HEBBEN UW OREN HULP NODIG? CURSUS CAFÉBEDRIJF f 295; boortoestellen METEEN HOORTOESTEL VAN SCHOONENBERG HOORT U ER WEER HELEMAAL BIJ In overleg met uw oorarts krijgt u elk merk hoortoestel vrijblijvend op proef. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs 076 - 710078. Woensdag 14 september 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER EHBO - Ook dit seizoen start de EHBO afdeling Vlissingen een cursus voor beginners, namelijk op 26 september in het leslokaal aan de Lelienlaan 1 in Vlissin gen. Informatie over de cursus is te verkrijgen bij D. Gillissen, tel. 01184-17967. Friedensstimme - Wladimir Chailo uit Rusland is gastspreker op een regionale bijeenkomst van de Stichting Friedensstime Nederland op zaterdag 17 sep tember in de Zuiderkerk in Mid delburg. Chailo mocht vorig jaar, na jaren in een psychiatrische in richting te hebben gezeten van wege zijn werk voor de christe lijke gemeenten, Rusland verla ten met een groot deel van zijn gezin. De Zuiderkerk is te vinden op Schoutstraat 1 en de bijeen- komst begint om 14.30 uur. Stichting Opbouwwerk - De Erasmus Universiteit in Rotter dam heeft het Bijzonder Hoogle raarschap "in de Wetenschap pelijke Grondslag van het Op bouwwerk" toegelaten. De .Stichting Opbouwwerk Vlissin gen is daar blij mee en heeft daarom een symbolisch bedrag overgemaakt naar de Gradus Hendriks-stichting die met deze grondslag aan het werk is gegaan. Kwalleballentoernooi - Lekker ruig rugby spelen, maar dan met een kwallebal in plaats van een rugby-eitje. Dat kan op zaterdag 24 september. Dan wordt het eerste kwalleballentoernooi ge houden. Zowel dames als heren kunnen meedoen. Opgave van de teams (3 spelers en 2 wis selspelers) moet gebeuren voor woensdag 21 september bij ca fé Frapo's, tel. 01184-1 3310 of bij P.J. Mulder, tel. 01180-15041. De wedstrijden vinden plaats op twee velden op het strand voor het Strandhotel aan de boulevard van Vlissin gen. Tussen haakjes (Een kwal- lebal is een zandzak van 4 kilo). Postzegels - 60 Jaar Olympi sche Spelen op Nederlandse postzegels is het onderwerp van een serie pas uitgegeven postze gels. De serie bestaat uit 8 ze gels en is verkrijgbaar tot 1 5 ja nuari 1989 bij stadsposten die lid zijn van de LVPS. Voor verza melaars zijn er speciale First Day Covers verkrijgbaar. Voor meer informatie: R. Nihot, Uitgeverij Eminent BV, tel: 075-350926/173658. Transcendente Meditatie - ledereen, zelfs kinderen van 4-5 jaar, kunnen leren mediteren, 'het naar binnenkeren van de geest'. Het TM Centrum Zee land houdt woensdag 14 sep tember en donderdag 15 sep tember twee informatie avonden over deze techniek. Woensdag in het TM Centrum Zeeland, Kloetingseweg 5, 's Heer Abtskerke en donderdag in Gebouw De Schakel, Bach- tensteene 14, Middelburg. Beide keren begint het om 20 uur. UVV-Middelburg - Tweede hands kleding is er te koop op woensdag 21 en dinsdag 27 september. Woensdag wordt tussen 13.30 en 15.30 uur he renkleding verkocht. Kleding voor de verkoop kan worden in geleverd tussen 9.30 en 11.30 uur. De dameskleding gaat dins dag de 27e weg tussen 9.30 en 13.30. De kleding daarvoor kan op maandag de 26e ingeleverd worden tussen 14.00 en 17.00 uur. Alles in het gebouw van de Unie Van Vrijwilligers, Heren- gracht 52 in Middelburg. Beréacursus - Wie geïnteres seerd is in het fundament van het geloof zoals omschreven in Handelingen 6:1-2 kan mee doen aan de Beréacursus. Deze helpt de bijbel op dit punt te on derzoeken. De lessen worden gegeven op zes zaterdagen, eenmaal per maand, te beginnen op 24 september. Inlichtingen: Volle evangeliegemeente Beréa, Noorderbaan 94, Vlissingen, tel: 01184-66299. Ouders - De middag, georgani seerd door Ouders van een over leden Kind, is bedoeld om ouders, die een kind verloren, met elkaar in contact te bren gen. De heer Harrie Scholtze zal een lezing houden, getiteld "Rouwen is een werkwoord". De middag wordt gehouden op zaterdag 17 september in ge bouw Pro Rege, De Jongestraat 1 in Terneuzen en begint om 14 uur. Open Huis - Door de "Er is hoop"-campagne kreeg het In stituut voor Evangelisatie veel bekendheid. Dit Instituut heeft nu de Open Huis beweging gestart met de bedoeling om ge lovigen en niet-gelovigen nader tot elkaar te brengen en om zo het Evangelie te verkondigen. Over de beweging wordt op 21 september om 20 uur in het Del ta College in Middelburg een informatie-avond gehouden. Reijershove - De laatste sleutel van de 59 woningen die door het ABP in Reijershove zijn ge bouwd zal donderdag 15 sep tember worden uitgereikt. De heer R.J. Zweedijk en Mevrouw M.W.C. Verdaasdonk zullen de sleutel overhandigd krijgen door burgemeester C. Rutten van Middelburg. Wijkcomité Paauwenburg - De bewonersgroep Gerbran- dystraat wil dat de gemeente Vlissingen zo snel mogelijk be gint met de verbeterig van de Gerbrandystraat. Dit omdat de weg slecht is, er veel ongevallen op gebeuren en het er behoorlijk druk is. Donderdag 22 septem ber om 20 uur wordt er verga derd over de stand van zaken. De vergadering vindt plaats in het kantoor van de Stichting Op bouwwerk Vlissingen, Bad- huisstraat 104. Fiom-Zeeland Samen sta je sterk is de achterliggende ge dachte bij de start van een gespreksgroep voor mensen die na het verbreken van een relatie alleen voor de opvoeding van hun kin(eren) staan. De groep zal tien achtereenvolgende we ken bij elkaar komen. De eerste keer op dinsdag 11 oktober. Voor meer informatie: Fiom- Zeeland, 01180-27311. Kapasi - Alleenstaanden tot 45 jaar die hun vriendenkring willen uitbreiden kunnen terecht bij Vriendenkring Kapasi. Zij or ganiseert ook dit seizoen een aantal dans- en ontmoetingsa vonden. De eerste avond wordt gehouden in café-restaurant Slot Ostende in Goes. Het be gint om 21.30 uur en is op za- terdag 17 september. WJ-CNV Jongerenorganisa tie - Word je eigen baas is de eerste van een reeks cursussen die de Jongerenorganisatie WJ- CNV organiseert. De cursus vindt plaats van donderdaga vond 6 oktober tot en met zater dagmiddag 8 oktober in Westel- beers. Jongeren die zelfstandig willen gaan ondernemen kunnen zich hiervoor opgeven bij Moni que van de Wal 030-913670. Inlichtingen en de folder met daarin onder meer de andere cursussen kunnen opgevraagd worden bij Bert van Boggelen, 01100-20310. MAC- De Zeeuwen - Liefheb bers van auto- en/of motorrijden kunnen weer een aantal ritten gaan rijden. 17 september is er en LCC-rit, 1 oktober een puz- zelrit van MAC- De Bevelanden en 1 5 oktober is er een puzzelrit van MAC- De Zeeuwen. Infor matie over deze ritten is via de volgende telefoonnummers te verkrijgen; MAC- De Bevelanden 01100-16278, MAC- De Zeeu wen 01184-67301 en MAC- Scheldegouwen 01180-34371. Domburg - De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 20 september om 19.30 uur in het gemeentehuis. Aan de orde komt onder meer de vaststelling van het woningbouwprogram- ma 1989 tot en met 1993. Kledingbeurs - De peu terspeelzaal van Vrouwenpol der, Ons Polderhuisje, houdt za terdag 17 september een kle dingbeurs en een rommelmarkt. De beurs is geopend van 9.30 tot 1 5.30 uur. De speelzaal is te vinden aan de Oranje Nas- saulaan. Veere - Als het aan b. en w. van Veere ligt, zijn binnenkort ook de kruispunten van de Ko ningin Emmaweg en de hoek Le- pelstraat/Huismanweg verlicht. Omdat hiervoor de vrijgekomen lichtmasten van de Torenstraat worden gebruikt, bespaart de gemeente bijna achtduizend gul den. B. en w. stellen de raad tij dens de vergadering op woens dag 21 september om 19.30 uur voor om een krediet van f 9.720,— beschikbaar te stel- len voor de overige kosten. Fietstocht - De bewoners van de Vlissingse wijk Papegaaien burg stappen elke dinsdagmor gen op de fiets voor een tocht van 1 5 tot 25 of van 35 tot 45 kilometer. De fietsers vertrekken om 9 uur bij het mededelingen bord aan de Flamingoweg. Deel nemers aan de korte tocht zijn rond 11.30 uur weer thuis. De andere tocht neemt een uurtje meer in beslag. Opgave vooraf is niet nodig. Wonen voor Ouderen - De Stichting Bouwwinkel Zeeland rekent voor de begeleiding van de technische commissie van de werkgroep Wonen voor Oude ren f 2.796, De Werkgroep stelt voor om accoord te gaan met deze offerte, als de ge meente Vlissingen tenminste subsidie wil verlenen. Dit is een van de punten die op de verga dering van woensdag 21 sep tember in het kantoor van de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen aan de Badhuisstraat aan de orde komt. De vergadering be- gint om 10.30 uur. Jeu de boules - Het eerste Zeeuwse jeu de boules toernooi voor invalide sporters vindt plaats op zaterdag 17 septem ber op het terrein van verpleeg tehuis Der Boede. Aan het toer nooi, dat om 13 uur begint, doen de volgende verenigingen mee: Omni Sportvereniging uit Rotterdam, Invalide Sportvereni ging uit Ridderkerk, Activiteiten Centrum Goes, Boules de La Mer uit Katwijk en Boules Ple zant uit Koudekerke. Voor dit toernooi zijn de officiële spelre gels aangepast. Er wordt gespeeld in categorieën voor spelers met een goede, een min der goede en spelers zonder handfunctie. De inschrijving is om 12 uur, de prijsuitreiking om 16.30 uur. Blijf van m'n lijf - In 1987 kwamen honderd vrouwen en honderd vierendertig kinderen naar Blijf van m'n Lijf Zeeland, zo staat in het jaarverslag van de stichting. Zevenennegentig vrouwen en hondernegenentwintig kinderen werden in datzelfde jaar uitge schreven. Zevenenvijftig vrou wen waren afkomstig uit Zee land. Gemiddeld bleven de vrou wen 18.5 dag bij Blijf van m'n Lijf. De kinderen bleven langer: 23 dagen. Van de honderd vrou wen gingen er twintig weer te- rug naar huis. Stoomtram - De Stoomtram Goes-Borsele houdt op zaterdag 17 en zondag 18 september open huis. Bezoekers kunnen een ritje maken in de SGB- trams. Daarnaast vervoert een Zwitserse postautobus uit 1950 op zaterdag passagiers van de Grote Markt in Goes naar het SGB-terrein en op zondag van station 's Gravenpolder naar de schaapskooi in Nisse. Verder ko men er de smalspoorstoomloco motief nr. 1 Marijnke uit Kat wijk, de stoomwals Bakewell, die na achtentwintig jaar stilstaan weer rijdt en een Fowler-stoomtractor uit 1930. Zaterdag pronkt er op het terrein van 1 3 tot 14 en na 16 uur een aantal old timers, zondag de monstreert de Stoomgroep West Zuiderpark uit Den Haag een 7 1/4" modelspoorbaan, waarop een echte stoomloco motief rijdt. Vredeswerk - In het kader van de Vredesweek en het tien-jarig bestaan van de IKV-Regiokern, is er op dinsdag 20 september een informatie-avond in De Poort bij de Nederlandse her vormde kerk in Domburg. De avond staat in het teken van het Conciliair Proces, dus over ge rechtigheid, vrede en behoud van de schepping. Op het pro gramma van de avond, die om 20 uur begint, staan onder meer een korte uitleg over het Concili air Proces door industriepastor Jan Scheffers, zang van een Moluks koor en een forum gesprek; Vogelruilbeurs - De maande lijkse ruil- en verkoopbeurs van de Vogelliefhebbers Vlissingen is op zaterdag 17 september in de Gerbrandystraat 46 te Vlis singen. Bezoekers kunnen er van 9.30 tot 12 uur vogels ko pen, verkopen of ruilen. Ook kunnen ze informatie krijgen over het houden en kweken van vogels. Volksfeest - Het bestuur van de Souburgse buurtvereniging Van Duijvenvoorde laat zich za terdag 17 september bekogelen met eieren. Tegen betaling uiter aard. Op het volksfeest, dat om 13 uur begint, kunnen verder Vlaamse volksspelen worden gespeeld. Ook is er een Rad van Avontuur en een optreden van Vlijt en Volharding plus. Het volksfeest wordt afgesloten met een dansavond met verloting. De dansavond begint om 20 uur. Rekreatiesport - Wijkvereni- ging Zanddijk-Veere lokt vanaf donderdag 22 september de al dan niet sportievelingen van Veere naar de gymnastiekzaal voor het wekelijkse uurtje sport en spel. Deelnemers kunnen van 20.45 tot 21.45 uur in de gym nastiekzaal aan de Frans Naere- boutstraat in Veere terecht. De leiding is in handen van rekrea- tiesportmedewerker Jaap Meijn- dert uit Middelburg. Jong talent - De vijftien-jarige Jeroen Braat exposeert zijn olie verfschilderijen, aquarellen en tekeningen in het Cultureel cen trum De Bewaereschole in Burgh-Haamstede. De speciali teit van Jeroen Braat is het schil deren van roofvogels en de val kerij. Om inspiratie op te doen loopt hij vaak mee met de Haamsteedse valkenier Theo de Kuiper. Ook legt Braat zich toe op surrealistisch schilderen. De expositie duurt van 1 7 septem ber tot en met 1 oktober. De Be- waerschole is dagelijks (behalve op zondag) van 13.30 tot 1 6.30 uur geopend. Paraplu - Speciaal voor hen die onvoldoende technishe ervaring hebben om kleine reparaties uit te voeren heeft het Vlissingse buurthuis De Paraplu samen met het Gilde een kortlopende klus- sencursus opgezet. Bij voldoen de belangstelling beginnen bin nenkort de cursussen Electro- techniek in huis en Eenvoudige autotechniek. Inlichtingen en opgave via 01184-65453. Op hetzelfde nummer kunnen deel nemers voor de cursus Patch work zich opgeven. De eerste bijeenkomst van deze cursus is op donderdag 1 5 september van 9.30 tot 11.30 uur. Fiom - Macht en onmacht, ge ven en ontvangen en ik en de ander. Dat zijn de onderwerpen die het Fiom-Zeeland behandelt op de drie thema-avonden voor vrouwen. De positie van vrou wen is, volgens het Fiom, nog steeds ongelijk aan die van man nen. De ongelijkheid, die zich uit in de huwelijksrelatie, op het werk, in de vriendenkring en op straat, kan aanleiding geven tot lichamelijke klachten. De bijeen komsten worden gehouden op de woensdagen 28 september, 5 oktober en 12 oktober. Wel licht wordt er aan de hand van de avonden een gespreksgroep opgezet. Informatie is verkrijg baar bij het Fiom, Varkensmarkt 1 te Middelburg, telefoon 01180-27311. Computerclub - De eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen van de Hobby Computer Club Zeeland is op maandag 19 sep tember in wijkcentrum Open Hof te Vlissingen. De avond wordt besteed aan kennismaking en onderlinge contacten. De aan vang is om 20 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Rood Wit - De bingo en het rad van avontuur van de supporters vereniging van vc Vlissingen, Rood-Wit, draaien vanaf vrijdag 16 september weer elke maand op volle toeren. De bingo-avond begint om 20 uur in het clubhuis van vc Vlissingen aan de Iris- laan. De toegang is gratis. Mosseltocht - De toerclub Walcheren stort zich zaterdag 17 september op de Mossel- tocht. De tocht van 135 kilome ter, die de deelnemers onder meer langs Yerseke voert, wordt achter voorrijders gereden. In schrijving vanaf 8.30 uur bij Ho tel Walcheren in Koudekerke. Nadere informatie bij het secre tariaat van de toerclub, telefoon 01180-16243. Scheldebuurt - Het Vlissingse buurthuis Scheldebuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat heeft donderdag 22 september een cursus-informatiedag. Van 10.30 tot 11.30 uur krijgen de bezoekers vrijblijvend informatie over de cursus Aerobic-Keep Fit. Bij deze cursus leren de deelne mers op muziek hun spieren te gebruiken en een goede li chaamshouding aan te nemen. De cursussen Poppen maken en Zelf kleding maken komen om 20 uur aan bod. De drie cursus sen nemen tien lessen in beslag. Bij voldoende belangstelling be- ginnen ze op 29 september. Chrohn Vereniging - Voor kin deren met de ziekte van Chron en Colitis Ulcerosa en hun ouders is er zaterdag 17 sep tember een jeugdmiddag in het Sophia Kinderziekenhuis, Gogel- weg 160 in Rotterdam. De mid dag is een initiatief van de afde lingen Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland van de Chrohn Vereniging Nederland. De jeugd middag begint om 13 uur met een ontvangst. Om 13.30 uur volgen er lezingen over het colo- scopie onderzoek bij darmziek ten, nieuwe onderzoekmetho des en ervaringen van patiënten. Ouders en kinderen kunnen daarna apart in groepen van ge dachten wisselen en vragen stellen. Opgave van deelnemers bij mevrouw L. Hellema-de Rij ke, Toutenburg 122, 3328 WN Dordrecht, telefoon 078-179637. Gevonden - Bij de gemeente politie te Vlissingen is in de pe riode van 1 tot 9 september 1988 het volgende aangegeven: bankbiljet, leesbril, flitser, arm bandje met inscriptie, 2 sleutels in etui, 1 sleutel aan label, 2 sleutels in etuim, 5 sleutels aan label, linnen tas met sportkle- ding. Bij het dierenasiel te Vlis singen is een zwart/witte bastaard pup, een bastaard her dertje en een gele bastaard bin nengebracht; Ziektebeelden - Verpleegte huis Ter Valcke in Goes, een aantal patiëntenverenigingen en de GGD Zeeland houden op 12 en 27 oktober en 9 en 16 november themabijeenkomsten over dementie, multiple sclero se, de ziekte van Parkinson en diabetes mellitus. Op deze bij eenkomsten in Ter Valcke wordt niet alleen informatie ge geven over de ziektebeelden zelf en de behandelingsmetho den, maar vooral ook over de verzorging van en de omgang met patiënten. Zowel hulpverle ners als patiënten komen aan het woord. Ook zijn er informa tiestands. Opgave tot 8 oktober bij het verpleegtehuis, telefoon 01100 - 40000, toestel 215. Beurs - Peuterspeelzaal 't Hummeltje heeft zaterdag 17 september van 10 tot 11.30 uur een kinderkleding- en speel goedbeurs in het dorpshuis van Grijpskerke. Kleding en speel goed kunnen donderdag 15 september van 1 9 tot 20 uur in het dorpshuis worden inge- leverd. Papegaaienburg - Het wijkco mité Papegaaienburg vergadert donderdag 1 5 september in de basisschool De Stellepit aan de Vlissingse Kleiweg. Aan de or de komen onder meer reacties van de Basco en Sinke Komejan op de notitie over de verbete ring van de wijk en de vacatures bij de Commissie Inspraak en Medezeggenschap van de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen en het Vlissings Platform van Huurderscomité. De verga- dering begint om 20 uur. Oemoemenoe - Goed nieuws voor rugbyliefhebbers. Zondag 18 september worden er maar liefst drie wedstrijden gespeeld in het Middelburgse sportpark de Nadorst. Oemoemenoe II bijt om 12 uur de spits af bij een wedstrijd tegen Ducks uit Box tel. Het damesteam van Oe moemenoe bindt om 13.30 uur de strijd aan tegen de Elephants uit Eindhoven. Hoogtepunt van de middag moet de wedstrijd in de promotieklasse zuid tussen Oemoemenoe en HRC II uit Den Haag worden. De toegang is gratis. Macht-Onmacht - In het ka der van de Zeeuwse Vrouw en Geloof-activiteiten heeft de werkgroep Feministische Theo logie Walcheren een studiedag over 'Macht-Onmacht' opge zet. De bijeenkomst wordt op zaterdag 1 oktober in wijkcen trum Open Hof aan de Vlissing se Alexander Gogelweg gehou den. Thema is de plaats van vrouwen in de machtsverhou dingen in de samenleving. De dag wordt ingeleid door de theologe Lieve Troch, die 's middags de werkgroep Juda en Tamar' begeleidt. Olga van Kol lenburg, medewerkster van 'Vrouw-Geloof-Leven' Limburg voert de werkgroep 'Heksen en Godinnen' aan, terwijl Herma Tigchelaar, stafmedewerkster van de PSVG de werkgroep 'Liefde en Macht' voor rekening neemt. Els Austman van 'Zilt' behandelt het thema door mid del van theaterspel. Belangstel lenden voor de studiedag kun nen zich tot 24 september op geven. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij Martine Buitink, 01180 - 35156 en Yvonne Hoogers, 01184 - 63697. Springplank - Het nieuwe sei zoen van SKW De Springplank aan de Van Akenstraat in Nieuw en Sint Joosland begint op maandag 19 september. Vanaf 20 september is er om de veertien dagen op dinsdag van 7 tot 20.30 uur club voor kinde ren van 9 tot 12 jaar. Kinderen van 4 tot 8 jaar kunnen vanaf woensdag 21 september elke veertien dagen van 14 tot 15.30 uur bij hun club terecht. De soosavond voor jongeren JJ •CD ■CD Afbeelding op ware grootte. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100 - 2 72 15 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180 - 1 31 13 Terneuzen, Axelsestraat 20b, tel. 01150 - 3 02 33 van 12 tot 15 jaar wordt elke donderdagavond gehouden. De Springplank zit letterlijk te springen om vrijwillige mede werkers van zestien jaar of ouder voor de kinderclubs. Ook het bestuur kan nog wel wat le den gebruiken. Medewerkers kunnen zich opgeven bij Carla Coppoolse, 01184 - 71313. Beurs - De Middelburgse peu terspeelzaal 't Koekenpeertje houdt op vrijdag 16 seDtember van 19 tot 21 uur een kleding beurs in het winkelcentrum Dauwendale. Kleding, geschikt voor twee tot twaalf-jarigen kan 's morgens van 9 tot 12 bij de speelzaal achter het ontmoe tingscentrum in Dauwendaele worden ingeleverd. ICTO - De jaarvergadering van het ICTO, afdeling Seroosker- ke, is op woensdag 14 septem ber om 19.30 uur in 'Ons Huis' in Meliskerke. Na de ledenver gadering begint om 20 uur een openbare bijeenkomst, waarbij dominee R.W. van Mourik uit Aagtekerke over 'Onze houding ten opzichte van Israël' praat. De openbare bijeenkomst wordt in samenwerking met de ICTO- afdeling Middelburg/Vlissingen Binnenkort start in Middelburg, Vlissingen en Goes de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding duurt 10 wekelijkse lessen van elk 2 1/2 uur. De lotale cursus- kosten bedragen f 295,— en men kan zich nog aanmelden. Voor hèn die de ko mende wintermaanden zinvol willen besleden èn een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 5 jan. 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabe- drijffje) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Apparatuur. De lessen wor den levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco etc. beheren. gehouden. Trefpunt - SKW Het Trefpunt begint het seizoen dinsdag 20 september. Vanaf die datum kunnen kinderen van 9 tot 1 2 jaar elke dinsdagavond van 18.45 tot 20.15 uur terecht in het gebouw aan de Middelburg se Nassaulaan voor hun club avond. Voor de kinderen van 4 tot 8 jaar zijn er vanaf woens dagmiddag 21 september we kelijks clubbijeenkomsten van 14 tot 15.15 uur. De soos Bout'an begint op zondag 25 september. Elke veertien dagen is er dan weer disco voor twaalf plussers van 14 tot 17 uur. Ben de Graaft - De gemeente Vlissingen heeft geen bezwaar tegen de vestiging van Ben de Graaff Tapijt aan de Koudekerk- seweg 3 - 9. En dat betekent dat het tapijtenconcern zijn bouw plannen kan gaan verwezenlij ken. Eerst moet echter nog een en ander worden goedgekeurd* door de raad. Ben de Graaff Ta pijt krijgt - zoals de kaarten er nu voor liggen - vrijstelling in het kader van een wet die dat regelt voor volumineuze goederen. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Wo. 19.30 uur: ds. J.S. v.d. Net. Zo. 10 uur: A. v.d. Ban, 19 uur: ds. Spaans. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente, Markt 12. Zo. 9.30 en 15.00 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Spaans-Molenaar. DOMBURG: Hervormde Gemeente, Markt 8. 10 uur: C.A. Westerveen, 19 uur: A.W. Mol, gezamenlijke dienst in Geref. kerk. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst te GAPINGE. Hervormde Gemeente. Dorpsstr. 25. Zo. 9 uur: ds. S.D. Spanjerd. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: ds. A. Jobsen, jeugddienst. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Baan, 19 uur: ds. A. Jobsen, jeugddienst in Ger. kerk. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. van Boven. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: bevestigingsdienst ambtsdragers door: ds. E.V.E. Wijnands, 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. MJ. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: kand. H.E. van der Zwaag, knd. 8 tot 11 jaar. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Spaans-Molenaar. MIDDELBURG: Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.W. Schoon- derwoord. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: ds. Goemaere. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 en 16.30 uur: ds. D.W. Don- dorp en ds. W.A. v.d. Berg, bevestiging en intrede. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. F. Kruit. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. H. Smit uit Barendrecht. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J. Geers. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: ds. R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: ds. C. v.d. Zanden. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 en 19 uur: kand. M.B. Heyting uit Hen drik Ido Ambacht, knd. jongste groep. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, gezinsdienst. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. G. Kalksma, 19 uur: Ned. herv. predikant. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente, Noordweg 3. Zo. 10 uur: mej. H.J. Buijs uit Leiden, 19 uur: ds. D. v. Boven, gez. dienst in Geref. kerk. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. R.W. v. Mourik uit Aagtekerke. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: mevr. Spaans. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C. Simons. 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds. Geers. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst. 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. v.d. Linde. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. 19 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88. zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervormde Gemeente, 10.30 uur: ds. G.H. Otte, Fort Den Haackweg 2, WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. van Mourik. Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle, Noordkerke- pad 73, zo. 9.30 uur: br. Lok. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. van Voorst, Vader uit Breda. Rooms Katholieke Kerk, Catharinakerk, zo. 10 uur. Do. 15 t/m 21 september. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 17, tel. 12255. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30'tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182 - 1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188 - 1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: za.: P. Brinkman, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78831. Zo.: D.P. Laverman, Manderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot za. 24 uur: J. Drij- dijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: dhr. A. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen- tralp tal 011R4-14444- KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 11