Uniek natuurgebied en historie in de notedop '...wanneer de adem van het bos me langzaam omsluit...' Gids voor een miskend hoofdstuk geschiedenis FORT RAMMEKENS GAA T WEER OPEN 30 JUNI T/M 6 JULI Taptoe Scheldebuurt met vier korpsen Countdown Café live vanuit Pup Dagje Zeeuwse pop in Midgard Ook dit jaar serie orgelconcerten in Lutherse kerk KO BROUWER ONTMOET DE NA TUUR IN MIDDEN ZEELAND WALCHEREN IN HET SPOOR VAN BEDRIJF EN TECHNIEK GELEZEN Police Academy in nieuw jasje Overvloed aan roem op Torhout/Werchter Wagenspel tijdens koopavond M'burg Woensdag 29 juni 1988 DE VLISSINGER In de zuidwesthoek van Walcheren, nabij Ritthem, ligt dicht tegen de Westerschelde Fort Rammekens. Bouwkundig is deze middeleeuwse vesting uniek voor Midden- en West Eu ropa. Het fort is van 4 juli tot en met 2 september te bezich tigen. Verder zijn er elke dinsdagavond (vanaf 5 juli tot en met 23 augustus) rondwandelingen. De bosrijke omgeving en de uitgestrekte schorren kunnen worden bekeken onder leiding van een gids van de werkgroep Natuur- en Milieu educatie Walcheren. De rondleidingen beginnen om 19.30 uur en duren anderhalf uur. Fort Rammekens is gebouwd in 1 547 volgens de principes van de renaissansistische vesting bouw. De plek was uiterst stra tegisch omdat het scheepvaart verkeer naar het toen bloeiende Middelburg vanaf die plaats kon worden beheerst. Ook kon een oogje in het zeil worden gehou den op de Schelde zelf en de Walcherse rede richting Vlissin- gen. Zowel de Spanjaarden als de Geuzen en de Engelsen heb ben het fort tijdens de tachtigja rige oorlog in handen gehad. Maar er zijn meer belangrijke wapenfeiten. Karei V vertrok vanaf die plek in 1555 naar Spanje, prins Maurits begon er zijn expeditie voor de Slag bij Nieuwpoort in 1600 en Napo leon kwam er in 1810 om het te verbouwen tot een aan de tijd aangepaste stevige vesting. De In de Vlissingse wijk Schelde buurt wordt donderdag 30 juni een taptoe gehouden waaraan diverse showkorpsen deelne men. Vanaf half acht vertrek ken die korpsen bij het buurt huis aan de Verkuyl Quakke- laarstraat voor een rondwande ling in de wijk. Het Van Nispenplein is vervol gens decor voor de taptoe. De deelnemers zijn: Junior Drum corps Johan Friso uit Middel burg, het Showkorps Excelsior uit Goes, de Deltaband uit Vlis- singen en het Drum- en Bugle- korps Juliana uit Vlissingen. De Pup aan de Vlissingse Volta- weg verandert vrijdag 1 juli in een radiostation. Veronica slaat er dan haar tenten op voor een rechtstreekse uitzending van Countdown Café. Presentato ren Alfred Lagarde en Kees Baars ontvangen Gringos Lokos - anders dan de naam doet ver moeden een Finse groep - en de Nederlandse band Zinatra. Bei de bands verzorgen een live op treden vanuit de loods achter de Pup. Vlissingen wordt aangedaan in het kader van de Tour '88 van Countdown Café. Het radiopro gramma werd jarenlang vanuit een vaste locatie in Soest uitge zonden. "Dit jaar bezoeken we voor het eerst elke maand een andere provincie", zegt produ cent Frans Meijer. Over de bands wil hij weinig kwijt. "Gringos Lokos is al bekend in het buitenland en gaat een hele grote worden. Ook Zinatra gaat het maken". Voor regionale groepen is geen ruimte bij Countdown Café. "Dat is niet de opzet van het programma. Waarom we dan op locatie op nemen? Nou, gewoon. Leuk". De zaal is vanaf 20.30 uur geo pend. Zinatra treedt van 21 tot 21.45 uur op, Gringos Lokos van 22 tot 23.45 uur. Fragmen ten van de optredens zijn in de uitzending van 22 tot 24 uur op Radio 3 te horen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's, Fra- po's, De Hooizolder, de Pup en Sjiep. Duitse bezetters in de Tweede Wereldoorlog onderkenden eveneens het belang van Fort Rammekens en zij verschansten zich daar - zoals blijkt uit de op schriften in het hoofdbastion - om het water te bespieden. Geschiedenisles dus in de note dop. Maar naast de cultuurhisto rische waarde is de natuur in de *Mark van de Booze Bro thers op de Popdag van vorig jaar. Jazz, rock, funk en blues zijn nog maar een paar van de mu ziekstijlen die tijdens de Zeeuw se Popdag op zaterdag 2 juli zijn te horen. De Popdag vormt ook dit jaar weer de afsluiting van het seizoen van het Middelburg se jongerencentrum Midgard. Niet-professionele en aanko mende Zeeuwse bands kunnen zich die dag aan het publiek pre senteren. Een uitgebreid repertoire is, ge zien de amateurstatus van de bands, niet noodzakelijk. Het jongerencentrum zorgt voor licht en geluid, Bands die tegen een geringe vergoeding op de Popdag op willen treden kunnen zich persoonlijk of schriftelijk aanmelden bij jongerencentrum Midgard of Kuiperspoort 12, te lefoon: 01180-14281. De oude ingang van Fort Rammekens. omgeving van het fort in weten schappelijk opzicht zeer waarde vol. De bezoeker aan de wande ling wordt gewezen op de rijke verscheidenheid aan planten en dieren, bijvoorbeeld op de mu ren, in het bastion zelf, de kaze matten, de gracht en de aarde wallen. Sommige zijn zelfs lan delijk zeer zeldzaam. Mossen, de gele muurbloemen, de muur- leeuwebek, muur- en eikvaren, grassen, kruiden en struiken zijn er thuis. Vleermuizen en andere vogels zijn de voornaamste be woners. De fort is van maandag tot en met vrijdag elke middag tussen één en vijf geopend. Jan van Mol opent dit jaar op vrijdag 1 juli de serie orgelcon certen op het bijzondere Duy- schotorgel in de Lutherse kerk in Middelburg. Mol speelt vanaf 20.15 uur werken van De Tra- zegnies, Pachelbel, Van den Bosch en Bach, zo'n beetje alle maal tijdgenoten. Van Mol staat bekend als een prima vertolker van muziek uit de achttiende en negentiende eeuw. Deze Belg is gespecialiseerd in muziek van componisten uit zijn eigen land. Na Jan van Mol is Jos Verpoor ten op vrijdag 1 5 juli te gast in de kerk aan de Zuidsingel, Leen de Broekert concerteert vrijdag 29 juli, Kees van Houten is er op vrijdag 12 augustus en Richard Ram besluit deze serie vrijdaga vondconcerten op vrijdag 26 au gustus. imn HTT AK. 7LJCR.T VCÜK -j ^-DejtUWT) mus CA mo(MTCM lf> lM 2C6LAV 0 WiLLEtSjotJ *Het Museumwetebeestje. Museumwetebeesje wil kinderboek over musea Met name de scholen kunnen nu echt niet meer om een mu- seumbezoek heen. Het 'Mu seumwetebeestje' weet ze na melijk overal te vinden. Dit beestje wil wonen in een boek over de Zeeuwse musea, ge schreven en getekend door en voor kinderen. Educatief mede werkster van de Zeeuwse Mu seumstichting, Dorine Zelders, bestookt de scholen, bibliothe ken, musea en boekhandels momenteel met posters en pamfletten over deze wedstrijd. Kinderen tussen de acht en veertien jaar kunnen tot 1 okto ber hun tekening of verhaal over een Zeeuws Museum inleveren bij de jeugdbibliotheken in Vlis singen en Middelburg, de biblio bus of een andere bibliotheek in de buurt. Alle werkstukken wor den in de kinderboekenweek tentoongesteld. De allerleukste worden aan het eind van het Museumjaar gebundeld en gepu bliceerd. mmm In het gemeentehuis van Marie- kerke in Meliskerke is nog tot en met 22 augustus een fototen toonstelling te zien van de foto graaf Ko Brouwer uit Aagteker- ke. De titel luidt: 'Ontmoeting met de natuur'. Ko Brouwer wandelt graag door de uitgestrekte Veluwse bos sen. Steevast heeft hij dan zijn camera om de schouder. "Het is elke keer weer een uitdaging", zegt hij vlak voor het begin van de expositie. "Je moet het bos uiterst behoedzaam betreden wanneer het er nog stil en vredig bij ligt. Ik hoop uiteraard steeds dat ik iets van het natuurgebeu ren mag waarnemen".' "Als de adem van het bos mij langzaam omsluit", schrijft Brouwer lyrisch in de brochure bij de tentoonstelling, "en de stilte zo nu en dan wordt verbro ken door het geroffel van een specht, welt er in mijn binnenste vaak een zekere spanning op. Die spanning stijgt ten top als er Kees Baars en Alfred Lagarde. Het ziet er eigenlijk een beetje uit als een knipsel krant. Dat is jammer. De teksten zijn namelijk goed geschreven. Daar doet de gekozen 'opmaak' afbreuk aan. Drie kolommen naast elkaar op een pagina boek- breedte wordt snel te druk. En dan is er tussendoor voor een vette iets grotere letter gekozen die de weg wijst. Voor wie gewend is een ge disciplineerd opgemaakt boek te lezen komt het rom melig over. De omslag - met de vuurtoren op de Westka- pelse dijk - is daartegenover prachtig. 'Walcheren in het spoor van bedrijf en techniek' door A.F. Franken met foto's van R. Zwigtman draagt de ondertitel 'Vier routes langs objecten die herinneren aan de ontwikke ling van verkeer, handel en nij verheid'. En om die ondertitel gaat het in hoofdzaak. Met het boek in de hand kan de wandelaar, fietser of automo bilist zijn honger naar kennis over hoe de industrie het vroe ger allemaal deed aardig stillen. De auteur (afkomstig uit Ber gen op Zoom) stelt in de inlei ding vast dat de belangstelling voor monumenten de laatste jaren sterk is toegenomen. De industriële monumenten wer den echter stiefmoederlijk be handeld. Voor oude woonhui zen, gebouwen en kerken had Monumentenzorg alle belang stelling. Vergeten werd echter dat de industrie - en zeker de nog niet zo oude industriële revolutie - bij de tijd paste. Door die te bestuderen en op schrift te stellen kan 'toen' vollediger worden bekeken. 'Walcheren in het spoor van bedrijf en techniek' is in de eerste plaats een gids voor wie de nog bestaande monu menten van dichtbij wil bekij ken. Daarnaast pas is het een naslagwerk, dat door zijn on volledigheid roet in de weten schappelijke maaltijd strooit. Maar niet getreurd. De sa mensteller en de uitgever be seffen dat, maar ze voeren die onvolledigheid niet op als smaakmaker voor de al ver grijsde term 'populair weten- Ingang van de waterto ren te Vlissingen in Griekse bouwstijl schappelijk'. Nee. Het is ge woon onvolledig. Het kon niet anders. Vier routes worden bespro ken; de ene wat minder, de ander wat meer geschikt voor de auto. Bij de routes advi seert de schrijver het voertuig of geeft aan wat eventueel het alternatief is. De eerste is geschikt voor fietser en wan delaar en leidt door Middel burg. Havens, monumenten van bedrijf en techniek, een concentratie van industrieel archeologische objecten. Rou te twee is een tocht voor fiet ser en automobilisten en ter plaatse kan men met de gids in de hand wandelen. Route drie begint bij het spoor wegstation Souburg en leidt vervolgens naar Vlissingen en is geschikt voor fietsers en au tomobilisten. Wie het er voor over heeft kan echter ook zijn stevige schoenen aantrekken voor deze behoorlijke wandel route. Ook voor fietsers en au tomobilisten is route vier van af Koudekerke globaal het tra cé van de voormalige tramlijn naar Domburg volgt. Ad Hanneman 'Walcheren in het spoor van be drijf en techniek' is een uitgave van de Stichting Natuur- en Recreatie-informatie Middelburg. Auteur: A.F. Franken. Foto's: R. Zwigtman. Oplage 2000. Prijs f 9,95. De werkgroep industriële archeologie van de Zeeuwse Cul turele Raad verzorgde de pu blicatie. plotseling wild ontdekt wordt". Wat hij ontmoet? Een edelhert met een haast volgroeid bastge- wei, onder een grove den een pasgeboren moeflonlam of een pasgeboren hertekalf. "Bijzon der boeiend en fascinerend zijn die belevenissen," zegt de fo tograaf. Het gemeentehuis van Marie- kerke aan de Dorpsstraat 3 in Meliskerke is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 9 en 17 uur. Police Academy is al weer aan deel vijf toe. Om vervelende herhalingen te voorkomen besloot de producer van de se rie, Paul Malansky, de film in een ander jasje te steken. De zelfde mensen, maar dan in een totaal andere omgeving, in dit geval het zonnige Miami, en een vakantiesfeertje in plaats van de orde van de dag. Commandant Lassard van de Politie School zal in Miami Beach worden uitgeroepen tot Politie man van de Decade. Helaas komt commissaris Harris er ach ter dat de commandant de ver plichte pensioenleeftijd al heeft bereikt. Gelukkig weet de com mandant met allerlei heldenda den het directoraat van de poli tie zover te krijgen dat hij zelf mag bepalen wanneer hij met pensioen gaat. Maar daar zijn heel wat van de bekende Academy-toestanden voor nodig. DOMBURG Tuin badhotel Domburg. Fotogra fisch plan Domburg. Wo. t/m vr. van 10 tot 12 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Za. en zo. van 14tot 17 uur. VVV kantoor Domburg (Schuit- vlotstraat 32). Klaus Wehnert, aqua- rellen en tekeningen. Tijdens kan tooruren. HOOG ELAN DE Kapel van St. Maarten. Frida Goede- mondt, aquarellen, tekeningen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Aanvang ma. MELISKERKE Gemeentehuis Mariekerke (Dorpsstraat 3). Ko Brouwer, foto's met als thema "Ontmoeting met de natuur". Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. MIDDELBURG Abdij. De Canadesen in Nederland. Ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 uuren van 13.30 tot 16.30 uur. Balans 17. Henric Borsten, ruimtelijk werk. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Opening za. van 16tot 18uur. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Gerard Polhuis, abstracte tekenin gen. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. CrêperieLe Heron (Reigerstraat). 77e eeuwse Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 10tot 18uur. Damplein. Drole-O-Drome, Kermis achtige kunst. Dagelijks van 11 tot 22 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschilde rijen van zeegezichten en landschap. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, olieverfschilderijen van Walcheren. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uuren van 14tot 17uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines Ineke Otte, zuilen, schalen en sieraden. Tevens Bea Visser, schilde rijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Trees van Willigen schilderijen. Tijdens kan tooruren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. endo. van 10tot 12 uur en van 14tot 16uur. Café-Restaurant De Schouwburg. (Molenwater 99). Leendert Beye met 8 werken. Tijdens openingsuren restaurant. Stichting Nieuwe Muziek. (Klover- niersdoelen) John M. Armleder, re cent werk 1988; John Cage, litho's, prenten en partituren; William Ver- straeten, componistenportretten 1986/1987. Dagelijks van 11 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Noël Harding "Physics" (vast intimacies). Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7). Hans Verschraagen - schilderijen, Rick Lief ting - fotografie. Tevens Dis- kussie over hedendaagse bouw kunst. Opening vr. 17 uur. Zie ope ningstijden Zeeuwse Bibliotheek. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense dijk 7). Canadese steden en Canada, Mulitcultureel land, Van raderboot tot jumob-ferry. De 10 mooiste ge bouwen in Zeeland. Tevens vanaf wo. Zeeuwse Musea tentoongesteld. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). 'Vernuft en Vlijt', De Middelburgse Tekenaca demie. Di. t/m vr. van 10tot 17 uuren za. t/m ma. van 13.30 tot 17.00uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove), Duin- vlietweg 6. Saeftinghe Tevens vanaf vr. Piet Rijken, schilderijen. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stadhou der Willem III en dé Zeeuwen', 'Opti sche telegrafie in Zeeland', schilderij en van Engelse landschapsschilders', 'De geschiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boerenwa gens van de Stichting Zeeuwse In span', Tn vitrines liggen fossielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere'en 'beeldhouwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Verbeeld ver leden; tekeningen rond het thema V.O.C. van Leendert van der Pool. Openingza. 16uur. Ma.t/mza. van 10 tot 17 uur, zo. van 14tot 17 uur. Potterie S (S. Oomstraat 1). Unieke collectie replica-spreeuwenpot- modellen. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Julie Heyligers'verxe\\\ngen in naaldkunst. T/m zo. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10tot 17uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 t/m 17.30 u. Di., wo., vr., en za. van 10 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 17.30 uur. Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Werkstukken van leerlingen van de Swanenburgh Scholengemeen schap met tekeningen en textiele werkvormen. Tevens Museumjaar '88 uitgebeeld. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10tot 12.30 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Bet je Wolff 1738-1988. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toeristi- DONDERDAG 30 JUNI Klank- en Lichtspelvoorstel ling, Abdij Middelburg, 21 uur. Frederic Rzewski, piano, - 20.30 uur; Phil Minton with strings - 22.30 uur. Kloveniers doelen, Middelburg. Theatervoorstelling van 'Joli- Jolig', de zingende, dansende en goochelende clown. Vlissin gen, Hoek Scheldestraat- Kasteelstraat. Dansorkest Midnight, Vlissin gen (Scheldestraat), 22 uur. Middelburgs Theater met "De Buskenblazer", binnenstad van Middelburg, tussen 19 en 21 uur. VRIJDAG 1 JULI Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater. Electro, Markt 79, tel. 01180-38900 Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1. tel. 01180-13482 Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. Concert door de muziekver eniging "Veeres Genoegen" o.l.v. Bram van Overbeeke. Grote Kerk Veere, 20 uur. Klank- en Lichtspelvoorstel ling, Abdij Middelburg, 21 uur. Trommel- en bandspeelwerk van de St. Jacobstoren en de Stadhuistoren, Vlissingen. Gerard Bouwhuis en Cees van Zeeland - piano. Kloveniersdoe len, Middelburg, 17 uur. Klaas Hoek - orgel. Nieuwe Kerk, Middelburg, 19.30 uur. Koor Nieuwe Muziek, Wan- delkerk. Middelburg, 22 uur. Spyros Sakkas, bariton met dans door Natasja Zouka, Klo veniersdoelen, Middelburg, 22.30 uur. Theatervoorstelling van 'Joli- Jolig', de zingende, dansende en goochelende clown. Vlissin gen, Hoek Scheldestraat- Kasteelstraat. Big-band 'The Evergreens', Vlissingen (Scheldestraat). Van 19 tot 22 uur. Orgelconcert door Jan van Mol, Lutherse Kerk, Middel burg, 20.15 uur. *Hindoestaanse dansavond met dito band. De Paraplu 20 uur. ZATERDAG 22 JULI Het Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Peter Arts met een Engels repertoire. Grote Kerk Veere, 20 uur. 'Zeeuwse popdag' Open Jon gerencentrum Midgard (Kui perspoort 12), Middelburg, 's middags en 's avonds. Blokfluittrio Doice, Klove niersdoelen, Middelburg, 17 uur. Radio Philharmonisch orkest, Oostkerk, Middelburg, 20 uur. Theatervoorstelling van 'Joli- Jolig', de zingende, dansende en goochelende clown. Vlissin gen, Hoek Scheldestraat- Kasteelstraat. Formatie 'Tropicana', Vlissin gen (Scheldestraat). Tot ±17 uur. Poppentheater van Frans de Groot. Vlissingen (Schel destraat). Van 14 tot 14.45 uur en van 15.30 tot 16.15 uur. 'Keti Koti', een grote Suri naamse muziek, zang dans- show met 35 artiesten. Con- certzaal Middelburg, 20 uur. ZONDAG 3 JULI Frances Marie Uitti - cello, Eberhard Blum - fluit, Gene Carl - piano, Kloveniersdoelen, Mid- delburg, 20 uur. MAANDAG 4 JULI Computermuziek door Arie Louws, Klaas-Jan Boterbloem en Ron Kuivila, Kloveniersdoe- len. Middelburg, 20.30 uur. DINSDAG 5 JULI Orgelconcert van Charles J. de Wolff, Nieuwe Kerk Middel burg, 20 uur. Toeristenconcert Zeeuwse Koorschool, Rooms-Katholieke Kerk, Goes, 11 uur. WOENSDAG 6 JUL! Klank- en Lichtspelvoorstel ling, Abdij Middelburg, 21 uur. Xenakis Ensemble en so listen, Oostkerk, Middelburg, 20.30 uur. Orgelconcert van organist Henk G. van Putten, St. Ja- cobskerk Vlissingen, 20 uur. Het popminnend publiek van za terdag komt weer helemaal aan zijn trekken bij het dubbel festi val Torhout/Werchter. Het pro gramma van zaterdag 2 (Tor hout) en zondag 3 juli (Werch- ter) staat als een huis. 10.000 Maniacs, Ziggy Marley, Carmel, Los Lobos en John Hiatt, het kan niet op. De slagroom op de taart vormen INXS, Bryan Adams en Sting. schepromotie, metals thema 'hetge- ven van een beeld van Zeeland als va kantieland vooriedereen. Zelke Negen-Een (souterrain van de openbare bibliotheek). Han Koster, schilderijen, tekeningen in inkt en ob- jekten. Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo.envr. van 10tot 20uur, za. van 10 tot 12.30 uur. DONDERDAG 30 JUNI *Electro Middelburg 'No way out' 19 uur. 'Manon des cour ces' 21.30 uur. "Bibliotheektheater Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Storia Di Piera' 21 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. 'Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. 'Grand Theater Goes 'Honneponnetje' 20 uur. VRIJDAG 1 JULI •Electro Middelburg 'No way out' 19 uur.'Manon des sour ces' 21.30 uur. •Bibliotheektheater Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'De film keuze van John Cage' 14 uur. 'The name of the Rose' 21 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. *Grand Thea ter Goes 'Honneponnetje' 19 en 21.30 uur. ZATERDAG 2 JULI •Electro Middelburg 'No way out' 19 uur. 'Manon des sour ces' 21.30 uur. •Schuttershoftheater 'Roman cing the Stone' 21 uur. •Bibliotheektheater 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5'19 en 21.^0 uur.'Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. 'Grand Theater Goes 'Honneponnetje' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 3 JUL! •Electro Middelburg 'No way out' 14 en 19 uur. 'Manon des sources' 21.30 uur. •Schuttershoftheater 'Fiddler on the roof'20 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 14, 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Honne- ponnetje' 14, 19 en 21.30 uur. MAANDAG 4 JULH •Electro Middelburg 'Manon des sources'20.30 uur. •Bibliotheektheater Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'The Cot ton club' 21 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Honne- ponnetje' 20 uur. DINSDAG 5 JULI •Electro Middelburg 'Manon des sources' 20.30 uur. •Bibliotheektheater Middelburg 'The Last Emeperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'La Histo- ria official' 21 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Honne- ponnetje' 20 uur. WOENSDAG 6 JULI •Electro Middelburg 'Manon des sources' 20.30 uur. •Bibliotheektheater Middelburg 'The Last Emeperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Zoeken naar Eileen' 21 uur. •Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 5' 20 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Cry Freedom' 20 uur. •Grand Theater Goes 'Honne- ponnetje' 20 uur. ZATERDAG 2 JULI •Schuttershoftheater 'Jungle- book' 14 uur. ZONDAG 3 JULI •Alhambra II Vlissingen 'Benji' 14 uur. Leden van het Middelburgs Theater zullen de komende drie donderdagen (30 juni, 7 en 21 juli) in de Middelburgse bin nenstad 'wagenspelen' opvoe ren. Dat gebeurt telkens tussen 19 en 21 uur. De Middelburgers spelen een korte middeleeuwse zotternij, 'De Buskenblazer' genaamd.

de Faam | 1988 | | pagina 9