Koffie met Slagwerk 1 Politiek Ouderen Maatschappij Sport Cursus Beurs Verenigingen CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- ALVAST ÉÉN AVOND NAAR INDONESIË SOC-REIZEN OVERZEE 20 JAAR Allerlei Cultuur Buurt/wijk Gezondheid Sociaal IK WIL DE PZC 2 WEKEN GRATIS ALS PZC Woensdag 15 februari 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER iBlHH CDA-vrouwen - Het CDA- Vrouwenberaad, afdeling Vlissin- gen heeft mevrouw J. Jansen van het Kinderdagverblijf Middel burg uitgenodigd voor zijn jaar vergadering. Mevrouw Jansen spreekt in het Verenigingsge bouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat over deeltijdbanen en de kinderopvang, in het bijzon der bij gastouders. Een videofilm licht de situaties toe. De jaarver gadering begint op dinsdagmor- gen 21 februari om half tien. Veiligheid - Hoe wordt er ge dacht over 'meer politie op straat' en de klachtenregeling po litie. Die punten staan op de agenda van de commissie open bare orde en veiligheid in Middel burg die daarover onder meer spreekt tijdens de vergadering op dinsdag 21 februari vanaf 16 uur. Gemeente Veere - Nu me vrouw G.W. van Montfrans- Hartman is uitgewuifd moet de raad nog het ontslag bekrachti gen. Dit hamerstuk staat op de vergadering van de gemeente raad van Veere, die woensdag 22 februari wordt gehouden. Verder wordt vanaf 14 uur gesproken over het niet meer uren beschik baar stellen bij het openbaar on derwijs en het verlenen van een bijdrage van f 4000,- aan de Stichting Walcheren Promotie. Ook een herziening van het bestemmingsplan Kern Vrouwen polder moet worden aangeno men met het oog op de wijzigingen aan het kruispunt bij de provinciale weg. Gymnastiek - Om de spieren soepel te houden heeft de Stich ting Huisvrouwen Gymnastiek een speciale cursus recreatieve gymnastiek ontwikkeld. Ook in Middelburg kunnen huisvrouwen terecht om hun conditie op peil te houden of te verbeteren. Dat kan elke maandagavond één uur in de gymzaal aan de Olmenlaan vanaf kwart over zeven. Voor informa- tie: 01180-27571. Parkloop - Zaterdag 18 februari wordt om 14 uur het startsein gegeven voor de Vijvervreugd "^rkloop. De loop, met rondjes >"an drie km, gaat rond het terrein van de zwakzinnige inrichting Vij vervreugd in Middelburg. De deelnemers mogen zelf de af stand kiezen, met een maximum van vijftien km. Het batig saldo wordt afgedragen aan de inrich ting die er in de spel-o-theek wel raad mee weet. In samenwerking met de atletiekvereniging Dyna mo kwam ook deze loop weer tot stand. Marketing - De Zeeuwse Sport raad houdt voor sportbestuurska- der en andere belangstellenden drie bijeenkomsten met als the ma marketing en sport. Aan de orde komen onder meer marke- tingprincipes en -methodes, marktonderzoek, inspelen op be zuinigingen, publiciteit en de pre sentatie van de vereniging. De bijeenkomsten van elk tweeën half uur worden op de maanda gen 13 en 20 maart en 10 april in het Zuiderbaken aan de Middel burgse M. de la Palmastraat ge- houden. Inlichtingen bij Marieke van der Kroft van de Sportraad, i 01180-82646 en bij de afdeling sportzaken van de gemeente 01180-26251. Aanmelding vóór zaterdag 25 februari. Turnen - In Vrijenhovenzaal in Vlissingen houdt de Vlissingse Turnvereniging zondag 19 februa- ri turnwedstrijden. Vanaf 8.30 uur tonen de meisjes klasse IV, III en II A en B lijn, de meisjes jeugd- tunsters, de turnsters junioren in de C lijn en de jongens klasse VI, V en IV A, B en C lijn van alle be kende Zeeuwse turnverenigingen hun kunnen. De wedstrijden du ren tot 17 uur. Sjoelen - Wie van sjoelen houdt kan op zaterdag 18 maart terecht in De Zwaan in Oost-Souburg. Op die dag houdt Schijf'83 een open tournooi waarbij de nodige prijzen zijn te verdienen. Er wordt gespeeld in vijf dames-, vijf heren- en een jeugdklasse tot en met 16 jaar. Het toernooi begint om 11 uur en inschrijven kan tot 12 uur aan de zaal. Wandelen - Op zaterdag 18 fe bruari kunnen wandelaars hun schoenen weer aantrekken voor de laatste van de vier wandel tochten uit het seizoen '88:89 van de Zeeuwse Wandelsport Bond. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden 5, 10 en 15 kilome ter en de start vindt om 12.30 uur plaats vanaf café de Kroon in Kwadendamme. Engels - Speciaal voor mensen die Engels nodig hebben tijdens de vakantie is er vanaf dinsdag 28 februari een cursus Engels in buurthuis De Scheldebuurt in Vlissingen. Vanaf 19 uur is die dag de eerste les te volgen in het gebouw aan de Verkuil Quakke- laarstraat. Belasting - De stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen helpt ouderen met het invullen van hun belastingformulier. Daarvoor kun nen afspraken worden gemaakt in de diverse dienstencentra. In Bachten Komme is donderdag 23 februari (14 tot 16 uur) spreekuur, in Bachten Poorte diezelfde dag tussen 10 en 11 uur en in Bach ten Reede op maandag 27 fe bruari tussen 14 en 15 uur. Standaardpolis - Nog tot en met 30 april kunnen particulier verzekerden van 65 jaar en ouder zich aanmelden voor de stan daardpakketpolis van 181 gulden per maand. Deze polis voor oude ren komt voort uit de nieuwe wetgeving. Huisarts, apotheek, ziekenhuis, fysio- en oefenthera pie en logopodie zijn verzekerd. Wie meer wil weten over deze verzekering kan contact opne men met WVC in Rijswijk (post bus 5406) waar een speciale brochure klaarligt over deze nieu we verzekering. Veilig Verkeer - Ouderen van Westkapelle en omgevinbg kun nen donderdag 2 maart naar het Verenigingsgebouw aan de Markt. Daar houdt Veilig Verkeer op uitnodiging van de Stichting Welzijn voor Ouderen vanaf 14 uur een lezing met dia's. De titel luidt; 'Ouderen in het verkeer, te voet, op de fiets en in de auto'. Na de koffiepauze staat een ver- keersquiz op het programma. Ook kunnen er vragen worden gesteld. Soos 55+ - De soos al leenstaande ouderen, de Soos 55 kan nog een aantal dames en heren gebruiken voor de we kelijkse spelletjesavond. Er wordt gesjoeld en rummicub gespeeld. Elke dinsdagavond komen de soosleden bijeen. Inlichtingen over plaats en tijd (die werd ons niet verstrekt): 01184-65062. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt woensdag 22 februari in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg haar jaar vergadering. Na het huishoudelijk gedeelte declameren H. Walraven-Vendevielle en P. Pou- welse in Zeeuws dialect en ver toont M. Besuijen dia's van dagtochten en reizen. De verga dering begint om 14 uur. Wonen - De Vlissingse werk groep Wonen voor Ouderen komt donderdag 16 februari bij elkaar in het kantoor van de stichting Opbouwwerk Vlissingen aan de Badhuisstraat. De werkgroep ver diept zich onder meer in het con cept van de samenwerkingsover eenkomst met de woningbouw vereniging Basco. De vergadering begint om 10 uur. Ruilbeurs - De Volgeliefhebbers uit Vlissingen houden zaterdag 18 februari weer hun maandelijk se vogel ruil- en verkoopbeurs. De beurs is geopend van 9.30 tot 12 uur en wordt gehouden in het pand aan de Gerbrandystraat 46 in Vlissingen Antiekbeurs - In Breda, in het Turfschip, wordt van zaterdag 18 tot en met maandag 27 maart de 23ste Nederlandse kunst- en An tiekbeurs gehouden. Op die beurs zullen in ieder geval 49 'be kende' antiquairs en kunsthande laren, dienstverlenende bedrijven en een groot aantal interieurspe cialisten de stands bemannen. De openingstijden zijn van 14 tot 22 uur, op zondag, goede vrijdag, de paaszaterdag en beide paas- dagen van 11 tot 18 uur. Snuffelmarkt - De Vlissingse Delta Band heeft voor zaterdag 25 februari weer een grote snuf felmarkt op het programma staan. Dat gebeuren vindt plaats in de voormalige jeugdherberg aan de Breewaterstraat tussen 9.30 en 13 uur. De opbrengst is bestemd voor reparatie en ver nieuwing van instrumenten. Leger des Heils - Zondag 19 fe bruari wordt er in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hoogstraat in Middelbrug een jeugddienst gehouden. De dienst staat in het teken van 'de won derbare visvangst'. Muzikale medwewerking verlenen een jeugdmuziekkorps, de tamboerijn- en de ukelelegroep. De dienst begint om 17 uur en duurt tot ongeveer 18.30 uur. Opwekkingsdienst - In het ge bouw van de Volle Evangelie Ge meente Bérea aan de Westerbaan in Vlissingen is er op zondag 19 februari een opwek kingssamenkomst met de predi ker/evangelist Ben Hoekendijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. CNV - De afdeling Middelburg van het Christelijk Nationaal Vak verbond houdt vrijdag 17 februari een familie-avond in de aula van de lts Klarenbeek aan de Middel burgse Generaal Eisenhowerlaan. Na een toespraak van districts bestuurder L.Q. Phernambucq verzorgt de Veerse toneelvereni ging 'Tot Leringhe ende Ver- maeck' een optreden. De avond begint om 19.30 uur. Klaverjassen - De klaverjasvere- niging De Delta komt elke vrijdag avond van 19.15 tot 23 uur bij el kaar in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Op de bijeen komsten kunnen zowel beginners als gevorderden terecht. Daar naast worden er ook andere ge zelschapsspelen ge speeld. De eerste drie bijeen komsten zijn gratis toegankelijk. Daarna geldt een lidmaatschap van een half jaar, met korting voor studenten. Wie meer wil weten kan contact opnemen met Ton de Witte, J. Magnusstraat 8 in Middelburg. Soos - Op het programma van het rayon Walcheren van de MS- Stichting afdeling Zeeland staat een soos-bijeenkomst op dinsdag 28 februari. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Koetshuis van Der Boede in Vlissingen begint om 10.30 uur. Elly Tex verzorgt een demonstratie 's| len met schelpen'. YMCA-vakantie - De Neder landse YMCA, het Christelijk Jongerenverbond, heeft elk jaar jongerenvakantiekampen in bin nen- en buitenland. Een volledig overzicht staat afgebeeld op de CJV-vakantieposter, die gratis verkrijgbaar is bij alle VVV's en bij het CJV-Zomerwerk, 03438-23333. Via hetzelfde te lefoonnummer is ook een folder te bestellen over de vakantiemo gelijkheden op de Ernst Sillem Hoeve in Lage Vuursche. Deze hoeve biedt gezinsvakanties met evenementenprogramma's voor kinderen en het hele gezin, een historische- en een muziekweek en verschillende cursussen. Vrij-Gezellig - Alleenstaanden kunnen zondag 19 februari weer terecht bij Vrij-Gezellig, die een ontmoetingsmiddag heeft geor ganiseerd. Het begint om half drie. Van te voren moeten de al leenstaanden en éénouderge zinsleden wel even bellen (na 20 uur): 01180-14941. Plattelandsjongeren - De vere niging Plattelands Jongeren Zuid, de afdeling Walcheren houdt vrij dag 17 februari het jaarfeest in Ons Huis in Meliskerke. Er wordt onder meer de klucht 'De com missaris' opgevoerd en er is een verloting. Voor wie ook nog een dansje wil doen, kan dat op de muziek van De Vos en Co. Het begint in Meliskerke allemaal om 20 uur. VARA - De VARA-afdeling Wal cheren houdt dinsdag 21 februari haar ledenvergadering in het Abva-Kabo-kantoor aan het Ra- vensteynplein 2 in Vlissingen. De beraadslagingen beginnen om 19.30 uur. Binnenkort start in Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/? uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen. GROTE REISSHOW INDONESIË Vr. 17-2 GOES, Prins van Oranje, Grote Zaal. Kleurrijke reisinformatie Boeiende dia-presentatie WIETEKE VAN DORT, Ambo- nese zanger Aïs Lawa-Lata, Indonesische dansgroep Een Indonesisch avondje uit! Aanvang 20.15 uur. Entree f 10,- Reserveren: 01100 -15 154 Ook kaarten aan de kassa. Nederlands oudste Indonesië- specialist Vestigingen in Eindhoven, Wil lemstraat 1C, 040 - 460400, Den Haag, Noordeinde 146, 070 - 469723. Lid Garantiefonds/ANVR VRAAG ONZE BROCHURES GROEPSREIZEN EN INDIVIDUELE REIZEN Opvang - Tenminste tien nieuwe pleegouders heeft de centrale pleegzorg Zuid-Holland-Zeeland nodig om te kunnen voldoen aan de vraag naar opvangadressen voor tieners. De pleegzorg is daarom met een wervingscam pagne begonnen. Voor informa- tie: 01180-14955. Afscheid Smolders - Directeur C.J. Smolders van Der Boede (ci viele en algemene zaken) neemt op 1 maart afscheid. Zijn gehoor vermogen maakt het onmogelijk om de functie nog verder te ver vullen, wordt gemeld. Op vrijdag 24 februari is daarom tussen 15.30 en 17.30 uur een af scheidsreceptie in De Babbelaar van Der Boede in Koudekereke. Molukse dansen - De werk groep Culturele Dansen Mae-Uku begint weer met een cursus Mo lukse culturele dansen voor men sen vanaf zestien jaar. De eerste van de tweëentwintig lessen wordt zaterdag 18 februari van 17 tot 20 uur gegeven in de De Kruitmolen in Middelburg. Opga ve bij Leni Pentury, Volkerakstraat 42 in Middelburg of bij Loes Mey- es, President Rooseveltlaan 694 in Vlissingen. Postzegel - De Noord Atlanti sche Verdragsorganisatie bestaat dit jaar veertig jaar. Om dat te vieren heeft PTT Post een specia le postzegel uitgegeven. Op de zegel staan de vlaggen van alle zestien leden van de NAVO afge beeld. De zegel, die een frankeer- waarde van vijfenzeventig cent heeft, is uitgevoerd in de kleuren rood, licht- en donkerblauw, geel, groen, oker en zwart. Speel-o-theek Ih de Middel burgse Stromenwijk kan nu ie dereen gebruik maken van de speel-o-theek. Sinds 1984 was deze speeltuiguitleen alleen toe gankelijk voor leerlingen van de Basisschool Sandenburgh. Vanaf 15 februari kan er ook speelgoed voor kinderen van 0 tot 4 jaar worden geleend. Elke woensdag middag tussen 10 en 11 uur is deze speel-o-theek open, behalve in de schoolvakanties. Acne - Schering Nederland, pro ducent van de anti-acne/anticon ceptiepil Diane 35, heeft een gratis brochure over acne uitge geven. In 'Acne, wat doe je er aan', worden alle fabels en feiten over acne op een rijtje gezet. Wie een briefkaartje met naam en adres aan Schering Nederland bv, postbus 116, 1380 AC Weesp stuurt, krijgt de brochure gratis in de bus. Kleine Gids - In de achtenveer tigste editie van de Kleine Gids zijn de laatste gegevens over de Nederlandse sociale verzekerin gen en voorzieningen opgeno men. Het boekje is voor f 2,- verkrijgbaar bij de districtskanto ren van de Sociale Verzerings- bank (voorheen Raad van ArbeidJ) en het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering. De nieuwe NAVO-zegel van PTT Post. Poelendaele - Het Middelburgse zwembad Poelendaele verwacht woensdag 22 februari de zesmil joenste bezoeker. Wethouder M. Vinke reikt om 14.30 uur het en- treebewijs uit. Gevonden - Bij de politie in Vlis singen zijn in de periode van 1 tot en met 8 februari de volgende voorwerpen aangegeven: bank biljetten, een herenbril, een kin derfietsje, een ceintuur van een regenjas, een broodtrommel, een telefoonapparaatje, een paar da meshandschoenen, een linker dameshandschoen, een wollen sjaal, een damesportemonnee met inhoud en diverse sleutels. Feest - De Openbare Basis school De Arneburch bestaat za terdag 18 februari precies vijfentwintig jaar. De kinderen hebben zich in de voorjaarsva kantie uitgeleefd op een kleur plaat, zodat nu het hele gebouw versierd is. Vrijdag 17 februari wordt er verder gefeest met een creatieve middag De groepen 1 en 2 gaan 's middags volksdan sen en vanaf woensdag 15 tot en met dinsdag 28 februari is er in het hoofdgebouw van de school een tentoonstelling over vijfen twintig jaar Arrneburch te zien. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de schooluren. J/i— NAAM: Adres: PC/Plaats: Tel.: (U kunt deze bon zonder postzegel aan ons terugsturen). afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen De (Nieuwe) Slagwerkgroep Am sterdam verzorgt zondag 19 fe bruari 11.30 uur een koffiecon cert in de Kloveniersdoelen in Middelburg. De groep bestaat uit de vaste kern Peter Prommel, Herman Rie ken, Steef van Oosterhout, Ruud Wiener en Johan Faber. De groep produceerde onder meer het mu zikale feuilleton 'Dag uit het leven van een oerdrummer'. Uit deze laatste produktie zal die morgen zeker het een en ander te horen zijn. imBi Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans, knd., 19 uur: ds. R.W. v. Mourik, jeugddienst, m.m.v. het jongerenkoor uit Souburg. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: dhr. Kley, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. D.E. Hiensch, 19 uur: ds. Mink, gez. d. in Geref. Kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. T. Rinkema. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst in Geref. Kerk, knd. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: dhr. Ten Klooster 14.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst in Ge ref. Kerk, knd. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mevr, ds. Köther. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands, 17 uur: F.C. v. Dijke. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam uit Vrouwenpolder, knd. 4-7 jr, 14.30 uur: dhr. A. v. Westen uit Borssele. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Kleinsma. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.M. Aar- noudse. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. O. Elseman en ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. W.A. v/d Berg. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Wijkgemeente Geref. Bond. 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst (Nieuwe Kerk). De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 en 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkster Gemeente. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: ds. N. Paap. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman en ds. L.J.G. IJkel. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J. de Boer. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. K. Hendrikse. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. J. Koe weiden. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 17 uur: m.m.v. de jeugdwerkers. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Hirsch. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 1 7 uur: ds. D.W. Fijan. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. R. Oort. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Egiise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. R.E. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v/d Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. Oostende. 11 uur: ds. H. v. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Jorritsma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. v. Veen. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. Kalksma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: hr. J. v/d Putte. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: eredienst: ds. J. Koeweiden, 10.15 uur: bijbelstudie. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Q. v/d Vrie. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst, 19.30 uur: samenkomst met Ben Hoekendijk. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2. Zo. 14 uur: gez. dienst in Geref. Kerk, ds. Joh. Brouwer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Mol, gez. dienst, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn, doop- dienst m.m.v. jongerenkoor Exaudi uit Westkapelle. Do. 16 febr. t/m wo. 22 febr. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buijtendijk, Noordweg 353, tel: 12460. Zon dag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel: 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. v. der Griek, Badhuisstraat 46, tel: 12950. Zondag tot 24 uur: F, v.d. Berg, Giessenburg 12, tel: 65253. Visites aan vragen voor dringende gevallen 1 2.30 tot 1 3.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, O-Souburg, tel: 01184 61212. Zon dag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel: 01180 - 37431Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS- KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel: 01181 - 1271. WESTKAPELLE. DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel: 01186 - 1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 1 2 uur: Za. C. Westveer, Loskade 21, Middelburg, tel: 01180 - 26694. Zo.: F. Reijnierse, Watertoren 2, Middelburg, tel: 01180 - 27929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 1 7.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel: 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien burg 24 - 26, teL66345. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. J. Bouwer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, 19 uur: jeuddienst, mevr. A. Spaans-Molenaar. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: mevr. ds. N.J. Köther. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. H. Allewijn, 17 uur: ds. N.J. Köther in Geref. Kerk. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. T. Rinkema. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1,zo. 19 uur: ds. C. Vreugdenhil. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. A. v/d Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoon VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C. Si mons, 14.30 uur: ds. J.J. Lamme uit Delft, gez. d. te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: gez. dienst in Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. R. Harmsen. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaaij, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: Mw. de Crom, tel: 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, O-Souburg, tel: 01184 - 60860. PRAKTIJK MELISKERKE: R. Roskam, Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00 tot 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoegstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01 180-34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 011 80-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01 180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395).

de Faam | 1989 | | pagina 21