvraag. Bestaande zaterdagmarkt wordt gehandhaafd, (agendapunt 12) onderzoeken. Daarbij wordt ook gekeken naar de mogelijkheden die de eventuele aanleg van de Westerschelde Oeververbinding biedt voor de zeehaven-industrie. Voorwaarde voor de ontwikke ling van economische mogelijkhe den in een gebied is volgens de rijksoverheid de aanwezigheid van een stedelijke concentratie. Vlissingen en Middelburg hebben een duidelijke relatie met de eco nomische ontwikkelingen in het Westerscheldebekken en vormen zo'n stedelijke concentratie. Als meest verstedelijkte gebied in de regio streven Vlissingen en Mid delburg er daarom naar de ont wikkelingen op het gebied van het wonen en de voorzieningen te on dersteunen door versterking van het stedelijk gebied Middelburg- Vlissingen. Vlissingen en Middelburg hebben ook op andere, uiteenlopende ge- bicden gezamenlijke belangen. Zo willen beide steden de krachten bundelen tot behoud en verster king van voorzieningen op het ge bied van onder andere rijks diensten, gezondheidszorg, on derwijs, cultuur en sport. Ook hebben beide belang bij het be vorderen van recreatie en toe risme, de promotie van de regio, de Westerschelde Oeververbin ding, het Streekplan Zeeland en dergelijke. Ook bij het regionale bedrijfsleven is bereidheid mee te denken over de totstandkoming en uitbreiding van bedrijfsactivi teiten en ondersteunende voorzie ningen. Op milieugebied wordt gedacht aan gezamenlijke voorzieningen op controlerend en uitvoerend vlak en gezamenlijk streven naar beperking en verantwoorde ver werking van afvalstromen. Vlissingen en Middelburg werken samen, maar blijven zelfstandige gemeenten. Beide steden willen zich wel gezamenlijk presenteren en verder ontwikkelen als stede lijk kerngebied met voorzieningen en functies voor de regio. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat: 1Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. te Rotterdam een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een quick service bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de Koudekerkseweg 14 te Middelburg; 2. Koninklijke Ahold N.V. te Zaandam een vergunning ingevol ge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het veranderen van de gebezigde werkwijze in de supermarkt aan de Markt 11 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413.) Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelin ge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiverde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 15 maart 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 2 tot en met 10 maart 1989 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwa ren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gele genheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat zij vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ver leend aan de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting te behoe ve van de opslag, verkoop, reparatie en onderhoud van of voor watersportmateriaal op het perceel Kinderdijk 60 te Mid delburg. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden. De beschik king en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage tot 1 5 maart 1989 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur in het gemeentehuis (voor inzage op donder dagavond telefonsich afspreken 01180-26251, toestel 413). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 1 5 maart 1989 beroep open bij de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet woren gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het perceel Adelaarstraat 48 aange duid parkeervak, behalve voor degene waarvoor de (invali- den-)parkeerplaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten de laad- en los- haven aan de zuidelijke zijde van de Langeviele, gelegen vanaf halverwege het perceel 1 5 tot halverwege de percelen 7-9, op te heffen. Hiertoe is besloten, omdat deze laad- en loshaven te smal was om goed te kunnen functioneren voor laad- en los- activiteiten. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1989 | | pagina 5