Uitrijden mest Enquête inspraak Straten afgesloten in Dauwendaele Zwem- vier- daagse Hinderwet Verkeer Bekendmaking Winkelsluiting, geluidwering, stadsvernieuwing, veilig oversteken, restauratie, voorbereidingsbesluiten. Werk in uitvoering Commissie Jaarverslag Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Bekje' Graag voor 1 september Woensdag 24 augustus 1988 DE FAAM )or het oog van de Lange Jan De gemeenteraad vergadert Komende maandag, 29 augustus, vergaderen de 25 gemeenteraadsle den van Middelburg weer om 14.00 uur in het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune die bereikbaar is via de Chourtoren, ingang Lange Noordstraat. Het is een flinke agenda deze keer met 41 punten, waarin zeer uiteenlopende zaken worden be handeld. U vindt de agendapunten hieronder, waar nodig met een kor te toelichting. 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. (Her)benoeming wethouder G.B. Schoenmakers als lid van het college van beheer van het Wegschap Walcheren. 3. Deelname aan het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid. Door zes Nederlandse gemeenten werd in juni vorig jaar een Natio nale Conferentie Gemeentelijk Vredesbeleid georganiseerd. Re sultaat van deze conferentie was de instelling van een Platform Ge meentelijk Vredesbeleid. Binnen dit Platform kunnen gemeenten met elkaar van gedachten wisse- Begin volgende week bevindt zich in de Stationsstraat gedurende enige dagen een wegversmalling in verband met vernieuwing van de riolering. De Commissie Economische Za ken vergadert op woensdag 31 au gustus om 19.30 uur in de ma quettekamer van het stadhuis. Deze vergadering is openbaar. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij bureau Voor lichting en de commissiesecreta ris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opnemen met de commissiesecre taris, telefoon 26251. Onlangs verscheen het gecombi neerde jaarverslag over 1983 - 1987 van de gemeentelijke ar chiefdienst-. Hierin wordt een op gave gedaan van de aktiviteiten en aanwinsten van het Middelburgse archief. De taak van het gemeente-archief is in het kort: het verzamelen, beheren en toe gankelijk maken van historische archieven en collecties en het ver strekken van inlichtingen hierover. Voor geïnteresseerden zijn bij de archiefdienst en bij het bureau voorlichting op beperkte schaal exemplaren van dit verslag ver krijgbaar. 11 ,ii "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 29 augustus 1988 tot en met 3 september 1988. maandag grillsteak, groentemix tirolienne, frietjes dinsdag kip, kerry, rijst woensdag gesneden rundvlees, sperziebo nen, aardappelen donderdag karbonade, bloemkool, aard appelen vrijdag kabeljauw, fantasiesaus, wortel tjes, aardappelen zaterdag bami speciaal len over hoe zij een bijdrage kun nen leveren aan de bevordering van de vrede. Voorgesteld wordt dat ook de gemeente Middelburg, voorlopig voor een proefperiode van twee jaar, deelneemt aan dit platform. 4. Wijziging Winkelsluitingsve rordening. In de loop der jaren is het in be paalde branches gebruikelijk ge worden om rond enkele feestda gen shows te houden. Deze bran ches betreffen met name meube len, auto's en caravans. Inmid dels is de Winkelsluitingsverorde ning zodanig gewijzigd dat vrijstelling van de Winkelslui tingswet mogelijk is voor deze branches. Op advies van de Ka mer van Koophandel is echter een dergelijke vrijstelling niet moge lijk voor tuincentra, omdat deze veel goederen verkopen, zoals kleding, meubelen en gereed schappen, die ook in andere win kels worden verkocht. 5. Vaststellen exploitatie-opzet "Burg. Baaslaan". 6. Aanleg riolering ten behoeve van vogelasiel "de Mikke". 7. Beschikbaarstellen krediet voor rioolaanleg ten behoeve van club huizen aan Nassaulaan. 8. Beschikbaarstellen krediet sa neringsproject wegver- keerslawaai. De woningen aan de Walensingel 1 tot en met 69, aan de Seissingel 20 tot en met 38 en het Seisplein 5 tot en met 13a krijgen zeer waarschijnlijk geluidwerende voorzieningen. Het gaat hier om woningen met geluidbelastingen van meer dan 65 dB ten gevolge van verkeerslawaai. Met dit pro- jekt wordt gestart begin volgend jaar en er is een bedrag van 200.000,— mee gemoeid, dat geheel wordt vergoed door het rijk. Voorwaarde is dat het rijk in stemt met dit voorstel bij de vaststelling van de begroting in september. Het voorstel wordt in gediend door een samenwerkings verband geluidhinder van de ge meenten Goes, Middelburg en Vlissingen. Voorgesteld wordt de firma Iso- plan b.v. uit Apeldoorn onder voorbehoud opdracht te geven voor de voorbereiding, begelei ding en uitvoering van dit projekt. 9. Beroep tegen geweigerde bouw vergunningen door de heer B.F.S. Abdel Malak. 10. Aanvraag gemeentegarantie Woningbouwvereniging "Mid delburg". Voor de financiering van een aan tal renovatieprojekten in de Stro- menwijk, de Breestraat en aan de Nieuwe Vlissingseweg wenst de woningbouwvereniging "Middel burg" een lening aan te gaan. Voorgesteld wordt de gevraagde gemeentegarantie te verlenen. 11. Verlenen bijdrage bouw 13 woningen hoek Gortstraat/Koestraat. Al jarenlang bevindt zich een "gat" in de bebouwing van de Gortstraat. Op dit moment wor den er voorbereidingen getroffen om op de hoek Gortstraat/Koestraat een projekt van 13 woningen te realiseren. Onder de woningen worden enke le winkels gevestigd. Het betreft hier één van de laatste nog op te vullen gaten in de binnenstad. Naast de reeds gereserveerde be dragen blijkt nog een extra ge meentelijke bijdrage nodig te zijn van 36.800,—. Voorgesteld wordt deze bijdrage te verlenen, omdat het uit stadsvernieuwing soogpunt van groot belang wordt geacht, dat het terrein in de Gortstraat weer wordt bebouwd. 12. Wijziging van de Gemeen schappelijke regeling wegschap Walcheren/ 13. Beroepschrift van de heer M.P. van Amrooy, tegen de wei gering een standplaats toe te wij zen voor de zaterdagmarkt. Stadsschuur (agendapunt 19) Op grond van de mestwetgeving is het verplicht om uitgereden dier lijke mest op niet beteeld bouw land onder te werken. Dit onder werken moet uiterlijk de dag na het uitrijden gebeuren. De onderwerkverplichting is gesteld om ammoniak- vervluchtiging (hetgeen bijdraagt aan zure regen) tegen te gaan. Te vens wordt hierdoor onnodige stankoverlast in de omgeving voorkomen. Gebruikers van landbouwgron den en loonwerkers worden drin gend verzocht zich aan de onder werkplicht te houden. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot bureau milieu van de dienst Gemeentewerken, telefoon 82000. Van die inwoners van Middel burg, die in de afgelopen jaren hebben gebruik gemaakt van een inspraakprocedure, ontving een aantal mensen eind juni/begin ju li een enquêteformulier. Dit for mulier werd ook toegezonden aan een aantal mensen die geen ge bruik maakten van de inspraak. De formulieren werden toegezon den omdat de Inspraakverorde ning, zoals die in de gemeente Middelburg van kracht is, moet worden geëvalueerd. Dit betekent dat er moet worden bekeken of datgene, wat in deze verordening is geregeld, in voldoende mate aansluit bij de inspraak, zoals de ze in de dagelijkse praktijk aan de Middelburgse bewoner wordt verleend. Het gemeentebestuur verzoekt al diegenen, die een formulier in de bus kregen, dit in te vullen en in de destijds meegezonden ant- woordenveloppe (een postzegel is niet nodig!) terug te sturen naar het stadhuis. U wordt verzocht dit voor 1 september a.s. te doen. Mocht u naar aanleiding van het enquêteformulier nog vragen heb ben, schroomt u dan niet om even contact op te nemen met de mede werkers van het gemeentelijk Bu reau Voorlichting. Dit bureau is gevestigd op het adres Stad huisstraat 2 en is telefonisch be reikbaar onder nummer 01180-26251. Bij voorbaat dank voor uw ge waardeerde medewerking. Boerderij Breeweg (agendapunt 14) 14. Restauratie boerderij Breeweg 102. Sinds 1981 worden van gemeente wege pogingen ondernomen de 16e eeuwse boerderij aan de Bree weg 102 te restaureren. Behalve subsidies van het rijk en de pro vincie is hiervoor een gemeentelij ke subsidie nodig van 29.627,— en een gemeentegarantie voor een lening van 48.550, Voorgesteld wordt hiermee in te stemmen omdat door de restaura tie een karakteristieke boerderij behouden kan blijven. 15. Krediet voor het plaatsen van straatmeubilair in het Maisbaai- gebied. 16. Aanschaf materieel dienst ge meentewerken, ten behoeve van bureau plantsoenen. Bij het bureau plantsoenen van de dienst gemeentewerken is drin gend behoefte aan een nieuwe grafdelfmachine. De huidige grafdelfmachine is 15 jaar gele den aangeschaft en bestaat uit een fruittrekker met opgebouwde kraan. Deze combinatie is versle ten. Bovendien is een hoeveelheid klein materieel, zoals motorzagen en bosmaaiers toe aan ver vanging. 17. Automatisering 2e fase dienst gemeentewerken. 18. Vervanging materieel bij de dienst gemeentewerken. 19. Verbouwing Stadsschuur 4-6. In het pand Nieuwe Haven 2 is de timmerwerkplaats van de dienst gemeentewerken gehuisvest. Deze is te klein voor de machines die er staan. Ook is hierin onderge bracht een kantine, die als schaft- gelegenheid en voor werkbespre kingen en dergelijke eveneens te klein is geworden. Voorgesteld wordt de kantine te verplaatsen naar het pand Stads schuur 4-6, zodat aan de Nieuwe Haven ruimte vrijkomt voor uit breiding van de timmerwerk plaats. 20. Wijziging I.Z.A.-regeling in verband met de aanpassing aan de Wet gemeenschappelijke rege lingen. 21. Wijziging I.Z.A.-regeling in verband met de gevolgen van re organisaties. 22. Ontwerp-beschikking met be trekking tot de vaststelling van het programma basiseducatie 1989 en de subsidietoekenning. Voorgesteld wordt in te stemmen met het programma voor de ba siseducatie 1989 en de daarvoor benodigde subsidie, zoals dit is opgesteld door het Bestuurderso- verleg Volwasseneducatie Wal cheren. 'i 23. 3e wijziging begroting 1988 gemeenschappelijke regeling "Zeeuwse Bibliotheek". 24. Vaststelling subsidies emancipatie-activiteiten voor het jaar 1987. 25. Ontwerp-begroting van het Overlegorgaan van de stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland voor het jaar 1989 en re kening 1987. 26. Subsidiëring Stichting Lande lijke Schoolbegeleidingsdienst voor het Vrije Schoolonderwijs over het jaar 1989. 27. Subsidiëring Stichting Lande lijke Schoolbegeleidingsdienst voor het Vrije Schoolonderwijs over het jaar 1988. 28. Technisch onderhoud en functieverbeterende aanpassingen openbare basisscholen voor het jaar 1988. 29. Beschikbaarstellen krediet aanbrengen drainage rondom de "Prinsenhoveschool" voor bij zonder basisonderwijs. 30. Toepassing artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs ten be hoeve van de "Petrus Immens- school" voor basisonderwijs. 31. Toepassing art. 74 W.B.O. in zake aansluiting op het kabelnet p.c. basisschool "De Weg wijzer". 32. Toepassen artikel 74 van de Wet op de Basisonderwijs inzake het onderwijs in de eigen taal en cultuur aan leerlingen van Moluk se afkomst. 33. Toepassing art. 82 Isovso in zake vervanging vloerbedekking drie noodlokalen en aanbrengen hekwerk t.b.v. de "Torenvliedt- school" (v.s.o.-l.o.m.). 34. Vaststellen vergoeding ex arti kel 191, lid 2, van het Besluit Bui tengewoon Onderwijs 1967 over het jaar 1987. 35. Ontwerp-begroting 1989 Zeeuwse Dag- en Avondscholen gemeenschap. 36. Vaststelling 22e begrotings wijziging 1988 (verwerking voor jaarsnota). 37. Vaststelling voorbereidings besluiten. Een voorbereidingsbesluit wordt vastgesteld om een bestem mingsplan in voorbereiding te be schermen of om ontwikkelingen mogelijk te maken, die niet met het nieuwe bestemmingsplan in strijd zijn. Een dergelijk voorbe reidingsbesluit heeft een wer kingsduur van één jaar. Voor gesteld wordt een voorbereidings besluit vast te stellen voor: -het perceel Laan der Comman do's 21, om de minimumbreedte Op zaterdag 27 augustus wordt de jaarlijkse Wielerronde van Dau wendaele gehouden. De bewoners van de straten waar de Wielerron de doorheen komt worden ver zocht tijdig hun auto's te verwij deren, ook uit de parkeerhavens. Het parcours wordt tussen 12.00 en 21.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het betreft hier de volgende stra ten: Kruitmolenlaan (start en fi nish), Rusthofstraat, Krieken- hofstraat, Torenhofstraat, Roo- zenburglaan, Wijdaudwarsstraat II, Wijdaustraat en Vluchten- burgstraat. Speciaal verzoek aan de bewoners van de Kruitmolenlaan, die tussen de Vluchtenburgstraat en de Zwerfruststraat wonen: willen zij hun auto's al vóór 10.00 uur ver wijderen, zodat men met het op bouwen bij de jurywagen kan be ginnen. Het Wielercomité dankt de bewo ners bij voorbaat voor hun mede werking. van de kavel naast deze woning aan te passen; -het gebied tussen het Noord- poortplein, Molenwater en Noordbolwerk en het gebied Branderijmolengang, Morkstraat en Molenwater, om ongewenste (bouw)ontwikkelingen te kunnen weren; -een gedeelte van het Abdijcom plex (Statenzaal), omdat een eer- dergenomen voorbereidings besluit is verlopen; -een perceel aan het Meiveldpad, om een clubaccommodatie van de Kazan de Wolf-padvindersgroep mogelijk te maken. 38. Vaststelling bestemmingsplan Reijershove III. Gedurende één maand heeft het bestemmingsplan Reijershove III ter inzage gelegen. Dit bestem mingplan heeft betrekking op het gebied, begrensd door de Oude Vlissingseweg/Statenlaan, Spin- huisweg, Torentrans, Weerhaan en Reijersweg. Van de mogelijk heid om tegen het ontwerpplan bezwaar te maken heeft niemand gebruik gemaakt. Voorgesteld wordt het bestemmingsplan vast te stellen. 39. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het aan brengen van een tweetal over- steekvoorzieningen en fietsstro ken op de Dauwendaelselaan. Op verzoek van de ouder raad/medezeggenschapsraad van o.b.s. "De Eendragtsburch" wordt voorgesteld de oversteeksi- tuatie op twee punten aan de Dauwendaelselaan veiliger te ma ken door de aanleg van een mid denheuveltje in de weg in combi natie met een zogenaamde suggestie-oversteek Alhoewel dit los staat van het ver zoek van de ouderraad/medezeg genschapsraad, wordt tevens voorgesteld de Dauwendaelselaan over de volledige lengte te voor zien van fietsstroken (behalve bij de bushaltes). 40. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broeckefonds" 1987. 41. Rondvraag. In verband met de slechte weers omstandigheden tijdens de zwem- vierdaagse afgelopen voorjaar wordt iedereen nogmaals in de ge legenheid gesteld om in de week van 29 augustus tot en met vrij dag 2 september aan de zwemvier- daagse deel te nemen. De tijden waarop gezwommen kan worden zijn de gebruikelijke openingstijden voor recreatief zwemmen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend dat zij de door hen op: 129 januari 1985 aan de firma J. Adriaanse te Middelburg ver leende nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in gevolge de Hinderwet voor een machinaal houtbewerkingsbe- drijf op het perceel Noordweg 452 te Middelburg; 2. 4 maart 1980 en 23 december 1980 aan de Woningbouwve reniging "Middelburg" verleende vergunningen ingevolge de Hinderwet voor respectievelijk de opslag van motorbrandstof en een houtbewerkingsinrichting, loodgieterswerkplaats an nex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen gelegen aan de Walensingel 65 te Middelburg; 3. 1 5 oktober 1 968 aan de heer C. Wolders te Middelburg ver leende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een zelfwasserij op het perceel Maasstraat 52 te Middelburg; 4. 27 november 1984 aan SKS-piping te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een constructiewerkplaats op het perceel Kleverskerkseweg 69c te Middelburg hebben gewijzigd. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 24 september 1 988 ter inzage: -elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en -elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180 - 26251toestel 41 3). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 24 september 1 988 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: 1British Import Benelux, Postbus 2006 te 4380 CA Vlissingen voor een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een detailhandel van watersportartikelen met verkoop en repa ratie van buitenboordmotoren op het perceel Wijngaardstraat 5 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 2671 positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen hier eveneens buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd, dient dit van tevoren tele fonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251, toestel 41 3. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 8 september 1988 door de aanvrager, alsmede degenen die be zwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten een gedeelte van het wegdek, gelegen schuin tegenover het pand Rouaansekaai 47, aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunninghouders (artsenparkeerplaats). Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken bekend, dat met ingang van 29 augustus tot en met 26 sep tember 1 988 het GEMEENTELIJK ONTWERP-PROGRAMMA WELZIJNSAKTIVI- TEITEN 1989 voor iedereen ter inzage ligt bij het bureau Voorlichting en de af deling Welzijnszaken ter gemeentesecretarie, beide gevestigd Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Het ontwerp-Programma is tevens in de voorlichtingswinkel voor een bepaalde periode te leen. Een ieder, die door het ontwerp-Programma rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedurende de termijn van tervisieleg- ging schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-Programma in dienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan de gemeente raad van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1988 | | pagina 7