'Als hij lacht is veel leuker' 'Je bent tijdelijk geestelijk gestoord' Geluksvogel wint reis naar Parijs Vlissinger begint vastgoed-bedrijf 'RAMBO' LEGT HA VEN PLA T "Zo kunnen de niet-leden zien hoeveel wij voor ze betekenen" Gevecht om koninklijke bekers op Molenwater Wie wordt koning poffer Erkentelijk Illegaal Vandalisme Vlissingen; nou en Zeeuwse ruiters strijden om hoogste eer in Arnemuiden Laatste snuffelmarkt op boulevard States RAZENDSNEL HORECAFOLDER VAN VVV VLISSINGEN MARCO RIDDERHOF DANST VOOR ZEEHONDJES TRADITIONELE RINGRIJWEDSTRIJDEN Fietsvierdaagse met forse prijzen sp0debi? ZET'SEEN; ANDERE BRIL OP! Geen sex Uitputting Caecilia viert jubileum met muziekfestival Woensdag 10 augustus 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Als een echte ster kwam de Nederlandse Rambo afgelopen vrijdag twee uur te laat bij de Vlissingse bioscoop Alhambra. Enigszins vermoeid. Vrijdag was de veertiende dag van een toernee van vijftien dagen, waarbij hij zes bioscopen per dag afwerkte. Fans merkten daar niks van. Professioneel en plichtsgetrouw liet Ernest America zich een kwartier lang gratis op de foto zetten met iedereen die daar om vroeg. Van huilende baby's tot giechelende tieners, in alle mogelijke standjes. Om vervolgens haastig naar de Bijleveldhaven te vertrekken om de 75 lossers van de Reefer Rio een vrijkaart- je voor Rambo III aan te bieden. "Als 'ie lacht is' ie veel leuker", Jluistert een meisje haar vriendin in het oor. Helaas. Ernest Ameri ca mag van zijn werkgever, de filmmaatschappij Colombia niet lachen op de foto. De echte Rambo is tenslotte ook nog nooit op een glimlach betrapt. Nico, beter bekend als Nicolien- tje en inmiddels wereldberoemd in Vlissingen, maakte van de ge legenheid gebruik om zijn idool eens flink te zoenen. Compleet met papegaai. America kijkt er niet van op. Heeft in de afgelo pen twee weken wel gekkere dingen meegemaakt. "Huilende vrouwen, kinderen die vroegen of ik hen een blauw oog wilde slaan, zelfs een uitnodiging om naar de Bahama's te komen", zegt de traditionele gewone Hol landse jongen, die drie jaar gele den nog pilsjes op de markt in Sittard tapte. In 1985 werd hij door vrienden opgegeven voor de Nederlandse Ramboverkiezingen in Rotter dam. "Die heb ik gewonnen. Daarna ging het vanzelf. Kijk, ik De landelijke Rijvereniging en de Ponyclub Walcheren teke nen voor de organisatie van de provinciale Zeeuwse kampioen schappen voor Paarden op za- tèrdag 13 augustus. Burge meester M. Markusse van Arne muiden verricht om 13.30 uur de officiële opening. Het pro gramma zelf begint al 's mor gens om negen uur. - De wedstrijden worden gehou den op het terrein van de familie Van 't Westeinde aan de Mui- denweg bij het Vliegveld Midden Zeeland. Aan het eind van de dag worden de individuele win naars en de verenigingen met de beste resultaten gehuldigd. De organisatie heeft een druk programma af te werken met dressuur en springen. In alle klassen staat een aantal favorie ten te trappelen om de beker mee naar huis te mogen nemen. Naast de spanning van de wedstrijden kan het publiek ook genieten van show. Een Beve- landse verzorgt bijvoorbeeld een Hackney-demonstratie. Kinde ren kunnen de smaak proeven van paard rijden; ze kunnen gra tis pony rijden. Alle deelnemers komen aan het eind van de dag opdraven voor de grote parade. zou wel gek zijn als ik niet zou profiteren van de gelijkenis. Ik vind het trouwens ook ontzet tend leuk. In oktober wil ik in de States gaan kijken of ik daar als dubbelganger aan de slag kan. De dubbelganger van Carter ver diende in de tijd dat de president aan de macht was tienduizend dollar per avond. Als mij dat vijf keer overkomt ben ik tevreden". Bioscoopeigenaar Ad Westrate ziet het bezoek van Rambo aan de Bijleveldhaven als een stunt met een knipoog. "Als het es thetisch niet verantwoord was zou ik het niet doen. Mensen moeten er dan ook de humor van in zien. Datzelfde geldt voor het geweld in Rambo III. Dat ligt er ook zo dik bovenop". Het werk in de haven ligt bij aan komst onmiddellijk plat. Rambo wil eerst nog even weten wat er eigenlijk precies aan de hand is. "Ik word liever niet besmet", is zijn reactie. "Dat het niet ge vaarlijk voor de volksgezondheid is neem ik maar met een korrelt je zout. Aan de andere kant, die mensen doen ook alleen maar hun werk". Braaf laat ik de spierbundel zich met een pak vlees op zijn schouder fotografe ren. "Leuk, zo'n bezoek", zegt een werknemer van Flushing Coldstorage. "Zeker na al die negatieve publiciteit". Voor de zoveelste keer legt hij uit dat hij er geen bezwaar tegen heeft om de omstreden lading te lossen. 't Is ons brood zeg ik altijd maar". Rambo ziet eruit alsof hij dat alleen kan beamen. FOTO: JAAP WOLTERBEEK *De Nederlandse Rambo. "Toen het half juli zo'n besode mieterd weer was, ontdekten we dat het gedrags- en beste dingspatroon veranderde. De mensen kwamen hier aan de balie en vroegen naar eetgele- genheden. Nu het geen strand weer was, was de wens om uit eten te gaan enorm toe genomen". Jan Jacobs, directeur van de VVV in Vlissingen, toont trots een folder met alle eetgelegen- heden in zijn stad. De opgeno men zaken variëren in mogelijk heden van uitgebreide vismaal- tijd tot broodje bal en van chi nees tot frietje oorlog. De folder kwam na die vele vragen ra zendsnel tot stand. "We hebben er alles in opgenomen. We kun nen natuurlijk niet in de beurs van de mensen kijken. Als we mondeling uitleggen waar wat is te vinden, kun je van geluk spre ken als ze het eerste en laatste restaurant hebben onthouden". Binnen veertien dagen was de folder een feit. "Dankzij extra geld van de gemeente Vlissin gen hebben we een baliekracht De meeste mensen van zijn leeftijd verspreiden honderd uur dansen liever over een heel jaar. De Middelburger Marco Ridder hof (21 jaar) ziet dat anders. Hij danst al vanaf maandag 8 au gustus aan een stuk door. Als het aan organisator disco Alca- zan in Rotterdam ligt, blijft hij dat tot vrijdag doen. Voor het Guiness Book of Records en Donderdag 11 augustus wordt voor het 32e achtereenvolgende jaar gestreden voor de koninklij ke bekers, de 'grote ringrijderij te paard'. Er worden weer span nende wedstrijden verwacht op het Molenwater in Middelburg. Het begint allemaal 's morgens om negen uur met de keuring 'voor het mooist versierde paard'. Deze traditionele dag wordt besloten met een feest avond in Hotel Walcheren in Koudekerke. Er is naast de wisselbekers van prinses Juliana en koningin Bea trix ook een aantal trofeeën van het bedrijfsleven beschikbaar gesteld. De avond-fietsvierdaagse van dë Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp viert dit jaar haar derde lustrum. Van maan dag 15 augustus tot en met donderdag 18 augustus wordt er elke avond een recreatieve tocht van 25 kilometer of een trimtocht van 50 kilometer ver reden. Deelnemers kunnen zich maandag en dinsdag tussen 18 en 19 uur inschrijven bij rijwiel handel Piet Voskamp aan de Middelburgse Breeweg. Wie een avond moet missen kan die vrijdag inhalen. De rijwielhandel van Piet Vos kamp, die de vierdaagse al tien jaar sponsort, bestaat twintig jaar. Leuk voor de deelnemers aan de vierdaagse. Voskamp stelt namelijk een flink aantal prijzen beschikbaar. Alle deelne mers ontvangen een herinne ring. Daarnaast wordt er een Ga zelle sportfiets verloot. Ook voor de oudste en de jongste deelne mers zijn er prijzen. Voor de tweede en laatste keer dit seizoen wordt zaterdag 13 augustus op de Vlissingse bou- Jevard een toeristische snuffel- markt gehouden. Verwacht wordt dat er weer zo'n 120 kra men bemand zijn, waar een 1 groot aantal koopjes wordt aan- geboden. De variëteit van de spullen op de markt is inmiddels bekend. Daarnaast is er ook een aantal attracties en voor het natje en droogje wordt ruimschoots gezorgd. voor de zeehondjes in Pie- terburen. De enige Zeeuwse deelnemer doet er zelf wat laconiek over. "Ik weet dat we het halen. Het is al de vijfde keer dat ik mee doe, en elke keer lukte het. Vo rig jaar zijn we tot 99 uur geko men. Om het record te verbre ken moest er van Guiness minstens anderhalf uur bij. Maar honderd en een half uur is zo lul lig. Dus doen we gewoon hon derd en één". De marathon van vorig jaar werd zuiver gedanst voor het record. Op initiatief van de deelnemers spelen dit jaar ook de zeehond jes van Pieterburen een rol. Eike danser heeft een sponsor (Mar co vermurwde zijn werkgever, café De Mug in Middelburg) die tien gulden per dans-uur betaalt. De opbrengst gaat direct naar Pieterburen. "Veel is het natuur lijk niet, maar ze waren daar zo blij dat elk van ons een zeehond je een naam mag geven". Vier dagen - en nachten - dan sen is niet iets dat even tussen neus en lippen doorgaat. Daar wordt maandenlang zwaar voor getraind."We worden nu klaar gestoomd door een oud-marinier en een bokser. Dan weet je het wel zeker. Dat is niet leuk, dat is Vorig jaar was de discjockey erg ie uk... afzien, maar je wil het gewoon bereiken. Je krijgt er een ontzet tende kick van". Alleen spier trainingen? "Nee hoor, nog veel erger. Ik ben al een maand op dieet. Geen alcohol, geen vet. En de week ervoor geen sex". Ook geestelijk moet je enigszins voorbereid zijn, maar omdat Marco zijn eerste lustrum al viert weet hij het eind van het liedje wel. "Je komt er niet normaal vanaf. Je bent tijdelijk geestelijk gestoord. Als je een dag bezig bent begint het al. Vorig jaar op de tweede dag werd ik op het podium getrokken door de Star Sisters. De lippestift zat nog op mijn wangen, maar ik wist er he lemaal niets meer van toen ik daarna even pauze had". Ook na de wedstrijd is een goede be geleiding noodzaak. "Als je van het podium afkomt ga je eerst wat drinken, even zitten, even praten. Dan ga je nog even de vloer op om uit te dansen. Je krijgt het niet meer uit je li chaam. Als je de volgende mor gen naar de badkamer gaat loop je niet. Dan dans je nog steeds". De inspanningen van Marco Rid derhof en consorten zijn tot vrij dagavond live te zien in Alcazan (Puttershoek) bij Rotterdam. En publiek is er zeer welkom. Mar co: "Dan heb je iets om voor te dansen. Het moeilijkste is om te blijven dansen als er niemand meer is. Dat is echt uitputting, ledereen ligt in zijn bed uitge breid te pitten, en wij staan daar ons maar uit te sloven. Van mij mag de hele tent constant vol zijn met mensen". boven de normale sterkte. Onze medewerkster Annemiek Wou ters had de folder binnen veer tien dagen klaar". Jacobs geeft toe dat hij met de folder ook de VVV wil promo ten. "We hebben ook de hore- camensen opgenomen die geen lid zijn van de VVV. Ons uit gangspunt was om de vragers optimaal een antwoord te kun nen geven. We vonden dat daar om elke eetgelegenheid er in moest staan. En de mensen die er in staan en nog geen lid zijn, kunnen nu zien hoe belangrijk een VVV is". De folder is overigens gratis verkrijgbaar bij de VVV in Vlis singen. Wie binnen één uur de meeste poffertjes eet, mag zich poffer tjeskoning van Vlissingen en omstreken noemen. Mode Ak senten in Vlissingen tekent voor de organisatie van dit evene ment op vrijdag 12 augustus. De poffertjes worden geserveerd op vrijdag 12 augustus vanaf 20.30 uur in de poffertjeskraam aan de boulevard in Vlissingen. De Vlisisngse Muziekvereniging Caecilia bestaat dit jaar vijfen negentig jaar. De vereniging viert dat zaterdag 13 augustus samen met een aantal andere corpsen in een tent naast de Zeevaartschool op de Boule vard Bankert te Vlissingen. Het muziekfestival begint om 13 uur. De corpsen die zaterdag tot 20.1 5 uur hun kunnen laten ho ren zijn de jeugdorkesten Caeci lia en Voorwaarts uit Vlissingen en Koudekerke, Luctor et Emer- go uit Zoutelande, Onda en Jong Onda uit Nieuw en Sint Joos- land, Voorwaarts uit Koudeker ke en de Vlissingse Delta Band. De inwendige mens kan bij di verse kraampjes aan zijn trekken komen. Voor de kinderen is er een grabbelton. Het echtpaar Luitwieler met irene en Marcel Jansen Irene Jansen kan er wat van. In dertijd won ze met het afmaken van een slagzin al eens een fiets en een walkman. Deze maand hoorde de in woonster van Zoutelande dat zij in de landelijke wedstrijd van DA drogisten een vijfdaagse reis voor twee personen naar de Franse hoofdstad had gewon nen. Vorige week dinsdag kreeg zij de prijs symbolisch uitgereikt door drogist M. Luitwieler van de gelijknamige DA drogisterij annex parfumerie aan de Vlis singse Lange Zelke, waar zij met de wedstrijd had mee gedaan. "Deze actie was een soort boter-, kaas- en eierenspel, waar de klant aan mee kon doen", vertelt Luitwieler. "Bij de aan schaf van bepaalde produkten uit het basisassortiment kon de koper of koopster een stempel krijgen op een kaart. Bij drie op een rij en een volledige slagzin kon de kaart worden ingeleverd. Irene Jansen maakte van haar stempelkaart een waar kunst werk door er in een soort klokje alle levenstadia van de mens van baby tot volwassene bij te tekenen. Daarnaast vond de jury haar slagzin 'de tijd gaat snel, ook voor mij, maar de DA houdt mij bij', de beste van het hele land", zegt de drogist-eigenaar. Irene Jansen, die evenals haar echtgenoot Marcel werkzaam is bij de Rabobank in Middelburg, zal pas volgend jaar gaan genie ten van haar Franse reisje. Maar dat is geen bezwaar want de 'bon' blijft twee jaar geldig. De huizenmarkt had hem altijd al geïnteresseerd en toen steeds meer mensen hem er op attent maakten dat 'ie er kijk op had, besloot hij er maar zijn be roep van te maken. Peter de Vos Burchart, ex-koopvaardij machinist en nu nog werkzaam bij M&T als operator, opende na een schriftelijke cursus bij het PBNA zijn eigen vastgoed bedrijf. Zijn kantoor is nu nog aan huis, het Vlissingse Assum- burg 24. Als de zaken goed gaan zal dat echter snel ver anderen. "Er zit handel in de makelaar dij", meldt De Vos Burchart, die volgend jaar afstudeert. "De bank zegt het ook. Er zijn zo veel huizen in de verkoop dat het moet lukken. Kijk. De grote jon gens hebben het erg druk met de nieuwbouw. Ik richt me op de bestaande huizen". De ondernemer wil zich van de makelaars onderscheiden door meer aandacht aan de nazorg te besteden. Zijn eigen ervaringen bij het kopen van een huis ko men daarbij goed van pas. "Ik werk in het belang van de verko per, maar ook van de koper", zegt hij. "Ik ga mee naar het be wuste huis en naar de notaris. Verder licht ik de mensen ook in over de financieringsmogelijkhe den, de eventuele verbouwings- kosten, de stookkosten en alle andere bijkomende vaste lasten waar je anders niks over hoort. Zodat ze zeker weten dat ze het pand ook over twee of drie jaar nog kunnen betalen. Ik bedoel maar, het is fijn om een mooi huis te hebben, rriaar elke dag boterhamworst op je brood eten is ook niet alles. Omdat ik niet gebonden ben aan vaste tarie ven is de bemiddeling ook goedkoper". De Vos Burchart wil zijn werk zaamheden voorlopig nog even combineren met zijn baan als operator. Omdat hij in ploegen dienst werkt ziet hij daar weinig problemen in. Zijn vrouw Ria neemt in de tussentijd de zorg voor de administratie en de tele foon op zich. Afasiesoos - De deelnemers van de Afasiesoos Walcheren gaan donderdag 18 augustus een kijkje nemen bij kwekerij Het Moesbosch. Valt het weer tegen dan worden er spelletjes ge daan. Tijdens deze morgen komt er ook een aantal nieuwe vrijwil ligers kennis maken. Deelne mers kunnen zich om 9.30 uur verzamelen in Het Koetshuis op het terrein van Verpleegtehuis Der Boede te Koudekerke. Oudste Nederlandse - Corne lia Labrujere viert op 21 augus tus haar honderachtste verjaar dag. De Vlissingse is daarmee de oudste vrouw van Nederland. Het verjaardagsfeest is op don derdag 18 augustus in het be jaardentehuis Sonnevanck, Dok ter Gallandstraat 18 in Vlisisn- gen. Burgemeester Jaap van der Doef biedt de jarige om 11 uur namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan. n De Faam/De Vlissinger van 20 juli stelt u de vraag of Vlissin gen, of liever gezegd de Culture le Raad van die stad, illegaal be zig is door de VZW Radio Noord zee studioruimte toe te wijzen in het Arsenaal tijdens het Straat festival. Helaas heb ik moeten constate ren dat uw artikel wemelt van de onjuistheden. Radio Noordzee en vele andere zenders in het grensgebied met Nederland die vanuit België ope reren beschikken over een zend vergunning. Van Radio Noord zee is bekend dat dit station zich houdt aan de regels die zijn op gesteld door de Belgische over heid. Radio Noordzee houdt zich derhalve aan het maximum toe gestane zendvermogen waarbij een optimale ontvangst binnen een straal van 8 km wordt ge waarborgd. Doordat men zich aan het maximum toegestane zendvermogen houdt is het voor Radio Noordzee een leuk bijver schijnsel dat men in grote delen van de provincie Zeeland is te ontvangen. Radio Noordzee maakt geen gebruik van een sterkere zender zoals in het arti kel te lezen staat. Wat betreft de nieuwsgaring. Het station maakt hiervoor ge bruik van enkele databanken, die zijn opgezet voor lokale om roepen in België. Men pikt het nieuws dus niet van het ANP. Ten onrechte wordt dit in uw ar tikel vastgesteld. Adverteerders worden niet bij el kaar gelogen. Een in Nederland gevestigde firma heeft een slui tende overeenkomst met de Bel gische VZW Radio Noordzee. Een VZW zou in Nederland een "Stichting" worden genoemd. Deze firma beschikt over de rechten op de verkoop van re- klamezendtijd. Op volkomen legale wijze doen Nederlandse adverteerders dus zaken met de in Nederland ge vestigde firma die op zijn beurt weer volstrekt legaal zaken doet met een door de Belgische over heid erkende VZW. Toch stelt uw redakteur dat Radio Noord zee een illegale zender is, al thans naar Nederlandse begrip pen. Pure kolder!!! Nederlandse kabelmaatschappijen hebben zelfs de bevoegdheid om zen ders als Radio Noordzee door te geven via de kabel. Daar uitzen dingen van zendgemachtigden, die ofwel in Nederland, ofwel in het buitenland, in dit geval dus Radio Noordzee in België, vrije lijk uit de ether te ontvangen zijn, mogen zij zonder meer via het kabelnet worden verspreid. Hoe dan ook, de Culturele Raad in Vlissingen doet op volkomen correcte en legale wijze zaken betreffende Radio Noordzee zonder dat men juridisch fout zit. Naar mijn mening is uw arti kel een staaltje riooljournalistiek van de bovenste plank geschre ven uit pure broodnijd. Jan Parent, Hercules Segherslaan 234 Vlissingen Maandag 1 augustus ontvingen de bewoners van de Esdoorn-, Iepen- en Lindenstraat in Sou burg een brief van het Stafburo voorlichting en inspraak van de gemeente Vlissingen. In dit schrijven stond het verzoek aan deze bewoners om een oogje in het zeil te houden inzake vernie lingen aan garages. Woensdag stond dit bericht "In den Blauw geruite Kiel". Hiermee is de zaak compleet. Deze wijk kreeg zo maar een nieuw etiket: een buurt vol vandalen. Wordt hier mee de zaak niet erg simpel gesteld, zoude oorzaak niet er gens anders kunnen liggen??? Voorheen had Souburg en om streken een eigen wijkagent. Die was altijd, overal aanwezig, soms wel drie keer op een dag. Je moést bij alles rekening met hem houden. Dit werkte zeer preventief. Momenteel ziet men zo ongeveer twee keer in de week een politieauto of -motor. Zodra die is geweest kan men zo ongeveer alles doen wat niet mag. De periodieke controle is immers geweest. De politie treft hier geen schuld. Overigens hoe kan men nu rekenen op een so ciale controle als volwassen per sonen zelf lak hebben aan de voorschriften? Voor jong én oud is het de ge woonste zaak op de stoep te fietsen, geen richting aan te ge ven enz. Er is zelfs een straatge deelte (hoek Oranjeplein Pas poortstraat) waar fietsen op de stoep min of meer gelegaliseerd is. Na de herbestrating van de Kanaalstraat neemt het stoep fietsen hand over hand toe. Er wordt zelfs van de voetganger verwacht dat deze snel opzij stapt, doe je dat niet dan loop je de kans dat je wordt uitgeschol den. Is het niet eens tijd de zaak te onderzoeken en te kijken of een wijkagent niet goedkoper is dan de jaarlijkse schade? Een eenvoudig rekenwerkje zou de zaak misschien beter oplossen. N.J. van Duyn Esdoornstraat 32 Oost-Souburg Hierbij betuigen wij onze erken telijkheid voor Uw toevoeging over de "Vlissingse bewoon baarheid". Een intelligente, op bouwende vorm van kritiek blij ven wij waarderen, omdat een veranderende samenleving altijd waakzaamheid vereist. Wij stel len het op prijs als wij op deze basis met U en Uw redaktie van gedachten kunnen blijven wisselen. Namens het bestuur van de Vereniging Winkelcentrum Vlis singen: P. v.d. Maden, secretaris. "Ik wil nooit meer in Vlissingen wonen". Die kop stond boven een artikeltje in de Vlissinger van 27 juli j.l. Kennelijk heeft die zo veel reacties opgeleverd dat in het nummer van 3 augustus een heus redactioneel commentaar verscheen. En waarom dergelijke - negatie ve - reacties op een op zich zeer positief stukje vraag je je af. De geïnterviewde had zo 't een en 't ander meegemaakt. Zij heeft zich op een respectabele manier weten te ontworstelen aan een niet al te florissant verleden. Zo bezien heeft zij zich een goede dochter van het Zeeuwse land getoond. Hoofdzakelijk vanwe ge haar verleden vindt zij het be ter dat zij niet meer in Vlissingen komt wonen omdat ze bang is in haar oude fouten terug te vallen. De kop dekte - wanneer je het stukje had gelezen - het artikel. Die gaf ook de subjectieve me ning weer van de geïnterviewde. Er werd geen conclusie voor an deren aan verbonden of een al gemene stelling aan vast ge knoopt. Niets in de zin van "Ik begrijp niet dat er iemand in Vlis singen wil wonen" of "Er zou niemand naar Vlissingen moeten komen wonen". In dat geval zouden degenen die nu hebben gereageerd mis schien gelijk hebben gehad. De uiteindelijke verantwoordelijk heid van de redactie overigens daargelaten. Nu geven die reacties een aardi ge indruk van Vlissingen op zijn smalst. Je vraagt je af wie er eigenlijk zo hebben gereageerd. Aan de andere kant: hoevélen zijn het misschien - om heel an dere redenen dan de geïnter viewde - met haar eens? Bijval klinkt altijd minder luid dan af val. Wie in Vlissingen kent niet iemand die zijn of haar keus om hier te wonen graag zou terug draaien. Of dat misschien zelf wel zou willen. Want laten we eerlijk zijn: een goed leefmilieu wordt niet alleen bepaald door een opgeknapte binnenstad. Daarvoor is meer nodig. En wat hebben we dan zoal. Het ge meentebestuur. De club waar schijnlijk goedbedoelende men sen die mij in de loop der jaren echter steeds de indruk hebben gegeven dat mijn belangen en die van anderen die ik vertegen woordigde er niets toe deden. Die iedere inspraakronde tot een farce maken omdat ze die als een verplicht nummer zien waar alsjeblieft niets uit moet komen. De gemeente, ledereen die daar mee wel eens te maken heeft gehad kent de voorbeelden van zoekgeraakte dossiers waardoor de gemeente zelf en burgers we zenlijke subsidies misliepen. Of van ambtenaren die de eigen ge meentelijke verordeningen niet kennen. Om een paar voorbeel den te noemen. De gemeente raad. Die zou ervoor moeten zor gen dat dergelijke zaken niet meer zouden kunnen gebeuren. Hebt u daar wat van gemerkt? De politie. Die heeft het vrijdags zo druk met het schrijven van parkeerbonnen - een eerste prio riteit, naar ik heb begrepen - dat er geen mensen en tijd meer overblijven om ervoor te kunnen zorgen dat je rustig door de Walstraat kunt lopen zonder van de sokken te worden gereden. De middenstand. Die de laatste jaren ontzettend actief is om Vlissingen op te stoten in de vaart der volkeren - overigens: laten we niet vergeten ook te ei gen nutte - maar waar ik bij som migen toch de indruk heb dat ik blij mag zijn dat ik mijn geld daar mag uitgeven. Dev burgers. Die het allemaal mo gen meemaken. Maken zij zich werkelijk alleen maar druk over een kop boven een artikeltje in de Vlissinger? Als dat zo is krijgen we wat we verdienen: kortzichtigheid, eigen belang en oogkleppen. En laat niemand me vertellen dat het er gens anders ook zo is. Zeker niet in die mate en die combinatie als in Vlissingen. Het lijkt wel of de bestuurlijke en uitvoerende dien sten boven een bepaald niveau erop zijn ingesteld er alles aan te doen om te voorkomen dat je ook maar de indruk zou kunnen krijgen dat ze klantvriendelijk be zig zijn. Wat dat betreft is deze stad niet alleen om zijn boule vard uniek. Waarom ik hier nog woon? Om dat er nog één enkele omstan digheid is die mij aan Vlissingen bindt. Zodra die komt te verval len ga ik verhuizen. Want ik wil nooit meer in Vlissingen wonen. Ad Neels, Molenstraat 77, Vlissingen. 1

de Faam | 1988 | | pagina 13