Bezwaar en beroep in de Wet Studiefinanciering 12 SYMBOOL VOOR STIJLSCHOONHEID EN KWALITEIT INTERIEURADVISEURS Bevredigend Ingewikkeld Woensdag 21 september 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER UW - Op de Stuif 'ns in van de UW Middelburg kunnen de be zoekers koffie drinken, lunchen en spelletjes doen. De stuif 'ns van donderdag 29 september begint om 11 uur in het UVV- gebouw aan de Middelburgse Herengracht. Opgave tot 27 september, via 01180-34305/26290 (na 18 uur). Dovenclub - De Zeeuwse Ont spanningsclub voor Doven ver gadert vrijdag 30 september om 1 9.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Aan de or de komen onder meer de openstaande bestuursfunctie en de Snuffelmarkt en het Klaver- jastoernooi op 10 december. Slaapcursus - Slapen kun je le ren, vindt de Kruisvereniging Walcheren-Oost. De vereniging begint dinsdagavond 27 sep tember met een cursus waarin de deelnemers de nodige ont spanningsoefeningen leren. Op persoonlijke problemen wordt tijdens de cursus niet ingegaan. Inlichtingen en aanmeldingen tussen 9 en 12 uur bij de Kruis vereniging, Roozenburglaan 18 Middelburg, telefoon 01180-14366. Kindercursus - De Stichting Mediaan begint op donderdag 29 september met de cursus 'Van zwangerschap tot kleuter leeftijd'. De cursus gaat vanuit anthroposofische achtergrond dieper in op het verzorgende, omhullende aspect, de voeding, de kleding en de ontwikkeling van baby tot kleuter. Opgave en inlichtingen tussen 19 en 19.30 uur op telefoonnummer 01180-36438. Astma - Cara-patiënten kunnen via het Astma Fonds en de Ast ma Patiënten Vereniging weer sporten. De sporthal van Vijver vreugd Middelburg is voor hen geopend op donderdag van 18.30 tot 19.30 uur, sporthal Baskenburg in Vlissingen vanaf 26 september op maandag van 15.30 tot 16.30 uur. Inlichtin gen tussen 18 en 19 uur via 01188-3167. Franse vrijwilligers - Voor de Franse conversatiegroep van de vrouwengroep Kom uit je huis hebben zich zo veel deelnemers aangemeld dat er een tekort aan begeleiders is ontstaan. De be geleiders spreken, lezen en schrijven samen met de deelne mers in het Frans. Ze kunnen zich opgeven bij Carien Box van SKW De Hayman, 01180-29004. Conciliair Proces - De Raad van Kerken Vlissingen houdt woensdag 21 september in het kader van het conciliair proces een forumavond over gerechtig heid, vrede en behoud van de schepping. In de Onze Lieve Vrouwekerk aan de Vlissingse Singel spreekt om 19.30 uur de ken J.C.A.M. Aarts, voorzitter van de Provinciale Raad van Ker ken. Forumleden zijn industrie pastor J.W. Scheffers, L.P. Westhoff van het Provinciale Vredesberaad en M. Wiersma van de Zeeuwse Milieufederatie. De avond wordt om 21.30 uur besloten met een avondgebed. Reuma - De Reumapatiënten Vereniging Midden Zeeland heeft op vrijdag 23 september een dia-avond met bingo in De Stenge te Heinkenszand. Op de dia's staan jaarlijks terugkeren de activiteiten van de vereni ging, zoals het bezoek aan de Keukenhof in Lisse, de kerstvie ring en de groepsvakantie op Groot Stokkert. Alle leden, eventueel met begeleider, zijn welkom op de avond, die om 20 uur begint. Snuffelmarkt - De Delta Band uit Vlissingen koopt nieuwe in strumenten en uniformen van de opbrengst van de snuffelmarkt op zaterdag 1 oktober. Van 9.30 tot 13 uur zijn er in de voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Breewaterstraat meu bels, kasten, radio's en koel- kasten te koop. Zangstemmen - Het Zeeuws vocaal Ensemble is een niet ker kelijk kamerkoor dat afgelopen voorjaar werd opgericht. Het re pertoire bestaat uit wereldlijke en geestelijke klassieke muziek van 1200 tot nu. De uit heel Zeeland afkomstige leden repe teren op zaterdagmorgen. Er is nog plaats voor een alt, een te nor en een bas. Mensen die een goede stem hebben en muziek kunnen lezen kunnen zich aan melden bij secretaris Ols Dissel koen, 01100-21889 of bij de di rigent Kees van Eersel, 01100-27428. Coopertest - Onder de bezie lende leiding van Zeeland Sport wordt er vrijdag 23 september weer een coopertest op de kunststofbaan in Vlissingen ge houden. De deelnemers leggen in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand af en ontvan gen daar een diploma voor. In schrijving vanaf 18 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein in Vlis- singen. Reddingshonden - De Hon denvereniging Walcheren heeft op dinsdag 27 september een contactavond in het Zuiderba ken in Middelburg. P. Modyefs- ky geeft een lezing met film over de opleiding van reddingshon den. Thema: honden redden mensenlevens. De aanvang is om 19.30 uur. Vooruitgang? - De ontwikke ling en invoering van de nieuwe technologie heeft zowel positie ve als negatieve gevolgen. Om meer zicht te krijgen in het vraagstuk van de sociale en ethi sche aspecten van de nieuwe technologie, houdt de FNV afde ling Middelburg vier bijeen komsten met als thema 'Vragen bij de vooruitgang'. De bijeen komsten worden gehouden op woensdag 28 september, don derdag 6 oktober, woensdag 1 2 oktober en woensdag 26 okto ber in het FNV-gebouw op het Middelburgse Walplein. De bij eenkomsten worden geleid door industriepastor J. Scheffers. Deelname is gratis. B. de Graaf, Statenlaan 224 in Middelburg, telefoon 01180-26121 kan er meer over vertellen. MS-soos - M.E. Stofkoper- Schneider en Irma van Leeuwen geven op de soos van de afde ling Walcheren van de Multiple Sclerose Stichting een piano voordracht. De soos is op dins dag 28 september om 10.30 uur in De Babbelaar bij Der Boede. Meer informatie is verkrijgbaar bij het secretariaat van de stich- ting, 01180-15406. Will Luikinga (rechts) pre senteert Hond van het jaar verkiezing. Favoriete hond - Wie heeft de mooiste rashond, de snelste greyhound, de beste politie hond, de moedigste, slimste, de behendigste hond, de snelste tekkel of de mooiste niet- rashond? Dat wordt zaterdag 1 oktober uitgemaakt bij de ver kiezing van De Hond van het jaar 1988 van Veronica en het blad Onze Hond. De verkiezingen be ginnen om 10 uur in de Brabant hallen in Den Bosch, ledereen die een gezonde hond bezit kan gratis meedoen. De beesten worde gekeurd door keur meesters en bekende Nederlan ders. De presentatie is in handen van Will Luikinga. In het honden programma Baas boven Baas van woensdag 5 oktober wordt aandacht besteed aan de verkie zingen; Dieren EHBO - Dierenliefheb bers kunnen Werelddierendag op 4 oktober aangrijpen om nu eindelijk eens iets aan dieren- EHBO te gaan doen. De cursus Daalderkast van Hogenelst. Vervaardigd naar een 17e eeuws model. Kremerstraat 15-19. (in 't Vierkantje) Bergen op Zoom tel.: 01640 - 34864 is een initiatief van de afdeling Noord- en Midden Zeeland van de Dierenbescherming en wordt gegeven in Goes door L. Huiskes-Cornelisse, dierenarts in Yerseke. Er kunnen nog enke le deelnemers bij. Aanmelding en informatie na 18 uur bij Lia Verniel, 01184-68411. Beurs Meliskerke - Op de beurs van peuterspeelzaal Klein Duimpje in Meliskerke zijn boe ken, speelgoed en winterkleding voor kinderen van 0 tot 12 jaar te koop. De beurs vindt plaats op 28 september van 13.30 tot I 5 uur in het gebouw van de speelzaal aan de Dorpsstraat. Spullen kunnen worden ingele verd op vrijdag 23 en maandag 26 september van 10.30 tot 11.30 uur. De helft van de op- brengst is voor de speelzaal. Beurs Oostkapelle - De kleding- en speelgoedbeurs van peuterspeelzaal 't Speeltreintje is op zaterdag 1 oktober van 10 tot 11.30 uur in het Hervormd Gemeentecentrum aan de Dorpsstraat in Oostkapelle. Kle ding voor kinderen van 0 tot 14 jaar en speelgoed kunnen in de speelzaal in Oostkapelle worden ingeleverd op maandag 26 en dinsdag 27 september tussen II en 11.30 uur. Ook hier is vijf tig procent van de opbrengst voor de peuterspeelzaal. Inlichti- gen zijn verkrijgbaar via 01188-3084. Beurs Serooskerke - Peu terspeelzaal de Vrolijke Keet spekt de kas met de helft van de opbrengst van de kledingbeurs op vrijdag 23 september. De beurs, in het gebouw aan de Koepelstraat, is geopend van 15.15 tot 16.30 uur. Winterkle ding voor kinderen van 1 tot en met 14 jaar, boekjes en speel goed kunnen in de speelzaal worden ingeleverd op donder dag 22 september van 10.45 tot 11.30 uur. Beursbezoekers kunnen zich laven met koffie of limonade. Ook is er een grab- belton. COC gespreksgroep - Jon gens en mannen tot 25 jaar die homoseksuele gevoelens heb ben en daar over willen praten kunnen terecht in de gespreks groep van de regio's Walcheren en de Bevelanden van het COC. Via de gespreksleider en met be hulp van video's komen zaken aan bod als hoe om te gaan met de reacties van de buitenwereld, ouders, school en werkomge ving. De eerste serie van zes tweewekelijkse bijeenkomsten begint met een introductie avond op donderdag 22 septem ber om 20 uur in de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. Wie meer informatie of een per soonlijk gesprek wil kan bellen naar 01180-12280 of 01184-11641. Papierbeleid - De Middelburg se Korfbalvereniging Swift sig naleerde bij het inzamelen van oud papier een vreemde kronkel in het gemeentebeleid. Swift ontlast de gemeentereiniging door zo'n 130.000 kilo papier per jaar op te halen. De gemeen te garandeerde de korfbalvereni ging als dank zes cent de kilo. Leuk, maar nu de prijs van oud papier van vijf naar zes cent is gestegen, krijgt Swift opeens niets meer van de gemeente. Terwijl verenigingen die een klei nere hoeveelheid papier inleve ren en daardoor een lagere prijs ontvangen, gewoon hun aanvul ling tot zes cent blijven behou den. Het zal toch niet de bedoe ling van de gemeente zijn om winst te maken op een zaak die zo belangrijk voor het milieu is, vraagt Swift zich af. De vereni ging hoopt dat de gemeente de ze vreemde constructie nog eens onder de loep wil nemen. Dagverzorging ouderen Voor Vlissingers vanaf 65 jaar die extra steun en begeleiding nodig hebben om zelfstandig te kunnen blijven wonen, is er in verzorgingstehuis Ter Reede een dagverzorging voor ouderen op- In de Wet op de Studiefinanciering is het mogelijk tegen be schikkingen van de Centrale Direktie Studiefinanciering (CDS) beroep aan te tekenen bij de Commissie van Beroep Studiefi nanciering. De uitspraak van dit onafhankelijk rechtscollege is onherroepelijk. Het is van groot belang dat deze procedure op de juiste manier wordt gevoerd. Na een aanvraag om studiefinancie ring komt een beschikking tot stand in de vorm van een ken nisgeving. Op dit formulier staat vermeld hoe de beschik king is uitgevallen en welke oorzaken of factoren hieraan ten grondslag hebben gele gen. Ben je het hier niet mee eens, dan kun je een bezwaar schrift indienen. Hierop volgt een nieuwe kennisgeving met daarop de nieuwe, voor be roep vatbare beschikking. Een bezwaarschrift kun je bij voorbeeld indienen als de stu diefinanciering te laag is of als bedragen opnieuw (moeten) worden vastgesteld. Ook kan de Centrale Directie Studiefi nanciering een beschikking ambtelijk herzien, bijvoorbeeld omdat je gaat bijverdienen of samenwonen. Daarnaast kun je in bezwaar een beroep op grond van de hardheidsclau sule, bijvoorbeeld bij weiger achtigheid van de ouders en draagkracht-veranderingen als je partner studieschuld terug betaald. In het bezwaarschrift moet in ieder geval staan: naam, adres, correspondentienum mer, de beschikking die je aanvecht en een verzoek tot wijziging in het feit waar je be zwaar tegen aantekent. Je kunt alleen in bezwaar en be roep tegen een definitieve vaststelling. Het bezwaar schrift moet je binnen dertig dagen na de datum van ver zending indienen. Doorgaans Door mr. Jan van der Velde is dit de dagtekening van de beschikking. Heb je een bezwaarschrift in gediend en heb je binnen zestig dagen geen nieuwe kennisgeving ontvangen, dan staat dit gelijk met een afwij zing en is het mogelijk om in beroep te gaan bij de Commis sie van Beroep Studiefinancie ring. Dat kan ook als er wel een nieuwe beschikking komt die evenmin bevredigend is. In beide gevallen moet dat wel binnen dertig dagen. Aan deze termijn wordt strikt de hand gehouden. Mocht je in beroep zijn gegaan en alsnog een ken nisgeving ontvangen, dan kun je je beroep intrekken of op nieuw in beroep gaan. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 Je moet minimaal zeventien jaar oud zijn om een beroep schrift in te dienen, anders moet je een gemachtigde in schakelen. Je kunt je steeds laten bijstaan door een raads man of een gemachtigde. In het beroepschrift moeten naam, adres, de beschikking die je aanvecht, je argumen ten en je eis staan. Je kunt ook eerst een beroepschrift zonder argumenten indienen. Je kunt een beroep instellen als de beschikking naar jouw mening in strijd is met de wet of enig algemeen beginsel van bestuur, of als de Centrale Di rectie Studiefinanciering haar bevoegdheden op een ver keerde manier heeft gebruikt. Dit is vrij ingewikkeld. Om een bezwaar- of beroepschrift goed aan te pakken kun je bij voorbeeld een studentende caan of een rechtshulpverle ner inschakelen. Deze be schikken over concept bezwaar- en beroepschriften. De hele procedure duurt al snel zo'n drie of vier maanden. Beide procedures zijn kosteloos. gezet. Ook ouderen die op de wachtlijst van een verzor gingstehuis staan kunnen er te recht. De dagverzorging is een initiatief van de Stichting Ver zorgingshuizen Ter Reede en De Zoute Viever, de Stichting Be jaardentehuis Scheldehof, de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, de Kruisvereniging Vlissingen/Sou- burg, de Stichting Platform Vrijwilligers-organisaties en de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen. Belangstellenden kunnen op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur bellen naar Ter Reede, 01184-17820. Toneelcursus - Jimmy van der Zanden geeft op verzoek van het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel vanaf 29 september een beginnerscursus toneel. De cursus is bedoeld voor mensen die niet of nauwelijks met to neelspel te maken hebben gehad en wordt gegeven in buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes. Deelnemers vanaf zestien jaar kunnen een aanmeldingsfor mulier aanvragen bij het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige vorming en Volwasseneneduca tie, Roozenburglaan 89, 4337 JB, Middelburg. Kledinginzameling - De vrij willigers van de rooms katholie ke parochie in Middelburg zame len in de week van maandag 26 tot en met donderdag 29 sep tember kleding in voor de Stich ting Mensen in Nood. Goed bruikbare kleding, gordijnstof fen, lakens en dekens kunnen worden ingeleverd op maandag 26 en dinsdag 27 september in De Hoeksteen aan de Vrij landstraat en op woensdag 28 en donderdag 29 september in de rooms katholieke kerk aan de Lombardstraat, beiden in Mid delburg. De ingezamelde spullen zijn bestemd voor de aller- armsten in de Derde Wereld. Ruilbeurs - Verzamelaars van postzegels en munten kunnen zaterdag 24 september hun hart ophalen op de ruilbeurs van IV Philatelica, afdeling Middelburg en de FV Delta West. De beurs wordt van 10 tot 17 uur gehou den in gebouw De Schakel, Bachtensteene 14 in Mid delburgs Shot '68 - De Video-Film groep Shot '68 uit Vlissingen bestaat 20 jaar. De groep viert dat met een open huis op dinsdag 27 september in De Breehof in de Breestraat in Vlissingen. Bezoe kers kunnen vanaf 20 uur kennis maken met de activiteiten op het gebied van video en smal film. De leden tonen hun eigen producties en apparatuur. Woonconsumentenpot - Na tweeënhalf jaar heeft de ge meente Vlissingen de regelingen voor de Woonconsumentenpot voor elkaar. De Stichting Op bouwwerk Vlissingen heeft de regeling grondig bekeken en er heel wat op aan te merken. Een groot aantal punten is onduide lijk, onvolledig of niet terecht. De stichting mist verder de crite ria voor het afwijzen van een verzoek en welke beroepsmoge lijkheden er tegen de beslissin gen van b en w zijn. In een brief aan b en w, die ook is onderte kend door de Vlissingse wijk-, huurders- en bewonerscomités, vraagt de Stichting Opbouw- werk om opheldering. EHBO - De afdelingen Oost- en West Souburg van het Neder landse Rode Kruis hebben weer een EHBO-opleiding opgezet. De cursus, die uit twintig lessen van twee uur bestaat, begint op dinsdag 4 oktober om 20 uur in het Rode Kruis-gebouw aan de Rehobothstraat. Wie het EHBO- diploma op zak heeft kan zich verder specialiseren in de hulp verlening van zieken en gehandi capten of onder rampomstan digheden. Aan deze vervolgcur sussen zijn geen kosten verbon den. Telefonische informatie is verkrijgbaar via 01184-67671/70354. Kledingbeurs - De Middelburg se basisschool De Vrijburch heeft woensdag 28 september een kledingbeurs met winterkle ding voor kinderen met maat 92 tot en met 170. De beurs in de school aan de Generaal H. Smithlaan is geopend van 13.30 tot 14.30 uur. Kleding kan wor den ingebracht op maandag 26 september van 9 tot 12 uur. De helft van de opbrengst is voor de school. Lezing - Het milieu: midden of middel? Dat is de titel van de le zing over de filosofische achter gronden van natuur en milieu van G.A. van der Wal, hoogle raar in de wijsbegeerte. Van der Wal houdt deze lezing op uitno diging van Aula Zeeland en het Natuurkundig Gezelschap Mid delburg op woensdag 28 sep tember in de Zeeuwse Biblio theek. De lezing, begint om I 9.30 uur. Film - In het Zeeuwsch- Vlaamse Nieuwvliet komen tij dens het tweede Zeeuwse film en videofestival op zaterdag 24 september smalfilmers en video filmers bij elkaar. Zestien film- produkties worden beoordeeld door een jury van de Nederland se Organisatie van Audiovisuele Amateurs. Amateurfilmers kun nen op deze manier kennis ma ken met de wat ervarener fil mers. Het filmfestival begint om II uur in het rekreatiecentrum De Pannenschuur. De prijsuitrei king is om 17.30 uur. De toe- gang is gratis. Gevonden - Bij de gemeente politie te Vlissingen zijn in de pe riode van 7 tot 14 september 1988 de volgende voorwerpen aangegeven; leesbril in bruin etui, geel/groene parkiet, honde- riem met ketting, kindertrai- ningsjack, jas, portemonneetje met inhoud, klittebandporte- monnee, klein portemonnetje met sleutel, 1 paar damesschoe nen, 5 sleutels in een etui, au tosleutel, oud mapje met 3 sleu tels, fietssleutel en een nylon boodschappentas met 2 sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een rood/witte kater aangegeven. Kookcursus - Mannen uit Ar- nemuiden van zestig jaar en ouder kunnen met een cursus van de stichting Welzijn voor Ouderen de basistechnieken van het koken onder de knie krijgen. De cursus begint op dinsdag 4 oktober in het gebouw van de stichting aan de Middelburgse Molstraat. Deelnemers kunnen zich in de morgenuren opgeven via 01187-1514. Bewegen - Op de ontmoetings dag van de Stichting Welzijn voor Ouderen en de dienst MBvO staat bewegen centraal. De ontmoetingsdag wordt op woensdag 28 september van 13.30 tot 16.45 uur gehouden in De Halve Maan in Oostkapel le. Op het programma staan een warming up, een spelentien- kamp, koersbal, sjoelen, Wal- chers bieden en volksdansen. In formatie is verkrijgbaar bij de stichting, 01187-1514. Economische keuzes - Wat zijn de maatschappelijke gevol gen van economische keuzes? Daar wordt vrijdag 7 oktober over gediscussieerd in de Mid delburgse Schouwburg. De the madag is een initiatief van vier Zeeuwse instellingen voor maat schappelijk activeringswerk. De commissaris van de koningin, C. Boertien opent de bijeenkomst om 13.15 uur. De sociologe M. Gastelaars, A.J. Gijsbers, oud directeur generaal van het mini sterie van WVC en Eerste Kamer-lid J.P. Boersma geven een inleiding. Daarna is er een forumdiscussie. Aanmelding bij het Provinciaal Kerkcentrum, Postbus 27, 4330 AA in Middel- burg, telefoon 01180-15353. Arnemuiden - De gemeente raad van Arnemuiden vergadert maandag 26 september in het stadhuis. Aan de orde komen onder meer het beschikbaar stel len van een krediet voor de ver vanging van de steigers in de jachthaven Oranjeplaat en een krediet voor de verbouwing van de basisscholen De Polderburcht en Joos van Laren. De vergade- ring begint om 19.30 uur. Statistisch Middelburg - De gemeente Middelburg heeft een boekje uitgegeven met een groot aantal statistische gege vens. In het boekje staan onder meer cijfers over het bevolkings- verloop, wonen en werk. Kankerbestrijding - De Oost en West-Souburgse Wielerronde voor het Koningin Wilhelmina- fonds was een groot succes. In totaal fietsten de deelnemers f 7.079,1 5 bij elkaar. De collec tanten zamelden f 14.578,50 in. Kinderopvang - Het gewest Zeeland van de PVDA heeft dinsdag 27 september een bij eenkomst waarin de kinderop vang in de toekomst centraal staat. Dit naar aanleiding van het Beleidsplan Emancipatie dat in 1986 door de Tweede Kamer werd aangenomen. De bijeen komst, waarbij ook niet-PVDA- leden welkom zijn, begint om 20.1 5 uur in de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat in Goes. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaat- weg 17. Wo. 19.30 uur: Ds. J. Koster. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: Ds. A. Schaap. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Ds. N.J. Köther-Middelhoek. DOMBURG: Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.1 5 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur en 14.30 uur: Ds. C.H.B. Weijs Gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente: Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: Ds. Nauta. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: Dr. A. Jobsen, 19 uur: Dr. A. Jobsen Gez. dienst in Herv. kerk. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente: Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: Mevr. Spaans uit Westkapelle. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: Ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: Ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: Ds. N.J. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG: Bahé'i Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do. 20 uur t.b.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: Ds. M. Ezinga. christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Ds. J.W. Maris. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: Br. Tj. Postma uit Aar denburg. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: Ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: Ds. W.A. v.d. Berg, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: Ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: Ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: Ds. P. Paulus, 17 uur: Ds. L.T. v.d. Leer uit Kapelle- Biezelinge. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Ds. A. Snoo. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: Ds. D.J. Bork, Oostkerk, Oostkerk hof, 9.30: Ds. M. de Boer, Hofpleinkerk, Hofplein, 18.30: Ds. W.J. Gorissen. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: O. Elseman. Thomas kapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: Ds. H.F. Meijer, En gelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: Ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, leesdienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: B. de Heer, 19 uur: de jeugdmuzikanten. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Ds. van Tuyll. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: Dhr. Riemens, 17 uur: Dhr. Blijdorp. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koofkerkhof. Zo. 10 uur: Ds. J.B. v. Bork, gez. dienst in Nieuwe Kerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburg laan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: W. Spronk uit Ede. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36a. Zo. 19 uur. Dhr. J.C. Mesu, mvz. me de w.: jeugdkoor "Joy" uit Zierikzee. Hervormde GemeenteWaterstraat 4. Zo. 9 uur en 10.30 uur: Ds. Ph. Stoffels, 10.30 uur: knd. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Zo. 10 uur: Ds. L. Th. Witkamp 1 9 uur: Ds. J. Bouwen. Volle Evangelie. Dorpshuis De Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noord weg 3. Zo. 10 uur: J. de Boer, 19 uur: ds. A.C. den Hollander. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: Ds. A. v/d Ban. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 19 uur: Ds. G.J. van Pijkeren uit Breda. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: Dhr. R. Heemskerk, Oranjeplein, 9.30 uur: Ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: Ds. C.H.B. Weijs Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: Dhr. H. Hondius. Streek-' ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: Ds. G. v.d. Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. Ds. C.H.B. Weijs 14.30 uur: Ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 10.30: Ds. Fagel en Ds. Weijs. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10.00 uur: buitendag te Aardenburg. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: Ds. Jorritsma, 17 uur: Ds. Teekens, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: Ds. Makkinga, 1 7 uur: Ds. de Boer, Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: Ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: Ds. Kalksma De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: Ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 1 9 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, Ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, Ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Ds. Q v/d Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, io. zanggroep Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk. Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Dameskoor, zo. 9.30 uur: Jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koude kerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, doopdienst 19 uur: Ds. Westerveen. Vrije Evangelische Gemeente. Noordkerkepad 73. Zo. 9.30 uur: Br. v/d Vrie. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. zo. 9.30 uur: Ds. S. Brui- ning uit Middelharnis. Do. 22 t/m 28 september. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenln. 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Zon dag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184-60630. Vsites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: Kousenma ker, Dorpsstraat 66, Gapinge, tel. 01189 - 2071. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F.M. van Eede, de Casembrootstraat 24, W-Kapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Silvertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klampe, tel. 01184-71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 tot zo. 24 uur: M.W. de Crom, tel. 01180-27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. vxi. Akker, O-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van het telefoonnummer 01180-84000 BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 17