Export met Italië belicht in M'burg Champagne, rozen en zon: keihard werken Omajurk hoeft niet meer Leader in Style begon als vliegende winkel Amro's reisafdeling heet nu reizenshop Goud, zilver en brons voor slager Verboom Kamer: iedereen kan er mee te maken krijgen r Nieuwbouw Autoschade Bosselaar in gebruik Volleybal-, handbal- en voetbalclub vinden sponsor Serooskerke krijgt een Wereldwinkel Overname Stimulans Bioscopera en kernwinkelgebied SOUBURGERS MET 99 BRUIDSPAREN NAAR MALLORCA SHOW STEKETEE VOOR BEJAARDEN SLAAT AAN SEMINAR PROD UK TAANSPRA KELIJKHEID ONDERSCHEIDING VOOR JUBILERENDE BIJLEVELD Woensdag 2 november 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER MoniqueIrma en Robert Bijleveld bij de nieuwe plaquette. vak mag noemen. Op 1 januari 1966 wagen hij en zijn vrouw Martha de grote sprong uit Am sterdam en nemen de zaak over. Langzaam groeit Bijleveld uit tot een waar familiebedrijf, want drie van de vijf kinderen voelen zich aangetrokken tot het vak en draaien van jongs af aan al mee in hun vrije uren. In het aangren zende pand wordt nog een zaak in kinderkleding geopend. Later komt er zelfs een kleine dame safdeling bij. Nu is het zoon Robert, die de scepter zwaait in het familiebe drijf, waar de zusjes Monique en Irma ook fulltime in dienst zijn. Na zijn gedegen vooropleiding in het vak nam hij in december 1986 de zaak over. Toen besloot hij ook dat een combina tie met kinder- en damesmode teveel werd en werden deze twee onderdelen gesloten. Ro bert Bijleveld: "In deze branche moet je continu met je collectie bezig zijn. Ik stort me nu al op de wintermode '89-'90: de kleuren en de trends worden al bepaald. Bij ons in de zaak kan de klassiek ingestelde man goed terecht, maar ook de middel-modische man en de trendsetter vinden genoeg van hun gading. De kwaliteit staat voorop en het is opvallend hoeveel smaak en oog voor kleur en stoffen juist jonge mannen tegenwoordig hebben. Zij kopen rustig twee hemden van f 150,— per stuk, ook al dragen zij die dan op een spijker broek", zegt Bijleveld junior lachend. Vorige week werd de zaak ver rast met het 'Leadership in Sty le'. Burgemeester Chris Rutten onthulde de plaquette. Een ver rassing was het zeker, want net zoals bij de beroemde Michelin restaurant-gids, komen de con troleurs onverwachts en onher kenbaar de zaak beoordelen. "Wij wisten werkelijk van niets en waren zeer verrast toen we bericht kregen over de onder scheiding. Het is nu zaak waar te blijven maken, want je bent hem even gauw weer kwijt als de service en kwaliteit achteruit gaan. Het is een enorme stimu- Burgemeester W.J. Plomp maakte afgelopen vrijdag defi nitief een eind aan het eenën- veertigjarige verblijf van Auto schade Bosselaar aan de Kou- dekerkse Tramweg. In een old timer scheurde hij de spuitcabi ne van het gloednieuwe be drijfspand op het Karreveld bin nen. Belangstellenden konden de zaterdag erna kennis maken met het van alle moderne snuf jes voorziene bedrijf. De nieuwbouw, die 6,5 ton kostte, was mogelijk door een flinke subsidie uit de gemeente kas en uit de knelpuntenpot stads- en dorpsvernieuwing. De bouw nam zo'n twee maanden in beslag. En het resultaat mag er zijn. "De oppervlakte is met 1 520 vierkante meter bijna vier keer zo groot als het oude pand aan de Tramstraat", zegt J. Bosselaar, die de zaak in 1974 overnam van F. Berting. De loods bestaat uit een werk plaats, een spuitcabine, een kantine, een kantoor, een ver- fmaakruimte en een ver- fopslagkluis. Chemicaliën worden op moder ne wijze afgevoerd. De vaste bestanddelen uit de vloeibare af valstroom worden verzameld door slibvangers. Speciale in stallaties scheiden olie en benzi ne van water. Een vuilafvoerbe- drijf maakt de putten leeg. Kort voor de nieuwbouw doopte Bosselaar zijn uitdeuk- en spuit bedrijf J. Bosselaar om in de fir ma Autoschade Bosselaar. De firma heeft vijf full-time mede werkers in dienst. lans om op deze weg door te gaan", stelt de jonge onderne mer. Ter gelegenheid van de on derscheiding is er nog een voor deeltje voor de klant. Wie in de periode van 27 oktober tot 12 november bij Bijleveld kleding aanschaft ter waarde van mini maal f 500,— ontvangt een in ternationale hotelcheque voor drie overnachtingen met twee personen. Burgemeester Plomp stort zich in de spuitcabine. Het gemeentebestuur van V/issingen dat zo dynamisch werkt aan het "groot scheeps manoeuvre nodig om Vlissingen de voor aanstaande plaats te geven die het toekomt in het Zeeuwse" (citaat Daan Bruinooge), mag wel de di rectie van bioscoop Alham- bram, in zijdelings verband hiermee, een pluimpje ge ven. Deze directie doet de deuren van Alhambra op een zondag open in de maand voor een indrukwekkende opera film; klassieke muziek dus! In de stad Vlissingen, die het imago heeft van anti- intellectua/isme, is zo een "concert" een weldaad voor vele liefhebbers van klassie ke muziek, (vaak ouderen misschien?) die anders aan gewezen zijn op Middelburg en Goes. Wat jammer nu dat de doodsklok luidt voor het Schelde-terrein aan het be gin van de Walst raat. Dit was de aangewezen plaats geweest voor een monu mentaal concertgebouw, en met behoud van de zo be kende ronde muur, waarin alle soorten muziek en toneel-gebeuren plaats had den kunnen vinden. "Een stad moet een hart hebben, je moet er goed kunnen win kelen". (citaat Daan Bruinooge). Als blijkt dat meer Vlissingers naar Schouwburg en concerten gaan dan in een grootwinkel bedrijf hun vermaak te zoe ken, dan wordt het tijd dat het wethouderschap van Vlissingen beseft dat een hart geven aan een stad an dere impulsen nodig heeft dan alleen maar "brood en spelen". H. Ferguson K. Hassalaarstraat Vlissingen Zakendoen met Italië? Onderne mers die zich over de wijze waarop met de laars van Europa handel is te drijven willen ver diepen, kunnen op maandag 7 november terecht in Hotel Ar- neville in Middelburg. De Kamer van Koophandel in Middelburg, die voor de organisatie tekent, heeft voor deze exportkringbij- eenkomst sprekers uitgeno digd, die op de hoogte zijn van zaken doen met Italië. Er zijn twee inleiders. Drs. M.F. Korthals schetst het zakelijke klimaat in Italië. Hij heeft erva ring, want meer dan tien jaar was Korthals directeur van Philips-Duphar in Bolzano. Deze man zo meldt de Kamer - is een bedreven spreker, die aan ,de hand van praktijkvoorbeelden de zaken uit de doeken doet. De tweede spreker is E.W. Bloe mendal, produkt manager bui tenland van de Rabobank. Hij gaat in op het betalingsverkeer met Italië en exportgaranties.' Deze bijeenkomst in Hotel Arhe- ville begint om 15.30 uur en' is rond 17.30 uur afgelopen. De reizen-afdeling van de Amro bank aan de Markt in Middel burg heet voortaan Reizenshop. Bovendien is de afdeling su persnel geworden, want de bank beschikt nu over - zoals ze het zelf noemt - de snelste re- serveringsapparatuur. Hierdoor kan de plaatsbeschikbaarheid bij de grote reisorganisaties op stel en sprong worden opge vraagd. De Amro Reizenshop levert pro- dukten van reisorganisaties, maar snijdt desgewenst een reis op maat. De Amro beschikt bovendien als enige over een lATA-vergunning, hetgeen er op neerkomt dat a la minute alle lijndiensttickets gereserveerd en besteld kunnen worden. Anneke Kromst en Wim Poel man doen het werk achter de balie met de nieuwe naam. Ze volgden een feizen-opleiding om het werk naar behoren te kunnen doen. nationale jeugücollecte 7 TOT13 NOVEMBER Qf.tf U\«11 jtuoo ■:oor nationaal jeugd fonds HCT «0»DS V«ft JAM* KTON Slager Verboom aan de Schel- destraat in Vlissingen is ander maal in de prijzen gevallen. Tij dens internationale vakwed strijden in Utrecht behaalde de Vlissinger maar liefst twee gou den, zes zilveren en drie bron zen bekroningen voor zijn inge zonden produkten. De wedstrijden waren uitge schreven ter gelegenheid van de 25e Slavakto, één van de groot ste internationale vakbeurzen voor de slagersbranche, die eind oktober werd gehouden. Eens in de drie jaar is deze internationale beurs en zo tegen de 45.000 be zoekers worden door de organi satie geteld. Deelnemers melden zich uit vijftien landen. Slager Verboom kreeg zijn bekroningen voor zijn specialiteiten, waarvan zijn klanten al ruimschoots w,e- ten te genieten. Al vanaf het grijze verleden ver zorgen de modezaken Steketee en Knuijt uit Vlissingen speciale shows voor de wat oudere klan ten. In het Vlissingse bejaarden huis Bachten Reede hadden zich afgelopen maandag dan ook zo'n 60 ouderen verzameld voor de mode van winter '88 van beide zaken. En wie dacht dat het alleen maar oma-jurken waren heeft het mis. De zes mannequins en vier dressmen lieten zien dat 65-plussers niet vast hoeven te zitten aan saaie, oude modelle tjes. De modekleuren worden heel bewust ook gebruikt voor deze leeftijdgroep. En diep paars, oker, aubergine en mos groen doen het uitstekend bij grijs haar. De roklengtes varië ren van knie tot kuit. Prints ko men in veel soorten voor, van de bekende blokjes tot aan cashmerekrullen. De mannen houden het iets rustiger. Effen broeken en dun ne truien, vaak gecombineerd met een lekker klassiek vest in een mooie kleur groen of blauw. De schoenen van Roelse vielen vooral hier op. Ook de opa schoen heeft zijn tijd gehad en opa loopt nu op even comforta bele, maar mooier ogende suè- de schoenen. Oma heeft mooie pumps die dezelfde kleur heb ben als de pakken. De rode draad in de show was het totaalbeeld. Panties, kettin gen, schoenen, oorbellen, alles sloot op elkaar aan. Ook de tas sen van Roovers waren goed gekozen. Rein Geervliet van Steketee: "Je bent een week bezig met de samenstelling van zo'n show. Maar het is wel leuk. Ouderen hoeven zich niet meer oud te kleden. Bovendien zien we ook graag wat de jeugd draagt, dus er lopen ook twee wat jongere dames mee". Het Middelburgse bedrijf Tonny Leynse heeft met de volleybalver eniging EVVC een sponsorovereenkomst van drie jaar afgesloten. Dat betekent voor EVVC een naamsverandering. De Vlissingse ver eniging gaat voortaan door het leven als Tonny Leynse/EVVC. On der die naam doen vier dames- en vier herenteams aan de competi tie van de Nederlandse Volleybalbond mee. In de jeugdcompetitie komen enkele aspiranten- en miniteams uit. Heren-1 is het hoogstspelende team: het komt uit in de tweede divisie van de na tionale competitie. Het eerste damesteam speelt in de derde divi sie. De overige teams komen uit in de competitie van het district Zeeland. iüSIiܧ J s Het tweede elftal van VCK uit Koudekerke werd door Eetcafé Dorpszicht uit dezelfde plaats in het nieuw gestoken. VCK II komt uit in de reserve eerste klas op zaterdag. Wie betaalt de rekening als de consument klachten heeft? Op die vraag wil de Kamer van Koophandel in Middelburg op woensdag 9 november ant woorden tijdens een seminar. Deskundigen komen uitleg ge ven. De titel luidt: 'Produkt- aansprakelijkheid, betalen bij falen'. De Kamer heeft dit initia tief genomen naar aanleiding van een nieuwe wetgeving over klachten van consumenten die moet zijn aangepast aan de EG- richtlijn over produktaansprake- lijkheid. Door de nieuwe wetgeving wordt het voor de consument aanzienlijk eenvoudiger om schadeclaims in te dienen, legt de Kamer uit. Verwacht wordt dat als gevolg daarvan aanzien lijk meer claims komen. Heel be langrijk is ook dat straks de pro ducent zal moeten bewijzen dat zijn produkt geen gebreken ver toont, waardoor schade gele den kan worden. Producent en leverancier worden aansprake lijk gesteld voor de gevolgen van de geleverde produkten. Met name voor de farmaceuti sche industrie en de producen ten van consumentengoederen heeft de nieuwe wet een ingrij pend karakter. Op 1 augustus van dit jaar had de wet al van kracht moeten zijn. Uit Den Haag zijn echter nog geen signalen ontvangen wanneer de wetgeving veran dert, meldt de Kamer. Tijdens het seminar wordt van uit diverse disciplines ingegaan op de facetten van produkt- aansprakelijkheid. Veel aan dacht is ingeruimd voor de juri dische aspecten van de nieuwe wet. Ook de verzekeringstech nische kant ervan en welke or ganisatorische maatregelen in bedrijven getroffen kunnen worden om het risico uit te ban nen komen aan bod. De Ameri kaanse situatie, die verschilt van die in Europa, wordt onder de loep genomen. De Kamer ha mert er op dat voorlichting op dit gebied heel belangrijk is. le dereen kan er namelijk mee te maken krijgen. De inleiders zijn: prof. mr. W.F. Slagter, hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam, mr. M.E. ter Riet, stafme dewerkster bij Centraal Beheer en drs. F.Chr.M. van der Put ten, verbonden aan Volder Vis van de TRN Groep. Het se- minair begint om 14 uur in Hotel Goes in Goes. Het constructiebedrijf De Nood en Zoon uit Middelburg sponsort met ingang van het nieuwe seizoen de Vlissingse handbalvereni ging Olympus. Op de foto het vierde (veteranen)team van Olympus met een deel van de sponsorovereenkomst: de kleding. veld. "Elk bruidje dat uit het vliegveld kwam, dacht dat ze het mooiste was. En zo kwamen ze ook naar beneden. De men sen wisten niet wat ze zagen", zegt Joost Verschoore. "De Bri tannia van koningin Elisabeth lag in de haven", vult zijn vrouw Fee aan. "Maar daar had nie mand aandacht voor". Burgemeester Van Montfrans- Hartman van Veere opent zater dag 5 november de Wereldwin kel in Serooskerke. De opening vindt plaats om half tien 's mor gens. Na het officiële gedeelte is er tot twaalf uur open huis. Getoond worden de artikelen die deze organisatie gaat verko pen. In de kamer naast de win kel krijgen de bezoekers koffie. De artikelen die te koop worden aangeboden zijn afkomstig van de SOS Wereldhandel in Culem- borg, een ideëele importorgani satie die werkt op non-profit basis. Enkele leden van de zendings commissie namen het initiatief om deze Wereldwinkel in Se rooskerke te openen. De diaco nie van de gereformeerde en hervormde kerk hebben dit ini tiatief gesteund. Vrijwilligers houden de zaak draaiende. De Wereldwinkel is gevestigd in het Jeugdhonk aan de Oostka- pelseweg 1 3 en is voortaan elke zaterdagochtend geopend tus sen half tien en twaalf uur. De tocht naar Mallorca was een initiatief van de Zutphense bruidsfotograaf Cor Dinius. Uit het hele land verzamelde hij bruidsparen. Een hele klus. "Als hij die honderd niet bij elkaar ge kregen zou hebben, had hij zijn dochter vermomd", zegt Joost Verschoore lachend. Martin en Marianne de Baan, die trouwden op 30 september van dit jaar, waren de enige Zeeuwen die meegingen. De moeder van Ma rianne had hen stiekem opgege ven bij Verschoore. En Ver schoore zag er wel een leuke re clame voor zijn zaak in. "Boven dien steek je er altijd wat van op. Je ontmoet collega's en je fotografeert eens op andere lo caties dan de boulevard in Vlis singen". Plaatselijke sponsors verzorgden uitjes en excursies voor de pa ren. Verdeeld over acht bussen ("Net een schoolreisje") be zochten ze onder meer de kathe draal in Palma de Mallorca en een nachtclub. Verder waren de dagen van de vier 'vakantiegan gers' gevuld met champagne, rozen, zonsondergangen, zee en strand. Keihard werken dus. "En of", zegt Verschoore. "In totaal heb ik zo'n driehonderd foto's gemaakt. En denk maar niet dat het makkelijk is om ge schikte locaties op Mallorca te vinden. Dat eiland is bijna hele maal volgebouwd. Maar toch, een schitterende omgeving en de moeite waard. Zoiets heb ik nog nooit eerder meegemaakt". De reis wordt afgerond met een reünie op maandag 21 novem ber in Odijk. Daar worden ook de prijzen voor de mooiste en meest ludieke foto uitgereikt. Vrijdag 9 december is er een re portage van de tocht bij het pro gramma 'De eerste, de beste' te zien. De initiatiefnemer is van plan om volgend jaar weer met honderd bruidsparen op reis te gaan. "Maar dat kan nooit zo leuk worden als nu", besluit Ma rianne de Baan. De wittebroodsweken van Mar tin en Marianne de Baan uit Oost-Souburg verjiepen wel ietsje anders dan die van het doorsnee-bruidspaar. Niks ro mantiek in volledige afzonde ring. Zij deelden hun 'prille ge luk' met negenennegentig an dere bruidsparen en evenveel fotografen. Met z'n allen waren ze drie dagen op Mallorca voor een exclusieve bruidsreportage. Joost Verschoore van Foto Ver schoore uit Vlissingen nam de foto's én de kosten van de reis voor rekening. Tijdens hun bruiloft stonden ze al in het middelpunt van de be langstelling, maar op Mallorca kon het helemaal niet op. "Het was fantastisch", verzucht Ma rianne de Baan. "Overal waar we kwamen werd geapplaudi- seerd en geroepen... Echt te gek". Het begon al op het vlieg- Twee hoogtepunten in één week voor Bijleveld aan de Lan ge Delft in Middelburg. Afgelo pen donderdag vierde deze zaak in mannenmode niet alleen het 60-jarig bestaan, maar werd zij ook nog 'Leader in Style'. Een onderscheiding, die uitsluitend toegekend wordt aan herenmo dezaken, die gedurende langere tijd bewezen hebben aan de hoogste eisen te voldoen in kwaliteit, keuze en service. Bij leveld is de enige zaak op Wal cheren, die deze titel mag voeren. "En dan te bedenken, dat onze zaak ontstaan is uit een 'vliegen de' winkel in de twintiger ja ren", zegt Jacques Bijleveld, die zich ten behoeve van zijn zoon Robert anderhalf jaar geleden uit de zaak terugtrok. "In die tijd kwam ene Gerritsen uit Rotter dam per trein met een paar kof fers met kleding naar Middel burg. Daar huurde hij een zaal tje, ontving zijn klanten en reis de een paar dagen later weer te rug met zijn verdiensten". Die verdiensten waren kennelijk goed. "Tenslotte kocht hij een pandje aan de Giststraat (een straat die niet meer bestaat). Daar nam hij de Middelburger W. Koeiemans in dienst en be gon een zaak. Koeiemans nam later de zaak over en na de oor log vestigde hij zich 'op stand' door een nieuw pand te herbou wen op de laatste lege plek aan de Lange Delft, waar tijdens de vernielingen in de oorlog nauwe lijks een huis was blijven staan. Deze nu hoogbejaarde Koeie mans is onze voorloper en velen zullen zich hem nog herinne ren", vertelt Bijleveld, die zich zelf ook al een veteraan in het Martin en Marianne de Baan.

de Faam | 1988 | | pagina 13