Oude Muziek Bodemsaneringrestauratie-subsidie, Schouwburg Werk in uitvoering Wintertijd Afgesloten Commissies Stadsvernieuwing Verordening Verkeer Hinderwet Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Dekje" Woensdag 21 september 1988 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan De gemeenteraad vergadert Op maandag 26 september is het weer zo ver. Dan buigen de 25 gemeenteraadsleden van Middelburg zich vanaf 14.00 uur over de agendapunten, die hieronder kort worden omschreven. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de Chourtoren, ingang Lange Noordstraat. 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 30 mei en 27 juni 1988. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Herbenoeming leden in het bestuur van de Stichting de Gods huizen te Middelburg. 4. Aankoop 1535 m2 grond, gelegen aan de Breeweg van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Deze grond is nodig voor de aan leg van een woonwagenlokatie. 5. Beschikbaarstellen krediet re novatie oven in het crematorium aan de Westelijke Oude Ha- vendijk. Bij een controle, uitgevoerd door de provincie, is gebleken dat re novatie van een van de ovens in het crematorium noodzakelijk is. Na vernieuwing zal de oven vol- De Trompstraat is vanaf 21 sep tember gedurende één week af gesloten voor verkeer in verband met rioleringswerkzaamheden. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 september, 's nachts om 2 uur, schakelen wij weer over van zomer naar wintertijd. Dat betekent in feite dat de klok dan een uur stil blijft staan. Het is dan zondagmorgen wel wat eerder licht, maar 's avonds een uur eer der donker. Het donkere seizoen breekt weer aan, reden om de verlichting van uw vervoermiddel nog eens goed te controleren, want maar al te vaak blijkt dat deze gebreken ver toont. Denkt u er om, het is in het donker belangrijk gezien te worden. De wintertijd eindigt weer in de nacht van 25 op 26 maart 1989. 11 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 26 september 1988 tot en met 1 oktober 1988. maandag hutspot met rundvlees dinsdag gehakt, andijvie, aardappelen woensdag varkenslapje, vruchtensaus, rijst donderdag rundvlees, groentemix, aard appelen vrijdag kalkoenschnitzel, appeltjes, aard appelen zaterdag bami goreng speciaal met saté doen aan de voorschiften van de Hinderwet en is minder toezicht nodig. 6. Beschikbaarstellen krediet bo demsanering Siloweg. Door de Grontmij N.V. is een bodem- en grondwateronderzoek uitgevoerd aan de Siloweg in Mid delburg. Uit de resultaten van dit onderzoek blijkt, dat de bodem plaatselijk sterk met olie veront reinigd is. In het grondwater zijn geen verontreinigingen aange troffen. De verontreinigde grond wordt afgegraven en naar de vuilstort plaats Borsele gebracht. De oor zaak van de bodemverontreini ging is niet bekend. 7. Vaststelling 22e serie wijzigin gen van de bouwverordening. Deze wijzigingen zijn er op ge richt om eenheid te brengen in de bouwverordeningen, zoals die door de verschillende gemeenten worden gehanteerd en zoals die gelden voor de verschillende wo ningen (gesubsidieerd en onge subsidieerd) binnen een ge meente. 8. Vaststelling planningslijsten nieuwbouw en verbetering. 9. Vaststellen Verordening tot wijziging van de Havenverorde ning Middelburg. De Havenverordening moet wor den gewijzigd, omdat de Loskade in de toekomst een woonfunktie gaat krijgen, als de bouwplannen voor het Maisbaaigebied zijn uit gevoerd. Bij deze nieuwe woon funktie past niet de funktie van overslagplaats met zwaar ma teriaal. De laad- en losfunktie van de Loskade wordt dan ook met in gang van 1 januari 1989 ver plaatst naar de gemeentelijke los- wal op het industrieterrein Ar- nestein. De ligplaatsen aan de Loskade blijven wel ge handhaafd. 10. Bescliikbaarstellen bedrag t.b.v. restauratiesubsidies aan derden. Er zijn dit jaar zo veel aanvragen voor restauratiesubsidies binnen gekomen, dat het te besteden be drag voor 1988 al bijna is opge bruikt. Dit zou betekenen, dat de aanvragen die er nog liggen en de aanvragen die dit jaar nog bin nenkomen, niet kunnen worden toegekend, zodat vaak dringende restauraties nog langer worden uitgesteld. Omdat deze restaura ties van groot belang worden geacht voor de stadsvernieuwing is gezocht naar een mogelijkheid om extra geld beschikbaar te stel len. Deze mogelijkheid is gevon den in een aantal restbedragen, dat is blijven staan in de afgelo pen jaren. 11. Nota "Stadsschouwburg Mid delburg in Perspectief". Voorgesteld wordt een krediet be schikbaar te stellen voor de pro- duktiekosten van een nota Het Netwerk voor Oude Muziek 1988/1989 is een "permanent festival", waarin de Stichting Or ganisatie Oude Muziek concerten organiseert op verschillende plaatsen in Nederland. Met "oude muziek" wordt be doeld een repertoire vanaf de Middeleeuwen tot en met de vroegromantische periode, gespeeld op een manier en met de instrumenten, zoals de componist het oorspronkelijk had bedoeld. De uitvoeringen worden gehou den op historische locaties. Voor Middelburg is dat de Burgerzaal van het stadhuis. Het eerste con cert van dit seizoen wordt gegeven op vrijdag 30 september. Het complete programma vindt U hieronder. Voorverkoop van kaarten ge schiedt vanaf 10 dagen vóór het concert bij de receptie van de ge meente, Stadhuisstraat 2 en vanaf 17.30 uur aan de zaal. U kunt ook kaarten telefonisch bestellen op het nummer van de gemeente 01180 - 26251, toestel 410. Bij Bureau Voorlichting zijn pro grammaboekjes te verkrijgen met het volledige landelijke pro gramma. In Middelburg worden komend seizoen de volgende vijf concerten gehouden: 30 september, 20.15 uur: La Fon- tegara Amsterdam; 28 november, 20.15 uur: Derek Lee Ragin/Lutz Kirchhof; 13 januari, 10.15 uur; Nederlands Kamerkoor; 17 maart, 20.15 uur; Camerata Trajectina; 19 mei, 20.15 uur: Michael Schopper/Andreas Staier. Op verschillende plaatsen in de binnenstad zijn nieuwe borden ge plaatst, zoals op de foto in de Segeersstraat. Deze borden geven een "parkeerverbodszöne" aan, waarbinnen het verboden is te parkeren, behalve op de plaatsen die duidelijk als parkeerplaats zijn aangeduid. De verbouwde Schouwburg (agendapunten 11 en 12). "Stadsschouwburg Middelburg in Perspektief". De opstelling van deze nota wordt in handen gelegd van een werkgroep, be staande uit enkele externe des kundigen, aangevuld met ge meentelijke medewerkers van de betrokken afdelingen en diensten. In deze nota wordt het beleid om schreven, dat nodig is om de Stadsschouwburg zo goed moge lijk te laten funktioneren als po diumkunstvoorziening en als congres- en vergaderaccommoda tie. De werkgroep dient eind dit jaar haar werkzaamheden te heb ben afgerond. 12. Heropening Stads schouwburg. Voorgesteld wordt een krediet be schikbaar te stellen voor de hero pening van de Schouwburg na de verbouwing. Het theaterbureau "Uit in Zeeland" zal de officiële heropening met een cultuurpro gramma voor jong en oud vorm geven. De Middelburgse Schouw burg wordt overigens voortaan aangeduid met de naam Stads schouwburg. 13. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het aan brengen van een inbraakbeveili ging in het zwembad Poelendaele. De herhaaldelijk voorkomende inbraken en vernielingen in het zwembad veroorzaken bij het per soneel veel ergernis en frustratie en brengen extra uitgaven en werkzaamheden met zich mee. Vooruitlopend op toestemming van de gemeenteraad is men al gestart met het treffen van voor zieningen in overleg met het Regi onaal Bureau Voorkoming Mis drijven Zeeland. Samen met dit bureau is overigens de dienst Ge meentewerken bezig met het op stellen van een totaalplan voor de inbraakbeveiliging van alle ge meentelijke gebouwen. 14. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het opknappen van het kamertje van de ambtenaren van de burgerlijke stand annex garderobe. In verband met loop-, fiets- en skeelerwedstrijden op zaterdag, 24 september van 14.00 tot 18.00 uur, is op die dag een aantal we gen rondom de Vitrite-fabriek op het industrieterrein Arnestein af gesloten. De commissie Volksgezondheid vergadert donderdag 22 septem ber om 16.00 uur in het pand aan de Stadhuisstraat 2. Op dinsdag 27 september om 15.00 uur vergadert de commissie Ontwikkelingssamenwerking in de maquette-kamer van het stadhuis. De bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. De agenda's en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voor lichting en de commissiesecreta ris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commissiesecre taris, telefoon 26251. 15. Wijziging gemeenschappelijke regeling Bestuursacademie Zeeland. 16. Ontwerp-jaarrekening 1987 van de gemeenschappelijke rege ling "Zeeuwse bibliotheek". 17. Beschikbaarstellen van een krediet ad 22.500,ten behoe ve van kleine verbeteringen in gymnastieklokalen. 18. Vaststelling overzicht ver meerdering huisvesting basisscho len planperiode 1990-1992. 19. Beschikbaarstellen krediet voor het vervangen van meubilair ten behoeve van de o.b.s. "De Zuidburch". 20. Vergoeding kosten van het be veiligen van het gebouw H. Schaftstraat 32 t.b.v. de school voor basisonderwijs op algemene grondslag. 21. Beschikbaarstellen krediet voor herstel van schade aan de ge bouwen van de "Korczakschool" voor speciaal onderwijs. 22. Voorlopige vaststelling reke ning 1986 Stichting voor Voortge zet Economisch Onderwijs. 23. Instandhouding lerarenoplei ding lesplaats Middelburg. De Hoge School Rotterdam en Omstreken (Faculteit Educatieve Opleidingen) - tot een jaar gele den de Nutsacademie- verzorgt een aantal opleidingen. Dit zijn deeltijd-lerarenopleidingen voor de vakken Nederlands, Engels, Duits, Wiskunde en Pedagogiek. In de provincie Zeeland is deze Hogeschool het enige daartoe be voegde onderwijs-instituut. De Middelburgse vestiging van de Hoge School Rotterdam e.o. wordt in haar bestaan bedreigd, omdat deze lesplaats niet kosten dekkend in stand kan worden ge houden. Voorgesteld wordt een éénmalige bijdrage te verlenen voor de ko mende twee cursusjaren om deze lesplaats voor Middelburg te kun nen behouden. Daarna wordt het noodzakelijk geacht dat het Rijk bereid wordt gevonden om de lesplaats Middelburg struktureel te financieren. Tevens zal op dat moment duidelijkheid moeten bestaan over de mogelijkheden om de deeltijd-lerarenopleidingen onder te brengen bij de Hoge School Zeeland. 24. Voorlopige vaststelling ge meenterekening c.a. 1986. 25. Vaststelling 23e begrotings wijziging 1988. 26. Kasgeld- en geldleningsbesluit 1989. 27. Vaststellen wijzigingen leges verordening. 28. Verhoging begrafenis- en cre matierechten. Door de hoge investeringen ten behoeve van de algemene be graafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk en het cremato rium blijven de inkomsten bedui dend achter bij de uitgaven. Daarom wordt voorgesteld alle begrafenis- en crematierechten per 1 januari 1989 te verhogen met 5%. 29. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn voornemens de gemeenteraad voor te stellen: a. de Subsidieverordening stadsvernieuwing aan te vullen met een subsidieregeling voor hergebruik van woonruimte bo ven bedrijven; b. het verdeelbesluit van het stadsvernieuwingsfonds voor het jaar 1989 vast te stellen. Voor stadsvernieuwingsactivitei ten van natuurlijke of rechtspersonen wordt voorgesteld een bedrag van f 1.510.000,— te bestemmen t.b.v. restauraties f 950.000,— woningverbetering f 450.000,— woonruimte boven bedrijven f 50.000,— onderhoud (grote monumenten) f 30.000,— steun aan woningcorporaties f 30.000,— De raadsvoorstellen liggen met ingang van 22 september 1 988 gedurende 14 dagen ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Binnen deze termijn kunnen natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben, alsme de ingezetenen daarover schriftelijk opmerkingen maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 AL Middelburg. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke orde ning/openbare werken, Lange Noordstraat 1. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat ingaande heden voor een ieder op de ge meentesecretarie (afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te Middelburg) gedurende 3 maanden ter inzage ligt de door de gemeenteraad op 21 maart 1 988 en 29 augus tus 1988 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Win kelsluitingsverordening (1e wijziging). Enige tijd geleden zijn enkele voetgangersoversteekplaatsen (zebrapaden) in Middelburg vervangen door zgn. suggestie- oversteken. (Voetgangersoversteekplaatsen, gemarkeerd door witte blokken op het wegdek). Het betreft de voetgangers oversteekplaatsen op de hierna genoemde punten: a. aan de noordwestelijke en de noordoostelijke zijde van het Seisplein; b. op het Klein Vlaanderen, ten noordoosten van de aanslui ting met de Volderijlaagte; c. op de Vlissingsesingel, onmiddellijk ten noorden van de kruising Poelendaeleweg/Poelendaelesingel- Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg; d. op de Poelendaeleweg, even ten westen van het kruispunt Poelendaeleweg/Poelendaelesingel-Vlissingsesingel/Nieu- we Vlissingseweg; e. op de Koudekerkseweg, even ten westen van het kruispunt Koudekerkseweg/Poelendaeleweg-Banckertplein/D. Rij kersstraat; f. op de Kanaalweg, onmiddellijk ten noordoosten van de splitsing Kanaalweg/Schroeweg; g. op de Schroeweg, onmiddellijk ten zuiden van de spoorlijn Vlissingen-Roosendaal. Tegen de besluiten van burgemeester en wethouders tot het verwijderen van de voetgangersoversteekplaatsen op deze punten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koninging doch moet worden in gediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 en 4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen bij het Bureau Voorlichting, Stad- huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders hebben besloten een voetgan gersoversteekplaats aan te brengen op de Hoogstraat, onmid dellijk ten oosten van de kruising Gortstraat/Gravenstraat/Var- kensmarkt/Hoogstraat/Vlissingsestraat/Koestraat. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat op 1 7 augustus 1 988 bij hen is ingekomen een aanvraag van de heer L.J. de Lange, Bree 34 te 4331 ED Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een timmermanswerk plaats op het perceel Bree 36 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L3, nummer 1496. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken ligt hier eveneens gedurende een maand buiten de werk uren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevo ren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 011 80-26251toestel 41 3. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden ver kregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 21 ok tober 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 10 oktober 1 988, om 14.00 uur in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg, waarbij te vens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die be zwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat: 1. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 te 3032 AC Rotterdam een vergunning ingevolge de Hinder wet heeft aangevraagd voor het uitbreiden of wijzigen van een verkooppunt voor motorbrandstoffen op het perceel Kanaalweg 5 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 62; 2. Cebeco-Zuidwest, Jannewekken 2 te 4301 HH Zierikzee een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het veranderen van de gebezigde werkwijze in het cen traal schoningsbedrijf op het perceel Siloweg 4 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummers 57 en 58 en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen deels onder voorschriften. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 21 oktober 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01 180-26251) kan in de periode van 6 tot en met 1 2 oktober 1 988 een openbare zit ting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar vo ren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Afdeling voor de geschillën van bestuur van de Raad van State tegen de genomen beschikkingen.

de Faam | 1988 | | pagina 5