UW Vakantie en uitkering Folklore Islamitisch offerfeest 1988 Bestemmingsplan Hinderwet Verkeer Werk in uitvoering Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Videorecorder: meer geluk dan wijsheid NA HET EXAMEN... KunsTSTOF Kozijnen romen, deuren, rolluiken Razendsnelle verbouwing 't Stoofje naar Candy Shop "Tafeltje Dekje" In het geloof van de moslims neemt het jaar lijks terugkerende Offer feest een belangrijke plaats in. Dit jaar wordt het Offerfeest gehouden op 23 en 24 juli, met mo gelijk een uitloop op 25 juli. Voor het slachten van offerdieren is op Walcheren het Slachthuis van der Poel te Vlissingen (Oost-Souburgseweg 2) als centrale slachtplaats aangewezen. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Donderdag 14 juli 1988 DE FAAM or/iet oog van de Lange Jan A De Piet Heinstraat is tussen de de Ruyterstracit en de Dorus Rij kersstraat afgesloten voorverkeer in verband met de inrichting tot 30 km/uur gebied. Ook de Noordweg wordt inge richt tot 30 km/uur-gebied tussen de Gerbrandylaan en het Hooge- landse wegje. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 18 juli 1988 tot en met 23 juli 1988 maandag grillsteak, tirolienne, frites dinsdag gehakt, erwten, wortelen, puree woensdag spaghetti bolognese met saus donderdag runderlapje, gesneden sperziebo nen, aardappelen vrijdag kabeljauw, wortelen, aard appelen zaterdag kip kerry met rijst Om in aanmerking te komen voor een uitkering moet men aan be paalde voorwaarden voldoen. Een van de belangrijkste is, dat men tracht werk te vinden, waar door men weer in het eigen le vensonderhoud kan voorzien. Indien men voor een langere pe riode met vakantie gaat, zou men kansen kunnen missen, om welke reden dit niet kan worden toe gestaan. Een werkloze werknemer mag per (uitkerings)-jaar maximaal 4 we ken met behoud van uitkering op vakantie. Een gehuwde buitenlandse werk nemer die zijn gezin in het land van herkomst gaan bezoeken, kan toestemming vragen om twee we ken langer met vakantie te gaan. Over deze twee weken wordt de uitkering echter niet doorbetaald. Indien men ouder is dan 58 jaar, kan ook een langere periode wor den toegestaan. Het verzoek wordt dan voorgelegdd aan een adviescommissie, waarin verte genwoordigers van de vakbon den, het arbeidsbureau, het Mi nisterie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en de gemeente zijn opgenomen. De maximale vakantieperiode die aan deze 58-plussers met behoud van uitke ring kan worden gegeven is drie maanden. Als men een langere periode va kantie neemt dan is toegestaan, wordt de uitkering stopgezet. Het motief daarvoor is dat men zich onttrekt aan de arbeidsmarkt, danwel dat men niet meer binnen de gemeente verblijf houdt. Het kan voorkomen dat uw ver blijf buiten de gemeente moet worden verlengd in verband met ziekte van u of één van uw ge zinsleden. In dat geval moet u di- rekt kontakt opnemen met de GSD of tenminste er voor zorg dragen dat u bij terugkomst een en ander kunt aantonen, bijvoor beeld met een verklaring van een erkende instellingg. Om misverstanden te voorkomen wordt u verzocht uw vakantiepe riode tijdig op te geven. Voor een verlengde vakantieperiode in ver band met bezoek iun het buiten land of bij 58-plussers dient ruim van tevoren schriftelijk toestem ming te worden gevraagd. Elke zomer worden in Middelburg folkloristische dagen georganiseerd, waarbij het ringsteken centraal staat. Dit jaar vindt morgen, donderdag, de eerste van de twee jaarlijkse folkloristische dagen plaats. Dan wordt de ring gestoken vanuit versierde sjeesjes, door dames in Zeeuwse klederdracht. De sjeesjes rijden vanaf de Branderijmolengang, langs het Noordbolwerk en het Molenwater weer terug naar de Branderijmolengang. Onderweg wordt vier maat naar de ring gestoken. De score wordt bij de laatste ring aan de wedstrijdleiding doorgegeven. Aan het eind van de middag is bekend wie de meeste ringen heeft gestoken en derhalve in aanmerking komt voor de beschikbare bekers. Op deze dag moeten de weggebruikers rekening houden met een afzetting op het Molenwater. Tegenover dit ongemak staat een plezierige attractie voor de vele toeristen die met name op donderdag Middelburg bezoeken. Dit betekent dat er in Middelburg GEEN mogelijkheden zijn om volgens Islamitisch gebruik offer dieren te slachten. Er zijn richtlijnen opgesteld waar aan de aanbieder van een offer dier zich moet houden. Deze richtlijnen zijn in de Nederlandse, Turkse en Marokkaanse taal in te zien bij bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Nadrukkelijk wijzen wij er op dat het slachten van slachtdieren an ders dan onder toezicht van de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RVV, telefoon 010-4624000) ten strengste verbo den is en strafbaar volgens de Wet. Vlees mag slechts geconsumeerd worden wanneer door de R.V.V. bij de keuring na het slachten is vastgesteld, dat hieruit geen geva ren voor de gezondheid voor de consument zullen voortkomen. Het ritueel slachten van slachtdie- jn buiten de officiële slachtplaat sen is niet toegestaan. NOT: Hollanda'da, R.V.V. (tel. 010-4624000) denetimi disinda hayvan kesmek kesinlikle yasaktir ve yasaya göre cezaya tabidir. Et, ancak R.V.V. tarafindan ya- pilan kesim sonrasi denetimde, halk sagligi ipin bir tehlike olusturmayacagi saptandiktan sonra yenebilir. Resmi kesim yer- lerinin disinda kurbanlik hayvan kesilmesine izin verilmez. (tel. 010-4624000). 1^« .lf bL U_u f RVV (..pJJl vil JA) JJ1" J- J1 V'-p1 .71, -L*OL l.lSl, v.JtiJI it J-J O- U-j-i De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland op 21 juni 1988 onder nummer 709/200 de uitwerking van de eerste fase van het bestem mingsplan Maisbaai hebben goedgekeurd. Deze uitwerking is met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening op 17 mei 1988 door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld. Het vastgestelde uitwerkingsplan' en het daarop betrekking heb bende goedkeuringsbesluit liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken van de ge meentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op: 1. 4 maart 1980 en 23 december 1980 aan de Woningbouw vereniging "Middelburg" verleende vergunningen ingevolge de Hinderwet voor respectievelijk de opslag van motorbrandstof en een houtbewerkingsinrichting, loodgieterswerkplaats an nex opslagplaats voor verf en bouwmaterialen gelegen aan de Walensingel 65 te Middelburg; 2. 29 april 1968 aan Vroom en Dreesmann te Middelburg ver leende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een grootwinkelbedrijf gelegen aan de Lange Delft 31a te Middelburg; 3. 29 januari 1985 aan de firma J. Adriaanse verleende nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een machinaal houtbewerkingsbedrijf op het per ceel Noordweg 452 te Middelburg; 4. 1 5 oktober 1 968 aan de heer C. Wolders te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een zelfwasserij op het perceel Maasstraat 52 te Middelburg; 5. 27 november 1984 aan SKS-piping te Middelburg verleende ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een constructiewerkplaats voor metaal- en kunststofleidingen op het perceel Kleverskerkseweg 69c te Middelburg. De reden hiervoor is dat de huidige voorschriften van bovengenoemde vergunningen onvoldoende zijn ter voorko ming van geluidsoverlast en bodemverontreiniging. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunningen nieuwe voorschriften worden verbonden, onder gelijktijdige in trekking van de huidige voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 27 juli 1988 schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Begin en einde parkeerverbodszöne. Onder het symbool kan de tijdsduur worden aangegeven gedurende welke parkeren is verboden. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben besloten het gebied waarin de volgende straten liggen aan te wijzen als parkeerverbodszöne: -de noord-oostelijke zijde van de Markt, tussen het perceel Markt 7 en de Lange Delft; -de zuid-oostelijke zijde van de Markt, tussen de Lange Delft en de Gravenstraat; -de zuid-westelijke zijde van de Markt, tussen de Gravenstraat en het perceel Markt 65; -Nieuwe Burg; -Lange Delft; -Segeersstraat; -Gravenstraat tussen Zusterstraat en Markt; -Sint Janstraat tussen Zusterstraat en Lange Delft; Dit betekent dat de parkeerverboden die tot nu toe in deze stra ten golden, komen te vervallen. In plaats daarvan geldt het hele genoemde gebied als parkeerverbodszöne. Begin en einde van deze zóne worden aangegeven met de hiernaast weergegeven verkeersborden. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. - door mr Henry van der Sterre Na de eindexamens staan weer veel schoolver laters voor de vraag op welke vacature zij gaan solliciteren. Solliciteren is een soort afvalrace. Degenen die een slordige sollicitatiebrief schrij ven of in een sollicitatiebrief de verkeerde din gen zeggen, vallen snel af. Meestal wordt door een werkgever die personeel zoekt bepaalde vragen gesteld waarop men zich- kan voorbereiden. Een vraag die altijd wordt gesteld is bijvoorbeeld: "Waarom solliciteert u ei genlijk bij ons bedrijf?". Een goede antwoord op zo'n vraag is niet eenvou dig als men daarover te voren niet goed heeft na gedacht. Soms moet men ook nog een psychologi sche test afleggen. Dege nen die zich als beste pre senteert heeft de meeste kans op succes. Wat kan men zelf doen aan de ei gen prestatie? Waar moet men op letten? Het ant woord staat in een bro chure van de Stichting voor Juridische Adviezen te Leiden, waarin voor beelden van sollicitatie brieven zijn opgenomen. De brochure behandelt ook hoe men zich moet voorbereiden op het solli citatiegesprek en wat in een arbeidscontract moet staan. Als men eenmaal werk gevonden heeft is het be langrijk om voordat men aan de slag gaat een evenwichtig arbeidscon tract samen te stellen. In zo'n contract worden de rechten en verplichtingen van werkgever en werk nemer geregeld. Niet al leen het salaris moet daar in worden geregeld maar ook het aantal vakantie dagen de verzekeringen en het op te bouwen pen sioen. Meer informatie over solliciteren staat in de brochure die uitgege ven door de Stichting voor Juridische Adviezen. De brochure bestelt u voor f 1 2,80 over te ma ken op giro 4749072 t.n.v. Stichting voor Juri dische Adviezen, Lam- menschansweg 54, 2313 DN te Leiden onder ver melding van "Solliciteren is te leren". Binnen tien dagen na ont vangst van uw bijdrage wordt de brochure aan u toe gezonden. De brochure is bestemd voor schoolverla ters, werkzoekenden en de genen die naar een betere baan willen solliciteren. Kunstslof is hoogwaardig PVC en is bestand tegen weersinvloeden en het agressief milieu het is warmte-isolerend geluiddempend, kleurecht behoeft geen onderhoud en is duurzaam kunststof is na jaren nog zo degelijk als de eerste dag Ons kunststot wordt geleverd met KOMO keur Vraag een GRATIS oflerte ol advies door deze advertentie m een open enveloppe zonder postzegel te zenden aan ANTWOORDNUMMER 619 4330 WB MIDDELBURG Of bel01180 - 36037 /01134 - 72470 Naam Adres Postcode Plaats Teietoon Raamvoordolon mot systeem Nw Vlissingseweg 642 4335 JV Middelburg tel 01180-36037 Gevonden - In de periode van 16 juni t/m 30 juni zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: 1 gouden slavenarmband, 1 portemon- naie, dia's, 1 portefeuille, 1 kin derjack, 1 spijkerjack - 1 regenjas - 1 ritssluiting in tas, 2 bankbiljetten van f 100,—, 2 tuinstoelen, 1 trouwring, 1 sleu telbos, 1 dameshorloge, 1 paar kindersandaaltjes, 1 zonnebril, 1 kinderfiets, 1 vlindermes, 1 armband, 1 schakelarmband, 1 reclamevlag, 1 halskettinkje, 1 dameshorloge, 1 tas met badspullen, 1 damestas, 1 auto buitenspiegel, 1 regenjack, 1 re genpak, 1 autosleutel, 3 hangertjes, 1 halve bril, 1 schuifladder, 1 bankpas, 1 zon nebril. Dieren: 2 kanaries, 1 parkiet, 2 bouviers, 1 poes. Afasiesoos - Gezellig bezig zijn kan afatici (mensen die gestoord zijn door een hersen letsel) uit hun isolement halen. Daarom houdt de Afasiesoos op donderdag 21 juli een bijeen komst waar soosdeelnemers zelf plantebakjes samenstellen. Een aantal Walcherse tuincentra heeft hiervoor materiaal af gestaan. De bijeenkomst wordt gehouden in het Koetshuis op het terrein van Der Boede in Koudekerken Inlichtingen: 01180-26693. Toeristentennis - De tennis vereniging Zes> Oirts in Seroos- kerke (Walcheren) tekent voor de organisatie van een recrea tief toeristentoernooi. Er wordt op woensdag 10 augustus tus sen 9.30 en 18 uur gemengd dubbel gespeeld. Het is voor het derde jaar dat dit toernooi wordt gehouden. Wie wil deelnemen kan dat onder meer melden bij 01181-429 en 01189-1750. Overigens geeft deze vereniging aan vakantievierders de kans om op vrijdagavond te komen tossen; tegen een vergoeding uiteraard. Autopuzzelrit - Liefhebbers van autopuzzelritten kunnen dinsdag 19 juli deelnemen aan een rit van MAC. De Zeeuwen en de VVV in Koudekerke. Be ginners en ervaren rijders wor den gescheiden in de A- en in de B-klasse. Tussen 19 en 20 uur kan worden ingeschreven bij ca fé Dorpszicht op het Dorpsplein in Koudekerke. De eerste deel- nemer vertrekt om 19.30 uur. Toeristendagen - Veere houdt ook dit jaar weer Toeristenda gen. De eerste is al geweest, na melijk op dinsdag 12 juli. De tweede vindt er volgende week plaats (Visserijdag) en de vol gende zijn: woensdag 3 augus tus (William Mary), zaterdag 6 augustus sjeesjesrijden en za- terdag 13 augustus ringrijden. Geslaagd - Voor de cursus tekstverwerking/kantoorpraktijk op het Centrum voor Beroeps oriëntatie en Beroepsoefening Zeeland (CBCZ) in Middelburg zijn de volgende dames geslaagd: A. Boogaard, J. Fi- cheroux, J. Kranendonk, E. Hel- mich, F. Obdeijn, E. van de Horst, C. van de Post, E. Wiele- maker, W. Pols, L. van de Knijf, T. van Steenkiste en I. van Wal lenburg. Voor de cursus brugdi- ploma zijn geslaagd de dames S. de Rooij, C. de Boks, T. Zwe- mer, P. Giljam en de heer H. Adriaanse. Drie mensen werden afgewezen. Nog nooit had hij wat gewonnen. Maar als ordervoorbereider en in koper van Den Boer Drukkers in Middelburg greep hij zijn kans. Cees van der Endt deed via Den Boer mee aan de landelijke EK- voetbalpoule van papierleverancier Van Stolk en Reese uit Rotter dam. En hij werd tweede. "Zoiets vereist kennis en inzicht", menen sales manager R.C.C. van Loon en inspecteur buitendienst R. van Bezouwen van Van Stolk en Reese terwijl ze de prijs aan Van der Endt uitreikten. Van der Endt zelf houdt het op meer geluk dan wijs heid. Hoe dan ook, de ordervoorbereider won een gloednieuwe vi deorecorder èn een videoband met de hoogtepunten uit de Europe se Kampioenschappen. De nu twee jaar oude snoepwin kel 't Stoofje aan de Nieuwe Burg in Middelburg heeft een nieuw uiterlijk gekregen. En een nieuwe naam: Candy Shop. Dit vooral om buitenlanders duide lijk te maken wat er in de winkel te koop is. Snoep dus, maar ook nootjes, thee en specerijen zijn in deze winkel in allerlei soorten verkrijgbaar. De verbouwing werd in een ra zendsnel tempo uitgevoerd. Vooral de buitenkant moest het ontgelden. Binnen een week ruimden het oude portiek en de grote etalage het veld voor een glazen pui. De toegang tot de winkel is nu veel aantrekkelijker geworden. "Mensen die de win kel niet kenden liepen gewoon voorbij", zegt eigenaresse Carla Burcksen. "Met de nieuwe en tree vallen we veel meer op". Bij het toch al ruime assorti ment - meer dan honderd soor ten snoep - kwamen er nog eens veertig bij. Zelf scheppen is het parool. In de speciaal daarvoor aangeschafte bakken kan de klant zelf zijn favoriete mix samenstellen.

de Faam | 1988 | | pagina 5