Geschikte plaats voor politie om lekker stoom af te blazen Annuleringsverzekering: pech betaald De Paraplu Hindoestaanse dansavond in KORTHALS ALTES OPENT IPA-HUIS 'WELGELEGEN' Woensdag 29 juni 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Jeugd viswedstrijd - Alle jon gens en meisjes tot en met 1 5 jaar, die eens een hengeltje, een wormpje en misschien ook een visje vast willen houden kunnen meedoen aan de jeugdvis- wedstrijd op vrijdag 1 juli. On der deskundige leiding van Hen gelsportvereniging 'Middel burg' kan de jeugd kennis ma ken met de vissport. Er wordt gevist in de vijver rond de ver zorgingsflat De Middelburght in de wijk Griffioen. De wedstrijd begint om 19.00 en duurt tot 21.00 uur. Vrijwilligers -Honderden kinde ren in de leeftijd van 4 tot 12 jaar vermaken zich elk jaar op de bouwspeelplaatsen van het So ciaal Kultureel Werk Middelburg. Dat kunnen ze alleen met behulp van een aantal vrijwillige mede werkers. En die zijn er dit jaar te weinig. Als er niet snel een aan tal vrijwilligers bijkomt gaan de zomeractiviteiten van het SKW niet door. Medewerkers - part- of full-time en ouder dan zestien jaar - die in de periode van 4 tot en met 8 juli tijd over hebben kunnen zich opgeven bij het SKW, telefoon 01180-29004. Scheldebuurt - Het buurthuis Scheldebuurt bestaat 10 jaar erf dat wordt gevierd. Een week lang zijn er allerlei festiviteiten in en om het buurthuis. Donderdag 30 juni is er een kinderbingo voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar. Dit begint om 14.00 uur. Taptoe en muziekkorpslief hebbers komen 's avonds aan hun trekken tijdens de Taptoe Scheldebuurt. Om half acht ver trekken een groot aantal show en muziekkorpsen om een rond je door de wijk te lopen, waarna zij samen een taptoe houden op het van Nispenplein. Deze tap toe begint om 20.00 uur. Vrij dag 1 juli wordt er verder ge feest. Dan is ook het Groningse dorpshuis Vierhuizen van de par tij. Deze dag is een open dag waarbij iedereefi het buurthuis kan bezoeken, 's Avonds om acht uur wordt er gebarbecued. Daarvoor kan men zich tijdens de feestweek in het buurthuis opgeven. Zaterdag 2 juli staat in het teken van de tweekamp tus sen de Scheldebuurt en Vierhui zen. Er is dan ondermeer het on derdeel vrachtwagentrekken om 19.00 uur wordt de week af gesloten met een slotfeest in het buurthuis. Plaatsingsoverlegcommis sies - Tussen de verpleeg- en verzorgingstehuizen op Walche ren zijn afspraken gemaakt over de plaatsing van ouderen in deze huizen. Er zijn hiervoor drie plaatsingsoverlegcommissies (POC) opgericht. De POC is vooral een mogelijkheid om in probleemgevallen overleg te ple gen over de juiste verzor gingsplaats. Er is een POC voor de regio Vlissingen/Souburg één voor de regio Middelburg en een voor het platteland. De coördi natie en de leiding van de POC's ligt in handen van een indicatie commissie. Voor nadere infor matie: A.F. Aertssen p/a SVRZ tel. 01180-14658. Bonendijcke - Het wijkcomité Bonendijcke heeft een brief gestuurd naar de Tweede Ka mer. De Zeeuwse Tweede Ka mer leden Te Veldhuis, Lililpaly .en Eversdijk ontvingen een af- schrift. Het wijkcomité is boos over de MG-circulatie 88-09, over de aanpassing van de rege ling huurgewenningsbijdrage voor het subsidietijdvak van 1 juli 1988 tot en met 30 juni 1989. "Opnieuw een voorbeeld van het kortzichtige regerings- beleid", meent het comité. Ru- ding telt zijn centen en stopt ze weer terug in de schatkist, ter wijl de minister van Volkshuis vesting constateert dat de stadsvernieuwingsactiviteiten stagneren en de schuld daarvan I aan de gemeente, korporaties en bewoners geeft in plaats van i aan zijn collega, staat er verder in de brief. In de eigen Vlissing- se wijk zorgt de nieuwe regeling voor fikse rechtsongelijkheid. Sinds begin 1987 wordt de wijk gerenoveerd. Een gedeelte van de bewoners heeft de renovatie overeenkomst voor 1 januari 1988 gesloten, betrekt de wo ning weer voor 1 januari 1989 en gaat er dus minstens f 50,— op achteruit. De overige bewo ners vallen wel onder de nieuwe regeling. "Onaanvaardbaar", zegt het comité, dat de Tweede Kamer verzoekt dit onrecht te herstellen. In het buurthuis De Paraplu is vrijdag 1 juli een Hindoestaanse jongerenavond waar dansen centraal staat. Er staat een op- treden gepland met een Hin- j doestaanse band. Ook zijn er lekkernijen voorradig. De beentjes kunnen van de vloer op de soca, bigre, pokoe, reggae en disco. De toegang is gratis. Terraskaart - Het wijkcomité en de wijkvereniging 'Bossen- burgh' in de gelijknamige Vlis- singse wijk vinden dat ouders van kinderen die leren zwem men niet verplicht moeten zijn om een terraskaart te kopen. "De lessen duren een half uur, zodat het voor de ouders niet mogelijk is om naar huis te gaan", argumenteren beide or ganisaties. En: "De prijs van de zwemlessen is zodanig, dat een terraskaart toch als een financië le belasting wordt gezien". Ook moesten ouders regelmatig een helpende hand bieden als de kin deren over de toeren raakten. Hun aanwezigheid is dus meer dan gewenst, vinden beide orga nisaties. In een brief vragen ze de Raad van Bestuur van het Sportfondsenbad in Vlissingen om het probleem 'in het voor deel van de ouders' op te los sen, door een gratis terraskaart aan de normale maand- of kwar- taalkaart te verbinden. Vrijwilligers - De Stichting ramschip De Schorpioen zoekt handige mensen voor de repara tie van kasten en stoelen op het schip. Ook vrijwilligers die het publiek tijdens de rondleidingen opvangen zijn welkom. Belang stellenden kunnen bellen naar B. Karstanje, 01180-36203 of J. Geerts, 01180-12264/15276. Ringrijden - De Grijpskerkse Ringrijders Vereniging heeft za terdag 2 juli een ringrijderij- wedstrijd op de kerkring te Grijpskerke. Onder de 24 deel nemers bevinden zich twee de butanten. De wedstrijd begint om 8 uur. Om 14.45 uur wordt er om vier wisselbekers gere den. Dit is een kamp over tien beurten. De burgemeester van Mariekerke reikt de bekers om 1 7.30 uur uit. Minister F. Korthals Altes van justitie opent donderdag 30 juni het opgeknapte landgoed 'Wel gelegen' als IPA-huis in Seroos- kerke (W). De minister wordt daarvoor afgehaald van Neeltje Jans waar hij rond 10 uur landt met een heli. Per auto gaat hij dan naar Serooskerke, waar de bewindsman bij de hervormde kerk samen met burgemeester G. Montfrans-Hartman van Veere overstapt in een open ca lèche voor de laatste meters naar Welgelegen. De muziekka pel van de gemeentepolitie in Eindhoven gaat het gezelschap VIP's vooraf op weg naar het landhuis, waar dan vervolgens om 11 uur de officiële opening plaatsvindt. De IPA (International Police As sociation) is een vereniging van politie-ambtenaren met leden in vijftig landen. De Nederlandse afdeling telt ongeveer 10.000 Jantje Beton De speeltuinver eniging De Oude Stad in Vlissin gen krijgt steun van Jantje Be ton. Voor f 7.000,— kan zij haar speeltuin opnieuw inrich ten. Vorig jaar kregen 550 jeugdprojecten ondersteuning van deze organisatie, die haar geld haalt uit collectes. De col lecte dit jaar wordt gehouden tussen 7 en 1 3 november. Kameruitwisseling - Het vin den van een dak boven je hoofd in dekplaats waar je gaat stude ren is vaak een groot probleem. De Stichtingen voor Studenten- Huisvesting bieden meestal niet meer dan een plaats op hun wachtlijsten. Nu is er ook een Buro voor Interstedelijke Kamer Uitwisseling. De bedoeling van dit buro is om jongeren tijdelijk onderdak te geven bij een gast gezin in de plaats van de studie. Een Vlissinger die bijvoorbeeld in Delft gaat studeren kan onge veer 2 maanden bij de ouders gaan logeren van een^Delftse student die in Vlissingen gaat studeren. In de logeerperiode worden gezocht naar geschikte woonruimte. Voor meer infor matie kan worden gebeld naar: Buro IKU 08370-15814. Praatgroep - Opvoeden in je eentje, reacties uit de samenle ving en financiële beslommerin gen zijn zaken die aan de orde komen tijdens de tien bijeen komsten van groep voor wedu wen en weduwnaars met jonge kinderen van het Fiom-Zeeland. De bijeenkomsten worden vanaf september elke maandag gehou den in het Fiom-gebouw aan de Middelburgse Varkensmarkt. De begeleiding is in handen van Gerrit Jan Bijlsma. Aanmelding en folders via 01180 - 27311 leden, verspreid over 29 distric ten. Zeeland is met zijn 185 le den een jonge, maar snel groei ende afdeling. Nederland heeft zeven IPA- huizen. Opzet er van is om er congressen en cursussen te or ganiseren, maar de aangesloten Zomerkamp - Jongeren die nog geen vakantieplannen heb ben kunnen terecht bij de werk groep Recreatie van de Federa tie Christelijk Jeugdwerk Zee land. Jongeren van acht tot twaalf jaar gaan in de week van 23 tot en met 30 juli op strand- kamp in Renesse. Voor jongeren van 1 2 tot en met 14 jaar en jon geren van 14 tot en met 16 jaar zijn er zomerkampen aan het Veerse Meer in Veere in de we ken van 1 6 tot en met 23 juli en 23 tot en met 30 juli. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Lya Reinhoudt-Van Driel, telefoon 01198 - 1731. Evangelisatieproject - De tent. van het Team Evangelisatie en Recreatie staat van zaterdag 2 juli tot en met donderdag 14 juli op het Goudend, achter het postkantoor van de Middelburg se wijk Dauwendaele. De eerste zaterdag is er vanaf 11 uur 's morgens een bazar. De rest van de week zijn er 's morgens kinder- en tienerclubs, 's Mid dags en 's avonds zijn er ver schillende andere activiteiten. De zanger Wim McClean en de groep Cloe verzorgen vrijdag 8 juli om 20 uur een gospeloptre den. Een volledig programma is in de tent verkrijgbaar. Veedrinkputten- Vroeger zijn er in Zeeland veel veedrinkput ten geweest. Doordat de agrari sche bedrijfsvoering verander de, zijn veel van deze putten verdwenen. Daarmee dus ook de planten en dieren die er in leefden. Om hier wat aan te doen heeft Provinciale Wa terstaat drie grote veedrinkput ten laten graven langs de eg van Middelburg naar Zuidsloe. Deze putten zijn niet gegraven voor het drenken van vee, maar voor het specifieke milieu dat zich naar verwachting in de putten zal ontwikkelen. De bij de aanleg van putten vrijgekomen grond is gebruikt voor enkele grondwal- len. Hierop zullen dit najaar strui ken worden geplant. Speeltuin - De Vlissingse speeltuinvereniging De Oude Stad heropent op 1 juli de speel tuin en het nieuwe clubhuis. De vereniging bestaat bovendien vijfendertig jaar. Dat alles wordt gevierd met een receptie van 1 7 tot 19 uur bij de speeltuin. leden kunnen er ook vakantie houden. De gemeente Veere was reuze blij toen de IPA Wel gelegen kocht. Daardoor zou het huis - zo morde vooral de bevol king - niet in handen vallen van mensen die er bijvoorbeeld een chique sexhuis van zouden gaan maken. Bovendien werd een Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen is in de periode van 7 juni tot 21 juni het volgende aangegeven: herenbril in etui, herenbril, he renleesbril, knikkerzak met be ker, tabakszak, briletui, mandje met wit tasje, leerboek, fietsslot, medicijndoosje in etui, zitting van een kinderstoel, re- genbrok, damesvest, jas, kinder jack, witte portemonnee met in houd, damesportemonnee met inhoud, kinderschoen, schake larmband, oorknopje, trouwring, diverse sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode het volgende aangegeven: Yorkshire terrier, een rood/witte kater en een zwart/witte kater. Gevonden voorwerpen - In de periode van 31 mei t/m 1 6 ju ni zijn bij de gemeentepolitie Middelburg de navolgende voor werpen als gevonden aangege ven: 1 sleutelétui 5 sleutels muscetonhaak, 1 messenset keukengerei, 1 dameshorlo ge, chroomkleurig, merk Velona, 1 sleutelring 5 sleutels, 1 uit- zetband voor busportier, 1 abonnementkaart N.S., 1 zilve ren damespolshorloge, antiek model, 1 gouden dameshorloge, 1 huisdeursleutel lederen hanger, 1 fietssleutel, merk ASA 8329, 1 valhelm, kleur rood, 1 portemonnaie, zwart linnen met inhoud, 1 sleutelétui Sil- casleutel, 1 sleutelétui, bruin 1 sleutel, 1 Parkerpen, zilver kleurig, 1 schemerlamp in plastic tas, 1 autosleutel, Nissan Lipssleutel, 1 horloge, chroomkleurig, Quartz, 1 knip- portemonnaie, grijs met inhoud, 1 damespullover, geel/blauw, 1 damesbeurs, zilver, met inhoud, 1 Monogramring, goud met in scriptie, 1 cilinderslotsleutel, 1 Lipssleutel (Mr. Minute), 1 an tenne in doos, 1 sleutelétui 2 baardsleutels 3 cilin- derslotsleuteltjes, 1 Agu- sportportemonnaie, 1 herenre genjas, beige, 1 gouden sterren beeld, 1 houten kinderstepje, 1 halskettinkje 2 hangertjes, zil ver, 1 knipperlamp, 1 bankbiljet 100,- 1 b.b. f 50,— 1 b.b. f 25, Dieren: 1 zwarte kat (part.), 1 hond bastaard (Duitse Staander), 1 ramlam (part.). deel van het park weer verkocht aan de gemeente zodat het openbaar kan blijven. "Met twee hectare hebben we ge noeg ruimte om de privacy te waarborgen", aldus de IPA. Ook de provincie was verheugd over de komst van de IPA naar Wel gelegen. 'Vanwege de toeristi sche uitstraling', argumenteerde men op het provinciehuis en er werd 25.000 gulden voor op ta fel gelegd. De Stichting IPA-huis Zeeland is dolenthousiast over haar nieuwe bezit. In het voorwoord van een fraaie brochure roemt Gerard de Nijs, voorzitter van de Zeeuwse stichting, de inzet van de leden. "Het district is nog maar acht jaar oud en behoort dus eigenlijk nog in de schoolbanken van het leven thuis", schrijft hij. Niette min wordt er getwijfeld over de haalbaarheid van de exploitatie. Maar gezien de inzet waarmee de Zeeuwse IPA-leden dankzij zelfwerkzaamheid het gebouw in een ander jasje hebben gesto ken, verwacht De Nijs dat ook "deze hobbel" kan worden ge nomen. "Koester het als een pa rel en houdt het huis in stand", adviseert hij de leden in oester- kwekerstaai. De renovatie van Welgelegen heeft circa één ton gekost. Zoals gezegd hebben de leden zelf flink geklust en daardoor kon het bedrag toch nog laag genoeg worden gehouden. In het huis zijn 35 overnachtingsmogelijk heden voor politiemensen en marechaussees. In de zomer maanden kunnen IPA-leden er vakantie houden, de rest van het jaar staan de deuren open voor congresgangers en deelnemers aan themadagen. Verder meent de IPA dat de politiemensen "door de vervaging van allerlei normen en waarden in onze sa menleving èn de nog steeds toe nemende verharding van de cri minaliteit" er soms aan toe zijn om eens lekker stoom af te bla zen. Het rustieke Welgelegen is een pracht plaats om tot rust te komen, stelt de IPA vast. Gerard de Nijs. Kermisronde - De dertiende Kermisronde van Westkapelle op woensdag 6 juli is groots op gezet. Er is zelfs een echte Ron demiss om de winnaars te zoe nen. De kv Mechelen voetballer Graham Rutjes lost om 20 uur het startschot voor de ama teurs, die tachtig kilometer moe ten lopen. Om 19 uur vertrekken de trimmers voor de straten- loop. De fanatiekelingen kunnen zich in vijf rondes van 1450 me ter uitleven, de jongeren in twee rondes. De Westkapelse burge meester H. van Maldegem reikt tegen tienen de prijzen uit. Natuurwandeltocht - Dinsdag 12 juli is er een wandeltocht door het krekengebied van Vee re. De afstanden zijn 2, 5 en 8 kilometer. De opbrengst van de tocht (inschrijfgeld drie gulden) gaat naar een poli in Kaisah in Iri an Jaya. Start tussen 18.30 en 20 uur bij het parkeerterrein aan de Kraaiennestweg. Toerfietsen - Wie van een flin ke fietstocht houdt kan zondag 3 juli deelnemen aan de Cera tochten van de Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp. Gestart wordt bij café De Kroon in 's-Heerenhoek tussen 9 en 11 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 30, 70, 120 en 200 km. Het gaat om vrije toer tochten, dus iedereen bepaalt zijn eigen tempo. De routes voe- ren langs rustige landwegen. Wandeltocht - Zeeuwen, toe risten, jong en oud, iedereen is weer van harte welkom bij de 1 e strand- en duintocht van dit jaar op 2 juli. De wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars loopt dan weer wandelroutes van 5, 10, 15 en 20 kilometer. Deze routes lopen over de duinen, het strand en door de bossen. De start is tussen 10.00 en 14.00 uur in het strandpaviljoen De Ka novijver bij het Nollebos. MDGO - Aan het MDGO Vlis singen zijn zo'n kleine honderd leerlingen geslaagd. Op zich niet zo bijzonder, ware het niet dat dit de eerste keer is dat alle opleidingen van het MDGO gedi plomeerden afleveren. Voor Mo de en Kleding, de Intas en de opleiding Agogisch Werk is dat de tweede keer. De opleidingen Sociale Arbeid en Verplegingn debuteren dit jaar. Reden ge noeg voor een feestje dus. Wie dat mee wil vieren moet er snel bij zijn. De diploma-uitreiking is namelijk vaniddag (woensdag) van 14 tot 17 uur in de De Ruy- terzaal van hotel Britannia. Leer lingen verzorgen een modeshow en een terugblik op hun school tijd. De schoolloopbaan wordt 's avonds afgesloten met een bar becue en een feest met een op treden van de band Cover. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: ds. T. Wegman; 15 uur: ds. R.W.Ch. Ruygrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Köther. DOMBURG: Rooms-Katho/ieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur en zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weys, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 en 19 uur: dr. J. Helderman te Badhoevedorp. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer uit Vrouwenpolder, 19 uur: dhr. A. Jorritsma uit Vlis singen^ Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. W. van Herwijnen uit Bergentheim. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke kerk. Dishoek, zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. M.E. van Heesen uit Leeuwarden, k.n.d. 8-11 jr. Bevestiging ambtsdragers, 19 uur: mevr. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. M.C. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. M.J. Wattel te Hoofddorp, 19 uur: ds. mw. A. Spaans te Westkapelle, Sow-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 en 14.30 uur: ds. J.L. 't Hart. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: cadn. J. Th. Tissink te Amsterdam, 19 uur: ds. M.J. Wattel. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. W. Pouwelse te Zeist. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. J. van de Putte uit Amsterdam. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.15 uur: dr. J.F. Goud, rem. pred. uit Eindhoven. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. E.P. Kuin uit Ou- werkerk, 11 uur: kand. R. Luijk uit Zaltbommel, Geref. Bondsdienst, 18.30 uur: ds. H. Veldhuizen uit Rotter dam, Geref. Bondsdienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma uit Vlissingen. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijsszstraat 6. 1.9 uur: mevr. drs. A. Spaans uit Westkapelle, Sow- dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. M.K. Peroti. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Heiligings samenkomst o.l.v. kapitein de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing- van Beers, H.A. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10.15 uur: dr. J.F. Goud uit Eindhoven. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. za. 19 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak uit Soest. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok uit Arnemuiden. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.G.E. Klap te Oosterbeek, k.n.d. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. A.G.E. Klap. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander met kindernevendienst. Muzikale medewerking van Jongerenkoor Kapelle, 19 uur: ds. C.A. Westveen uit Domburg. Rooms-Katholieke kerk. Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. L.W.Ch. Ruygrok uit Arnemuiden. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp. Gez. dienst, 19 uur: ds. C. Weijs uit Veere in de Ned. Hervormde Kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: dhr. A.P. Cornet te Goes. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. G. Kalksma te Vlissin gen, k.n.d. gr. 6-8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.C.A. Voorst Vader uit Breda. 19 uur: ds. O. Elseman uit Middelburg. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. J.B. van Bork. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll van Serooskerke. De Ark. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: dhr. P. Noordam uit Soest, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. geen dienst. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Glashouwer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Van Veen. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. De Boer, 19 uur: ds. De Nooij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: dhr. Heemskerk. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. De Nooij, H.A. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. Tuyll van Serooskerke. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, za. 19 en zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: mevr. drs. A. Spaans-Moolenaar, 19 uur: Van Mourik uit Aagekerke. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. L. de Liefde uit Amstelveen. Rooms-Katholieke Kerk. Catharinakerk, za. 19 en zo. 10 uur. Do. 30 juni t/m wo. 6 juli HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: PK. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Ger- brandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.F.M. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Zon dag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul- lens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE. DOMBURG EN AAGTEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: Dr. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOU DEKERKE: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: dr. Van de Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Za.: C. Westveer, Loskade 21, Middelburg, tel. 01180-26694. Zo.: N.J.M. Kaatstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. 01182-2929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. Th. J. Driehuis-van Hasselen te Vlissin gen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN. WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Huize 'Welgelegen' in Serooskerke. V Over annuleringsverzekerin gen heersen verschillende meningen, zo vindt de een het een absolute noodzaak terwijl de ander het maar overbodig vindt. Een vakantie moet u meestal ruim van tevoren boeken en vrijwel altijd moet u dan on geveer 10% van de reissom aanbetalen. Een maand voor vertrek moet vervolgens de hele reissom zijn betaald. Als de reis om de een of andere reden niet kan doorgaan krijgt u het reeds betaalde meestal niet terug, en ook als u de va kantie vroeger moet afbreken heeft u een strop want over de tijd dat u geen gebruik maakt van hotel, huisje of wat dan ook, krijgt u niets te rug. Tegen deze tegenvallers kunt u direkt bij een verzeke ringsmaatschappij of via een tussenpersoon of reisbureau een annuleringsverzekering sluiten. De meeste maat schappijen eisen dat de ver zekering geruime tijd voor vertrek wordt gesloten. De verzekering keert uit als u niet op reis kunt gaan of de reis moet afbreken wegens ongeval, ernstige ziekte of overlijden van één van de ver zekerden of van een niet mee reizend familielid tot en met de tweede graad van een van de verzekerden. Dat zijn (groot)ouders, broers, zussen, (klein)kinderen, zwagers en schoonzussen. Verder als een- van de verzekerden niet weg kan wegens belangrijke scha de, bijvoorbeeld door brand. Bij veel maatschappijen bo vendien nog in geval van on vrijwillige werkeloosheid, on verwachte oproep voor herha lingsoefeningen en uitvallen van de auto waarmee de reis zou worden gemaakt. Onder de dekking vallen ook de kosten die men maakt door langer verblijf in een vakantie land vanwege mist of staking aldaar of doordat men niet uit Nederland weg kan om dezelf de redenen. Als de reis niet doorgaat bestaat de vergoe ding uit het reeds betaalde en wat u verder nog verschuldigd bent. Moet u de reis voortijdig afbreken, krijgt u van wat u betaalde voor het deel dat u niet meemaakte meestal 75% terug. Door mr. Jan van der Velde Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 Wanneer wordt uitgekeerd krijgt niet alleen degene die niet mee kan of eerder terug moet vergoeding, maar ook de familieleden en bij een aantal maatschappijen ook de vrien den en kennissen die op de zelfde polis staan en van wie vanwege de narigheid met één hunner redelijkerwijs niet kan worden verlangd dat ze toch op reis gaan of toch in het vakantieoord blijven. Flet aantal personen dat op een polis kan worden verzekerd is bij een gezin meestal beperkt tot twee of drie en bij vrienden of kennissen tot drie of vier. Voor alle polissen geldt dat de reden voor annulering te kon- troleren moet zijn. De verzeke ring keert niet uit als u geen zin heeft op reis te gaan, ook een echtelijke ruzie kan een uitstekende aanleiding zijn om gemaakte vakantie-afspraken te annuleren maar de verzeke raar dekt dit risico niet. Ook keert de verzekeraar niet uit als de reden waarom u annu leert al bij het aangaan van de verzekering bestond, bijvoor beeld als u toen al wist dat u ziek of zwanger was of dat een sterfgeval in de familie te verwachten was. Een annuleringsverzekering kan nuttig zijn als het om een dure reis gaat en u lang van tevoren moet betalen. Ook voor oudere vakantiegangers kan het nuttig zijn. F(oe gerin ger echter het bedrag waarom het gaat en hoe'korter van te voren u zich bindt, hoe minder nodig deze verzekering wordt.

de Faam | 1988 | | pagina 17