Provincie Zeeland op ZLM manifestatie a d 'Chat of your life' met Patrick Swayze DE ADVERTORIAL; EEN MANIER OM ANDERS TE ADVERTEREN NU 99, Woninginrichting Nieuwe Fiat goed voor winkelen in Miro Center Populariteit drank blijft sterke dalen Verende vinyl vloerbedekking vanMII £0 Expositie Laatste nieuwtjes over High Performance surfen COM MI SS IKS LEZINGEN ZEEHONDEN De Provinciale Staten van Zeeland vergaderen op vrijdag 24 juni. Op de agenda staan 19 voorstellen, waaronder die over de samenwerking tussen waterschappen, het streekplan Zee land en regionale omroep. Waterschappen en wegen Cultuur, onderwijs en arbeid Streekplan Regionale omroep Zweefvlucht voor grensloze piloten Willem en Mary als vijftigje Elke 14 dagen kunnen adverteerders in deze rubriek hun speciale boodschap op 'een andere wijze' aan de consu ment kenbaar maken. 500 breed 125,- p/m. Woensdag 15 juni 1988 ABDIJ De vijfjaarlijkse landbouwten toonstelling van de Zuidelijke Landbouwmaatschappij wordt gehouden opdonderdag 23, vrij dag 24 en zaterdag 25 juni. De provincie Zeeland is ook weer vertegenwoordigd en is te vinden in hal C, stand 7b. Aan dacht wordt geschonken aan het nieuwe streekplan, de Wes- terschelde oeververbinding, de plannen voor Neeltje Jans, het grondwaterbeleid en aan het in zamelen van klein chemisch af val. Medewerkers van het bureau voorlichting van de provincie zul len bezoekers informeren over de vele zaken waar de provincie mee te maken heeft en over de werkwijze van het provinciaal bestuur. In de_ stand zijn vele brochures en folders verkrijgbaar. Ook liggen er formulieren ge reed waarop een aantal vragen over de provincie staat. Elke deelnemer aan deze quiz ont vangt een mooie ansichtkaart en goede inzenders/inzendsters krijgen een stropdas of shawl waarop het wapen van de pro vincie Zeeland is aangebracht. Op maandag 20 juni, 14.00 uur, komen de leden van de sta tencommissie voor waterstaat en verkeer, milieuhygiëne en bestuurszaken bijeen. Tijdens deze voorlichtingsbijeen komst zal gesproken worden over het waterbeheer in Zee land. Het Waterloopkundig La boratorium te Delft zal dan een toelichting geven op het rapport waarin de resultaten zijn ver meld van het onderzoek naar de taakuitoefening door de provin cie op het terrein van het water beheer. Van provinciezijde zal voorlich ting worden gegeven rondom de voorbereiding van het provinci aal waterhuishoudingsplan. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de provinciale waterstaat, Het Groene Woud 1 in Middel burg. De provinciale raad voor de volksgezondheid komt ook op 20 juni bijeen, aanvang 14.15 uur. Aan de orde komen twee pré adviezen: de oprichting van een zwakzinnigeninrichting op gere formeerde grondslag in Gouda en een inspectierapport over de kwaliteit van algemene zwakzin nigeninrichtingen. Verder zal de raad spreken over een notitie be treffende de vervanging van am bulances en over de vervanging van een ambulance voor de Stichting Rode Kruis Ambulan cedienst, regio West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze vergadering is openbaar en zal worden gehouden in het gebouw van het ziekenfonds Noord-en Midden-Zeeland, Ach ter de Houttuinen 8 in Middel- burg. Tot 6 juli a.s. is in de Kapittel zaal van het Abdijcomplex, Ab dij 9, (ingang Kloostergang) de vredestentoonstelling Canada- Nederland te bezichtigen. De expositie herinnert ons aan de bevrijding door de Canadezen in mei 1945. Zij is een van de activiteiten die de gemeente Middelburg organiseert in het kader van een "Canadese zo mer". Te zien zijn foto's en teksten van o.a. de invasie van de Cana dezen in Normandië in juni 1 944 en de gevechten die gevoerd zijn om het Duitse leger uit Neder land te verdrijven. Ook is op de panelen de "top tien" van de liedjes te zien die de Canadezen ons leerden; "Old Mac Donald had a farm", "The navy's here", "There's always be an England" etc. En...de tentoonstelling zou niet compleet zijn als ook niet de ve le verliefdheden uit die tijd aan bod kwamen. De expositie is op werkdagen geopend van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. In het kader van het project "Zeehonden in de Zeeuwse wa teren" is een aantal Zeeuwse natuurgidsen bereid gevonden lezingen te verzorgen voor groe pen. Jeugdorganisaties, vrou wenverenigingen, dorpsraden, ouderenbonden, etc. die wat meer willen weten over zeehon den en het doel van het project kunnen een beroep doen op een natuurgids. Aan de hand van dia's kan wat verteld worden over de bedrei gingen die ertoe hebben geleid dat de zeehond in de Zeeuwse wateren (bijna) niet meer voor kwam en de mogelijkheid van zijn terugkeer, eet- en leefge woonten enz. Verenigingen die op een bijeen komst (bv. een ledenvergade ring) aandacht willen besteden aan dit onderwerp kunnen con tact opnemen met het bureau voorlichting van de provincie, telefoon 01180-31394. Aan de lezingen zijn geen kos ten verbonden en kunnen in het hele seizoen 88/89 plaats vinden. fi>®] DE FAAM - DE VLISSINGER I E UWS Staten vergadering GS stellen de Staten voor wijzi gingen aan te brengen in de reg lementering voor de zeven Zeeuwse waterschappen. Al meer dan een jaar is een politie ke discussie aan de gang over de positie van de waterschap pen en hun taken. Het is de bedoeling dat alle wa terschappen zelfstandig blijven. Er zal een "stroomlijning" plaatsvinden op het gebied van het algemene beleid via de wa- terschapsbond. Voor techni sche zaken - vooral waterkwa liteit - zullen vormen van samen werking komen: tussen Schdu- wen-Duive'and, Tholen en Wal cheren en tussen het Vrije van Sluis, Hulster Ambacht en de Drie Ambachten. Het waterschap Noord- en Zuid- Beveland blijft buiten deze sa menwerking. GS zullen de voorgestelde sa-' menwerking goed in de gaten blijven houden en eventueel na dere voorstellen doen. Zonder dat er geld aan te pas komt wil de provincie enkele stukken weg ruilen met het wa terschap Noord- en Zuid-Bevel and. De provincie krijgt de ei gendom en het onderhoud van gedeelten van 'de fietsverbinding tussen Kapelle en Goes, terwijl het waterschap weggedeelten krijgt bij de voormalige veerha ven in Hoedekenskerke. GS vragen een voorbereidings krediet van een half miljoen voor de verbetering van het kruispunt in de weg Seroosker- ke-Vrouwenpolder-Veersedam met de Dorpsdijk/Polredijk in Vrouwenpolder. Deze verbete ring is nodig i.v.m. de toene mende verkeersdrukte naar en van de stormvloedkering Oos- terschelde. De totale kosten van dit project worden geschat op f 3,4 mil joen. GS stellen de Staten voor een stukje weg van 55 meter (van de Cauersweg) in Westerschou- wen te onttrekken aan het open baar verkeer. Een inwoner van Burgh heeft hiertegen bezwaar aangetekend. Verder wordt gevraagd de verte genwoordigers van de Staten in de aandeelhoudersvergaderin gen van de NV's Westerschelde- oeververbinding en PZEM (Zee- landbrug) te laten instemmen met de jaarstukken. GS willen positief reageren op een verzoek om f 40.000, ter beschikking te stellen voor een Zeeuwse Zomeruniversiteit die van 22 tot 28 augustus zal wor den gehouden. Het bestuur van deze stichting had ook gevraagd om een garan tiesubsidie van f 50.000;, maar zover willen GS niet gaan. De Stichting Genealogisch Cen trum Zeeland ("stamboomkun- de") heeft f 5.000,— subsidie gevraagd voor de aanschaf van computerapparatuur om beter te kunnen werken. Eerst wilden GS hier niet aan meewerken, maar na het standpunt nog eens te hebben overwogen, ad viseert het college nu positief. Met als basis de reeds eerder vastgestelde nota provinciaal minderheidsbeleid, stellen GS nu voor f 225.000,— beschik baar te stellen als subsidie in een werkgelegenheidsproject voor minderheden. Het totale project kost f 450.000,—; het gaat drie jaar duren. Dezelfde nota geeft grond aan een voorstel om f 1 5.000, ter beschikking te stellen voor de vervaardiging van een informa tiemap "pluriform Zeeland". Een voorstel op onderwijsgebied behelst de vaststelling van het plan van scholen speciaal onder wijs Zeeland 1989-1992. Evenals de gemeente Middel burg willen GS f 165.000, -- bij dragen in de restauratiekosten van het ramschip "De Schorpi oen", dat in Middelburg lig plaats zal krijgen. Het schip wordt beschreven als eed "ob ject van industriële archeologie, dat de 19e eeuw illustreert". Het moet een toeristisch-recre- atieve betekenis krijgen, terwijl het cultureel gezien een "drij vend monument" is. mingsplan rekening houden met het streekplan. Het is voor het eerst dat één streekplan voor de gehele pro vincie zal worden vastgesteld. Dit betekent o.a. dat Tholen en Sint Philipsland voor het eerst onder een "streekplanregiem" vallen. Het aannemen van het streek plan betekent dat de tot nu toe geldende streekplannen hun werking zullen verliezen. Aan het streekplan Zeeland is vijf jaar gewerkt, met name door de Provinciale Planologi sche Dienst. De Staten beslissen over een subsidieregeling ter stimulering van de totstandkoming van land schapsplannen, te maken (al dan niet tesamen) door gemeen ten en waterschappen. In totaal is f 75.000,— beschikbaar. Zoals vorige week al uitvoerig is aangekondigd worden de plan nen voor regionale omroep in Zeeland steeds duidelijker. Het is de bedoeling dat de Stichting Regionale Omroep Zeeland (nu nog in oprichting) op 1 januari 1 990 gaat beginnen. GS stellen de Staten voor mede werking te verlenen, wat er o.a. op neer komt dat radio/tv-bezit- ters en radiobezitters per 1 janu ari 1990 resp. f 10,— en f 3,— per jaar gaan betalen als opslag op de omroepbijdrage. Overal in Nederland zijn al regionale om roepen (of ze gaan op 1 januari a.s. van start). De opslag is voor het gehele land gelijk. De statenvergadering wordt ge houden in de Statenzaal, Ab- dij(plein) 11, Middelburg; zij is voor een ieder vrij toegankelijk; aanvang 10.00 uur. Provinciale Staten zullen op 24 juni ook beslissen over het streekplan Zeeland, een plan dat voor de komende jaren de ruimtelijke ontwikkelingen schetst op het gebied van eco nomie, stads- en dorpsuitbrei ding, wegenaanleg, recreatie, natuurbescherming etc. De gemeenten moeten bij het samenstellen van hun bestem Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 HA YVOOUIJ VOOR At Staten beslissen over streekplan Zeeland. Scène uit Dirty Dancing. Die enkeling die hem nog niet heeft gezien kan nu eindelijk aan zijn of haar trekken komen. De rest bekijkt hem gewoon nog een keer. Het stuk Patrick Swayze, niet in de laatste plaats verantwoordelijk voor het grote succes van Dirty Dancing, danst de Mambo nu ook op video. De videoketen Cinerent is daar zo blij mee dat er een prijsvraag werd uitgeschreven. Hoofdprijs: een telefoongesprek met Patrick Swayze. Wie de leukste vragen aan Patrick Swayze verzint en daarnaast twee vragen goed beantwoordt mag vijf minuten met hem praten. Verder staan er Dirty Dancing pakketten, de originele videoband en toegangsbewijzen tot de World Cup Dansen in Slagharen op de prij zenlijst. Cinerent is te vinden aan de Vlissingse Scheldestraat. Goed nieuws voor de fanatieke windsurfer met een zwak voor het spectaculaire funboard- surfen. De nieuwste zeilen, boards en vinnen op High Per formance surf-gebied zijn woensdag 15 juni te zien tij dens de Simmer Style Road Show in café Dangeroe aan de Middelburgse Vlasmarkt. Dit op initiatief van Windcentrum Zee land. De show begint om 20 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur. Onder High Performance surfen worden surfdisciplines als golf- surfen, slalom racen en speed- trails verstaan. Profsurfer Mar cel van der Zwart, net terug van een oefenstage op Hawaii, legt aan de hand van dia's de nieuwste technieken en loo pings uit. De film 'Hot', met de allerspectaculairste surfbeelden, zorgt voor een hoogtepunt. De piloten van de Vereniging Pi loten Zonder Grenzen brengen belangeloos en vaak onder zeer zware omstandigheden medicij nen en hulpgoederen naar plaat sen waar acute nood hèerst. Uitrusting en onderhoud van de vliegtuigen zijn duur. De werk groep ontwikkelingshulp van de WJ-CNV Jongerenorganisatie steunt de vereniging geheel in stijl met een gesponsorde zweefvliegvlucht op zaterdag 18 juni, de open dag van vlieg club Midden-Zeeland. Het vliegtuig dat zaterdag opstijgt blijft afhankelijk van de weersomstandigheden van twee minuten tot enkele uren in de lucht. De werkgroep schreef particulieren en bedrijven aan voor sponsoring per minuut. De bezoekers van de open dag kun nen naar de vliegduur raden. De winnaar krijgt van de vliegclub een gratis zweefvliegvlucht. Tij dens de open dag, die om 10 uur begint, geven piloten van de VPZG tekst en uitleg over hun werk. Vergadering VVV Vlissingen - De VVV Vlissingen houdt dins dag 21 juni haar algemene le denvergadering in Skandia Sau- na/Resto in Vlissingen. Onder meer wordt het jaarverslag van de directeur besproken. De ver- gadering begint om 20 uur. Bever-doe-dag - Scouting Be vers houden in de scouting- boerderij aan de Gerbran- dystraat in Vlissingen opzater- dag 18 juni een Bever-doe-dag. Er zal 's middags een postenspel worden gespeeld in de wereld van Lange Doener door Bevers. Dat zijn kinderen van vijf tot ze ven jaar. Er zijn nog meer figuren uit de dierenwereld aanwezig. Eén brok temperament. Nieuw op de markt. Welke auto zou er op 9 juni op het plein van het Vlissingse onthuld worden? Een Fiat Tipo natuurlijk, zeiden de families Loos uit Middelburg, Stam uit Vlissingen en Sturm uit Middelburg. De familie Loos verzon bovendien de origi neelste slagzin en won daarmee de eerste prijs van de prijsvraag die Fiat en Albert Heijn hadden uitgeschreven. Loos kon kiezen uit een autora dio of voor driehonderd gulden aan boodschappen uit het Miro Center. Hij koos voor het laat ste. De heren J.M. Floresse van Autobedrijf Britannia uit Vlissin gen en J. Kleijne van het Miro Center reikten afgelopen zater dag de prijzen uit. Op de foto van links naar rechts: mevrouw Stam, die voor honderd gulden mocht winkelen, mevrouw de Loos, de heer J. Kleijne en de heer J.M. Floresse. De consumptie van gedistilleer de dranken, zoals jenever, stag neert al een aantal jaren. Hoe wel er een daling van 10 pro cent was voorspeld, daalde het verbruik in 1987 ten opzichte van 1986 met 5,6 procent. De overheidscampagne 'Drank maakt meer kapot dan je lief is' heeft meer gevolgen op het ge bruik van gedistilleerde dranken Samenwerking Zeeuwse en Spaanse Kamers van Koophandel De Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland en de Kamer van Koophandel uit het Spaanse Terrassa tekenen vandaag (woensdag) een sa menwerkingsovereenkomst. Dit met het oog op 1992, als de interne EEG markt ontstaat. Beide Kamers willen de samen werking tussen Zeeuwse en Spaanse ondernemers zo veel mogelijk stimuleren. Het doel van de overeenkomst is het uitwisselen van informatie uit het exporterende en importe rende bedrijfsleven. De Kamers denken hierbij aan markt- en dis- tributiegegevens, licentieove reenkomsten en joint-ventures. Eerder brachten studenten tij dens stages bij de kamers de marktmogelijkheden voor onder nemers in kaart. Een kleine Spaanse handelsmissie brengt tot en met 18 juni een bezoek aan Nederland. dan op dat van bier en wijn. De campagne werd zonder enig overleg met het bedrijfsleven gestart. Het Produktschap voor gedistilleerde dranken schrijft in haar jaarverslag dat deze cam pagne, gezien de ontwikkeling en in de gedistilleerde sector, schadelijk en overbodig is. De daling in de omzet is te wij ten aan de te hoge alcoholac cijns, vindt het Produktschap, dat in het jaarverslag de hoop uitspreekt dat de scheve ver houding in accijnsdruk met bier en wijn in het Europa van na 1992 wordt rechtgetrokken. De plannen tot openstelling van de Europese grenzen hebben er al toe geleid dat de overheid afzag van een accijnsverhoging. Ook de gezondheidsrage had invloed op het afnemende alcohol gebruik. Positief is de introductie van een nieuwe reeks produkten in het afgelopen jaar en een verant woorder prijsgedrag van de de taillist. De prijsstunten nemen duidelijk af. Ook de onderlinge relaties tussen producenten, im porteurs, groothandel en detail handel werden beter. De belang rijke marktprijzen hebben zich verenigd in de Stichting Verant woord Alchoholgebruik. Deze samenwerking moet resulteren in een ook voor de overheid ac ceptabele reclamecode, meldt het Produktschap. In het kader van de Willem en Mary herdenking verschijnt er binnenkort een zilveren vijftig gulden muntstuk. Op de voorzij de van de munt staat het hoofd van koningin Beatrix, aan de achterzijde een dubbelportret van Willem en Mary, dat is ont leend aan de 5 Guineas-munt uit 1691. De officiële eerste slag vindt plaats in aanwezig heid van koningin Beatrix en ko ningin Elizabeth op 5 juli in Am sterdam. De herdenkingsmunt, een ont werp van beeldend kunstenaar Karei Martens, verschijnt in drie kwaliteiten. De circulatiekwali teit is vanaf 1 5 juli verkrijgbaar bij postkantoren en banken. De twee bijzondere kwaliteiten, proof en fleur de coin, kunnen in de maand juli bij 's Rijks Munt en via de munthandel worden besteld. Pe muntstukken heb ben een doorsnede van 38 milli meter en een gewicht van 25 gram. De Houttuyn - De dagen van 22 tot en met 24 juni zijn voor de openbare basisschool De Houttuyn vooral om feest te vie ren, vanwege het tienjarig bestaan. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum heeft de Vlis- singseschool een feestgids uit gebracht waar in is te lezen wat de ouders en leerlingen allemaal staat te wachten tijdens de drie feestdagen. VLOER AAN DE ROL Anders dan anders? Ze ker. Er bestaat immers een logischer honger naar informatie bij het publiek. Hij wil op de hoogte zijn van ontwik kelingen en waar wat te koop is. Stelt u zich als adverteerder maar eens in de schoenen van een consument. In de lan delijke media ziet u een nieuw product en u denkt, dat zou zik willen hebben. Maar waar is dat dan te koop? Wij van De Faam/Vlis- singer bieden de ruimte om anders te adverte ren met producten of service die uitvoeriger dienen te worden be licht dan vaak in een ge wone advertentie moge lijk Is. Dit fenomeen heet 'ADVERTORIAL" en is eigenlijk niets meer dan uw reclame boodschap verpakken in een redactionele vorm. INTERESSE; BEL EVEN DE FAAM/DE VLISSINGER POSTBUS 5017 MIDDELBURG TELEFOON 01180-81000 VRAGEN NAAR; JERRY TUPANWAËL Tapijt Polo is onvervalste topkwaliteit om snel uit te rollen. Deze zachte, veerkrachtige vloerbe- dekker is samengesteld uit 10% hoogwaardige wolgarens en 90% sterk acryl. Warm en soepel aan de voeten, geluiddempend en oogstrelend. Dit 400 cm brede tapijt rolt bij u binnen voor een lage prijs. 400 cm breed in gemakkelijk toepasbaar plavuizen 89- llU Uwi™ motief. Isolerende schuimlaag, zeer slijtvast RENAISSANCE

de Faam | 1988 | | pagina 7