World fish center Affiche zeehonden DROMEN ONDER DONS BLOEMBOLLEN GOED FINANCIEEL ADVIES KAN HEEL WAT OPLEVEREN ONZE EIGEN TUIN GAAN WE ÓÓK ONDER HANDEN NEMEN! a h hoveniersbedrijf allemekinders PRIJS-JAGERS let op: nieuw adres DE JAGER IJZERHANDEL voor de grootste sortering Het Nederlandsche Het dagelijks bestuur van de provincie wil vijftien duizend gul trekpaard den bijdragen in het onderzoek, dat Middelburg gaat instellen De afdeling zeeland van de Ko- naar de gevolgen van het uitstel van de aanleg van de Dam- landschetrekpaard*heeftd^pro- menroute, inclusief het aquaduct in het Kanaal door Wal- (OM M I SS I US IN HMHOEP Kosten TUINCENTRUM HOVENIERSBEDRIJF Berlagestraat 1 - Vlissingen - 01184-65375 Onze creativiteit zullen we zeker gaan botvieren op onze eigen tuin, want vanaf 1 oktober gaan we onze werkzaamheden voortzetten vanuit 's-Heer Arendskerke. Wilt u echter ook een tuin die anders is dan andere, een tuin als een maatkostuum? Wij staan voor u klaar met o.a.: GOES TEL. 31610 180,- ABDIJ IEUWS Provinciale staten wordt ge vraagd 25 duizend gulden bij te dragen in de kosten voor onder zoek naar realisering van een in ternationaal centrum voor de visserij, annex proefstation voor de visteelt op Neeltje Jans - het World fis center. De stichting Neeltje Jans, de ka mer van koophandel en fabrie ken voor Midden- en Noord- Zeeland en het departement Zeeland van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel zijn de initiatiefnemers voor het centrum. Opzet is het World fish center van internationale allure te ma ken, waarin het binnen- en bui tenlandse bedrijfsleven kunnen meedoen. Het aan het centrum te koppelen proefstation voor de visteelt zal zeker bijdragen aan nieuwe ontwikkelingen in de voor Zeeland belangrijke branches van mossel- en oestercultuur. Het proefstation kan worden vergeleken met soortgelijke instituten in de land- en tuinbouw. De uitgaven voor 1988 zijn ge raamd op vijftig duizend gulden, onder meer te besteden aan ad- vieskosten aan de Grontmij en een brochure over het centrum. De helft van de kosten komen voor rekening van het bedrijfsle ven: de kamer van koophandel, de maatschappij voor nijverheid en handel en het produktschap voor vis en visprodukten. De an dere helft wordt van de provin cie gevraagd. Provinciale staten beslissen op 28 oktober. vincie gevraagd om een jaarlijk- phprppi se subsidie. De laatste jaren krijgt de afdeling duizend gulden per jaar en aan provinciale sta ten wordt voorgesteld dat be- drag tot en met 1992 te handhaven. De afdeling gebruikt het geld vooral voor transportkosten van de paarden naar de centrale keu ring. Sinds 1980 is het aantal fokkers van trekpaarden geste gen met het gevolg, dat er meer transportkosten moeten worden gemaakt. De fokresultaten hebben ertoe geleid, dat tot in Tsjecho- Slowakije Nederlandse trek paarden worden ingevoerd. In middels zijn vanuit Oostenrijk Haflingers in Nederland geko men en Het Nederlandsche Trekpaard verzorgt van dat ras de stamboekhouding. Ook zijn er veel contacten met West- Duitsland en natuurlijk is er de Nederlandse markt. In de begrotingsvergadering van de staten, begin november, wordt op het subsidieverzoek beslist. Hl Onderzoek Dammenroute Jongeren tussen negen en achttien jaar hebben nog tot 1 oktober de tijd een affiche te maken en in te zenden over zeehonden in de Zeeuwse wateren. De rust die de zeehonden nodig hebben om te kunnen overleven is het thema dat uit de poster moet spreken. Zeehonden rusten op droogval lende platen. Vooral in de zomer is rust op die platen broodnodig: de jonge zeehonden worden er dan gezoogd. Een zeehondenba by moet de eerste vier weken van het bestaan per dag zeshon derd gram groeien. Alleen dan is het jong daarna in staat zelf voedsel te gaan zoeken. Bij een niet zo voedselrijke dag heeft het dan voldoende reserves om te kunnen overleven. De zeehondenmoeder en haar baby hebben de hele laagwater- tijd nodig voor het zogen. Wor den zij daarbij opgeschrikt, bij voorbeeld door langsvarende boten of mensen die op de plaat komen, dan is het voedselsche- ma in de war en krijgt de baby niet voldoende binnen. Moeder en kind vluchten dan namelijk De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 26 september, 13.30 uur. De vergroting van de veiligheid op de veerboten over de Westerschelde van de Provincia le Stoombootdiensten is het voornaamste agendapunt. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert maandag 26 september om 15.00 uur in het gebouw van het havenschap Terneuzen, Noorwe- genweg 1. Subsidiesvoor de Koninklijke vereniging het Nederlandsche trekpaard en voor het World fish center op Neeltje Jans komen aan de orde. Andere agendapunten zijn de provinciale bijdrage in het Mid delburgse onderzoek naar de ge volgen van uitstel tot aanleg van de Dammenroute en de verga derstukken van de havenschap pen Vlissingen en Terneuzen. Woensdag 28 september, 10.00 uur, vergadert de provin ciale planologische commissie in het gebouw van de PPD, Groenmarkt 13, Middelburg. De commissie adviseert over het onderzoek van Plant Location In ternational naar de vesti gingsmogelijkheden voor bedrij ven in Zeeland. Aan de orde ko men verder de notitie woning bouw 1988, het windenergiebe- leid Zeeland en het verslag ruim telijk beleid 1 987. De afdeling voortgezet onder wijs van de provinciale onder wijsraad vergadert woensdag 28 september, 14.00 uur. De afdeling praat over de oplei dingsmogelijkheden voor meis jes in verband met de verande ringen die in 1990 optreden in de werkloosheidsuitkeringen aan gezinnen. De handreiking leerplicht (spijbelbrochure), het onderzoek naar de welzijns- instellingen, de evaluatie van de beroepenmanifestatie, de veran deringen in het lager beroepson derwijs en de beperkingen in de groei van het speciaal onderwijs zijn andere agendapunten. De statencommissie voor bestuurszaken vergadert vrijdag 30 september, 10.00 uur. De 'agenda wordt volgende week in Abdijnieuws vermeld. Alle vergaderingen zijn open baar. De statencommissies be ginnen met spreekrecht voor het publiek. Tenzij anders bij de betreffende commissie is ver meld, worden de vergaderingen gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Mid- De minister van verkeer en wa terstaat wil de Dammenweg (rijksweg 57) pas na het jaar 2000 aanleggen. In maart dit jaar hebben gedeputeerde sta ten de minister al laten weten het met dit late tijdstip niet eens te zijn. Door de weg over de stormvloedkering Oosterschelde is de verkeersdruk op Walcheren toegenomen en het wegennet, vooral in Middelburg, is daarop niet berekend. Regelmatig doen zich, vooral in het toeristensei zoen, opstoppingen voor bij de bruggen over het Kanaal door Walcheren in Middelburg. Het gemeentebestuur van Mid delburg vreest, dat het uitstel ongunstige economische effec ten op de stad zal hebben. Daar om is aan het bureau D P Van Dijk Partners bv in Voorburg gevraagd een onderzoek in te stellen naar de bevindingen van het winkelend publiek en naar de verkeersstromen. Andere aspecten die aan de orde ko men, zijn recreatie en toerisme, industrie en groothandel en pla nologie. Inmiddels is met de eerste twee onderdelen begonnen en ver wacht wordt, dat over het win kelen en het verkeer de eerste, tussentijdse cijfers nog dit jaar beschikbaar komen. Ter begeleiding van de onder zoekers is een commissie in gesteld met vertegenwoordigers van de gemeenten Middelburg, Arnemuiden en Veere, de pro vincie, de kamer van koophan del en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland en de directie Zeeland van rijkswaterstaat. Het onderzoek kost Middelburg 75 duizend gulden. Op voor waarde, dat ook de kamer van koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland 15 duizend gulden bijdraagt, zijn gedeputeerde staten bereid 15 duizend gulden te betalen. De statencommissies voor econo mische zaken en voor bestuurs zaken is gevraagd hiervoor het fonds bijzondere voorzieningen aan te spreken. Ook zijn gs be reid via provinciale waterstaat assistentie te verlenen bij het onderzoek. In hun voorstel aan de commis sies schrijven gs, dat uit het on derzoek mogelijk conclusies kunnen worden getrokken om tijdelijke maatregelen te nemen om het verkeer in en rond de Zeeuwse hoofdstad in zo goed mogelijke banen te leiden tot de Dammenroute is aangelegd. De commissie economische za ken behandelt het voorstel in haar vergadering van 26 sep tember. De commissie bestuurs zaken neemt haar beslissing op 30 september. De voorzitter van gedeputeerde staten (de commissaris der ko ningin) houdt vrijdag 23 septem ber, 10.00 uur, een hoorzitting. Een Vlissinger heeft Arob- bezwaar aangetekend tegen de beslissing van de gs-voorzitter op een aanvraag voor algemene bijstand. De eerste kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 27 sep tember, 10.00 uur, zitting. De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 27 september, 10.20 uur, verte genwoordigers van bouwbedrijf A.w. Walpot bv uit Steenber gen en van het gemeente bestuur van Tholen. Aan de or de is de beslissing van gs ver klaringen van geen bezwaar te weigeren voor de bouw van vijf woningen aan de Patrijzenweg in Oud-Vossemeer. De tweede kamer uit gedepu teerde staten heeft drie zittingen op dinsdag 27 september en wel om 10.40, 11.00 en 11.20 uur. In alle gevallen gaat het om aan vragen voor algemene bijstand. De eerste zitting wordt een in woonster van Goes gehoord, de tweede een inwoner van Rei- merswaal en de derde een inwo ner van Tholen. Alle zittingen zijn openbaar. Zij zijn belegd in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. het water in en hebben vervol gens moeite elkaar terug te vinden. Op het affiche moet duidelijk worden gemaakt, dat mensen zich rustig houden ten gunste van de zeehonden. Het formaat van het affiche mag liggen tus sen 21 x30 centimeter en 42x60 centimeter. Inzending in drie leeftijdscategorieën is mogelijk: 9 t/m 1 2 jaar; 1 3 t/m 1 5 jaar en 16 t/m 1 8 jaar. Te winnen zijn drie tweedaagse reizen in de herfstvakantie naar de zeehondencrêche in Pieterbu- ren, het boek van Lenie 't Hart over zeehonden en het boekje Zeehonden in de Zeeuwse wate ren. Alle inzenders krijgen een kleine attractie. De affiches moeten 1 oktober binnen zijn bij het bureau voor lichting van de provincie, post bus 6001, 4330 LA Middel burg. Naam, adres, leeftijd en zo mogelijk een telefoonnum mer van de inzenders kunnen het best aan de achterkant wor den vermeld. De jury die de affiches beoor deelt bestaat uit grafisch ont werper L. Snelders van Pitman in Goes, voorlichter S. van der Linde van de provincie, consu lent B. Bouwman van natuur, milieu en faunabeheer en mede werkster M. Wedts de Zwart van de educatieve dienst Zeeuws museum natuurhistorie. jff. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Pouwelse Ventevogel heeft meer dan vijftig jaar ervaring in de financiële dienstverlening. Ervaring die tot uiting komt in de kwaliteit van de adviezen. Ventevogel heeft geen binding met banken of verzekeringsmaatschappijen. Die onafhankelijk heid is een waarborg voor objectiviteit. Ventevogel adviseert ondermeer overhypotheekanalyse voor bestaande kontrakten: volledige hypothecaire financiering woonhuis; pensioenbreuk; lijfrente constructies; maximale fiscale lijfrente-aftrek. Het verzenden van onderstaande bon is het enige wat het u kost om een goed financieel advies te krijgen. Boil! Ik wil gratis en vrijblijvend informatie over: lijfrente hypotheek Ik wil dat u contact met mij opneemt, naam: adres: postcode: woonplaats: telefoon: U Ventevogel 8e Zoon Assurantiën bv Postbus 5151 4380 KD Vlissingen Badhuisstraat 71 Tel. 01184-14461 vragen naar D. H. J. Severiens Vi-1 - professioneel tuinontwerp - aanleg - zelfdoenersplan - onderhoud: - op jaarbasis - voor- en najaarsbeurten met snoeiwerk, grondbewerking, bemesting en controle van de beplanting. ACCU BOORMACHINE L R 2 toerig met losse accu en oplaadapparaat van f 240,- Nu incl. BTW op=op ACHTER DE HOUTTUINEN 12 - MIDDELBURG - TEL. (01180) 3 3011 ijzerwaren - bouwbeslag - gereedschappen - bouwelementen

de Faam | 1988 | | pagina 7