UW Openingstij den zwembad Nieuwe borden in de stad Parkeerverbodszone Hondenbelasting Politie- informatiebus Sport- instuif Prijs 6.000, ZONE Busroute gewijzigd Commissies in september Bekendmaking Bestemmingsplan Collecten Parkeer kelder Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Dekje" Categorieën Nadere informatie september m 5 12 d 6 ©@27 w 7 14 28 d 1 8 ©@29 V 2 9 16 23 30 z 3 10 17 24 z 4 11 18 25 Woensdag 31 augustus 1988 °E FAAM or/iet oog van de Lange Jan De parkeerverbodszöne omvat de volgende straten geheel of gedeeltelijk volgens bovenstaand kaartje: Korte en Lange Geere, Kalverstraat, Markt, Gravenstraat, Nieuwe Burg, Lange Delft, St. Jansstraat, Se- geerstraat. In deze straten is het verboden te parkeren, behalve op de plaatsen die duidelijk als parkeerplaats zijn aangeduid. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: 1. Koningin Willielmina Fonds, van maandag 29 augustus tot en met zondag 11 september; 2. Thuisfronten (militaire tehui zen), van maandag 12 september tot en met zondag 18 september; 3. Prinses Beatrix Fonds, van maandag 19 september tot en met zondag 25 september; 4. Nierstichting, van maandag 26 september tot en met zondag 2 oktober. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Op vrijdag 2 september is ter gele genheid van de Stadhouders feesten de parkeerkelder Geere extra lang geopend, tot 's avonds 21.30 uur. 5? "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 5 september 1988 tot en met 10 september 1988. maandag kwartponder, sperziebonen, aardappelen dinsdag zuurkool met worst woensdag gehakt, witlof, aardappelen donderdag carbonade, spinazie, aardappelen vrijdag gebakken vis, groentemix, aard appelen zaterdag goelash, doperwten, rijst Het overdekte zwembad Poele- naele is weer geopend voor re creatief zwemmen en wel op de volgende dagen: diep bassin: ma. - 7.00-8.00, 8.30-15.00 en 16.00-19.00 uur; di. - 7.00-8.00 en 8.30-19.00 uur; wo. - 7.00-8.00 en 8.00-21.00 uur; do. - 7.00-8.00 en 8.30-19.00 uur; vr. - 7.00-8.00 uur en 8.30-20.00 uur; za. - 9.00-16.00 uur; zo. - 10.00-13.30. ondiep bassin: ma. - 11.45-12.45 en 16.00-16.30 uur; di. - 11.45-12.45 en 16.00-16.30 uur; wo. - 12.00-16.00 en 19.30-21.00 uur; do. - 11.45-12.45 en 15.30-16.30 uur; vr. - 11.45-12.45 en 16.00-16.30 uur; za. - 12.30-16.00 uur; zo. - 10.00-13.30 uur. Het buitenbad is opengesteld voor recreatief zwemmen t/m zondag 4 sept. op de navolgende uren:ma. - 7.00-19.00 uur; di. - 7.00-19.00 uur; wo. - 7.00-19.00 uur; do. - 7.00-19.00 uur; vr. - 7.00-19.00 uur; za. - 9.00-16.00 uur; zo. - 10.00-16.00 uur. Nieuw: Vanaf 5 jaar mag u de kinderen opgeven voor particulier zwemles aan de kassa van het zwembad. Meer informatie kunt u krijgen over de zwemlessen door het zwembad te bellen tel: 01180-26451. De kosten bedragen 30,30 per maand. Het diploma- zwemmen kost 8,25. Diploma zwemmen in 1988. Het proefzwemmen en het diplo- mazwemmen vinden plaats op de laatste, resp. Ie zaterdag v.d. maand vanaf 13.00 uur en wel op de navolgende dagen: Proefzwemmen: 24 september; 29 oktober; 26 november; en 31 de cember. Diplomazwemmen: 1 oktober; 5 november; 3 december; en 7 januari. De kinderen worden in groepen verdeeld. Wilt u weten hoe laat uw kind dient te zwemmen dan kunt u vanaf donderdag 12.00 uur kontakt opnemen met de kassa. Leskaarten van de kinderen die nen ingeleverd te worden voor het diplomazwemmen. Ouderen zwemmen Het ouderen zwemmen vindt plaats wederom op: maandag 15.00-16.00 uur voor zowel het diepe- als het ondiepe bassin. Op de dinsdagmiddag kunt u terecht van 15.30 tot 16.00 uur. Swimm Jogging Tijdens de openingsuren voor het recreatief zwemmen in zowel het overdekte- als het buitenbad kunt u deelnemen aan de Swimm Jog ging. U kunt zelf bepalen op wel ke dag en hoe vaak u wilt zwem men. De afstand bedraagt 500 meter per dag. Het afstempelen geschiedt op een zogenaamde strippenkaart, welk een ieder vooraf voor 2,50 kan aanschaf fen bij de kassa van het zwembad. Wanneer u de strippenkaart vol heeft, krijgt u automatisch bij in levering een medaille. Voordelig zwemmen Wilt u in het seizoen 1988-1989 voordelig zwemmen met uw ge zin, dan kan dat middels een tien badenkaart, welke een lange gel digheidsduur heeft. De tienba- denkaart voor kinderen kost maar 14,45 en voor volwasse nen is dit 21,75. Tevens zijn er voordelige jaarabonnementen te verkrijgen. Zonnebanken Bruinen in het zwembad. De mo gelijkheid is hiervoor aanwezig in onze zonnestudio. U kunt gebruik maken van de zonnebanken gedu rende de recreatieve openingstij den van het zwembad. De kosten bedragen 7,00 per 25 minuten. Een tien zonnekaart kost u 65,per kaart. Meer informa tie kunt u verkrijgen aan de kassa van het zwembad. In het Geeregebied staan sinds enige tijd borden die aangeven, dat dit gebied is aangewezen als parkeerverbodszone. Bij het binnenrijden van de zone komt men een rechthoekig wit bord tegen, met daarop afge beeld het bekende rood/blauwe parkeerverbodsbord en daarboven het woord "zone". Bij het verlaten van de zone komt men bijna hetzelfde bord tegen, maar dan is het grijs van kleur met vier schuine strepen er doorheen. Deze borden bestaan nog niet zo lang. Veel weggebruikers blijken daardoor niet te weten, wat deze borden nou eigenlijk beteke nen. Omdat de borden een dezer dagen ook op andere plaatsen in de binnenstad verschijnen, wordt hieronder uiteengezet welke rëgels er gelden voor het parkeren in een parkeerverbodszone. Het is verboden te parkeren in een parkeerverbodszone, BEHALVE op de volgende plaatsen: a. parkeerplaatsen waarbij het vierkante blauwe bord met een witte P erin is geplaatst; b. parkeerplaatsen, waar de letter "P" op het wegdek in het par keervak is afgebeeld; c. parkeerplaatsen bij een par keerautomaat of parkeermeter; d. taxistandplaatsen; e. invalidenparkeerplaatsen. Het komt er in feite op neer dat er alleen mag worden geparkeerd op plaatsen, die duidelijk als par keerplaats zijn aangeduid. Op alle andere plaatsen binnen een par keerverbodszone is het parkeren verboden. Voorts geldt nog, dat het parke ren op één van de bovengenoem de plaatsen wel moet gebeuren volgens de voor die plaats gelden de regels. Wanneer er bijvoor beeld wordt geparkeerd bij een parkeerautomaat of parkeerme ter, moet er gewoon worden be taald. En op taxistandplaatsen mag natuurlijk alleen worden ge parkeerd door taxi's. De houders van een hond kunnen één dezer dagen de aanslag hon denbelasting 1988 in de brieven bus aantreffen. Het tarief voor deze belasting is niet gewijzigd. Voor de eerste hond bedraagt de belasting 83,per jaar, voor iedere vol gende hond 166,—. Bezwaren tegen de aanslag hon denbelasting kunnen binnen bin nen twee maanden na dagteke ning van de aanslag worden inge diend bij het college van burge meester en wethouders (postbus 6000, 4330 LA Middelburg). Indien een belastingschuldige niet in staat is, anders dan met buiten gewoon bezwaar, de belasting te betalen, kan kwijtschelding van deze gemeentelijke belasting wor den gevraagd. Kwijtschelding wordt uitsluitend verleend voor de eerste hond. Hiervoor dient een speciaal aanvraagformulier te worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar bij bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. Een ver zoek om kwijtschelding wordt al leen na ontvangst van het (volle dig ingevulde) formulier in be handeling genomen. Met betrekking tot de hondenbe lasting is belastingplichtig diege ne, die houder is van één of meer honden, leder, die in de loop van het belastingjaar houder van een hond wordt, is verplicht hiervan binnen veertien dagen bij burge meester en wethouders aangifte te doen. Houders van een hond die er één of meer honden bijnemen, dienen hiervan eveneens binnen twee weken aangifte te doen. Een formulier voor deze aangifte is verkrijgbaar bij de afdeling Fi nanciële Zaken op de gemeentese cretarie. Op vrijdag 2 september 1988 be zoekt de politie-informatiebus Middelburg. Deze mobiele expo sitie laat U nader kennismaken met de gemeentepolitie en geeft inzicht in het werk van de politie man en -vrouw. De bus kiest van 14.00 tot 21.00 Vanaf maandag 5 september a.s. gaan de rekreatie-sportinstuiven in de sporthal "Kruitmolen" weer van start. Tijdens deze instuiven kan onder deskundige leiding een aantal sporten worden beoefend (o.a. badminton, voetbal en volleybal), eveneens kan een trimcircuit wor den afgewerkt. Men kan in de sporthal aan de Kruitmolenlaan terecht op: maandagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur; maandagavond van 21.00 tot 23.00 uur; en woensdagmorgen van 9.30 tot 11.00 uur. De kosten bedragen op maandag middag en woensdagmorgen 2,Op maandagavond dient 2,50 te worden betaald. Nadere inlichtingen omtrent deze aktiviteiten zijn te verkrijgen bij de heer W. Caljouw, afdeling Welzijnszaken op het Stadhuis, telefoon 01180 - 26251 tst. 331. uur standplaats voor het Stadhuis op de Gele steentjes in Middel burg en is gratis toegankelijk. Al voor het negentiende jaar is de politie-informatiebus op weg door Nederland, waarbij het de bedoeling is met behulp van jaar lijks veranderende presentaties de relatie met het publiek te verdie pen en eventueel te verbeteren. In het expositiegedeelte wordt door middel van een foto/tekst presentatie een beeld te geven van een aantal facetten van het werk van de politie in Nederland en van de rol die politiemensen daarin spelen. Uitgangspunt is dat politiewerk wordt gedaan door mensen, met daarbij de vaak wisselende waar dering, die een politie-ambtenaar door de aard van het werk ten deel valt. Aandacht wordt besteed aan allerlei aspecten van politie werk, die uit de formele taak van de politie voortvloeien. Personeel van de Gemeentepolitie Middelburg is in de bus aanwezig, zodat plaatselijk gerichte vragen en problemen zeker aan de orde kunnen komen (hiervoor kan men trouwens ook altijd terecht op het politiebureau). Eventuele gegadigden voor het politieberoep kunnen in de bus in formatie krijgen over werving, se lectie en opleiding, terwijl met een mogelijke toekomstige collega over het werk kan worden gepraat. De politie van Middelburg hoopt op vrijdag 2 september 1988 veel bezoekers te begroeten. De Britse Conservation Foundati on en Ford Nederland B.V. zullen dit jaar wederom prijzen uitrei ken aan particulieren en kleine or ganisaties die zich intensief bezig houden met renovatie en innova tie van hun leefomgeving. De prijzen zullen worden toege kend aan kleinschalige projec ten/ideeën die nog moeten wor den uitgevoerd, al worden uitge voerd of al zijn uitgevoerd. De Conservation Foundation hoopt met deze prijzen een substantiële bijdrage te leveren aan het stimu leren van nieuwe ideeën. Deze keer zijn er vier categorieën, namelijk: - stadsprojecten; - natuurbescherming; - restauratie; - jeugdprojecten. De winnaar van iedere categorie ontvangt naast een trofee een geldprijs van 6.000,—. Uit de vier winaars zal de jury een hoofdwinnaar aanwijzen. Deze ontvangt een trofee en een geld prijs en dingt tevens mee naar de titel "European Conservation Project of the Year". Deze werden reeds eerder genoemd. Onder stadsprojekten worden projecten verstaan die zich rich ten op de specifieke behoeften en problemen in de steden, bijvoor beeld speelprojecten, projecten voor ouderen of invaliden, boom- plantacties of projecten op het ge bied van de ruimtelijke ordening. Op het gebied van de natuurbe scherming denkt men aan de in standhouding en bescherming van dier- en plantensoorten, kustge bieden, polder- of andere bijzon dere landschappen. Bij restauratie gaan de gedachten uit naar projecten die zich ten doel stellen monumenten, gebou wen, schepen, boeken of andere zaken van historische waarde te behouden. Op het gebied van de jeugdpro jecten wordt gedacht aan projec ten, georganiseerd en bestemd voor jongeren onder de 18 jaar. Deze projecten mogen al dan niet onder leiding staan van ouderen en mogen een educatief karakter hebben. Voor nadere informatie en een in schrijvingsformulier kunt u te recht bij Conservation Foundation Ne derland Postbus 7959 1008 AD Amsterdam Tel: 020 - 38 19 56 De definitieve sluitingsdatum is gesteld op 25 september a.s. Tijdens de Stadhoudersfeesten op 2 en 3 september wordt de bus route in de binnenstad gewijzigd. Deze wijziging houdt in dat de bussen niet verder rijden dan de Hoogstraat en de Koestraat. Passagiers voor de binnenstad moeten hier uitstappen. De bus sen rijden dus niet over de markt. Tijdens de Stadhoudersfeesten presenteren twintig Middelburgse horeca-ondernemers hun speciali teiten, met als belangrijkste on derdeel vlees en zeebanket. Diver se artiesten verzorgen het muzika le gedeelte en op zaterdagavond wordt in samenwerking met de AVRO het Songfestival "Een lied voor Zeeland" gehouden, een wedstrijd met nieuw geschreven en gecomponeerde liedjes over Zeeland. De feesten worden geopend op vrijdag 2 september om 17.30 uur door de burgemeester van Mid delburg, mr. C.G.J. Rutten, en gaan door tot zaterdag mid dernacht. Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, dinsdag 13 om 19.30 uur. Plv. secr. dhr. J. Vuijk (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 15 om 15.45 uur. Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 15 om 16.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 15 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 19 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 19 om 19.30 uur Secr. dhr. P.M. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken dinsdag 20 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commisie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer, dinsdag 20 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 21 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Commissie Volksgezondheid, donderdag 22 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 26 sep tember om 14.00 uur Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, tele foon 26251. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat het algemene vergadering van het Centraal Or gaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs bij besluit van 2 december 1987 de gemeenschappelijke regeling ter beharti ging van de belangen van het gemeentelijk voortgezet onder wijs, waaraan mede de gemeente Middelburg deelneemt, heeft gewijzigd.Voornoemde regeling is door gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland goedgekeurd op 7 juni 1988. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn: I. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: A. het bestemmingsplan STROMENWIJK teneinde medewer king te kunnen verlenen aan de verbouw tot en het gebruik als theorielokaal (t.b.v. een autorijschool) van een gedeelte van de garage op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 366; B. het bestemmingsplan BUITENGEBIED ten behoeve van het bouwrijpmaken van het eerste deel van Erasmuswijk; II. met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan KOUSTEENSEDIJK teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van het pand Stationsstraat 12. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen her ziening van de bestemmingsplannen Stromenwijk en Buitenge bied liggen met ingang van vrijdag 2 september 1988 geduren de 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voornemens, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1988 | | pagina 5