'Voor hetzelfde geld hadden we op een bankje moeten overnachten' Meer banket in grotere winkel Leer haute couture binnen handbereik Autoshow in de Zeelandhallen 'Wij zijn een aanvulling op de bestaande boekhandels' Scarpidoe met mode voor mollige vrouw De Visser kreeg Zilveren Kaasschaaf Wat en waar in het Vlissingen van 1924 ZWN LOODSTE (TE LATE) DAMES VEILIG THUIS Technische Unie geopend Olifant bij opening nieuwe PTT-Telewinkel Nors Cinerent speelt in op Olympische Spelen Expositie van 40-jarige KMTP in Veldzicht BOEKHANDEL AKO IN MIDDELBURG BAKKERIJ VAN DE KETTERIJ VERBOUWD Slager Verboom met goud onderscheiden voor worst MODESHOW WILMA DE GRAAF DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 september 1988 Dat hadden ze nog nooit meegemaakt, die ZWN- verkeersleiders in Zierikzee. "Meestal krijgen we alleen klachten", bromde Piet Hailema. En daar stonden ineens twee charmante dames voor hem met een bedankje in de vorm van een bloemstukje. "Logisch", vonden Martine Hamers-Kuit uit Vlissingen en haar zusje Willy Gerber-Kuit uit Middelburg. "Want voor hetzelfde geld hadden we er gens op een bankje moeten overnachten." Hun relaas: "We vertrokken 's morgens uit Middelburg met lijn 104 naar Spijkenisse". Hun doel: een dagje winkelen in Rot terdam en een ziekenhuisbezoek in Dijkzigt. "De chauffeur had ons 's morgens verteld dat we rond kwart voor negen de laat ste bus konden pakken". Dus namen ze zich alle tijd. "Maar die laatste bus reed maar tot Ouddorp". Goede raad was duur. "We heb ben als ZWN de service hoog in het vaandel staan", benadrukt Piet Hailema. "De verkeerslei ders hebben de taak om de bus sen op tijd te laten rijden en aan sluitingen vlekkeloos te laten verlopen". Dat houdt dus niet in dat passagiers die de dienstre geling verkeerd lezen moeten worden geholpen. Met alle recht had de kreet 'eigen schuld dikke bult', kunnen worden gebruikt. "Dat doe je dus niet", aldus Hai lema. "en het is bovendien leuk om dit soort klussen tot tevre denheid te klaren". "De chauffeurs waren stuk voor stuk aardig", vertellen de beide dames. "Meestal hoor je dat die mensen nors en onverschillig zijn. We hebben dus nu andere ervaringen". De chauffeur in Spijkenisse nam die dinsdaga vond onmiddellijk contact op met de verkeersleiding in Zierik zee. Hij vroeg advies aan de dienstdoend verkeersleider Hai lema. "In Stellendam zijn we uit gestapt. Daar stond de lijndienst naar Oude Tonge klaar. Van Oude Tonge gingen we naar Zie rikzee en van Zierikzee naar Co- Cinerent is naar aanleiding van de Olympische Zomerspelen een actie begonnen voor videofilm liefhebbers. Alle klanten krijgen een voordeelpas en bij de huur van een film wordt daar een stempel ingezet. De volle kaart geeft recht op een gratis film. Verder kan ook nog een sweater worden gewonnen. Aan de hand van een vragenlijst en een originele slagzin wordt bepaald wie zo'n sweater krijgt. Omdat de afdeling Walcheren van de KMTP (Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkun de) veertig jaar bestaat is een aantal speciale activiteiten ge organiseerd. In het jubileum nummer van het afdelingsblad wordt uitvoerig stilgestaan bij deze mijlpaal. Zo is er een inter view met het oudste lid in opge nomen en de groei van het le dental (50 naar 580) wordt toe gelicht. Aanstaande zaterdag (17 sep tember) houdt de KMTP een ten toonstelling in kwekerij Veld zicht aan de Oude Vlissingse- weg in Middelburg. Om half elf gaan de deuren open voor het publiek en rond 17 uur is het af gelopen. Tussen 14 en 15 uur is er een tentoonstelling van schoolflora waarbij kinderen kunnen tonen wat ze allemaal hebben bereikt. lijnsplaat. Vandaar kregen we een bus naar Kamperland, het eindstation. Maar de chauffeur nam ons in de lege bus mee naar Middelburg. Hij moest er de bus stallen voor de nacht". Om kwart voor twaalf stapten de zusjes in hun auto op het Hof van Tange. "Maar een uurtje la ter dan waar we op hadden ge rekend. We waren zo van streek, dat we gewoon vergaten om de mensen te bedanken. Dus doen we dat nu met dit bloemstukje". "Niemand geloofde me dat mensen met bloemen kwa men", zegt de verraste Hailema. "Het is voor mij vanzelfspre kend dat de mensen worden ge holpen". Komt dat doordat het streekvervoer meer zijn eigen boontjes moet doppen nu de subsidiekraan is gesmoord? Hai lema: "Het is inderdaad jaren zo Piet Hailema krijgt bloemen van de dames die hij a/s verkeersleider veilig thuisloodste. geweest dat het geld er toch wel kwam. Dus kon men bij het Streekvervoer wat makkelijker achterover leunen". Hij voegt er echter onmiddellijk aan toe: "De ZWN is echter altijd enorm servi- cegevoelig geweest". De dames kunnen dat niet tegenspreken. Hun dagje Rotterdam ontaardde weliswaar in een zwerftocht Zeeland, maar dankzij de ZWN kwamen ze op tijd thuis. 15, 16 en 17 september zijn de Goese Zeelandhallen het decor voor een groots opgezette au toshow georganiseerd door het Vlissingse Auto Poppe en zijn Goese collega Van Strien. De malaise in de handel in occasi ons is de reden geweest om de show op te zetten. Beide auto handelaren proberen tijdens de show een groot deel van hun voorraad gebruikte auto's te verkopen. "De 1 50 auto's die wij daar zet ten zijn allemaal eerste klas oc casions. Ongekende voordelen, zoals uitgestelde betaling, aan trekkelijke korting, één jaar ga rantie en bij aankoop boven een bepaald bedrag minimaal 1 500 gulden terug voor een oude auto, moeten een aantal poten tiële kopers over de streep trek ken". Zegt de heer De Buck, be drijfsleider van Auto Poppe. Auto Poppe heeft al eerder een show georganiseerd, dat was in hun eigen showroom, en die show was een succes. De ver wachtingen voor de komende show zijn dan ook hoog gespan- Albert Heijn drie dagen in teken van Engeland Drie dagen staan de Albert Heijn-vestigingen in het teken van Engeland. Van 15 tot en met 17 september worden de culinaire mogelijkheden uit dit overzeese buurland toegelicht. De drink- en eetgewoonten in Groot Brittannië wijken af van de Nederlandse gewoonten. Dat wil het winkelbedrijf laten zien. Van ontbijt met spek en eieren tot en met de traditionele teati- me rond 16 uur. Na een forse uitverkoop en een grondige opknapbeurt van het pand is de vestiging van boek handel AKO aan de Lange Delft in Middelburg sinds vorige week donderdag definitief een feit. De opening van deze win kel betekent volgens eigenaar Fred Reiber het begin van een ware AKO-invasie in Zeeland. Reiber is directeur van Vierkant Drukkerij in Bergen op Zoom. Hij runt de boekhandel in Middel burg op franchise-basis. "Wij hebben als drukkerij/uitgeverij onze kranten verkocht om ons helemaal op de boeken-branche in het zuidwesten van het land toe te leggen", vertelt hij. "We zijn begonnen in Roosendaal, daar is nu dus Middelburg bijge komen en binnenkort openen we nog een AKO-boekhandel in Goes en in Noord-Brabant. De komende jaren volgen er meer". Over heel Nederland verspreid zijn er op dit moment zo'n tach tig AKO-boekhandels - even eens op franchise-basis - te vinden. AKO nam eind mei boekhandel Bruna over. "Als een boekhan del als Bruna er mee stopt, wil dat nog niet zeggen dat er in Middelburg geen ruimte is voor een zaak met hetzelfde assorti ment", meent Reiber. "De Mid delburgers vormen een uitste kend leespubliek, vooral op lite rair gebied. AKO is een actuele boekenzaak, gericht op impuls aankopen. Hoewel we een uit gebreid assortiment hebben, is het niet te vergelijken met het diepte-assortiment van de ge vestigde boekhandels. We zien die boekhandels dan ook niet als concurrentie. We vullen elkaar aan". Naast boeken verkoopt AKO ook een enorme hoeveelheid tijdschriften. "We zijn aangeslo ten bij de Nederlandse Vereni ging Lectuur Bedrijven, de Boekhandel AKO grootste importeur van buiten landse kranten en tijdschriften", zegt Fred Reiber. "Daardoor hebben we de beschikking over meer dan drieduizend titels". Poppen maken - Wie nog voor Sinterklaas het Vrije School pop pen maken onder de knie wil krijgen, kan terecht op een cur sus van tien donderdagmorgens in Oostkapelle. De poppen wor den van natuurlijke materialen gemaakt en zijn bedoeld voor baby's en basisschoolkinderen. De cursus begint op 29 septem ber. Opgave uiterlijk op 24 sep tember bij Bibi Witteveen, tele foon 01189 - 2441. Scarpidoe damesmode uit Mid delburg toonde vorige week vrijdag de nieuwe najaarscoilec- tie in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal. In de collectie lag de nadruk op de klassieke truien. Uiteraard in de mode kleuren zwart, paars en mos groen, maar ook in zandkleuren, rood, fuchsia, marine en maïs- geel. Voor vrouwen met de gro tere maten lanceerde Scarpidoe het merk Big is Beautiful. "Vrouwen konden vroeger voor kleding in de maten 40 tot en met 52 in bijna geen enkele mo dezaak terecht", licht Huub Kemper van Scarpidoe toe. "We verwachten veel van dit merk, want, laten we wel wezen, de mensen zijn forser dan dertig jaar geleden. De ideale maten is iets wat ons is opgelegd door de ontwerpers van de haute coutu re. En we zijn er nog ingetrapt ook. We hebben daarom alle Een model van Scarpidoe vertrouwen in ons grote-maten- assortiment". Bijou Lederwaren uit Middelburg verzorgde de tassen, Haarstijl Studio Roland uit dezelfde plaats de kapsels. Will van Son praatte de show aan elkaar. De overhandiging van de sleutel door de heer Cop pool se aan de heer Bayings van TU. Precies zes maanden na het slaan van de eerste paal is vori ge week vrijdag (9 september) het nieuwe pand van de Techni sche Unie in Middelburg offi cieel geopend. De druk bezoch te receptie gaf de genodigden de gelegenheid om een kijkje in het bedrijf te nemen. De heer J. Venings, van de afdeling publi citeit: "Het nieuwe systeem van verkopen in dit pand is voor de professionele afnemer een groot voordeel. Hij hoeft niet meer aan de balie te gaan vra gen wat hij wil hebben. Nu loopt hij de winkel binnen. maakt zijn keuze en besteld dat of laat het bezorgen". De TU levert binnen 24 uur uit zo'n 40.000 verschillende arti kelen. Electrotechnisch mate riaal, consumenten artikelen (strijkijzers en dergelijke), sani tair en centrale verwarming ma ken het grootste deel van het as sortiment uit. Volgend jaar komt daar ook nog anti-inbraak- en bewakingsapparatuur bij. Met de uitreiking van een bron zen sleutel door de heer Cop- poolse (directeur van de TU) aan de heer F. Rayings (Manager van de TU in Middelburg) was de opening een feit. De nieuwe PTT-Telewinkel aan de Middelburgse Lange Delft, de Primafoon, opent vandaag (woensdag) om 16 uur de deu ren. Voor de opening komt een echte olifant opdraven. Ook de rest van de week wordt er feest gevierd. De Primafoon is donderdag van af 10 uur voor het publiek ge opend. Een standwerker pro beert die dag telefoontoestellen aan de man of vrouw te bren gen. 's Avonds is er een swin gende band. Vrijdag staat er in de winkel een kist met oude te lefoontoestellen. Wie het juiste aantal raadt en een slagzin af maakt, maakt kans op een gra tis abonnement voor een jaar of één van de andere prijzen. Za terdag vrolijken enkele bands die aan het muziekfestival mee doen de Telewinkel op. Het PTT-promotieteam deelt tijdens de feestdagen allerlei attenties uit. nen. De show begint donderdag 1 5 september or. 14 uur tot 22 uur. Vrijdag van 10 tot 22 uur en de laatste dag (zaterdag) be gint om 10 uur en duurt tot vijf uur 's middags. Miranda en Jacques van de Ketterij in hun vernieuwde brood- en banketwinkel. Bakkerij Van de Ketterij aan de Vlissingse Scheldestraat is ver bouwd. Na twee en een halve week klop-, timmer- en zaag- werk mag het resultaat er zijn. De winkel is niet alleen groter geworden, ook het bruin werd vervangen door lichtroze, een persoonlijke voorkeur. "We zijn blij met de veranderin gen", zegt Miranda van de Ket terij, die slijtage als een van de redenen voor de verbouwing aanvoert. Daarbij kwam dat de winkelruimte te klein werd om aan de grote vraag naar banket te kunnen voldoen. Door de ver bouwing zullen er in de toe komst nog meer lekkernijen in de winkel te koop zijn. "We heb ben de winkel groter gemaakt door er een paar muren uit te breken", zegt Jacques van de Ketterij. "Een hele klus, maar we zijn nog niet klaar. Op dit moment zijn we bezig met de vergroting van de bakkerij". Slager Verboom in Vlissingen kreeg afgelopen maandag uit handen van Cees Schilperoort een gouden onderscheiding voor zijn rookworst fijn, ge kookte worst, leverworst, boe- renleverworst, hausmacher, ge rookte ham en droge worst (boerenmetworst). De erken ning kreeg de Vlissinger van het IAS, het instituut voor ambach telijke slagersprodukten. Ver booms winkel staat in de Schel destraat. De erkenning geldt één jaar. Het IAS keurt in ons land de meest verkochte vleeswaren, waaron der de bekerronde van slager J. Verboom. Wanneer de erken ning wordt verstrekt, hebben drie keuringen plaatsgevonden. Een keer wordt onaangekondigd gekeurd en één keer wordt een steekproef genomen. In Nederland maken nog zo on geveer 3600 slagers hun eigen worst. Het IAS geeft de moge lijkheid om de produkten objec tief te beoordelen. Het belang rijkste uitgangspunt bij de keu ring is het tegemoetkomen aan de smaak en de behoeften van de klant. Overigens behoudt het produkt een authentieke smaak. Dat komt door het ambachtelijke karakter. Kaas Unie-directeur Bikker overhandigt de Zilveren Kaas schaaf aan mevrouw De Visser. Onder het motto "Tip voor fijn proevers" startte de Nederland se Kaas Unie pas geleden haar najaarscampagne. De campag ne is bedoeld om een bepaalde kaassoort in een bepaalde pe riode onder de aandacht van een breed publiek te brengen. De kaasdetailist die dat op de beste manier doet komt in aan merking voor de Zilveren Kaas schaaf. De heer P. de Visser uit Oostka pelle viel zo'n kaasschaaf ten deel. De heer Bikker (Directeur van de Kaas Unie): "De manier waarop deze mensen met de klant omgaan en de manier waarop zij voorlichting geven aan de consument is uitstekend. Door middel van een zogenaam de 'Mysterymen' die een on schuldige klant speelde werd de bekwaamheid van het personeel en de eigenaar (in dit geval de heer De Visser) onderzocht." Uit handen van de Kaas Unie di recteur nam mevrouw De Visser de Kaasschaaf in ontvangst waarvan alle personeelsleden een zilveren broche met het op schrift "Uniekaas, kaasspecia list" kregen. In Nederland zijn zeven kaasdetaillisten onder scheiden met de Zilveren Kaas schaaf. Deze foto's kreeg de gepensio neerde Middelburger J. Wiegel uit een nalatenschap van zijn zwager, de vroegere eigenaar van boekhandel Fanoy. Maar wat er nou precies op staat, weet hij niet. Wat voor hem wel vaststaat is dat het om een brand gaat in 1924 in Vlissin gen. "Brand in het oude stati on", hoorde hij van ahderen. Hij twijfelt, maar wil dolgraag we ten om welke brand het nou echt gaat. Wie weet wat en waar in het Vlissingen van 1924 zoals op deze foto staat, kan schrijven naar de redactie, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Dat haute couture, exclusiviteit en schappelijke prijzen dank zij eigen creativiteit zeer goed mo gelijk zijn, was donderdagavond goed te merken op de mode show van Wilma de Graaf in de Couburg in Koudekerke. De Graaf, docente 'werken met leer', hield die avond een show van haar eigen collectie. Als ex traatje lieten haar cursisten zien wat zij zoal in de praktijk hadden opgedaan op het gebied van le deren kleding maken. Als dan een bomvolle zaal en daverende ovaties graadmeters zijn voor het slagen van een dergelijke show dan zitten zowel Wilma de Graaf als de cursisten goed: cum laude geslaagd. Wat duidelijk opviel tijdens die ruim twee uur durende show was het tijdloze dat leer biedt. Niets te maken met de seizoe nen. Suède, nappa of zeemleer. Of het nu winter is of zomer, of het nu 1988 of 1989 is, het maakt niets uit. Tijdloos. Van chique tot sportief en van westernlook tot de luchtvaart met de 'antieke vliegerjacks'. Opmerkelijk was overigens dat het gros van de modellen (uiter aard allemaal naar eigen ont werp van zowel Wilma als haar cursisten) uit restanten leer wa ren vervaardigd. Juist daardoor ontstaat een geraffineerde belij ning wat voor verrassend aardi ge effecten kan zorgen. In de sportieve sfeer zijn vooral de baseball-jacks, en de vlieger jacks 'in'. Het een gemaakt van soepel leer en het ander van ge ruwd leer. In de categorie 'trui- en/blousons' blijkt het 'Wybert' effect steeds weer verrassend en bij uitstek geschikt om met restanten leer te experimente ren. En dat leer niet alleen maar geschikt is om er een rok, blou- son of jas van te maken liet een der cursisten zien. Een complete jurk in zachte pasteltinten en wederom voornamelijk uit restanten. Tussen de diverse onderdelen door toonde Wil Versluys een collectie truien. Een prima show dus. Niet alleen doordat elk mo del op zich weer een verrassing was, maar ook omdat Wilma en de haren eens lieten zien dat haute couture in leer en exclusi viteit met een beetje handigheid binnen ieders handbereik liggen.

de Faam | 1988 | | pagina 19