Parkeerbeleid binnenstad Aanvragen nieuwe parkeerpassen 1989 Informatie-avond op 1 december Composteren: leuk om mee te maken" Begroting Bekendmaking Klachtenregeling Hinderwet Colofon Koop avonden Commissies Gesloten Gemeenschappelijke medezeggen schapsraad basisscholen Week 11 "Tafeltje Dekje" Parkeeronderzoek Parkeerbeleid Inspraakprocedure ■i Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Woensdag 23 november 1988 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan De gezellige Sinterklaaskoop avonden komen er weer aan. Op de avonden van 28, 29 en 30 november en 1 en 2 december mo gen de winkels in Middelburg ex tra geopend zijn tot 21.00 uur. Ook de parkeerkelder in het Gee- regebied is dan geopend tot 21.30 uur, behalve op maandagavond 28 november. Komende week vergaderen de volgende commissies: De commissie Openbare Orde en Veiligheid op dinsdag 29 novem ber om 16.00 uur in het stadhuis; De commissie Verkeer op woens dag 30 november om 19.30 uur in het stadhuis. Deze vergaderingen zijn open baar. De agenda en andere stuk ken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting en bij de commissie secretaris. Voor het gebruik ma ken van het spreekrecht kunt u een afspraak maken met de com missiesecretaris, telefoon 26251. Op maandag 5 december zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten vanaf 16.00 uur. Voor de afdeling Burgerzaken geldt, dat deze op 5 december niet zoals gewoonlijk om 15.00 uur maar om 14.30 uur de deuren sluit. Dit heeft dan niet te maken met het 'heerlijke avondje", maar met voorbereidende bezig heden voor de overdracht van de paspoortafgifte. Vanaf december worden de paspoorten namelijk niet meer door de provincie, de commissaris van de koningin, af gegeven. Na 175 jaar draagt de provincie deze taak over aan het gemeentebestuur. Voor wie een paspoort aanvraagt of verlengt heeft deze overdracht geen gevolgen, noch financieel, noch in tijd. Zoals altijd doen de mensen aan de balie van Burger zaken hun best om u zo snel mo gelijk van dienst te zijn. Hoe de gang van zaken zal zijn als het paspoort-nieuwe-stijl wordt inge voerd berichten wij u lezijnertijd. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28 november 1988 tot en met 3 december 1988. maandag boerenkool met worst dinsdag gehakt, witlof, aardappelen woensdag hamburger, appeltjes, aard appelen donderdag grillsteak, tirolienne, frites vrijdag goulash, doperwten, rijst zaterdag jachtschotel, rode kool, puree. Parkeren in de binnenstad. In de maanden mei en juni 1987 is in de binnenstad van Middelburg een parkeeronderzoek verricht. Hiervan is een rapportage op gesteld, die bestaat uit drie delen. In deel A van de rapportage wordt verslag gedaan van het on derzoek. Bovendien worden in deel A conclusies getrokken, die de basis zullen vormen van het in de toekomst te voeren parkeer beleid. In deel B van de rapportage wor den voorstellen gedaan voor het in de komende jaren te voeren parkeerbeleid. Hierbij zijn drie scenario's uitgewerkt, die ieder een bepaald beleid voorstellen. Scenario 1 omvat voorstellen voor een parkeerbeleid, dat zo veel mogelijk rekening houdt met de wens van de parkeerder. Dat wil zeggen veel parkeerplaatsen dicht in het centrum op korte loopafstand van het doel. Scenario 3 omvat voorstellen voor een parkeerbeleid, dat zo veel mogelijk inspeelt op de wens het historisch karakter van de stad, zowel in uiterlijk als bele ving, weer terug te brengen (met' als einddoel een auto-arme bin nenstad). Scenario 2 is een compromis tus sen scenario 1 en 3, waarbij reke ning wordt gehouden met de par- keerwensen, maar ook met de (nadelige) gevolgen daarvan. Er zijn natuurlijk nog meer scena rio's te bedenken, bijvoorbeeld door onderdelen uit de drie ge noemde scenario's te combineren. De gemeenteraad zal uiteindelijk een beslissing moeten nemen over de vraag, hoe het parkeren in de binnenstad er in de toekomst uit gaat zien. Deel B omvat ook voorstellen voor het te voeren parkeerbeleid, die losstaan van het scenario waarvoor straks gekozen wordt. Voorbeelden hiervan zijn de voorstellen voor het aanpassen van het parkeerpassensysteem en de voorstellen voor het invoeren van een belanghebbendenpar- keerregeling voor bewoners en be drijven. Het derde deel van de rapportage omvat de bijlagen. Burgemeester en wethouders heb ben ten aanzien van de rapporta ge van het parkeeronderzoek een voorlopig standpunt ingenomen. Enkele belangrijke punten uit dit voorlopig standpunt zijn: a. B en W hebben voorkeur voor scenario 3; b. B en W vinden dat er naar gestreefd moet worden de Markt gedurende het zomerseizoen auto vrij te maken; dit moet dan niet in één keer gebeuren, maar het aan tal parkeerplaatsen moet dan jaarlijks worden verminderd; c. B en W willen geen systeem van belanghebbendenparkeren invoe ren, omdat de beschikbare par keerplaatsen daardoor te weinig efficiënt worden gebruikt. Alvorens er over het te voeren parkeerbeleid definitieve beslis singen worden genomen, wordt een ieder in de gelegenheid gesteld zijn/haar mening hierover ken baar te maken aan Burgemeester wethouders. Hiervoor is de on- erstaande procedure vastgesteld. Tot en met 30 december ligt de rapportage bij bureau Voorlich ting van de gemeente ter inzage. Dit bureau, dat op het adres Stad huisstraat 2 is gevestigd, is ge opend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Tot 30 december kunt u uw mening over het te voeren parkeerbeleid in de komende jaren kenbaar ma ken. Dit is mogelijk door middel van invulling van een speciaal for mulier, dat verkrijgbaar is bij bu reau Voorlichting. Daarnaast kunt u zich, eveneens door invul ling van een formuliertje bij bu reau Voorlichting, aanmelden voor mondelinge inspraak. Bij voldoende aanmeldingen zal hier voor een inspraakbijeenkomst worden belegd. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (parkeerpassen) voor bewoners en bedrijven in het attractiegebied van de binnenstad hun geldigheid. Voor het verkrijgen van parkeerpassen voor 1989 geldt de volgende regeling: - Parkeerpassen voor bedrijven. Per bedrijf dat in het attractiegebied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en - automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeerpassen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt 300,— per pas per jaar. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formu lier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1, ingaande woensdag 30 november 1988 om 9.00 uur. Aanvragen gedaan vóór dat tijdstip zul len niet in behandeling worden genomen. Ingaande dinsdag 13 decem ber 1988 kan men verleende parkeerpas(sén) tegen contante betaling af halen bij de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2. Deze afdeling is ge opend van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 15.00 uur. Bij aanvraag na 13 december 1988 kan het afhalen van verleende passen ingaande drie dagen na de dag van de aanvraag plaatsvinden. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 294 bedrijfspassen zul len worden afgegeven. De uitgifte zal geschieden in volgorde van bin nenkomst van de aanvraagformulieren, waarbij geen voorrang zal wor den verleend aan de huidige parkeerpashouders, noch aan degenen die op de wachtlijst zijn geplaatst; - Parkeerpassen voor bewoners. Per woonadres in het attractiegebied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgegeven. Er geldt geen maximum van het totaal aantal uit te geven bewonerspassen. Het verschuldiede parkeergeld voor een bewonerspas bedraagt voor 1989 213,—. De procedure van aanvraag en afgifte is voorts dezelfde als bij de hier voor genoemde parkeerpassen voor bedrijven. Wel dient op het formu lier naast de naam en het adres ook het kenteken, het merk en de kleur van de auto te worden vermeld. Overigens wordt aan alle parkeerpashouders van 1988 een aanvraagfor mulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1989 niet in het bezit is van een geldige par keerpas, moet normaal de parkeermeter of -automaat gebruikt worden. Volledigheidshalve wordt er nog op gewezen dat momenteel een onder zoek gaande is naar een nieuw systeem van uitgifte van parkeerpassen e.d. Daar een eventueel nieuw stelsel niet voor 1 januari 1990 kan wor den ingevoerd, moet de regeling voor 1989 worden aangemerkt als een overgangsregeling. Volgende week donderdag 1 december wordt een informatie-avond ge houden over het gebruik van compostvaten, aanvang 19.30 uur in het Stadhuis. Zoals u wellicht weet kunt u via de gemeente compostvaten bestellen. De gemeente betaalt dan 50,zodat voor u een geredu ceerde prijs van 70,— over blijft. Op de informatie-avond komt een medewerker van de VAM aan de hand van dia's vertellen over de gebruiksmogelijkheden van compost vaten. Deze week geven we het woord aan de heer J.C. Smit, werk zaam bij de dienst gemeentewerken, afdeling bouwkunde, en enthousi ast "gebruiker" van een compostvat. "Ik heb altijd al zelf compost ge maakt. Dat deed ik in een met schotten afgeschermd hoekje van de tuin. Maar de schotjes werden slecht en 's zomers vond ik het niet mooi staan in de tuin. Dan schepte ik de inhoud van de hou ten bak over in kunststof zakken. Dat had weer als gevolg dat we de groente-afval 's zomers niet erin kwijt konden. Sinds februari heb ik nu een com postvat en dat werkt prima. De vorm en de kleur zijn acceptabel en je hebt er maar een klein hoek je voor nodig in de tuin. Ik probeer bewust om te gaan met zaken als energieverbruik en af val. Een zakje compost halen is misschien gemakkelijker dan het zelf te maken, maar daar gaat het niet om. Er worden ons mogelijk heden geboden om met z'n allen iets aan de enorme afvalberg te doen. Die mogelijkheden grijp je dan toch aan? Mijn tuin is niet groot, zo'n 150 vierkante meter, maar ik zou er zo gemakkelijk tien vuilniszakken vol compost uit kunnen halen. Om dat proces mee te maken: van boven keuken- en tuinafval er in en dan van onder prima grond er uit, dat is heel leuk. In de herfst gaat het afval uit de tuin er in, vooral veel bladeren. Als er daarvan te veel heb dan zet ik een zak vol ernaast, die gaan er dan later in. Mijn vrouw bewaart in een apart emmertje in de keu ken koffiedik en groenteafval en dat gaat er ook in, net oude aarde uit plantenbakken enzovoorts. Het compostvat staat op tegels, zodat de lucht er onderdoor kan en er zitten gaatjes in de bodem zodat wormen en allerlei insekten de inhoud kunnen bewerken. Zo worden zaken die anders in de vuilniszak zouden verdwijnen bij na vanzelf omgezet tot compost. Wat ik wel nog doe, is de bo venste laag omwoelen met een riek. Vóór ik op vakantie ging deze zo mer zat het vat helemaal vol. Na veertien dagen was de inhoud al teruggebracht tot tweederde! Zo'n compostvat heeft nog meer De gemeentebegroting voor 1989 is rond, het huishoudboekje is kloppend gemaakt. Op vrijdag avond 11 november werd de be groting na vele uurtjes vergaderen vastgesteld. Veertien moties legde de raad voor aan het college van burgemeester en wethouders. Een aantal van deze moties had het college van b en w al van tevo ren overgenomen. Deze hadden tot onderwerp: het personeelsbe leid en de samenhang in reorganisatie-onderzoeken van de gemeente, het op korte termijn aanbieden van de gemeentelijke nota volkshuisvesting, en het op stellen van een evaluatierapport over de structuurschets. Daarnaast werd onder meer besloten om aan de openbare ba sisscholen van Middelburg een personal computer te geven voor hun administratie zodra de defini tieve keuze van apparatuur be kend is, en om Poortershove, een opvangmogelijkheid van het So ciaal Kultureel Werk Middelburg, open te houden. Bij de afdeling Financiële Zaken en bij bureau Voorlichting is inza ge van de complete begroting mo gelijk. Op 1 februari 1982 is de Wet Me dezeggenschap in het onderwijs in werking getreden. Deze wet regelt de medezeggenschap van ouders, personeel en (bij het voortgezet onderwijs) leerlingen op school. Dit krijgt gestalte via de medezeg genschapsraden (MR). In de MR zitten vertegenwoordi gers van ouders, personeel en (bij het voortgezet onderwijs) leerlin gen van de afzonderlijke scholen. De wet kent een aantal algemene bevoegdheden en taken aan de MR toe, zoals: bespreking met het schoolbestuur van de algeme ne gang van zaken op de school en van alle aangelegenheden de school betreffende. ;Als een schoolbestuur meerdere scholen onder zijn hoede heeft, dan kan er naast een MR per school ook een gemeenschappelij ke medezeggenschapsraad (GMR) worden ingesteld. De GMR bestaat uit leden geko zen door de afzonderlijke MR's. De GMR behandelt uitsluitend zaken die van gemeenschappelijk belang zijn voor de betrokken scholen. De 13 openbare basisscholen in Middelburg hebben allen een MR. Het college van burgemeester en wethouders, die het school bestuur vormt van de openbare scholen in deze gemeente, heeft met instemming van de afzonder lijke MR's van de basisscholen onlangs besloten tot het instellen van een dergelijke GMR. Elke MR zal een vertegenwoordi ger voor die GMR 13 leden tellen. Gestart wordt met 7 ouders en 6 personeelsleden. De GMR zal in hoge mate een doelmatige werkwijze in het me- dezeggenschapsgebeuren bevor deren. Zaken die voor alle open bare scholen van belang zijn, zul len hier worden besproken. Als voorbeeld kan genoemd worden het beleid voor de instandhou ding, fusie en opheffing van de openbare scholen. Burgemeester en wethouders hoeven dan niet bij elke gelegenheid al de afzonderlij ke MR's te raadplegen. De besluitvorming wordt hierdoor vereenvoudigd en versneld. In de tweede plaats zal de GMR zeker een platformfunctie heb ben. De vertegenwoordigers van de aan de scholen verbonden MR's zullen hier van gedachten kunnen wisselen over zaken die hen allen aangaan. Op deze wijze kan ook een gezamenlijk stand punt worden ingenomen over door burgemeester en wethouders voorgelegde voorstellen welke be trekking hebben op de openbare scholen. De GMR zal officieel worden geïnstalleerd op woensdag 30 no vember 1988 's avonds om 20.00 uur door de wethouder van on-i derwijs van de gemeente Middel burg, mevrouw S. Smitskamp. Tijdens deze avond zal door me vrouw mr. M.T.H. Hendriks, medewerkster van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten uit Den Haag, een inleiding worden gehouden over de meest recente ontwikkelingen rondom de Wet Medezeggenschap in het on derwijs. voordelen: je ruikt absoluut niets, het vraagt maar weinig ruimte, de deksel is heel licht en met de klep onderin kun je de compost er ge makkelijk uit halen. Ik gebruik die klep ook om er de compost op te leggen." Tot zover de heer Smit. Hij is ook op de informatie-avond op 1 de cember aanwezig om vragen te beantwoorden. Een compostvat kunt u kopen aan de balie van de dienst ge meentewerken, Vlissingsestraat 21Per Middelburgs gezin is maar één gesubsidieerd vat be schikbaar. Wie binnen het aangegeven "attractiegebied" woont of een bedrijf heeft, kan een parkeerpas aanvragen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeente raad op 24 oktober 1988 heeft besloten tot plaatsing van par keermeters in de Segeersstraat. De maximaal toegestane par- keerduur bij deze meters zal 30 minuten bedragen. Het is niet toegestaan, om bij deze parkeermeters te parkeren met gebruik making van een zgn. parkeerpas. Daarnaast is besloten de vier algemene invalidenparkeerplaat sen in de Sint Barbaragang te wijzigen in betaalde parkeerplaat sen voor algemeen gebruik. Bij de daar te plaatsen parkeerme ters zal maximaal twee uur geparkeerd mogen worden. Gebruik making van een parkeerpas bij deze twee-uur meters is toe gestaan. Voorts is besloten bij de vier parkeerpklaatsen op de Londense- kaai (waar nu een half-uur meter staat, twee-uur meters te plaatsen. Op deze parkeerplaatsen zal dus voortaan ook gepar keerd mogen worden met een parkeerpas. Met ingang van he den ligt een situatieschets van de nieuwe situatie in de Se geersstraat gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie (afdeling Algemene Zaken, bureau bijzon dere wetten). Burgemeester en wethauders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 2 augustus 1 988 hebben besloten tot vaststelling van de klachtenregeling GSD. Deze regeling is in werking getreden op 1 oktober 1988. De klachtenregeling GSD ligt voor een ieder ter inzage bij de ge meentesecretarie bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg en bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpel- huisstraat 2 te Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van: 1. mevrouw C. Dingemanse, Eigenhaardstraat 43 te 4331 HR Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een cafébedrijf op het per ceel Damplein 20-24 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie B, nummers 928 en 2441; 2. de heer I. Comijs, Postbus 119 te 4330 AC Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een bar, discotheek-eetcafé op het perceel Damplein 46 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie B, nummers 1220, 2323 en 3186; 3. de heer B. van Belzen, Damplein 50 te 4331 GD Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een Engelse Pub op het perceel Dam plein 50 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie B, nummer 2324. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de af deling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg ter inzage tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld: -elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur en -elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01 180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 23 december 1988 schrif telijk bij hun college worden ingebracht. Degene, die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 12 december 1988 om 14.00 uur (betreft inrichting Damplein 20-24), 14.15 uur (betreft inrich ting Damplein 46), 14.30 uur (betreft inrichting Damplein 50), waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aan vrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren te- gen de ontwerp-beschikkingen in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te 4331 HH Middelburg voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van de opslag, verkoop, reparatie en onderhoud van of voor watersportmate riaal op het perceel Kinderdijk 60 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 1298 positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terza ke zijnde stukken liggen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terza ke zijnde stukken liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd, dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251, toestel 413. Schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 8 de cember 1988 door de aanvrager, alsmede degenen die bezwa ren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken.

de Faam | 1988 | | pagina 5