Babette's Feast: film om van te smullen De Juke Joints over de rooie Depardieu verkoopt ziel aan de duivel Dangeroe op zwoel Blue Jeans Big Band in Domburg Een veenlijk op hologram is echter dan in 't echt Afsluiting seizoen Poortershove Johnny met Sukkels in de aanval 16 T/M 22 JUNI IN MIDDEN ZEELAND CONCERT K UI PERS PO OR TORKES T NATIONAAL HOLOGRAFIE MUSEUM GEZIEN KINDER BO E K E N Woensdag 15 juni 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER iïï lm lu im Hï im us ®Q» ie Vivaldi in duo en Beethoven in trio Ze zijn van plan om het succes van de toernee naar de Franse stad Blois te overtreffen en het ziet er naar uit dat dat gaat luk ken. Onder leiding van dirigent Dick Boon geeft het Kui- perspoortorkest van de Zeeuw se Muziekschool vrijdag 17 juni een concert in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Op het programma staan werken van Bach, Gluck, Vivaldi en Beetho ven. De aanvang is om 20 uur. Rein Kooien studeerde gitaar aan het Brabants Conservatori um bij Balthazar Benitez en Op uitnodiging van het VVV treedt de Middelburgse 'Blue 1-' Jeans Big Band' zaterdag 18 juni op in het Openluchttheater te Domburg. De band, met 5 trom pettisten, 4 trombonisten, 6 saxofonisten en een ritme-sectie van 4 man, speelt nummers van onder meer Count Basie, Glenn Miller en Duke Ellington. De aan vang van het concert is om 20 uur. werkt sinds 1972 als gitaardo cent bij de Zeeuwse Muziek school. Nicolette Planteydt stu deerde in 1985 af bij hetzelfde conservatorium en is een oud leerlinge van Rein Kooien. Met z'n tweetjes treden zij op als so listen bij het dubbelconcert van Vivaldi. In het tripelconcert van Beetho ven verschijnen Anique van Neer, Carla Schrijner en Saskia Boon als solisten. Samen met de klarinettiste Margriet Tubbing vormen deze dames het ensem ble Ajouté. Anique van Neer stu deerde viool bij Vera Beths aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij is als violiste ver bonden aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest. De celliste Carla Schrijner stu deert nog bij het Haagse Conser vatorium. Bij de audities voor het Europees Jeugdorkest is ze als enige Nederlandse celliste aangenomen. Ook Saskia Boon heeft aan het Conservatorium in Den Haag gestudeerd. Sinds 1981 is ze pianodocente bij de Zeeuwse Muziekschool. Met pi anist Leendert de Broekert voer de ze onlangs het monumentale 'Vingt regards sur l'Enfant Jssus' van Olivier Messiaen uit. Soliste Saskia Boon, Anique van Neer en Carta Schrijner. Naar schatting 96 procent van de Nederlanders heeft nog nooit van een hologram gehoord, laat staan één gezien. Het Nationaal Holografie Museum Dennis Gabor aan de Middelburgse Gortstraat brengt daar wellicht verandering in. Het museum opende een paar weken geleden de deuren. Artistiek leider Roel Voerman ziet de toekomst zonnig in. "Holografie is een vorm van kunst, die ook voor de wetenschap van groot belang is", vertelt Voerman. "Een hologram moet je zien als een driedimensionale afbeelding, vastgelegd op glas. Hierdoor kun je vrijwel elk detail van de afbeelding goed zien". Als een wat lugu ber voorbeeld sleept hij de afbeelding van een Engels veenlijk in het museum aan. "Door de dieptewerking is het lijk beter te bestuderen dan het echte exemplaar". "Middelburg is bij uitstek geschikt voor de vestiging van dit mu seum", meent Roel Voerman. "Er komen ontzettend veel toeristen, en met het oog op de vaste oeververbinding over de Westerschelde zie ik het aantal bezoekers alleen maar toenemen". Ook over het pand, de voormalige Nederlandse Bank, is Voerman uiterst tevre den. "De kluis wordt omgebouwd tot een laboratorium. Daar gaan we onderzoek doen naar holografie en ook zelf hologrammen ma ken, iets wat zeker de moeite van het bekijken waard is". Het mu seum is zeven dagen per week geopend. Gerard Depardieu is in de film Sous Ie Soleil de Satan van Mau rice Pialat de jonge pastoor Do- nissan die worstelt met God. Het kwaad daalt op hem neer met het meisje Mouchette (San- drine Bonnaire). Mochette deinst zelfs voor moord niet te rug. De pastoor redt haar ziel en bereikt door een wonder te ver richten uiteindelijk de status van heilige. Maar daar moet hij wel zijn ziel voor aan de duivel ver kopen. Te zien in het Biblio theektheater. Jongerengebouw Poortershove, Poortershove 1 te Middelburg, sluit het seizoen af met een op treden van de Zeeuwse groep The Resistance. Het gratis op treden begint om 20 uur en is voor alle jongeren vanaf 1 3 jaar toegankelijk. Aan de rock roll band Johnny and the Sukkels is niet te ontko men. De band valt weer aan met optredens in de Bluesbak te Mid delburg op vrijdag 17 juni om 21.30 uur en zaterdag 1 8 juni in Haciënda te Wolphaartsdijk. Daar begint het concert om 22 uur. Jazz, samba, salsa, merenque, bossanova. Zwoele klanken in café Dangeroe aan de Vlasmarkt te Middelburg tijdens de brade rie. Het trio Arturo verzorgt daar 16, 1 7 en 18 juni in totaal zes optredens, 's Middags aan de voorkant van het café en 's avonds in de achterzaal. Het trio bestaat uit (hoe kan het ook an ders) Arturo Gazarro, Duncan Jones en Dennis Alexander. Alweer een rolprent naar een boek van Karen Blixen (van Out of Afri ca). Het schitterende ver haal speelt in een afgele gen gehucht aan de Deense kust, waar de dorpelingen in grote so berheid leven naar het voorbeeld (en de tirannie) van de dominee. Alle vorm van genot is uit den boze. Maar dan komt Ba- bette. Zij is gevlucht uit Parijs, waar ze chef de cuisine was in het be roemde café Anglais. Bij het neerslaan van de Pa- rijse Commune werd haar familie uitgemoord en kon zij met moeite ontsnap pen. Bij de twee dochters van de inmiddels overle den dominee in het Deen se dorp vindt ze onderdak en werk. Zij wordt hun huishoudster, jarenlang. De enige band met Parijs is het lot dat een vriendin ieder jaar voor haar koopt in de lote rij. Dan wint ze de hoofdprijs: 10.000 francs en iedereen denkt dat Babette nu het dorp zal verlaten. Maar zij koestert maar één wens: het feestdiner verzorgen, dat voor alle dorpe lingen gehouden zal worden ter gelegenheid van de her denking van de honderdste geboortedag van de dominee. Ofschoon haar wens wordt in gewilligd zien de bewoners met afgrijzen de voorbereidin gen voor deze wereldlijke, dus zondige slemppartij (kaviaar en champagne), vorderen. Op het feest zelf blijkt pas wat deze gezamenlijke dis in de mensen heeft losgemaakt, te gen hun eigen wil in. Het verhaal lijkt simpel, de uit werking is briljant. Niet voor niets kreeg deze film van de Deense regisseur Gabriel Axel een Oscar voor de beste bui tenlandse film. De sobere, in getogen wijze van filmen lijkt de eerste helft van de film iets traags te geven, maar juist door de overdadige beelden van het vervolg (het feestdi ner) is het contrast schitte rend. De natuuropnamen in het woeste gebied van Jut land, waar de film werd ge maakt, voegen daar nog een dimensie aan toe. Sommige beelden deden sterk aan woongemeenschappen in Zeeland denken: die gesloten, bijna sektarische leefwijze, waar iedereen alles van elkaar weet en de onderhuidse hartstochten ondanks het ver bod, niettemin even hard voortwoekeren. Jammer, dat de Nederlandse ondertiteling soms vol fouten zit. Maar dat is ook het enige smetje dat kleeft aan dit overigens zeer poëtische stukje filmwerk. ASHt Scène uit Babette 's Feast. Babette's Feast, waarin als hoofdrolspelers onder andere Stephane Audran, Jean- Philippe Lafont, Gudmar Wi- vesson, Jarl Kule en Bibi An- dersson optreden, is van 16 tot en met 19 juni te zien in Theater Electro in Middel burg. Voor vijfenzeventig gul den is het mogelijk om na de film in het Middelburgse restaurant Den Gespleten Arent een diner met gerech ten uit de film te nuttigen. Het speciale menu bestaat uit heldere (imitatie)schildpad- soep, blinis met gerookte zalm en zalmkaviaar, kwartel met paddestoelenmousse met truffels in bladerdeeg, een kaasgerechtje en baba au rum met fruitsalade. Bij de prijs zijn drie wijnen, een ape ritief en een bioscoopkaartje inbegrepen. De prijs van het bioscoopkaartje is op de Na tionale Bioscoopdag, 16 juni, door het hele land vast gesteld op f 2,50. door Jan Smeekens -TOEN NIEMAND IETS TE DOEN HAD is het beste Nederlandse kinderboek van 1987 en dus krijgt Toon Tellegen er in de Kin derboekenweek de Gouden Grif fel voor. Maar wat dan met Im- me Dros die haar ANNETJE LIE IN HET HOLST VAN DE NACHT door een andere jury bekroond zag met de Woutertje Pieterse Prijs voor het beste Nederlandse kinderboek van 1987? Of heeft de Nederlandse Kinderjury het bij het rechte eind? De vijftien duizend leden daarvan kenden vorige week de prijs voor het beste kinderboek van 1987 toe aan TOMMIE EN LOTJE LOPEN WEG van Jacques Vriens (6 t/m 9 jaar), EEN HELE SCHEP GELD van Anders Bodelsen 10 t/m 1 2 jaar) en MORGEN BEN IK BETER van Evert Hartman (13 t/m 16 jaar). Nooit eerder viel voor auteurs van kinderboeken zo veel te "verdienen", en over smaak valt niet te twisten. Dat moet ook maar zo blijven. De volledige Griffel-en Penseel- lijst ziet er zo uit: Gouden Griffel-Toon Tellegen 'Toen niemand iets te doen had'. Gouden Penseel-Margriet Hey- mans 'Annetje Lie in het holst van de nacht'. Zilveren Griffels in de categorie tot zes jaar. Trude de Jong 'Lola de Beer'. Kees Stip 'Mijn beesten staan er gekleurd op'. Zilveren Griffels in de categorie zes jaar en ouder. Imme Dros 'Annetje Lie in het holst van de nacht'. Guus Kuijer 'Tin Toeval' (deel 1 en 2). Zilveren Griffels in de categorie negen jaar en ouder. Paul Biegel 'De rode prinses'. Els Pelgrom 'Het onbegonnen feest'. Zilveren Griffels in de categorie dertien jaar en ouder. Imme Dros 'De trimbaan'. Cynthia Voigt 'De hardloper'. In de categorie informatieve boeken kende de Griffeljury geen griffel toe, en dat oordeel spreekt voor zichzelf. Zilveren Penselen zijn toege kend aan Janet en Allan Ahlberg voor hun illustraties in (Bot en Botje) en aan Fiel van der Veen voor zijn illustraties in (De Rode Prinses). De Boekensleutel die bij uitzon dering wordt toegekend aan een kinder-of jeugdboek dat bijzon dere perspectieven biedt van wege het genre, de techniek, vormgeving, inhoud of lezersgroep-of vanwege een combinatie hiervan, gaat met in stemming van de Griffel-én Pen seeljury naar 'De puike postbo de' dat geschreven en geïl lustreerd werd door Janet en Al lan Ahlberg. BURGH HAAMSTEDE Ir. J.W. Tops-huis. "Schouwen- Duiveland", foto's. Dagelijks van 10 tot 17 uur. DOMBURG VVV kantoor Domburg (Schuit- vlotstraat 32). Klaus Wehnert, aqua rellen en tekeningen. Tijdens kan tooruren. MIDDELBURG Abdij. De Canadezen in Neder/and. Ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30tot 16.30uur. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Gerard Polhuis, abstracte tekenin gen. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. CrêperieLe Heron (Reigerstraat). 17e eeuwse Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 10 tot 18 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschilde rijen van zeegezichten en landschap. Ma. t/mza. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, olieverfschilderijen van Walcheren. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30uuren van 14tot 17uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Inde vitrines Ineke Otte, zuilen, schalen en sieraden. Tevens Bea Visser, schilde rijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Trees van Willigen schilderijen. Tijdens kan tooruren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Le ven en werk van drie Roosevelts: pre sident Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10tot12 uur en van 14 tot 16 uur. Café-Restaurant De Schouwburg. (Molenwater 99). Leendert Beye met 8 werken. Tijdens openingsuren restaurant. Stichting Nieuwe Muziek. (Klover- niersdoelen) John M. Armleder, re cent werk 1988; John Cage, litho's, prenten en partituren: William Ver- straeten, componistenportretten 1986/1987. Dagelijks van 11 tot 17 uur. Woninginrichting Gerritsen (Lange viele 21). Harold Linker, olieverfschil derijen en tekeningen. Di. t/m vr. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur, za. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). De Torah. Met foto's over de Sinaïen Israël van Richard H. Stern. Tevens Schatten uit de Nederlandse literatuur. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10tot21 uur, za. van 10 tot 13uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Vr. 17 uur ope ning van Kees v.d. Vossen schilderij en; Julia v. Hoven keramiek; Peter Jansen schilderijen; Theo Bos foto grafie. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/mvr. van 10tot21 uur, za. van 10tot 13 uur. t/m woensdag. Zeeuws Museum (Abdij 3). 'Vernuft en Vlijt', De Middelburgse Tekenaca demie. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur en za. t/m ma. van 13.30 tot 17.00 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove), Duin- vlietweg 6. Saeftinghe Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stadhou der Willem III en de Zeeuwen', 'Opti sche telegrafie in Zeeland', schilderij en van Engelse landschapsschilders', 'De geschiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boerenwa gens van de Stichting Zeeuwse In span', 'In vitrines liggen fossielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere' en 'beeldhouwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Verbeeld: ver leden; tekeningen rond het thema V.O.C. van Leendert van der Pool. Ma. t/mza. van 10tot 17uur,zo. van 14tot 17uur. Potterie S (S. Oomstraat 1). Unieke collectie replica-spreeuwenpot- modellen. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Ju/ie Hey/igers'vene\ï\ngen in naaldkunst. Opening za. 16 uur. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10tot 17 uur. VL/SS/NGEN Art-titude (Vitrinegalerie, Singel 14). Nico van den Boezem, installatie. Da gelijks van 8 tot 23 uur. T/m zo. Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekren. Zo., ma. en do. van 14 t/m 17.30 u. Di., wo., vr., en za. van 10 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 17.30uur. Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Werkstukken van leerlingen van de Swanenburgh Scholengemeen schap met tekeningen en textiele werkvormen. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za.van lOtot 12.30uur. Stadhuis (Stadhuisplein). Resultaten van de cursussen Abstrakt teke nen/schilderen en "Sieraden ma ken" van het Inst. voor Kunstzinnige vorming VLissingen. Tijdens ope-' ningsuren stadhuis. Tot vr. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Betje Wolff 1738-1988. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. za. en zo. van 13 tot 17 uur. Opening vr. 16 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Mat- thy Murre, tekeningen (met als titel 'kosmische energie'). Tevens op dub beldeksveerboot 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakan tieland voor iedereen. DONDERDAG 16 JUNI Opening 12e Festival Nieuwe Muziek door Japanse pianiste Aki Takahashi, 17 uur. 'Het Trio' (i.s.m. Gaudeamus) 19.30 uur, Frederic Rzewski en Aki Takahashi - piano - Machiko Ta kahashi - fluit, Johan Faber - slagwerk, 21 uur. Greetje Bijl- ma Jazzkwintet, 23 uur, Klove niersdoelen, Middelburg. Popgroep 'The Resistance', Jongerengebouw Poortersho ve, Middelburg, 20 uur. Muziek van Trio Arturo, Jazz café Dangeroe (Vlasmarkt) Mid delburg, 's middags, 's Avonds Trio Arturo in de achterzaal van café Dangeroe te beluisteren. VRIJDAG 17 JUNI Radio Kamerorkest, Oost- kerk, Middelburg, 20 uur. Takahashi Quartet, Klove niersdoelen, Middelburg, 22.30 uur. Concert van Kuiperspoortor- kest van de Zeeuwse Muziek school, Concert- en Gehoor zaal, Middelburg, 20 uur. Orgelconcert door Haagse or ganist Rob Thelssen, St. Ja- cobskerk Vlissingen, 20 uur. Rock roll muziek van 'John ny and the Sukkels', Bluesbak (Damplein) Middelburg, 21.30 uur. Muziek van Trio Arturo, Jazz café Dangeroe (Vlasmarkt) Mid delburg, 's middags, 's Avonds Trio Arturo in de achterzaal van café Dangeroe te beluisteren. Zomerzangavond m.m.v. so liste Janneke-Heykoop-Slagter, het Ouderenkoor "De Zil- verstem", Hervormd Kerkkoor, Evangelisatiekoor "Internos", N.C.V.B. Dameskoor, Ned. Her vormde Kerk, 20 uur. Band 'The Juke Joints', Bar American, Middelburg, 21.30 uur. Concert van Freddy Cavalli en zijn band, Jongerenuitgaans- centrum De Piek, Vlissingen, 22 uur. ZATERDAG 18 JUNI Harmonie 'Kunst na Arbeid', (Tuin Kloveniersdoelen of Oost- kerk), Middelburg, 15 uur. Aki Takahashi - piano - 20.30 uur, 'Instant Composers Pool' 23 uur. Kloveniersdoelen, Mid delburg. Concert van 'The Blue Jeans Big Band', Openluchttheater Domburg, 20 uur. Rock roll muziek van 'John ny and the Sukkels', bar De Ha ciënda, Wolphaartsdijk, 22 uur. Muziek van Trio Arturo, Jazz café Dangeroe (Vlasmarkt) Mid delburg, 's middags, 's Avonds Trio Arturo in de achterzaal van café Dangeroe te beluisteren. Concert van het Strijkers ensemble van de Zeeuwse Mu ziekschool o.l.v. Rien Hillebrand met medewerking van Jan Bou- wens - clarinet. Lutherse Kerk Middelburg, 20 uur. Concert van The Juke Joints, Jongerenuitgaanscentrum De Piek, Vlissingen, 22 uur. DINSDAG 21 JUNI Concert door Brassband "Apollo" uit Domburg, "West- kapelle Herrijst", Westkapelle, 20 uur. Concert van het VU-orkest met soliste Emmy Verhey, Concert- en Gehoorzaal, Mid- delburg, 20.15 uur. WOENSDAG 22 JUNI Openingsfeest Veerse Meer- dagen m.m.v. het dansorkest Birthland, Frank Mirella, de zusjes Wouterse en Eddy Ella, aan de waterkant in Veere, 20 uur. Concert Brabants Orkest, Grote Kerk Goes, 20 tot 22 uur. ÏTt Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900 Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482 Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. ZATERDAG 18 JUNI *Schuttershoftheater 'De Red- dertjes' 14 uur. ZONDAG 19 JUNI "Alhambra I Vlissingen 'Jungle- book' 14 uur. "Grand Theater Goes 'Junglebook' 14 uur. DONDERDAG 16 JUNI "Electro Middelburg 'Babette's Feast' 18 uur. 'The last Empe ror' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Sous Ie so leil de Satan' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Prince of darkness' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Hallo again!' 20 uur. VRIJDAG 17 JUNI •Electro Middelburg 'Babette's Feast' 18 uur. 'The Last Empe ror' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Sous Ie so leil de Satan' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Prince of Darkness' 19 en 21.30 uur. •Grand Theater Goes 'Three man and a baby' 19 en 21.30 uur. ZATERDAG 18 JUNI •Electro Middelburg 'Babette's Feast' 18 uur. 'The Last Empe ror' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Sous le so leil de Satan' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Prince of darkness' 19 en 21,30 uur. •Grand Theater Goes 'Three man and a baby' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 19 JUNI •Electro Middelburg 'Babette's Feast' 18 uur. 'The Last Empe ror' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen No way out' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'No way out' 14 uur. 'Prince of darkness' 19 en 21.30 uur. •Grand Theater Goes 'Three man and a baby' 19 en 21.30 uur. MAANDAG 20 JUNI •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Babette's Feast' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Prince of darkness' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Threee man and a baby' 20 uur. DINSDAG 21 JUNI •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'Empire of the sun' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Babette's Feast' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 20 uur. 'Alhambra II Vlissingen 'Prince of darkness' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Three man and a baby' 20 uur. WOENSDAG 22 JUNI •Electro Middelburg 'The Last Emperor' 20.30 uur. •Schuttershoftheater 'I've heard the mermaids singing' 20.30 uur. •Bibliotheektheater 'Babette's Feast' 20.30 uur. •Alhambra I Vlissingen 'No way out' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'Prince of darkness' 20 uur. 'Grand Theater Goes 'Three man and a baby' 20 uur. The Juke Joints hebben de el pee 'Red' opgenomen en dat zal Walcheren dit weekend weten ook. Vrijdag 17 juni is er om 21.30 uur een optreden in de Middelburgse Bar American, za terdag 18 juni om 22 uur is de Piek in Vlissingen aan de beurt. Bij beide optredens presenteren de heren hun nieuwe elpee. The Juke Joints timmeren hard aan de weg. Veel optredens in Nederland en België, een tour naar Londen met de Engelse Mick Clarke Band en in 1986 een heuse debuutelpee getiteld 'Dancing Shoes'. In '87 viel de band uit elkaar. Van de oude kern bleven Rinus Oudejans en Peter Kempe over. Daar kwa men Rien van de Schraaf, John van de Broek en Wouter Izeboud bij. Gezamelijk stropen ze het clubcircuit af. Op 'Red' zijn in vloeden van Stevie Ray Vaug- han, Fabulous Thunderbirds en Rory Gallagher te horen.

de Faam | 1988 | | pagina 9