A De veelzijdigheid van interieurkunst i? mW&m Ook de dominees naar The last temptation of Christ? Beurs Buurt/Wijk Politiek Sport Cursus Cultuur INTERIEURADVISEURS Gezondheid Maatschappij Verenigingen Clubs Allerlei Publieksprijs voor favoriete dichter Drumfanfare 'Alpha' laat van zich horen Er op uit Rommelen Woensdag 19 oktober 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Speelgoed - Nederlandse, Bel gische, Engelse en Deense ver zamelaars stellen op de ruilbeurs in Bergen op Zoom al hun bijzon dere speeltjes ten toon. Op de beurs, die op zaterdag 22 okto ber van 10 tot 15 uur in Zaal den Ronden aan de Rembrandtstraat wordt gehouden, zijn tal van mi niatuurautootjes en blikspeel- goed te ruil. Wie zelf een tafel op de beurs wil, kan bellen naar D.J. Jeremiasse, 01134-1642. Rioleringswerken - Het uit voeren van de rioleringswerken op de Singel en in de Schel- destraat te Vlissingen vorderen heel wat sneller dan de gemeen te had verwacht. Bovendien is er nog geld over om de riolering ook op het resterende gedeelte van de Rozengracht en een ge deelte van de Leliënlaan te ver nieuwen. Veere - De gemeenteraad van Veere gaat er weer tegenaan op woensdag 26 oktober. Op de vergadering, die om 19.30 uur op het stadhuis begint, komt on der meer het vaststellen van de richtlijnen over de inhoud van het milieu-effect-rapport Neeltje Jans aan de orde. Koersbal - Tweehonderdveer- tig ouderen, verdeeld over veer tig teams, storten zich donder dag 20 oktober op het provinci aal koersbaltoernooi van Meer Bewegen voor Ouderen. Het toernooi vindt plaats in het Sportcentrum Goes en begint om 10 uur. Koersbal is razend populair en Australië, Engeland en Nieuw Zeeland. Bij dit spel moeten de deelnemers vier speelballen zo dicht mogelijk in de buurt van een doelballetje gooien. Het zwaartepunt van de speelbal ligt uit het midden, zo dat de bal altijd een kromme baan beschrijft. Niet zo eenvou dig als het klinkt, dus. Op het toernooi kunnen belangstellende ouderen zelf het spel beoefenen. Crosscompetitie - De Zeeuw se Crosscompetitie om de Rabo- bankprijs begint zaterdag 22 ok tober met de negentiende KMS- cross. Deze cross staat open voor alle categorieën en start om 1 2.30 uur. Daarnaast zijn er nog prestatielopen over 1.5, 3, 4.5, 6 en 7,5 kilometer over een parcours op het terrein naast Scheldepoort in Vlissingen- Oost. Inschrijven is mogelijk vanaf 15.30 uur in de kantine van de Mission to Seamen. De start is om 1 5.55 uur. CDA Vrouwenberaad - Ook het CDA Vrouwenberaad ver- •-'diept zich in de rol van de vrouw in de Europese Gemeenschap na - 1992. Europarlementariër /J.H.R. Maij-Weggen geeft er 'donderdag 20 oktober een le- 'zing over in het verenigingsge- X bouw van de Petruskerk aan de Dokter Ottestraat in Vlissingen. V De aanvang is om 9.30 uur. Gemeentebegroting - Zes raadsleden geven maandag 24 oktober voor de afdeling Vlissin gen van het CDA een inleiding over de gemeentebegroting 1989 van de gemeente Vlissin gen. Aan de orde komen onder meer de posten volkshuisves ting, welzijn en verkeer. Na de pauze kunnen de bezoekers dis cussieren met de raadsleden. Daarnaast wordt er gestemd over de kandidatenlijst van de Europese verkiezingen van vol gend jaar. De vergadering wordt om 19.45 uur gehouden in het verenigingsgebouw van de Pe- .t truskerk aan de Dokter Ot- 2 testraat in Vlissingen. 2 1990-maatregel - Ellie Walra- ve van de Stichting Vrouwen- emancipatie Zeeland buigt zich voor de afdeling Oost-Souburg van de Vrouwenbond FNV 2; woensdag 26 oktober over de gevolgen van de '1990-maat- 'regel' voor de meisjes en jon gens die in of na 1990 18 jaar worden. Ook niet-leden zijn wel kom op de bijeenkomst in het schaakclubgebouw op de hoek .van de Burchtstraat/Decke- r restraat in Oost-Souburg. De aanvang is om 19.45 uur. N. Roozemond, 01184-60746 en P. van Eenennaam, 01184-67081, beschikken over meer informatie. Europa 1 992 - Wat zijn de ge volgen voor de jongere werkne mer als in 1992 de grenzen van Europa open gaan? Jongeren tot 28 jaar kunnen daar alles over leren op de cursus 'Wat bete kent Europa 1992 voor jou?' van de WJ-CNV jongerenorgani satie. De cursus wordt gehou den op vrijdag 4 en zaterdag 5 november en kost f 12,50 voor .-./leden en f 25,— voor niet- leden. Reiskosten worden ver- t i goed op basis van tweede klas /.openbaar berboer. Inlichtingen - en opgave bij Marianne Koeken, v-fc" 030-913911. Open school - Mensen die weinig kansen hebben gehad om zich te ontwikkelen, kunnen hun kennis bijspijkeren op de Open-School-cursus van de Stichting Basiseducatie in Vlis singen. Bij elke bijeenkomst worden er thema's uit het dage lijks leven, zoals gezondheid, opvoedenarbeid en sociale ze kerheid behandeld. Verder staan er op het programma leervakken als Nederlands, rekenen, sociale vaardigheden, formuliertjes in vullen, bank- en girozaken en 'kleine lettertjes' lezen. De les sen worden gegeven op maan dagmorgen van 9 tot 11.30 uur. Opgave bij de Stichting Basis educatie, Julianalaan 13, Vlis- singen. Telefoon 01184-1 781 9. Wooncursus - Aan de hand van een gespreksmap met tien teksten heeft de Stichting Basis educatie en vormings- en ont wikkelingswerk Middelburg de cursus 'Een leven lang wonen' opgezet. De wooncursus begint donderdag 27 oktober en is be doeld voor vijftig plussers, die zelfstandig willen blijven wonen, ook als ze ouder worden. Het adres van de stichting is Latijnse Schoolstraat 12, Middelburg. Telefoon 01180-16278. Een DUIDELIJK ANTWOORD IN EEN WERELD VAN COMPROMISSEN. KRhMI.RSTRAAT li-10. (IN T VU:RKANT|E) BERGEN Ol' /.OOM. Tl 11 I OON oiMo- 14804 Schilder - Reimond Kimpe, de mens, de schilder. Dat is het on derwerp van de lezing die zijn zoon, W.F.M. Kimpe uit Geleen, woensdag 26 oktober voor de Heemkundige Kring Walcheren geeft. Kimpe licht zijn betoog toe met dia's. De lezing, waarbij alle belangstellenden welkom zijn, wordt gegeven in Hotel Walcheren te Koudekerke en be- gint om 20 uur. Speelweek - Vanaf deze week galmen er weer nieuwe klanken over de Vlissingse binnenstad. Vanuit de stadhuistoren klinkt elk heel uur een menuet van J. Pleyel en elk half uur een muset te van Bach. Om kwart over en kwart voor laat het speelwerk een motief van het volkslied ho ren. Rondom de Jacobstoren is elk heel uur een menuet van J.S. Scholze, elk half uur een menuet van J. Haydn, om kwart over een motief van de Rondo van Fr. W. Marpurg en om kwart voor een motief van het menuet van J.W. Hassler te horen. Francaise - Nesha Becht- Benessalah behandelt woens dag 26 oktober voor Alliance Francaise des Pays-Bas Le Ma- roc, en dan in het bijzonder les villes impériales. De lezing vindt plaats in café-restaurant De Ab dij aan het Middelburgse Abdij plein. De aanvang is om 20.15 uur. Artiestencafé - In het Mini- theater aan de Verwerijstraat in Middelburg is zondag 23 okto ber om 20 uur weer een ar tiestencafé. Omroep Zeeland - Het alge meen bestuur van de stichting Omroep Zeeland vergadert maandag 24 oktober om 14 uur in de filmzaal van de afdeling voorlichting van de provinciale griffie in het Abdijcomplex te Middelburg (ingang koorgang). Bij deze vergadering komen de concepten van het programma statuut en het redactiestatuut, het profiel van de hoofdredac teur/directeur en de begrotingen van de investerings- en exploita tiekosten aan de orde. Multiple sclerose - Het onder werp van de tweede uit een se rie van vier thema-middagen over gezondheid in verpleeghuis Ter Valcke te Goes, is multiple sclerose. Donderdag 27 oktober geeft de neuroloog G. Volker een inleiding over de verschillen de aspecten van deze ziekte. De behandeling wordt belicht door een aantal professionele hulp verleners, zoals een fysiothera peut, een ergotherapeut en een wijkverpleegkundige. De aan vang is om 13.30 uur. Inlichtin gen en opgave bij verpleegte huis Ter Valcke, 01100-40000, toestel 21 5. Stress - Transcendente Medita tie is volgens het TM centrum uit 's Heer Abtskerke de ideale techniek om op een natuurlijke manier van stress en spannin gen af te komen. En het is nog eenvoudig onder de knie te krij gen ook. Op een informatie avond op donderdag 20 oktober in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg wordt aan de hand van wetenschappelijke onder zoeken meer verteld over deze vorm van mediteren. Bijvoor beeld over de manier waarop TM het imuunstelsel versterkt, zodat er minder kans op psycho somatische kwalen is. De avond begint om 20 uur. Cara - Een aantal ouders van cara-kinderen houdt donderdag 20 oktober een informatie avond. Onder begeleiding van een cara-verpleegkundige en een fysiotherapeute wordt er gepraat over de problemen die zich bij cara-kinderen voor kun nen doen en hun plaats binnen het gezin. De avond begint om 20 uur in het zaaltje bij de gere formeerde kerk aan de Bergweg te Meliskerke. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar bij A. Roelofs, 01186-1940 en I. Stuurwold, 01186-2334. Afasie - Afatici leiden niet aan verstandsverbijstering. Dat wil de afasiesoos Walcheren nog eens extra duidelijk maken op de bijeenkomst op donderdag 20 oktober, die bestemd is voor mensen met een taalstoornis door een hersenletsel en hun re laties. Jo den Hollander haakt tij dens het muzikale gedeelte in op het feit dat de mensen die niet of niet goed kunnen spreken vaak wel kunnen zingen. De soos wordt gehouden in het Koetshuis op het terrein van ver pleegtehuis Der Boede in Koude- kerke en begint om 9.30 uur. Ouder - Als vervolg op de cur sus 'Gezondheid en ouder wor den' zijn er in de maand novem ber weer bijeenkomsten van de stichting Welzijn voor Ouderen Platteland Walcheren in Gapin- ge, Grijpskerke, Vrouwenpolder, Zoutelande en Aagtekerke. On derwerpen van deze bijeen komsten zijn onder meer opna me in het bejaardentehuis, ge zinsverzorging, voetverzorging, huisafval en het Bureau Sociaal Raadslieden. Deelnemers kun nen zich opgeven bij de plaatse- lijke commissieleden. Blind - Nu de visueel gehandi capten over verschillende re gio's worden verdeeld, hebben de Landelijke Stichting Slecht zienden en Blinden en de Lande lijke Stichting Onderwijs Slecht zienden en Blinden een nieuwe naam: Visio. Visio werkt in de regio's Noord (Groningen, Fries land, Drenthe en Noord-Holland) en Zuid-West Nederland (Zuid- Holland en Zeeland). Het adres van de Regionale Instelling Zuid- West Nederland is William Boothlaan 18, 3012 VJ Rotter dam, telefoon 010-4111603. Voor advies, consultatie, hulp middelen en thuisrevalidatie kan men ook terecht bij het Centrum Zeeland Lijnbaan 34, 4461 HK Goes, telefoon 01100-11471. Reuma - De heer Wisse van Vij vervreugd verzorgt op verzoek van de Reuma Patiënten Vereni ging Midden Zeeland een lezing over het onderwerp accupunk- tuur. Hij doet dat op de bijeen komst van vrijdag 21 oktober in De Stenge te Heinkenszand. Na de pauze kunnen de bezoekers vragen stellen. Leden, eventueel met begeleider, worden om 20 uur verwacht. Borstvoeding - De Internatio nale Borstvoedings Organisatie La Leche League houdt op dins dag 25 oktober een nationale conferentie met als thema 'Borstvoeding, een best begin'. De conferentie, waarbij verschil lende sprekers een inleiding ge ven, wordt van 10 tot 16 uur gehouden in Het Arsenaal, Groe- nendaal 26 in Woerden. Opgave via 045-324884. Wie informatie wil hebben over borstvoeding kan overigens naar de afdeling Zeeland van LLL bellen. Het tele foonnummer is 01180-16812/15041/37833. LLL Zeeland heeft ook moeder- groepen die elke derde woens- dag bij elkaar komen. Autisme - Op de themadag van de Nederlandse Vereniging voor Autisme en aanverwante con tactstoornissen staan autisten in internaten centraal. De dag wordt gehouden op zaterdag 29 oktober in de Klimopschool aan de Grevelingenstraat in Middel burg. Het ochtendgedeelte, dat om 10.30 uur begint, is alleen voor leden toegankelijk. Na het huishoudelijk gedeelte wordt er een videofilm over het commu niceren met niet sprekende jon ge kinderen vertoond. Vanaf 13.30 uur is de themadag open baar. De heer Hiel, verbonden aan het internaat Swetterhage in Zouterwoude, vertelt hoe een autis tenafdeling in de praktijk func tioneert en laat daarbij een vide ofilm zien. De heer Bleekrode van Vijvervreugd legt uit hoe er in het Zeeuwse internaat wordt omgegaan met de voor autisten zo specifieke begeleiding. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het NVA, telefoon 01152-1967. Kostgeld - Of het nou de eigen kinderen zijn of een 'vreemde' kostganger is, mensen met een eigen inkomen die bij iemand in huis wonen, zouden volgens het NIBUD, kostgeld moeten beta len. Omdat er zoveel zaken meespelen bij het afspreken van een redelijk bedrag, heeft het Nationaal Instituut voor Budget voorlichting de brochure 'kost geld' uitgegeven. De brochure kost, inclusief verzendkosten, f 6,95 en is te bestellen door dit bedrag over te maken op post banknummer 2241 van het NI BUD in Den Haag. Dit onder ve rmelding van 'kostgeld'. Fund steunt met het optreden een aantal ontwikkelingsprojec ten in Burkina Fasso. Het optre- den begint om 19.30 uur. Dauwendaele - Kan de Middel burgse wijkvereniging Dauwen daele na de gepleegde fraude nog door gaan met haar activi teiten? De vereniging buigt zich daar op de ledenvergadering van woensdag 26 oktober over. De vergadering begint om 20 uur in het ontmoetingscentrum Dau- wendaele aan de Vrijlandstraat. Vogels - Op de vijfde interna tionale vogeltentoonstelling van Vogelvereniging Zanglust uit Arnemuiden zijn ruim dui zend vogels te zien. De kwette rende beestjes zijn van donder dag 20 tot en met zaterdag 22 oktober te bewonderen in vere nigingsgebouw De Arne in Ar nemuiden. De tentoonstelling is donderdag van 20 tot 22, vrij dag van 13 tot 22 en zaterdag van 10 tot 17 uur geopend. Getallen - Gewone getallen zijn toch iets bijzonders. Wie dat niet gelooft moet dringend naar de lezing die prof. dr. F. van der Blij uit Bilthoven woensdag 19 okto ber voor het Natuurkundig Ge zelschap geeft. Van der Blij laat de toehoorders kennis maken met volmaakte getallen, be vriende getallen en de raadsels rondom de gewone getallen. Ook wordt er bekeken of proble men met getallen door een com puter kunnen worden opgelost. De lezing begint om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg Actief oud - Welke oudere heeft nog spirit genoeg om een stichting of vereniging op te richten? De tachtig-jarige Geert Pasveer uit Oost-Souburg in ieder geval wel. Voor een op te richten vereniging zoekt hij nog een aantal 'plussers' die vrijwil lig meehelpen. Doel van de ver eniging van Pasveer is het bestrijden van de eenzaamheid, het beperken van de kosten van levensonderhoud, het opzetten van vrijetijdsbesteding, kortom alles wat het leven kan verbete ren. Belangstellenden kunnen zich bij hem melden op Zuider zeestraat 53, 4388 GP in Oost- Souburg, telefoon 01184-63635. *A//es over kostgeld in de brochure van het NIBUD. Elly en Rikkert - Kauwgombal- lenboom, al je haren zijn ge teld... oftewel Elly en Rikkert Zuiderveld. Het echtpaar treedt- zaterdag 22 oktober op tijdens een gospelavond van Tear Fund in De Hoeksteen aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Tear Alle handtekeningacties ten spijt, de omstreden film 'The last temptation of Christ', met Daniel Dafoe in de hoofdrol, heeft Nederland toch gehaald. De film van Martin Scorcese draait deze week in het Middel burgse Schuttershof. Leo Hannewijk van de Stichting Filmtheaters geeft toe even te hebben getwijfeld over het al dan niet vertonen van de film. Maar: "The last temptation of Christ is ten onrechte een 'suc ces de scandale'", meent hij. "Regisseur Scorcese, een diep gelovig mens, ziet zijn film juist als een geloofsbelijdenis". De Stichting Filmtheaters vindt dan ook dat de 'argeloze bui tenstaander' eerst zelf maar eens poolshoogte moet komen nemen, voordat hij kritiek levert. Wie is Neerlands favoriete dich- ter(es)? De leden van de Open bare Bibliotheek in Vlissingen kunnen dat helpen uitmaken. In de bibliotheek staat een tafel vol met te lenen dichtbundels van onder meer Jules Deelder, Nel Benschop en Huub Ooster huis. Lezers kunnen meedoen als jurylid van de Publieksprijs voor het Nederlandse Boek 1988. Wie de moeite neemt om het deelnameformulier bij de biblio theek in te vullen maakt kans op een reis naar Rome voor twee personen, een weekend Parijs of een boekenbon. *tü- Daniel Dafoe. Ter aanmoediging heeft de stichting uitnodigingen voor de film naar een aantal Middelburg se dominees gestuurd. In het voorjaar wordt er een aantal filmcolleges gewijd aan het on derwerp film en religie. De Vlissingse drumfanfare Alp ha geeft zaterdag 22 oktober in 'De Zwaan' in Oost-Souburg haar jaarlijkse uitvoering. Naast de haast traditionele muzikale eigen inbreng is er evenals vorig jaar weer volop ruimte voor an dere activiteiten en zo wordt de uitvoering, die om 20 uur be gint, een compleet showpro gramma. Op het programma staat onder meer een optreden van de goo chelaar 'Magie-R'. De Barber shop Harmonie Club 'Coastline Chorus' laat horen hoe er vier stemmig en a-capella wordt ge zongen. Voor de uitvoerende fanfare Alpha is het tevens de gelegenheid om het publiek het repertoire voor het volgende jaar te laten horen. Een première dus. Kijkdoos - Creatieve kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen zich donderdag 20 oktober in het Vlissingse buurthuis de Paraplu uitleven op een herfst-kijkdoos en andere herfst-activiteiten. Het buurthuis staat van 14 tot 1 6 uur voor hen open. Bingo - Buurthuis Aldegonde, Westerzicht 386 in Vlissingen, houdt dinsdag 25 oktober haar maandelijkse bingo-avond. De- zaal is open om 19.30 uur, het spel begint om 20 uur. De toe- gang is gratis. koelkasten, meubels en radio's verkopen om zelf nieuwe instru menten en uniformen aan te kunnen schaffen. De eerstvol gende snuffelmarkt is op zater dag 22 oktober van 9.30 tot 1 3 uur in de voormalige jeugdher berg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. Gevonden - Op 10 oktober 1 988 werd door Trefcenter Mid delburg de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: rok; pullover, blauw; pullover, bor deauxrood; damesvest, bruin; damesvest, groen; damespanta lon, zwart; japon, donkerblauw gestreept; japon, rose; vest, zwart; rok, donkerblauw; regen broek, groen; muts, wit; sjaal, zijden; KBB, personeelsstatuut 1979/1980; calculator, Casio; kammen; kabelfietsslot; para- pluie, grijs; herenshort, khaki; broche, zilverkleurig; kinderarm bandje; speelgoedautootje; da mesvest, grijs; damespullover, blauw; sjaal, zijden; regenbroek, donkerblauw; damesblazer, zwart. Gevonden - Bij de gemeente politie te Vlissingen zijn in de pe riode van 5 tot 1 2 oktober 1 988 de volgende voorwerpen aange geven: een dameshorloge, een regenjack, een portemonnee met inhoud, een damesring en een sleutel aan een paarse ka bel. Bij het dierenasiel te Vlissin gen is in die periode een wit met beige katertje van ongeveer 6 maanden aangegeven. Handwerk - Op de Vlissingse ouderensoos Open Hof zijn heel wat tafelkleden, kussens, schortjes, babykleertjes, sokken en wandkleden gemaakt. Vanaf 26 oktober worden al deze handwerkjes elke woensdag middag in de verkoop gegooid. Het Open Hof, aan de Alexander Goghelweg in Vlissingen, is geo- pend van 14 tot 17 uur. Snuffelmarkt - De Delta Band uit Vlissingen blijft zaken als Paddestoelen - De natuurvere- niging Walcheren van de KNVV gaat dinsdag 25 oktober onder leiding van Wim Kuys de pad destoelen in Randduin en Ber- kenbos bekijken. Belangstellen den die mee willen moeten zich om 14 uur verzamelen op het parkeerterrein aan de Randduin- weg (een zijstraat van de Duin- weg) te Oostkapelle. Herfst-doe-week - Het Am bachtscentrum Goes, in het re creatiepark De Hollandsche Hoeve, viert de herfst met een jaarlijks terugkerende Doe- Week. Donderdag 20 oktober staat er om 14.30 uur een extra voorstelling van 'Joris en Reu zenneus' van het poppentheater Sim Bolus op het programma. Verder kunnen de bezoekers gla zen lepeltjes, kaarsen eri boe kenleggers maken en figuurza gen. Vrijdag 21 oktober is er te kenles en lepels, handpoppen en kaarsen maken. Zaterdag 22 ok tober wordt er op de Holland sche Hoeve een rommelmarkt gehouden. De lepels en de kaar sen komen dan ook weer aan bod. Bovendien kunnen er tin nen lepels worden gegoten. De activiteiten beginnen rond 13 uur. Spel vij'fdaagse - De bezoe kers van de spel-vijfdaagse op het speeltuinterrein Vlissingen Oost aan de Irislaan maken on der leiding van Columbus Cali- mero Ei een reis rond de wereld in vijf dagen. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar zijn tot en met 21 oktober welkom van 9 tot 16 uur. Behalve met reizen kunnen ze zich ook bezig hou den met de speeltuintoestellen, handenarbeid, computers, een zeskamp, blindemannetje, een verstopsel en een excursie. Le den van de speeltuin betalen daar twee kwartjes per dag voor, niet-leden een gulden. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Erik Mulder, 01184-66776 en Frank Engels, 01184-10854. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: drs. A. van der Ploeg, knd., 19 uur: ds. O.C. Kerssen. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente, Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9.00 uur: ds. C. Simons. DOMBURG: Hervormde Gemeente. Markt 8, zo. 10 uur: ds. J. de Boer, 19 uur: mevr. A. Spaans-Moolenaar, gez. dienst in Gereformeerde Kerk. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. M. Lorier, Oostburg, 14.30 uur: ds. J.P. Fedde- ma in Goes, gez. dienst te Gapinge Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, zo. 14.30 uur: J.P. Feddema, gez. dienst in Ger. Kerk. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, knd., 14.30 uur: dr. A. Jobsen. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: mevr. Spaans. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. Joh. Bouwer uit Vrouwenpolder. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. C. Simons. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. de Bruijne. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Makkink. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.M. v.d. Berg, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau lus, 17 uur: ds. W.M. v.d. Berg. Gereformeerde Kerk iVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. A. Fox, Amsterdam. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. J. v/den Hoek, wijkgem. 11 uur: ds. P.J. Droogers, 18.30 uur: ds. J. de Rijke. Ontmoetingskerk, Oosterscheldetstraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. G. den En gelse, 19 uur: ds. 0. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. A.J. v.d. Kamp. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: mevr. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. A. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. Brands, 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J.B. v. Borj uit Vlissingen. Rooms-Katho/ieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: dienst in samenwerking met Tear Fund. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende OOSTKAPELLE: Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. E.P Kuin uit Ouwerkerk. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 17 uur: ds. G.J. Mink. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente, Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. A. Lagendijk, 19 uur: ds. C. Bregman. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. H.F. Meijers uit Scharendijke. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 ds. P. Melse SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Oranjeplein, ds. PC. Klijnsma, 19 uur: ds. P. Heemskerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19. zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. Mevr. Spaans, 14.30 uur: J.P. Feddema, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans, gez. dienst met geref. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: af- scheidsdienst van ds. Postema. Gereformeerde Kerk fVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, 17 uur: hr. Mesu. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Groene- veld, 17 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Rothfusz. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse! Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel1- weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: Dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88t zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2, zo. 9.30 uur: ds. R.W. v. Mourik. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Smit, 19 uur: ds. de Boon. Do. 20 t/m 26 oktober. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v/den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad- huisstr. 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: F. v/d Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND. ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huys- senstr. 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431- Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tót 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oostec- hof. Markt 10, Veere, tel. 01181-271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: dr. F.M. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tej. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.E.B., Schotel, Damplein 26, Middelburg, 01180-28207. APOTHEKEN I MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 01184-12730.; VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184-71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24' uur: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hela weekend: Dhr. A. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118.' DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis, dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00, - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL-' BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND)) bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be, reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX: HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo; wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag erf nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND; Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085.' GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur! STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 15