Een nieuwstukje Middelburg in wording Gezond weer thuis door inentingen Wie wil meespelen in film? Bon Verkeer Bestemmingsplan Hinderwet Werk in uitvoering Oproep "Half oog" Een open terrein invullen met bebouwing, dat is een bijzondere en veelomvattende opdracht. Zeker als dat terrein op een speciale plek ligt binnen het centrum van een karakteristieke monumentenstad als Mid delburg. Voor deze opdracht zag zich de gemeente Middelburg geplaatst toen door de sloop van de Vitritegebouwen het Maisbaaigebied vrij kwam. Een omvangrijke pro cedure kwam op gang, waarbij zeer veel deskundigen betrokken werden. "Met veel inzet en enthousiasme is er voor geknokt om een plan op tafel te brengen, dat aan alle hoge ei sen van de gemeente voldoet. Eerste eis was: het plan- Stedebouwkundige ideeën-prijsvraag moet passen bij het speciale karakter van de Middel burgse binnenstad. Het moet een karakteristieke, maar eigentijdse invulling zijn van een stukje bin nenstad met woningen die kwalitatief goed zijn en toch nog betaalbaar", aldus de heer van der Werff, hoofd bureau Stedebouw van de gemeente. Inmiddels is het plan door Gedeputeerde Staten goed gekeurd. In de afgelopen periode hebben veel inwo ners van Middelburg door hun kritiek en lof laten merken dat zij zich betrokken voelen bij de invulling van het Maisbaaigebied. Daarom zetten we hierna de geschiedenis van een "nieuw" stukje Middelburg nog eens op een rij. Prestatieplan Huidig plan Welke vaccinaties heeft u nodig? "Tafeltje Dekje 380 jaar Meedoen Ik wil graag meedoen aan de filmopnamen op 22 juli 1988 in Miniatuur Walcheren. Mijn naam is en ik woon op het adres te Middelburg (postcode Leeftijd:jaar. -%*£r Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Woelt DE FAAM Woensdag 6 juli 1988 *or het oog van de Lange Jan A De Diet Heinstraat is tussen de Westerscheldestraat en de Dorus Rijkersstraat afgesloten voor ver keer in verband met de inrichting tot 30 km/uur gebied. Ook de Noord weg wordt inge richt tot 30 km/uur-gebied tussen de Gerbrandylaan en het Hooge- landse wegje. De vakantieperiode waar de meesten van ons reikhalzend naar uitkijken, is begonnen. Ook deze pagina met gemeentelijke infor matie gaat een beetje op vakantie. Dat wil zeggen half, want van 13 juli tot en met 17 augustus zult u hier een halve pagina "Door het oog van de Lange Jan" aan treffen. De redaktie wenst alle lezers een fijne en zonnige vakantie toe. Een dezer dagen kunnen vrouwen geboren in de jaren 1944, 1946 en 1947 worden opgeroepen om vrij willig deel te nemen aan een baar- moederonderzoek. Het gaat om een eenvoudig en pijnloos onderzoek dal wordt uit gevoerd door uw eigen huisarts, die een uilstrijkje maakt en opstuurt naar het laboratorium. Gedetailleerde informatie over het onderzoek zelf kunt u krijgen bij de districtsgezondheidsdienst Zeeland, telefoon 01180 - 34085. Mocht u in genoemde jaren gebo ren zijn en in hel derde kwartaal van 1988 geen oproep ontvangen neemt u dan kontakt op met de heer West veer van de gemeentelij ke afdeling Algemene Zaken, te lefoon 26251, toestel 324. Maisbaaigebied Op deze prijsvraag, die in 1985 werd uitgeschreven kwamen 164 inzendingen, waarin architecten hun visie gaven op de invulling van het Maisbaaigebied. De jury kende echter geen eerste prijs toe, omdat geen enkele inzending vol ledig voldeed aan de hoge eis "een hedendaagse invulling in harmonie met de Middelburgse binnenstad". De tweede prijs werd toegekend aan een plan dat veel lof oogstte, maar te weinig een "binnenstad-karakter" had. Opvallend is dat het plan, waar- Maisbaai Tekening 1: Het huidige plan moest krijgen. Bovendien moest er een bovenwijkse, bij voorkeur culturele, voorziening in worden opgenomen. Op grond van deze streefstruc- tuur ontwikkelde de Bouwkombi- natie Maisbaai van september 1986 tot mei 1987 een presta tieplan. Daarvoor werden de Amsterdam se architectenbureaus La- four/Wijk en de Ley ingescha keld. Omdat de gemeente de ar chitectonische en stedebouwkun- dige aspckten wilde bewaken en harmoniseren, werd een "super visor" aangesteld, de bekende ar chitect Aldo van Eyck. Van de kant van de gemeente wordt het opstellen van de plan nen ook begeleid door de "Bege leidingscommissie beschermd stadsgezicht" onder leiding van Ir. H. Klarenbeek, die sinds de herbouwperiode betrokken is bij het wel en wee van de Middel burgse binnenstad. Ook de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg is vertegenwoor digd in deze commissie die als taak heeft het "waken" over de karakteristiek van het stads gezicht. Als we dit plan nader bekijken zien we het volgende: Het gebied wordt begrensd door de huidige bebouwing aan de Kin maar er is wel geprobeerd het zelfde verticale ritme terug te brengen in de nieuwe bebou- wingswand door een afwisseling van bakstenen gevels, balkons en terrassen. De bebouwingslijn aan de Loska- de vraagt als het ware om een ste vig accent aan het eind van de Ka de, een duidelijke hoekbeëindi- ging. Dat accent wordt gevormd door de woontorens in het gebied binnen de randbebouwing. De vier bebouwingsstroken in het binnengebied zijn zo geplaatst dat er een vrij uitzicht is naar alle kanten. Veel aandacht zal worden geschonken aan de kwaliteit van de openbare ruimten. Voor alle woningen in het gebied geldt dat een hoge kwaliteit voor op staat. Het zijn geen recht-toe- echt-aan gebouwde blokken, maar gebogen wanden met ook uitzicht vanuit de zijgevels, flinke terrassen en korte galerijen die toegang geven tot maximaal vier woningen tegelijk". In grote lijnen stemde de gemeen te in met het door de Bouwkom- binatie gepresenteerde plan. Op twee punten bleek echter aanpas sing nodig, waardoor het plan voor het gebied tussen de nieuwe jachthaven en de Maisbaai (eerste fase) ontstond, zoals het er nu ligt (zie tekening 1): - De drie woontorens van elk ze ven lagen stonden te dicht op el kaar en op het V.O.C.-gebouw. Besloten werd slechts twee torens te bouwen en ze in hoogte en breedte te laten verschillen: naast de randbebouwing van vijf lagen, een toren van zeven en één van negen lagen hoog. Want zoals de heer Klarenbeek zegt: "een harmonisch geheel is bij twee gebouwen in deze situatie alleen te bereiken als ze duidelijk in maat verschillen"; - Het gebogen blok langs de Los- kade en Maisbaai werd gesplitst in twee licht gebogen blokken. De hoek Loskade-Maisbaai, een heel speciale plek in dit gebied, kan zo een eigen inrichting krijgen en er kan vanuit het gebied voluit op het kanaal worden gekeken. iedereen die op reis gaat moet zich ervan bewust zijn dat hij of zij naar een ander land gaat, waar andere omstandigheden heersen. Er kunnen andere ziekten voor komen. De plaatselijke controle op voedsel, water en eetgelegen- heden kan beduidend minder zijn, waardoor we niet alles van zelfsprekend tot ons kunnen nemen. Ook een mogelijk hogere tempe ratuur kan ongunstig werken en ons lichaam kan door de omscha keling gevoeliger worden. Vele ziekten kunnen voorkomen worden door goede hygiëne én de juiste vaccinaties. Dit is afhankelijk van het land dat u gaat bezoeken en de reis en ver- blij fwijze. Voor vaccinaties kunt u terecht bij de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD). Tijdens uw eerste bezoek aan onze arts op het spreekuur wordt in overleg met de arts een aan uw persoonlij ke situatie en reis aangepast vacci natieprogramma opgesteld. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van II augustus I9S8 tot en met ló augustus 1988. maandag varkensvlees, vruchtensaus, rijst dinsdag kalkoenschnitzel, appeltjes, aard appelen woensdag rundvlees, sperziebonen, - aard appelen donderdag jachtschotel, rode kool, puree vrijdag gehakt, witlof, aardappelen zaterdag macaroni met ham en kaas Tijdens dit gesprek wordt, onder andere de noodzaak danwel de wenselijkheid van de verschillen de inentingen besproken. Een en ander is namelijk afhankelijk van: -uw gezondheid -wijze en route van de reis -land van bestemming -verblijfsduur en omstandigheden Om deze redenen is het dan ook bijna niet mogelijk telefonisch in lichtingen te verstrekken. Het advies wordt vastgelegd in een inentingsprogramma. Enkele landen eisen een gele koorts vaccinatie. Ook zijn er nog landen die een cholera vaccinatie eisen. Voor een volledig vaccinatiesche ma moet u rekenen op een tijds duur van 6 weken vóór het vertrek. Voor Zuid-Europa is bescher ming tegen kinderverlamming zeer aan te bevelen, zo ook be scherming tegen buiktyfus. Voor Afrika is bescherming tegen tyfus, kinderverlamming, en in bepaalde gebieden ook tegen cho lera en gele koorts zeer aan te bevelen. Voor Midden- en Zuid-Oost-Azië is bescherming tegen tyfus, kin derverlamming, en in bepaalde gebieden ook tegen cholera zeer aan te bevelen. Voor Midden- en Zuid-Amerika is bescherming tegen tyfus, kin derverlamming, en in bepaalde gebieden in Zuid-Amerika ook te- Toekomstig silhouet van Middelburg gezien vanuit het Z.O. (de Rijksweg). gen gele koorts zeer aan te bevelen. In vele gebieden is: -malariaprofylaxe door middel van het innemen van tabletten, zeer aan te bevelen; -bescherming tegen geelzucht is raadzaam. Voor een bezoek aan de volgende gebieden zijn bijna nooit vaccina ties nodig: -Noord-West Europa -Noord-Amerika ("boven Mexico") -Australië en Nieuw-Zeeland -Nederlandse Antillen N.B. Behoudens indien tussenlan dingen: met name in gele koorts en malaria-gebieden. Voor een advies en voor vaccina tie kunt u terecht bij de Gemeen schappelijke Gezondheidsdienst (GGD), telefoon 01184-18395. De GGD is gevestigd op het adres Ju- lianalaan 4 te Vlissingen. Hier worden vaccinatiespreekuren ge houden op maandag en vrijdag van 9.00 uur tot 11.00 uur. Hier voor kunt u op bovenvermeld te lefoonnummer een afspraak maken. aan het publiek de publieksprijs toekende veel overeenstemming vertoont met het plan, zoals dat uiteindelijk is ontwikkeld. Het gemeentebestuur heeft ver volgens een "streefstructuur" la ten opstellen, waarin naast de al genoemde eisen ook als voor waarde werd opgenomen, dat het gebied een watersportkarakter derdijk, het V.O.C.-gebouw en nieuwe langgerekte bebouwing langs de Loskade en de Maisbaai. Hierover zegt de heer van der Werff: "Deze nieuwe bebouwing sluit aan op de monumentale ge bouwen die aan de Loskade staan. Om in deze tijd in diezelfde uitbundig gedetailleerde trant te bouwen is financieel mogelijk, Tot zover heel in hel kort een be schrijving van het ontstaan van een nieuw stukje Middelburg. Voor wie een beeld wil vormen van hoe het er allemaal straks uit zal zien plaatsen we hieronder nog twee schetsjes. Voorts ligt op het gemeentelijk bureau Voor lichting (Stadhuisstraat 2) nog een tweetal tekeningen ter inzage. Toekomstig silhouet op het V.O.C.-gebouw vanaf de hoek Nederstraat - Rotterdamse Kaai. Graag vragen wij de aandacht van alle Middelburgse kinderen in de leeftijd van 10 tot 12 jaar. Op vrijdag 22 juli a.s. komt er een Japanse filmploeg naar Middel burg. Deze filmploeg wil graag kennismaken met 50 Middelburg se kinderen in de leeftijd van 10 tot 12 jaar. Met deze kinderen wil men graag gesprekken voeren over allerlei kinderonderwerpen. Deze gesprekken vinden plaats in Miniatuur Walcheren aan het Molenwater van 13.00 tot 18.00 uur. In Nagasaki, de Japanse zusterstad van Middelburg, ge beurt hetzelfde. Ook daar worden met kinderen gesprekken ge voerd. Zo kan men zien hoe Ne derlandse en Japanse kinderen over diverse kinderonderwerpen denken. Volgend jaar vieren Japan en Ne derland een verjaardag. In 1989 is het precies 380 jaar geleden dat Japan en Nederland met elkaar contacten gingen onderhouden. Ter gelegenheid van deze verjaar dag zullen de gesprekken met de kinderen uit Nagasaki en Middel burg volgend jaar op de Japanse televisie worden uitgezonden. Als je tussen de 10 e 12 jaar oud bent en je vindt het leuk om aan de film mee te werken, vul dan e hiernaast staande bon in en stuur deze voor 13 juli a.s. naar: ge meente Middelburg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het kan natuurlijk zo zijn dat veel meer dan 50 kinderen de bon insturen. Dan komen de eerste 50 aanmeldingen in aanmerking. De ze kinderen krijgen dan ook nog allemaal een briefje voor 22 juli. Ik stuur deze bon vóór 13 juli 1988 naar de gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg, of ik geef hem af bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rij baan, het parkeren te verbieden aan de noordoostelijke zijde van de Segeerssingel, tussen de splitsing met de Buiten ruststraat en het toegangsweggetje tot het perceel Segeerssin gel 1. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rij baan, het parkeren te verbieden voor de zuidwestelijke zijde van de Koningsbrug. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor de oprichting van twee noodlokalen op het perceel Sint Jorissstraat 35 voor maximaal 5 jaar vrijstelling willen ver lenen van het bestemmingsplan Sint Jorisstraat II (bebou wingspercentage) en de bouwverordening (welstandsbepaling). Het bouwplan ligt met ingang van 7 juli 1988 gedurende drie weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan burgemeester en wethouders kenbaar maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn: I. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: A. het bestemmingsplan SPORTVELDENCOMPLEX, teneinde de bouw mogelijk te maken van een verenigingsgebouw aan de Nassaulaan; B. het bestemmingsplan MAGISTRAATWIJK, teneinde de bouw mogelijk te maken van een clubgebouw op het Meiveld; II. met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan BUI TENGEBIED, teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van de woning op het perceel Walcherseweg 186. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen her zieningen van de bestemmingsplannen liggen met ingang van vrijdag 8 juli 1988 gedurende drie weken ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ie der die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voornemens zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 27 juni 1 988 een voorbereidings- besluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. een perceel aan de Westmede, zoals aangegeven op tekening nr. S 185-20 d.d. 5 maart 1985; b. een gedeelte van het Park Toorenvliedt, zoals aangegeven op tekening nr. S 191-6 d.d. juni 1987; c. het perceel Nieuwe Vlissingseweg 366, zoals aangegeven op tekening nr. S 110-29 d.d. maart 1988; d. het gedeelte van het perceel Johannes Postkwartier 64, zo als aangegeven op tekening nr. S 128-44 d.d. 25 mei 1988. De besluiten treden in werking op 6 juli 1 988 en liggen met bij behorende pré-adviezen en tekeningen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen op: 1. 2 juni 1988 van de heer C. Preisz, Penninghoek 6 te 4331 PN Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een restaurantbedrijf op het perceel Wijngaardstraat 5 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 2671; 2. 14 juni 1 1988 van British Import Benelux, Postbus 2006 te 4380 CA Vlissingen om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een detailhandel van watersportartikelen met verkoop en reparatie van buiten boordmotoren op het perceel Oude Rijksweg 27 te Nieuw- en Sint Joosland, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie X, nummer 1854; 3. 10 juni 1 988 van Shell Nederland Verkoopmaatschappij B. V., Hofplein 20 te 3032 AC Rotterdam om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een quick service bedrijf annex verkooppunt voor motor brandstoffen op het perceel Statenlaan 244 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middelburg, sectie 0, nummer 277. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stuk ken liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werk uren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. In dien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun collegae worden ingediend tot 6 augustus 1988. De persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 21 tot en met 29 juni 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwa ren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gele genheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen in te dienen.

de Faam | 1988 | | pagina 5