13-jarige man ontdekt seks en houdt het op speelgoed Change in Stadsschouwburg Met buitenlandse talenten in Concert- en Gehoorzaal Nieuwe avonturen van Pipi Langkous Kerstconcert bij kaarslicht Hitkillers die erin hakken als een bijl Traditionele Kerst Inn Blues-rock in American Onmogelijke vriendschap tussen vos en jagershond Midnight Run: De IMiro als premiejager 22 T/M 28 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND KINDER BOEKEN Schilderijen en Zeeuwse poppen bij Jonathan KERSTCONCERT KUIPERSPOORTORKEST DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 21 december 1988 In de Burgerzaal van het Stad huis in Middelburg geeft het Nieuw Sinfonietta Amsterdam maandag 26 december een kerstconcert bij kaarslicht. Het concert begint om 20.30 uur. Het Nieuw Sinfonietta Amster dam werd in 1987 opgericht door musici met een speciale liefde voor kamermuziek. Met dit kamerorkest streven ze naar 'een eigen klankkleur en sa menspel op hoog niveau'. Om dit te bereiken heeft het orkest een breed repertoire, van vroeg klassiek tot hedendaags. Het kamerorkest brengt in Mid delburg onder leiding van Lev Markiz het Octet van Mendel sohn, Symfonie nr. 33 van Mo zart en een Concert voor hobo, fluit en orkest van Salieri. Als solisten treden Ernest Robout op hobo en Harrie Starreveld op fluit aan. Scène uit Big. Het leven van een dertienjarige gaat niet over rozen. Josh Baskin weet daar alles van. Eigenlijk heeft hij maar een wens: was hij maar gróót. Een wensmachine op de kermis maakt zijn dromen waar. Van de ene op de ander minuut is hij volwassen. Dat is het begin van de film Big, die deze week in Alhambra in Vlissingen in première gaat. Het leven van een dertienjarige in het lichaam van een volwas sen man gaat ook al niet over ro zen. Dat merkt Baskin (een rol van Tom Hanks) al snel. Zijn moeder schopt hem het huis uit en de kermis met de wensma- V *5 - ÜÉ3I De dansgroep Krisztina de Chatel danst donderdag 22 december 'Change' in de Middelburgse Stads schouwburg. De aanvang is om 20.30 uur. chine is al vertrokken naar een andere stad. Baskin zoekt dus werk en kan dankzij zijn computerkennis aan de slag bij een speelgoedfabri kant. Dankzij zijn kinderlijke geest wordt hij onmiddellijk tot adjunct-directeur benoemd. Maar dan wordt de vriendin van zijn rivaal verliefd op hem. En wat weet een dertienjarige van seks? In Electro in Middelburg draait deze week Midnight Run met in de hoofdrollen Robert de Niro als de premiejager Jack Walsh en Charles Grodin als de ont snapte mafia-accountant Jona than Mardukas. Jack Walsh is een prototype van de ruwe bolster blanke pit. Als premiejager spoort hij misdadi gers op voor iedereen die daar geld voor over heeft. Zeer lucra tief. Toch heeft Walsh een gru welijke hekel aan zijn werk. Het liefst wil hij een koffieshop be ginnen maar daar moet hij wel nog wel een grote slag voor slaan. Jonathan Mardukas is zo'n gro te slag. Alleen was deze man de accountant van de mafia-baas Jimmy Serano. En Serano heeft er alles voor over om van Mar dukas af te komen. Niet alleen de huurmoordenaars van Serano zitten Mardukas op de hielen. Ook andere premie-jagers heb ben de jacht geopend. De Piek in Vlissingen sluit dins dag 27 december het seizoen spetterend af. Niet alleen treedt de winnaar van de Grote Prijs van Nederland 1987, The Riff, op, ook aan Claw Boys Claw valt niet te ontkomen. Het con cert begint om 21 uur. The Riff bestaat uit vier heren die, gehuld in korte broek, de meeste monsterachtige geluiden schijnen te produceren. "Songs die er in hakken zoals in de mid deleeuwen de bijl van de beul de nek van de veroordeelde eraf houwde", zeggen ze zelf. Ze na men deze zomer hun debuutel pee op. Na Shocking shades of Claw Boys Claw, With love from the boy's en Crack my nut lanceer de Claw Boys Claw onlangs de elpee Hitkillers. Voor deze elpee werden goeie ouwe Hollandse hits als Mississippi van Pussycat en Dutch Mountains van The Nits op z'n Claw Boys Claw's opgenomen. Ook nummers van de Golden Earring, Earth Fire en Brainbox moesten er aan ge loven. Of daar nog iets goeds van terecht is gekomen is dins dag in de Piek te horen. door Jan Smeekens Het bijbelverhaal over de ge boorte van Christus is door kunstenaars in de loop der eeu wen op talloze manieren ver beeld, maar een humoristischer kijk dan die van Julie Vivas op Mattheüs II en Lukas II valt zelfs met het licht van de ster die bleef stilstaan, moeilijk te vin den. De aquarellen in haar bij Casterman verschenen prenten boek DE GEBOORTE hebben al les van ongedwongen kiekjes uit fotoalbums over een vreugdevol le familiegebeurtenis en weinig van de traditionele illustraties, die je zou verwachten bij de so bere op de Statenbijbel en Het Nieuwe Testament (Spectrum) gebaseerde tekst. Zo zullen de pagina's waarop de hoogzwan gere Maria van Jozef een kontje krijgt bij het bestijgen van de ezel bij ouders vrolijke herinne ringen oproepen aan hun eigen aandoenlijke onbeholpenheid in soortgelijke situaties. En kinde ren zal niet ontgaan dat de engel (met rood punkhaar en op "kist jes") beter vliegt dan landt. Voor kinderen van acht tot veer tien jaar bundelde uitgeverij Van Goor elf BEROEMDE KERST VERHALEN van evenzoveel Ne derlandstalige auteurs. Wie echter argeloos begint (voor) te lezen, zal ontdekken dat de leef tijdsgrenzen niet erg nauwkeurig gemeten zijn (naar onderen te ruim, te krap naar boven) en dat vijf "beroemde" verhalen niet eerder gepubliceerd werden. De bundel biedt wel een boeiende verscheidenheid aan onderwer pen, want tussen het filosofisch getinte verhaal 'Het formulier' van Thea Beekman en het sprookjesachtige 'De Kerstmis sater' van Felix Timmermans treft men de vele mogelijkheden van het genre aan. Het dichtst bij het bijbelverhaal blijft Tonke Dragt in 'De drie dwazen'; van Olaf J. de Landell, K. Norel, Aart Romijn, Simone Schell en Jan Terlouw werd een romantisch verhaal opgenomen; Terugkeer' van An Rutgers van der Loeff- Basenau is een realistische ver telling die zich afspeelt in het na oorlogse Duitsland, en Frits Bromberg schreef een dierver haal. De kortste en vrolijkste bij drage is afkomstig van Godfried Bomans die tijdens zijn bezoek aan de kerstman in Brielle merkt dat een warm, behaaglijk gevoel van oprechte genegenheid voor alle mensen zijn kille ziel doorstroomt en tegelijkertijd een vurig verlangen voelt op komen naar een gebraden kalkoen voor hemzelf: 'Wat een gevoel! Ach, mocht ik er de lente mee halen!' De geboorte naar het Bijbelverhaal geïllustreerd door Julie Vivas. Uit geverij Casterman, Dronten. Prijs f 19,90. Beroemde kerstverhalen. Diverse auteurs. Tekeningen Magda van Tilburg. Uitgeverij Van Goor, Amsterdam. Prijs f 25.—. Meine Visser uit Hindeloopen exposeert zijn schilderijen in atelier galerie Jonathan aaan de Middelburgse Sint Janstraat. De tentoonstelling wordt woensdag 21 december om 20.30 uur geopend en loopt door tot 21 januari. Robert de Niro MIDDELBURG Rabobank (Lange Geere 3). Teksten van Paul van Vliet, gekalligrafeerd door Ernst de Vries. Openingstijden bank. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). At het figuratieve werk van Gera Dauvillier en Wim Vader. Herfst. Schilderijen en aquarellen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Al het abstrakte werk van Gera Dau villier en Wim Vader. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. endo. van 10tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Schouwburg (Café-restaurant Du Theatre) Rob Hollman, tekeningen met Syberisch krijt. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Alleen op afspraak per groep. Tel. 01180-38810. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Maarten Thiel, schilderijen en etsen, Charon Kransen, sieraden. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur en do. avond van 19. OOtot 21.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Amateur- kunstenaars. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Sophia van den Heuvel, foto's. Ma 18.00 tot 21.00 uur, di. t/m vr. van'10.00 tot 21.00 uur, za. van 10.00 tot 13.00uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Bekroon de ontwerpers 2. Artelier galerie Jonathan (St. Jansstraat 60). Kaars en Kandelaar. Schilderijen van Meine Visser. Di. t/m za. van 10.00 tot 18.00uur. Balans 17 Niet alle kijken op I voor werp, Vanita J. Noest. Wo. do. vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur (tussen kerst en 4 januari gesloten). Antiques B. Witte (Vlasmarkt 11). AndriesMinderhout, olieverfschilde rijen. Di. t/m za. van 10.15-12.30 en 13.30-18.00 u. Juul Kortekaas (Rotterdamsekaai 1). Kerst/kaarten, schilderijen, zeefdruk ken en plastieken, (t/m 23 decem ber). Van 11 tot 17 uur. Stadsschouwburg (Molenwater). Wild in de Natuur, schilderijen. Dage lijks van 10 tot 22 uur, zo. gesloten (t/m 25december). De Vleeshal Expositie van: Elly de Koster, Wim Riemens, Harry Koster, Tessa Braat, Cocky Bruijnzeel, Waal- co Dingemans, Saskia Eggink, Marij ke Folkertsma, Tie Hof, Hansje den Hollander, Els .Hollebrandse, Rob Hollman, Peter Jansen, Juul Korte kaas, Gerard Menken, Ton Lamper, Renée Mink, Matthy Murre, Gerda Rutters, Hetty de Wette. Dagelijks van 11.00 tot 17.00uur (vanaf 24de- cepiber). NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. "Schouwen- Duiveland", Gedurende kerstvakan tie (t/m 8 jan.) alle dagen geopend van 10 tot 17 uur. Eerste Kerstdag gesloten. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove, Duin- vlietweg 6). Saeftinghe, Tien Zeeu wen zien de natuur 2, Duimelijntje. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30tot 17 uur. VEERE De Campveerse Toren Markant Mar keren, Beppy Everaers, foto's. Rudy Latuny, bewerkingen van fotogra fisch materiaal (vanaf 23 december). VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. t/mza. van 14tot 17.30u. Café Soif (Bellamypark 14). Modus Vivendi, Barbara Jean. Ma. t/m vrij. vanaf 12 uur, di. gesloten, zo. vanaf 14 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema'het ge ven van een beeld van Zeeland als va kantieland voor iedereen. Atelier. Nieuwendijk 60. Hugo May- land, Afro-Surinaamse houtsnij kunst. Op werkdagen van 12 tot 17 uur. De Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1A). Guido Jansen, olieverf- werken. Art-titude Singel 14. Reynier de Muynck, foto's. Galerie Bellamy 19 (Bellamypark 19). Karola Pezarro, objekten. Di. t/m vrij. van 10tot 12.30 uur en van 13.30tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. DONDERDAG 22 DECEMBER ♦Dansgroep Krisztina de Chatel in 'Change', Stadsschouwburg, Middelburg, 20.30 uur. VRUDA G 23 DECEMBER ♦Kerstconcert, Kuiperspoort- orkest, Concert en Gehoorzaal, Middelburg, 19.30 uur. ♦De Sapeurloot, toneelstuk Het Zuidelijk Toneel, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.30 uur. ♦Blues-rock band Cold Shot, Bar American, Plein 40, Middel burg, 21.30 uur. ♦Organist Rien Balkenende met 'La Nativite du Seigneur', Ne derlands Hervormde Kerk, Re- nesse, 20 uur. ZATERDAG 24 DECEMBER ♦Amerikaanse Gitariste Silvia Juncosa, 't Beest, Goes, 22 uur. ♦Zeeuwse Band, De Piek, Helle- bardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. ZONDAG 25 DECEMBER ♦Kerst-in, Turkse dansgroep, Dienstencentrum Bachten Ree- de, Vredehoflaan 42, Vlissin gen, 14 uur. ♦Kerstmatinee: Thérèse Stein- metz, Stadsschouwburg, Mid- delburg, 15.30 uur. MAANDAG 26 DECEMBER ♦Dameskoor Triphonia, Dienstencentrum Bachten Ree- de, Vredehoflaan 42, Vlissin gen, 14.30 uur. ♦Kerstkonsert, Nieuw Sinfo nietta Amsterdam, kameror kest, Burgerzaal Stadhuis, Mid delburg, 20.30 uur. ♦Kerstbal m.m.v. dansorkest Stardust, De Lammerenburcht, Zuidbeekseweg, Vlissingen, 20.30 uur. ♦Zangvereniging Susum Corda, Jongerenkoor Nethanja en Blij de Stemmen, Gereformeerde Gemeente, Segeersstraat, Mid- delburg, 15 uur. DINSDAG 27 DECEMBER ♦Zuid-Bevelandse Formatie The Jake Schmid Band, Kasteel van Batavia, Westkapelle, 21 uur. ♦Hitkillers, The Riff en Claw Boys Claw, De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 21 uur. WOENSDAG 28 DECEMBER ♦Kindertheater, voor 4- tot 12-jarigen, De Zwaan, Krom- wegesingel 1, O-Souburg, 14 uur. Traditiegetrouw is er in Vlissin gen op eerste en tweede kerst dag een Kerst Inn. Net als de vorige negentien keren wordt deze gehouden in het diensten centrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42. De organisatie heeft veel erva ring met het opzetten van deze Kerst Inn. Ze hebben zelfs ooit de tv gehaald. Niettemin is het elk jaar weer een moeilijke klus, meldt de organisatie, om een ge varieerd programma op te zet ten. Dankzij de medewerking van velen is het echter ook dit jaar weer dik voor mekaar. Beide kerstdagen kunnen de be zoekers in elk geval onder het genot van een warm drankje met elkaar praten. Vaststaande programma-onderdelen zijn: een sjoelwedstrijd op eerste kerst dag om 1 9.30 uur en een optre den van een Turkse dansgroep (14 uur). Op tweede kerstdag komt een dameskoor (14.30 uur) en er is een bingo-dansant. Verder kunnen de bezoekers te gen een geringe vergoeding aan zitten aan de kerstdis. Wie van huis wil (of moet) worden opge haald, kan dat laten weten aan de organisatie, 01184-66241, 79025 of 66776. Beide dagen begint de Kerst Inn om 10 uur en is twaalf uur later afgelopen. DONDERDAG 22 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 20.00 uur ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 20 uur. ♦Grand theater Goes, 'Die Hard' 20 uur. ♦Electro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Spoorloos' 20 en 22 uur. VRIJDAG 23 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 19 en 21.30 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 19 en 21.30 uur. ♦Grand theater Goes, 'Moon- walker' 19 uur, 'Die Hard' 21.30 uur. ♦Elektro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ♦Schuttershoftheater Middel burg, 'Spoorloos' 20 en 22 uur. ♦'t Beest Goes, 'Five Corners' 20.30 uur. ZATERDAG 24 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 19 en 21.30 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 14, 19 en 21.30 uur. ♦Grand theater Goes, 'Moon- walker' 19 uur, 'Die Hard' 21.30 uur. ♦Electro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ZONDAG 25 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 20 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit', 20 uur. ♦Grand theater Goes, 'Die Hard' 20 uur. MAANDAG 26 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 19 en 21.30 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 14, 19 en 21.30 uur. ♦Grand theater Goes, 'Moon- walker' 14 en 19 uur, 'Die Hard' 21.30 uur ♦Electro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ♦Schuttershoftheater 'Middel- burg, 'Spoorloos' 20 en 22 uur. DINSDAG 27 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 20.00 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 14 en 20 uur. ♦Grand theater Goes, 'Moon- walker' 14 en 19 uur. 'Die Hard' 21.30 uur. ♦Elektro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Spoorloos' 20 en 22 uur. WOENSDAG 28 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Big' 20.00 uur. ♦Alhambra II Vlissingen, 'Who framed Roger Rabbit' 14 en 20 uur. ♦Grand theater Goes, 'Moon- walker' 19, 'Die Hard' 21.30 uur. ♦Electro Middelburg, 'Midnight Run' 19.30 en 22 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Spoorloos' 20 en 22 uur. «■Wwoi ZATERDAG J4 DECEMBER ♦Alhambra IVIissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. ♦Elektro Middelburg, 'De nieu we avonturen van Pippi Lang kous' 14 en 16 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Bambi' 14 uur. ZONDAG 25 DECEMBER ♦Elektro Middelburg, 'De nieu we avonturen van Pippi Lang kous^! 4 en 16 uur. MAANDAG 26 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. ♦Elektro Middelburg, 'De nieu we avonturen van Pippi Lang kous' 14 en 16 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Bambi' 14 uur. DINSDAG 27 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen,'Frank en Frey' 14 uur. ♦Elektro Middelburg, 'De nieu we avonturen van Pippi Lang kous' 14 en 16 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, 'Bambi' 14 uur. WOENSDAG 28 DECEMBER ♦Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. ♦Elektro Middelburg, 'De nieu we avonturen van Pippi Lang kous' 14 en 16 uur. ♦Schuttershoftheater Middel- burg, Bambi' 14 uur. De Zuidbevelandse blues-rock band Cold Shot speelt vrijdag 23 december in Bar American. Het concert begint om 21.30 uur. La Cantoria, het Franse koor dat vrijdag optreedt met het Kuiperspoortorkest. Pipi Langkous, de stoere heldin uit de boeken van Astrid Lindgren, beleeft weer een hoop spannende dingen in 'De nieuwe avonturen van Pipi Langkous'. De film is te zien in Electro in Middelburg. *777e Riff. Marianne Maurer geeft vrijdag 23 december een extra dimen sie aan het kerstconcert van het Kuiperspoortorkest. De Zwitser se soleert in het vioolconcert van Van Beethoven. In de Concert- en Gehoorzaal komen verder het Franse koor La Can toria (Blois) en de rijk getalen teerde pianist Pierre Morabia de Zeeuwen versterken. Het con cert begint om 19.30 uur, het geheel staat onder leiding van Dick Boon. In de Walt Disney tekenfilm Frank en Frey draait het om de vriend schap tussen een vosje en een hond, twee jonge dieren die van na ture vijanden zijn. Een moeilijke vriendschap, want van de volwas sen jagershond wordt verwacht dat hij op vossen jaagt. De film draait in Alhambra. Voor dit traditionele kerstconcert staat verder op het programma: twee madrigalen voor koor en orkest van H. Andriessen, de Messe de Minuit pour Noël van Charpentier en het zeventiende pianoconcert van Mozart. De Zeeuwen hebben regelmatig contacten met buitenlandse mu zikanten. Meestal wordt dan sa men een concert verzorgd. Kaarten voor dit concert zijn te lefonisch bij de Zeeuwse Mu ziekschool tussen 11 en 12 uur en van 15.30 tot 16.30 uur te re serveren.

de Faam | 1988 | | pagina 7