herfst- en wintermode Bobbe Mode blij met waterdicht Sympatex Sport Stijl Sinke biedt topkwaliteit Reebok Albert: Maximum aan mode, minimum aan prijzen Blousons bepalen beeld bij shop 54 Kapper geeft uiting aan innerlijke schoonheid El Dorado voor zelfmaakmode Modehuis Steketee biedt stijl voor vrouw van nu W/LBR/NK'S FOURNITUREN St. Janstraat 3A-B KAPPER TEMSAMANI !N VLISSINGEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 21 september 1988 "Fashion is our profession", zeggen ze bij Bob be Mode in Vlissingen. U vindt er een collectie damesmode van hoge kwaliteit, perfecte pas vorm en superieure stylering, die vier keer per jaar wordt vernieuwd. Bobbe presenteert de defi nitieve aanval op het KNMI: Sympatex. Een nieuw materiaal van Ekka (Akzo), dat kleding, hand schoenen maar ook schoeisel water- en wind- dicht maakt en ze tóch laat ademen. Sympatex wordt als vlies verwerkt in jacks en mantels. De na den krijgen een speciale behandeling, zodat ook zij waterdicht zijn. De vinding van Akzo vormde voor een aantal gerenommeerde merken een uitdaging bij het ma ken van sportieve regen mantels en jacks. Eén fa brikant, Fuchs en Schmitt, werkt al drie seizoenen met Sympatex en over won alle technische pro blemen bij het verwerken van het membraan. Jacks en coats zijn dus inder daad waterafstotend, winddicht en ademend. Een 'extra' vormt echter de praktische uitvoering met deelbare ritsen of dubbele zakken, die kun nen worden gesloten met ritsen of drukkers. Ideaal voor op de fiets of op win tersport. Bobbe Mode ver koopt deze sportswear- achtige modellen. De prij zen van mantels en jacks lopen uiteen van f 499,— tot f 579, Bobbe Mo de is de hele week open. Maandag vanaf 13.30 uur, vrijdag-koopavond van 19 tot 21 uur. JX mooE COOSJE BUSKENSTRAAT 149 VLISSINGEN 01184-12660 Time-out. Basket is geen spelletje meer. Blik semsnel wegrennen, plots stoppen en zijwaarts verplaatsen tijdens een basketbalwedstrijd ver eisen een schoen, die is opgewassen tegen een grote belasting. De basketbalschoenen van Ree bok bij Sport Stijl Sinke in Vlissingen en Middel burg garanderen iedere speler een optimale be wegingsvrijheid, zowel op asfalt als in de zaal. Inclusief voetsteun en enkelbescherming. De allernieuwste schoen uit de Reebokcollectie is de BB 6600 tm HI-TOP voor de ervaren speler, een stabiele en duurzame schoen uit de Reebok Per formance Series met een aantal revolutionaire snuf jes, zoals zijdelingse steunlijsten in de zool ter bevordering van de zij waartse stabiliteit, ver sterkingen aan de voor voet voor bijkomende voetsteun en tenslotte nog een schoenlip en een gevoerde hielrug voor een groter enkelcomfort. Voor een verharde bodem be veelt Sport Stijl Sinke de BB 400 tm LOW-CUT van Reebok aan. Comfort en schokdemping zijn be langrijk bij deze schoen- voor-alle-doeleinden. De BB 400 tm heeft een 1,6 mm dikke lederen boven- bekleding en een integrale 2600 soorten bij Wilbrink. Voor Katy Wilbrink, eigenaresse van de gelijkna mige fourniturenzaak aan de Lange Zelke in Vlis singen is het de gewoonste zaak van de wereld. Voor de dames die speciaal uit Arnhem waren gekomen was het of er een wereld voor hen open ging. Vreemd? Ja en nee. Vreemd omdat er kennelijk in heel Nederland niet zo'n zaak is te vinden met zo'n enorm assortiment aan knopen, garens, bandjes, tutters en frutsels. Niet vreemd, omdat de talloze huisvrouwen en niet te vergeten de huismannen die de mode zelf achter hun naaimachines bepalen, tenslotte toch ergens de broodnodige spullen moeten kunnen kopen. Water- en winddicht en tóch ademend: regen jassen en jacks waarin het nieuwe materiaal Sympatex is verwerkt. "Een specialisatie en dui delijk voldoen aan een be hoefte", verduidelijkt Ka ty Wilbrink. "De meeste naaimachinezaken verko pen wel iets aan fournitu ren of beter gezegd het kleinvak. Ik heb duidelijk gekozen voor het kleinvak en dat betekent dus: zo compleet mogelijk zijn, wil je de mensen kunnen hel pen. Beurzen aflopen en goed op de hoogte blijven wat de trend in de mode is. Zo heb je steeds een assortiment dat 'bij' is. Bij de rest van ons 'familiebe drijf (Zierikzee, Roosen daal, Breda, Goes en Mid delburg) zijn het voorna melijk de naaimachines die de toon aangeven". Wie de winkel binnenstapt moet wel duizelig worden. Meer dan 2600 soorten band in alle kleuren en motieven, een niet te tel len aantal knopen varië rend van 'sieraden', tot te gekke kinderknopen, zo als kikkertjes die met de ogen draaien en talloze leuke figuurtjes. Een com pleet kleurenscala aan soorten garens, stoffen, kinderstoffen, ceintuurs en handwerkpakketten. Kortom: een el dorado voor de liefhebbers van 'eigen mode'. En wie het op een gege ven moment gaat duizelen bij het maken van een keuze, kan rekenen op een advies van een van de medewerksters. Ook dat is bij Wilbrink de ge woonste zaak van de wereld. WILBRINK LANGE ZELKE 95 VLISSINGEN 01184-13694 Op deze tekening een doorsnede van de nieu we BB 600 tm HI-TOP van Reebok. DI-TEX tussenzool. Pro fessionele basketballers van Amerikaanse universi teiten kiezen de BB 5600 tm HI-TOP met ondermeer een speciaal uitgewerkte vetersluiting en een ge voerde enkelkraag. Een succes- en stijlvolle schoen is de BB 4600 tm HI-TOP. Ook dit schoeisel is voorzien van een 1,6 mm lederen bekleding en een integrale DI-TEX tus senzool. Jan Cees Sinke van Sport Stijl Sinke is trots op zijn Reebokcollectie. "Als het om keiharde topbasket gaat, is het méér dan een spelletje. Het zegt dan ook wel wat, dat zoveel pro fessionals en universi teitsspelers in de VS voor Reebok kiezen". Actuele, exclusieve modellen uit de collectie van Fern a's (Vink) Fashion. Goede merken, goede pasvorm voor de vrouw van nu. Rein Geervliet van modehuis Steketee in Vlissingen richt zich met zijn collectie op uiteen lopende leeftijden. "Kwaliteit én een goed ad vies staan voorop", verduidelijkt hij de formule van zijn zaak. "Een maximum aan mode, een minimum aan prijzen. Dat is onze trend", zegt Sylvia Schel van Albert aan de Vlissingse Walstraat. Veelzij digheid kenmerkt de collecties. Albert is onder meer bekend om de gigantische sortering jeans. Sylvia Schel: "We hebben circa 35 modellen, allemaal op voorraad. Strak, halfwijd, wijd, stretch, antifit, snowash, bleach, stonewash, marblewash, black denim, oldwash of antique denim: kies maar uit". De jeansbroeken variëren Jeans mogen dan een be langrijk onderdeel uitma ken van de collectie, er is meer. Albert heeft een complete herenlijn met - exclusief voor Vlissingen - merken als Panmo en Club de France, die zijn gespe cialiseerd in colberts, kostuums en pantalons met een modieuze flair voor de leeftijd van 20 tot 40. Deze winter zijn er soepele stoffen, die pret tig dragen en niet kreu ken. En wie er de komen de maanden 'warmpjes' bij wil lopen kiest een ge voerde Efrobroek, die zich uitstekend laat combine ren met truien en swea ters in bordeauxrood, mauve en olijfgroen. Albert verrast dames voorjaar '89 met de nieu we dameslijn Ann van maat 26 tot kindermaat 176 en 64 heren- maat en omdat jeans geen 'unisexbroek' is, biedt Albert zowel de dames- als de herenpas vorm. Komende winter rukt de nieuwe jeansstof antique blauw denim van het merk Caroche op. Sylvia: "Er is een verdikte draad in verwerkt, die de broek een heel andere optiek geeft". In het najaarsmodebeeld valt de zwarte jeans op. Al- bert biedt vanzelfsprekend een ruime keus. Albert in Vlissingen biedt een verrassende collectie bijdetijdse mode. Christien, combineerbare mode en maandelijks nieuwe modellen tegen een betaalbare prijs. Van af januari in de winkel. Wie nu al mee wil lopen met het modebeeld moet zeker eens kijken naar de unieke collectie van Cla- risse. Korte jasjes, lange blazers, rokken en panta lons in de nieuwe tinten mosterd, olijfgroen en paars, naar keus aan te vullen met blouses en trui en. De pantalon met wijde pijp gaat het dit seizoen helemaal maken, voor spelt Sylvia Schel. "Valt heel fraai te combineren met elegante, hoge pumps of eigenwijze plat te schoenen". Wie zich stevig wil beveiligen tegen de grillen van Koning Win ter vindt bij Albert stevige, warme jacks van Scots en Soda. Mét capuchon (af gezet met bont) en een 'print' op de rug, een ab solute modemust voor de jeugd. Veel herenjacks zijn gevuld met dons, al mag een prettig gevoerde lan ge jas in de maanden van sneeuw en ijs natuurlijk ook. ALBERT WALSTRAAT 41 VLISSINGEN 01184-13037 Vlissingen, Scheldestraat 20 S 01184-12121 Middelburg 3- 01180-13532 Blousons: dé grote mode bij Shop 54. De jonge vrouw kan bij Steketee kiezen uit mer ken als Tuzzi, Kabri, Elgre- co en Linda Lu. "Fabrikan ten, die met kort-geplande collecties de mode op de voet volgen", zegt Geer vliet, die van alle ontwer pen slechts enkele model len in voorraad heeft om de exclusiviteit te garan deren. Voor de wat oude re vrouw biedt Steketee merken als Fisser, Precen- ce, O Batel en Collection Creative. Japonnen en combinaties van soepele stoffen in mooie, warme tinten met een makkelijke pasvorm. Wie het in het exclusieve zoekt, vindt vast iets bij Ferna Vink. Mooie stoffen, gedurfde vormen en wekelijks nieu we artikelen. Om de vrouw 'compleet' te kleden heeft Steketee een gespecialiseerde foundation- en lingerie afdeling. "Een goede be ha en andere onderkleding zijn heel belangrijk voor wie werkelijk goed ge kleed wil gaan", vindt Geervliet. Vlot en mooi valt uitstekend te combi neren met functioneel, of het nu gaat om beha's, pantylettes, slipjes of bo dy's. Om het modebeeld compleet te maken zijn er collecties nachtkleding, dusters en badkleding. Up to date blijven en de klant dat kapsel geven wat hem mooi maakt. Dat staat allemaal cen traal bij kapper Ramses Temsamani. "leder mens is mooi en ijdel. En met het kapsel kun je een heleboel doen", stelt hij vast. Kapsels en mode. Ze zitten aan elkaar als de deksel op de pot. "Je kunt nog zulke mooie kleren dragen. Als het kapsel niet deugt, deugt de kleding ook niet." er regelmatig naar toe en bezoekt workshops. "Ik ben ook geabonneerd op een video, waar de laatste technieken worden be handeld. Met mijn perso neel, in totaal vijf mensen, oefenen we elke veertien dagen op de nieuwe dames- en herenkapsels. Overigens staat de video ook in de zaak aan. De klanten kunnen dan ook zien hoe de nieuwste kap- MODEHUIS STEKETEE LANGE ZELKE 48 VLISSINGEN 01184-13037 Ramses Temsamani kwam na vele omzwervin gen in de wereld - "Je kunt overal haar knippen" - in 1967 in Vlissingen aan. Twee jaar woonde hij toen in Nederland. Eerst kwam hij niet aan de bak. Na een tijdje wel. Toen kon hij de zaak aan de Scheldestraat kopen. "Dat heb ik onmiddellijk gedaan". En sindsdien heeft de heer Temsamani zich een zeer vaste klan tenkring verworven, die altijd kunnen rekenen op zijn doordacht advies. De kwaliteit van de Neder landse kappers acht hij hoog. "Ze hebben zich vooral de laatste jaren goed ontwikkeld". Maar de beste van de wereld - oordeelt hij - zitten toch in Frankrijk en Italië. Hij gaat Nee/ Reynierse, cheffin van de herenzaak en Ramses Temsamani. seis er uit kunnen zien." Inderdaad er uit kunnen zien. Volgens de Vlissing se kapper is er geen con fectie te leveren. Bij elk mens moet een andere va riant worden toegepast. "Want," onderstreept hij nog een keer, "elk mens is mooi en vindt zich mooi. Als kapper heb je de taak de schoonheid zichtbaar te maken. En uiteraard moet je inspelen op wat de klant wil. Als bijvoor beeld een man vindt dat een dameskapsel hem mooi maakt, kan dat. De klant weet hoe hij er uit wil zien. Dat adviseert zijn ijdelheid hem. En: schoon heid komt van binnen. Als Pakjes en blousons voeren dit seizoen de boven toon bij Shop 54 in Vlissingen. Modieuze japon nen, rokken, pullovers en vesten blijven. Me vrouw Corry Kloet van Shop 54 laat zien hoe makkelijk en veelzijdige blousons kunnen wor den gecombineerd met rokken. Ook uit de col lectie, dat spreekt vanzelf, kapper moet je daar uiting aan qeven Veelgevraagd zijn de jer- de basis van het succes. Dat uiting geven is wel in seypantalons. gemaakt En de betaalbaarheid - een vertrouwde handen bij van 00 procent wol. Cor- trend die blijft. Ramses Temsamani. Wie [Y Kloet: Deze pantalon een paar minuten met hoort opnieuw tot de win- hem praat, raakt in de ban termo^- Dat heeft alles van zijn verbluffende, bij- «maken met hun kwali- na intellectuele inzicht, teit en het feit dat ze mooi JT SHOP 54 Wat en hoe met haar is Zljn en bl|Jven SCHELDESTRAAT 54"? voor hem een gekookt VLISSINGEN kostje. "Ik werk de laatste Shop 54 bestaat sinds TjyJU84-13325 tijd ook veel met hairwa- 1978. Een brede collectie ving. Dat is werken met voor het oudere publiek is haardelen. Er zijn steeds meer klanten die daar naar vragen", voegt hij er nog KAPSALON TEMSAMANI SCHELDESTRAAT 59 VLISSINGEN 01184-17233 t

de Faam | 1988 | | pagina 23