Verbouwde Stads schouwburg weer open voor ouderen en gedeeltelijk IOAW arbeidsongeschikten Burgemeester in radiospel Vogelstraat en omgeving Wie heeft foto? Parkeerp assen Bestemmingsplan Verkeer Hinderwet Melodieën Lange Jan Commissies Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Emancipatie "Tafeltje Dekje" Wie hebben er recht op een uitkering? Hoe hoog is de uitkering? Inkomsten en vermogen Voorwaarden en ver plichtingen Het spel U kunt helpen Wie krijgen geen uitkering? Waar moet de uitkering worden aangevraagd? Bezwaar en beroep Woensdag 5 oktober 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan Vanaf de Lange Jan wordt met ingang van half oktober de tijd aangegeven met de volgende me- lodiëen: Op het hele uur A ir van H. Pur eed, om kwart over een motief van een volkslied, op het halve uur Motief Le Tambourin van J.Ph. Rameau en om kwart vóór motief Bourrée van J.F. Handel. Op donderdag 13 oktober wordt om 20.00 uur in de trouwzaal van het stadhuis een informatie avond gehouden over het emanci patiebeleid ddat door de gemeen te Middelburg wordt gevoerd, nu en in de toekomst. Iedereen is welkom om deze avond te komen bijwonen. Als u opmerkingen heeft of aanbevelin gen over het gemeentelijk emanci patiebeleid, dan krijgt u hiervoor de gelegenheid. Na de gedachten wisseling staat het onderwerp "basiseducatie" centraal. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer Wisse, af deling welzijnszaken, telefoon 26251. Commissie Onderwijs vergadert maandag 10 oktober om 16.00 uur in de B. en W. -kamer van het stadhuis. Ook de commissie Economische Zaken vergadert die dag. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Commissie Financiële Zaken ver gadert dinsdag 11 oktober om 16.00 uur in de B. en W. -kamer van het stadhuis. Dezelfde dag ontmoeten de leden van de bestuurscommissie Wel- zijnsaccommodaties elkaar in de maquettekamer van het stadhuis. De aanvang is dan om 19.30 uur. Op woensdag 12 oktober verga deren de commissie, Volksgezond heid om 16.00 uur en de commis sie Verkeer om 19.30 uur eveneens in het stadhuis. In de genoemde commissieverga deringen komt de begroting 1989 aan de orde, behalve de commis sie financiële zaken. De bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. De agenda's en an dere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting en de com missiesecretaris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commis siesecretaris, telefoon 26251. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 10 oktober 1988 tot en met 15 oktober 1988. maandag gehakt, erwten/wortelen, puree dinsdag jachtschotel, rode kool, aard appelen woensdag karbonade, spinazie, aardappelen donderdag kippepoot, sperziebonen, aard appelen vrijdag gebakken vis, groentemix, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas Vanavond wordt de tot STADSSCHOUWBURG omgedoopte schouwburg na een verbouwing heropend aan het begin van het cultu rele seizoen. De verbouwing heeft drie maanden geduurd. De Stads schouwburg is van binnen volledig en van buiten gedeeltelijk ver nieuwd. Wethouder M. Vinke stelt het gebouw om 19.00 uur in gebruik. Daar na geeft wethouder G.B. Schoenmakers het startsein voor het uitge breide culturele programma, dat tot ongeveer 23.00 uur gaat duren. Een groot aantal artiesten wordt vermeld op het programma, waaron der Bram Vermeulen, Liesbeth List en Fons Jansen. Tussendoor treden muzikanten op en is de tentoonstelling "100 jaar amusement in Neder land" te bezichtigen. De avond is doorlopend toegankelijk en de entree bedraagt 2,50 in clusief welkomstdrankje. De wet inkomensvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeids ongeschikte Werkloze werkne mers (IOAW) is op 1 januari 1987, gelijktijdig met de nieuwe Werkloosheidswet (NWW), van kracht geworden. Zoals de naam al zegt is de IOAW bestemd voor oudere en gedeeltelijke arbeidson geschikte werklozen. Wie tot een van deze groepen behoort, en ook aan een aantal andere eisen vol doet, kan na afloop van de werk loosheidsuitkering een IOAW- uitkering krijgen. De IOAW richt zich op twee groe pen werkloze werknemers: 1. Ouderen, die op of na hun 50ste verjaardag werkloos zijn ge worden. Zij kunnen een IOAW- uitkering aanvragen na afloop van de periode waarover zij een NWW-uitkering (inclusief de Ver volguitkering) hebben ontvangen. Wie pas na het bereiken van de leeftijd van 57Zi jaar werkloos is geworden, en in de vijf jaar voor afgaande aan die werkloosheid tenminste drie jaar heeft gewerkt, hoeft geen IOAW-uitkering aan te vragen. In dat geval loopt de NWW-uitkering door, eventueel tot het 65ste jaar. 2. Gedeeltelijk arbeidsongeschik ten, ongeacht hun leeftijd. Het gaat hier om werkloze werkne mers die bijvoorbeeld een AAW/WAO-uitkering ontvan gen, gebaseerd op een arbeidson geschiktheid van minder dan 80%. Voor het gedeelte dat ie mand niet arbeidsongeschikt maar werkloos is kan een aanvul lende IOAW-uitkering worden aangevraagd. Deze wordt echter gegeven als de volledige uitke ringsduur van de NWW (inclusief de Vervolguitkering) achter de rug is. Mocht de AAW/WAO-uitkering in de loop van de tijd worden gestopt, bijvoorbeeld omdat ie mands gezondheidstoestand ver betert, en is de werkloosheid be gonnen voor het bereiken van het 50ste jaar, dan vervalt ook de IOAW-uitkering. Ook de zoge naamde vroeggehandicapten met een gedeeltelijke AAW-uitkering kunnen een aanvullende uitkering krijgen. Wie aan bovengenoemde voor waarden voldoet, kan eventueel bijstand aanvragen bij de ge meente. IOAW-uitkeringen zijn afgeleid van het minimumloon. Dat is het loon waarop iedere werknemer van 23 jaar en ouder recht heeft. Van dit minimumloon worden loonbelasting en premies voor de sociale verzekering afgetrokken. Het netto (dus "schone) mini mumloon dat dan overblijft noe men we de normuitkering. De IOAW maakt geen verschil tussen gehuwd of ongehuwd sa menwonende partners met een ge zamenlijke huishouding. Het maakt ook niet uit of het daarbij gaat om een man en een vrouw of twee mannen of twee vrouwen. Alleen samenwondende familiele den in de eerste en tweede graad, bijvoorbeeld broer en zuster, ouder-kind of grootouder en kleinkind, gelden niet als geza menlijke huishouding. De IOAW-uitkering voor twee sa menwonende partners is netto ge lijk aan het netto minimumloon. Voor één-oudergezinnen komt de uitkering uit op 90% daarvan en voor alleenstaanden op 70%. Voor aleenstaanden beneden de 23 jaar gelden lagere bedragen. Bij de uitkeringen hoort ook va kantiegeld. Hoe hoog de uitkeringnen thans precies zijn, kunt u bij de gemeen telijke sociale dienst vragen, tele foon 35860. Een IOAW-uitkering kan doorlo pen tot de eerste dag van de maand waarin men 65 jaar wordt. Daarna volgt de AOW. Wie werkloos is geworden uit een deel tijdbaan krijgt een uitkering die naar evenredigheid lager is. Of iemand éen (volledige) IOAW- uitkering krijgt hangt onder meer af van de vraag of iemand eigen inkomen heeft uit arbeid. Ook de inkomsten die een eventuele part ner met werken verdient, worden op de uitkering in mindering ge bracht. Van invloed zijn tevens uitkeringen op grond van sociale verzekeringswetten (zoals AAW en WAO) en pensioenen. Op de regel dat inkomsten uit ar beid in mindering worden ge bracht op de IOAW-uitkering geldt één uitzondering: de eerste twee jaar mag 30% van wat met werk wordt verdiend naast de uit kering worden behouden. Voor twee partners samen en éénouder gezinnen echter maximaal 15% van de normuitkering voor twee partners (het doet er daarbij niet toe wie van de partners dit bedrag verdient). Voor alleenstaanden zonder kin deren is de maximale vrijlating 15% van de normuitkering voor alleenstaanden. Inkomsten die niet uit arbeid zijn verdiend zoals rente van spaar geld, inkomsten uit onderhuur of bijdragen van kostgangers) wor den niet gekort op de IOAW- uitkering. Ook eventueel "vermo gen", zoals spaargeld of een eigen huis, blijft bij het vaststellen van de hoogte van een IOAW- uitkering buiten beschouwing. Om een uitkering te krijgen hoeft dit "vermogen" dus niet, ook niet voor een deel, te worden op gemaakt. De IOAW is een werkloosheidsre geling. Dit betekent dat iemand met een IOAW-uitkering ver plicht is om te zoeken naar be taald werk, voor zover dat in re delijkheid kan worden verlangd. Men dient zich in te schrijven bij Morgen, donderdag 6 oktober, start de NCRV-radio met een nieuw spel, dat zal worden uitge zonden via de zender Radio 2. Tussen 11.30 en 12.40 uur treedt Middelburgs burgemeester, mr. C.G.J. Rutten, in het strijdperk tegen zijn collega van de Drentse gemeente Vries. Dit programma is het eerste van een serie van dertig, waarvan het laatste in mei volgend jaar zal worden uitgezonden. Het spel be vat vier vragenronden. Die burge meester die met zijn team het bes te resultaat van het seizoen heeft bereikt, wint een bedrag van 10.000,dat moet worden be steed aan een in overleg met de NCRV te bepalen doel. In het geval dat het Middelburgse team als winnaar uit de finale komt zal het geld worden bestemd voor het Jongeren Instituut voor beroepsonderwijs Grabja Sao Fi- lipe, een NOVIB-project op de Kaapverdische eilanden. Dit pro ject is door Middelburg, tezamen met de zustersteden Vilvoorde, Folkestone en Nagasaki, ge adopteerd. Het spel wordt gespeeld door twee gemeentelijke teams onder aanvoering van de burgemeester van de betreffende gemeente. Voor Middelburg bestaat het team naast burgemeester Rutten uit de conrector van de Stedelijke Scholengemeenschap de heer J.M. van Weele en diens echtge note. Het programma wordt ge presenteerd door de bekende NCRV-presentator Henk Mouwe. Zoals gezegd bevat het spel een viertal vragenronden, waarvan de eerste zogenaamde "snelle vra genronde" en de derde "snelle ac tualiteitenronde" door de teams in de studio moeten worden beantwoord. De tweede ronde bevat een zoek vraag. Bij de beantwoording hier van mag de hulp van buitenaf worden ingeroepen. Beide ge meenten krijgen een 06-nummer toegewezen, via welke lijn zij kunnen worden opgebeld. De luisteraar kan dus in de tweede ronde zijn burgemeester helpen, door via het 06-nummer met de studio te bellen. De luisteraar kan hiermee zijn burgemeester, maar ook het goede doel steunen. Re den waarom burgemeester Rutten vraagt goed naar de uitzending te luisteren en te helpen bij de beant woording van deze tweede vra genronde. Na deze vraag en de actualiteiten ronde komt dan de vierde vraag, voor de beantwoording waarvan elke burgemeester zeven minuten krijgt toebedeeld. Deze moeilijke vraag kan alleen worden beant woord door informatie in te win nen. De burgemeester gaat nu zelf bellen. Misschien belt hij ook het stadhuis op om hem bij de beant woording te helpen. Mocht een luisteraar het goede antwoord op de vraag in de vierde ronde weten, dan is het goed dit naar het stad huis door te bellen. Het telefoon nummer is 26251Misschien is het mogelijk met uw hulp het bedrag van 10.000,voor het geza menlijk ontwikkelingsproject bin nen te halen. het arbeidsbureau. Aan een even tueel onderzoek naar scholinsmo- gelijkheden door het arbeidsbu- reeau moet worden meegewerkt. Anderzijds kan tijdens het volgen van een opleiding ontheffing wor den verleend van de verplichting om werk te zoeken of door het ar beidsbureau aangeboden banen te aanvaarden. Een IOAW-uitkering kan (geheel of gedeeltelijk) worden geweigerd als het verlies van een baan te wij ten is aan eigen schuld (of van de partner), niet of onvoldoende naar werk is gezocht of opzette lijk onjuiste gegevens zijn ver strekt. In dat laatste geval is bo vendien strafvervolging mogelijk. Wie buiten Nederland woont of langere tijd (dus bijvoorbeeld niet voor een gewone vakantie) in het buitenland verblijft komt niet voor een IOAW-uitkering in aan merking (men is dan immers niet beschikbaar voor de Nederlandse arbeidsmarkt). Ook wie een ge vangenisstraf uitzit of vreemde lingen die illegaal in Nederland verblijven zijn uitgesloten van een IOAW-uitkering. De IOAW wordt uitgevoerd door de gemeente. Een uitkering moet worden aangevraagd bij de socia le dienst. Op verzoek kan bij sa menwonen of gehuwd zijn aan ie dere partner 50% van de uitke ring worden uitbetaald. Als de aanvrager het niet eens is met de beslissing kan een be zwaarschrift (dat is een gewone brief) worden gestuurd aan bur gemeester en wethouders. Dat moet, binnen een maand na de af wijzing, schriftelijk gebeuren. Blijft de gemeente bij haar afwij zing dan kan betrokkene in be roep gaan bij Gedeputeerde Sta ten (het dagelijks bestuur van de provincie). Tenslotte is nog be roep mogelijk bij de Kroon. Burgemeester en wethouders maken op grond van het bepaalde in de inspraakverordening en de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 6 oktober 1988 gedu rende drie weken het plan Vogelstraat en omgeving ter inzage ligt. Dit plan houdt met name in: - de reconstructie van de Vogelstraat en de Kerksteeg; - de aanleg van een verbindingspad tussen de Vogelstraat en de Adelaarstraat; - het projecteren van 9 nieuw te bouwen woningen op de kop van de Adelaarstraat. Het plan kan tot en met 26 oktober 1988 worden ingezien bij het buro voorlichting, Stadhuisstraat 2. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk opmerkingen kenbaar maken op daar voor bij het buro voorlichting aanwezige formulieren. Voor mondelinge informatie zal op dinsdag 18 oktober 1988 vanaf 15.00 uur een informatiespreekuur worden gehouden. Hiervoor dient men zich vooraf aan te melden bij het buro voor lichting. Toelichting: De reconstructie van de Kerksteeg en de Vogelstraat houdt het volgende in: de straten worden opengebroken en er wordt een nieuwe riolering aangelegd, waarna ze opnieuw worden bestraat. In de Vogelstraat worden zes verkeersdrempels aangelegd, om de snelheid van het verkeer te verminderen. Vier van deze drem pels komen verspreid over de straat te liggen. Twee komen er aan iedere "ingang" vanaf de Oude Koudekerkseweg. Ook worden in de Vogelstraat drie parkeervakken aangelegd. Tussen de Vogelstraat en de Adelaarstraat komt een verbin dingspad, zodat de straten van de buurt onderling beter bereik baar zijn. Behalve de bovengenoemde concrete plannen heeft de gemeen te in principe ook het plan om op de kop van de Adelaarstraat, waar op dit moment volkstuinen zijn, 9 nieuwe eengezinswonin gen te bouwen en een speelterrein aan te leggen. Ook hierover wordt de mening van de omwonenden gevraagd. Jarenlang was op de Korte Burg, bij de Groenmarkt, een beeld houwwerk van de kunstenaar Wessel Couzijn aanwezig. In de loop der jaren is dit werk zo zwaar beschadigd dat het moest worden weggehaald. De gemeente Middelburg wil ech ter, dit inmiddels van kunsthisto risch belang te achten beeldhouw werk, in zijn oude glorie herstel len. Helaas is evenwel geen beeld materiaal meer voorhanden over de oorspronkelijke staat. Via deze oproep willen wij gaarne personen die op enigerlei wijze fo to's van dit plastiek in hun bezit hebben, liefst van voor 1980, ver zoeken contact op te nemen met het bureau Culturele Zaken van de gemeente Middelburg tel. 01180-26251, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Volgende maand start weer de uitgifte van parkeerpassen voor 1989. In tegenstelling tot vorige jaren geldt voor 1989 dat er geen maxi mum meer wordt gesteld aan het aantal parkeerpassen voor bewo ners van het zogenaamde "attrac- tiegebied" in de binnenstad. Al een paar jaar komen er zo veel meer aanvragen binnen dan er passen waren, dat van een be paald maximum aantal wordt af gestapt. De aanvraag van iedere inwoner van het betreffende ge bied zal dus worden gehonoreerd. Voor de bedrijven blijft wel een beperking van het aantal passen gelden. Diegenen die reeds een parkeer- pas bezitten krijgen tezijnertijd informatie en een aanvraagfor mulier toegezonden. Vraagt u voor 1989 voor het eerst een par- keerpas aan, houdt u dan de me dedelingen op deze pagina vol gende maand in de gaten. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 1 8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan MAGISTRAATWIJK teneinde: A. de bouw van een berging op het perceel J.P. v.d. Bran- destraat 7 en B. de uitbreiding van de woning H. de Hasestraat 3 mogelijk te maken. De plannen liggen met ingang van vrijdag 7 oktober 1988 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inza ge. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft te gen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kanbaar maken aan burgemeester een wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit tot aanwijzing van een invaliden-parkeerplaat voor het perceel Bui- tenhovelaan 309 in te trekkeen en over te gaan tot verwijdering van de invaliden-parkeerplaats. Burgemeester en wethouders hebben besloten voor de Veerstraat en de Oude Rijksweg (Nieuw- en Sint Joosland) een adviessnelheid van 30 km/h vast te stellen. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbeende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinder wet hebben verleend aan: 1. Louwerse de Priester b.v., Waldammeweg 2 te 4338 PJ Middelburg voor een bouwmaterialenhandel op het perceel Waldammeweg 2 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 105 (ex artikel 6a); 2. Tuincentrum Verstraten-Walhout,Veerseweg 124a te 4332 BJ Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een tuincentrum op het perceel Veerseweg 124a te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, ngmmer 42; British Import Benelux, Postbus 2006 te 4380 CA Vlissingen voor het oprichten en in werking hebben van een detailhandel voor watersportartikelen, met verkoop en reparatie van buiten boordmotoren op het perceel Oude Rijksweg 27 te Nieuw- en Sint Joosland, kadastraal bekend gemeente Midddelburg, sec tie X, nummer 1854. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 5 november ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretariee. Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren tele fonisch worden verzocht (telefoon 01180 26251toestel 41 3). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 5 november 1988 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid of 28 eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

de Faam | 1988 | | pagina 5