Reconstructie Langevieleweg/De Ruyterstraat Opening de Springplank Open Monumentendag Academische zitting Brandweer houdt open dag Bestemmingsplan Begroting 1989 Honden Commissie Enquête In Nieuw- en Sint Joosland Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. WGGk 'Tafeltje Dekje' De gemeente start vanaf 8 september een inspraakpro cedure over het plan voor reconstructie van de Lange vieleweg, de De Ruyterstraat tussen de Langevielesin- gel en de Langevieleweg en voor het kruispunt Lange- vielesingel/De Ruyterstraat. Het ligt in de bedoeling het hele plan in een aantal fasen uit te voeren. Dat is vooral nodig om het aantal gelijktijdige wegomleggin- gen zoveel mogelijk te beperken. Langevieleweg Monumenten in Middelburg Waarom een Open Monumentendag Wat is een monument? Informatie De Ruyterstraat Kruising Langevielesingel/De Ruyterstraat Inspraak Programma Uitnodiging Taptoe Woensdag 7 september 1988 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan De houders van een hond hebben onlangs de aanslag hondenbe lasting 1988 in de brievenbus aan getroffen. Het tarief voor deze belasting is niet gewijzigd. Voor de eerste hond bedraagt de be lasting f 83, per jaar, voor ie dere volgende hond f 166, Bezwaren tegen de aanslag hon denbelasting kunnen binnen twee maanden na dagtekening van de aanslag worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders (postbus 6000, 4330 LA Middelburg). Indien een belastingschuldige niet in staat is, anders dan met buiten gewoon bezwaar, de belasting te betalen, kan kwijtschelding van deze gemeentelijke belasting wor den gevraagd. Kwijtschelding wordt uitsluiten verleend voor de eerste hond. Hiervoor dient een speciaal aanvraagformulier te worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar bij bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. Een ver zoek om kwijtschelding wordt al leen na ontvangst van het (volle dig ingevulde) formulier in be handeling genomen. Met betrekking tot de hondenbe lasting is belastingplichtig diege ne, die houder is van één of meer honden. Ieder, die in de loop van het belastingjaar houder van een hond wordt, is verplicht hiervan binnen veertien dagen bij burge meester en wethouders aangifte te doen. Houders van een hond die er één of meer honden bijnemen, dienen hiervan eveneens binnen twee weken aangifte te doen. Een formulier voor deze aangifte is verkrijgbaar bij de afdeling Fi nanciële Zaken op de gemeentese cretarie. Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties vergadert dinsdag 13 september om 19.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Deze bijeenkomst is openbaar. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij bureau Voor lichting en de commissiesecreta ris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commissiesecre taris, telefoon 26251. De gemeente Midelburg wil on derzoeken waar de inwoners zich onveilig voelen in de stad en waarom. Een aantal maanden ge leden hebben wij u op deze pagina uitgebreid geïnformeerd over dit onderzoek. Er is een enquêteformulier op gesteld, dat iedere Middelburger kan invullen. Inmiddels heeft de werkgroep Sociale Veiligheid een redelijk aantal formulieren terug ontvangen. Voor alle zekerheid wijzen wij er op dat de inzendingstermijn voor deze enquêteformulieren sluit op 1 oktober! Mocht u nog mee willen doen aan deze enquête dan zijn formulieren af te halen bij bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. U kunt ze daar ook weer inleveren (vóór 1 oktober). Voor inlichtingen kunt u bellen met het nummer van de gemeen te, 26251, vragen naar een lid van de werkgroep Sociale Veiligheid. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 12 september 1988 tot en met 17 september 1988 maandag jachtschotel, rode kool, puree dinsdag gehakt, bloemkool, aardappelen woensdag macaroni met ham en kaas donderdag varkensvlees, vruchtensaus, rijst vrijdag rundvlees, spuiten, aardappelen zaterdag hamburger, appeltjes, pommes mignonettes Het plan voor de Langevieleweg omvat het asfalteren van de rij baan en de fietsstroken en de aan leg van hieraan grenzende, in klinkers uitgevoerde, parkeerstro- ken. Ook de bushaltes op de Lan gevieleweg worden buiten de rijstrook gebracht. Bij het opstellen van het plan is ervan uitgegaan dat de Langevie leweg deel uitmaakt van het hoofdwegennet van Middelburg, al is de verkeersfunktie duidelijk minder dan die van bijvoorbeeld de Poelendaeleweg. De Langevie leweg vervult vooral een functie voor de ontsluiting van de Bree- wijk, 't Zand en de Stromenwijk. De weg heeft ook een belangrijke funktie voor verkeer dat de stad verlaat en voor het busverkeer. De Langevieleweg heeft een druk bezochte bushalte. Langs de weg en de parallelweg wordt gewoond en er is een aantal winkels. Hier door heeft de Langevieleweg een grotere erffunktie dan de Poele- daeleweg, waardoor er hier een andere behoefte aan parkeren bestaat. Zoals over vele Middelburgse we gen vindt er ook intensief fietsver- keer plaats over de Langeviele weg, door zowel schoolfietsver- keer als woon- en werkfiets- verkeer. Door de verschillende functies die de weg heeft is er bij de opstel ling van het plan een aantal rand voorwaarden gehanteerd. Zo zal er moeten worden voorzien in voldoende parkeergelegenheid langs de weg zo zo mogelijk bui ten de rijbaan; er zal rekening moeten worden gehouden met busroutes en bushaltes; er is gedu rende de gehele dag zowel auto verkeer als fietsverkeer, waarvan de intensiteit niet te verwaarlozen is. De wensen en randvoorwaarden, geplaatst tegenover de mogelijk heden, geven als uitkomst voor de smallere delen van de weg, dat hooguit kan worden voorzien in: trottoirs van aanvaardbare breed te aan weerskanten; een par- keerstrook aan één kant van de weg; en een rijbaan met apart aangegeven smalle fietsstroken. Op zaterdag 10 september wordt in Nieuw- en Sint Joosland het ge bouw "De Springplank" aan de van Akenstraat la, geopend met een feestprogramma voor jong en oud. De Springplank was vroeger een kleuterschool. Nu verleent het ge bouw onderdak aan drie instellin gen, die hier ieder onder een eigen naam hun aktiviteiten organise ren. Het zijn: - de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg onder de naam "Wijkpost ouderen"; - de Stichting Kindercentra Mid delburg onder de naam "peu terspeelzaal Kiekeboe"; - en de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg onder de naam S.K.W. "de Springplank". Deze drie welzijnsinstellingen zijn al een geruim aantal jaren aktief in Nieuw- en Sint-Joosland, maar de accommodaties waarover zij beschikten voldeden niet meer. Sinds mei van dit jaar zetelen zij in het aangepaste en opge knapte gebouw "de Spring plank", dat komende zaterdag officieel wordt geopend om 14.00 uur door de heer M. Vinke, wet houder van welzijn en welzijnsac- commodaties van de gemeente Middelburg. Aansluitend is er van alles te bele ven in en rondom de Springplank. Tot 17.00 uur zijn er volksspelen, optredens van een volksdans groep, een zanggroep en een pop pentheater, er zijn demonstraties van oude ambachten en hobby's en informatiestands. Jongeren kunnen van 19.00 tot 22.00 uur discodansen. Wie al enige tijd in Middelburg woont, is er aan gewend dat het dagelijks leven in de binnenstad zich afspeelt in een decor van mo numenten: het stadhuis, de abdij, de watertoren, kerken, monu mentale woningen, de Klovenier- doelen en zo nog veel meer. Op zaterdag 17 september krijgt u een unieke kans: wie altijd al be nieuwd is geweest naar hoe de monumenten er van binnen uit zien, kan deze nieuwsgierigheid op de Open Monumentendag be vredigen. Door heel Nederland staan dan de deuren van in totaal 3.500 monu menten open en mag u gratis een kijkje nemen achter de gevels. Een dag lang is een grootscheepse "huisvredebreuk" toegestaan, waarbij gluren mag! De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de wit/zwart/gele Open Monumentendag-vlag. In Mid delburg zijn van 10.00 tot 17.00 uur de volgende gebouwen geopend: - de watertoren aan de Zuidsingel; - Le Baron Chassé aan de Gortstraat; 17 SEPTEMBER 1988 - Huis de Sprenck (kantoor Direc tie Volkshuisvesting) aan de Seis- singel; - het Zeeuws Museum; - het Abdijcomplex (alleen rond leidingen); - de Kloveniersdoelen; - de Oostkerk; - de Engelse kerk aan de Boden plaats; - de arrondisementsrechtbank aan het Hofplein (alleen tussen 13.00 en 15.00 uur); - het Stadhuis (alleen rondleidin gen tussen 10.00 en 12.30 uur). De Seismolen op het Seisbolwerk is niet toegankelijk maar wel zul len die dag de wieken draaien. Het idee hiervoor "woei over" uit Frankrijk, waar men al jaren een dergelijk fenomeen organiseert. Na een jarenlange voorbereiding was het vorig jaar zo ver: de eer ste Open Monumentendag werd gehouden en trok meer dan 350.000 bezoekers! Zo'n 10.000 enthousiaste vrijwilligers maak ten dit evenement en dit succes mogelijk. De verwachting is dat dit jaar nog meer bezoekers de kans grijpen om de sfeer in histo rische gebouwen te proeven. Monumenten die wettelijk wor den beschermd moeten aan een aantal criteria voldoen: tenminste 50 jaar oud zijn en "van alge meen belang wegens schoonheid, betekenis voor de wetenschap of van cultuurhistorische waarde". Daarnaast zijn er nog monumen ten die door de gemeenten be schermd worden verklaard. Niet alle gebouwen met histori sche waarde worden echter ook beschermd en dat hoeft ook niet als we de waarde ervan maar on derkennen en er zuinig op zijn. Daarmee komen we op de bedoe ling van de Open Monumenten dag: het monumentenbezit van Nederland - in de ruimste zin van het woord - moet dichter bij de mensen gebracht worden. Met an dere woorden: meer aandacht voor onze waardevolle monumen ten en het daarmee verband hou dende onderwerp monumen tenzorg. Onder monumenten verstaan we niet alleen kerken, stadhuizen, molens, boerderijen en dergelij ke,maar ook bruggen, sluizen, or gels, stations, fabrieken, kanto ren, dijken, bomen, en nog veel meer. Ook stads- en dorpsgezich ten kunnen door de Monumen tenwet worden beschermd. De VVV-Middelburg aan de Markt geeft op 17 september aan alle belangstellenden de benodige informatie en hier is een gratis route voor een stadswandeling verkrijgbaar. Bij de VVV, bij alle opengestelde gebouwen en bij bureau Voorlich ting van de gemeente ligt ook een speciale Open Monumentendag krant voor u klaar en een boekje met tekeningen, foto's, vragen en opdrachten voor de jeugd. Wij raden u aan: laat deze bijzon dere gelegenheid die zich maar eens per jaar voordoet, niet schie ten. U bent, alleen, met uw gezin of met vrienden van harte wel kom op de Open Monumenten dag op zaterdag 17 september. Er is onvoldoende ruimte voor een oplossing met vrijliggende fietspaden. Ook voor de bredere gedeelten is gekozen voor een fietsstrook, onder de voorwaar den dat zowel het parkeren als de bushaltes buiten de rijbaan wor den gebracht. De verkeerscirculatie zal ongewij zigd blijven. Met name de inge wikkelde situatie op het Banckert- plein maakt het ongewenst hier nog meer verkeersbewegingen toe te laten. Dit zou kunnen leiden tot vertraging van de verkeersafwik keling en een verslechtering van de verkeersveiligheid. Bij de Vlissingsesingel in de bestrating van de Langevieleweg zal een middenheuvel worden aangebracht, om het oversteken van voetgangers te vergemakke lijken. Het plan voor de De Ruyterstraat bestaat uit het asfalteren van de rijstrook en het duidelijker vor men van een aan beide zijden van de weg aan te leggen par- keerstrook. De rijstrook wordt 6 meter breed, zonder verdere in deling. Op die plaatsen waar de ruimte dit toelaat wordt aan beide zijden van de straat een parkeerstrook aangelegd, op de smallere gedeel ten gebeurt dit maar aan één zij de. Deze indeling gaat ten koste van de nu aanwezige groenvoor ziening, al is bij de indeling van de parkeerstroken rekening ge houden met de mogelijkheid tot het planten van bomen. Met het asfalteren van de De Ruy terstraat en de Langevieleweg wordt bijna aangesloten op het asfalt van de Langevielesingel. Hierdoor wordt vanaf de Volde- r ij laagte een volledig aaneen gesloten asfalt rijweg voor het busverkeer gerealiseerd. Het ligt voor de hand om ook het ontbre kende stukje, het kruispunt Lan gevielesingel/De Ruyterstraat, te asfalteren. Ten aanzien van de vormgeving van het kruispunt is overwogen, dat de splitsing van de Langevie lesingel bij 't Zanddorp in zijn huidige vorm voor de weggebrui ker onduidelijk is. Het is niet dui delijk wat op dit punt rechtdoor- gaand verkeer is, waardoor onno dige conflicten en onveiligheid ontstaan. In de nu voorgestelde oplossing wordt het Singelbeloop ongemoeid gelaten, terwijl de aansluiting van de De Ruy terstraat ingrijpend wordt ge wijzigd. Bestaande stukken straat zullen parkeererf worden. Ook wordt voorgesteld het kruisingsvlak van de Burgemeester Dregmanstraat en de Oude Koudekerkseweg zo danig opnieuw in te delen, dat er een betere geleiding voor het fiets verkeer ontstaat. Vooral het schoolfietsverkeer maakt druk ge bruik van deze route. Door de uit voering van de werkzaamheden zal er éénrichtingsverkeer ont staan tot aan de De Ruyterstraat. Van 8 september tot en met 5 ok tober ligt het plan ter inzage bij het bureau Voorlichting van de gemeente (Stadhuisstraat 2). Dit bureau is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.20 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Tijdens deze periode kunt u op het plan inspreken door middel van een speciaal formulier, dat bij het bureau Voorlichting verkrijg baar is. Tevens kan op verzoek een informatiespreekuur worden belegd, waarop u 10 minuten de tijd krijgt uw eventuele vragen te stellen aan de behandelende amb tenaren. Dit spreekuur, waarvoor Ongetwijfeld bent u op de hoogte van het feit dat dit jaar in zowel Engeland als Nederland de Wil liam en Mary-herdenking wordt georganiseerd. Het is dit jaar pre cies 300 jaar geleden dat de Ne derlandse stadhouder-koning Willem III op grootschalige wijze overstak van Hellevoetsluis naar het Engelse Brixham. In dit kader worden dus in beide landen (En geland en Nederland) vele activi teiten georganiseerd. Ook vindt in de Delta-regio een groot aantal activiteiten plaats. Samen met de gemeenten Helle voetsluis, Rotterdam, Brielle, Rhoon, Veere, Zierikzee en Vlis- singen neemt ook Middelburg deel aan de William en Mary- herdenking. Op 17 september a.s. organiseert het gemeentebestuur van Middelburg in de Burgerzaal een zogenaamde academische zit ting. Deze zitting vormt, samen met de taptoe die op de avond van dezelfde dag op de Middelburgse Markt wordt georganiseerd, de slot-ceremonie van de Middel burgse herdenkingsperiode. Het programma voor de academi sche zitting luidt als volgt: 14.30-14.40 uur: welkomstwoord door burgemester mr. C.G.J. Rutten; 14.40-15.00 uur: lezing door prof. dr. J.R. Bruijn van de Universi teit van Leiden. De heer Bruijn zal ingaan op de maritieme aspec ten in zowel Engeland als Neder land in de tijd van William en Mary; 15.00-15.10 uur: muzikaal in termezzo; 15.10-15.30 uur: lezing door drs. P.W. Sijnke over de relatie tussen Willem III en Middelburg. De heer Sijnke is stadsarchivaris van Middelburg; 15.30-15.40 uur: muzikaal in termezzo; 15.40-15.50 uur: ondertekening van een toeristische charter tussen Middelburg en het in Kent gele gen district Shepway; 15.50-16.00 uur: toespraak door Viscount De L'Isle. Naast de historische figuren William en Mary zullen de Engelse Viscount en Lady De L'Isle de eregasten zijn; 16.00-16.10 uur: spelen van de volksliederen; 16.10-17.30 uur: receptie. Voor de academische zitting is een groot aantal gasten uitgeno digd. Het betreft hier gasten die bij de William en Mary- herdenking zijn betrokken en/of die medewerking hebben verleend aan de Middelburgse herden kingsperiode. Toch is er nog een aantal uitnodigingen overgeble ven. Indien u de zitting wilt bij wonen, kunt u vanaf heden een gratis uitnodiging verkrijgen bij het gemeentelijk Bureau Voor lichting op het adres Stad huisstraat 2. Dit bureau is geo pend tussen 08.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Er worden echter geen telefonische reserveringen aangenomen. Het restant aantal uitnodigingen bedraagt 75 in getal. Wie het eerst komt, die het eerst maalt. Op is op! Zoals gezegd, op de avond van de 17e september vindt er op de Mid delburgse Markt een grote inter nationale taptoe plaats. Vele korpsen verlenen hieraan hun me dewerking. Ook zullen de beken de Tamboers en Pijpers van het Korps Mariniers aanwezig zijn. Kaarten zijn onder andere ver krijgbaar bij de VVV-Middelburg op het adres Markt 65a. u zich bij het bureau Voorlichting kunt aanmelden, is voorlopig gepland op 22 september vanaf 16.00 uur. Zaterdag 10 september 1988 wordt de Nationale Brandweer- dag gehouden. De Middelburgse brandweer houdt op die datum een "open dag" van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden zijn dan welkom in de kazerne aan de Looierssin gel 6, waar alle voertuigen en ge reedschappen te zien zijn. Er wor den demonstraties "technische hulpverlening", "blussen" en "duiken" gegeven door leden van de vrijwillige en de beroepsbrand weer. Er staat een groot bassin zodat de duikers van zeer dichtbij te zien zijn. Een hydraulisch aan gedreven dompelpomp, die wordt gebruikt bij grootschalige brand bestrijding, is in bedrijf te zien. Jonge bezoekers mogen blokjes spuiten, voor de kleinsten is er een echte speelauto. Mensen, die weinig hoogtevrees hebben en van een vergezicht houden, mogen in de kooi van de ladderwagen een gratis tochtje maken. Er staat een stand met informatie over de vrij willige brandweer, de jeugd brandweer en brandveiligheid in huis en er worden video tekenfilms vertoond. Het museum van de Middelburg se brandweer is ook geopend die dag en wie aanwinsten heeft voor de collectie is dubbel welkom. Dit jaar wordt de Open Dag van de brandweer gecombineerd met een presentatie van het Rode Kruis afdeling Middelburg. Op het kazerneplein wordt de inzet van het Rode Kruis gede monstreerd bij een calamiteit en er zijn activiteiten voor de jeugd. Vaststelling voorbereidingsbesluiten. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 29 augustus 1 988 een voor- bereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: 1het perceel Laan der Commando's 21, zoals aangegeven op tekening S 128-46 d.d. 13-07-1988; 2. het gebied tussen Noordpoortplein, Molenwater en Noord- bolwerk alsmede het gebied Branderijmolengang, Morkstraat en Molenwater, e.e.a. zoals aangegeven op tekening S 246-4 d.d. 28-06-1988; 3. een gedeelte van het Abdijcomplex (Statenzaal e.o.), zoals aangegeven op tekening S 240-1 5 d.d. 7-11 -1986/5-08-1988; 4. een perceel aan het Meiveldpad, zoals aangegeven op teke ning S 156-45 d.d. mei 1988. De besluiten treden in werking op 7 september 1988 en liggen met de bijbehorende pré-adviezen en tekeningen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. gemeente MDOE I.6UW Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de ontwerpen van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1989 in de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage liggen, in bruikleen worden gegeven en tegen betaling van f 106,90 exclusief portokosten, verkrijgbaar gesteld.

de Faam | 1988 | | pagina 5