Wonen in de binnenstadDammenrouteparkeren muM r !i li UW Nieuwe activiteiten Kaap Verdië Reijershove Verkeer Hinderwet Fietsen Werk in uitvoering mm Tafeltje Dekje" Ontwikkeling Gemeenten Middelburg Toelichting ColofOf) Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. WGGl( Wonsdag 19 oktober 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan De gemeenteraad vergadert Op maancag 24 oktober 14.00 uur begint weer de maandelijkse gemeentenadvergadering. De onderwerpen die dan aan bod ko men, staar hieronder in het kort omschreven. U kunt dez;vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaaris via de Chourtoren, ingang Lange Noordstraat. 1. Mededelhjen en ingekomen stukken. 2. Benocmig ilid in de Bestuurs commissie Dntwikkelingssamen- werking. 3. Vaststelln nieuwe Brandbevei- ligingsveroienimg. Door de VIG is een nieuw model Brandbeveigingsverordening vastgesteld De aangebrachte wij zigingen sinken de verordening aanmerkelk af, hetgeen de bruikbaarëid verhoogt en het ri sico van vroudering vermindert, doordat rinder in details wordt getreden. 3a. Besliikbaarstellen krediet voor heOpsporen van explosie ven in dmabijheid van de Oude Werfstrat. Voordat, het Miaisbaaigebied bouwriji wordt gemaakt, wordt daar vor alle zekerheid een on- derzoekütgevoerd naar de moge lijke anwezigheid van niet- ontplof! explosieven uit de TweedeWereldoorlog Dit ondrzoek wordt door middel van dezogenaamde :sondeerme- thode itgevoerd door de Duik en Demoreergroep van de Konink lijke tarine. Voorgesr.eld wordt het hievoor benodigde krediet te verlenn. 4. Vststelling van herziene exploiitie-opzet Reijershove I. Morgn, donderdag 20 ok tober, word weer een kijkdag voor ge- vondn fietsen gehouden (elke derdidonderdag van de maand). Van .00 tot 10.00 uur kan ieder een p de binnenplaats van het Midelburgse politiebureau ko- memijken of de vermiste fiets er bij saai. Op Jezelf de dag van 11.00 tot 12.0 uur krijgt iedereen de gele- geneid om een (brom)f iets te ko- pen/it de voorraad die er al l'an- gerlan twee maanden staat. Deze veroop gebeurt door een deur- warder bij afslag. Wie in het be- zitis van een aankoopcertificaat krgt voorrang bij de verkoop. Ea dergelijk certificaat ontvangt ieereen die bij de gemeentepoli- tiivan Middelburg aangifte doet va de vermissing van een (tom)fiets. De Molenberg is afgesloten voor file verkeer omdat deze straat op nieuw wordt bestraat. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, diezelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 24 oktober 1988 tot en met 29 oktober 1988. maandag hutspot met klapstuk dinsdag kipkerrie met rijst woensdag gehakt, erwten/wortelen, puree donderdag runderlapje, gesneden sperziebo nen, aardappelen vrijdag nasi-goreng speciaal zaterdag wat de pot schaft 5. Wijziging Verordening op de algemene begraafplaatsen en het crematorium. 6. Subsidieregeling voor herge bruik van woonruimte boven be drijven. Het gemeentelijk stadsvernieu wingsbeleid was in de laatst de cennia in belangrijke mate gericht op de restauratie en renovatie van woonhuizen in de binnenstad. Om het inwonertal van de bin- werkende kracht per 1 januari 1988 een subsidie beschikbaar te stellen om in de kosten voor deze voorzieningen bij te dragen. 7. Uitbreiding havenfaciliteiten Arnesteinkade. Omdat de Loskade binnenkort haar laad- en losfunktie verliest, wordt voorgesteld om het haven kantoortje van de havenmeester, dat daar nog staat, te verplaatsen nenstad op zijn minst te stabilise ren, wordt nu ook bevorderd dat leegstaande ruimten boven bedrij ven voor woondoeleinden worden gebruikt. In vele gevallen zijn extra voorzie ningen nodig om de etages voor bewoning geschikt te maken: deze hebben te maken met de toegan kelijkheid, bergingen, isolatie en nutsaansluitingen bijvoorbeeld. Voorgesteld wordt om met terug- naar de nieuwe laad- en losplaats: de Arnesteinkade. In dit ge bouwtje worden voorzieningen aangeboden zoals telefoon, toilet ten en krachtstroom. 8. Jaarrekening 1987 Stichting Theaterbureau Uit in Zeeland. 9. Ontwerp beschikking 1989 Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. 10. Begroting 1989 Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland. 11. Beschikbaarstellen krediet voor diverse voorzieningen aan de schoolgebouwen Oude Vlissingse- weg 32a en Schepenenhof 1. 12. Gefaseerde vervanging meubi lair openbare basisschool "De Het nieuwe onderkomen van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening aan de Breestraat. Op 6 oktober 1986 is tijdens een bijeenkomst met vertegenwoor digers van Middelburg en haar zustersteden Folkestone, Vil voorde en Nagasaki overeengekomen om gezamenlijk de moge lijkheden te onderzoeken voor activiteiten op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Inmiddels heeft het Middelburgs gemeentebestuur op grond van het advies van een speciale werk groep gekozen voor het NOVIB-project "Jongereninstituut voor beroepsopleidingen op de Kaapverdische Eilanden". Deze Middelburgse keuze wordt onderschreven door de drie zustersteden. Hierover heeft u regelmatig kunnen lezen op deze pagina. Het project wordt begeleid door een bestuurscommissie Ont wikkelingssamenwerking, waarvan ook deskundige burgers deel uit maken. Deze commissie wordt geadviseerd door het Cen trum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland. Inmiddels zijn uit de bestuurscommissie twee werkgroepen gevormd, de werk groep "Educatie/Informatie" en "Fondsenwerving". Komend voorjaar start een serie activiteiten rondom dit project op de Kaapverdische Eilanden. Vooruitlopend hierop gaan we in een serie van zes maandelijkse artikelen trachten het tropi sche Kaap Verdië dichterbij het winterse Middelburg te brengen. Deze week wordt in het eerste artikel uitgelegd hoe de ontwikke lingssamenwerking groeide en wat de rol van een gemeente daarbij is. Volgende maand gaan we de geschiedenis en achter gronden bekijken van de Kaapverdische Eilanden. "Ontwikkelingssamenwerking" is een jong begrip. Pas in 1965 kregen we een minister van Ont wikkelingssamenwerking. Aan het begin van de vijftiger jaren kwam in de geïndustrialiseerde landen een beweging op gang, die er op gericht was de "onderont wikkelde" landen te gaan helpen. Behalve overwegingen als vergro ting van de eigen afzetmarkt en angst voor de toename van com munistische invloeden, zijn het gevoelens van solidariteit en mede-verantwoordelijkheid, die de hulpverlening op gang brach ten. Vooral partikuliere instanties trokken zich de "noden van de wereld" aan. In de Derde Wereld leven ruim 800 miljoen mensen onder de ab solute armoedegrens. Het bleek heel moeilijk een reeël beeld te krijgen van het leven van deze anonieme mensen ver van ons bed. Pas als we ons persoonlijk betrokken voelen, er enkelen bij naam leren kennen, kunnen we ons daadwerkelijk inzetten om een bijdrage aan de oplossing te leveren. Een bijdrage niet alleen in geld uitgedrukt. De Nederlandse kerken speelden en spelen in de internationale hulpverlening een belangrijke rol. In 1956 werd de NOVIB opge richt de "Nederlandse Organisa tie voor Internationale Bijstand". Ook in de politiek groeide de be langstelling voor het ontwikke lingsvraagstuk. Een bekende naam op dit gebied is drs. J.P. Pronk, die in 1973 minister van Ontwikkelingssamenwerking werd. Hij baseerde zijn beleid op twee hoofddoelstellingen: het be vorderen van een meer rechtvaar dige (welvaarts-)verdeling in de wereld en het bevorderen van eco nomische onafhankelijkheid in ontwikkelingslanden. Ruim tien jaar geleden nog vond de Nederlandse overheid het maar niets als een gemeente "in de ont wikkelingshulp ging". Nu wordt actieve deelname van de gemeen ten gestimuleerd en de belangstel ling hiervoor neemtsterk toe. Waar het gaat om het stimuleren van direkte betrokkenheid, is tenslotte een gemeente die het dichtst bij de mensen staat, het meest geschikte overheidsorgaan. In 1982 werd bijvoorbeeld acht ton door de gemeenten gezamen lijk apart gezet voor ontwikke lingssamenwerking, in 1986 was dat ongeveer 2,7 miljoen, in 1988 ongeveer 3,5 miljoen. WEST SAKARA KAAP VEPWSCHE .j. EILANDEN ft} Gemeenten kunnen op drie ma nieren actief zijn: voorlichting aan de eigen bewoners, steunen van een project in de Derde We reld of integreren van ontwikke lingsproblematiek in alledaagse beleidsterreinen, zoals onderwijs, welzijn of economie. Steeds meer gemeenten houden zich met meerdere facetten van internationaal beleid tegelijk be zig. Zo zijn ruim 250 gemeenten (ongeveer één op de drie) actief betrokken bij ontwikkelingssa menwerking. Om de mogelijkheden te onder zoeken voor activiteiten op het gebied van ontwikkelingssamen werking samen met de zusterste den heeft de gemeenteraad van Middelburg een bestuurscommis sie Ontwikkelingssamenwerking ingesteld. Deze bestuurscommis sie wordt geadviseerd door het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland (COS). Na overleg met personen en orga nisaties, die zich in en rond Mid delburg met ontwikkelingssamen werking bezighouden werd geko zen voor een educatief NOVIB- projekt in Afrika: het Jongeren- instituut voor beroepsopleidingen op de Kaap Verdische eilanden. Gekozen werd voor een Novib- projekt, omdat de financiering en de informatievoorziening zijn verzekerd. Bovendien kan ten be hoeve van de voorlichting en be wustwording gebruik worden ge maakt van de vele facilitaire mo gelijkheden van deze organisatie. De functie van Middelburg als centrum voor onderwijs en scho ling heeft ertoe bijgedragen, dat de keuze is gevallen op een pro- jekt in de sfeer van de beroepsop leiding. Het doel van het projekt is niet in de eerste plaats geldinzameling. Het gaat er om de problematiek van ontwikkelingslanden dichter bij de mensen te brengen en, waarbij de Kaap Verdische Eilan den als voorbeeld dienen. Daar naast gaat het om daadwerkelijke steun, zowel in kennisoverdracht als geldelijke steun. Breeburch" (tweede fase). 13. Plaatsen speelaanleidingen bij de openbare basisschool "De Zeeburch" en kredietverlening daarvoor. 14. Beschikbaarstellen krediet voor het renoveren van de dakbe dekking van de "Gaudeamus- school" voor basisonderwijs. 15. Vergoeding kosten van het vervangen en aanpassen van meu bilair van de "Herman Faukelius- school" voor bijzonder basison derwijs (toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs). 16. Toepassing art. 82 ISOVSO inzake aansluiting op het kabelnet "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 17. Beschikbaarstellen krediet vervanging vloerbedekking drie noodlokalen en aanbrengen hek werk t.b.v. de "Toorenvliedt school" (v.s.o.-l.o.m.). 18. Wijziging gemeenschappelijke regeling "Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap". 19. Jaarrekeningen 1985 en 1986 en afrekening nadelige saldi Zeeuwse Dag- en Avondscholen gemeenschap. 20. Vaststelling 26e begrotings wijziging 1988. 21. Wijziging Verordening hon denbelasting. Hondenbelasting wordt verre kend per kwartaal. Als iemand, die een hond heeft, verhuist dan kan het voorkomen dat voor een of meer maanden dubbel honden belasting wordt geheven, name lijk in de gemeente die hij verlaat en in de gemeente waar hij zich vestigt. Om dit te voorkomen wordt voorgesteld de tarieven zo af te ronden dat ze door 12 deel baar zijn, zodat de belasting op een meer reële manier kan worden verrekend. Voor de goede orde: de belasting wordt gewoon per jaar verrekend. Alleen indien de situatie wijzigt, kan vanaf 1 januari 1989 een afre kening plaatsvinden per maand. 22. Wijziging van de Precario- en retributieverordening 1980. 23. Wijziging Verordening af valstoffenheffing/reinigings rechten. Deze wijziging houdt onder meer eenzelfde wijziging in, als be schreven bij agendapunt 21 over de hondenbelasting. 24. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 25. Onderzoek uitstel aanleg Dammenroute. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft medegedeeld, dat de Dammenroute over Walcheren, inclusief aquaduct bij Middel burg, niet eerder wordt open gesteld dan het jaar 2000. Samen met een aantal andere instanties wil de gemeente Middelburg er bij de Minister op aan dringen om dit uitstel ongedaan te maken. Dit gebeurt in een zogenaamde pleit nota, waarin uiteengezet wordt welke gevolgen het uitstel van de aanleg van de Dammenroute heeft. Hiervoor is onderzoek nodig. In middels is daartoe een opdracht verstrekt aan het adviesbureau D P Van Dijk Partners B.V. te Wonen boven winkels (agendapunt 6). Voorburg. Door middel van dit onderzoek wil men er achter ko men welk effect het uitstel heeft op: het consumentengedrag, ont wikkelingsmogelijkheden van be drijven, instellingen, recreatie en toerisme en de uitbreidingsmoge lijkheden van Middelburg. Voor gesteld wordt voor dit onderzoek een krediet te verlenen. 26. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanpas sing van de verkeerssituatie in de Segeersstraat. Op verzoek van de winkeliers worden in de Segeersstraat op nieuw zeven betaalde parkeer plaatsen aangelegd met een maxi male parkeerduur van een half uur en één algemene invaliden parkeerplaats. Daarnaast worden bij de splitsing Sint Barbara- gang/Segeersstraat een doorge trokken trottoir band, paaltjes en een hekje aangebracht, waardoor de toegang naar het voetgangers gebied wordt versmald. De vier algemene invalidenparkeerplaat sen in de Sint Barbaragang wor den veranderd in "gewone" par keerplaatsen met twee-uur meters en de vier ultra-korte meters op de Londensekaai worden vervan gen door twee-uur meters. 27. Wijziging Parkeer- en par- keergeldverordening (verhoging tarieven voor parkeerpassen). 28. Beroepschrift van de heer J.J. Vasseur tegen de weigering een parkeervergunning (parkeerpas) te verlenen als bedoeld in artikel 9 van de Parkeer- en parkeergeld- verordening Middelburg. 29. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het plan voor de aanleg en inrichting van speelterreintjes in Reijershove tot en met woensdag 1 9 november 1 988 ter inzage ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Informatie-bijeenkomst. Voor diegenen die meer informatie wensen over dit plan, wordt een bijeenkomst georganiseerd op donderdag 10 november om 19.30 uur in het wijkcentrum 'Zuiderbaken' gevestigd aan de Rentmeesterlaan 245. Gedurende de tervisielegging van het plan kan een ieder schrif telijke opmerkingen kenbaar maken op daarvoor bij het bureau Voorlichting aanwezige formulieren. Reijershove is een nieuwe wijk met veel jonge gezinnen. Speel- voorzieningen zijn in een dergelijke wijk eigenlijk onmisbaar. Door de dienst Gemeentewerken is daarom een plan ontwikkeld voor de aanleg en inrichting van dertien "speelplekken", aange geven op bijgaande plattegrond. Elf speelterreintjes zijn bedoeld voor jongere kinderen en liggen daarom verspreid over de wijk op korte loopafstand. Voor de wat grotere kinderen ligt een trapveldje (aangeduid met nummer 6) centraal in de wijk. Dit is een bestaand trapveldje, dat wat avontuurlijker wordt gemaakt door de aanleg van heuveltjes, waar de kinderen via een buis onder door kunnen kruipen. Voor alle buurtbewoners is het amfitheatervormige plein be doeld, aangeduid met nummer 5. Er staan houten klimtoestellen voor de jeugd, maar daarnaast kan het plein ook dienen als ont moetingsplaats of klein openluchttheater. De elf speelterreintjes kunnen in drie groepen worden verdeeld. Voor allemaal geldt, dat woekerend met de schaarse beschikba re ruimte, voor de best mogelijke oplossing is gekozen. De ter- reintjes, aangeduid met nummer 1, 2, 3, 4, 7 en 8 liggen in het openbaar plantsoen. Ze worden ingericht met huisjes, wippen, een houten trein of een koe, enzovoorts. Bij 3 en 4 is er bij de inrichting rekening mee gehouden dat de omliggende woningen erop uitkijken. Nummer 7 ligt zeer besloten en biedt onder ande re ruimte voor een zandbak en een tafeltennistafel. Op alle ter- reintjes komen zitbanken te staan. De plaatsen aangeduid met 9 tot en met 12 liggen in het jongste gedeelte van Reijershove. Bij de inrichting van dit gedeelte van de wijk is gekozen voor weinig openbaar groen en grote partiku liere tuinen. Daarom gebruikt men hier het verbindingspad tus sen de huizenblokken als een "speelroute" met op de verbrede gedeelten speelplekken: een hinkelspel, brug, klim- en loop toestellen en dergelijke. In de Minaret (nummer 13) is wegens gebrek aan ruimte een verbreed gedeelte van de woonstraat ingericht als speelterrein met onder andere twee huisjes. Burgemeester en wethouders hebben besloten een tweetal voetgangersoversteekplaatsen aan te brengen op de Spinhuis- weg, ter weerszijden van de kruising Spinhuisweg/Regenten- laan/De Beiaard. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen op: 1. 27 september 1988 van de heer C. Rijn, Markt 77 te 4331 LL Middelburg voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een café-bedrijf op het perceel Markt 77 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie D, nummer 510; 2. 8 september 1988 van P.C. Koole b.v., Maasstraat 26 te 4335 KV Middelburg voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een horeca- groothandel op het perceel Maasstraat 26 te Middelburg, sec tie S, nummers 1786, 2174, 2175 en 2176; 3. 27 september 1988 van Neonlights Café's b.v., Damplein 3 te 4331 GC Middelburg voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een café discotheek op het perceel Damplein 27/Pauwpoort 3 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, num mers 2496 en 2497. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stuk ken liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werk uren ter inzage op donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur. In dien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01 180 - 26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 19 november 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd' met het bezwaarschrift worden in gediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 7 november 1988 om 14.00 uur (betreft inrichting Markt 77), 14.20 uur (betreft inrichting Maasstraat 26), 14.40 uur (betreft inrichting Damplein 27/Pauwpoort 3), waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het be voegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren te gen de ontwerp-beschikkingen in te dienen.

de Faam | 1988 | | pagina 5