iïï iïï Is» lïï ig? lïï ÏÏM? Ito Vlissingen back to the sixties Bellamypark zet bloemetjes buiten Opera op het doek in Vlissingen en Goes Muizendag begin van Kinderfilmfestival FESTIVAL MET MUZIEK, FILMS EN MARKT Veurink exposeert in Rabobank Jakie Renard zingt in Dangeroe Ook voor Nieuwe Muziek is het seizoen begonnen 15 T/M 21 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND SIXTIES NIET ALLEEN IN ARSENAAL Open dag van Jeugddeltaband 'Wonder-boy' bespeelt theaterorgel Film en talkshow over vrouwenhandel Soli Deo Gloria bestaat niet meer Vierde editie Popinfoboek uit 90 JAAR EMM: Muziekfestival met dorpsomroeper KINDER BOEKEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 september 1988 Wild Thing, No money for roses, Viva Bobby Joe, Hi, hi Ha zel.... De jaren zestig - eigenlijk nooit helemaal weggeweest - leven komend weekend weer helemaal op bij het Back tot the Sixties Festival van acht horeca-bedrijven in het Vlis- singse Arsenaal. De Shoes, The Troggs, Renée and the Alli gators, Roots '66 en The Equals voeren het publiek vrijdag 16 en zaterdag 17 september van de duffe eighties naar de swingende sixties. Nostalgische vloeistof projectie, con certfilms en een sixties-markt maken het geheel compleet. Beide festivaldagen beginnen om 14 uur. The Shoes bijten, aangevoerd door zanger Theo van Es, vrijdag de spits af met, volgens het ma nagement, stampende, stuwen de soul. Na de eerste singel in 1966, Standing and staring, volgden hits als Na na na en Osaka. The Troggs, ook al be kend geworden in 1966, is de enige band die met hits als Wild Thing en With a girl like you en de Beatles en de Stones vanuit de bovenste hitregionen ver dreef. De Engelse groep staat voor vrijdag geprogrammeerd. De zaterdag begint met rock 'n roll van Renée and the Alliga tors. De Haags/Rotterdamse for matie werd bekend met onder meer Guitarboogie, La Compar- sa en Black Swan. De gitarist Leo van de Ketterij (onder meer Shocking Blue) is de motor ach ter Roots '66. Roots '66 bestaat uit een aantal sessiemuzikanten die hun muzieksporen ruim schoots bij verschillende bands en in de studio hebben verdiend. Hun repertoire bestaat uit sixties-covers. The Equals ver zorgen het klapstuk van het Back to the Sixties Festival. De Britse band, waarbij Eddy Grant zijn debuut maakte, werd in 1968 een beetje beroemd met het nummer I get so excited, erg beroemd met Baby come back en wereldberoemd met num mers als Laurel and Hardy, Soft ly, softly en Michael and the slipper tree. Vrijdag- en zaterdagmiddag en tussen de optredens door wor den er in het Arsenaal concert films vertoond. Uiteraard staat daarbij Woodstock op het pro gramma, maar ook Celebration at Big Sur met Crosby, Still and Nash en The big T T show met the Beatles en The Rolling Stones komen aan bod. Wie er helemaal in stijl uit wenst te zien kan terecht op de sixties-markt. Daar zijn heuse flower power- kleding, sieraden en haarstukjes te koop. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VVV-Vlissingen, Astoria, Atlan ta, Sjoerd, Frapo's, Hoppit, Soif en frituur 't Pandje. De sixties herleven deze week niet alleen in het Arsenaal. Café Fra po's, Club Dakota en hotel restaurant Picard namen het initiatief voor een gratis toegankelijk festival in het Vlissingese Bellamy park. Dit festival begint vandaag en loopt door tot zaterdag. Op een podium van tien bij zes bij zeven meter treden diverse bands op, die hoofdzakelijk covers zullen laten horen. Hoogtepunt vormt een Supersession met onder meer Hans Vandenburg van Gruppo Sportivo, Evert Nieuwstede van The Urban Heroes en David Hol- lestelle van The Wild Romance. De Double Fun-dames Heny en Linda nemen samen met hun vijf man sterke begeleidingsband woensdag om 20 uur het eerste optreden voor rekening. Op de Philip Veurink exposeert nog tot 30 september in de hal van de Rabobank aan de Langeviele in Middelburg. De titel van de ex positie luidt 'Cool Blue'. De expositie bestaat uit een aan tal olieverven met het onder werp Cascades. Uitgangspunt is het vertalen van een herinnering aan water en watervallen naar een beeld in kleur. Voordat de leden van de Jeugd deltaband in Vlissingen op straat optreden, is er een aantal maanden opleiding aan vooraf gegaan. De aspirant-leden leren dan blazen of trommelen en mu ziek lezen, marcheren en al het andere wat nodig is om verant woord muziek te maken. Om te laten zien hoe het er alle maal aan toe gaat, wordt maan dag 19 september een open huis gehouden. Wie geïnteresseerd is kan vanaf 18.30 uur terecht in het repetitielokaal aan de Koestraat in Vlissingen. Jon gens die acht jaar zijn en jon gens die dit jaar acht worden kunnen er een kijkje komen nemen. voet gevolgd door de, op Wal cheren inmiddels zeer bekende, Britse band Fragment. Deze band speelt na elven in Frapo's. De Supersession is donderdag om 21 uur aan de beurt. Behalve de al genoemde namen spelen in deze gelegenheidsband ook Ad Vanderee en Eric de Boer van The Urban Heroes en Rudy En- gerbert van The Wild Romance. Vrijdag treden de Vlissingse groep Covers en Frapo's Huis- Jakie Renard Donderdag 15 september ver zorgt de jazz-zangeres Jakie Re nard een café-optreden in Dan geroe in Middelburg. Zij wordt begeleid door een trio met Jo- han Clement op de piano, Koos Wittenburg bas en Fred Krens drums. Elke derde donderdag in de maand heeft Dangeroe een jazzconcert. EERSTE CONCERT IN KOORKERK In de Middelburgse Oostkerk spelen vrijdag 16 september het duo Misha Mengelberg/Han Bennink en het blokfluittrio Sour Cream. Dit is het eerste concert in een serie van Nieuwe Muziek. Het begint om 20.30 uur. Gespeeld wordt een aantal mo derne werken en er zijn improvi saties. Nieuwe Muziek speelt ook in op de Monumentendag 1988 op zaterdag 17 september. In de Kloveniersdoelen, het onderko men van Nieuwe Muziek, wor den enkele documentaties ge toond, waaronder de Zeeland Suite. band op het hoofdpodium op. Frapo's Huisband bestaat uit vier leerlingen van het Conservatori um in Utrecht. Zaterdag is het Blues Brothers tijd met Earth quake Roody and the Trembling Walls op het podium. Ook Fra po's Huisband verzorgt weer een swingende sixties-session, zo wel op het podium als in Frapo's. Frapo's viert met het Sixties Festival meteen de ingebruikna me van de permanente overkap ping van het terras. Bloemenhandel La Bonne Fleur geeft het Bellamypark een echt Flower Power-aanzien. De mode zaak Utopia verkoopt aange paste kleding. Picard en vishan- dei Jansen zorgen voor eettent jes en een barbecue. Een dave rende lichtshow wordt verzorgd door System Lights. Alhambra in Vlissingen en Grand Theater in Goes begin nen deze week met een opera programma op de zondagmor gen. In Goes staat Tanhauser op het programma en in Vlissin gen wordt Cosi Fan Tutte ge draaid. Beide voorstellingen be ginnen om 11 uur. Cosi Fan Tutte van W.A. Mozart behandelt een weddenschap tussen vrienden, waardoor een aantal doldwaze situaties ont staat. De inzet: bewijzen dat alle vrouwen hetzelfde zijn. Tann- hauser van Richard Wagner gaat over het onderaardse rijk van Venus. De Engelse organist Brian Rod- well verzorgt vrijdag 16 sep tember een concert op het Compton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Het concert begint om 20 uur. Rodwell bespeelt al sinds zijn Wie bang voor muizen is kan maar beter uit de buurt het Mid delburgse Schuttershoftheater blijven. Zaterdag 17 september is het daar namelijk Muizendag, met om 13 uur een vertoning Cannot Run Away, te zien in het Bibliotheektheater, is het schokkende verhaal van de Phi- lipijnse vrouwen Nena en Alma. Beide vrouwen werden het slachtoffer van vrouwenhandel en gedwongen prostitutie. In aansluiting op de film is er een talkshow onder leiding van The- rese Adriaanse. In de talkshow vertellen regis seuse Hillie Molenaar en enkele hoofdrolspeler meer over de film. Ook Anneke van Ammei- rooy, van wie deze winter een boek over vrouwenhandel ver schijnt, is te gast bij de talk show. Kaarten zijn vanaf 19 uur verkrijgbaar bij het Bibliotheek theater. Scène uit Cannot Run Away. van de Disney-produktie De Speurneuzen en tal van andere activiteiten. De Muizendag is het begin van het Cinekid Film festival, dat tot en met 2 okto ber doorloopt. Na de vertoning van De Speur neuzen kunnen kinderen zich van 14.30 tot 15.30 uur als muis laten grimeren. Ook is er dan de prijsuitreiking van de Muizeval-ontwerpwedstrijd. De leukste, gekste, grappigste, vre selijkste of verrukkelijkste ont werpen kunnen van 12 tot 13 uur in het Schuttershof worden ingeleverd. Poppentheater Para bel speelt voor deze gelegenheid 'De Muis van Fortuin'. De dag wordt afgesloten met een voor stelling van 'An American Tail' van Steven Spielberg. Zie voor een volledig programma van het Cinekid Filmfestival onze agenda. Het christelijk dameskoor Soli Deo Gloria is opgehouden te bestaan. Vergrijzing en een chronisch tekort aan leden noopten het gezelschap om op te houden. De vijftien dames die nog lid waren zijn nu onderge bracht in het Gereformeerd Kerkkoor. Het Zeeuws Popoverleg heeft haar popinfoboek geactuali seerd. Vorige week verscheen de vierde editie. Het Zeeuws Popoverleg is een werkgroep van de Zeeuwse Culturele Raad. Brian Rodwell achtste de piano. Een paar jaar later begon hij een studie kerkor gel. Hij werd in die tijd dan ook 'wonder-boy' genoemd. In 1947 speelde hij bij dansor- kesten voor de RAF-militairen in Duitsland. Hij is populair voor de BBC waar hij regelmatig op treedt. De muziekvereniging EMM (eendracht maakt macht) uit Serooskerke viert haar 90-jarig bestaan met een muziekfesti val. Vier herauten te paard, een vaandeldrager en een trom melslager begeleiden 's mor gens een dorpsomroeper die het feest aankondigt. In een tent vinden er vervolgens de gehele dag van 11 tot 1 7 uur concerten plaats. De tent staat op 'het parkeerterrein van De Zandput. Dit muziekfestival wordt 's avonds afgesloten met een HaFaBra-concert in De Zandput. De harmonie Nut en Uitspanning uit Zonnemaire, EMM zelf, en de brassband Ex celsior uit 's Heer Arendskerke verzorgen dit concert. EMM werd in 1898 opgericht naar aanleiding van het kro ningsfeest van koningin Wilhel- mina. Het aantal leden is de laat ste jaren sterk toegenomen, zo dat van een bloeiende vereni ging gesproken kan worden. DOMBURG VVV kantoor Domburg (Schuit- vlotstraat 32). Klaus Wehnert, aqua rellen en tekeningen. Tijdens kan tooruren. GOES Galerie La Strada (St. Jacobstraat 48). Albert Verburg, 'Das Abend- land, deel I'. MIDDELBURG Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Al het figuratieve werk van Gera Dauvillier en Wim Vader. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Al het abstrakte werk van Gera Dau villier en Wim Vader. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Kloveniersdoelen. (Achter de hout tuinen 30). De bruiloft, William Ver- straeten, Eclips, Willem Buijs, Calli- grafieën, Nankoku Hidai. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Hal hoofdkantoor) For pleasure only en Cool Bleu, Philip Veurink, olieverfschilderijen met als onderwerp "Mode en landschap pen" en "Cascades". Openingstij den van de bank. Schouwburg (in het café en restau rant) "£fsen"Saskia Eggink. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Greet Harinck, sieraden. Eddy Quite, tekeningen. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur en do. avond van 19.00 tot 21.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). In de expositieruimte: Van ra derboot tot jumbo-ferry. (t/m 19 sep tember). Kunst in Zeeland 1900-1940, geschiedschrijver, (van af 19 september). Wie tekent ziet meer, architektuurtekeningen van een hoogleraar, hal begane grond. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). Bunkers, funktie en inhoud, Ma. 17.30 tot 21.00 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. (t/m 17 september) Johan de Brune de oude (vanaf 19 sep tember). Zeeuws Museum (Abdij 3). Oog op de deltawerken. Di. t/m vr. van 11.00 tot 17.00 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17.00uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Ruden Riemens, foto's. Ma. van 18.00 tot 21.00 uur, di. t/m vr. van 10.00 tot 21.00 uur, za. van IQ.OOtot 13.00uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove, Duin- vlietweg 6). Saeftinghe Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stadhou der Willem III en de Zeeuwen', 'Opti sche telegrafie in Zeeland', schilderij en van Engelse landschapsschilders', 'De geschiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boerenwa gens van de Stichting Zeeuwse In span', 'In vitrines liggen fossielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere'en 'beeldhouwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Verbeeld ver leden; tekeningen rond het thema V.O.C. van Leendert van der Pool. Te vensin diverse vitrines foto's en teke ningen over de historie en de sloop van het Ramschip de "Schorpioen". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. Potterie S (S. Oomstraat 1). Unieke collectie replica-spreeu wen po t- modellen. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 t/m 17.30 u. Di., wo., vr., en za. van 10 u. tot 12.30 u. en van 14tot 17.30uur. Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Anders bekeken. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10tot 12.30 uur. Stedelijk Museum. (Bellamypark 19). Betje Wolff 1738-1988. Ma. t/m vr. van 10tot 17 uur, za. en zo. van 13tot 17 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema'het ge ven van een beeld van Zeeland als va kantieland voor iedereen. Theo Jor- dans, lithografieën. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Trio Johan Clement met Jac kie Renard, Dangeroe, Vlasmarkt 39, Middelburg, 21 uur. Bagheera, Bellamypark, Vlis singen, 19.30 uur. Supersession, Bellamypark, Vlissingen, 21 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Back to the sixties, muziek festival, voormalig Arsenaal, Vissershaven, Vlissingen, met De Shoes en The Troggs, 14 uur. Brian Rodwell, orgelconcert, concert- en gehoorzaal. Sin gelstraat, Middelburg, 20 uur. Blokfluittrio Sour Cream, Oostkerk, Middelburg, 20.30 uur. Covers en Frapo's huisband, Bellamypark, Vlissingen, 20 uur. Frapo's huisband, Frapo's, Bellamypark, Vlissingen, 23 uur. ZA TERDAG 1 7 SEPTEMBER Middelburgs muziekfeest met taptoe. Markt, Middelburg, 20 uur. Back to the sixties, muziek festival met René the Alliga tors, Roots 66 en Equals, voor malig Arsenaal, Vissershaven, Vlissingen, 14 uur. Earthquake Roody and the Trembling Walls, podium, Bella mypark, Vlissingen, 20 uur. Frapo's huisband, Frapo's, Bellamypark, Vlissingen, 23 uur. Muziekfestival naar aanlei ding van 90 jaar EMM vanaf 11 uur en 's avonds HaFaBra- concert met drie korpsen. door Jan Smeekens De tekeningen van Irmgard Lucht in HET BOS VAN MAAND TOT MAAND lijken de werkelijk heid zo nauwkeurig weer te ge ven, dat Tweede Kamerleden zich er bij zouden afvragen waarom zij op hun boswandelin gen toch altijd zo veel over het hoofd gezien hebben. Kinderen zijn moeilijker te bedotten. Tien jarige lezers snappen meteen dat we al dat verborgen leven voor ogen getoverd krijgen, op dat we in de natuur inderdaad zien wat we met heel veel geluk een enkele keer mogen ver wachten. De auteur is daar ook heel eerlijk over: 'In werkelijk heid komen ze (verschillende diersoorten) nooit zo dicht bij el kaar als hier op de tekening, (pag. 28). 'Het bos van maand tot maand' is het negende deel in de reeks 'De natuur het hele jaar rond en geeft naast wetenswaardighe den een goed inzicht in het bos als een levensgemeenschap die gonst van leven. Het boek ver scheen bij uitgeverij C. de Vries- Brouwers in een aangename vertaling van Ivo Buyle en werd door de Nederlandse situatie be werkt door Maarten de Jongh. Prijs f 26,90. Kinderen die nieuwsgierig naar zichzelf zijn en liever dan zich op andermans woord te verlaten zelf op onderzoek uit gaan, kun nen veel plezier beleven aan het door Ploegsma uitgegeven HOE DOE IK WAT IK DOE. Dit psy chologisch laboratoriumpje voor kinderen vanaf acht jaar werd door Ron en Atie van der Meer ingericht met tientallen proefjes die antwoord geven op evenzo veel verstandige vragen over de werking van onze zintuigen. Het is een kwetsbaar boek van twaalf stevige bladzijden om he lemaal voor jezelf te houden. Toch zullen waarschijnlijk maar weinig kinderen zich kunnen bedwingen het bij iedere gele genheid uit de kast te halen. Want wat is er nou leuker dan met een dieptebril, ruikplaatjes, puzzels, kijkgrappen en reactie meter vriendjes en vriendinne tjes laten zien hoe we waarne men en vooral hoe onbetrouw baar onze waarnemingen soms zijn? De duidelijke uitleg, verbazing wekkende proefjes en uitdagen de tests maken dat 'Hoe doe ik wat ik doe, ook een uitstekend hulpmiddel is om op school kin deren bij het natuuronderwijs te confronteren met zaken die hen vertrouwd zijn maar waar ze vaak toch geen weet van heb ben. Prijs f 19,90. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165. Filmtheater Electro, Markt 79. tel. 01180-38900. Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482. Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 19 uur, 'House of games' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Working girls' 20.30 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 19 uur, 'House of games' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Monty Python's life of brian' 20 uur, 'Working Girls' 22.30 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 19 uur. House of games' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Monty Python's life of brian' 20 uur, 'Working Girls' 22.30 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur, 'Cosiefan tutte' (opera), 11 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors', 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Tann- hauser' (opera), 11 uur, 'Croco dile Dundee 2' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 14 en 19 uur, 'House of games' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De bende van hiernaast' 14 uur, 'Fanny en Alexander' 20.30 uur. MAANDAG 19 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Fanny en Alexander' 20.30 uur. DINSDAG 20 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Co lors' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Fanny en Alexander' 20.30 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'Cannot run away' 20 uur. WOENSDAG 21 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The unbearable lightness of being' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, Co lors' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Crocodi le Dundee' 20 uur. Electro Middelburg, 'Drie mannen en een baby' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dunderklumpen' 14 uur, 'Working Girls' 20.30 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Schuttershoftheater Middel burg, 'De speurneuzen' 13 uur, 'Poppenkastvoorstelling Para bel' 15.30 uur. 'Een avontuur met een staartje' 16 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De reddertjes' 14 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 7