Dammenroute via Middelburgse horeca It f /aandachten tijd voor uw interieurwensen m Cursus Sociaal/Milieu Cultuur Buurt/Wijk Gezondheid Clubs Rommelen Sport Een rustig gesprek. Concrete voorbeelden. Uw woonwensen kri/gen gestalte m een gedetailleerd, vrijblijvend advies. Maatschappij Politiek Lezingen IJ NTERIEURADVISEURS Woensdag 5 oktober 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Theaterclub Paauwenburg - Kinderen tussen 6 en 12 jaar kunnen elke dinsdagmiddag vanaf 1 6 uur in Buurthuis De Pa raplu in Paauwenburg terecht voor alles wat met theater te maken heeft. Dat loopt uiteen van schminken tot poppekast. ledereen is welkom. Zelfmaakmode - De laatste tijd wordt het steeds meer mode om zelf mode te maken. Een cursus daarvoor kan elke woensdagmorgen gevolgd wor den in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. Niet alleen voor beginners! Gevorderd Engels - Mensen die al een mondje Engels spre ken kunnen op dinsdagmiddag terecht in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg om dat mondje bij te spijkeren. Het buurthuis heeft meer informatie. Zelfmaakmode - Speciaal voor werkloze meisjes en dames heeft Poortershove een kleding- project opgestart. Elke maandag van 9 tot 16 uur kunnen ze ken nis maken met het kledingma- l<en en alles daaromheen. Video - Voor mensen die sinds kort over een videocamera be schikken of die er over denken er één aan te schaffen, heeft de Nederlandse Organisatie van Audiovisuele amateurs een ba siscursus videofilmen opgezet. Op de drie cursusavonden in motel Biezeling te Kapelle wor den onder meer de montage en het geluid behandeld. De eerste avond is op woensdag 3 novem ber. Deelnemers kunnen zich opgeven bij cursusleider André Swinnen, 045-217392. Hyperventilatie - Het Kruis werk heeft met experimentele cursussen voor hyperventilan- ten zulke positieve resultaten bereikt dat er in 1989 door de hele provincie cursussen zullen worden gehouden, het Kruis werk zoekt daarom cur susleidsters die een bijscholing van tien middagen willen vol gen. Van deze leidsters wordt verwacht dat zij hyperventilatie als een serieus probleem zien, kennis hebben van de factoren die er invloed op hebben en met groepen om kunnen gaan. Ze kunnen zich tot 1 5 oktober op geven bij kruiswerkconsulente A. Renkema, telefoon 01100-15892. Secretaris - In samenwerking met het vormingscentrum Van Eegenhuis/Hedenesse geeft de Zeeuwse Vrouwenraad in de maand november een secreta- rissencursus voor vrouwen. In deze cursus wordt aandacht be steed aan de specifieke taken van een bestuurssecretaris, zo als het schrijven van uitnodigin gen, het opstellen van een agen da, notuleren en het opbouwen van een archief. De cursus wordt gehouden op dinsdag morgen in de Goede Herderkerk in Terneuzen. De leiding is in handen van Ria de Feyter. Opga ve tot 17 oktober bij de Zeeuw se Vrouwenraad, telefoon 01180-34733. Dansavond - Zin in een rendez vous of dansen? In Slot Ostende in Goes wordt door Vrienden kring KAPASI een dans- en ont moetingsavond gehouden op za terdag 8 oktober. Speciaal al leenstaanden zijn vanaf 9.30 uur welkom. Poortershove - Jongerenge- bouw Poortershove begint het nieuwe seizoen "heavy". Vrij dag 7 oktober wordt vanaf 19.30 uur een disco-avond ge houden, compleet met licht show, video's en spelletjes. Na dit begin is de bar iedere week geopend op zondag, woensdag en vrijdag van 14 tot 17 uur en op donderdag van 1 5 tot 1 7 uur. Vluchtelingenwerk - De vluchtelingen waar Vluchtelin genwerk Walcheren zich voor inzet, hebben een minieme uit kering. Openbaar vervoer of een fiets is voor deze mensen te duur. Vluchtelingenwerk speurt daarom naarstig naar mensen die hun oude fiets kwijt willen. Daarnaast zoekt de stichting be geleiders voor de vluchtelingen. Aanmelding en inlichtingen van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur via telefoonnummer 011 84-11444. Collecte - De collectanten van het Prinses Beatrix Fonds heb ben in Westkapelle f 1629,76 opgehaald. PIT - Het Protestants Interker kelijk Thuisfront heeft een col lecte gehouden in Oost- en West-Souburg en in de Vlissing- se wijk Westerzicht. De op- brengst was f 3303,97. Lionsclub - De Lionsclub Vlis- singen steunt de Stichting Kin- deroncologische Zomerkampen met de opbrengst van het lente feest en de voetbalwedstrijd Vlissingen/Middelburg. De voor zitter van deze Stichting ontving afgelopen zaterdag een cheque van ruim f 20.000,— van de Lions. Dichteres Kruit - Johanna Kruit, de Biggekerkse dichteres, brengt het thema Vrouw en Poë zie ter sprake na een declamatie uit eigen werk. Vanaf 20 uur wordt de workshop in Vrouwen huis 't Pand in Middelburg ge houden. Voor deze gelegenheid worden ook oude boeken uit de bibliotheek van 't Pand verkocht terwijl gelijktijdig de nieuwe col- lectie te bewonderen is. Muziek voor Bangladesh - In het Vlissingse Scheldekwartier wordt zaterdag 8 oktober vanaf 19 uur een benefietconcert ge houden. Diverse zangverenigin gen en harmonieën musiceren er duiten bij elkaar voor een gea dopteerd project in Bangladesh. Wethouder Wisse doet de opening. Dementie - De eerste van de vier thema-bijeenkomsten in verpleegtehuis Ter Valcke te Goes gaat over dementie. De bij eenkomst wordt gehouden op woensdag 12 oktober en begint om 13.30 uur. De geriater H.W. ter Haar behandelt die dag het onderwerp 'Dementie, wat is dat?' en medewerkers van de Alzheimer Stichting vertellen meer over de omgang met de mentie thuis en het werk van de stichting. De sprekers gaan in op vragen van het publiek, dat ook terecht kan bij de informa tiestands. Belangstellenden kun nen zich tot 8 oktober aanmel den bij het verpleegtehuis, tele foon 01100-40000, toestel 215. Diabetes - Voor diabeten die hun ziekte in de hand houden met tabletten en/of een dieet en voor mensen die meer willen weten over deze vorm van dia betesbehandeling, is er dinsdag 11 oktober een bijeenkomst van de afdeling Walcheren van de Diabetes Vereniging Nederland. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de Schakel aan het Middelburgse Bachtensteene. Bingo! - Voor een gezellige bingo-avond zijn zaterdag 8 ok tober alle liefhebbers vanaf 20 uur welkom in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. Babyspullen - Baby's groeien snel overal uit. Bekend. Daarom houden Gastouderproject Wal cheren, Kinderdagverblijf Kin derdijk en Kinderopvang Kinder dijk samen een "babybeurs". Allerlei spulletjes, van kinderwa gens tot luieremmers, kunnen gekocht of verkocht worden. Een soort rommelmarkt voor nog redelijk verse ouders dus. Vrijdag 7 oktober tussen 19.30 en 21.30 uur kunnen spullen voor verkoop naar Kinderdijk 72 in Middelburg gebracht worden en zaterdag 8 oktober is de beurs open van 9.30 tot 1 2 uur. De Stellepit - De jongste open bare basisschool in Vlissingen (Papegaaienburg), De Stellepit, viert dit najaar haar tweede lustrum. Ter gelegenheid daar van vinden natuurlijk diverse festiviteiten plaats. Een daarvan is de rommelmarkt die op zater dag 8 oktober tussen 10 en 13 uur op het schoolplein wordt ge houden. Naast de gebruikelijke kleden vol spulletjes komen ook smikkelaars aan hun trekken. Kleding - De Middelburgse speelzaal 't Pietepeutertje ver koopt woensdag 12 oktober speelgoed en kleding in de ma ten 98-164. De beurs in de speelzaal aan het Keurhove is geopend van 10 tot 10.45 uur. Spullen kunnen dezelfde dag van 8.45 tot 9.45 uur worden ingebracht. Eenderde deel van de opbrengst is voor de speelzaal. Vogels - De vogelsportvereni ging ZEK houdt zaterdag 8 okto ber een vogelbeurs in vereni gingsgebouw De Schakel, Bach tensteene 14 Middelburg. De beurs, waarbij een opkoper aan wezig is, is open van 10 tot 13 uur. Kleding - De kledingbeurs van de Vereniging Openbaar Onder wijs, afdeling Nieuw en Sint Joosland biedt winterkleding voor jong en oud. De beurs wordt op woensdag 1 2 oktober van 13.30 tot 1 5 uur gehouden in de Van Randwijckschool aan de Van Akenstraat. Kleding, waarvan de helft van de op brengst naar de vereniging gaat, kan worden ingeleverd op dins dag 11 oktober van 15.30 tot 16.45 uur. Portieken - Naar aanleiding van de vele klachten over het toene mende vandalisme en de crimi naliteit sluit de Vlissingse wo ningbouwvereniging Basco alle portieken en bergingsuitgangen af. Na de J.M. Kemeperlaan, de Hercules Segherslaan en de Bloemenlaan zijn in de maanden november en december de por tieken aan de M. Hobemalaan, de Schaepmanstraat, de Hoge- weg/Leeghwaterstraat, de Tul penlaan/Korenbloemlaan en de Van Dishoeckstraat aan de beurt. De bewoners krijgen bij- tijds bericht. Paauwenburg - Het wijkcomi- té Paauwenburg doet mee aan de verkeersactie 'Een kwart minder verkeersslachtoffers'. Het comité doet in een brief de jury van de aanmoedigingsprij zen verkeersveiligheid de sug gestie om op de etiketten van flessen en bierviltjes de tekst 'Rijdt u vanavond ook... niet?' te plaatsen. Ook heeft het comité een plan gemaakt voor een her inrichting van de woonomge ving. In dit plan komt onder meer de aanpassing van het kruispunt Troelstraweg/Alexan- der Gogelweg/Van Hogendorp- weg, de inrichting van goed ver lichte parkeerplaatsen en het verwijderen van gezichtsbelem- merende struiken aan de orde. Scheldeterrein - De Schelde heeft bij de gemeente Vlissingen een bouwaanvraag ingediend voor een beveiligingshek rond het Scheldeterrein. Op de be staande muur van de terreinaf scheiding vanaf de speeltuin tot en met de Commandoweg zou een stalen muurbeveiliging moe ten komen. Op de plaats van het huidige hek in de Koudenhoek, tussen de te bouwen autoboxen en het Scheldeterrein en de speeltuin en het Scheldeterrein en de Paardenstraat en op het bestaande restant van de muur in de Onderstraat zou een stalen spijlenhek moeten komen. De bewoners van de Onderstraat zijn het in principe eens met het plan, maar vinden dat het nieu we hekwerk een vlag op een modderschuit is als het restant van de muur geen opknapbeurt krijgt. Ze denken daarbij aan het optrekken van een nieuw muur tje voor het restant van de oude muur of het aanbrengen van houtdelen, zoals dat aan de zij kanten ook al is gebeurd. Experimentele dienst - Pastor J. Scheffer gaat tijdens de oecu menische experimentele dienst op zondag 9 oktober in op het drieluik van een Fransiscaans milieuproject. De aarde eren staat centraal daarbij. De dienst wordt gehouden in de Hofplein- kerk en begint om 16.30 uur. Jubileummis - Omdat pater Werenfried van Straaten 75 jaar wordt, is er zaterdag 8 oktober een eucharistieviering in de H. Maria Magdalenakerk aan de Zusterstraat in Goes. Tijdens de ze heilige mis worden de ver volgde christenen in de wereld bedacht. In de Prins van Oranje is vervolgens de gelegenheid om de jarige pater de hand te schud den. Pater van Straaten is de stichter van de kerk in Nood/Oostpriesterhulp, een or ganisatie die zich speciaal bezig houdt met de christenen in Oost-Europa. Leger des Heils - Omdat het in september precies honderd jaar geleden was dat in Vlissingen een korps van het Leger des Heils werd opgericht, wordt op zaterdag 8 oktober een jubi- leumdienst gehouden in de Pe- truskerk aan de Paul Kru- gerstraat. Deze dienst, waar voor een groot aantal medewer kers is uitgenodigd, begint om 20 uur. Alles wat goed is moet je bewa ren. Dat heeft de Middelburgse Horeca kennelijk goed in de oren geknoopt, want de 'Dam- menroute 1986' een muzikale kroegentocht die twee jaar ge leden werd gehouden krijgt een vervolg en heet deze keer dan ook 'Dammenroute 1988'. Mis schien niet zo origineel, maar voor diegenen die die tocht heb ben meegemaakt natuurlijk wel zo duidelijk. Op de kop af tien café's, drank etablissementen en kroegen gooien op vrijdag 7 oktober om ongeveer 21 uur de deuren wa genwijd open en vanaf die tijd is het dus feest in de Zeeuwse hoofdstad. Wat er zoal op muzikaal gebied valt te verwachten? Genoeg. Van salsa tot rock'n roll en van jazz tot rhythm blues en een bijzondere vrolijke noot is dan dat er géén entree betaald hoeft te worden. Een overzicht van wie wat waar speelt: Café de Geere: Sunset lid socièiè d'inteneur boulevard. Braai Tapperij de Mug: Marcel Karreman Band. Eetcafé Dangeroe: Fluta Bomba Cachaca. Eetcafé de Klos: Back Door Slam. Bar Americain: Is- Duinwandeling - Natuurlief hebbers krijgen zaterdag 8 en zondag 9 oktober de kans om het schitterende duingebied van Oranjezon grondig te bekijken. Zaterdag kan tussen 10 en 4 uur gelopen worden en zondag tus sen 10.30 en 4 uur. Alvorens in de duinen te verdwijnen moet ingeschreven worden bij het ge bouw van de natuurvereniging aan de Duinweg in Oostkapelle. Honger - 'Honger hoeft niet'. Onder die leuze is de week van 8 tot 16 oktober uitgeroepen tot actieweek, waarbij vooral de rol van de consument wordt toege licht. "Als we wat anders leren kopen, hebben de arme volken daar ook wat aan", redeneert het comité dat deze actieweek heeft bedacht. Op talrijke plaat sen in het land wordt de rol van de consument onder de loep genomen. Jonge homo's - Het COC Wal cheren houdt nog een aantal gespreksgroepen voor jongens en mannen tot 25 jaar. De be doeling is tijdens de bijeen komsten te praten over homo- sexuele gevoelens en hoe ande ren daarop reageren. De eerste van de serie van zes bijeen komsten is vastgesteld op don derdag 6 oktober in het gebouw aan de Eigenhaardstraat 2 en begint om 20 uur. Vrouw en bijstand - Vrijdag 7 oktober begint een cursus 'Vrouw en Bijstand' voor - de naam zegt het al - vrouwen die van een bijstandsuitkering moe ten leven. Tijdens tien cursus sen op de vrijdagochtend wor den ervaringen uitgewisseld en gastmedewerkers vertellen over wet- en regelgeving, althans over zaken die een bijstands vrouw dient te weten. Deze bij eenkomsten worden gehouden in De Paraplu in Vlissingen en ze beginnen om 9 uur. Dromen - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie geeft P. van der Slijde een lezing over de psy chologie van slapen en dromen. Hij doet dat op vrijdag 7 oktober om 20 uur in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Middelburgse Verwerijstraat. Slijde gaat onder meer in op de onderzoeken die zijn gedaan naar de paranormale indrukken tijdens het dromen. Macht - Het centrum voor Zelf bezinning verdiept zich deze winter in het thema macht. In dit kader verzorgt de Donca Vianu, psychiater bij het Riagg woens dag 5 oktober een lezing over macht in de geestelijke hulpver lening. De lezing begint om 20 uur in de Concert- en Gehoor zaal aan de Verwerijstraat te Middelburg. Wandelen - Voor een stevig herfstwandeling kunnen men sen met een solide benenwagen zaterdag 8 oktober in Borssele terecht. Om 11.00 uur beginnen de meest energieken met de 25 kilometer-afstand bij Café 't Klompekot in Ovezande. Men sen met minder uithoudingsver mogen kunnen tussen 13.00 en 14.00 aanmelden. Trimloop - Atletiekvereniging AV'56 en korfbalvereniging Blauw-wit houden gebroederlijk samen een trimloop in Goes. Vanaf sportveld De Weitjes, het thuishonk van Blauw-wit, kan 5 of 13 kilometer afgelegd wor den. Belangstellenden kunnen vanaf 10.00 uur de paden op de lanen in. MBvO - De provinciale vereni ging Het Zeeuwse Kruis heeft sinds 1 oktober een nieuwe Meer Bewegen voor Ouderen - consulent. De negenentwintigja rige R.H.M.A. Rongen volgde zijn opleiding aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding en aan de faculteit van de Bewe gingswetenschappen van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Rongen volgt de consulent J. Eversdijk op. Stille Tochten - Het comité Stille Tochten in Middelburg houdt voor deze keer eens geen Stille Tocht. De marsen worden landelijk stopgezet en de werk groep wil graag met het publiek van gedachten wisselen over de vraag hoe en of het comité ver der moet functioneren. Ter il lustratie zal Toos Beentjes dia's over haar ervaringen in Santiago vertonen. De diskussie vindt plaats in het Henriëtte de Mey- huis, Nieuwstraat 47 in Middel burg donderdag 6 oktober tus- sen 9.30 en 11.30 uur. Kinderziekten - De folosofi- sche en psychologische kanten van kinderziekten worden be licht in een lezing van Stichting Mediaan, Religie en inenting is één van de onderwerpen in de Concert- en Gehoorzaal, maan- dag 10 oktober, vanaf 20 uur. Regionale omroep - Welke mogelijkheden biedt de regiona le omroep? Hierover is reeds oe verloos gesproken. De heer Grij- pink, doorgewinterde "journa- listicus", zal op uitnodiging van AULA Zeeland (Wetenschappe lijke lezingen) proberen wat licht in de duis ternis uit te zenden. Dinsdag 11 oktober vanaf 20 uur is hij te be luisteren in de Zeeuwse Bibli otheek. Psychologische slapen - De (para-)psychologische kant van slapen en dromen wordt door dr. P. van der Sijde belicht in een le zing in de Concert- en Gehoor zaal vrijdag 7 oktober. Vanaf 20 uur worden allerlei verschijnse len daaromtrent besproken op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging voor Parapsy chologie. 1990-maatregel - Vrouwen en mannen die na 1990 achttien jaar worden dienen volgens het Beleidsplan Emancipatie econo misch op eigen benen te staan. Dat wil zeggen dat ze, ook al zijn ze getrouwd of samenwonend, voor hun eigen inkomen moeten zorgen. Over de mentaliteitsver anderingen van overheid en maatschappij die bij uitvoering van deze maatregel nodig zijn, houdt de Zeeuwse Vrouwen raad maandag 7 november een studiedag. Sprekers bij deze stu diedag - die in De Vroone te Ka pelle wordt gehouden - zijn A.C. Westhoff-Hubée, voorzitter van de Zeeuwse Vrouwenraad, E. Maris-Koster, lid Gedeputeerde Staten Zeeland, A.M. Steen, di recteur van de Directie Coördi natie Emancipatiebeleid van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, J.L.J. Swin- kels, directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau Walcheren en D. Buck, directeur van scholen gemeenschap De Leeuwtjes in Terneuzen. Opgave tot 21 okto ber bij de Zeeuwse Vrouwen raad, postbus 429, 4330 AK Middelburg. FNV-demonstraties - Het re geringsbeleid kan anders, beter, vinden de FNV-bonden en de Jongerenbeweging. Om dat dui delijk te maken houden deze or ganisaties zaterdag 8 oktober een manifestatie in Amsterdam. Ze demonstreren daarmee voor al tegen de bezuinigingen op jon geren, de milieu-problematiek en het veranderende zieken- fondsstelsel. Werklozen en scholieren die mee willen doen en geen lid zijn van de bond kun nen voor f 2,50 een proeflid- maatschap kopen. Werkende niet-leden kost dat een tientje. Kaarten en informatie zijn ver krijgbaar bij de Jongerenbewe ging verbonden met het FNV, Dam 12-14, Middelburg, tele- foon 01180-38318. Kwijtschelding - Een inwoner van Domburg - zo oordelen b en w in die stad - hoeft geen ge meentelijke belastingen te ma ken. Zijn financiële situatie is zo danig dat het gerechtvaardigd is om de aanslagen in te trekken, aldus b en w. Het college legt dat aan de raad voor, die daar over beslist tijdens de vergade ring in het gemeentehuis op dinsdag 11 oktober. De verga- dering begint om 19.30 uur. Culturele Raad - Het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen buigt zich donderdag 6 oktober tijdens de vergadering in Bachten Komme over een aantal subsidieverzoeken. Zo wordt onder meer beslist of aan de gemeenteraad positief dan wel negatief wordt geadviseerd over vragen om financiële steun door de Sea Sound Singers/Co- asline Chorus en de Academie Claire Victoria. Ook de provin ciale nota kunstbeleid krijgt aan dacht. De vergadering begint om 20 uur. FNV-actie - Het Museumplein in Amsterdam is zaterdag 8 ok tober het actieterrein van de FNV. Onder het motto 'anders is beter' zal ook een aantal Zeeuw se leden demonstreren voor werk, inkomen, sociale zeker heid, minderheden, milieu en in vesteringen. De manifestatie in Amsterdam wordt gehouden tussen 1 2 en 15 uur. Huurderscomité - Het Vlis- sings Platform huurderscomités wil dat de gemeente aan de mensen die compost kweken van huishoudelijk afval minder reinigingsrechten betalen. Im mers - zo redeneert het platform - wie compost kweekt, zal min der huishoudelijk afval op straat zetten voor de reinigingsdienst. En als de gemeente daarvoor een voordeeltje heeft, mogen de ijverige compostkwekers daar van meeprofiteren. Zoals wel licht bekend, kunnen Vlissing- sers compostvaten bij de ge meente krijgen. De brief van het platform is gericht aan het colle- ge van b en w in Vlissingen. Arsenaalgebied - Het Comité Behoud Vissers- en Koopmans haven wil dat het Arsenaalge bied wordt ingevuld zoals twee studenten van de TH in Delft dat ooit op tafel legde. Dit afstu deerproject wordt zaterdag 8 oktober op tafel gelegd tijdens een bijeenkomst van het comité in Dansschool De Jong aan de Oude Markt in Vlissingen. Wie mee wil denken en praten over de toekomst van het Arsenaal- gebied kan om 1 5 uur terecht in de dansschool. sue. Café Alassio: dweilorkest. Eetcafé de Harlekeijn: Swin- chroon. Café 't Roosje: Jake Schmidt Band. Eetcafé de Meerpaal: New Orleans Rhythm Trio plus One. Café Meneer Jansen: verrassing. 1 R H R Kremerstraat 15-19, in 't Vierkantje) Bergen op Zoom tel.: 01640 - 34864 AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente, zo. 10 uur: dhr. Sinke, jeugddienst, 19 uur: ds. M. de Boer. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: dhr. J.v.d. Putte, knd. in 't Klokuus. DOMBURG: Hervormde Gemeente. Markt 8, zo 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. C. de Boon, gez. dienst in Ger. Kerk. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. de Vrie, 14.30 uur: gez. dienst in Veere Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, zo. 14 uur: ds. G.H. Otte. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.P. Feddema uit Goes, 14.30 uur: ds. C.A. Westerveen uit Domburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon. 14.30 uur: ds. C.A. Westerveen, gez. dienst in Geref. Kerk. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Heinsch uit Kloetinge KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. L. de Koster, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: in Herv. Kerk: "samen op weg"-dienst. 14.30 uur: ds. M.V.J. Craene uit Middelburg. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek, gez. dienst in Herv. kerk, knd. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. van der Schaaf. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. van Duin. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Za 9.30, 14 en 18.30 uur. leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands, Swerfrust, 10 uur: ds. J.H. Meyer. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, SOW- dienst, 14.30 uur: ds. L.J.G. Ykel. Oostkerk, Oostkerkplein 19 uur: 9.30 uur: ds. J.P. Don- dorp uit IJmuiden. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau- lus. m.m.v. de Cantorij, 17 uur: ds. J.P. Dondorp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.45 uur: ds. A.D. Klaassen. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. J.P. Dondorp. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, gezinsdienst m.m.v. Hervormd Kerkkoor. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. D. van Bo ven, oogstdienst. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J. Dubbink. Wijkgemeente Gereformdeerde Bond, Oostkerk, zo. 11 uur: ds. A. Kastelein, 18.30 uur: ds. H. Veldhuizen. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: mevr. H. Krommenhoek, 19 uur: de vrouwenbond. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10.15 uur: ds. A.D. Klaassen uit Breda. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: dhr. Schoenmaker uit Zoutelanda OOSTKAPELLE: Hervormde Gemeente, Waterstraat 4: zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. Schoenkamer uit Zoutelanda SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 17 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie al.v. br. Cornelisse Hervormde Gemeente, Noordweg 3. Zo. 10 uur; ds. A. Spaans, 19 uur: ds. M. Köther-Middelhoek. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: dhr. M.J. Geuze uit 's H.-Arendskerke. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. D. Westerneng, 17 uur: kand. A.A. v.d. Spek. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: d. P. Melse, knd. 1-5 jaar. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: dr. P. Melse Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. J. Sinke. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Za 10 uur: ds. Weijs, 14.30 uur: gez. dienst, ds. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Meijer uit Scharendijka VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wa 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur: ds. v. Duin. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: dhr. Jorritsma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 17 uur: ds. Kerssen. HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervomrde Gemeente. Fort den Haackweg 2, zo. 11 uur: ds. D.E. Heinsch. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer. 17 uur: ds. Spaans. Gez. diénst in Geref. kerk. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. J.F. Wagener uit Zundert. Do. 6 t/m wo. 12 okt. MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.K. Domenicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Ju- lianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sa- balaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis singseweg 13, Middelb., tel. 01180 - 15810. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182 - 1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186 - 1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185 - 2190. Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180 - 25963. MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk;t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 01184 - 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drij- dijk, tel. 01180 - 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Th.J. Driehuis-van Hasselen, Vlissingen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname pn aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer 01130-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 19