herfst- en wintermode Ook steeds meer mannen achter de naaimachine De kapper kiest voor de zachte lijn Kwaliteit en goed advies bij Peca herenmode Schoenen voor het dak van de wereld bij Shoerette Payot en Galland bij Jose Ceciel a Ruime, vrolijke nachtmode en lingerienieuws bij Livera Het Zwarte Schaap helpt u om van uw trui een feest te maken Van goede kwaliteit en dan nog leuk ook i josg i cgcigl SINGER MET BREED ASSORTIMENT IN ELKE PRIJSKLASSE Qsinstituut 4- Shoerette TRIPLE SEVEN BIJ UNIQUE/ SAMSONITE DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 21 september 1988 Wie zelf mode maakt, heeft een goeie naaima chine nodig. Singer Naaimodecentrum Walche ren, de dealer van Singer, heeft wat dat betreft heet van de naald van alles in huis. Ook AaBee- stoffen (zuiver wol) en andere vanaf f 12,95 per meter kan de 'doe het zeiver' in de mode in de vestigingen in Middelburg en Vlissingen ko pen. "En uiteraard patronen geheel geënt op de nieuwe najaars- en wintermode", voegt eige naar Adriaan Ouwerkerk er aan toe. Singer Naaimodecentrum Walcheren bestaat nu een jaar. Voorheen heette de zaak Naaicentrum Van Vliet. Adriaan Ouwerkerk was er zes jaar bedrijfslei der toen hij eigenaar werd. Eerst alleen van de winkel aan de Se- geersstraat in Middelburg. Twee maanden geleden opende hij een naaimachi nezaak aan de Schel- destraat in Vlissingen. Met gepaste trots toont Adriaan Ouwerkerk de nieuwe lijn van Singer. Een wereldmerk overigens uit Amerika en Engeland. "We hebben ze in een zeer gevarieerde prijsklas se", licht hij toe. De goed koopste kost f 349,— en voor de duurste noviteit van Singer moet de klant f 799,— neertellen. "Een aanbieding. Normaal kost deze Singer Jeans hon derd gulden meer. Eigen lijk hebben de mensen al een echte Singer voor een spotprijsje in huis. En dan van een vakman die er al les over kan vertellen en het onderhoud volledig kan doen". De heer Ouwerkerk is in derdaad een echt vakman. Naaimachines met een mankement repareert hij zelf. "Ik kan ze ook opstu ren. Maar dan weet ik niet wat er aan is gebeurd. En ik wil graag de mensen uitleggen wat er mankeer de". De naaimachinewin kelier noemt dat 'service'. En: "Ik demonstreer de machines ook veel liever thuis bij de mensen. Dan kan ik alle aandacht beste den aan de klant. Hier in de winkel staan wel de monstratiemodellen, maar als je met een klant bezig bent en er komt iemand anders binnen mis je de rust om je te kunnen con centreren". Terug naar de nieuwe naaimachines die heet van de naald worden aangebo den zien we de goed koopste met een vrije arm en zig-zag. Voor blindsteek en knoopsauto- maat erbij betaalt men vijftig gulden meer. De Singer Sprint die weer honderd gulden meer kost (f 499, met moderne grafische symbolen en lichte pastelkleuren is de goedkoopste in een on langs geïntroduceerde se rie van vijf. De duurste is de robuuste singer Jeans met "werkelijk alle snuf jes die een verwende thuisnaaister zich maar kan wensen. Vooral de jonge mensen zullen voor deze machine kiezen, ook al vanwege zijn uiterlijk". In de zelfmaakmode is een opvallende tendens, constateert de heer Ou- In de haarmode en dus bij De Kapper in Middel burg winnen najaar en winter '88/'89 de zachte krachten. De harde, scherpe haarlijn behoort tot het verleden, zegt Yasser Ghazzouli. "Vormen en golven bepalen het modebeeld". werkerk. "Er zijn steeds meer mannen die achter de machine gaan zitten om kleding te maken. Welke kleding? Dat ver schilt. De één maakt alles, de ander alleen voor zich zelf of voor zijn vrouw". Hij wijst op de broek die hij aan heeft. "Dit heeft ook een mannelijke klant van me gemaakt". Hij vindt het leuk dat deze tendens doorzet. "Als ik op een braderie wel eens zelf achter een machine zat, werd er nog wel eens gegniffeld, terwijl kleren maken van oorsprong toch een mannenberoep is". SINGER NAAIMODECENTRUM WALCHEREN SEGEERSSTRAAT 9A MIDDELBURG, 01180-12165 SCHELDESTRAAT 38 VLISSINGEN, 01184-10322 Haar omlijst volumineus het gezicht en wie het wat langer draagt kiest natuur lijk voor een filmsterren- kapsel anno The Fifties, SI is de Boblijn nog allerminst uit. Net als het pakje met eeuwigheidswaarde van Chanel. Maar toch: herfst en winter bieden ons een vrouw met een zacht en vooral vrouwelijk voorko men en een mannelijke galante man. Yasse Ghazzouli: "Dit betekent vaak permanent en veel kleur met een vleugje nostalgie, zowel voor vrouw als man". Krullen in het langere haar krijgen een voller aanzien door kleuring met ver schillende tinten. Om de illusie te geven dat het haar diepte en omvang heeft, kan de onderkant worden behandeld met een iets diepere tint dan de bovenkant. De kortere kapsels hebben een enigs zins sluik karakter, zodat het gezicht wordt omlijst. Echt superkort is uit. De Kapper: "Een goede kniptechniek vormt de ba sis en de kleuring wordt een uitdaging. Geen cou pe is compleet zonder kleuring". Blond haar wordt nog steeds 'opge licht', maar de coupe so- leil is inmiddels vervangen door een haarkleuring aan de uiteinden van de lok ken, die een zongebleekt effect geeft. Brunettes kiezen voor roestbruin, honing en koperkleuren, roodharigen voor uit gesproken roodbruin en perzik. Overdag kunnen deze kapsels los worden gedragen, 's avonds - bij De mannelijke, galante man en de 'zachte' vrouw zijn ook bij De Kapper terug in het modebeeld. een avond uit - opgesto ken met grote krullen, die als 'rollers' worden ver werkt in de langere mo dellen. DE KAPPER KORTE GEERE 10 MIDDELBURG 01180-33488 i>' ,W. iü1 v t :REMf RADICALE Ze noemen het 'Het Dak van de Wereld', het rui ge gebied van de Himalaya, Nepal en Tibet. Wit- glinsterende bergtoppen kijken er neer op noma denstammen, monniken en yakkaravanen. Op deze ijle hoogten moeten Boedha en zijn reïncar natie, de Dalai-Lama, zich hebben thuisgevoeld. Ruw en bizar, maar ook van een betoverende schoonheid. En de verrassende inspiratiebron voor de wintercollectie van het Italiaanse schoe- nenmerk delburg. Terughoudendheid troef in de nieuwe najaars kleuren van Payot. Opanka's bij de Shoerette in Mid- Huidverzorgingsinstituut José Ceciel in Mid delburg biedt een complete schoonheidsverzor ging voor een ideaal zelfherstel van de huid met topmerken als dr. N.G. Payot en Maria Galland. Payot heeft een speciaal maskerprogramma, Soins Specifiques, dat er in combinatie met de modellage van Maria Galland voor zorgt dat de huid snel zijn lenigheid en stevigheid terugkrijgt en weer gezond en sterk wordt. De nieuwe najaarskleuren van Payot vragen om te rughoudendheid bij de vrouw, die zich opmaakt. De lippen krijgen juist een extra accent. De kleuren worden fijn uitgewerkt en vormen mooie schadu wen. Deze make-up 'doet' het uitstekend bij zachte wollen stoffen en in een natuurlijke omgeving. Al mag u van José en Ceciel ook best in een romanti sche stemming zijn.... k_ LANGE NOORDSTRAAT 26 MIDDELBURG 01180-35245 Robuuste en sportieve schoenen, handgemaakt van gekerfd leer, krokodille- en slangeleer, bont en inheemse textiel. De ontwerpers van Euro Moda Italia verwerkten modellen en materiaal in een uitzonderlijk mooie collectie, die het niet al leen op het dak van de wereld gaat maken. SEGEERSSTRAAT 6 MIDDELBURG 01180-27841 Peca Herenmode in Middelburg bestaat inmid dels 50 jaar en heeft het goede uit die halve eeuw moeiteloos weten over te brengen naar 1988: kwaliteit, comfort en een goed advies. Ei genaar P. Castenmiller weet op welke klant zijn zaak zich richt. "Hij is ouder dan 25, hecht aan kwaliteit en exclusiviteit en is bereid daarvoor iets meer te betalen dan de gemiddelde con sument". Peca investeert vakman schap, aandacht en goede smaak in de opbouw van de collectie. Of het nu gaat om modegevoelige artikelen of de klassieke 'standaard', die het ge zicht van dit huis bepaalt. "Met onze service willen we duidelijk verder gaan dan de deur", benadrukt Castenmiller. Een goede relatie tot de klant en ver trouwen blijken van gene ratie op generatie te wor den gewaardeerd, hoe zeer de herenmode ook van silhouet mag wisselen. Peca voert een uitgelezen collectie kwaliteitsmer ken, die hoog aangeschre ven staan in de herenkle- dingbranche. Een beschei den keus: Arrow sports wear, Brax pantalons, Melka jacks en overhem den, Pringle pullovers en kostuums en kolberts van Sturka en Wilson Glenny. n de'Himalaya inspireerden oï:J°'ï«^ec,ie- Ruimvallende nachtmode met plaatjes van die ren, in pastelkleuren en donkerder tinten, bad jassen van glad katoen, luxueuze lingerie en de 'bustier', de beha die gezien mag worden. Live- ra in Middelburg breidde de najaarscollectie uit met tientallen nieuwe dessins en bedrukkingen. Maak van die ene trui per seizoen een feest, ad viseert wol- en handwerkwinkel Het Zwarte Schaap in Middelburg. In tien jaar bouwde deze winkel een specialiteit op in wol- en handwerk technieken. Een trui moet iets persoonlijks wor den, is het devies bij het kiezen van kleur, kwali teit en model. Vooral de kleur moet bij u passen en liefst niet él te modegevoelig zijn. Voor de ei gentijdse accenten zorgen rok of broek wel! Het betekent bovendien, dat u de trui ook volgend jaar nog graag draagt en hij nog steeds mooi 'valt', hetzij sportief, hetzij gekleed. Of het nu in het sportbeeld of het straatbeeld is, de nylon sporttas is er niet meer weg te denken. "Logisch", meent Mike de Bruin, die in de Uni- que/Samsonite Shop in Middelburg de Triple Se ven collectie verkoopt. "Deze tassen zijn ruim, praktisch en makkelijk draagbaar". Hoe populair de vrije- tijdstas ook is, de kwali- zegt hij en- teit laat nog wel eens wat te wensen over. De Bruin is dan ook blij met Triple Seven. "Aan deze tassen worden hoge eisen gesteld. Zowel wat de kwaliteit als het uiterlijk betreft", thousiast. De collectie bestaat uit verschillende lijnen. "Een goed voorbeeld van The Superbag Collection is de Wimbledon XL, een grote tennistas met een racket vak voor twee rackets en V een handig los schoenen zakje", vertelt Mike de Bruin. Ook een aantal ste vige rugzakken valt onder de Superbag-lijn. Bij The Young Collection van Triple Seven horen onder meer in frisse kleu ren (roze, geel, groen) uit gevoerde school- rugzakken. The Ski Time Collection bestaat uit drie modellen, uitgevoerd in kobaltblauw of don kerroze. Blijvend mooi zijn bijvoor beeld de Aran-truien of die met Noorse motieven. Trui of vest in tricotsteek - in zwarte mohair bijvoor beeld - gaan ook langer mee dan één winter. Het Zwarte Schaap heeft bo vendien alle accessoires in huis om van uw ontwerp iets extra's te maken. Wat dacht u bijvoorbeeld van een kraaltjes- of pailletten- apllicering? Een re- versspeld of een leuke ketting met oorclips? Voor de meer modege voelige vrouw bieden de modebladen een keur aan aardige en uitvoerbare ontwerpen. Inbreien met uiteenlopende materialen is nog steeds een rage, of het nu gaat om kleine mo tieven (waarbij u er goed aan doet om in één mate riaalsoort te blijven) of grotere vlakken. Ook ste- kentruien zijn nog steeds in. De patronen werden wel iets rustiger, iets meer verfijnd. Voor de vrouw, die uitge keken is op wit en zwart, is er lingerie in de lichte zandkleur, die toepasselijk saharabruin wordt ge noemd. Deze set bestaat uit een beha zonder beu gel, slip, teddy, hemdje en bustier. Alle onderdelen zijn ook los te koop. Pret tig geprijsd najaarsnieuws valt ook te melden over de Livera huismerkcollectie, een voordelige serie be ha's met bijpassende slip. Daarin is een naadloos modelletje opgenomen in wit met een grijs stipje. "De bovenmode mag dit najaar dan wat minder wijd zijn, in de nachtmode viert het ruimvallende 'big shirt' nog steeds hoogtij", zegt L. Rivière van Livera. "En dan liefst bedrukt met een afbeelding van een dier, of het nu gaat om een zeerob, een hond of een humoristisch uitgeval len tekenfilmmuis". In de nieuwe Livera-nachtmode zijn twee duidelijke kleur- groepen te herkennen: sprekende en frisse pastels (al jaren een 'must' trouwens) en don kerder tinten, zoals groen of fraai paars, zowel uni als in streepdessin. Tricot en flanel zijn de favoriete stoffen, maar Livera voegt daar dit najaar een nieuwtje aan toe: satijn polyester, een glanzend zacht materiaal, dat er niet alleen mooi uitziet maar ook comfortabel draagt. Pyjama's zijn vaak uitgevoerd in interlock, single, jersey en geruwde katoen. Dat laatste mate riaal - maar dan gladgewe- ven en gebruikt voor de buitenkant terwijl binnen zijde en boord zijn ge maakt van badstof - is ook terug te vinden bij de bad- Collectie bij Livera. jassen. Livera heeft er vol gens Rivière een naam mee hoog te houden. Dat geldt intussen ook al voor de nieuwe 'bodyteddy', een eendelige combinatie van wijd hemdje en hoog opgesneden v-slip. LIVERA MARKT 31 MIDDELBURG TELEFOON 01180-13248 Een fraaie, klassieke trui met frescomotief. f

de Faam | 1988 | | pagina 20