Informatie-avond over vrouwenemancipatie Attentie Geluidhinder Commissies deze week Zwemles Hinderwet Bestemmingsplan Verkeer Studie financiering Funktie Loskade verplaatst Verkeer Markt Fietsen Klachten TEN Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week -i x 7 "Tafeltje Dekje" Fasering Inspraak Woensdag 14 september 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan Voor informatie over diverse vor men van studiefinanciering is het sinds 1 september mogelijk een regionaal steunpunt te bellen: te lefoon 06-3212157. U kunt ook op het steunpunt langskomen. Het is gevestigd in de Hogeschool Zeeland, Edison weg 4, Vlis- singen. De laad- en losfunctie van de Los kade wordt met ingang van 1 ja nuari 1989 verplaatst naar de ge meentelijke loswal op het in dustrieterrein Ar nes te in. Alleen in geval van calamiteiten of andere uitzonderlijke omstan digheden zal dan nog gebruik ge maakt kunnen worden van de Loskade als overslagpunt. De lig plaatsfaciliteiten van de Loskade blijven gehandhaafd. Op zaterda 17 september is de Markt van 18.00 tot 23.00 uur af gesloten voor autoverkeer in ver band met de Taptoe die dan wordt gehouden. De bussen zullen wel hun normale route rijden. Morgen donderdag 15 september wordt weer een kijkdag voor ge vonden fietsen gehouden (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tol 10.00 uur kunnen diegenen, die aangifte hebben ge daan van de vermissing van hun fiets, terecht op de binnenplaats van het Middelburgs politiebu reau, Achter de Houttuinen 10. Staat uw vermiste fiets er niet bij dan ontvangt u een "aankoop certificaat", waarmee u op de zelfde dag van 11.00 tot 12. 00 uur de gelegenheid krijgt om bij af slag een fiets te kopen uit de voor raad gevonden fietsen, die er al langer dan twee maanden staan. Na 12.00 uur krijgt iedereen op dezelfde donderdag de gelegen heid om een fiets te kopen, ook als zij geen aangifte van de ver missing van een fiets hebben gedaan. Regelmatig bereiken ons klachten over vliegtuiglawaai, waar men vooral op dinsdagavond last van heeft. Op de Luchtmachtstaf in Den Haag is een speciale sectie inge richt waar alle klachten over ge luidhinder door militaire vliegtui gen worden verzameld. Deze klachten worden in kaart ge bracht om te kijken of er pro bleemgebieden zijn. V kunt deze sectie bellen, tele foon 070-492300. U kunt dan uw naam en telefoonnummer op een bandje inspreken en dan wordt nog diezelfde of de volgende dag teruggebeld. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een ware maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. menu van 19 september 1988 tot en met 24 september 1988. Maandag zuurkool met worst Dinsdag gehakt, bloemkool, aardappelen Woensdag saucijsjes, bietjes, aardappelen Donderdag rundvlees, gesneden spercibonen, aardappelen Vrijdag kabeljauw, worteltjes, puree Zaterdag grillsteak, groentemix, frites. Reconstructie Loskade Het gebied Loskade-Maisbaai, van oudsher een haven en industriege bied, krijgt nu de bestemming woongebied. Daarom zijn plannen ont wikkeld om de Loskade een ander aanzien te geven. Voor de eerste fase van een totaal-plan wordt een inspraakprocedure gestart. Deze fase omvat het deel van de Loskade tussen de Stati onsstraat en de Nieuwe Poortstraat. Voor het rijverkeer wordt de Los kade vanaf het kruispunt met de Stationsstraat tot de Goese Ko renmarkt ingrijpend veranderd. Vanaf de Goese Korenmarkt tot aan de Nieuwe Poortstraat blijft de rijweg op de oude plaats lig gen. De hoofdrijbaan zal in asfalt worden uitgevoerd. Tussen de hoofdrijbaan en de wo ningen komen trottoir en parkeer- gelegenheden. Op het gedeelte Stationsstraat/Goese Koren markt zal haaks op de rijbaan worden geparkeerd, op het ge deelte Goese Korenmarkt/Nieu we Poortstraat zal een langspar- keerstrook worden aangebracht. Langs het kanaal komt een wan delpad, dat bij de Goese Koren markt en de Nieuwe Poortstraat is uitgebouwd tot een pleintje. Tussen het wandelpad en de as faltweg is een opstelplaats voor loeristenbussen ontworpen, waar buiten het seizoen ook personen auto's kunnen worden gepar keerd. Het plan voorziet eveneens in een nieuwe bomenrij, nieuwe openbare verlichting en zitgele genheden. Ook wordt van de gele genheid gebruik gemaakt om een riool aan te leggen tussen de Goe se Korenmarkt en de Nieuwe Poortstraat. Het plan zal in gedeelten worden uitgevoerd. De asfaltweg, de par- Op donderdag 13 oktober wordt om 20.00 uur in de trouwzaal van het stadhuis een informatie avond gehouden over het emanci patiebeleid dat door de gemeente Middelburg wordt gevoerd, nu en in de toekomst. Iedereen is welkom om deze avond te komen bijwonen. Als u opmerkingen heeft of aanbevelin gen over het gemeentelijk emanci patiebeleid, dan krijgt u hiervoor de gelegenheid. Na deze gedachtenwisseling staat het onderwerp "basiseducatie" centraal op de informatie-avond. Deze vorm van volwassenenon derwijs is met name ook voor vrouwen van belang. Na een toe lichting op het programma basise- 17 SEPTEMBER 1988 Op zaterdag 17 september wordt voor de tweede maal een "Open Monumentendag" gehouden. In vierhonderd gemeenten in Neder land worden de deuren van dui zenden monumenten gratis open gesteld voor publiek. Het doel van deze dag is om iedereen de ge legenheid te geven de vertrouwde monumenten, waar men dagelijks langsloopt, ook eens van binnen te bekijken. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de wit/zwart/gele Open Monumentendag-vlag. In Mid delburg zijn van 10.00 tot 17.00 uur de volgende gebouwen geopend: - de watertoren aan de Zuid singel; - Le Baron Chassé aan de Gortstraat; - Huis de Sprenck (kantoor Di rectie Volkshuisvesting) aan de Seissingel; - het Zeeuws Museum; - het Abdijcomplex (alleen rondleidingen); - de Kloveniersdoelen; - de Oostkerk; - de Engelse kerk aan de Boden plaats; - de arrondisementsrechtbank aan het Hofplein (alleen tus sen 13.00 en 15.00 uur); - het Stadhuis (alleen rondlei dingen tussen 10.00 en 12.30 uur). De Seismolen op het Seisblok- werk is niet toegankelijk maar wel zullen die dag de wieken draaien. De VVV-Middelburg aan de Markt geeft op 17 september aan alle belangstellenden de benodig de informatie en hier is een gratis route voor een stadswandeling verkrijgbaar. Bij de VVV, bij alle opengestelde gebouwen en bij bu reau Voorlichting van de gemeen te ligt ook een speciale Open Monumentendag-krant klaar en een boekje met tekeningen, fo to's, vragen en opdrachten voor de jeugd. Kloveniersdoelen. ducatie 1988/1989 wordt een in Zeeland opgenomen videofilm vertoond. Voorzitter is deze avond de coördinerend-wethouder voor emancipatiezaken de heer M. Vinke en er zijn leden van de ambtelijke coördinatiegroep vrouwenemancipatiebeleid aan wezig. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer Wisse, afdeling welzijnszaken, te lefoon 26251. Bij bureau Voorlichting ligt een samenvattend verslag van de op 17 juni 1988 gehouden vergade ring van de ambtelijke coördina tiegroep Vrouwenemancipatie ter inzage. Regelmatig wordt geconstateerd, dat het huisvuil veel eerder dan is toegestaan op de stoep staat. Met nadruk wijzen wij er daarom op, dat het aan te bieden huisvuil niet eerder dan om 7.00 uur 's morgens op de ophaaldag buiten mag staan. Degene, die het huisvuil toch eer der buiten zet, is strafbaar vol gens de Afvalstoffenverordening Middelburg, en veroorzaakt grote overlast: de zakken en dozen staan in de weg, ze gaan stinken en worden door katten of ratten opengescheurd. keerhaven en het trottoir langs de huizen tussen de Goese Koren markt en de Nieuwe Poortstraat zullen begin 1989 worden aange legd. Het inrichten van de zöne tussen de rijweg en het water zal plaats vinden zodra de bouw van woningen op het Vitrite-terrein voor een deel gereed is. Het gedeelte tussen de Stati onsstraat en de Goese Koren markt kan pas worden aangepakt als het busstation van de ZWN is verplaatst. Wanneer dat zal ge beuren is nu nog niet bekend. V^p 15 september tot en met 12 oktober 1988 ligt het plan ter in zage bij het bureau Voorlichting van de gemeente (Stadhuisstraat 2), dat geopend is van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Tijdens genoemde periode kunt u op het plan inspreken door middel van een speciaal formu lier, verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. Ook kan op verzoek een informa tiespreekuur worden belegd, waarop u gedurende 10 minuten gelegenheid krijgt uw eventuele Gezicht op loskade. vragen te stellen aan de behande lende ambtenaren. Dit spreekuur, waarvoor u zich bij het bureau Voorlichting kunt opgeven, is voorlopig gepland op dinsdag 27 september vanaf 16.00 uur in de ondertrouwkamer van het stad huis, Stadhuisstraat 2. De Wet Geluidhinder heeft tot doel geluidhinder voor "geluidge voelige bestemmingen" terug te dringen tot een aanvaardbaar niveau. Onder "geluidgevoelige bestem mingen" verstaat de wet o.m. wo ningen, scholen, medische inrich tingen en sociaal-culturele voor zieningen. Hiervoor geldt een maximum geluidniveau aan de voorgevel van 50 dB(A). Wanneer de geluidwaarden worden over schreden, dan is in beginsel nieuwbouw voor een geluidgevoe lige bestemming uitgesloten, evenals het verbouwen van een bestaand pand voor een dergelij ke bestemming. Gedeputeerde Staten kunnen evenwel een hogere geluidbe lasting toestaan indien de voorzie ningen, die nodig zijn voor het verminderen van het verkeersla waai, niet of niet in voldoende mate getroffen kunnen worden; of wanneer de uitvoering van die voorzieningen bezwaarlijk is uit stedebouwkundige, verkeerskun dige, cultuurhistorische of finan ciële overwegingen. Langs de doorgaande verkeers- routes is er in de binnenstad spra ke van overschrijding van geluid waarden voor geluidgevoelige bestemmingen door het ver keerslawaai. Om verschillende re denen is het niet mogelijk het ver keerslawaai langs deze routes te verlagen tot de voorkeurswaarden van 50 dB(A). In het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor de bin nenstad worden de bestemmingen van panden en percelen vastge legd. In verband met de verrui ming van de bestemmingsmoge lijkheden per perceel/pand t.b.v. nieuwe geluidgevoelige bestem mingen wordt aan Gedeputeerde Staten van Zeeland gevraagd de grenswaarde voor de geluidbe lasting van de voorgevels van de in het verzoek genoemde panden te verhogen. De verhoging van de grenswaarden is alleen van belang voor eventuele nieuwe geluidge voelige bestemmingen en heeft geen invloed op de voortzetting van het bestaande feitelijke ge bruik van gebouwen. Indien geen hogere grenswaarden zouden worden gevraagd dan zou dit tot gevolg hebben dat nieuwe geluid gevoelige bestemmingen in het bestemmingsplan moeten worden uitgesloten. In het ter Secretarie ter visie lig gend ontwerp-verzoek aan Gede puteerde Staten zijn de percelen, die voor een hogere grenswaarde worden voorgedragen, de motive ring van het verzoek en de nieuwe grenswaarde van de geluidbe lasting vermeld. Voor de goede orde: De ter visie legging van het ontwerp-verzoek heeft een infor matief karakter. De reacties wor den opgenomen in een inspraak rapport en ter kennis gebracht van Gedeputeerde Staten, die bij hun beslissing de ingebrachte reacties in beschouwing zullen ne men. Eventuele bezwaren tegen de bestemming van panden/per celen kunnen t.z.t. aanhangig worden gemaakt bij de inspraak- en vaststellings-procedures van het ontwerp-bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht; hierover volgt een afzonderlijke pu- blikatie. De openbare bekendmaking luidt als volgt: Verzoek vaststelling hogere grens waarde Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het indienen van een verzoek tot vaststelling van een hogere grens waarde ingevolge de Wet Geluid hinder ten behoeve van: Brakstraat 1 t/m 13; Breestraat 68, 70, 73, 74, 75, 76, 79, 81, 83; Dam 17-21 oneven, 23-49 oneven, 51-57, 59, 61, 63-69, 71 t/m 81 (oneven); Damplein 37; Herengracht 2-10, 106-118; Klein Vlaanderen 27, 29, tussen 48 en 60, en 93-103; Koepoortstraat 20, 25 en 27; Kousteensedijk 2-10; Molenwater 9, 21, 33-41, 63, 69, 77-81, 93, 95 en 125; Molenwater 1-7, 23-31, 43-45, 61, 65-67, 71-75, 83-91, 105-123 en 127-137; Nederstraat 16 t/m 37; Noordpoortplein 2, 3; Noordpoortstraat 2-8 even; Noordweg 3 en 5; Punt 1 t/m 13; Rotterdamsekaai 1, 5, 7, 9, 11, 13, 59-63 en 69; Schuitvlotstraat 1, 2 en 4; Seisweg 13; Stationsstraat 1-7, oneven, 8-14 even en 15-18; Veersesingel 90; Veerseweg 5-7 en 12; Verwerijstraat 1; Volderijlaagte 1-9 oneven, 25 en 29; Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken ligt ingaande 19 september 1988 ge durende een maand ter inzage in het stadhuis op de afdeling Alge mene Zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder ten aanzien van het ontwerp-verzoek schriftelijk op merkingen maken bij burgemees ter en wethouders. Op 4 oktober 1988 om 16.00 uur zal in het stadhuis te Middelburg een openbare zitting worden ge houden tijdens welke een ieder in de gelegenheid zal zijn tot het ma ken van opmerkingen ten aanzien van het voornoemde ontwerp van het verzoek. Om organisatorische redenen dient een ieder, die deze hoorzitting wenst bij te wonen, zich daarvoor uiterlijk 3 oktober 1988 aan te melden (tel: 01180 - 26251, toestel 342). Bestuurscommissie Culturele Za ken vergadert donderdag 15 sep tember om 15.45 uur in de ma quettekamer van het stadhuis. Commissie Onderwijs vergadert maandag 19 september. Deze bij eenkomst wordt gehouden in de B. en W.-kamer van het stadhuis en begint om 16.00 uur. Diezelfde dag vergadert de com missie Gemeentewerken, even eens in de B. en W.-kamer van het stadhuis. De aanvang is dan om 19.30 uur. Commissie Financiële Zaken ver gadert dinsdag 20 september om 16.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Ook de commissie Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening, Mi lieubeheer vergadert op dinsdag 20 september om 19.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Woensdag 21 september verga dert de bestuurscommissie Wel zijn. De vergadering wordt ge houden in het pand aan de Stad huisstraat 2 en begint om 16.00 uur. De bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. De agenda's en an dere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting en de com missiesecretaris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commis siesecretaris, telefoon 26251. In het zwembad Poelendaele wor den partikuliere zwemlessen gege ven aan kinderen vanaf vijf jaar voor de diploma's A en B en zwemvaardigheid I, II en III. De zwemlessen vinden 's ochtends en 's avonds plaats. Voor och tenduren bestaat geen of een kor te wachtlijst, terwijl voor de les sen in de avonduren een wachttijd bestaat van 4 tot 6 maanden. De ochtendlessen worden gegeven op iedere doordeweekse dag van 7.00 tot 8.00 uur en op zaterdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. De avondlessen worden gegeven van 16.30 tot 18.30 uur. Elke zwemles duurt een half uur, twee maal per week, steeds in een combinatie van maandag/don derdag, dinsdag/vrijdag en woensdag/zaterdag. De kosten bedragen 30,30 per maand. Tijdens de schoolvakan ties, die langer duren dan een week, worden geen zwemlessen gegeven. De partikuliere zwemles sen worden in "niveaugroepen" gegeven zoveel mogelijk door de twee instructeurs van het zwem bad. Eens in de twee maanden kunnen de ouders een openbare zwemles meemaken. Aanmelden voor partikuliere zwemles kan via een formulier, dat verkrijgbaar is aan de kassa van het zwembad. Voor inlichtin gen kunt u het volgende telefoon nummer bellen: 01180-26451. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne; maken bekend dat zij de door hen op 29 april 1968 aan Vroom Dreesmann te Middelburg verleende vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een grootwinkelbedrijf op het perceel Lange Delft 31a te Middelburg hebben gewijzigd. Deze wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voor schriften zijn verbonden, onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 14 oktober 1988 ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden ver zocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 14 oktober 1988 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 29 augustus 1988 het bestemmingsplan Reijershove III heeft vastgesteld. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, gelegen tussen de Oude Vlissingseweg/Statenlaan, Reijersweg, Weer haan, Torentrans en Spinhuisweg. Het vastgestelde bestem mingsplan ligt met ingang van vrijdag 16 september 1 988 gedu rende één maand ter inzage bij de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Aangezien voor de vaststelling van het plan geen bezwaren zijn ingediend bij de gemeenteraad, kan tegen de vaststelling geen bezwaar worden aangetekend. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het perceel Arnelaan 3 aangeduid par keervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlcihting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1988 | | pagina 5