Verkeer Met het oog op morgen Kermisvuurwerk Cliëntenraad UW Hinderwet Stoom Waarom Bert de Jonge nooit de top bereikte Winkels open Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week HANDBALLEN, DISCUSWERPEN, KOGELSTOTEN EN KRACHTTRAINEN Gemeentelijke Sociale Dienst Tafeltje Dekje" In Polen, het walhalla van de handbalsport, viel Bert de Jonge ooit op. Een Poolse trainer wilde hem "meteen" inlijven. "Ik kon er een jaar stage lopen", zegt hij bescheiden. "Volgens trainer Bienek zou ik ontzettend veel leren. Ik zou er in Nederland voordeel van kunnen hebben". De 31-jarige in Noordgouwe geboren Middelburger maalde er niet om. Hij had nog meer sport aan zijn hoofd dan handballen. Technische atletieknummers bijvoorbeeld; kogelstoten en discuswerpen. En de Middelburgse handbalploeg EMM die hem in 1978 inlijfde, was een behaaglijk honk voor de PTT-ambtenaar. Bovendien: de 1,93 meter grote sportman geeft niet om mogelijke roem, die hij met zijn talenten had kunnen vergaren. Hij is - wat wel eens anatomisch wordt genoemd - sportman in hart en nieren, een pure amateur. In de Middelburgse sportschool Body Gym, waar Bert de Jonge drie keer per week kracht traint, spraken we voorzichtig over zijn afwezigheid in de Nederlandse top. "Ach. Ik mis dat niet. Ik heb altijd plezier in de sport gehad en ik heb dat nog steeds". Record Discus t DE FAAM Woensdag 10 augustus 1988 Door het oog van de Lange Jan Om het verkeer tijdens de kermis en de "dolle" donderdag (ll au gustus) goed te kunnen afwerken zijn er een een aantal ver keersmaatregelen getroffen. Alle maatregelen gelden voor de ver melde tijdsduur of zolang er als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal blijken. De eerste serie maatregelen heeft betrekking op de kennis. Tot zaterdag 13 augustus worden afgesloten voor alle verkeer be halve voor voetgangers: a. de Markt, de Pottenmarkt van af hoek Markt en de Vlasmarkt; b. het gedeelte van de Lange Noordstraat tussen de Stad huisstraat en de Markt; c. het Hof van Tange (hier parke ren wagens van kermisexploi tanten); d. op het Plein 1940 en op de Markt kan niet worden gepar keerd i.v.m. de daar geplaatste kermisattracties. In verband met de te verwachteen drukte op donderdag 11 augustus zijn eveneens een aantal extra maatregelen genomen, deze gel den van woensdag 10 augustus 18.00 uur tot donderdag 11 au gustus eveneens om 18.00 uur. Het gaat om: een gesloten verklaring voor alle verkeer behalve voor voetgangers voor het Damplein, de Rei gerstraat, het gedeelte van de Nieuwstraat tussen de St. Barba- ragang en de Korte Delft en het gedeelte van de Dam noordzijde tussen Damplein en Molstraat. Voorts is de Nieuwstraat gesloten voor vrachtauto's. Afgesloten voor doorgaand verkeer worden: de Dam zuidzijde, de St. Pie terstraat, de Segeersstraat en het Koorkerkhof. Er zal een parkeer verbod gelden voor het Dam plein. Voor verkeer dat respectie velijk vanaf de Spanjaardstraat en de Balans de St. Pieterstraat wil oprijden zal het verboden zijn rechts- en linksaf te gaan. In verband met de ringrijderij op het Molenwater worden de vol gende tijdelijke verkeersmaatre gelen getroffen: van dinsdag 9 au gustus tot donderdag 11 augus tus, beiden om 18.00 uur geldt een parkeerverbod voor het ge deelte van het Molenwater, inclu sief bermen, tussen de inrit van de kazerne en de Koepoort en het ge deelte van het Molenwater voor de panden 49 t/m 69 en tegenover perceel Zuidsingel 70 15 meter). Van woensdag 10 augustus tot donderdag 11 augustus, beiden om 18.00 uur wordt éénrichtings verkeer ingesteld, behalve voor voetgangers voor de volgende we gen en weggedeelten: Gehele Zuidsingel, in de richting Koe poortlaan, Verwerijstraat; Mo lenwater, tussen de Verwerijstraat en de Koepoortlaan en de Koe poortlaan in de richting van de Zuidsingel. Gedurende diezelfde tijd wordt de Lutherse Kerklaan, op het gedeelte van het Molenwa ter, gelegen tussen de ingang van de kazerne en de Koepoort en het gedeelte van jiet Molenwater voor de panden 49 t/m 69, in beide richtingen gesloten voor alle ver keer, behalve voetgangers. Het spreekt voor zich dat alle andere thans voor deze gebieden gelden de maatregelen gedurende de hierboven genoemde periode niet van kracht zijn. Het is misschien wel wat lastig de ze extra verkeersmaatregelen, maar ze zijn nodig omdat gedu rende kortere of langere tijd be paalde straten of pleinen niet voor het vereer beschikbaar zijn, terwijl verkeer toch zo veel moge lijk moet kunnen doorstromen. Vooral het aantal parkeerplaatsen zal met name op donderdag 11 augustus beduidend minder zijn dan op andere donderdagen. Mis schien is er nog plaats op het nieu we parkeerterreintje bij het stati on (ingang Schroeweg). Let op morgen! Dan vinden er in het hart van Middelburg namelijk allerlei activiteiten plaats. Deze hebben natuurlijk gevolgen voor het verloop van het verkeer. El ders op deze pagina treft u een aantal verkeersmaatregelen aan. Bestudeert u deze goed. Uw bij drage om het verkeer mede soepel te laten verlopen is van belang. Morgen, 11 augustus, is er in Middelburg van alles te doen. Dc weekmarkt vindt plaats op het Damplein. Op het Molenwater kunt u het ringrijden bewonde ren. De Markt en het Plein 1940 worden overheerst door het ker- misgeweld. Voor uw antiek en cu riosa kunt u terecht op de Vismarkt. In de Lange Delft is een fors aantal standwerkers be zig hun waar aan de man te brengen. Middelburg biedt u op de zoge naamde dolle donderdag veel ver tier. Een rijk geschakeerd activi teitenpakket zal U de hele dag be zighouden. Om 16.30 uur zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten ter hoogte van Vroom en Dreesmann de prijs winnaars van het standwerkers concours bekendmaken en de prijzen uitreiken. Burgemeester en wethouders heb ben besloten dat in een aantal ge vallen mag worden afgeweken van de normale openingstijden van winkels. Zij hebben daartoe een aantal dagen aangewezen.In augustus is dat nog het geval op de maandagen 15 en 22. De win kels in de binnenstad en op Ar- nestein (de postcodegebieden 4331 en 4338) mogen op deze da gen open zijn tussen 8 uur's mor gens en 6 uur 's middags. Vanavond begint tussen half elf en elf uur het kermisvuur werk, dat vanaf het Zusterplein wordt afgestoken. Het grandioos siervuurwerk wordt aangeboden door de ker misexploitanten. Evenals vorig jaar belooft het weer een schitterend spektakel te worden. De toeschouwers kunnen zich voor het bekijken ervan het beste opstellen voor het Middelburgse stadhuis. De kermisexploitanten zijn van plan om de kermisbezoe kers aan het eind van de voorlaatste kermisdag jaarlijks op een portie vuurwerk te trakteren. Het gemeentebestuur ging vorig jaar akkoord met de installatie van een cliëntenraad bij de GSD. Deze raad pleegt regelmatig over leg met de GSD over de wijze van uitvoering van de opgedragen ta ken. Hierbij moet worden be dacht dat het belangrijkste deel van het werk de uitvoering van wetten betreft en dat de GSD nau welijks ruimte heeft om daarvan af te wijken. In de cliëntenraad kan op dit punt dan ook slechts informatie en toelichting worden verstrekt, terwijl de behandeling van individuele zaken evenmin mogelijk is in verband met de be scherming van de privacy. Toch resteren er dan nog voldoende punten voor een zinvol overleg. Door de wijziging van procedu res, de inhoud van brieven of be schikkingen, het verstrekken van meer informatie en toelichting op beslissingen kunnen veel onnodi ge frustraties bij cliënten worden voorkomen. Bij de GSD wordt onderkend, dat er op den duur een zekere "bedrijfsblindheid" kan ontstaan omdat door het rou tinematig karakter van het werk de mens achter de aanvraag kan worden vergeten. De cliëntenraad zou naast het uitvoeren van een signalerende taak kunnen worden betrokken bij een verdere ontwik keling van de dienstverlening en het gemeentelijk beleid ten aan zien van de GSD. Hierbij wordt gedacht aan een toezicht op het klachtrecht tegen een vermeend onjuiste behandeling, het ge meentelijk sanctiebeleid indien cliënten niet voldoen aan de gestelde voorwaarden, de hoogte van voorschotverstrekking en de omvang van de begeleiding van cliënten. De raadscommissie voor sociale zaken zal het besprokene binnen de cliëntenraad volgen, zodat in- direkt invloed kan worden uitge oefend op de bestuurlijke besluit vorming. Het is de bedoeling dat de samenstelling van de cliënten raad een weerspiegeling is van de cliëntenbestanden. Momenteel wordt nog gezocht naar twee RWW-gerechtigden. Van de zijde van GSD zal worden deelgeno men door de direkteur, een afde lingschef en een bijstandsbe heerder. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk melden bij de Ge meentelijke Sociale Dienst van Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. L kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 15 augustus 1988 tot en met 20 augustus 1988. maandag gesneden rundvlees, groente mix Mexico, aardappelen dinsdag gehakt, erwtjes, wortelen, puree woensdag Bami goreng, speciaal met saté donderdag rundergehakt, gesneden wortel tjes, aardappelen vrijdag gebakken vis, groentemix wortel tjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen vergunning inge volge de Hinderwet hebben verleend aan de heer B. Midavaine, Vlasmarkt 54-56 te 4331 PG Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een café-restaurant op het perceel Vlasmarkt 54-56/Kromme Weele 4 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie D, nummer 2000, 3398 en 3633. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 10 september 1988 ter inzage: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 10 september 1988 beroep open bij de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsingg of een voorlopige voroziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. d. Op dinsdag 16 augustus zullen ze ventien antieke Engelse stoom- voertuigen, waarvan sommige met aanhangwagen in gezelschap van een origineel Engels straator gel zich hijgend en puffend op weg begeven van Vlissingen naar Hellcvoetsluis. De voertuigen zijn dan met een schip van OLAU-lijn het Kanaal overgestoken. De eerste stopplaats van de voer tuigen is de Middelburgse Markt. Tussen 10 en 12.30 uur zijn ze daar te bewonderen. Daarna ver volgen zij hun weg in de richting van de stormvloedkering Ooster- schelde. De rookpluimen zullen dan nog niet helemaal uit Middel burg verdwenen zijn, want op de Markt zal een stoomtrëintje gratis rondritjes met kinderen maken. Dit gebeurt tussen 11 en 18 uur. Het is voor het vierde achtereen volgende jaar dat Middelburg door de Engelse stoomkaravaan wordt bezocht. Bescheidenheid dus. Niettemin: "Ik ben inderdaad gevraagd om nu weer in het eerste van EMM te komen handballen. Een tijdje speelde ik met de ouwe hap, on der anderen Fred van der Weel en Jan Jongepier in het derde". Kennelijk was de nood in het eerste van de Middelburgse handbalploeg hoog. "Ik hoef maar twee keer per week te trai nen". Bert de Jonge heeft carte blanche. "Ik volg voor een groot deel mijn eigen schema's. Na tuurlijk moet ik nu veel meer aan snelheid doen, want in de twee de divisie wordt sneller gehand bald dan irt de afdeling Zeeland, waarin het derde van EMM in uitkomt". Handballen en atletiek vormen een niet te scheiden twee eenheid voor sportman Bert de Jonge. Hij praat over beide met verve, ze liggen hem na aan het hart. En - zoals gezegd - om het resultaat van zijn talenten maalt hij niet. Een voorbeeld. Tijdens een atletiekwedstrijd in Belgie duwde de ruim honderd kilo gram wegende Middelburger als eerste Zeeuw de kogel over de vijftien meter, 15,11 meter om precies te zijn. Het staat in de uitslagen, dus dat telt, dacht Bert. Maar nee hoor. "Ik had die zelfs beter dan onder de hardlo pers. Het is er gezellig. We lopen vaak samen in. Dit in tegenstel ling tot de hardlopers, die alle maal een eigen manier van op warmen hebben". Met de discus bereikt Bert de Jonge de 46 meter-lijn. Het Ne derlands record staat op 66 me ter, "een wereldafstand". Ook al zo'n prestatie die op provinci aal niveau indruk maakt, maar landelijk niet telt. De Middelbur ger is op elk gebied dat hij in de sport beoefent net niet de top per die hij als talent normaal gesproken zou kunnen zijn. Dat gegeven rechtvaardigt de vraag of hij misschien niet toch liever voor specialisatie kiest om dan bijvoorbeeld als kogelstoter in het internationale atletiekcircus smakken geld te verdienen. De Jonge: "Ik ben nu 31. Natuurlijk probeer ik verder te komen. Ik ga er echter niet alles voor laten staan. Ik heb thuis een baby van zeventien maanden en daar wil ik ook aandacht aan besteden. Met de kogel ben ik dit jaar tot veertien meter zesenzestig ge komen. Met de discus 46 meter. En dat is de op één na beste prestatie van een Zeeuw aller tij- uitslag moeten melden. Nu kan ik alleen zeggen dat ik een offi cieus Zeeuws record heb", leder ander zou aan de bel gaan hangen, luid protesteren of com pleet dwars zijn gaan liggen. Bert de Jonge niet. Het was ge beurd en het gaat om de sport. En de uitdaging om dan maar zo snel mogelijk die 15,11 meter opnieuw te gooien? "Ach". Met respect spreekt Bert de Jonge over de Zeeuwse coming- man Iwan Beek uit Hulst, die eveneens de kogel over de vijf tien meter lijn stootte. En - zo blijkt - de onderlinge verstand houding tussen "technische" atleten is formidabel. "Ik denk den. Nee. Ik heb nooit het idee gehad om verder te gaan. Ik moet voor mezelf toegeven dat ik te laat ben begonnen. Mijn techniek is stomweg niet perfect". "Ik doe aan krachttraining om de techniek te perfectioneren. Dankzij de sportschoolhouders Jarl den Hartog en Bert Kuijs weet ik veel van die trainingen. De opzet is om die kracht om te zetten in snelheid. Die twee moeten in evenwicht zijn. Met de techniek die ik jaren geleden leerde van Piet Versluys bij Ma rathon, moet er misschien toch nog wat meer eer te halen izjn". Bert de Jonge: krachttraining met links Jar1 de Hartog en rechts Bert Kuijs.

de Faam | 1988 | | pagina 5