HEBBEN UW OREN HULP NODIG? Overwinteren en uitkering hoortoestellen Maatschappij Beurs Politiek Verenigingen Gezondheid Cultuur ■m Buurt/Wijk Sport Cursus MET EEN HOORTOESTEL VAN SCHOONENBERG HOORT U ER WEER HELEMAAL BIJ! In overleg met uw oorarts krijgt u elk merk hoortoestel vrijblijvend op proef. DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 november 1988 Themagroep ouderen - Onder de titel 'U bent nooit te oud om te leren' hebben de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin- gen een themagroep voor oude ren opgezet. De bijeenkomsten van deze groep worden gehou den in het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost- Souburg. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer tijdsbesteding, diëten en woon voorzieningen voor ouderen. Be langstellenden kunnen voor nadere informatie bellen naar Riet Siero van de Stichting Ba- siseducatie, 01184-17819. Jongerenviering - In de Marti- nuskerk aan de Kerklaan te West Souburg is zondag 13 november om 10 uur een oecumenische jongerenviering. Het thema van de viering is 'Hoe gezond is de NV kerk?'. De voorganger is pastor A. Burm. Medewerking wordt verleend door het jonge renkoor Souburg. De viering is een initiatief van een groep jon- geren uit het Guusuus. Vrouwendag - De werkgroep Vrouw Geloof Schouwen en Duiveland viert met een Zeeuw se Vrouwendag het vijfjarig bestaan. De vrouwendag wordt gehouden op zaterdag 12 no vember in de recreatiezaal van de gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Burgh Haamste de. Op het programma, dat om 9.30 uur begint, staan onder meer de aanbieding van het lustrumboekje, een opvoering van het poppenspel 'Van vroed vrouw, heks en maangodin' door Poppentheater Rosa en het werken in groepen naar aanlei ding van het poppenspel. Inlich tingen over deze dag zijn ver- krijgbaar via 0111 2-2024. Profeet - De Surinaamse, Turk se en Marokkaanse moslims in Zeeland vieren zondag 13 no vember de geboorte van de Hei lige Profeet Mohammed S.A.W. Zij doen dat om 1 3 uur in de ont moetingsruimte aan de Oran- jestraat 8 in Vlissingen. Vrouwenhulpverlening - De Vlissingse Vrouwenraad houdt op donderdag 10 november een themamiddag over Vrouwen hulpverlening. Drs. Willemien Hermans van de Zeeuwse Raad voor de Volksgezondheid geeft een lezing over de Zeeuwse stand van zaken van de vrou wenhulpverlening. Medewer kers van het Algemeen Maat schappelijk Werk, het FIOM, de Vereniging Kindermishandeling in het gezin en Blijf van m'n Lijf lichten de hulpverlening in de praktijk toe. De middag begint om 13.45 uur in de Petruskerk aan de Rochussenstraat in Vlis- singen. Vrede - In de serie gespreks- avonden rond het conciliair pro ces buigt de Raad van kerken in Middelburg zich donderdag 10 november over het thema vrede. Industriepastor Jan Scheffers spreekt om 20 uur over 'Vrede dicht bij huis'. Zestig procent van de bevolking werkt direct of indirect mee aan de bewape ningsindustrie. Is er een wen ding mogelijk? De bijeenkomst, onder leiding van J.J. Tevel, wordt gehouden in het Simpel- huis bij de Engelse kerk. Interkerkelijk - In de Getuige- niskerk in Middelburg wordt zon dag 13 november een interkerkelijke dienst voor ver standelijk minder begaafden ge houden. Voorganger is dominee P. Paulus. Ad Cornelissen ver zorgt de illustraties, W. Wille- broordse het orgel. De dienst begint om 14.30 uur. Rommelmarkt - De huiskamer- cathechisatiegroepen van de Pe truskerk en de Sint Jacobskerk in Vlissingen houden zaterdag 12 november een rommelmarkt in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Rochus senstraat. Voor de bezoekers is er koffie en cake. Kinderen kun nen er een 'ander gezicht' krij gen. Ook is er een rad van avon tuur. De markt is geopend van 10 tot 16 uur. Speelgoed - In de speel-o- theek in het Vlissingse buurthuis De Paraplu is zaterdag 12 no vember van 10.30 tot 1 2 uur de jaarlijkse speelgoedbeurs. Speel goed, boeken en strips kunnen vrijdag 11 november van 18.30 tot 20 uur in de speel-o-theek aan de Alexander Gogelweg worden ingeleverd. Een kwart van de opbrengst is voor de speel-o-theek. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01184-1 5222/62524. Bazar - Op de bazar van de her vormde vrouwengroep Zuider- wijk zijn handwerken en geschenken te koop. Daarnaast zijn er kinderattracties, verlotin gen, koffie, oliebollen en een rad van avontuur. De bazar wordt vrijdag 11 november van 14.30 tot 21 uur gehouden in de re creatiezaal van Rustenburg, Vrij landstraat 28 in Middelburg. De opbrengst is voor de wijkge- meente Thomaskapel. Werkbezoek CNV - Een dele gatie van het CNV-district Zee- land/Goerree-Overflakkee gaat dinsdag 15 november op werk bezoek naar b. en w. van Middel burg. Op het stadhuis bespreken de delegatie en b. en w. onder meer de privatisering van de ar beidsvoorzieningen en die van de gemeentelijke diensten, de Zeeuwse Ontwikkelings Maat schappij, het gemeentelijk werk gelegenheidsbeleid en de dubbelstadgedachte Middel- burg/Vlissingen. Ook wordt een bezoek aan het Administratief Dienstencentrum Zeeland, De Schelde, Machinefabriek Den Herder en de PZC gebracht. Vakbondswinkel - De rijdende vakbondswinkel van de Dienstenbond FNV staat vrijdag 18 november van 10 tot 17 uur in de Lange Zelke in Vlissingen. Het thema van deze maand is 'flexibilisering'. Part-timers, noodhulpen, afroep- en oproep krachten en thuiswerksters krij gen in de bus deskundig advies van een vakbondsconsulente. Ook voor zaken als werk, uitke ring, loonstrookje, studiebeurs en huursubsidie kan de bezoeker naar de vakbondswinkel. Kerstverzilvering - De Bouw en Houtbond FNV afdeling Vlis singen houdt op de dinsdagen 15 en 22 november de jaarlijkse Kerstverzilvering. Het zaaltje aan de Eedestraat 2 in Vlissingen staat 15 november van 14 tot 16 en van 19 tot 20 uur open voor de bagger enschilders. RBS- gerechtigden kunnen er 22 no vember op dezelfde tijden terecht. Erf- en Schenkingsrecht - P.A.M. Matthijssen van het Mid delburgse notariskantoor Janse de Jonge behandelt op verzoek van de CNV-afdeling Koudekerke maandag 14 november het erf- en schenkingsrecht en het testa ment. De bijeenkomst vindt plaats in het verenigingsgebouw De Couburg, Duinstraat 4 in Koudekerke. De aanvang is om 19.30 uur. Werkbezoek PvdA - De Sta tenfractie van de PvdA brengt vrijdag 11 november een werk bezoek aan de gemeente Dom burg. De fractie en b. en w. bespreken onder meer het ge meentebeleid op het gebied van volkshuisvesting, verkeer, re creatie, welzijn en cultuur. Ook de toekomstplannen van Dom burg komen aan bod. Verder staan er bezoeken aan de kern van Domburg, de strandsupple- tie en het Zeeuws Museum Na- tuurhistorie op het programma. Vijftig plus - De inkomensposi tie van vrouwen boven de vijftig verslechterd. Het jaarlijkse pro ject van de Vrouwenbond FNV is gewijd aan het verbeteren van die positie en de wijze waarop vrouwen daar invloed op uit kun nen oefenen. De afdeling Mid delburg van de bond houdt twee bijeenkomsten waarbij de nieu we regelingen rond AOW en AWW uitkeringen en de pensioe nen aan de orde komen. De bij eenkomsten worden gehouden op de donderdagen 10 en 24 no vember in 't Pand aan de Kerksteeg 5 te Middelburg. De aanvang is om 13.30 uur. Ook niet-leden van de vrouwenbond zijn welkom. H.T. de Graaf-van der Hoeven, telefoon 01180-26121, kan er meer over vertellen. Mooi weer alleen maakt niet gelukkig. Er zijn in Nederland enkele organisaties voor over winteraars oa. de Stichting Nesiso. Indien u Nederland voor enkele maanden verlaat moet u wel enkele dingen re gelen, zo heeft u toestemming van uitkerende instanties no dig. Vooral AOW'ers overwin teren. Zij kunnen zonder enig probleem en zonder toestem ming van de Sociale Verzeke- rings Bank of Raad van Arbeid afreizen naar een ander land. Niet alleen 65-plussers over winteren echter, ook mensen met een VUT-uitkering, een AAW/WAO of Ziektewetuitke ring. Mensen die vervroegd zijn uitgetreden en een VUT- uitkering hebben/ hebben in het algemeen geen toestem ming nodig van de betalende instantie om voor enige maan den naar het buitenland te ver trekken. Kijk er voor de Invaliden - De maandelijkse soosavond van de afdeling Wal cheren van de Nederlandse Inva liden Bond is op donderdag 10 november in het dienstencen trum voor ouderen aan de Mid delburgse Molstraat 13. De avond, waarbij onder meer wordt gesjoeld, begint om 19.30 uur. Slechthorenden - Op een bij eenkomst van de afdeling Zee land van de Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden laat mevrouw Texer haar nieuwe schelpenwerk zien. Leden en be langstellenden kunnen daarna zelf aan de slag. De bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag 11 november in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De aanvang is om 14.30 uur. Afasie - De Afasiesoos Wal cheren heeft donderdag 17 no vember een speciale dia-morgen waarbij dia's van de deelnemers worden vertoond. De soosont- moeting begint om 9.30 uur in hèt Koetshuis op het terrein van verpleegtehuis De'r Boede in Koudekerke. Meer informatie is verkrijgbaar bij T.S. Derks- Wessels van het secretariaat, telefoon 01180-26693. Parapsychologie - Honden die vluchten voor een naderende aardbeving, ratten die een zin kend schip verlaten... Komen pa rapsychologische waarnemingen nou wel of niet voor bij dieren? Daarover geeft Yolanda Schouten voor de Vere niging voor Parapsychologie op woensdag 16 november een le zing. De lezing begint om 20 uur op de eerste verdieping van de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Verwerijstraat. Chrohn - J. Dees, gastro- enteroloog bij het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis, geeft voor de afdeling Zeeland van de Crohn Vereniging Nederland een lezing over de algemene aspecten van de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Hij doet dat op de jaar lijkse afdelingsbijeenkomst van de CVN op zaterdag 12 novem ber in hotel Terminus, Stati onsplein 1 in Goes. De aanvang is om 14 uur. Na deze lezing ver telt de endoscopie-assistente Mailette de Buy-Wenniger meer over het coloscopie onderzoek. Bezoekers kunnen na de pauze aan beide sprekers vragen stel len. De middag wordt besloten met een informeel samenzijn. Voorafgaand aan de lezingen is er om 13.30 uur een ledenverga dering. De zaal is vanaf 13 uur geopend. Diabetes - Op de laatste thema-middag van verpleegte huis Ter Valcke in Goes staat dia betes centraal. De middag wordt gehouden op woensdag 16 no vember en begint om 13.55 uur. De zaal is vanaf 13.15 geopend. Sprekers zijn E. Beukers, genees kundig directeur van Ter Valcke en voorheen diabetoloog van het Academisch Ziekenhuis in Maastricht, B. Heinemans- Severeyns, diabetes verpleeg kundige en J.C. van Krieken, voorlichter van de Diabetes Ver eniging Nederland. Zij belichten het ziektebeeld, de zelf-zorg en het omgaan met diabetes en diabetes-patiënten en beant woorden vragen. Ook is er een informatiestand. Opgave voor deze middag bij verpleegtehuis Ter Valcke, 01100-40000, toestel 215. zekerheid de VUT-regeling op na of informeer hiernaar. Men sen met een WAO- of Ziektewet-uitkering moeten ruim voordat ze voor langere tijd naar het buitenland ver trekken toestemming hebben van de uitkerende instantie, de bedrijfsvereniging of het GAK. WAO'ers krijgen doorgaans wel toestemming van het GAK om te gaan overwinteren ten zij de reis aantoonbaar nadelig is voor de gezondheid of als u op het punt staat afgeschat te Ikonen - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen en de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Biblio theek hebben prof. Edmond Voordeckers uitgenodigd om een lezing te geven over het onder werp Ikonen. Voordeckers geeft zijn voordracht op donderdag 10 november om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Hij heeft het met name over de lithurgi- sche functie van Ikonen in theo- fanie en gebed. Voordeckers is directeur van het Seminaire voor Byzantinistiek. Daarnaast is hij hoogleraar Byzantijnse geschie denis en kunst aan de Katholieke Universiteit Leuven. Ikonen centraal bij lezing op donderdag 10 november. Wandeling - Bij de Luctor et Emergo wandeling voert de ANWB leden en andere belang stellenden langs de straatjes, pleinen en interessante gevels en grachten van Middelburg. In de wandeling, die op zaterdag 12 en zondag 13 november kan worden gelopen, is ook een be zoek aan het Zeeuws Museum en aan het Holografie Museum opgenomen. Zaterdag staan bo vendien het Stadhuis en het Ab dijcomplex open voor de wandelaars. Het vertrekpunt van de wandeling is in de stations restauratie van het Middelburgse NS-station. roep en er dus geen vooruit zicht is op spoedig herstel kan de bedrijfsvereniging toestem ming verlenen. Kunt u aanto nen dat een verblijf in het buitenland het genezingproces bevordert dan worden de kan sen op toestemming groter. Heeft u een werkeloosheids uitkering, NWW of RWW, dan zult u nooit toestemming krij gen om te overwinteren voor langere tijd, U dient namelijk permanent beschikbaar te blij ven voor de arbeidsmarkt. Dialect - De bijeenkomst van de Heemkundige Kring Walche ren op woensdag 16 november staat helemaal in het teken van het dialect. 'Dialect in het dage lijks leven' wordt behandelt door J.B. Berns, hoofd van de afde ling Dialectologie, volkskunde en naamkunde van het Amster damse P.J. Meertens-lnstituut. Hij belicht, met dia's en geluids fragmenten, het Zeeuwse dia lect en dan met name dat van Walcheren. De kring presenteert tijdens de bijeenkomst, die om 20 uur in Hotel Walcheren te Koudekerke begint, ook het boek 'Walcherse vertelseltjes van om 't Oekje'. Het boek werd geschreven door een erelid van de kring, C.l. van Nieuwen- huyzen. Geschiedenis - De Vlissinger A.H. van Dijk geeft donderdag I 7 november een lezing met als titel 'Lokale geschiedenis of va derlandse geschiedenis. Het is maar hoe je het bekijkt'. De le zing begint om 20 uur in de Openbare Bibliotheek aan de Lange Zelke in Vlissingen en is een initiatief van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. Moluks/Nederlands - In het kader van het intercultureel on derwijs en het onderwijs in eigen taal en cultuur, hebben de Admiraal- en de Stromenwijk- school in Middelburg aan het project Kleding/Pakaian gewerkt. Het project wordt donderdag 10 november afgesloten met een manifestatie in de Middelburgse Ontmoetingskerk. Vanaf 14.45 uur kunnen ouders en andere be langstellenden de tentoonstellin gen van kleding en werkstukken bekijken. Daarnaast zijn er optre dens en is er een kledingbeurs. De maaltijd wordt tussen 17 en 18.30 uur geserveerd. Een Mo lukse groep zorgt voor muziek. Van 18.30 tot 20.30 uur treden achtereenvolgens het zangkoor Bunga Tjengkeh en het Intercul tureel Koor op. Verder worden er Walcherse en Molukse kostuums geshowd. Culturele raad - De sectie al gemene zaken van de Zeeuwse Culturele Raad vergadert vrijdag II november om 15.15 uur in het gebouw van de Stichting Zee land op de Middelburgse Dam. Aan de orde komt onder meer de afstemmingsnotitie cultuur, re creatieentoerisme. Zeeuwse LP - Vrouwe, vrouwe kop toch wat is de titel van de LP/MC van Engel Reinhoudt. Reinhoudt zingt op deze plaat dertien liedjes in Zuidbevelands dialect. De plaat wordt donder dag 10 november in de Jeugd- hoeve in 's-Heerenhoek overhandigd aan Kamerlid H. Eversdijk. Oost-Souburg - De wijksur- veillance van de Vlissingse ge meentepolitie was in 1988 niet zo frequent als men had ge hoopt. De Opbouwcommissie Oost-Souburg stelt de gemeen teraad van Vlissingen daarom voor een proefproject buurtpre ventie op te zetten. Dit in nauwe samenwerking tussen gemeen te, gemeentepolitie en de wijk- comitees. Omdat Souburg sinds kort geen politiebureau meer heeft, is het proefproject in deze plaats meer dan welkom. Hulpdienst Zuid - Oudere be woners van Middelburg-Zuid kunnen sinds het begin van dit jaar een beroep doen op een speciale hulpdienst. Deze hulp dienst verzorgt - tegen on kostenvergoeding - zaken als boodschappen, vervoer, tuinon derhoud, klusjes, was en verstel werk. De contactpersoon van de hulpdienst is C.J. Rozemond, J. Lesagestraat 1, 01180-27550. Rammekensloop - Sportvere niging Astrow houdt zaterdag 12 november de vijftiende Ramme kensloop. Start en finish zijn bij het clubgebouw van sv Atlas in Ritthem. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 4 en 9 kilometer. Beiden starten om 14 uur. Strandmars - Wandelsport vereniging 't Zand uit Middel burg loopt zaterdag 12 novem ber haar jaarlijkse Strandmars. De tochten van 25 en 35 kilome ter voeren de deelnemers langs de Walcherse kust vanuit Vrou wenpolder naar Domburg of richting Westkapelle en terug over de duinen en door het Oost- kapelse bos. Start tussen 10 en 10.15 uur bij Resto Vrouwenpol der aan het begin van de Veerse- dam. Voor het eerst kunnen er ook afstanden van 5 of 10 kilo meter worden gelopen. Deelne mers voor deze afstanden starten om 14 uur bij café Tram- zicht aan de Domburgse Stati onsstraat. Topkorfbal - Ter voorbereiding op het korfbalgala in Gent spe len twee Zeeuwse teams tegen PCK 1, meerdere malen lands kampioen en PCK 2. Vanavond (woensdag) om 20 uur speelt een Zeeuws Jeugdteam (tot 23 jaar) in de Voorborch in Middel burg tegen PCK 2. Het jeugd team bestaat uit leden van de Zuidwesters, Tjoba, Luctor, ON- DO, TOP en TOGO. Coach is Adri Dieleman. Om 21.15 uur neemt een Zeeuws Senioren team het tegen PCK 1 op. In het seniorenteam komen spelers van Swift en Animo uit. De co ach is Eric Buizer. De wedstrij den, gratis toegankelijk, zijn een initiatief van de Middelburgse vereniging Swift. Scheldegouwen - De Motor en Autoclub Scheldegouwen heeft de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 november uitge roepen tot de Nacht van Schel degouwen. Dat wil zeggen dat er die nacht twee autotochten worden verreden: een oriëntatie- rit van 110 kilometer voor gevor derden in de sportklasse en een puzzelrit van 100 kilometer in de toerklasse. De route - met tien controleposten - voert de deel nemers over de Walcherse bin nenwegen en is verdeeld in twee trajecten. Tussen die twee tra jecten is een pauze van een uur. Onder de deelnemers worden drie benzinebonnen van f 25,— verloot. Inschrijving is mogelijk op zaterdag 12 november tussen 18.30 en 19.45 uur in Hotel Wal cheren te Koudekerke. Voorin schrijving bij P. de Ruyter, 01180-13259. Klussen - Voor mensen die weinig of geen ervaring hebben met klussen in huis en auto heeft het Vlissingse buurthuis De Paraplu een kortlopende klussencursus. De eerste cur susmiddag is op dinsdag 1 5 no vember van 13.30 tot 15.30 uur. Het gaat in de cursus vooral om raparaties die te klein zijn om een vakman in te schakelen. In lichtingen en opgave via 01184-65453. Door mr. Jan van der Velde -flEMEEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 -CD «CD «CD Afbeelding op ware grootte. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100 - 2 72 15 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180 - 1 31 13 Terneuzen, Axelsestraat 20b, tel. 01150 - 3 02 33 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. Do. 10 t/m wo. 16 november AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. Sinke, 19 uur: ds. M. de Boer. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente, Markt 12. Zo. 9.30 uur: dhr. A. Heij, 15 uur: ds. T.W. van Bennekom. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. C.E.H. van Tuyll, knd. DOMBURG: Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. J.W. Schokking, 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za.- 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente, Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. C.A. Westerveen uit Domburg. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: dr. A. Jobsen. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Otte MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. van Leerdam, knd. 4-7 jr., 14.30 uur: drs. A.W. Mol. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk. Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.P. Brandsma. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: inter kerkelijke dienst, ds. P. Paulus. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Dubbink, 14.30 uur: ds. W.M. v.d. Berg. Nieuwe Kerk, Groenmarkt: 9.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W.M. v.d. Berg, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 9.30 uur: ds. P. Paulus. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. J. Vuyst, jongerenkapel, 10 uur: J. Wieman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. J. Schoenmaker. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.F. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: m.m.v. de korpskadetten uit Goes, 9 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. A. v. Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk. Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur, en 17 uur: ds. A.W. Vos. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstran ten (Koorkerk). Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak uit Veenendaal. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, 19 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst Herv. kerk. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: gez. dienst in Geref. Kerk, ds. Den Hollander, 19 uur: ds. A. Jobsen. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. J. Faber uit Kampen, 19 uur: dhr. Murre Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse Hervormde Gemeente, Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. C. Simons, 17 uur: dhr. J.A. Murre. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. C.A. Westerveen uit Domburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. R. v.d. Vrie. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk en ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: oecumenische jongerenviering, o.l.v mevr. M. Stam, ds. A. Burm. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. J. Geers, 14.30 uur: ds. D. Westerneng. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Pannekoek. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.W. van Pelt. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. Harmsen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente, Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, 17 uur: br. Mesu. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: ds. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: hr. Jor- ritsma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Vijf winkel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. C.E. vd. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur, kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. M. de Boer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervormde Gemeente, Fort Den Haackweg 2, zo. 14 uur: ds. G.H. Otte WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: mevr. drs. A. Spaans. 19 uur: ds. Ytsma- Molenaar. Do. 10 t/m Wo. 16 november. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser, Pont Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huys- senstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul- lens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE- LANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: R.P. Reddingius, Badhuisstraat 183, Vlissingen, tel. 01184-12644. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 01184-71768. MIDDELBURG: Vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG. ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41. ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Als we spreken over overwinteraars hebben we het meestal over de veelal oudere mensen die in de periode novemberapril het in het koude Nederland voor gezien houden en voor meestal tenminste een maand naar warmere oorden afreizen. Vooral Spanje is erg in trek. Veel reisbureau's hebben een overweldi gend aanbod en de keuze is dikwijls niet eenvoudig. Als u voor langere tijd weggaat is de kwaliteit van de akkomodatie van groot belang, laat u daar goed over informeren u kunt natuurlijk ook op eigen gelegenheid gaan maar meestal bent u met een toeroperator goedkoper uit. Bovendien bent u niet alleen, over winteraars vervelen zich nog wel eens en voelen zich eenzaam. worden. Mensen met eer Ziektewet-uitkering zullen ir uitzonderingsgevallen toe stemming krijgen om voor lan ger tijd naar het buitenland tr vertrekken ze moeten namelij) beschikbaar blijven voo controle. Slechts indien duidelijk is dat i de eerstkomende maander ongeschikt blijft voor uw be

de Faam | 1988 | | pagina 21