UW Verkoop Rijwielen Beiaardconcert Antiek- en ambachtenmarkt Bestemmingplan Hinderwet Verkeer Colofon Gemeentelijke Sociale Dienst De behandeling van klachten "Thuis in Middelburg" Week Werk in uitvoering Tafeltje Dekje" Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. 1 Woensdag 27 juli 1988 DE FAAM *n oor het oog van de Lange Jan A De Piet Heinstraat is tussen de de Ruyterstraat en de Dorus Rij kersstraat afgesloten voor verkeer in verband met de inrichting tot 30 km/uur-gebied. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur yvorden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van I augustus 1988 tot en met 6 augustus 1988. maandag kwartponder met zingarasaus dinsdag macaroni met ham en kaas woensdag gehakt, bloemkool, saus donderdag gehakt, andijvie, puree vrijdag kabeljauw, fantasiesaus, worte len, aardappelen zaterdag varkenslappen met rijst met vruchtensaus Met ingang van 1 augustus 1988 zullen gevonden (brom)fietsen, waarvan geen eigenaar bekend is geworden, bij afslag worden ver kocht aan mensen wiens brom fiets is gestolen. Dit zal plaatsvin den op elke 3e donderdag van de maand. Vanaf 1 augustus a.s. zal een ieder, die aangifte doet van ver missing van zijn of haar (brom)fiets een zogenaamd "aan koopcertificaat" ontvangen. Dit certificaat moet goed worden bewaard. Als de politie er in slaagt de ver miste fiets weer op te sporen, dan krijgt betrokkene daarover uiter aard bericht. In dat geval zal er naar worden gestreefd, dat het voertuig weer ter beschikking komt. De mogelijkheid is aanwezig, dat de brommer of fiets door een an der is gebruikt om zich eenmalig gemakkelijk te kunnen verplaat sen, waarna het voertuig ergens anders is achtergelaten. Zulke on beheerd aangetroffen fietsen of brommers komen veelal na enige tijd als "gevonden voorwerp" bij de politie terecht. Vaak ontbreken ten aanzien van "gestolen voertuigen" de essen tiële gegevens - met name het fra menummer - die het mogelijk ma ken vast te stellen, dat een gevon den fiets of brommer identiek is aan eon ontvreemd exemplaar. De eigenaar van zo'n voertuig zal zijn eigendom natuurlijk gemak kelijk kunnen herkennen. Daar om wordt elke 3e donderdag van de maand 's ochtends van 9 tot 10 uur aan alle aangevers de gelegen heid gegeven bij het politiebu reau, Achter de Houttuinen 10, Middelburg, de daar aanwezige (brom)-fietsen te bekijken om te zien of het vermiste voertuig daar misschien bij is, zodat teruggave kan plaatsvinden. Mocht ook dat niet het geval zijn, dan worden door diefstal gedu peerden op dezelfde donderdag van 11.00 - 12.00 uur in de gele genheid gesteld een (brom)fiets te kopen uit de voorraad gevonden voertuigen die al langer dan twee maanden tevoren zijn gevonden en waarvoor nog geen eigenaar is komen opdagen. Die verkoop geschiedt bij afslag uitsluitend aan wegens (brom)fietsdiefstal gedupeerden tegen contante betaling. U ont vangt dan een aankoopcertifi caat, dat U dus goed dient te be waren. De verkoop zal geschieden door een deurwaarder. Bij aankoop van een gevonden fiets of bromfiets wordt daarvan een aantekening gemaakt op dit certificaat. De betreffende fiets of brommer zou door de oorspron kelijke eigenaar van de koper kunnen worden teruggevorderd. Mocht zich het geval voordoen, dat betrokkene daartoe door een derde wordt aangesproken dan wordt hij verzocht, met hem of haar, samen naar het politiebu reau te gaan. De oorspronkelijke eigenaar krijgt dan de keuze: a. hij stelt prijs op teruggave van de (brom)fiets. In dat geval ont vangt de koper uit de gemeente kas, waarin de opbrengst van de verkopen wordt bewaard ten be hoeve van de rechthebbende, de aankoopsom terug tegen overleg ging van dit certificaat, inclusief betaalde opknapkosten, tegen overlegging van de betreffende nota's; b. hij stelt prijs op de bestede koopsom, welke dan uit dezelfde kas aan hem wordt gerestitueerd en vanaf dat ogenblik kan betrok kene zich eigenaar van het voer tuig noemen. Vindt betrokkene buiten de poli tie om de vermiste (brom)fiets te rug, dan dient dit onmiddellijk te worden gemeld aan het politiebu reau onder overlegging van het aankoopcertificaat. Waar mensen werken worden fouten gemaakt. Dit gezegde gaat ook op voor de sociale dienst. Als een cliënt meent, dat de wet niet goed wordt uitgevoerd kan hij/zij hiertegen een bezwaarschrift in dienen. Zo'n bezwaarschrift is niet meer dan een schriftelijk me dedeling met motivatie gericht U hebt inmiddels de nieuwe ge meentelijke informatiegids op uw mat gevonden. De gids "Thuis in Middelburg 1988/1989" kan voor u van bete kenis zijn. De gids biedt u de meest gevariëerde informatie. In het handzame boekwerkje treft u allerlei adressen van organisaties. verenigingen en instanties aan. Indien het gidsje niet bij u be zorgd is, neemt u dan even con tact op met de medewerkers van het gemeentelijk Bureau Voor lichting. Dit bureau is bereikbaar onder telefoonnummer 26251. U kunt er ook even binnenlopen. Het adres is Stadhuisstraat 2. aan het gemeentebestuur, dat men het niet eens is met een geno men beslissing. De gemeente gaat zich dan opnieuw beraden over de aanvraag en de cliënt krijgt de mogelijkheid om zijn bezwaren mondeling nader toe te lichten voor een adviescommissie. Is men het ook niet eens met de nieuwe beslissing, dan kan men nog in beroep en hoger beroep gaan bij de Provincie, respectievelijk de Kroon. U kunt hierover een fol der met nadere toelichting opha len bij de receptie van de sociale dienst. Voor wat betreft klachten tegen de uitvoering van de wetten is één en ander dus goed geregeld. Maar wat moet u doen als het gaat om een klacht tegen de behandeling door de sociale dienst? U vindt bijvoorbeeld dat het personeel u niet juist te woord staat of dat door de administratie ten onrech te een deel van uw uitkering wordt ingehouden. Voor dit soort klachten is er ook een procedure binnen de sociale dienst. Om de behandeling mogelijk te maken moet u uw klacht schriftelijk in dienen. De chef van de desbetref fende ambtenaar zal een onder zoek instellen en u krijgt de gele genheid om de klacht mondeling toe te lichten. Een interne com missie bestaande uit de direkteur, de desbetreffende chef en een on afhankelijk deskundige zullen vervolgens beoordelen of uw klacht terecht is en op welke wijze u hierin tegemoet kan worden ge nomen. U wordt daarna ingelicht over het genomen besluit. Blanco formulieren waarop u uw klacht kunt vermelden zijn opge nomen in het folderrek naast de receptie van de GSD. In de serie zomeravondconcerten bespeelt donderdag 28 juli tussen half acht en half negen Frits Rey- naert de beiaard van de Lange Jan. Het programma omvat on der andere balletmuziek, volksmuziek, originele beiaard- muziek, maar ook oorspronkelijk voor clavecimbel en gitaar ge schreven werken. De beiaardier Frits Reynaert stu deerde orgel aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en beiaard aan de Nederlandse beiaardschool te Amersfoort bij Peter Bakker en Arie Abbenes. In 1980 werd hij benoemd tot stadsbeiaardier van Enkhuizen, waar hij de twee 17e-eeuwse caril lons van de Dromedaris en de Zuidertoren bespeelt. In 1981 werd hij benoemd tot stadsbeiaar dier van Almerc en in 1982 tot beiaardier van Maarssen. Daar naast is hij werkzaam als organist van de Christus-Koningskerk te Amsterdam en als docent orgel aan het Centrum \toor Kunstzin nige Vormgeving te Lelystad. Reynaert gaf behalve in Neder land, België en Frankrijk ook concerten in de Verenigde Staten en Canada. Tot en met 27 oktober 1988 zal er elke donderdag een kunst-, antiek- en curiosamarkt, alsmede een ambachten- en verzame- laarsmarkt op de Vismarkt wor den gehouden. Hiervoor werd op donderdag 21 juli j.l. het startsein gegeven door wethouder M. Vinke. Deze markt is niet vergelijkbaar met de normale weekmarkt om dat het assortiment beperkt moet blijven. Het assortiment strekt zich uit tot kunst, antiek, curiosa, ambachtelijk vervaardigde goede ren en verzamelobjecten. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de verbouwing moge lijk te maken van de woningen op de percelen Walcherseweg 228 en 230. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 29 juli 1988 geduren de drie weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afd. Alg. Zaken ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die be zwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen zijn bezwa ren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 1 2 van de wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat op 23 juni 1988 bij hen is ingekomen een aanvraag van de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te 4331 HH Middelburg voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben voor een inrichting ten be hoeve van de opslag, verkoop, reparatie en onderhoud van of voor watersportmateriaal op het perceel Kinderdijk 60 te Mid delburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 1 298. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken ligt hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefo nisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 27 au gustus 1 988. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 15 augustus 1988, om 14.00 in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg, waarbij te vens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoeg gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren te gen de ontwerp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de vol gende verkeersmaatregelen genomen: Het parkeren te verbieden voor een tweetal hieronder te noe men parkeervakken, behalve voor de invalide waarvoor de par keerplaats bestemd is. 1Het parkeervak voor het perceel Buitenhovelaan 309; 2. Het meest noordwestelijk gelegen parkeervak van de rij par keervakken, grenzend aan de noordoostelijke zijde van het per ceel Bodenplaats. Voor de Vlissingsestraat worden een drietal verkeersmaatrege len van kracht. Besloten werd: 1de laad- en loshaven, gelegen tussen de percelen Vlissing sestraat nr. 12 en nr. 30, op te heffen; 2. Het stilstaan te verbieden aan het gedeelte van de westelijke zijde tussen het perceel Vlissingsestraat 6 en de Koestraat: 3. door middel van een doorgetrokken gele streep terzijde, van de rijbaan het parkeren te verbieden aan de westelijke zijde van de Vlissingsestraat, voor het gedeelte tussen de percelen nr. 10 en nr. 44 en voor het gedeelte tussen het perceel nr. 46 en het punt halverwege het perceel nr. 58. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. Do. 28 juli t/m 3 aug. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. C.A.V. Dieren, 14 uur: Her vormde gemeente Dorpsplein 4, zo. 9 en 10.30 uur: ds. B. Duisterhof. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. P.J. v.d. Kroon. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9.00 uur, ds. de Boer. DISHOEK: Rooms Katholieke kerk, zo. 10.00 uur. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.00 uur. Zo. 10.00 uur Hervormde Gemeente, Markt 8. Zo. 10.00 uur: ds. van Voorst Vader, 19.00 uur: ds. Klinek. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur, 19.00 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. Hervomrde Gemeente, Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 ds. Berawerf uit St. Laurens. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. R. Kranenborg uit A'dam. 19.00 uur: ds. J. Bouwer te Vrouwenpolder. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C.D. Otte uit Middelharnis. 19.00 uur: ds. J. Geers uit Middelburg. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: voorganger nog niet bekend. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. S.T. van der Hauw te Zwijndrecht, 19.00 uur: ds. S.T. van der Hauw te Zwijndrecht. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10.00 uur: ds. J.C. van de Putte te Amsterdam, 10.00 u.: knd. 8-11 jaar. 19.00 uur: ds. T.C. van de Putte te Amsterdam. MIDDELBURG: Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: ds. van der Ploeg, gez. dienst te Vlissingen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: ds. Lak. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 19.00 uur: ds. M. Allewijn, SoW-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Ytsma, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: br. L. Ph. Westhoff, 19.00 uur: ds. J.H. Meyer. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10.00 u. ds. J.E.L. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.15 u. ds. G.W. Reitsema. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 u. ds. A. Jorritsma. 11 u. en 18.30 u. ds. E. v. den Ham. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 u. ds. J. Boersma uit Zeist. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 u. ds. J.W. Schokking uit Veere. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: ds. C. Wa genaar. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. v.d. Meer. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk. Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. Huisman, 17.00 u: ds. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10.15 uur: ds. G.W. Reitsema. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. Za. 19.00 uur zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: ds. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. J. Broeder. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 9 uur: ds. R de Jonge te Siddeburen, knd. 19.00 uur: jongste en middengroep, ds. F. de Jonge. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 u.: ds. M.C. Don uit R'dam, met knd. 19 uur: ds. G. de Lang uit Se- rooskerke, 8.45 uur: Duits-Evangelische kerkdienst in de Duitse taal, voorganger: Pfarrer H. Klimek uit West- Duitsland. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30, 19.00 uur. ds. J. Broeder. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. J.A. Montsma, 19 uur: ds. H. Makinga. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente, Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. G. de Lang en 19 uur: ds. J. de Boer. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. F. Bergwerf. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10.30 uur: ds. F. de Jonge, 19 uur: ds. I.J.G. IJkel. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 u.: ds. P. Melse, Oranjeplein, 19.00 u.: ds. R.E.R. v. Buiren Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. P. Melse. R.K. kerk, za. 9.00 uur. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk- seweg 88, zo. 10 uur: ds. H.J. Steenmaker. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. A. Jobsen, 19.00 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.00 uur: voorganger nog niet bekend. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. v.d. Ploeg. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: ds. G. Zomer en 16.30 uur: W.E. Wis- selink. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Kleij, 19 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Hondius. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Sies. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: oówekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur, eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Hervormde Gemeente, Fort den Haackweg 2, zo. 19.00 u.: ds. A. van Klaveren uit Mid delburg. Rooms-Katholieke Kerk. Za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. van Boven uit Middelburg. 19 uur: ds. van de Ban uit Middelburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.00 en 10.30 uur: ds. de Hollander uit Oostkapella 19.00 uur: ds. van Boven uit Middelburg. Rooms Katholieke kerk, za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Do. 28 juli t/m 3 aug. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.D. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 4, tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijn- lieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: M.M.L. Pen- nings, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE. OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul- lens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 01188-1276. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE: van vrij dag 18.00 tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOU DEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: H. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.E. vd. Schoot, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18.00 uur tot zat. 24.00 uur, C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: C.J. Erink, te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma.. wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE VLissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 5