Werkloosheidsproject minderheden m Plannen voor Zeeuwse omroep De Faam en De Vüssmser Buitengewoon Bereik VERRASSEND VOORDELIG MEAO VOOR VOLWASSENEN in Goes Zeehonden Provinciale Staten beslissen binnenkort over de plannen om op VERRASSEND VOORDELIG ontwerp-vergunningen gemeente mariekerke Hoorzittingen bibliotheek werk VOLWASSENEN KUNNEN PER VAK STUDEREN k Ik II ■■k IN BEROEP VOLWASSENEN ONDERWU5 COMMISSIES 1 januari 1990 te beginnen met een Zeeuwse omroep. De kosten worden voor het grootste deel gedragen door het rijk. De omroepbijdrage zal voor de Zeeuwen met een tientje per jaar worden verhoogd. Regionale programma's Elders goed beluisterd Financiering Representatief Behandeling voorstel provinciale griffie voor sfeervol wonen NUMA/NUTSACADEMIE Deeltijdopleidingen in Zeeland voor onderwijs en bedrijfsleven Stichting NUMA, in samenwerking met de NUTSACADE- MIE geeft op dinsdag 14 juni 1988 in het gebouw Latijnse Schoolstraat 10 te Middelburg voorlichting over de in september te starten opleiding pedagogiek m.o. 2e graad Aanvang 18.30 uur met een algemene inleiding en af te sluiten omstreeks 20.00 uur. Bezitters van een HBO-getuigschrift in verwante studie richtingen komen voor instroomfaciliteiten in aanmerking. Voor studiegids en informatie Bureau Nutsacademie, La tijnse Schoolstraat 10, Middelburg, ma.-di.-wo- en do. mor gen, tel. 01180-35086. Havenweg 24 4455 AP Nieuwdorp tel. 01196-12438 van Cittersplein 2 Arnemuiden tel. 01182-3075 1 DE FAAM - DE VLISSINGER ABDIJ Woensdag 8 juni 1988 IEUWS Provinciale Staten wordt een kre diet van f 225.000,— gevraagd voor een werkgelegenheidspro ject ten behoeve van minderhe den. Voor het project, dat 3 jaar gaat duren, is een totaalbedrag geraamd van f 450.000, De helft hiervan wordt gefinancierd door het gewestelijk arbeidsbu reau Walcheren (GAB). Een van de grootste problemen bij etnische minderheden op de Nederlandse arbeidsmarkt is dat ze grote achterstanden hebben. Ten opzichte van de autochtone Nederlanders is de werkloosheid onevenredig groot: 33,8% tegen 8,7%. Al in 1986 hebben Provinciale Staten in de nota "provinciaal minderhedenbeleid" als uit gangspunt opgenomen dat de provincie extra aandacht zal besteden aan de werkloosheid. Ook "Zeeland in harmonie" (hoofdlijnen van provinciaal be leid 1987-1991) wil groepen die ten opzichte van de arbeidsmarkt in een achterstandspositie verke ren hier uit halen. Het project omvat vooral scho ling en vorming en bestaat uit drie onderdelen: - intensieve taalcursus Neder lands gedurende vijf dagen per week; - oriëntatiecursus over diverse beroepen (inclusief een cursus "technisch Nederlands") - beroepsopleidingen bij institu ten als het centrum voor be roepsoefening en het centrum De afdeling voortgezet onderwijs van de Provinciale Onderwijsraad vergadert op woensdag 1 5 juni om 14.00 uur. De belangrijkste agendapunten in deze vergadering zijn het plan van scholen voor voortgezet on derwijs en de sector vorming en vernieuwing van het middelbaar beroepsonderwijs. De onderwijsraad vergadert openbaar in het provinciehuis in Middelburg, Sint Pieterstraat 42. voor vakopleidingen van vol wassenen. Het werkgelegenheidsproject zal worden begeleid door een com missie die bestaat uit vertegen woordigers van: provincie Zee land, Stichting Zeeland, uitzend bureau Start, gewestelijk ar beidsbureau Walcheren, centrum voor beroepsoefening en be roepsoriëntatie en het centrum van vakopleidingen van vol wassenen. Provinciale Staten beslissen op 24 juni over het krediet voor het werkgelegenheidsproject. De tentoonstelling "Zeehonden in de Zeeuwse wateren" is woensdag 8 en donderdag 9 juni te zien in de Visserijhaven in Breskens. De Avontuur, het schip waarin de tentoonstelling staat op gesteld, zal vrijdag naar Terneu- zen varen waar belangstellenden t/m woensdag 15 juni aan boord kunnen gaan aan de Stationska de (tegenover autobedrijf Moret). Wie meer wil weten over het ge drag, de eet- en leefgewoonten, ziekten, bedreigingen en moge lijkheden voor terugkeer van de zeehond in Zeeland, kan bij deze expositie zijn hart ophalen. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag 12 juni van 13.30 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. In verband met de ruimte in het schip worden groepen, zoals schoolklassen, verzocht het be zoek door te geven aan het bu reau voorlichting van de provin cie, telefoon 01180-31394. De provincie heeft ter bespreking van de nota "Provinciale biblio theektaken en welzijnswet" drie hoorzittingen gepland. Ze vinden plaats op: 15 juni in de openbare biblio theek in Zierikzee, 19.00 uur; 22 juni in de burgerzaal van het stadhuis in Terneuzen, 19.00 uur; 23 juni in de openbare biblio theek in Goes, 20.00 uur. Op deze hoorzittingen kan een ieder mondeling reageren op de discussienota. Het is de bedoeling dat Provincia le Staten in oktober er een beslis sing over nemen. De nota bibliotheektaken en wel zijnswet geeft aan hoe in de toe komst de verantwoordelijkheden en taken op het gebied van be leid en uitvoering moeten wor den verdeeld, met name tussen de Zeeuwse bibliotheek, andere sectoren in het bibliotheekveld en het provinciaal bestuur. De nota is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum provincie Zeeland, telefoon (01180) 31400. Het initiatief is afkomstig van de Stichting Omroep Zeeland (in oprichting), een groep die al ja renlang poogt om Zeeland een ei gen regionale omroep te geven. In 1984 besloten de Staten geen omroep te realiseren omdat toen nog de mogelijkheid bestond dat Zeeland in een ongelijke financië le positie zou komen in vergelij king met de rest van het land. Ook was niet duidelijk hoe de fi nancieringsplannen van het rijk precies zouden uitpakken. Inmiddels is duidelijk geworden dat iedereen in Nederland het zelfde bedrag zal moeten betalen voor regionale omroep: nl. f 10,— per jaar voor degenen die radio en tv hebben en f 3,- per jaar voor alleen radio luisteraars. Wat het realiseren van plannen voor regio-omroep betreft sluit Zeeland landelijk gezien de rij. In veel provincies zijn al omroepen sinds de jaren vijftig. Waar moeten we nu aan denken als we het over regionale omroep hebben? De Stichting Omroep Zeeland geeft in haar plannen verschillen de voorbeelden van program ma's. In de eerste plaats worden de onderwerpen benaderd, kij kend door een "Zeeuwse bril", maar aan bod komen ook zaken, die landelijk niet worden uitge zonden, bijvoorbeeld studiepro gramma's in samenwerking met de Open Universiteit. Aan het feit dat "De Bilt" er vaak naast zit met het Zeeuwse weer, wil de regionale omroep ook iets gaan doen, door met een Zeeuws weerbericht te komen. En dan zijn er natuurlijk talrijke andere onderwerpen: regionaal nieuws, verkeersinformatie, sportuitzendingen, documentai res over dorp, stad of streek, in formatie aan recreanten, vereni- gingsnieuws, muziek, aandacht voor regionale en plaatselijke po litiek, een landbouwrubriek etc. etc. Uit ervaring blijkt dat ook een "servicerubriek" goed aanslaat. Daarin worden uitgaanstips ge geven, afgelastingen gemeld, een vacaturebank kan er deel van uitmaken en er kan zelfs melding worden gemaakt van weggelopen huisdieren. In hun voorstel aan de Staten gaan Gedeputeerde Staten uit voerig in op de vraag of de infor matievoorziening in Zeeland ge diend kan zijn met de komst van regionale omroep en of er be hoefte aan is. Vastgesteld wordt dat de infor matievoorziening over regionaal nieuws in Zeeland van schriftelij ke aard is: dagbladen en huis- aan-huisbladen. Uit allerlei onder zoek is bekend dat informatie verstrekking beter tot haar recht komt als zij op meer manieren wordt aangeboden. Wat de te verwachten belang stelling voor regionale omroep betreft constateren GS dat deze niet te meten valt, doordat het nu eenmaal gaat om een voorzie ning die nog niet bestaat... Wel kan gekeken worden naar vergelijkbare gebieden in Neder land: provincies die niet verste delijkt zijn, waar sprake is van een zeker "wij-gevoel" etc. Uit onderzoek blijkt dat in Fries land, Groningen en Drenthe ge middeld zo n 10 procent van de bevolking naar de regionale om roep luistert. Hiermee is regiona le omroep in feite de best be luisterde radiozender. Gebleken is ook dat bepaalde re gionaal getinte programma's luistercijfers halen van meer dan 20%. (Ter vergelijking: TV- programma's met kijkcijfers tus sen 20 en 30 procent horen bij de top tien). GS trekken min of meer een pa rallel met de indertijd ingevoerde bibliobus-voorziening. Ook toen ging het om een nieuwe vorm van informatie-aanbod waarvan niemand kon zeggen hoe groot precies de behoefte was. Niette min werden de plannen gereali seerd, in de overtuiging dat iets goeds werd aangeboden. Een belangrijke zaak waarover Provinciale Staten zich moeten uitspreken is de financiering van de regionale omroep. De stichting heeft uitgerekend dat de jaarlijkse exploitatiekosten (radio-Zeeland wordt een profes sionele organisatie met 25 werk nemers) rond f 3,5 miljoen be dragen. De opbrengst van de opslag van het tientje op de omroepbijdrage zal in Zeeland ongeveer f 1 mil joen zijn. Het rijk - daar staat de Mediawet borg voor - past het tekort van jaarlijks 2,5 miljoen bij. GS stellen de Staten voor ak koord te gaan met de opslag van het tientje (drie gulden als het al leen om radio gaat) op de om roepbijdrage, met ingang van 1 januari 1990. Een voorwaarde wordt wel dat de provincie geen eigen geld in de omroep steekt. Een andere zaak waarover de Staten beslissen is de represen tativiteit. Volgens de Mediawet moet de regionale omroepinstel ling een orgaan hebben ter bepa ling van het programmabeleid. Dit orgaan moet representatief zijn voor de belangrijkste in de provincie voorkomende maat schappelijke, culturele, gods dienstige en geestelijke stro mingen. Momenteel is voorzien dat in het algemeen bestuur van de Stich ting Omroep Zeeland 29 organi saties vertegenwoordigd zullen zijn. De conclusie van Gedeputeerde Staten is dat de stichting-in- oprichting haar uiterste best heeft gedaan een afspiegeling van de Zeeuwse samenleving in haar bestuur bijeen te brengen. De Staten wordt gevraagd de toekomstige stichting represen- tatiéf te verklaren. Provinciale Staten beslissen over regionale omroep op vrijdag 24 juni a.s. Belangstellenden kun nen het statenvoorstel opvragen bij het informatiecentrum provin cie Zeeland, telefoon (01180) 31400. De hoorcommissie bestem mingsplannen zal donderdag 16 juni de heer J.B.C. Langenberg uit Rilland horen over het be zwaarschrift dat hij heeft inge diend tegen het bestem mingsplan "eerste herziening be bouwde kom Rilland". De gemeente Reimerswaal biedt in dit bestemmingsplan geen mo gelijkheden tot het bouwen van een bedrijfswoning op het voor terrein van het perceel Hoofd weg 7. De heer Langenberg is het hier niet mee eens omdat hij daar een timmerbedrijf heeft. De zitting van de commissie is openbaar en zal gehouden wor den in het provinciehuis in Mid delburg, Sint Pieterstraat 42. De aanvang is 10.00 uur. r.}, 1 i I Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 - v' sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 stichting numa Open inschrijfdag: 28 juni, 9 - 12 u. 19 - 21 u. A.u.b. paspoort en bank- of gironummer meebrengen Zeeuwse Dag- en Avondschool, J.D. van Mellestraat 61, Goes WILDENBORGH Zitten in deze stijlvolle eiken fauteuil ervaart U als een weldaad. Los rug- en zitkussen in een fraai gedessineerde gobelin. Nu verrassend voordelig. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Mariekerke heeft bij hen op 30 december 1987 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het oprichten en in werking hebben van een loods gemeentewerken, waarin is opge nomen een opslag voor klein chemisch afval op een perceel aan de Loodholseweg 6 te Grijpskerke, kadastraal bekend gemeente Mariekerke, sectie K, no. 395 (gedeeltelijk). Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 9 juni 1988 tot en met 22 juni 1988 op de vol gende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Mariekerke, Dorpsstraat 3 te Meliskerke op werkdagen van 8.30-12.00 uur en iedere woensdagavond van 17-20 uur (voor inzage op woensdag avond telefonisch afspreken: 01186-2010, tst. 14); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 22 juni 1988, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 22 juni 1988 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunning. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persooonlijke gegevens niet bekend te maken. Tevens is op grond van de artikelen 8 en 25 van de Wet chemische afvalstoffen bij de mi nister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer op 30 december 1987 een aanvraag ingediend om vergunning voor de opslag van klein chemisch afval. Voor deze aanvraag en ontwerp-vergunning wordt dezelfde procedure als hierboven om schreven toegepast. Deze aanvraag, de ontwerp-vergunning en de daarbij behorende stukken liggen, behalve op bovengenoemde plaatsen, ter inzage in de bibliotheek van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, dr. Van der Stamstraat 2 te Leidschendam (gebouw A, kamer 008) op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur, behalve dinsdag en vrijdagmiddag na 14 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de di rectie afvalstoffen en schone technologie van bovengenoemd ministerie (tel. 070-209367, tst. 3025). Gemotiveerde bezwaren tegen deze ontwerp-vergunning kunnen tot en met 22 juni 1988 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de minister van Volkshuisvesting. Ruimtelijke ordening en Milieubeheer, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Middelburg, 8 juni 1988 Lessen: Cursusduur: Richtingen: Vakken: Inlichtingen: overdag èn 's avonds 1, 2 of 3 jaar administratief/commercieel/secretarieel/bestuurlijk Nederlands, Engels, Duits, Commerciële Economie, Informatica, Bedrijfseconomie, Bedrijfsadministratie, Stenografie, Machineschrijven, Privaatrecht, Publiekrecht, Algemene Economie. 01100-15972 ('s morgens) en woensdag donderdagavond. SPEEDY Kompakt slaap kamermeubel om in te aan te werken en veel in op te bergen. Solide konstruktie in wit gelakt MDF. Inclusief buro, ladderen lattenbodem. Nu verassend voordelig. |Hn

de Faam | 1988 | | pagina 13