4e Nota Ruimtelijke Ordening Zwembadnieuws Kabeltelevisie Winkels Verkeer en braderie Police Nationale Huurverhoging Bezoek uit Nagasaki Magirus op stal Bestemmingsplan Verkeer Werk in uitvoering Fietsen Parkeren Sociale veiligheid Colofon Week Commissies '15 "Tafeltje Dekje" Verkeersvrij Parkeerverbod Commentaar Punten Bezwaren Kaap Verdië Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Woensdag 15 juni 1988 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan De Noordweg tussen de Gerbran- dylaan en de Pres. Rooseve/tlaan is afgesloten voor alle verkeer in ver band met een reconstructie. De B. Smytegeltstraat is afgesloten voor doorgaand verkeer in verband met riolerings- en bestratingswerk. In de Buitenruststraat kan niet worden geparkeerd omdat daar trottoirs en parkeerhavens worden aangelegd. Op donderdag 16 juni 1988 houdt de gemeentepolitie weer een kijk dag voor gevonden fietsen zonder postcode. Degenen, die aangifte hebben ge daan van de vermissing van hun fiets kunnen dan tussen 11.00 en 12.00 uur terecht op de binnen plaats van het Middelburgs politie bureau, Achter de Houttuinen 10. In verband met de braderie zal de parkeerkelder Geere op vrijdag 17 juni a.s. ook 's avonds geopend zijn. De parkeerkelder sluit die avond om 21.30 uur in plaats van om 18.30 uur. Zoals we een aantal weken geleden meldden is op initiatief van de werkgroep Sociale Veiligheid een onderzoek gestart naar de sociale veiligheid in Middelburg. Nog steeds bestaat cle mogelijkheid om deel te nemen aan dit onderzoek. Laat u de werkgroep weten waar u zich onveilig voelt in Middelburg en (zo mogelijk) waarom. Dit kan schriftelijk (Postbus 6000, 4330 LA Middelburg) of telefonisch (01180-26251, vragen naar een lid van de werkgroep Sociale Veilig heid). Voor diegenen die uitgebreid willen reageren is een enquêtefor mulier opgesteld, dal kan worden opgehaald bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Deze oproep geldt voor iedereen die gebruik maakt van de straten, pleinen en parken in Middelburg, man of vrouw, jong of oud. Bestuurscommissie Culturele Za ken vergadert donderdag 16 juni om 15.45 uur in de maquetteka- merr van het stadhuis. Op maandag 20 juni vergadert de commissie Onderwijs om 16.00 uur in het pand aan de Stadhuisstraat 2. Diezelfde dag vergadert de com missie Gemeentewerken om 19.30 uur in de b. en w.-kamer van hel stadhuis. Op dinsdag 21 juni vergadert de commissie Financiële Zaken. Deze bijeenkomst begint om 16.00 uur in de b. en w.-kamer van het stadhuis. Ook de commissie Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening Milieu beheer vergadert op 21 juni maar dan om 19.30 uur in de maquette kamer van het stadhuis. Bestuurscommissie Welzijn verga dert woensdag 22 juni om 16.00 uur in het pand aan de Stad huisstraat 2. Al deze vergaderingen zijn openbaar. De agenda 's en andere stukken lig gen ter inzage bij bureau Voorlich ting en de commissiesecretaris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opne men met de commissiesecretaris, telefoon 26251. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 20 juni 1988 tot en met 25 juni 1988 maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag varkensoester, spinazie, aard appelen woensdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen donderdag rode bietjes, saucijsjes, aard appelen vrijdag kabeljauw, wortelen, aardappelen zaterdag jachtschotel, rode kool, puree Op weg naar 2015 "De Nederlandse samenleving staat op de drempel van de 21e eeuw. Veel zal veranderen, na maar ook al vóór de eeuwwisseling. Die veran deringen in de maatschappij zullen ingrijpende gevolgen hebben voor het gebruik van de ruimte in Nederland. Voor de nationale ontwikke ling is het van grote betekenis zicht te hebben op het ruimtelijk perspectief..'. Zo luidt de aanhef van de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening, die al enige maanden ter inzage ligt. Tot uiterlijk 17 juli kan iedereen schriftelijk op de nota reageren. De nota ligt ter inzage bij bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Hier zijn ook brochures verkrijg baar, waarin in het kort een beeld wordt gegeven van de onderwer pen in de "grote nota". Wat is dc 4e Nota Ruimtelijke Or dening? In deze nota doet de regering een aantal voorstellen voor het toe komstig beleid voor de ruimtelij ke ordening tot in de 21e eeuw. Er moeten keuzes worden gemaakt en daarbij moet rekening worden gehouden met nationale en inter nationale ontwikkelingen, die van invloed zijn op ons land. Het zijn plannen voor de grote lijnen, die de overheid in samenwerking met het bedrijfsleven tot ontwikkeling wil brengen. Enkele onderwerpen die in de no ta aan bod komen zijn: economische groei, werkloosheid, de ontwikkeling van het aantal en de leeftijd van de bevolking, ver keer, afvalstoffen, woningbouw, de inrichting van het landelijk ge bied, en nog veel meer. Al deze onderwerpen hebben te maken met de manier waarop wij in de nabije en verdere toekomst ons land inrichten in samenhang met de ontwikkelingen in de lan den om ons heen. Over onze eigen regio Zuid-West Nederland staat geschreven: In Zuidwest-Nederland kan een vaste oeververbinding over de Westerschelde komen, indien er particulier kapitaal beschikbaar is. Bekeken wordt of deze verbin ding de industriële ontwikkeling bij zeehavens kan bevorderen. Het ontwikkelingsperspectief in de 4e nota Ruimtelijke Ordening is gericht op de eigen kwaliteit, een oriëntatie op het economisch kerngebied (Randstad) en het aansluiten op ontwikkelingen in de aanliggende grensregio's een economische kerngebieden buiten de landgrens (Antwerpen-Gent). Aanknopingspunten voor de ont wikkeling van Zuid-West Neder- lan zijn: Schooldiploma zwemmen In de week van maandag 20 juni tot en met vrijdag 24 juni vindt het afsluitende diplomazwemmen plaats voor scholieren. Ouders van kinderen die afzwemmen kunnen hun zoon of dochter ko men aanmoedigen in het overdek te zwembad. Partikulier diplomazwemmen Op zaterdag 18 juni is er diploma zwemmen voor zowel het A- als het B-diploma. Hierna zijn de di ploma's Zwemvaardigheid 1 tot en met III aan de beurt. Het Recreatief zwemmen kan in verband met dit diplomazwem men op zaterdag 18 juni vanaf 13.00 uur alleen in het buitenbad plaatsvinden. Sluiting binnenbad Het binnenbad wordt gesloten op vrijdagavond 24 juni en wordt weer geopend op maandag 4 sep tember. Zekatcl bericht ons dat in juni de woningen in de volgende gebieden worden voorzien van beeld en ge luid via de kabel: - Langevieleweg, Nieuwe Vlis- singseweg, Piet Heinstraat, Oude Koudekerkseweg en Breeweg; - Loskade, Kinderdijk, Stati onsstraat, Londensekaai, Nieuwstraat (gedeeltelijk), Se- geerstraat en Heerenstraat. Er wordt naar gestreefd in het tweede kwartaal van 1989 in iede re Middelburgse woning- waar dat gewenst is en voor zover deze gelegen is binnen het machtigings- gebied van Zekatel- een aanslui ting op kabelnet te hebben gerea liseerd. Voor informatie over de aanleg van kabeltelevisie kunt u bellen met telefoon 01180-16888, bij voorkeur tussen 9.00 en 12.00 uur. Volgens de winkelsluitingswet moeten winkels op bepaalde tij den gesloten zijn. De gemeente raad kan echter voor veertien da gen per jaar vrijstelling verlenen van die wet. Dit jaar is voor de volgende dagen vrijstelling verleend: - vrijdag 17 juni (braderie) van 8.00 tot21.00 uur; - maandag 8 augustus (kermis) van 8.00 tot 21.00 uur; - vrijdag 2 september (stadhoudersfeesten) van 8.00 tot 21.00 uur; - de maandagen 11, 18, 25 juli en 1, 15 en 22 augustus (winkeldagen) van 8.00 tot 21.00 uur. Op deze tijden mogen de winkels dus, anders dan normaal, geo pend zijn. Dit geldt voor de bin nenstad en het industrieterrein Arnestein en omgeving (postcode- gebieden 4331 en 4338). Donderdag, vrijdag en zaterdag wordt in de binnenstad de jaar lijkse braderie gehouden en dat betekent extra drukte en afslui ting voor het verkeer van de stra ten waarin de braderie wordt ge houden. Dit jaar wordt voor het eerst ook de Lange Geere bij het braderieterrein betrokken. Er worden kramen geplaatst op de Langeviele, de Vlasmarkt, de Pottenmarkt, Plein 1940, Markt, Lange Delft, Segeersstraat, Nieu we Burg, Langevielebinnenbrug, Lange geere en Pottenbakkerssin gel. Dit maakt het noodzakelijk dat voor deze straten en pleinen en voor andere in de omgeving hiervan, tijdelijke verkeersmaat regelen worden getroffen. Zo zullen van 16 juni tot en met 18 juni, of zoveel korter dan mo gelijk of langer dan nodig is, de volgende straten worden gesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Het bedienend ver keer kan in deze straten terecht tot uiterlijk 10 uur in de morgen. De straten zijn: Langeviele, Vlasmarkt, Pottenmarkt, Dam plein (west- en zuidzijde), Markt, Lange Delft, Korte Delft, Se geersstraat, Nieuwe Burg, Lange vielebinnenbrug, Pottenbakkers- singel voor het Trefcenter, Korte Geere, Gravenstraat, Nieuwstraat tussen St. Barbaragang en Lange Delft, St. Barbaragang en Lange Geere. Na woensdag 15 juni om 18 uur wordt het parkeren verboden in de Langeviele, de Vlasmarkt, Se geersstraat, Damplein (zuidzijde), Nieuwstraat en Langevielebin nenbrug. Als de stilte na de bra derie is weergekeerd, worden deze tijdelijke maatregelen weer inge trokken en is alles weer zoals vanouds. - directe oriëntatie op Antwerpen- Gent Brussel - zeehavenontwikkeling - grootschalige industrie - landbouw en (water)toerisme In een kort commentaar op de Vierde Nota geven we hierna een globaal beeld van de Zeeuwse si tuatie: Zeeland op weg naar 2015, waar bij Zeeland zich dient te richten op de Randstad en het Belgische Havengebied. Een perspectief waar zeker mee te leven valt. Zeeland dient zich in te zetten voor het behoud van het inwoner tal, werkgelegenheid en een aan trekkelijk woonklimaat. Het peil van de gemeenschappelijke voor zieningen in Zeeland houdt nauw verband met het inwonertal; daalt het inwonertal, dan heeft dit ook gevolgen voor de in standhouding van de gemeenschappelijke voor zieningen en is het bepaald niet uitgesloten dat uit economische overwegingen die voorzieningen geconcentreerd worden buiten de provincie. In dat verband is ook het behoud en uitbreiding van de werkgele genheid van groot belang. Het zou te betreuren zijn dat door af nemende werkgelegenheid en in wonertal b.v. de Hogere Beroep sopleidingen in de provincie moe ten worden opgeheven en gefu seerd worden met instellingen in de Randstad. Het mag ook niet zo zijn dat men voor het vinden van passend werk per definitie de provincie moet verlaten. De Zeehavenontwikkelingen zijn zeer zeker een trekpaard voor de Zeeuwse Economie en men moet dan ook het zeehavengebied de gelegenheid bieden voor passende ontwikkelingen. Een tweede wa terweggebied of massa-toerisme op "Rand-stadniveau" passen niet in Zeeland. Gezocht dient te worden naar een goed compromis tussen de belan gen van het bedrijfsleven en het behoud van een goed woon- en werkklimaat in Zeeland. Hier ligt een gezamenlijke taak voor over heid, bedrijfsleven en inwoners van Zeeland. De inwoners van Zeeland zijn zeer zeker belang hebbende bij de ontwikkeling van Zeeland, het is immers hun woon gebied en hun toekomst. Wilt U reageren op de Vierde Nota? Dan kunt u uw schriftelijke reac tie tot en met 17 juli 1988 sturen naar het: Centrale Punt Inspraak, Postbus 97611, 2509 GA Den Haag. Omdat de Braderie dit jaar in liet teken staat van Frankrijk, heeft de Gemeentepolitie Middelburg kontakt gezocht met collega's van de Franse Police Nationale. En kele Franse politiemensen zullen in de stand van de politie voor het Stadhuis aanwezig zijn om U iets te vertellen over hun werk. U kunt bij hen terecht voor al Uw vragen met betrekking tot bij voorbeeld verkeersregel^, wat kan de Franse politie voor U doen als er iets gebeurt op Uw vakantiereis in Frankrijk, strafbare feiten enz. Het ligt in de bedoeling dat zij ook een voertuig meenemen. Vele auto's zijn uitgerust met moderne communicatiemiddelen, zoals computerterminals. De Middelburgse politie zal mede aandacht besteden aan Alcohol en Verkeer, en de nieuwe snel heidslimiet. Als alles goed gaat zal het nieuwe ademanalyse apparaat te zien zijn. Dit appa raat zal geleidelijk de huidige bloedproef vervangen. Voorts zal op vrijdag een voertuig van een arrestatieteam te bezichtigen zijn in de stand. Deskundigen zullen daarbij tekst en uitleg geven. Wij hopen dat U met veel genoe gen de Braderie zult bezoeken. Wij ontvangen U graag in onze stand. Op 1 juli 1988 worden de huren van vele woningen en kamers weer verhoogd. Meestal zal het gaan om een huurverhoging van 3%. In bepaalde gevallen mag de verhuurder een hoger percentage berekenen, maar nooit meer dan 70/0. Er zijn namelijk huren die te laag zijn in verhouding tot wat de wo ning biedt aan grootte, voorzie ningen of comfort (de kwaliteit van de woning). Die kwaliteit wordt uitgedrukt in punten. Hoe meer punten de woning heeft, hoe hoger het percentage van de huur verhoging kan zijn. Is de door u betaalde huurprijs achtergebleven bij de kwaliteit van de woning, dan mag de huur verhoging 5°/o bedragen. Is de huurprijs véél te laag in ver houding tot de kwaliteit dan mag de huurverhoging zelfs 7% zijn. Is de huurprijs op peil, dan zal de huurverhoging 3% bedragen. De Huurprijzeinvet schrijft voor dat de huurverhoging schriftelijk aan de huurder moet worden voorgesteld. Als voorwaarde voor een huurverhoging per 1 juli geldt, ddat het voorstel daartoe cle huurder uiterlijk 31 mei moet hebben bereikt. Heeft de verhuurder aan u voor gesteld de huur met 5% of l°/o te verhogen? In zijn brief moet hij dan ook het aantal punten dat de woning heeft vermelden. Met be hulp daarvan kunt u beoordelen of de vermelde voorzieningen kloppen met die, welke ook echt in en rond de woning aanwezig zijn. Hebt u hierover vragen, neem dan eerst contact op met de verhuurder voor een nadere toe lichting. Blijven er daarna nog twijfels over, dan kunt u de brochure "Huuraanpassingen" halen. Hierin staan alle gegevens over de puntentelling. Deze uitgave van het Ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu is verkrijgbaar in de post kantoren, de bibliotheken en bij bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. Overigens: als er een huurverho- ging met 3°lo wordt voorgesteld, is de eigenaar niet verplicht het aantal punten te noemen. Deze verhoging is algemeen toegestaan. Leidt overleg met de verhuurder niet tot overeenstemming, dan kan worden overwogen een be zwaarschrift in te dienen. Dat heeft echter alleen zin als: - het voorstel tot huurverhoging niet juist is en dit bezwaar tegen de huurverhogingg kan leiden tot een lagere nieuwe huurprijs; - de woning ernstige onderhouds- gebreken heeft en deze al eerder bij de verhuurder gemeld zijn. Voor het maken van bezwaar is een speciaal formulier voorge schreven. Dat is verkrijgbaar bij het bureau voorlichting. Dit for mulier moet u tijdig (binnen zes weken na de datum waarop de huurverhoging ingaat) bij de ver huurder indienen. Als die zich niet in de bezwaren kan vinden, dan is hij verplicht uw formulier door te sturen naar de huurcom- missie. Dit, met het verzoek een uitspraak te doen over de voor gestelde huurverhoging. De huur- cömmissie beslist dan of de huur verhoging redelijk is. Het secretariaat van de dichtstbij zijnde Imurcommissie is gevestigd in Goes (Singelstraat 15) en geeft als telefoonnummer (01100)11891. Van 9 tot en met 11 juni bezocht een delegatie van 47 personen uit de Japanse zusterstad Nagasaki de gemeente Middelburg. Gedurende het bezoek werd een druk programma afgewerkt. Het accent lag op vrijdag 10 juni. Op deze dag maakte het buitenlandse gezelschap een stadswandeling, werd een aantal bedrijven bezocht en een bezoek gebracht aan de stormvloedkering in de Ooster- schelde. Een kleine delegatie van zes personen deed in de morgenu ren de Kamer van Koophandel aan. Aan het eind van de dag bood het gemeentebestuur van Middelburg de delegatie een receptie aan in het stadhuis. Burgemeester mr. C.G.J. Rutten hield tijdens deze bijeenkomst een uitvoerige toespraak. In deze toespraak ging hij onder andere in op het 10-jarig bestaan van de zusterstadrelatie tussen Nagasaki en Middelburg. Ook (meldde hij) het vreemd te vinden dat er nog steeds geen co- pie van het Middelburgse stadhuis is te vinden in het park "Holland Village" in Japan. Voorts stelde hij dat Middelburg in het kader van het 380-jarig bestaan van de Japans-Nederlandse betrekkingen volgend jaar een rol wil vervullen en de Nederlandse regering hier van reeds op de hoogte is gesteld. Dit juist vanwege het feit dat de relatie Nagasaki-Middelburg van uit een economisch oogpunt werd aangegaan. De burgemeester stond uitvoerig stil bij het project op de Kaapver- dische Eilanden, dat de gemeente Middelburg samen met de zuster steden Nagasaki, Vilvoorde en Folkestone adopteerde. De heer Rutten zei onder andere: "De Kaapverdische Eilanden verdie nen onze belangstelling. Daarom heeft de Middelburgse gemeente raad een Bestuurscommissie Ont wikkelingssamenwerking in het leven geroepen. Deze commissie zal onder andere gedetailleerde plannen voor fondsenwerving moeten uitwerken, evenals een ac tiviteitenplan. Zo wordt gedacht aan het opzetten van een Kaap verdische week". De Magirus 1931 is een antieke brandweerauto, die in de oorlogs jaren, maar ook nog daarna, dienst deed als blusvoertuig van de Middelburgse Brandweer. Voor dit corps was de spuit legen darisch geworden, vooral door het vele goede werk, in de oorlog verricht. De auto werd echter in geruild voor moderner materiaal en kwam in particuliere handen terecht. Toen de Middelburgse brand weerlieden hun oude troetelkind echter weer ontdekten, hebben ze alles op alles gezet om de Magirus weer in handen te krijgen. Er werd actie gevoerd en een rom melmarkt gehouden, met als re sultaat de terugkoop van de auto op 18 april vorig jaar. In triomf werd de Magirus op 5 mei in de stad ingehaald, met de oude be manning op de bok. Sinds die tijd stond de trots van onze brandweerlieden verdekt op gesteld in de kazerne, maar door een grondige verbouwing van deingang van het brandweerge bouw staat hijnu te pronken als in een vitrine. Deze voor het groot ste gedeelte door de brandweerlie den zelf ingerichte stalling zal op de jaarlijkse corpsavond aan staande vrijdag officiel in gebruik worden genomen. Rijdend over de Tangent is de Magirus 1931 voor iedereen duidelijk te zien. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan: A. ZANDDORP, teneinde de bouw mogelijk te maken van 27 woningen op een terrein aan 't Zanddorp (terrein voormalige kwekerij Dekker e.o.); B. DAUWENDAELE IB, teneinde de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Westmede; C. KLAREIMBEEK IIA, teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van de woning Johannes Postkwartier 64. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen her zieningen van de bestemmingsplannen liggen met ingang van vrijdag 1 7 juni 1 988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ie der, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voorne mens, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken van burgemee ster en wethouders van Middelburg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten de geldende par keerverboden voor de Pijpstraat aan te passen, zodanig dat er nu een parkeerverbod geldt voor de volgende gedeelten van de straat: a. aan de noordelijke zijde vanaf de Schuitvlotstraat tot halver wege het perceel Pijpstraat 37/39 en vanaf de westelijke zijde van het pertcceel Pijpstraat 33/35 tot aan de Molstraat; b. aan de zuidelijke zijde vanaf de Schuitvlotstraat tot aan punt 3 meter ten westen van de westelijke zijde van het perceel Pijpstraat 1 8, alsmede tegenover de percelen Pijpstraat 3 tot en met 7A. Burgemeester en wethouders hebben besloten de kruising van de Herculesweg en de Arnesteinweg aan te wijzen als voor rangskruising, met dien verstande dat het verkeer op de de Her culesweg voorrang heeft op het verkeer op de Arnesteinweg. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. De volle dige verkeersbesluiten liggen bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1988 | | pagina 5