Kunst met grote 'K' voor Zeeuwse jeugd Met de muziek mee op het Steunpunt Kleine pony's, paarse modder en een boze heks De Meester exposeert Bunkers op Walcheren: lezing over toen en nu Tropische verrassing Heinkenszand 'Ander stuk' van Toetssteen in Middelburgs Mini-Theater Trio Clement in Dangeroe Blokfluiten in de Doelen 20 T/M 26 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND Optreden muzikale maffiosi voor JASZ The wildest band in heavy land Tröckener Kecks om te onthouden KINDER BOEKEN EN TOCH ZIJN ER NOU NOG MENSEN DIE Glas HET NIET DOEN degs Premiere voor Second Chance Woensdag 19 oktober 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER is» Hï ffia» lu us m? lËf Dit seizoen is er dan een serieus begin gemaakt met het star ten van een jeugd- en kindertheater circuit. De bedoeling van dit circuit, zoals dat in de kunstkringen officieel heet, is dat er op de woensdag- en/of zaterdagmiddag een accomo- datie is waar kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar naar toe kunnen. Vanuit de kinderfantasie wordt per middag een mini-voorstelling gemaakt. Na drie uur van repeteren, schminken, verkleding en decor- bouwen is het dan voor de deel nemende kinderen het moment supreme: de voorstelling; de première voor vrienden, vrien dinnen, ooms, tantes, neven en nichten en een ieder die maar wil komen kijken. De kinderateliers gaan vanaf 26 Op woensdag 19 oktober (van daag dus) komt 'Brasil Tropical' met een sprankelende, exoti sche show naar de Stenge in Heinkenzand. Dit gezelschap dansers, zangers en muzikan ten van onvervalste Braziliaan se origine is voortgekomen uit een groep jongeren in Salvador, die zich met het nodige succes toelegden op de inheemse vechtdans. Met bewegingen van handen, voeten, hoofd en lichaam wor den gevoelens van vreugde en verdriet, liefde en haat uitge drukt of wordt de zegen van de goden afgesmeekt door middel van rituele dansen. Het resultaat is eèn show vol temperament van de bronskleu rige meisjes en de haast onge looflijke acrobatische sprongen van de dansers. De dansers en danseressen, die hun overvloe dige lijfelijke charmes graag en onbekommerd tonen, krijgen aan de andere kant een bijzon dere gratie en waardigheid door de schitterende costuums, die speciaal voor deze show werden ontworpen. Een groot orkest zorgt voor de tropische muzikale begeleiding. De aanvang van het optreden is om 20 uur. oktober op vier plaatsen in Zee land van start. Het Vlissingse buurthuis 'De Piek' begint overi gens al eerder met dit initiatief, namelijk al op zaterdag 22 oktober. Wie dus zin heeft om kunst met een grote 'K' te bedrijven kan gewoon even bellen voor meer inlichtingen: Vlissingen, Culture le Raad, 01184-14928 (Danny Ie Due); Middelburg, Judith Stra- ver, 01180-15266. In het Middelburgs Mini-theater aan de Verwerijstraat speelt za terdag 22 oktober het Amster damse toneelgezelschap 'Toetssteen' het stuk 'Een keer geslagen, nooit meer bewogen'. Het stuk speelt zich af in Amsterdam-Zuid, in de veertiger jaren; glimmende straten en gro te donkere huizen. In één van die huizen woont moeder Zijder- veld met haar twee volwassen kinderen. Aan de overkant van de straat is een letterlijk uit gestorven apotheek, waar in het achterhuis de van moord ver dachte apothekers-weduwe woont. Zoon Charles (gespeeld door Frank Klijn) besluit op zeke re - maar noodlottige - dag dat hij zal gaan trouwen met de apothekers-weduwe. Dit is het begin van een groeiende span ning binnen het gezin Zijderveld. Is de apothekersvrouw een en gel der wrake, de onverdragelij- ke onschuld, of een gevaarlijk misdadigster? Een explosie kan dan ook niet uitblijven. Zeer nadrukkelijk heeft Ger Beu kenkamp in tekst en regie geen genre-keus willen maken. Op basis van een sterk verhaal zal de voorstelling soms lijken op een spannende thriller, soms op een psychologisch gruwel kabinet of op een platte klucht. 'Een keer geslagen, nooit meer bewogen' is in ieder geval een ander soort voorstelling dan die waarmee Toetssteen tot nu toe volle zalen heeft getrokken. De voorstelling begint om 20.30 uur. GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN Scène uit het stuk van Toetssteen Het kan natuurlijk niet altijd raak zijn. Op 24 september opende de Stichting JASZ haar seizoen met een optreden van de Ceresband en achteraf bleek dat niet zo'n gelukkige keuze. De Stichting heeft dus iets goed te maken, vinden ze zelf. Van daar ook dat niemand minder (en ook niet meer) dan de Cosa Nostra Jassgang de boel op 29 oktober op z'n dixieland-kop gaat zetten. Plaats van handeling is uiteraard weer de 'nieuwe jazzclub', de DSM-Dansschool, aan de Blin- dehoek in Middelburg en het op treden van deze muzikale 'maffi osi' begint om 21 uur. Het jazz-trio Johan Clement treedt donderdag 20 oktober op in het Middelburgse café 'Dan geroe'. Het trio Clement (piano) heeft samen met zijn bandleden Fred Krens (slagwerk) en Koos Miltenburg (bas) reeds met an dere jazz-corifeeën zoals de Amerikaanse vibrafonist Dave Pike optredens in dit etablisse ment aan de Vlasmarkt ver zorgd, dus de liefhebbers van de jazz weten in ieder geval wat ze kunnen verwachten. Als gastspeler zal de Belgische saxofonist Kurt van Herck het trio die avond versterken. Het optreden van Clement be gint om 21.30 uur. De Haarlemse hardrock band Jewel noemt zichzelf 'the wildest band in heavy land'. Of dat waar is valt vrijdag 21 oktober te horen - en te zien - in Bar Americain in Middelburg. De vier heren headban gen er vanaf 21 uur lustig op los. De Luisterkoffer, Liedjes versie ren... Het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming heeft samen met de fanfare Veere's genoegen wel een heel bijzonder project opgezet om kinderen van de basisscholen in contact te brengen met ama teuristische muziekbeoefening en alles wat daar mee te maken heeft. Dinsdag 26 oktober is er van 14 tot 16 op het Steunpunt aan de Roozenburglaan een de monstratiemiddag van 'Met de muziek mee'. Het project begon dit voorjaar op de basisscholen in Veere, Vrouwenpolder en Gapinge. De kinderen leerden over de instru menten, maakten een echte uni formpet, een schoolmuziek- vaandel en een eigen instru ment. Op de scholen was een grote foto-tentoonstelling met videofilm en een dia-klankbeeld. De Vlissingse fotograaf Lex de Meester exposeert zijn werk van 28 oktober tot 24 novem ber in het Zeeuws Kunstenaars centrum in Middelburg. De onderwerpen die De Meester laat zien zijn onder meer gebou wen, kunstwerken, fragmenten van bouwsels, machines en stukjes kustlandschap. De zwart-wit foto's zijn iets inge kleurd, wat een ietwat vreemd effect geeft en daarmee brengt hij een subjectieve toets aan in wat op een objectieve registratie lijkt. De Meester exposeerde eerder in De Brakke Grond in Amster dam, in Galerie Marquis en heeft diverse solo-exposities op zijn naam staan. Het Zeeuws Kunstenaarscentrum is ge vestigd in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en de expo sitie is geopend op maandag van 18-21 uur, dinsdag tot en met vrijdaqg van 10-21 uur en zater dag van 10 tot 13 uur. De pony's in overleg. In 'My little pony, the movie' vieren de pony's met het Lente Festival het einde van de win ter. Helaas smeedt een boze heks samen met haar gemene dochters het snode plan om het schattige ponywereldje te ver anderen in een duister, kil land. Overstromingen, paarse modder Het Vlissingse buurthuis 'De Piek' heeft voor vrijdag 21 ok tober weer eens een concert op het programma staan dat moet inslaan als een bom. Nederlandstalige Rock, gebracht door de Amsterdamse formatie 'Tröckener Kecks' en volgens de recenten van onder meer 'Oor', 'Nieuwe Revue' en het 'NRC' is het zeker een concert dat de mensen nog zal heugen. De eer ste rock rolt om 22 uur. niets gaat de enge Hydia te ver. Jammer genoeg voor haar is er iets mis met de paarse modder. Haar dochters konden namelijk het uiterst belangrijke bloem- snot niet vinden. En gelukkig zijn daar nog de magische pony's Megan, Wind Whistler en Fizzy en de oude, wijze Moochick. De ze Nederlands gesproken en ge zongen film draait in het kinder matinee van Alhambra. Ruim zestig muzikanten uit de Blokfluitweek uit Amsterdam spelen onder leiding van René Gulikers zondag 23 oktober in de Nieuwe Doelen in Middel burg. Vanaf 16 uur spelen de musici werken van onder andere Frederic Rzewski, Kees Boeke, Christian Wolff en Maurico Kagel. Wie iets meer wil weten over het wel en vooral wee van de bunkers op Walcheren, doet er goed aan om zondagmiddag 23 oktober naar de bovenzaal van de Gevangentoren in Vlissingen te gaan. De Middelburger H. Sakkers be gint daar om 14 uur precies met zijn lezing 'Bunkers op Walche ren en een en ander wordt ver duidelijkt met dia's en kaarten- materiaal. Het onderwerp wordt voorna- melijk toegespitst op de bunkers in en rond Vlissingen en het for tificatieplan van de Duitse be zetter uit de jaren '40-'45. Aan de orde komen onder meer de verschillende soorten verdedi gingswerken, de kustbatterij en de Flakbatterij. Ook gaat Sak kers in op de rol die dit verdedi gingsstelsel heeft gespeeld in de oorlog en wat er nu nog van over is gebleven. De lezing is een initiatief van de Stichting Vesting Vlissingen en de toegang is gratis. Eén van de veie bunkers op Walcheren. In de Grote Kerk in Veere gaven de kinderen ter afsluiting samen met de 'grote fanfare' een uit voering op hun zelfgemaakte in strumenten. Daarbij trokken ze zo'n vijfhonderd man aan publiek. De demonstratiemiddag op het Steunpunt is met name bedoeld voor onderwijsgevenden uit het basis- en speciaal onderwijs. door Jan Smeekens Je kunt iemand niet ernstiger kwetsen dan door te zeggen dat hij (zij) geen smaak heeft. Toch blijft het heel verleidelijk jezelf af en toe tot maat der dingen te maken. De bij de Bijenkorf verschenen JEUGDBOEKEN TOP 100 AL- LERTIJDEN biedt volwassenen, als ze dat willen, volop gelegen heid zich te verbazen over wat kinderen tussen tien en veertien jaar anno 1988 het liefste lezen: veel boeken (10) en Roald Dahl natuurlijk en wat minder van Jan Terlouw (7), Thea Backman (6), Evert Hartman (5) en Guus Kui- jer (5). Maar waarom komt -om eens iemand te noemen- Joke van Leeuwen niet op de lijst voor en - om een ander te noe men - Piet Bakker wel? De toe lichting waarmee de twaalfjarige Miranda haar voorkeur voor 'Ciske de Rat' verantwoordt, spreekt voor zichzelf en zet iedereen die graag een andere lijst gezien had, kordaat aan de kant: 'Soms lag je te snikken van verdriet. Ik heb onderhand wel tien zakdoeken vuilge maakt. Soms lag je dubbel van het lachen, bijvoorbeeld toen er vlooien uit zijn hoofd gezocht moesten worden. Poeh, wat moest ik lachen'. De resultaten van het door uit geverij Wolters-Noordhoff uit gevoerde onderzoek werden door Joke Linders bewerkt tot een interessant en informatief boek waarin ze vragen op oproept, soms een duidelijk ant woord geeft en vaker een tus sen de regels. Ze constateert, legt uit en combineert, maar spreekt terecht geen ander oor deel uit dan het vetgedrukte MAAR ER WORDT GELEZEN! Aan het onderzoek deden twee duizend kinderen mee en hon derdvijftig van hen motiveren in de 'Top 100 Galerij' hun keuze voor dat ene boek dat ze nooit zullen vergeten. Die vermakelij ke stukjes maken in ieder geval ook duidelijk dat veel kinderen een goed ontwikkelde smaak voor zoet hebben maar bitter en zuur nog moeten leren waarde ren. 'Ik moest erbij huilen en dat vind ik altijd een teken dat het een goed boek is, of juist dat je erom kunt lachen'. (Ellen over 'wonderkinderen' van Thea Beekman). En Sandra (12) over 'De olijke tweeling': 'Een van de boeken over de olijke tweeling zou eens wat moeten winnen in de kinderenboekenweek'. Het populairste jeugdboek van deze tijd 'Sjakie en de chocoladefa briek' wordt door de dertienjari ge Robin bijna zonder woorden aangeprezen met 'Ik vind het boek mooi, zeer mooi'. De opmerkelijke uitgave bevat ook nog zes top-30 lijstjes, drie klassegesprekken met kinderen over lezen en bijdragen van vijf bekende auteurs over hun eer ste leeservaringen. De Jeugdboeken Top 100 Allertij- 1 den werd geïllustreerd door Joep Bertrams, telt 64 pagina's en kost f 4,95. Het boek is verkrijgbaar bij alle Bijenkorfvestigingen en in Zee land bij Boekhandel Fanoy in Mid delburg. ARNEMUIDEN Vogelvereniging "Zanglust". (vere nigingsgebouw 'De Arne' vogelten toonstelling met ruim 1.000 vogels. Do. van 20.00 tot 22.00 uur, vr. van 13.00tot 22.00uur, za. van lO.OOtot 17.00 uur (van 20t/m 22 oktober). MIDDELBURG Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Al het figuratieve werk van Gera Dauvillier en Wim Vader. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Al het abstrakte werk van Gera Dau villier en Wim Vader. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Lange Geere 3). In de hal Harold Linker, openingstijden van de bank. Amrobank (Kliëntenhal, Markt 7) Potbackery de Sneeuwpot. Schouwburg (Café-restaurant Du Theatre) "kleuretsen"Ton Lamper. De Vleeshal (Markt). Ugo Duchate, di. t/m zo. van 13 tot 17 uur (vanaf 21 oktober). Het Holografie Museum Gortstraat 36). Alleen op afspraak per groep. Tel. 01180-38810. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Mecky van den Brink, sieraden. Peter van der Hurk, schilderijen en beelden, (vanaf 22 oktober). Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur en do. avond van 19.00tot21.00uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). In de expositieruimte: Kunst in Zeeland 1900-1940, geschiedschrij ving. In de hal begane grond: Rayon fototentoonstelling. (t/m 24 okto ber). 1e Verdieping: Joden in de Sovjet-Unie, fototentoonstelling. Af deling jeugd: Werkstukken Eric Carle-wedstrijd (t/m 24 oktober). Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). 1e Verdieping Frank van Hattum, foto's. Kunst bo ven water, (vanaf 21 oktober). Ma 18.00 tot 21.00 uur, di. t/m vr. van 10.00 tot 21.00 uur, za. van 10.00 tot 13.00 uur. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). Johan de Brune deoude Ma. van 17.30tot 21.00 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Oog op de deltawerken, Bukkels, boeken. Di. t/mvr. van 11.00 tot 17.00uur, za. t/m ma. van 13.30tot 17.00uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove, Duin- vlietweg 6). Saeftinghe Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stadhou der Willem III en de Zeeuwen', 'Opti sche telegrafie in Zeeland', schilderij en van Engelse landschapsschilders', 'De geschiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boerenwa gens van de Stichting Zeeuwse In span', 'In vitrines liggen fossielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere' en 'beeldhouwwerkfes van mevrouw F. van Dalen'. Verbeeld ver leden; tekeningen rond het thema V.O.C. van Leendert van der Pool. Te vens in diverse vitrines foto's en teke ningen over de historie en de sloop van het Ramschip de "Schorpioen". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. Potterie S (S. Oomstraat 1). Unieke collectie replica-spreeuwenpot- modellen. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. Stichting 'De Schotse Huizen' Jos Errens, aquarellen en potloodteke- ningen van o.a. Veere. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 t/m 17.30 u. Di., wo., vr., en za. van 10 u. tot 12.30 u. en van 14tot 17.30uur. Bethesda St. Joseph ziekenhuis Kou- dekerkseweg 88, benedengang). Fotoclub "de Schelde", recent werk van leden van declub. De Gevangentoren (Boulevard de Ruyter). Vlissingen Vestingstad 1940-1945, tekeningen, schilderijen, schaalmodellen en maquettes. Za., zo. en wo. van 11 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 14). Bob Pin gen, 'Een geschilderde selectie'. Tij densopeningsuren. Art-titude (Singel 14, vitrine galerie). De Samenkomst, Sandel Littel, schil deringen. Dagelijks van 9 tot 23 uur. Bezoek binnen na telefonische af spraak, tel. 01184-19392 of 01104-293 (tot 23oktober). Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema 'het ge ven van een beeld van Zeeland als va kantieland voor iedereen. Theo Jor- dans, lithografieën. Galerie Bellamy (Bellamy 19). LUiane Vertessen, Hedendaagse beeldende kunst 1988/1989. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30uur, en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. DONDERDAG 20 OKTOBER DONDERDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming to America' 14 en 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Salsa' 20 uur. Electro Middelburg, 'The un bearable Lightness of being' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Cry Freedom' 20.30 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming to America' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Salsa' 19 en 21.30 uur. Electro Middelblurg, 'Crocodi le Dundee 2' 14 en 19 uur, 'The unbearable lightness of being' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Cry Freedom' 20.30 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming to America' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Salsa' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Crocodi le Dundee 2' 14 en 19 uur, 'The unbearable ligtness of being' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Cry Freedom' 20.30 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming tot America' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Salsa' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Crocodi le Dundee 2' 14 uur, 'The un- bearableligthness of being' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ, 20.30 uur. MAANDAG 24 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming to America' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Salsa' 20 uur. Electro Middelburg, 'The un bearable ligtness of being' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'filmcollege' 19 uur, 'De roverssymphonie' met live piano-begeleiding, 20.30 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlisisngen, 'Co ming to America' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Salsa' 20 uur. Electro Middelburg, 'The un bearable ligtnhess of being' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Co ming to America' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Red Heat' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Salsa' 20.00 uur. Electro Middelburg, 'The un bearable ligtness of being' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The last temptation of christ' 20.30 uur. Poppenkasttheater, Wissenkerke, 15 DONDERDAG 20 OKTOBER Alhambra II Vlissingen, 'My little pony' 14 uur. Grand theater Goes, 'De Red- dertjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. •Ruben's Dorpshuis, uur. •Cabaret Zak en As, Concert zaal, Zierikzee, 20 uur. •Jazz-trio Johan Clement, café Dangeroe, Vlasmarkt, Middel- burg, 21.30 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER •Marionettentheater Saar den Hollander, Zeeuwse Biblio theek, Middelburg, 14 uur. •'De Meisjes met theaterpro gramma 'Stuck with a fantasy'. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.30 uur. •Henk Batenburgh, Vestzak theater, Vlissingen, 20.30 uur. •Tröckerner Kecks, Neder landstalige rock, De Piek, Vlis singen, 22 uur. •'Jewel', Bar American, Mid- delburg, 21 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER •Drumfanfare Alpha, 'het Zwaantje', Kromwegensingel, O-Souburg, 20 uur. •De Puppetshow door Herman Elegast en Teater Taptoe, de Prins van Oranje, Goes, 15 uur. •Middelburgs Minitheater, "Een keer geslagen, nooit meer bewegen", Verwerijstraat 53, Middelburg, 20.30 uur. *13.30 uur, voorbereiding kin- dertoneelspeelmiddag (8-12 jr.) dat zij later op de middag voor ouders en vriendjes zullen spe len, Jongerencentrum De Piek, Vlissingen. •Second Chance, De Piek, Hel- lebardierstraat 11-13, Vlissin- gen, 22 uur. ZONDAG 23 OKTOBER •blokfluit- en oude muziek instrumenten ensemble o.l.v. René Gulikers, Kloveniersdoe len, Middelburg, 12.30 uur. •Koffiekonsert: Miel Cools, Lunchcafé, Goes, 12 uur. Artiestencafé, Verwerijstraat, Middelburg, 20 uur. DINSDAG 25 OKTOBER •'Vaarwel Zuster George' to neelstuk van Frank Markus, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER •Poppentheater Parabel, Schuttershoftheater, Middel burg, 15 uur. •Assepoester, Theater Het Ap peltje, Stadsschouwburg, Mid delburg, 15 uur. •Een fijn span, klucht met o.a. Joop Doderer, Hans Boskamp, Leontien Ceulemans, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Op zaterdag 22 oktober is het weer Zeeuwse popmuziek wat de klok in de Vlissingse 'De Piek' slaat. De Oost-Souburgse formatie 'Second Chance' krijgt dan de kans zich aan het pu bliek te presenteren en het zit er dus dik in dat deze vijf mans/vrouw formatie alle tien de benen voor zal zetten om er iets spectaculairs van te maken. De groep bestaat uit Mare Koe- lewijn (zang), Carina Steijn (bas gitaar), Rob van Akkeren (drums), Jan-Jaap van Duin (gi taar) en Johnny de Rijcke (toet senist). Het concert wordt afgewisseld met een video grootbeeld scherm waarop uiteraard mu ziekfilms worden vertoond. Het optreden begint om 22 uur en als extra plezierige bijkomstig heid is de toegang gratis. VRIJDAG 21 OKTOBER Alhambra II Vlissingen, 'My little pony' 14 uur. Grand theater Goes, 'De Red- dertjes' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER Alhambra II Vlissingen, 'My little pony' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'My little pony' 14 uur. Grand theater Goes, 'De Red- dertjes' 14 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 9