Beiaardconcert De nieuwe parkeerfolder is uit Bestemmingsplan 29 Werk in uitvoering Zwembad Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week 'Het winkelbelletje bleef maar rinkelen' Achterlaten woning Vakantiebestemming Onderweg Nog meer tips Geen drugs "Tafeltje Dekje" Wandelroute JOSÉ EN CECIEL NAAR GROTER PAND Woensdag 20 juli 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan A Onbezorgd Gaal u nog op vakantie? Dan kunnen onderstaande tips wellicht De Piet Heinstraat is tussen de de Ruyterstraal en de Dorus Rij kersstraat afgesloten voor verkeer in verband met de inrichting tot 30 km/uur-gebied. In tegenstelling tot eerdere berich ten gaat het binnenbad van zwem bad Poelendaele met ingang van 15 augustus weer open. Het buitenbad sluit op zondag 4 september, tenzij het erg mooi weer is, dan wordt de sluitingsda tum uitgesteld. Het buitenbad is tot 15 augustus ook 's avonds ge opend tol 20.00 uur. Gaat u nog op vakantie? Dan kunnen onderstaande tips wellicht van nut zijn. Het zijn adviezen over: hoe laat ik mijn huis veilig achter en waar moet ik onderweg op letten. Kwaadwillende lieden weten met name in de vakantieperioden hun slag te slaan. Inbraken komen dan meer dan normaal voor. Geen wonder, want het wordt hen veelal er gemakkelijk gemaakt. Woonhuizen wor den niet op de juiste wijze achtergelaten of te eenvoudig is te zien dat de bewoners voor een aantal weken afwezig zijn. Maar ook op de vakantiebestemmingen zelf handelt men dikwijls on zorgvuldig. Caravans, tenten en bungalows zijn bijvoorbeeld nogal eens op eenvoudige wijze toegankelijk. En dat met alle gevolgen van dien. De politie probeert dat natuurlijk allemaal te voorkomen, maar kan dat niet zonder uw hulp. Wij willen u daar in dit artikel meer over ver- lellen. U zult dan met ons tot de conclusie komen dat u een onbezorgde vakantie (grotendeels) in eigen hand hebt. Denkt u bij het onbeheerd achter laten van uw woning vooral goed aan het afsluiten van ramen en deuren. Vergeet u vooral niet de w.c.-raampjes en de deuren van schuur, garage, kelder enzovoort. Laat beslist geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Sluit binnendeuren niet af en doe dat ook nimmer met kostbaar meubilair. Extra braakschade kan daarmee wor den voorkomen. Vanzelfsprekend moet u geen geld, kostbare papie ren of sieraden thuis laten. In een kluis bij de bank liggen ze safe. Laat niet opvallend zien dat u weg bent. Plak dus geen briefje voor bijvoorbeeld leveranciers op de deur, waarop de vakantieperiode staat aangegeven. Laat geen touwtje uit de bus hangen en sluit de overgordijnen niet. De planten laat u gewoon staan in de venster- bak. Etaleer geen kostbaarheden. Vraag familie, buren of kennissen uw brievenbus dagelijks leeg te halen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen verge makkelijken kunnen het best wor den weggezet. Gebruik registra- tiekaarten. Ze zijn er tevens voor fiets, auto en boot. Goed inge vuld zijn ze zeer waardevol voor op reis de politie bij een aangifte van diefstal. Op deze wijze wordt de kans vergroot dat u de ontvreem de eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Zelfs als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid is het zinvol de banden te laten leeglopen. Dagen lang volle huisvuilzakken voor uw huisdeur kunnen bepaalde men sen ook op slechte gedachten brengen. Eenmaal aangekomen op uw va kantiebestemming wilt u vast on aangename verrassingen voorko men. Sluit daarom de auto, boot, caravan, bungalow of de hotelka mer goed af. Waardevolle voor werpen of goederen meenemen of in bewaring geven is eveneens een advies. Op plaatsen waar het druk is -het strand is daarvan een voorbeeld- moet u zo min moge lijk bij u hebben. Vooral geen sie raden of waardepapieren. Be- waarcheques en betaalpas altijd gescheiden. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt wordt zo minder snel in de verleiding gebracht. Op de heen- en terugreis kan ook het nodige gebeuren. Als u onder weg parkeert of aanlegt sluit dan uw vervoermiddel met daarbij ca ravan of bagagewagen degelijk af. Geld en waardepapieren nooit daarin achterlaten. Laat niet ie dereen zien wat u bij u hebt. Ca mera's, kijkers, radio's, e.d. dus niet in het zicht laten. Waardepa pieren, geld en paspoort zitten erg veilig in een zgn. halstasje. Denk verder eens aan de aanschaf van de speciale sloten voor caravans, aanhangwagens en boottrailers. Vertel familie of kennissen altijd wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze bij nood in uw huis kunnen. Vraag ze een beetje op te letten en geef ze trein en vliegnummers door van vertrek- en aankomstpunten. Stel ze op de hoogte van het merk, ty pe een kenteken van uw auto. Zorg voor een geldig paspoort en noteer het nummer hiervan. Regel de verzorging van uw huisdieren. Zet elektrische apparaten uit en sluit gas en water af. Uw arts geeft u graag een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Schrijf uw bloedgroep, rhesusfactor, aller gie, vaccinaties en eventueel ge bruik van medicamenten op. Breng de reisapotheek op orde. In iedere tent, caravan, boot en auto behoort een goede brandblusser aanwezig te zijn. Eenmaal op uw vakantiebestemming aangekomen is het van belang u op de hoogte te stellen van aanwezige vluchtwegen. Het meenemen van drugs naar het buitenland is uit den boze. In vele landen staan daar jarenlange ge vangenisstraffen op. En dal is be slist geen bangmakerij. Vreemde landen hebben voor ons vreemde wetten. Slaappillen, zenuwpoe ders, pijnstillende en verdovende middelen kunnen in verre steden en aan warme grenzen ernstige moeilijkheden geven. Bij narig heid direct contact zoeken met Nederland en consulaire hulp vragen. Gratis folders over de in dit ver haal behandelde onderwerpen kunt u halen bij de gemeentepoli tic of in de gemeentelijke voor lichtingswinkel. Een prettige va kantie en een behouden thuiskomst. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 25 juli 1988 tol en met 30 juli 1988 maandag goulash, erwtjes, rijst dinsdag carbonade, bladspinazie, aard appelen woensdag kippepoot, gesneden sperziebo nen, aardappelen donderdag rundergehakt, witlof, aard appelen vrijdag gebakken vis, groentemix, worte len, aardappelen zaterdag varkensvlees, rijst, vruchtensaus Morgenavond 21 juli van half acht tot half negen is het beiaar dier Kees van Eersel, die zijn vir tuositeit gaat bewijzen en bei aardklanken vanuit de Lange Jan over Middelburg uitstrooit. Hij speelt improvisaties op inter nationale volksliedjes en brengt eigen thema's in verschillende stijlen: oude, barokke, galante, romantische en moderne stijl. Kees van Eersel (geboren 1944 te Vlaardingen) studeerde orgel aan het Rotterdams Conservatorium bij Piet van den Kerkhoff, Geor ge Stam en André Verwoerd. Bij hen behaalde hij respectievelijk onderwijsaktie B (1965), einddi ploma (1967) en prix d'excellence (1971). In 1968 studeerde hij bij Jean Langlais aan de Schola Can torum te Parijs en daar behaalde hij de prix de virtuosité met de hoogste onderscheiding. Kerkmuziek studeerde hij aan het Utrechts Conservatorium tijdens het cursusjaar 1975/1976, aldaar behaalde hij de praktijkdiploma's kerkelijk orgelspel en kerkelijk koorleider. Van Eersel behaalde prijzen en onderscheidingen op de interna tionale orgelconcoursen van Brugge, St. Albans, Linz, Inns bruck en Arnhem, hij was twee maal deelnemer aan het,Haarlems improvisatie concours. Sinds 1974 is hij cantor-organist van de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes, voorts is hij stadsbeiaardier van Zierikzee en Veere, waarvoor hij studeerde aan de Nederlandse Beiaard school te Amersfoort, alwaar hij bij Leen 't Hart het praktijkdiplo ma en bij Peter Bakker het eind diploma beiaardspel behaalde. Kees van Eersel concerteert veel vuldig in binnen- en buitenland, maakte tal van radio-opnamen en een aantal grammofoonplaten. Ieder jaar geeft de gemeente Mid delburg in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. een zoge naamde "parkeerfolder" uit. Sinds een aantal dagen is de editie voor 1989 gratis verkrijgbaar bij bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. De naam ontleent deze folder aan de informatie die erin is opgeno men over de parkeermogelijkhe- den in Middelburg. Op een over zichtelijke plattegrond van de stad staan aangegeven: de route voor het doorgaand verkeer, toe- leidingswegen naar parkeerterrei nen en de terreinen zelf (onbe taald of met maximum par keertijd). Echter, er is niet alleen informatie over parkeren opgenomen in de folder. Op de plattegrond is een toeristische wandelroute aangege ven en u kunt er belangrijke za ken op vinden zoals het politiebu reau, ziekenhuis, stadhuis, de ab dij, het station. Bovendien staan in de folder adressen en telefoon nummers vermeld, die bij een be zoek aan Middelburg van nut kunnen zijn, én diverse bezichti gingsmogelijkheden. Duidelijk is aangegeven wanneer de verschil lende attracties en instanties ge opend zijn. Behalve de Nederlandstalige is ook een drietalige versie (Engels, Frans, Duits) verkrijgbaar. Tot slot vermelden we hier nog de openingstijden van de parkeerkel der in het Geeregebied: maandag tot en met woensdag en vrijdag van 7.00 tot 18.30 uur; donderdag van 7.00 tot 21.30 uur en zaterdag van 8.00 tot 17.30 uur. Een dezer dagen ploft de nieuwe gemeentegids "Thuis in Middel burg 1988/1989" bij u in de brie venbus. Het is een gidsje dat voor u van vee! nut kan zijn. Allerlei instan ties kunt u er in vinden, hoe u huisvuil kunt aanbieden, busrou tes, sportverenigingen, scholen, artsen, kortom: op de meest uit eenlopende vragen kan dit boekje een antwoord geven. Achter in het gidsje is een bon op genomen. Deze kunt u gebruiken wanneer gegevens van uw organi satie niet of onjuist zijn vermeld. Deze bon kunt u zonder postzegel opsturen naar bureau Voorlich ting van de gemeente. Hel is raadzaam in ieder geval de pagina 's 4 en 5 te lezen waar staat hoe u moet handelen bij gevaar. Wanneer bij u in de komende week geen informatiegids wordt afgeleverd kunt u contact opne men met bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2, te lefoon 26251. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Prinsenhove, teneinde de bouw mogelijk te maken van een tuinhuisje op het perceel Prinsenlaan 93. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 22 juli 1988 geduren de drie weken ter inzage bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn be zwaren schriftelijk kenbaar maken bij burgemeester en wethou ders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. «4 Ceciel en José de Jonge. l\log geen jaar waren de zusjes de Jonge in hun huidverzor gingsinstituut aan de Lange Geere in Middelburg werkzaam, of de overstap naar een groter pand werd al gemaakt. Sinds kort kan de klant die een schoonheidsbehandeling wenst terecht in de nieuwe zaak van José en Ceciel aan de Lange Noordstrat, hoek Bachten Steene. "We zijn nog onder de indruk van de overweldigende belang stelling bij de opening van ons nieuwe onderkomen", zegt José stralend. "Het liep storm en we kregen wel 70 bloemstukken. "Het was altijd al een wens van ons om ook een winkeltje bij de zaak te trekken en toen we dit pandje zagen waren we dadelijk verkocht". Ceciel vult aan: "We verkopen nu ook exclusieve sie raden en naast de verzor- gingsprodukten van Marié Galland hebben we ook het merk Payot in het assortiment. Op de dag van opening hadden we wel op een enkele klant ge rekend, maar het was overwel digend: het winkelbelletje bleef maar rinkelen. We hebben in middels een kring van ongeveer 150 vaste klanten die voor alle soorten schoonheidsbehande lingen bij ons komen. Van dins dag tot en met zaterdag kan iedereen bij ons op afspraak te recht. Ook op de koopavond, hetgeen voor werkende vrou wen een uitkomst is". Bazar - Het kerkgebouw van de hervormde gemeente van Oost- kapelle is aan een opknapbeurt en een nieuwe verwarming toe. Om de kosten te kunnen dekken houdt de gemeente donderdag 28 juli een grote bazar- rommelmarkt op het parkeerter rein voor de kerk. De aanvang is om 9.30 uur. Voor de kinderen is er een springkussen, voor de ouderen onder meer een schiet tent. Verder worden er zelfge maakte spullen bij opbod verkocht. Zeeland, een eiland groter, huis-aan-huis met de Zeeland Combinatie De vertrouwde bladen van de Zeeland Combinatie, De Faam, De Vlissinger, de Bevelander en het Zeeuwsch Vlaams Ad vertentieblad hebben versterking gekregen. De ijzersterke combinatie bestaat nu uit het Zeeuwsch- Vlaams Advertentieblad, voor geheel Zeeuwsch-Vlaande- ren, De Faam en De Vlissinger die geheel Walcheren dekken, De Bevelander, voor Zuid- en Noord Beveland, het nieuws blad De Eendrachtbode die gelezen wordt op Tholen en St. Philipsland en de Nieuwsbode Extra voor Schouwen Duive- land en Goeree/Overflakkee. Een uitbreiding die tegelijk een verbetering betekent voor de adverteerder die Zeeland huis-aan-huis plus 'n eiland ver der wil bereiken. Met hun gezamenlijk bereik van 160.480 ex. is dit meteen de grootste dekking die in Zeeland te realiseren is. Wie beter dan de Zeeuwen zelf kent de problemen van een optimale verspreiding en de leesbehoefte van de gezinnen die per re gio zo sterk verschillen. De Zeeuwse lezer kan zich uitste kend vinden in het brede aanbod van deze bladen die advertentioneel en redaktioneel 'op hun huid zijn geschre ven'; al vele tientallen jaren. Dat kwaliteit niet altijd duur moet zijn komt tot uitdrukking in de mm-prijs. Enéén opdracht volstaat voor al deze bladen. Informatie: 01100-14110. OVERFLAKKEE SCHOUWEN Oud» Tonge DUIVELAND PHILH NOORD BEVELAND THOLEN Vyeslkaoa WALCHEREN ZUID BEVELAND H3csse<e OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bcgen oo Zoom SUJIS WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oost Ca

de Faam | 1988 | | pagina 5