Subsidieregeling verbeterd Collecteren: aan regels gebonden Lever uw oude koelkast in! Afvalstoffenheffing rioolafvoerrecht Verkeer Hinderwet Verkeersregels: uw veiligheidJ Zwemnieuws Commissies Verhuisd Freon tast ozonlaag aan t Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (011 80) 26251Reacties van harte welkom. Week Voor welk soorten woonruimte Voor wie geldt de regeling 'Tafeltje Dekje Voor welke voorzieningen een bijdrage Hoe krijgt men een bijdrage en hoeveel Meer informatie Vergunning Legitimatie Afbraak ozonlaag Gevolgen afbraak Verwerking freon Bel gemeentewerken! Houdt u aan de verkeersregels, ook bij éénrich- tingverkeer! DE FAAM Woensdag 1 februari 1989 Door het oog van de Lange Jan Aanpassen woningen gehandicapten Er bestaat een landelijke Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten. Op grond daarvan kunnen gehandicapten hun woonruimte (laten) aanpassen of verhuizen naar een aangepaste woonruimte, zodat zij zoveel mogelijk normaal en zelfstandig kunnen wonen en functioneren. Om gebruik te maken van de regeling kan men terecht bij de ge meente. De voorwaarden van deze regeling zijn sinds 1 januari van dit jaar versoepeld. Woonruimte betekent in dit verband: - een zelfstandige woning, met in elk geval een eigen voordeur, een eigen keuken, toilet, bad-/ doucheruimte; - een woonwagen op een legale 'standplaats; - een woonschip op een legale lig plaats. Het maakt voor woningen niet uit of het een huurwoning of eigen woning is. Maar de subsidierege ling geldt niet voor vakantiehuis jes, tweede woningen, bejaarden oorden en apart verhuurde kamers. Sommige mensen denken bij wo ningaanpassing alleen aan rolstoelgebruikers. Maar de rege ling is in principe van toepassing voor alle mensen die in hun bewe gingen blijvend worden gehinderd als gevolg van ziekte, een onge val, ouderdom of aangeboren functiestoornissen. Als het even wel gaat om problemen als gevolg van vocht, tocht of allergieën kan men geen beroep doen op deze re geling. Gebruikers kunnen binnen de VROM-subsidieregeling alleen de onroerende voorzieningen ver goed krijgen; roerende voorzie ningen zijn in de A.W.W. gere geld (bijv.rolstoel, aangepaste au to etc.) waarvoor men bij de Ge meenschappelijke Medische Vandaagwoensdag 1 februari vergadert de commissie Bestuur- Bestuurden om 16.30 uur in het stadhuis. Commissie Openbare Orde en Veiligheid vergadert dinsdag 7 fe bruari om 16.00 uur in het stadhuis. Ook de bestuurscommissie Wel- zijnsaccommodaties vergadert die dag en wel om 19.30 uur eveneens in het stadhuis. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij bu reau Voorlichting en de commis siesecretaris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commis siesecretaris, telefoon 26251. Binnen de gemeente heeft een kleine verhuizing plaatsgevonden. A He zaken betreffende volksge zondheid worden niet meer bin nen de afdeling Algemene Zaken, maar binnen de afdeling Welzijns zaken behandeld. Heeft u vragen op dit terrein dan kunt u voortaan contact opnemen met de heer West veer, afdeling Welzijnszaken. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 6 februari 1989 tot en met 11 februari 1989. maandag erwtensoep dinsdag gehakt, andijvie, puree woensdag jachtschotel, rode kool met ap peltjes, puree donderdag macaroni met ham en kaas vrijdag gebakken vis, groentemix, aard appelen zaterdag zuurkool met worst Dienst (GMD), (Schuttershof 10, Goes), moet zijn die met de uit voering van de A.A.W. is belast. De GMD speelt voor de woning aanpassingen ook een belanrijke rol. Deze dienst geeft medisch- ergonomisch advies aan gemeente over de te treffen voorzieningen. De gemeente is verplicht om zo'n advies in te winnen. Overigens: de kosten van elk GMD-advies worden betaald door het ministerie van VROM; de gehandicapte of zijn/haar huisgenoten hoeven zich daarover dus geen zorgen te maken. Als kleine voorzieningen niet vol doende zijn, bestaan de volgende mogelijkheden - afhankelijk van- de handicap en de woonruimte: Aanpassen van de huidige woning of permanent bewoonde woon wagen of woonschip aan de han dicap door het treffen van techni sche/bouwkundige voorzie ningen. Verhuizen naar een reeds geschik te woning of naar een woning die beter geschikt te maken is dan het huidige huis. Vergoeden van verhuiskosten. Tijdelijke huisvesting van de ge handicapten en zijn/haar huisge noten als de woning ingrijpend moet worden verbouwd. Vergoeden van onderhouds-, reparatie- of keuringswerkzaam heden aan trapliften en andere mechanische woonvoorzieningen voor gehandicapten aan woning en woongebouwen, die al met een bijdrage op grond van deze rege ling - of een vergelijkbare eerdere regeling - zijn aangebracht. Kenmerkend voor deze subsidie regeling is dat de kosten van de noodzakelijke, goedgekeurde voorzieningen volledig worden betaald door de gemeente. Een aanpassing kost de aanvrager in principe geen geld, tenzij hij/zij meer wil dan goedgekeurd is. Kosten beneden de 250,— worden niet vergoed. Is het be drag hoger, tot een maximum van 45.000,— (voor woonschepen en woonwagens is het maximum 12.000,—), dan moet de ge meente een advies vragen aan de GMD, maar mag nog steeds zelfstandig beslissen. Blijkt dat de kosten boven ƒ45.000,— liggen dan moet de gemeente eerst over leggen met het ministerie. Het ge heel is een verbetering vergeleken bij voorgaande regeling, toen de gemeente maar mocht beslissen tot een bedrag van 15.000,—. Kosten tot 15.000,— worden als uitkering ineens vergoed. Voor bedragen boven 15.000,— moet de betrokkene zelf een lening af sluiten. Maar het geld wordt in 20 jaarlijkse gelijke bijdragen door de gemeente vergoed, inclusief een vergoeding van de rente die men moet betalen. De vergoedin gen voor de lening zelf hoeven niet voor de belasting opgegeven te worden. De vergoeding voor de ontvangen rente wel; maar tege lijk kan de aan de bank te betalen rente worden afgetrokken. Verder is er een verhuiskostenre geling, waarbij maximaal 3.000,— wordt vergoed bij een noodzakelijke verhuizing. Een versoepeling hierbij is dat een ver goeding kan worden aangevraagd op het moment dat men het voor nemen heeft om te verhuizen. Tot nog toe moest men dat minimaal vier weken vóór de verhuizing doen. Voor alle aanvragen om een fi nanciële vergoeding en voor in formatie kan men zich wenden tot de gemeente, afdeling Algemene Zaken, telefoon 26251, of de dienst gmcentewerken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, tele foon 82000. Folders over dit on derwerp zijn verkrijgbaar bij bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Uw oude koelkast wordt door de reinigingsdienst opgehaald. Er zijn van die perioden, dat bijna wekelijks bij u wordt aangebeld. Meestal 's avonds, rond etenstijd. Door iemand met een collectebus. Het doel waarvoor uw bijdrage wordt gevraagd kan sterk uiteenlopen. Meestal gaat de opbrengst naar een organisatie op het gebied van volks gezondheid, maatschappelijk werk of cultuur. Geen enkele organisatie mag echter zomaar collectanten de straat op sturen. Om te beginnen moet er tijdig vergunning voor worden aange vraagd bij burgemeester en wethouders. Gaat het om een grote landelijke collecte, dan baseert het college zich onder meer op een landelijk collectenrooster. Dat wordt jaarlijks col- lectenrooster. Dat wordt jaarlijks opgesteld door de Stichting Centraal Archief voor het Inzamelingswezen. Om op dat rooster te kunnen ko men, moet een instelling voldoen aan strenge eisen. Doel: het voorko men van misstanden en misbruik waar het gaat om inzamelingen. Zo moet een instelling in een periode van vijf dagen kunnen collecteren in minimaal 40 procent van de ruim 700 gemeenten in Nederland. Daarbij dient minimaal één miljoen gulden te worden opgehaald. In de eerste driejaren wordt ook genoegen genomen met de helft van die aantallen. Van de collecterende organisaties wordt uiteraard een financiële verant woording, met een rapport van een accountant, verwacht. Uitgaande van bovenstaande criteria hebben b. en w. voor dit jaar aan een twintigtal organisaties een collectevergunning verleend. Daarbij is steeds een vaste periode van een aantal dagen toegewezen. Deze perio des vormen onderdeel van 'blokken', waarbinnen twee tot vier collectes mogen worden gehouden. Tussen die blokken bevinden zich de zogenoemde 'vrije periodes'. Daarin mogen andere, zoals plaatselijke, organisaties collecteren, maar ook alleen met vergunning van b. en w. Ook van hen wordt uiteraard een financiële verantwoording verwacht. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komende maand een huis-aan-huis collecte te houden: G'ger des Heils, maandag 20 februari tot zondag 5 maart. De collectanten van de genoemde organisatie, die in betreffende maand bij u aan de deur komen, moeten zich kunnen legitimeren. Het legiti matiebewijs is alleen geldig als erop vermeld zijn: -naam en adres van de collectant; -leeftijd collectant (minimaal zestien jaar); -het tijdvak waarin de collecte wordt gehouden. Bovendien moeten de collectebussen verzegeld zijn. Twijfelt u, vraag de collectant dan gerust om het legitimatiebewijs! De collecten zullen overigens, voor zover van toepassing, maandelijks op deze pagina worden gemeld. Wilt u een bijdrage leveren aan de bescherming van het milieu? En wilt u uw koelkast of vrieskist wegdoen? De gemeente Middelburg gaat af gedankte koelapparaten uit de ge meente apart inzamelen. Na de inzameling wordt de schadelijke stof freon uit het koelsysteem gehaald. De freon uit koelapparaten is me de schuldig aan de afbraak van de ozonlaag. Bij het storten of slo pen van deze apparaten, raakt het koelsysteem lek en komt de freon in de atmosfeer terecht. Het fre- ongas blijft daar zo'n 100 jaar, voordat het is afgebroken. Door deze lange levensduur bereikt het gas de ozonlaag op een hoogte van 20 kilometer. De ozonlaag wordt hierdoor vernietigd. Een vermindering van de bescher mende werking van de ozonlaag heeft gevolgen voor het leven op aarde. Vormen van huidkanker gaan vaker voorkomen. Daar naast wordt het afweersysteem te gen ziektes aangetast. Schade ont staat aan de landbouwgewassen en nu reeds veroorzaakt het gat in de ozonlaag rond de Zuidpool een Kwijtscheldingbelasting Een dezer dagen worden de aan slagen afvalstoffenheffing/riool- afvoerrecht voor het jaar 1989 verzonden Met ingang van 1989 vind de verrekening bij aanvang c.q. beëindiging van de belasting plicht in de loop van het jaar per maand plaats (voorheen werd er per kwartaal verrekend). In ver band hiermee zijn de tarieven van de afvalstoffenheffing zodanig afgerond dat ze deelbaar zijn door 12. De afvalstoffenheffing wordt ge heven voor het van gemeentewege ophalen van huishoudelijke af valstoffen. De heffing bedraagt voor 1989 per perceel voor: a) een alleenstaand persoon 49.20; b) een gezin van 2 personen ƒ61,80; c) een gezin van 3 personen 73,80; d) een aezin van 4 personen 85,80; e) een gezin van 5 personen 97,80; 0 een sezin van 6 personen ƒ111.-; g) een gezin van 7 of meer perso nen 123,—; Het aantal personen per perceel op I januari 1989 is bepalend. Het rioolafvoerrecht is een ver goeding voor de kosten van dege ne die de afvoer noodzakelijk maakt, d.i. de gebruiker van een perceel. Voor 1989 bedraagt het recht voor een als woning bestemd of in gebruik zijnd per ceel 30,—. Het rioolafvoerrecht voor woningen is dus een vast be drag per perceel en is niet gekop peld aan de hoeveelheid afge voerd water. Bezwaren tegen deze aanslagen kunnen binnen twee maanden na dagtekening van de belastingaan slag schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. De belanghebbende kan binnen twee maanden, na de dagtekening van het afschrift van de uitspraak of die van het ontvangstbewijs, in beroep komen bij het Gerechts hof te 's-Gravenhage. Het indie nen van een bezwaarschrift schort vernietiging van dieren- en plan tenleven. Er zijn methoden ontwikkeld om koelapparaten selectief te slopen. Hierbij wordt het schadelijk fre on opgevangen. De gemeente Middelburg gaat koelapparaten inzamelen om ze op deze wijze te laten verwerken. Heeft u een oude koelkast of vrieskist, bel dan de dienst ge meentewerken: 01180 - 82000. De reinigingsdienst komt dan binnen een week uw koelapparaat opha len. Dan helpt u mee aan het be schermen van de ozonlaag. de verplichting tot betaling niet op. Kwijtschelding van deze gemeen telijke belastingen kan worden verleend wanneer de belasting plichtige niet in staat is, anders dan met buitengewoon bezwaar, de belasting te betalen. Burge meester en wethouders hebben hiervoor richtlijnen vastgelegd. Om voor kwijtschelding in aan merking te komen dient een speci aal daarvoor opgesteld aanvraag formulier te worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar in de ge meentelijke voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2. Kwijtschelding moet binnen 2 maanden na ont vangst van de belastingaanslag aangevraagd worden. Te laat in gediende verzoeken worden niet- ontvankelijk verklaard. Informatie Indien u nog vragen heeft met be trekking tot het voorafgaande dan kunt u zich richten tot de af deling Financiële Zaken, telefoon 01180-26251, toestel 136, 140 of 139. Burgemeester en wethouders hebben besloten I. het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van het Molenwater aangeduid parkeervak, gelegen voor het perceel Molenwater 45, behalve voor de invalide waarvoor de parkeer plaats is bestemd; II. hun besluit tot aanwijzing van een invalidenparkeerplaats na bij het perceel Bogardstraat 5, in te trekken en tot verwijdering van de parkeerplaats over te gaan. Burgemeester en wethouders hebben besloten het gedeelte van het Balkengat, dat de verbinding vormt tussen de Kinderdijken het gedeelte van het Balkengat, dat vanaf de Nieuwe Poortstraat in de richting van de Dokhaven loopt, aan te wijzen als voetpad. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op: 1.14 september 1976 aan de Streekschool "Zeeland" te Mid delburg verleende vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een school voor beroepsbegeleidend onderwijs op het perceel Molenwater 8 te Middelburg; 2. 11 februari 1975 aan Parade Super te Middelburg verleende vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een su permarkt op het perceel Vrijlandstraat 65 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de huidige voorschriften ontoereikend zijn met betrekking tot respectievelijk verwarmingsinstallaties en afvalstoffen en geluidhinder, bodem- en luchtverontreiniging. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunningen nieuwe voorschriften worden verbonden, onder gelijktijdige in trekking van de huidige voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 1 5 februari 1 989 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Om de verkeersveiligheid in Middelburg onder de aandacht te brengen worden op deze plaats de komende weken regelmatig aan bevelingen gedaan, waarmee u uw eigen veiligheid en die van ande re verkeersdeelnemers kunt vergroten. Deze week de eerste: Recreatief zwemmen tijdens de voorjaarsvakantie Recreatief zwemmen tijdens de voorjaarsvakantie is mogelijk op: zaterdag 4 februari van 09.00-12.45 uur; zondag 5 februari van 10.00-13.30 uur; maandag 6 februari van 07.00-19.00 uur; dinsdag 7 februari van 07.00-19.00uur; woensdag 8 februari van 07.00-20.00 uur; donderdag 9 februari van 07.00-19.00 uur; vrijdag 10 februari van 07.00-19.30 uur; zaterdag 11 februari van 09.00-16.00 uur en zondag 12 februari van 10.00-13.30 uur. Partikuliere zwemles Gedurende de voorjaarsvakantie zijn er geen partikuliere zwemles sen vanaf zondag 5 februari tot en met zondag 12 februari 1989. Cooper zwem-test Iedere Middelburger kan nu zijn of haar "zwem"-konditie testen in een zogenaamde zwem- coopertest. Deze test bestaat uit 12 minuten achtereen zwemmen. De keuze van dezwemslag is on belangrijk. Het gaat alleen om de behaalde afstand. De zwem-coopertest wordt elke dag in de voorjaarsvakantie ge houden behalve op woensdag. Van 10.30 uur-11.30 uur en van 18.00 uur tot 19.00 uur. Spelinstuif Tijdens de voorjaarsvakantie wordt er op donderdagmiddag 9 februari 1989 van 13.30-16.00 uur een spel-instuif georganiseerd. Gedurende deze instuif zal er veel recreatie/speelmateriaal in het ZWEt/BAD POELENDAELE MDOELBURG **(01180)26451 zwembad aanwezig zijn. Alle kin deren van de basisscholen worden dan ook uitgenodigd om hieraan deel te nemen. De entree kosten zijn l ,00 per kind. Brevet-zwemmen Op dinsdagochtend en donderdag 7 en 9 februari 1989 kan elke leer ling van het basisonderwijs deel nemen aan het "afstandszwem- men", en wel tussen 09.00 en 10.00 uur. De brevetten bestaan uit de navolgende afstanden t.w.200 - 400 -600 - 800 en 1000 meter. De laatste twee afstanden zijn voor de konditioneel goede zwemmers. Opgave vooraf is niet nodig. Het uitgereikte brevet is gratis.

de Faam | 1989 | | pagina 5