Het afsluiten van gas en licht gaat niet zomaar IHllil DE FAAM - DE VUSSINGER Politiek Maatschappij Buurt/Wijk i Cursus Allerlei Cultuur Verenigingen Clubs Gezondheid Sport Vrije tijd Beurs terre des hOmmes GIRO 66370 Sociaal Woensdag 7 december 1988 Van der Helstlaan - De ge meente Vlissingen houdt woensdag 7 december een informatie-avond over de duur en de aard van het opruimen van de bodemverontreiniging rond de speeltuin aan de Van der Helstlaan. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in het ge bouw van de speeltuinvereni ging Vlissingen-Oost op de hoek van de Irislaan en de Van der Helstlaan. Poëzie-avond - De Zeeuwse schrijfster Johanna Kruit leidt vrijdag 9 december een poëzie- workshop in 't Pand aan de Mid delburgse Kerksteeg. De deelne mers maken korte gedichten over zelf gekozen thema's. De workshop begint om 19.30 uur. Culturele Raad - Het Alge meen Bestuur van de culturele Raad Vlissingen vergadert don derdag 8 december in welzijns- centrum Bachten Komme in Vlissingen. De vergadering be- gint om 20 uur. Kerststallen - In De Bewaer- schole aan de Weststraat in Haamstede is tot en met 6 janu ari een expositie van kerststallen te zien. Behalve zelfgemaakte exemplaren van particulieren worden er ook stallen uit landen als Zuid Amerika, Nigeria, Israël, Polen en Italië geëxposeerd. Daarnaast zijn er bijzondere kerstpostzegels en kerstkaarten te vinden. De Bewaerschole is, behalve op zondag, dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Vogelshow - De vogelsport vereniging Zang Exoten Kleur bestaat vijfendertig jaar. Ter ere van dit jubileum houdt ZEK, die vroeger onder de naam De Har- zer door het leven ging, vrijdag 9 en zaterdag 10 december een vogelshow van zang-, postuur- en kleurkanaries, tropische vo gels en grote en kleine parkie ten. De vogels worden donder dag door de keurmeesters van de Algemene Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers gekeurd. De vogels zijn vrijdag van 14 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur te zien en te koop in De Schakel aan het Middelburgse Bachtensteene. Computer - Op de bijeenkomst van de Hobby Computer Club Zeeland van maandag 12 de cember staat de Amiga 2000 centraal. De bijeenkomst wordt gehouden in buurthuis De Pit in Goes. De zaal is geopend vanaf 1 9.30 uur, de aanvang is om 20 uur. Transparanten - Carduie Goedhart van de VOK, kleuter leidster aan de vrije school, brengt liefhebbers donderdag 8 december de kunst van het advents-, kerst- en Driekoningen-transparanten ma ken bij. Deelnemers worden ver zocht een mesje, een schaar en een plank mee te nemen. De bij eenkomst wordt gehouden in de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Verwerijstraat. Geslaagd - In Zoetermeer heb ben dinsdag 29 november de volgende cursisten het diploma Kraamverzorgende gehaald: L.H. Nuyens uit Goes, J.C. Sturm en M.A. Wattel uit Se- rooskerke, J.E. van de Vrede uit Terneuzen en J.I.G. de Waal uit Sint Jansteen. Oranjezon - Schoolverlaters van de basisscholen en hun ouders kunnen woensdag 14 en donderdag 15 december kennis maken met het LBO en het LHNO van Oranjezon in Oostka- pelle. Ze kunnen daar korte les sen in algemene creatieve en praktische vakken volgen. Ook is er werk van de leerlingen te zien en kan de school worden bezichtigd. Centraal in deze les sen staat de aardappel. De school is woensdag geopend van 13 tot 15.15 uur en donder dag van 9 tot 111 5 en van 13 tot 15.15 uur. Voor de ouders is er woensdag van 19.30 tot 21.30 uur een informatie-avond in de school. Bloemschikken - Ter inspiratie voor de kerstdagen geeft de heer W. Joosse dinsdag 13 de cember een demonstratie bloemschikken voor de afdeling Walcheren van de KMTP, ofte wel Groei en Bloei. De de monstratie begint om 19.30 uui in Hotel Walcheren te Koudeker- ke en is voor zowel leden als niet leden toegankelijk. ZVU - De Zeeuwse Volksuni versiteit begint in januari met de volgende cursussen: Nederlands voor volwassenen, notuleren, astrologie gevorderden, antiek, maken en bespelen van bam boefluiten en patchwork voor beginners. Opgave en inlichtin gen bij de ZVU, telefoon 01180-34800. Vergaderen - De Zeeuwse Vrouwenraad en het Vormings centrum Van Eeghenhuis/Hede- nesse verzorgen in januari een cursus 'weerbaarheid in verga dersituaties'. Begeleidster Myri- am Ducastel werkt vanuit en met de ervaringen van de deel nemers. De cursus kost 740, Reiskosten worden op basis van openbaar vervoer vergoed. Deelnemers kunnen zich tot woensdag 22 december opge ven bij de Zeeuwse Vrouwen raad, postbus 429, 4330 AK Middelburg, telefoon 01180-34733. Gevonden - Bij de gemeente politie te Vlissingen zijn in de pe riode van 23 tot 30 november 1988 de volgende voorwerpen aangegeven: Hemazak met inhoud, zwarte handschoenen, 2 kinderhand schoenen, jongensjack, gehaakt kledingstuk, portemonnee met inhoud, portemonnee met Bel gisch geld, een herenring en 2 sleutels aan een ring. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een schildpad poes, een zwart/grijs poesje met een rood vlooienbandje en een cypers poesje aangegeven. Dienstplicht - Militaire dienst. Wat staat je te wachten, welke mogelijkheden zijn er, hoe krijg je uitstel, hoe kun je weigeren? Wie daar meer over wil weten kan vrijdag 9 december van 1 5 tot 16.30 uur terecht in buurt huis De Zwaan in Oost Souburg. Vragen worden beantwoord door iemand van het inlichtin genbureau voor dienstplichtige jongeren. Ook is er een video film en informatiemateriaal van onder meer de VVDM. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via 01184 - 61252. Afscheid - S. Hottentot neemt per 1 januari afscheid als instel- lingsdirekteur van Vijvervreugd. Hottentot vervulde ruim 20 jaar deze funktie. In de gymnastiek zaal van Vijvervreugd neemt hij op vrijdag 16 december afscheid' vanaf 14.30 uur. De afscheids receptie wordt vanaf 17.15 uur gehouden in het personeels- restaurant. Motorshow - De supporters club van de Meliskerkse motor crosser Bennie Poppe heeft za terdag 10 december een mo torshow/teampresentatie in clubgebouw 't Huisje in Melis- kerke. Bennie Poppe toont daar zijn materiaal voor het nieuwe seizoen. Verder zijn er crossmo toren, wegracers van onder meer het Honda 250 team Boet van Duimen, Trikes en de water jet en de superlichte ligfiets van de Middelburger Bram Moens te zien. Daarnaast is er een doorlo pende videovoorstelling. De middag begint om 13 uur. Klaverjastoernooi - De Klaver- jasvereniging De Delta, een on derdeel van de Zeeuwse ont spanningsclub voor Doven en Slechthorenden, houdt zaterdag 10 december een prijsklaver- jastoernooi in het ontmoetings centrum Dauwendaele in Mid delburg. ledereen die zin heeft kan meedoen. De zaal is open om 1 9 uur, het toernooi begint om 1 9.30 uur. Wie meer wil we ten kan bellen naar A. de Witte, 01180-15505. Een energiebedrijf sluit een overeenkomst met een cliënt tot levering van gas en electriciteit. De cliënt is gehouden de rekening van de levering te voldoen. Voldoet de cliënt niet aan zijn verplichting dan heeft het energiebedrijf naast gewone incassomiddelen een bijzonder dwangmid del achter de hand: (het dreigen met) de stopzet ting van de energie toevoer. De bevoegdheid tot toe passing van dit dwangmid del wordt ontleend aan de algemene voorwaarden van het nutsbedrijf. (Vrijwel alle nutsbedrijven hebben deze algemene voor waarden gebaseerd op de Mo dellen Algemene Voorwaar den van de Vereniging van Ex ploitanten van Gas- en Electri- citeitsbedrijven in Nederland (VEGIN). Hierin is het volgende opgeno men: het bedrijf is bevoegd na voorafgaande waarschuwing de levering te onderbreken. In dien de verbruiker in gebreke is een vordering terzake van de levering danwel een ander, daarmee verband houdende vordering die het bedrijf op de verbruiker heeft, te voldoen. Voordat afgesloten wordt dient dus eerst gewaar schuwd te worden. Vereist is, na een eerste aan maning, waarvan de kosten overigens niet bij de klant in rekening mogen worden ge bracht, een formele ingebre kestelling, d.w.z. een (aange tekende) brief waarin precies staat aangegeven wat de ach terstand in betaling is en waarin ook de termijn staat waarbinnen uiterlijk betaald moet worden. Verder kan een afsluiting al leen plaatsvinden wegens een vordering terzake van de leve ring of een direkt daarmee ver band houdende vordering, b.v. niet betaalde aansluit kosten. Niet rechtmatig is afsluiten wegens het niet voldoen van zgn. meeliftposten, dit zijn posten op de maandnota die niet de energielevering be treffen. Over het afsluiten en het wel of niet verband houden met energielevering zijn uitspraken van de Geschillencommissie Openbare Nutsbedrijven en de burgelijke rechter. Door mr. Jan van der Velde «kSTREEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 De burgelijke rechter kent de nutsbedrijven een wat ruimere afsluitingsbevoegdheid toe dan de geschillencommissie. De geschillencommissie vindt afsluiten een uiterste maatre gel, doet de cliënt een redelijk afbetalingsvoorstel dan is af sluiten niet gerechtvaardigd. Uit verdere uitspraken blijkt onder meer dat de energiele vering op het privé-adres niet opgeschort mag worden we gens een schuld op het be- drijfsadres en dat in geval van faillissement een afsluiting aanvechtbaar is als de gefail leerde een redelijk afbetalings voorstel doet. Bij verhuizing kunnen proble men ontstaan als er een ener gieschuld openstaat op het oude adres terwijl de nota van het nieuwe adres betaald wordt. Hier zijn twee overeen komsten: één op het oude en één op het nieuwe adres. Vol gens de geschillencommissie is er geen zodanige samen hang dat van een schuld van de ene overeenkomst op het adres van de andere overeen komst kan worden afgesloten. Mocht na zorgvuldig onder zoek blijken dat de cliënt niet anders kan dan de schuld op het oude adres aflossen met een bepaald bedrag en onder tussen de energiekosten op het nieuwe adres normaal be talen dan zou het energiebe drijf misdrijf van recht plegen wanneer het zou afsluiten. Deze problemen kunnen zich ook voordoen bij een echt scheiding of bij schulden uit een vorig huwelijk, ook hier is sprake van een oude en nieu we overeenkomst. Middelburg - Het is nog steeds niet duidelijk op welk niveau de beleidsverantwoordelijkheid voor de jeugdhulpverlening komt te liggen. Instanties als het Jongeren Advies Centrum Zee land (JAC) krijgen daardoor geen kans hun bestaansrecht te bewijzen. Als de centra in Mid delburg en Terneuzen fuseren en het ministerie van WVC of de provincie de aanstelling van een coördinator wil financieren, zijn b en w Middelburg bereid een eenmalige subsidie van 71 5.000,— aan het JAC te ver strekken. Het gaat daarbij om een experiment van een jaar. Dit is een van de punten die aan de orde komen op de raadsverga dering van maandag 12 decem ber. Verder buigt de gemeente raad zich over de vestiging van een McDrive naast het Total- benzinestation aan de Schroe- weg, De vergadering begint om 14 uur. Vrij-socialisten - In het decem ber/januari nummer van het anarchistisch maandblad De Vrije gaat Bert Altena in op de oorzaken van de teruggang van de vrij-socialistische beweging in Vlissingen tussen 1918 en 1929. De teruggang van de Syndicalistische Federatie in Vlissingen is volgens Altena te wijten aan de algemene centrali satie, de verzorgingsstaat, de formele politieke democratise ring en interne problemen. Ook ontbrak het de vrij-socialistische beweging aan aan nieuwe denk beelden. De Vrije is verkrijgbaar in de boekhandel. CDA - Op het openbare gedeel te van de ledenvergadering van het CDA afdeling Domburg en het CDA-Vrouwenberaad op donderdag 8 december spreekt het CDA-statenlid G. Adan over de provinciale politiek. De lezing begint om 20 uur in het CNV- hotel Bos en Duin aan de Duin- weg in Oostkapelle. Uitzendwerk - Wat zijn de ge volgen van uitzendwerk op de arbeidsomstandigheden, ar beidsvoorwaarden en de ar beidsmarkt? Wat is het verschil tussen commerciële en niet- commerciële uitzendbureau's? Dat wordt duidelijk op de thema dag die de jongerenbeweging van het CNV, de WJ-CNV, woensdag 14 december in het CNV-conferentieoord in Putten houdt. Inlichtingen en opgave bij Alletta Doosje, Korenmolen 59 in Assen, telefoon 05920-14298. Voorhoeve - Joris Voorhoeve spreekt op een bijeenkomst van de Kamercentrale Zeeland en de afdeling Veere van de VVD over onder meer de WOV, de visserij en de politie. De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 12 december in 't Waepen van Veere aan de Veerse Markt en begint om 20 uur. Domburg - B en w van Dom burg willen fraude en misbruik van de sociale voorzieningen bestrijden en voorkomen door samen te werken met de bijzon dere onderzoeksambtenaren van de gemeente Vlissingen. Dit op grond van de Bijdrageregeling bijzondere controle, zodat de ge meente Vlissingen de kosten kan declareren bij het rijk. De sa menwerking zou steeds voor een jaar aan moeten worden ge gaan. Dit is een van de punten die de gemeenteraad op dinsdag 1 3 december behandelt. De ver- gadering begint om 19.30 uur. Opbouwwerk - Het bestuur van de Stichting Opbouwwerk Vlissingen vergadert donderdag 8 december om 20 uur in het kantoor aan de Vlissingse Bad huisstraat. Aan de orde komen onder meer de evaluatie van het welzijnsprogramma 1989, het beleidsplan 1989 en de financië le stand van zaken bij de stichting. Veere - Gedeputeerde Staten hebben b en w van Veere ver zocht een bijdrage van vijfdui zend gulden te leveren aan het project Rekreatie-criminaliteit in Zeeland. Dit verzoek komt aan bod in de raadsvergadering van woensdag 14 december, die om 1 9.30 uur begint. Cultuur - De Zeeuwse Culturele Raad vergadert donderdag 8 de cember over een aantal hete hangijzers. Behalve de provonci- ale kunstnotitie wordt een subsi dieverzoek van de Stichting Uit blad besproken en staat een groot hoofdstuk 'cultuurbe houd' op de agenda. Deze open bare bijeenkomst begint om 14 uur en wordt gehouden in het gebouw van de Stichting Zee- land aan de Dam in Middelburg. Dans en ontmoeting - De vriendenkring Kapasi (al leenstaanden) houdt met het oog op de komende feestdagen op zaterdag 10 december een dans- en ontmoetingsavond in café-restaurant Slot Ostende in Goes. Alleenstaanden tot 45 jaar kunnen er terecht. De voet jes kunnen vanaf 21.30 uur van de vloer. Informatie: 01102-42709. AIMIB - Sinterklaas doet zijn ver jaardag nog eens dunnetjes over op de maandelijkse soosavond van de afdeling Walcheren van de Nederlandse Invaliden Bond op donderdag 8 december. Ver der is er bingo. De soos wordt gehouden in het Dienstencen trum voor Ouderen, Molstraat 13 in Middelburg. De aanvang is om 1 9.30 uur. Vrouwenfeest - Joke Smit en Hedy d'Ancona richtten in no vember 1968 Man Vrouw Maat schappij op. Dat was het start sein voor bewegingen als Dolle Mina, bezettingen als die van het Maagdenhuis, baas in eigen buik acties en de oprichting van vrouwencafé's en praatgroe pen. Vrouwenontmoetingscen trum JET uit Goes kijkt vrijdag 9 december op een groot vrou wenfeest terug op twintig jaar van turbulente vrouwenstrijd. Emancipatiewerkster en staten lid Charlotte Visser haalt haar Dolle Mina-herinneringen op, Nelleke de Haan en Tonny Sies vertellen over het Zeeuwse vrouwengebeuren. Ook is er een optreden van de Vlissingse band Roots '66. Het feest begint om 21 uur in jongerencentrum 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes. Experimentele dienst - In de Middelburgse Hofpleinkerk is zondag 11 december een oecu menische experimentele dienst. Het thema van de dienst, die om 16.30 uur begint, is 'Op de vlucht'. Voorganger is dominee Postema. Rolpatronen - Mirjam Mare uit Den Bosch neemt in haar sprookjes en liedjes voor vrou wen de rolpatronen op de korrel. Voor Vrouwenbond FNV, afde ling Oost-Souburg, doet ze dat woensdag 14 december om 20 uur in het Schaakclubgebouw aan de Burchtstraat 1 in Oost- Souburg. Na afloop is er een dis cussie. Ook niet-leden van de Vrouwenbond zijn welkom. Mensenrechten - Naar aanlei ding van de Dag voor de Rech ten van de Mens op zaterdag 10 december houdt de Baha'i Ge meenschap van Middelburg vrij dag 9 december een gespreks- avond in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Na een kort historisch overzicht over het ontstaan van de verklaringen van de mensenrechten, wordt een aantal artikelen uit de Vere nigde Naties verklaring behan deld. De aanvang is om 20 uur. Op de bijeenkomst is informatie over Baha'i Gemeenschap ver krijgbaar. Ook Ria Niesing, tele foon 01180-16961, kan meer over dit geloof vertellen. Fellowship - De theologe Mar- tie Dieperinck uit Zeist, heeft in India gewoond en zich verdiept in de Oosterse religie. Woens dag 14 december vertelt zij voor de afdeling Goes van de Wo men's Aglow Fellowship meer over de gevaren van occultisme. De bijeenkomst, bestemd voor alle belangstellende vrouwen, begint om 9.45 uur in Hotel Ter minus aan de Frans den Hollan derlaan in Goes. Wie meer wil weten kan bellen naar H. Ekke- bus, 01180-29928 of R. Mul der, 01100-20552. Kerstviering - Maandag 12 de cember houdt de Stichting Evangelisatie Nederland een kerstviering in de Schouwburg aan het Middelburgse Molenwa ter. De radiopredikant A.H. van Gent leidt de kerstoverdenking. Muzikale medewerking wordt verleend door de Amerikaanse zangeres Caty Carter, het jeugd- combo van Mary van der Feen en het muziekcombo First Love. De viering begint om 20 uur, voor de bezoekers is er een pre sentje; Kerstzangdienst - Het thema van de kerstzangdienst in de Jo- hanneskerk in Vlissingen is 'De Profeet komt'. Deze dienst wordt gehouden op zondag 11 december en begint om 9.30 uur. Voorganger is dominee J. Glashouwer. Verder wordt er medewerking verleend door de Sea Sound Singers en de Coast Line Chorus. Aan de dienst vooraf is er een samenzang. Kerstlofprijzing - De Angli caanse Kerk in Zeeland houdt dit jaar de Service of Nine Lessons and Carols op woensdag 14 de cember. De dienst van Kerstlof prijzing wordt gehouden in de Middelburgse Koorkerk. De aan vang is om 19.30 uur. De alge hele leiding is in handen van de Reverend Father Aidan S.S.F. van The Missions to Seamen in Vlissingen. De Zeeuwse Koor school brengt Engelse kerst liederen. Kerstzangavond - Aan de jaar lijkse kerstzangavond in de RK kerk aan de Vlissingse Singel op zaterdag 10 december werken vijf koren mee. Het Lambertus- koor, het RK Jeugdkoor, het RK Dameskoor, de Zanggroep van de Emmanuelparochie en het Gregoriaans Herenkoor zingen Nederlandse, Duitse, Engelse en Latijnse liederen. Koorwerken worden afgewisseld met samen zang. De aanvang is om 19.30 uur. Snuffelmarkt - In ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg is zaterdag 10 de cember een snuffelmarkt van de Zeeuwse Ontspanningsclub voor doven en slechthorenden. De markt is geopend van 9 tot 1 6 uur. De opbrengst is voor de clubkas. BEEKLAAN 414 2562 BJ - DEN HAAG TELEFOON 070-637940* Collecte - De collecte van ZOA-Vluchtelingenzorg heeft een bedrag van 7 10.729,15 opgebracht. Hindoestaanse dag - In buurt huis De Paraplu in Vlissingen wordt zaterdag 10 december een Hindoestaanse culturele dag gehouden. Tussen 17 en 21 uur staan er een dam-, een sjoel- en een kaarttoernooi op het pro gramma. Tussen de bedrijven door en rond etenstijd worden er Hindoestaanse warme hapjes geserveerd. Om 21 uur treedt een Baithak muziekgroep op, Daarna is het swingen geblazen op Hindoestaanse- en discomu- ziek. Het buurthuis is te vinden aan de Alexander Gogelweg 59. Inlichtingen en inschrijvingen via 01184 - 65453. Antillen - De tentoonstelling Bon Bini Nederlandse Antillen, die in de Openbare Bibliotheek en in de hal van het stadhuis in Vlissingen staat opgesteld, heeft de belangstelling voor de Antillen zo aangewakkerd dat de provinciale Stichting voor Suri- namers, Antillianen en Aruba nen er een speciale informatie avond aan besteedt. Deze avond wordt op donderdag 8 december in de expositieruimte van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Zelke gehouden. De aanvang is om 20 uur, de toegang is gratis. Hulp na brand - Sinds donder dag 1 december kunnen ook de inwoners van de brandweerre gio Noord- en Midden-Zeeland rekenen op hulpverlening van de Stichting Salvage. De Stichting Salvage biedt, in aanvulling op het optreden van brandweer en politie, hulp na een brand. Een Salvage-coördinator is zo snel mogelijk ter plaatse om de gedu peerde op emotioneel en vooral op financieel gebied bij te staan. Deze hulp is gratis. De stichting is een samenwerkingsverband van de Vereniging van Brandas suradeuren in Nederland, de On dernemersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfs- diensten en het Bureau Coördi natie Experts. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Zo. 10 uur: dhr. Geuze, knd. 19 uur: ds. R.W. v. Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12, Zo. 9.30 uur en 15 uur: ds, L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Mevr. Spaans-Molenaar, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A.W. Mol. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A.J. v.d. Schaft, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, Gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds, R.W. v. Mourik. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. F. v.d. Wind, 14.30 uur: dhr. Allewijn. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Pannekoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Dondorp, 17 uur: zangdienst in Herv. Kerk, ds. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink knd. 4-7 jaar, 14.30 uur: ds. Joh. Bouwer. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther, gezinsdienst. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatieavonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: K. Jonkman. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. W.A. v.d. Berg, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de-Boer, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp, Nieu we Kerk, Groenmarkt, 9.30 uur: ds. J. Dubbink, De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: J. Dubbink, 19 uur: korendienst, Wijkgem. Geref. bond, 11 uur: ds. J. Koornaar, Oost- kerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. W.A. v.d. Berg, Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, Wijkgem. geref. bond, 17 uur: ds. H. Veld huizen, Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. D. van Boven. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: Kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-v. Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 1 7 uur: kand. J.J. Arnold uit Deventer. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: prof. dr. J. Sperna- Weiland. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur, De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: Joh. Lucasse. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep. 17uur: ds. M.T. Burema. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur en 17 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Mej. H.J. Buijs, 19 uur: drs. A. Spaans-Molenaar. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. R.W. v. Mourik. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 1 7 uur: ds. J.H. Meijer. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lo fprijzingsdiens t. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. Kalksma, Oranje plein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. E.P. Nauta, Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat Izo. 19 uur: dhr. P. Trimpe. Streekziekenhuis Wal cheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. v. Ruitenburg. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur en 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Meijer. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. Weterings. Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur en 16,30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Jorritsma, 17 uur: ds, Cazander, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur en 17 uur: ds. Makkinga, Johannes- kerk, Bonedijkestraat 165, 9,30 uur: ds. Glashou wer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Hoeck uit Veenendaal, De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooy, Ophir, Bad huisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: er edienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Leger des Heils, Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J.Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. v. Ruitenburg. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 18 uur: Lambertus- koor, zo. 9.30 uur: dameskoor, Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Bereé. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 14.30 uur: ds. Otte. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, doopdienst m.m.v. Kinderkoor 19 uur: ds. Westerveen, jongerendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: dhr. M. Allewijn. Do. 8 t/m wo. 14 decmber. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A. v. Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011. Zondag tot 24 uur: F.L. Berghauser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessen- burg 12, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Saba- laan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180 - 15810. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van Steunenberg, Westerbaan 18, 01184-60104. 11 tot 12 uur: H. Souburg, tel. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drij- dijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Dhr. E.F.M. v.d. Akker, O-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 9