Mode Uit Uw rechten als patiënt ALLEEN TIJDENS DE BRADERIE OP ALLE SPIJKERBROEKEN f io,— KORTING dé franse spijker broek l Korte Geere 1 Middelburg 01180-37003 Nc.1 van iedere verlaneliist Woensdag 15 juni 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER iStMH Woonconsumenten - De Re geling Woonconsumenten geeft de bewoners de kans onderzoek te doen naar woonzaken die zij belangrijk of wenselijk vinden. De Vlissingse wethouder Willem Wisse wees onlangs een aan vraag van het wijkcomité Bin nenstad voor een haalbaarheids onderzoek naar de aanleg van woningen in het oude postkan toor af. Dit op grond van het feit dat de gemeente zelf een voor stander van een studie naar par keren is. Deze argumentering is de Stichting Opbouwwerk Vlis- singen in het verkeerde keelgat geschoten. Vooral omdat de stichting nog steeds niet door de gemeente op de hoogte is gesteld van de toegepaste crite ria voor het verstrekken en af wijzen van subsidies. "Er moet dus een onafhankelijke advies commissie komen", zo schrijft de stichting naar de gemeente raad, "waarin een ambtenaar en vertegenwoordigers van de coö peraties en het opbouwwerk plaats moet nemen". Gevonden - Bij de gemeente politie in Vlissingen werd in de periode van 1 tot 8 juni het vol gende aangegeven: bankbiljet, damesbril, messenmap, plastic pijp, bowlingbal, dameshorloge, kindervestje, kinderportemon nee, etui, herenportemonnee, en diverse sleutels. Bij het Vlissing se dierenasiel werd in die perio de een Mechelse herder aan gegeven. Fancy Fair - Buurthuis Schel- debuurt bestaat deze maand tien jaar. Voor de financiering van het jubileumfeest wordt za terdag 18 juni een fancy fair/rommelmarkt in het buurt huis aan de Vlissingse Verkuyl Quakkelaarstraat gehouden. Voor het amusement op de fan cy fair zorgen diverse spelletjes, een rad van avontuur en een grabbelton. Ook zijn er verschil lende hapjes en drankjes ver krijgbaar. De markt is van 10 tot 14 uur geopend. Paraplu - Buurthuis Paraplu in Vlissingen is al druk bezig met de voorbereidingen op het nieu we seizoen. Omdat er een aantal nieuwe activiteiten wordt opge zet zijn er extra vrijwilligers no dig. Voor het kinderwerk, kook clubs en handenarbeid, zoekt het buurthuis ook nog medewer kers. Inlichtingen en opgave via 01184-65453. Huren - De regering maakt plannen om het huren van wo ningen in de jaren negentig vrij te geven. Bij een huurverhoging moet de woningbouwvereniging dan onderhandelen met de be woners. Het huurderscomité Basco-Schoonenburg wil voor die tijd sterk in deeschoenen staan en wil van het comité een bij de Kamer van Koophandel in geschreven vereniging maken. Met een enquêteformulier on derzoekt Basco-Schoonenburg of er in de wijk behoefte is aan zo'n vereniging. Formulieren zijn verkrijgbaar en in te leveren bij de voorzitter N. Moes, Roerstraat 4 en de secretaris J. de Bree, Roerstraat 3, beiden te Oost Souburg. Vrije toertocht - Zaterdag 18 juni wordt de vrije toertocht de 'Acht van Zeeland' van de toer club Vlissingen weer verreden. Voor de recreatieve fietsers zijn er routes van 30 en 60 kilome ter uitgezet. De getrainde toer rijders kuhnen zich uitleven op een afstand van 175 kilometer. Inschrijving en start tussen 8 en 14 uur bij Toon's Rijwielshop, winkelcentrum Papegaaienburg 18-20 te Vlissingen. Sluiting en eindcontrole tot 18 uur. Handwerkbazar - Op de hand- werkbazar van de Stichting wel zijn voor ouderen Vlissingen zijn onder meer geborduurde tafel kleden, schortjes, babytuitjes, poppen en kussens verkrijgbaar. De bazar wordt gehouden in Bachten Komme op donderdag 16 juni van 13.30 tot 16 uur. Zomerkamp - Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen met de Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen op tentenkamp naar Groede. De kinderen houden zich tijdens het kamp bezig met onder meer een vossejacht, een dropping, een sportdag en een kampvuur. Opgave tijdens kantooruren bij het SKW, 01184-14660 en na 19 uur bij Erik Kiljan, 01184-10948. Hoeveloop - De Hollandsche Hoeveloop van AV '56 is op woensdagavond 15 juni. De start is om 19.30 uur bij het trapveldje aan de Ringbaan te Goes, de inschrijving vanaf 18.30 uur bij het sportcentrum. In het sportcentrum is ook de douche- en kleedruimte. De af standen die kunnen worden ge lopen zijn 2.3, 4.6, 6.9 en 9.2 kilometer. Helen Luithwieler van AV '56, 01100-12855 kan er meer over vertellen. Afscheid - Directeur L. de Waard van scholengemeen schap De Waayenburgh gaat in de VUT. Tijdens een bijeen komst op 22 juni om 14.30 uur in het Middelburgse hotel Arne- ville neemt de scholengemeen schap officieel afscheid van De Waard. Na afloop van deze bij eenkomst is er van 16.30 tot 18 uur een receptie. Schaapsheerderfeest - De Stichting Zeeuwse Schaaps kudde viert zaterdag 18 juni weer het schaapsscheerders- feest op het dorpsplein van Nis- se. Er zijn demonstraties van allerlei oude ambachten, volks dansgroepen en muziekgezel schappen. Daarnaast zijn er wedstrijden van ringrijders, wip- schutters en touwtrekkers en worden er, dieren gekeurd. Ook worden de Zeeuwse kampioen schappen schapen scheren ge houden. Het feest, dat vorig jaar 12.000 bezoekers trok, begint om 10 uur. Hondenvereniging - De hon denvereniging Walcheren Howa houdt op dinsdag 21 juni een contactavond over behendig heidstraining met honden. Me vrouw Vanherle-Stevens geeft over dit onderwerp een lezing met film en bespreekt de trai ningsmethoden. De avond be gint om 1 9.30 uur in het Zuider baken te Middelburg. Ook niet- leden zijn welkom. Halve marathon - Hardlopers vanaf zestien jaar kunnen zich zaterdag 18 juni aan een halve marathon van AV '56 en vv Co- lijnplaatse Boys wagen. Het startschot voor de 21,2 kilomter klinkt om 15.30 uur bij het sportpark in Colijnsplaat. In schrijving vanaf 14.30 uur in de kantine van de voetbalvereni ging waar de deelnemers ook gebruik van de kleed- en dou cheruimtes kunnen maken. Wie een halve marathon te lang vindt kan een ronde van 10 kilo meter lopen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Helen Luithwie- ler, telefoon 01100-12855. Romantisch orgel - De vaste organist van het historische Muller-orgel van de Grote Kerk te Leeuwarden, Jan Jongepier, verzorgt zaterdag 18 juni een le zing over het romantische orgel. Hij doet dat in verenigingsge bouw De Brug aan de Oostker- kestraat te Wolphaartsdijk om 14 uur. Jongepier illustreert de lezing met dia' en geeft daarna een demonstratie op het Dam- orgel in de Hervormde Kerk van Wolphaartsdijk. Walstraat - De onderhandelin gen met koninklijke maatschap pij De Schelde en de gemeente Vlissingen zijn afgerond. De 16.000 vierkante meter grond van De Schelde aan de Walstraat Noord wordt begin september door de gemeente bouwrijp gemaakt. In de nota Binnenstad is dit gebied aange wezen voor de verdere ontwik keling van het kernwinkelge bied. Het ongeveer even grote stuk grond aan de Vlissingse Ko ningsweg is van de gemeente naar De Schelde gegaan. Streekziekenhuis - In de feesttent aan de Vlissingse Bo- nedijkestraat wordt 17 juni de start van het ver-/nieuwbouw- project van ziekenhuis Bethesda tot Streekziekenhuis Walcheren gevierd. Het officiële startsein is om 14 uur. Inmiddels hebben de omwonenden van het zieken huis een brief ontvangen met in lichtingen over de voorbereiden de activiteiten op de verbou wing waar begin deze maand mee werd gestart. Bezwaarschrift - In het Mid delburgse stadhuis behandelt de commissie bezwaar- en beroep schriften woensdag 22 juni be zwaarschriften in het kader van de wet eenmalige uitkering 1987. De hoorzittingen worden gehouden van 9.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.15 uur. Gevonden - Bij de gemeente politie in Middelburg werden van 1 6 tot en met 31 mei de volgen de gevonden voorwerpen aan gegeven: babysokje, schoola genda, armbandjes, kinderporte monnee, linnen tas met judopak, herenhorloge, trouwfoto-album, linnen tas, kindreportemonnee, enveloppe met Trio-Triathlon- prijs, boodschappentas, shirts, trouwring, kabelslot, jack, boe- renknoopbroche, broche, diver se sleutels, diverse zilveren ket tinkjes, contactlenzen, knuffel konijn, rugzak, portemonnee, damesportemonnee, dames horloge. CHIPIE e> Verpleeg- en Rusthuizen - Het hoogste orgaan van de Stichting Verpleeg- en Rusthui zen Zeeland, de Stichtingsraad, heeft op vrijdag 17 juni een openbare vergadering in het be jaardencomplex Ten Anker aan de Ten Ankerweg te Tholen. Op de agenda van de vergadering die om 10.30 uur begint staan onder meer het halfjaarverslag van het bestuur, een evaluatie van het functioneren van de al gemene directie en de jaarstuk ken 1987. Daarbij komt ook de aanbiedingsbrief van de algeme- ne directie aan de orde. Volleybaltoernooi - Een aantal Oostsouburgse straten neemt het vrijdag 17 juni tegen elkaar op bij het jaarlijkse stratenvolleybaltoer- nooi op het grasveld in de Gou westraat. Het toernooi begint om 19 uur en eindigt om 22.30 uur. De eerste vier ploegen win- nen een taart. Plantenexcursie -De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV gaat zaterdag 18 ju ni al fietsend op plantenexcur- ssie naar de dijken rond Nieuw- land, Karei Begeer begeleidt de fietsers. Belangstellenden kun nen zich om 14 uur verzamelen op het parkeerterrein van de NS aan de Middelburgse Ka- naalweg. Mariekerke - De gemeenteraad van Mariekerke heeft dinsdag 21 juni om 19.30 uur een open bare vergadering in het gemeen tehuis. Op de agenda staat on der meer een voorstel tot vaststelling van een geluidszone rondom het terrein van Cebeco Zuid-West te Aagtekerke. Cebe co wil ophaar terrein aan de Pe- kelingseweg te Aagtekerke een A-inrichting vestigen. Een A- inrichting is in de wet geluids hinder een bedrijf dat in belang rijke mate geluidshinder kan ver oorzaken. Hoewel het bedrijf nog geen concrete uitbrei dingsplannen heeft verzoeken b en w de raad de geluidszone toch alvast vast te stellen. Culturele Zaken - De Middel burgse Bestuurscommisssie voor Culturele Zaken vergadert donderdag 16 juni in de maquet tekamer van het stadhuis. De vergadering begin om 15.45 uur. Aan de orde komt onder meer een subsidieverzoek van de Stichting Forum van f 3000,— voor de Forummani festatie 1988 Beweging die in het najaar in Middelburg plaatsvindt. Milieuhygiëne - De Zeeuwse waterbodem blijkt vaak vervuilt te zijn door schadelijke stoffen, staat in het jaarverslag 1987 van de Inspectie Milieuhygiëne Zeeland te lezen. Beleid op dit punt wordt bemoeilijkt doordat de normen over wanneer en in welke mate de onderwaterbo dem gesanneerd moet worden ontbreken. Reiniging van de uit gegraven grond is duur. Een na dere bezinning over de doelstel ling, de urgentievolgorde en de praktische uitvoering van de te saneren projecten is dan ook noodzakelijk. Computerclub - De laatste bij eenkomst voor de vakantie van de Hobby Computer Club Zee> land is op maandag 20 juni in het wijkcentrum Open Hof te Vlissingen. De bezoekers maken kennis met de Acorn Archime des, een van de snelste compu ters van deze tijd. Daarnaast kunnen de leden hun favoriete programma's en computers de monstreren. Leden en belang stellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom. De bijeenkomst begint om 20 uur. JAC - Het Jongeren Advies Centrum Midden- en Noord Zee land is te vinden in het jongeren centrum Midgard aan de Middel burgse Kuiperspoort. Midgard is in juli en augustus wegens va kantie gesloten. In die periode kan worden gebeld naar Ton Besselink, 01180 - 11681. Vrij willigers die zich in willen zetten voor jongeren in probleemsitua ties kunnen op hetzelfde tele foonnummer terecht. ideaal als representatie cadeau Wanneer u naar uw huisarts of specialist gaat met een ge zondheidsprobleem en de dokter gaat u onderzoeken en behandelen dan sluit u eigen lijk een kontrakt met de dok ter, een behandelings overeenkomst. Het is een bijzondere over eenkomst omdat u uw per soonlijke en vertrouwelijke dingen aan de dokter toever trouwt. Uw rechtspositie als patiënt is slecht geregeld, er is geen goede wettelijke rege ling, wel is er een vooront werp van een wet waarop u al een beroep kunt doen. De patiënt is niet geheel rechte loos, ook zijn er uitspraken van rechten en medische tuchtcolleges waaruit blijkt wat voor rechten de patiënt heeft. Recht op gezondheidszorg en behandeling, ledereen heeft hier recht op, zij het dat het soms wel eens moeilijk ligt bij dure behandelingsmethoden. Zonder toestemming geen behandeling. U moet toe stemming geven, deze kan uitdrukkelijk of stilzwijgend, mondeling of schriftelijk gege ven worden. Recht op informatie. De dok ter moet u inlichten over de behandeling, de gevolgen, de resultaten, de risico's. Recht op inzage van medi sche gegevens. U heeft recht op inzage van uw medische gegevens, patiëntenkaart, on- derzoekuitslag. De röntgenfo to's en het operatieverslag moeten toegankelijk zijn. Inza ge kan worden geweigerd. De arts kan als reden aanvoeren dat dat schadelijk voor uw ge zondheid is of omdat het om persoonlijke gegevens gaat. Soms wil een arts geen direc te inzage geven maar wel de gegevens aan een andere arts of advocaat overhandigen. In dien u het hier niet mee eens bent kunt u het beste kontakt opnemen met een advocaat of een patiëntenvereniging. Recht op geheimhouding en privacy. De patiënt heeft er recht op dat de arts alles wat hij weet over hem geheim houdt voor anderen, medische dossiers mogen niet toegan kelijk zijn voor anderen. Het gaat immers vaak om hele persoonlijke dingen. Op deze regel is wel vaak uitzondering: artsen die u behandelen mo gen met elkaar overleggen en gegevens uit te wisselen. In alle andere gevallen moet u toestemming geven om inza ge aan anderen te verlenen, bijvoorbeeld aan een controle rend arts of een keuringsarts. Recht op vrije artsenkeuze. De patiënt mag in principe zelf zijn huisarts of specialist kie zen. In de praktijk is dit wel eens een wassen neus. Art sen hebben soms onderlinge afspraken over de overname van eikaars patiënten. Merkt u dat u hierdoor in de problemen komt, neem dan kontakt op met de Inspektie van de Volksgezondheid of de Ko ninklijke Nederlandse Maat schappij ter bevordering van de Geneeskunst. Recht om te klagen. Er is een wirwar van klachteninstanties en het is vrij ingewikkeld. Dit wordt dan in een apart artikel behandeld. Door mr. Jan van der Velde Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 Rommelmarkt - Boeken, speelgoed, platen, planten,pot ten, pannen en eten, het is alle maal te vinden op de rommel markt van de Vlissingse korfbal vereniging Seolto op zaterdag 18 juni op het VCB-terrein aan de Zuidbeekseweg. De markt begint om 10 uur. Op hetzelfde terrein is die dag een ringrijderij. Afasiesoos - De bezoekers van de afasiesoos Walcheren maken donderdag 16 juni een rondrit over Walcheren. Op de Vlissing se boulevardd kan de zeelucht worden opgesnoven. Het uit stapje wordt afgesloten met een lunch in hotel Britannia. Inlich tingen bij het soossecretariaat, 01180-26693. Wandeltocht - Wandelaars kunnen er weer tegenaan bij de 'De Ruytermars' van de Vlis singse wandelsportvereniging Willen is Kunnen op zaterdag 1 8 juni. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 5, 10, 1 5 of 40 kilometer. Start en finish zijn in de voormalige Willem III ka zerne aan de Oranjestraat te Vlissingen. De start voor de 40 kilometer is tussen 9 en 9.30 uur en voor de kortere afstanden tussen 10 en 14 uur. De afdelin gen Ritthem en Oost-Souburg van het Rode Kruis verzorgen de medische begeleiding. Wandel boekjes kunnen een uur voor de start ter afstempeling bij het startbureau worden aan geboden. Huiskamerproject - Het heroï negebruik op Walcheren is al ja ren stabiel staat te lezen in het jaarverslag van de Stichting Huiskamerprojekt voor Drugge bruikers. Wel is er een toename in het gebruik van legale drugs, de medicijnen. In de groep ge bruikers van Rohypnol en valium is veel verloedering en agressie. Het totaal aantal cliënten van het huiskamerprojekt nam be hoorlijk toe. Ook het dagelijks bezoekersgemiddelde steeg. In het afgelopen jaar werd veel aandacht besteed aan AIDS pre ventie en voorlichting. Door het personeelsgebrek is de nazorg voor clean geworden cliënten zeer problematisch geworden. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 19 uur: ds. Gunst. ARIMEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: kand. Molenaar, 15 uur: ds. T.W. van Bennekom. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Köther. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande, 19 uur: ds. C. Si- mons uit Middelburg. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, H.A., 19 uur: dr. A. Jobsen, H.A. Gez. dienst in Hervormde Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. Q. de Vrie, H.A., 19 uur: dr. A. Jobsen, H.A. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: mevr. Corbijn uit Wijchen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong, 19 uur: ds. G.J. Schüssler te Kamperland. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Samendienst in de Geref. Kerk, 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek, zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. Viering Heilig Avondmaal, 10 uur: drs. G.J. Pijkeren uit Breda, k.n.d. 8-11 jr., 19 uur: drs. G.J. Pijkeren. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. C.A. den Hertog.. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Borren uit Deventer. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, H.A., 19 uur: ds. J. Noordhof te 's Gravenpolder. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart, H.A., 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau lus, H.A. bevestiging ambtsdragers, 19 uur: ds. L.J.G. IJ kel, H.A. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: drs. A. van Klaveren. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. A.P. Nauta m.m.v. Hervormd Kerkkoor Middelburg. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. H.G. Fonteyn uit Tricht. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J.E.L. Brum- melkamp, 11 uur en 18.30 uur: kand. H.J. Donken uit Hardingsveld-Giessendam. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J.M. Meijer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. J. Reith. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 17 uur: af- scheidssamenkomsten van de luitenants H. Puttenstein en M. Kruithof. Deze dienst wordt geleid door mevr. majoor A. Holland-Kooy uit Zierikzee. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing- van Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. W. Janse uit Loos- drecht. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: samenkomst. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo.' 9 uur: ds. O. Elseman. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. J. Bruijn te Alblasserdam, k.n.d. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. J. Bruijn. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, Heilig Avondmaal en Kinderneven- dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. O. Elseman. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: Hervormde predikant. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. C.A. Westerveen te Domburg. Dienst v. Schrift en Tafel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: drs. D. Westerneng (H.A. en Dankz.). SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy te Vlissin gen, k.n.d. gr. 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: mevr. A.J. v. Grondel-Emmen te Serooskerke, 19 uur: ds. M.J.T. Burema te Hein- kenszand. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. J.M. Schot. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: Itn. H. Puttenstein. De Ark, kinderkerk 4-12 jr. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: mevr. Corbijn uit Wijchen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15.30 uur: ds. M. van der Sluys. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. gez. dienst in Middelburg, 11 uur. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. geen dienst. Zie Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, H.A. 17 uur: ds. Korporaal. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Van Buiren, 19 uur: dhr. Jorritsma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Glas houwer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: dhr. Jor ritsma, 19 uur: ds. Lorier. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Itn. H. Put- tensteyn. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans. Viering Heilig Avondmaal m.m.v. Exaudi, 19 uur: ds. Westerveen uit Domburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. de Liefde uit Amstelveen. Rooms-Katholieke Kerk. Catharinakerk, za. 19 en zo. 10 uur. Do. 16 juni t/m wo. 22 juni. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: PK. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17,00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zon dag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Soubrg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul- lens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. 01182-2929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk:t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. vd. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker te Oost-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN. WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 15