Maisbaai, rekreatie, Ramschip Schorpioen, terrein Trompstraat Toiletten Zusterplein gerenoveerd UW Zwemmen in de zomer Sportuitwisseling William en Mary- seizoen van start Werk in uitvoering Commissies Hof van Tange Open huis Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Dekje" Toiletten Fietsenstalling Kosten Werkzoekende jongeren Geldigheid zomerabonnement - Woensdag 25 mei 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan A De gemeenteraad vergadert De Noordweg tussen de Gerbran- dylaan en de Pres. Roosevelr/aan is afgesloten voor alle verkeer in ver band met een reconstructie. Vandaag, woensdag 25 mei verga dert de commissie Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer om 19.30 uur in de maquette-kamer van het stadhuis. De vergadering van de commissie Volksgezondheid op 26 mei is ko men te vervallen. Op donderdag 26 mei vergadert de commissie Bezwaar- en Beroep schriften vanaf 16.30 uur in het stadhuis. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. De agenda's en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voorlichting en de commissiesecre taris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact op nemen met de commissiesecretaris, telefoon 26251. Op 2 en 3 juni is het Hof van Tan- ge niet beschikbaar als parkeer ruimte. Op deze dagen wordt een groot aantal bezoekers verwacht voor een congres van direkteuren van Sociale Diensten in de Schouwburg. Op maandag 30 mei vergadert de raad van de gemeente Middelburg en u kunt daarbij zijn. De publie ke tribune is via de Chourtoren bereikbaar (ingang Lange Noordstraat). De vergadering van de gemeenteraad begint om 14.00 uur. Hieronder staan de punten waarover de gemeenteraad op 30 mei zal spreken. Sommige agenda punten zijn voorzien van een korte toelichting. Overigens kunt u de agenda en de bijbehorende stuk ken inzien bij Bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. Agenda: Opening: 1. Vaststelling notulen van de op 22 februari 1988 gehouden raads vergadering. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming plaatsvervangend lid-deskundige van de vaste com missie voor advies en bijstand voor de volksgezondheid. Door de Stichting Middelburgse Vrouwenraad wordt voorgesteld ter opvolging van mevrouw A d'Huy-den Engelsen als plaatsver vangend lid-deskundige te benoe men: mevrouw I.D. Maat- Roodenburgh, arts en voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. 4. Vervulling vacature adjunct directeur openbare basisschool "De Arneburch". Voorgesteld wordt om mevrouw T.M.E. Lybeert in deze funktie te benoemen. 5. Vaststelling 19e wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg. Het gaat hier om een groot aantal wijzigingen in de verordening die om uiteenlopende redenen nodig zijn. Onder meer wordt hier gesproken over de bestrijding van heling, over regels voor venten en collecteren, over geluidhinder bij horecabedrijven en het plakken van affiches. 6. Toeristisch-recreatieve sterk te/zwakte-analyse voor Wal cheren. In 1987 is een projectgroep voor recreatie en toerisme voor Walche ren van start gegaan. Deze pro jectgroep wil onderzoeken of de regio op de goede weg is met haar toeristisch-recreatief produkt of dat aangepaste wegen dienen te worden ingeslagen. Hiervoor is het nodig een sterkte/zwakte analyse te maken. Zo'n analyse bestaat uit een inventarisatie, het aangeven van sterke en zwakke punten en een aantal aanbevelin gen voor de korte en middellange termijn. Deze aanbevelingen kun nen deel uitmaken van een regio naal actieprogramma. Voorgesteld wordt een dergelijk onderzoek te laten uitvoeren door een extern adviesbureau. De kosten worden voor 40% gedra gen door de provincie. De overige 60% wordt verdeeld over de Wal- cherse gemeenten. 7. Subsidiëring Ramschip Schorpioen. Voor velen zal het Ramschip Schorpioen inmiddels een bekend begrip zijn. "De Schorpioen" is in 1868 gebouwd in Toulon in op dracht van de Nederlandse Mari ne. Het is een type schip waarvan er nog maar drie op de hele wereld bewaard zijn gebleven. Toen be kend werd dat een ligplaats in Vlissingen niet haalbaar was heeft de gemeente Middelburg een lig plaats aan de Loskade aangebo den. Daar zal het Ramschip zoals het er nu uit ziet uiterlijk 1 januari 1989 afmeren. In het schip wordt een maritiem- museum ingericht, een video- en filmruimte, een expositieruimte, coffeeshop en scheepswinkeltje. Het bestuur van de Stichting Ram schip Schorpioen is vanaf 1982 met de inzet van vele vrijwilligers bezig het schip te restaureren. Daarvoor is uiteraard geld nodig. De provincie heeft een subsidie toegezegd onder voorwaarde dat de gemeente Middelburg eenzelfde bedrag aan subsidie bijdraagt (ƒ165.000,—). Voorgesteld wordt deze subsidie te verlenen onder be paalde voorwaarden. Eén van de voorwaarden is dat het ramschip uiterlijk 1 januari 1989 zal afme ren aan de Loskade en deze lig plaats zal innemen gedurende een periode van tenminste tien jaar. 8. Beschikbaarstellen krediet bouwrijpmaken terrein Trompstraat. Naar verwachting wordt in okto ber 1988 begonnen met de bouw van 46 woningen en 8 autoboxen op het terrein Trompstraat en om geving. Inmiddels is met de sloop van de voormalige ZWN-garage begonnen. De sloop van de onder bouw zal samenvallen met het bestemmingen: ■SU&8E STEMMING Rijkswaterstaat directie Zeeland houdt op donderdag 26 mei van 15.00 tot 21.00 uur open huis in het nieuwe kantoor aan de Koestraat in Middelburg (tegenover het Tref- center). Alle geïnteresseerden zijn welkom. Tijdens het open huis zijn het nieu we gebouw en het kunstwerk op de binnenplaats te bezichtigen. Boven dien wordt u door films, video's, foto's, tekeningen en demonstra ties een indruk gegeven van waar de mensen van Rijkswaterstaat zich hier zoal mee bezig houden. WOON DOELEINDEN |ws. slapeiwonmgen RECREATIE TUIN VERKEERSCOELEINDEN aanduidingen n n n GRENS PARTIELE HERZIENING CIJFER BIJ LETTERAANDUIDING MAX HCOGTE IN METERS MAX TOELAATBAAR BEBOUWD OPPERVLAK MATEN IN METERS I i II TOPOGRAFISCHE GEGEVENS V SUGGESTIE BEPLANTING SUGGESTIE STRAAT IN DE LING EN PARKEERPLAATSEN Bestemmingsplan Stromenwijk, gedeelte van Heemskerckstraat (voormalige ZWN-garage). Voor het bouw rijp maken van de grond wordt een krediet gevraagd. Vanaf donderdag 19 mei zijn de openbare toiletten aan het Zuster plein weer voor het publiek geo pend. Het gebouw heeft een gron dige renovatie ondergaan. De dames- en herentoiletten zijn hele maal vernieuwd en er is een gloed nieuw invalidentoilet gebouwd. Ook bevat het gebouw een vast onderkomen voor de bewakers van de eveneens op het Zusterplein gelegen fietsenstalling. Door de koppeling met de fietsenstalling kon worden bereikt dat de toilet ten overdag worden bewaakt. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 30 mei 1988 tot en met 4 juni 1988. maandag varkensvlees, vruchtensaus, rijst- fantasie dinsdag hamburger, appels, rozijnen, pommes mignonettes woensdag 2 ballen gehakt, erwten, wortelen, puree donderdag kabeljauw, fantasiesaus, wortelen, aardappelen vrijdag kip-kerrie, rijst zaterdag wat de pot schaft Door de uitbreiding met een inva lidentoilet is het nu ook voor ge handicapten mogelijk van de voorziening, die de gehele dag is geopend, gebruik te maken. Ook het aanzien van het gebouw tje is verbeterd. Door toepassing van de kleuren blauw en geel op de deuren heeft het geheel een fleuri ge aanblik gekregen. Het mate riaal dat werd gebruikt stelt de toezichthouders in staat het geheel snel en gemakkelijk schoon te maken. Ook de bewaakte fietsenstalling "Delta Cycle" profiteert van de renovatie van het toilettengebouw. Zoals gemeld kregen de bewakers van de fietsenstalling hier een ei gen onderkomen. Als tegenpresta tie zorgen zij voor toezicht en on derhoud van de toiletten. De fiet senstalling bestaat nu ongeveer an derhalf jaar en kan bogen op een groeiende klantenkring van fiet sers, die op deze manier het risico dat hun karretje wordt gestolen tot een minimum beperken. Het winkelende publiek kan hier zijn fiets rustig achterlaten zonder zich zorgen te maken. De stallingskosten zijn zeer gering; voor een fiets kost een dagje in de stalling 0,75, voor een brommer is ƒ1,— verschuldigd. De vaste klanten kunnen zich voorzien van een strippenkaart. Tien keer stel len kost dan maar 5,75. Gebrui kers van de stalling kunnen bug gy's huren, handig voor mensen met kleine kinderen, die met de fiets naar het centrum zijn gekomen. De openingstijden van de stalling lopen gelijk met die van de win kels, met dien verstande dat de stalling geopend is van een kwar tier vóór tot een kwartier na de openingstijden van de winkels. De stalling is ook op koopavonden geopend. De fietsenstalling wordt bemenst door werkloze jongeren. Het ge heel is opgezet als een werkproject met het doel jongeren in de gele genheid te stellen hun tijd zinvol te besteden en daarnaast enige werk ervaring en werkgewenning op te doen. Na verloop van tijd dienen zij te kunnen doorstromen naar een reguliere baan. Het werk in de stalling gebeurt op vrijwillige ba sis, met behoud van uitkering en tegen een onkostenvergoeding. Om de continuiteit van het werk te garanderen is één van de mede werkers in dienst van de gemeente genomen. Hij heeft de dagelijkse leiding van het project. Omdat enkele medewerkers een vaste baan hebben gevonden, kun nen nu weer enkele jongeren aan het project deelnemen. Geïnteres seerden kunnen zich wenden tot het Buro Baanlozenservice, Stad huisstraat 1, telefoon 35790. f Model van het Ramschip Schorpioen. bouwrijp maken van het terrein: de aanleg van riolering, drainage en bouwstraten. Ook wordt dan de noodzakelijke bodemsanering uitgevoerd. 9. Beschikbaarstellen krediet bouwrijpmaken "Hof van St. Jan". Naar verwachting wordt nog dit jaar begonnen met de woning bouw in de Hof van Sint Jan. Voor de woningbouw dient het terrein bouwrijp te worden ge maakt en na de bouw moeten de straten definitief worden aange legd. Het bouwrijp maken houdt onder andere in: het slopen van de garage, het saneren van de vervuil de grond, het aanleggen van riole ring, drainage en bouwstraten. Ook worden werken buiten het plan uitgevoerd. Deze kunnen worden beschouwd als een eerste fase van de woonbuurtverbetering in dit gebied. Het gaat om het aan leggen van stukken schoon- en vuilwaterriool in de Zusterstraat en de Sint Jansgang met de daar bij behorende herbestratingswerk- zaamheden. 10. Beslissing op beroepschrift van mevrouw H.C. Diesch. De agendapunten 11 tot en met 15 betreffen aanvragen van de Wo- ninbouwvereniging voor gemeen tegarantie. Het gaat hier om een garantie voor een aantal bestaande leningen, die de Woningbouw vereniging wil omzetten in een an dere vorm om een gunstiger rente percentage te bereiken. 16. Garantie geldlening ad 272.800,— ten behoeve van de "Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting Bejaarden" te Amsterdam. Het bestuur van genoemde Stich ting heeft het voornemen om ener giebesparende maatregelen te tref fen in het verzorgingstehuis "Ja cob Roggeveenhuis" te Middel burg. Hiervoor is een geldlening mogelijk mits de gemeente Mid delburg garant staat voor detijdige betaling van rente en aflossing. 16a. Stemming over de amende menten en voorstellen betreffende de Deelnota Kunstzinnige Vor ming/uitvoering activiteiten kunstzinnige vorming, (raads voorstel nr. 88-118, d.d. 31 maart 1988, dat wegens staking van stemmen in de raadsvergadering van 18 april 1988 is aangehouden). Heel in het kort gaat het hier om de vraag op welke manier de kunstzinnige vorming in Middel burg georganiseerd gaat worden. Eén van de voorstellen luidt: "Ak koord te gaan met de onderbren ging van de kunstzinnige vorming, zoals die in het nieuwe instituut gestalte zal krijgen in de voormali ge koetshuizen aan de Kui perspoort...". 17. Diverse wijzigingen rechtsposi tieregelingen. 18.Bezuinigingen welzijnspro- gramma 1989. Vanuit het rijk heeft de gemeente de opdracht gekregen om 215.000,te bezuinigen op het welzijnsprogramma 1989. Bij het bekijken van de consequentiess hiervan komt de gemeente tot de conclusie dat de bezuinigingen voor diverse instellingen wel zeer pijnlijk uitvallen. Sommige aktivi- teiten zullen zelfs geheel verdwij nen. Ook zijn personele conse quenties voor diverse instellingen onontkoombaar. Voorgesteld wordt af te zien van deze bezuiniging. 19. Afrekening Bestuurskosten beleid. 1986 Extra Minderheden- 20. 2e Wijziging begroting 1988 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek. 21. Vaststelling Verordening tot wijziging van de Kampeerveror- dening. Deze wijziging houdt in dat de maximale termijn waarbinnen het college van B en W moet beslissen over een aanvraag, pas ingaat op het moment dat alle benodigde ge gevens van de indiener binnen zijn. Dit geldt voor een aanvraag voor een vergunning, vrijstelling of ontheffing zoals beschreven in de Kampeerwet. 22. Beschikbaarstellen van een bij drage a fonds perdu aan de pad- vindersgroep Paul Krüger ten be hoeve van de bouw van een nieuw botenhuis. Omdat in verband met de Mais- baaiplannen de padvindersgroep het terrein met een botenloods, dat zij huurt van de gemeente,ver vroegd moet verlaten, wordt ach ter het Clubhuis aan de Kinderdijk een nieuw botenhuis gebouwd. Het bestuur van de padvinders- groep verzoekt om een gemeente lijke bijdrage in de kosten van de nieuwbouw en de verhuizing. Voorgesteld wordt een bijdrage te verlenen a 10.000,—. 22a. Afwikkeling bedrijfsschade Schouwburg 23. Aansluiten openbare basis scholen op kabelnet. Elke openbare basisschool heeft een eigen ontvangstinrichting voor het ontvangen van t.v.-beelden. De op schoolgebouwen geplaatste antennes worden echter regelmatig vernield en leveren vaak een min der goede ontvangst. Door de ba sisscholen aan te sluiten op het ka belnet worden deze problemen op gelost. Agendapunten 24 tot en met 27 betreffen aanpassingen van voor zieningen en inrichtingen van di verse scholen. 28. Voorlopige vaststelling ge meenterekening c.a. 1985. 29. Voorlopige vaststelling reke ning 1985 Stichting voor Voortge zet Economisch Onderwijs. 29a. Petitie tot herziening bestem mingsplan Maisbaai. Mevr. E.A. Binkhorst en de heer KL.C. de Broekert hebben zich tot de gemeenteraad gewend met be zwaren tegen het ter visie gelegde bestemmingsplan Maisbaai, uit werking le fase. Hun verzoek wordt ondersteund door een lijst met ongeveer 700 handtekeningen. Volgens burgemeester en wethou ders is er geen sprake van zwaar wegende feiten of omstandighe den, die een politieke heroverwe ging rechtvaardigen en stellen voor om op het verzoek om her ziening van het bestemmingsplan Maisbaai afwijzend te beschikken. Het verwijt dat bij het uitwer kingsplan geheel nieuwe bouw- grenzen worden ingevoerd, wordt onterecht geacht. 30. Beschikbaarstellen van een krediet l.b.v. 30 km./uur inrichting gedeelte Scgeerssingel. Het gedeelte van de Segeerssingel tussen de Kruitmolenlaan en de Segeersweg leent zich er goed toe om tamelijk hard te rijden. Hier door kunnen gevaarlijke situaties ontstaan. Enkele bewoners heb ben verzocht snelhcidsremmende voorzieningen aan te brengen. Voorgesteld wordt vijf demonta bele verkeersdrempels aan te bren gen op het geasfalteerde gedeelte van de Segeerssingel, nabij Opaal, Opaalplaats, Smaragd, Smaragd plaats en Diamant. Naar aanlei ding van de inspraak komen daar nog twee drempels bij: bij de Bril jant en bij de Segeersweg. Het be treft hier een tussenvorm tussen drempel en ribbel die nog niet eer der in Middelburg is toegepast. Bovendien wordt voorgesteld voor het gedeelte van de Segeerssingel tussen de Kruitmolenlaan en de Segeersweg een maximumsnelheid van 30 km/uur vast te stellen. 31. Beroepschrift van de heer A. Boogaard tegen de weigering een parkeervergunning (parkeerpas) te verlenen als bedoeld in artikel 9 van de Parkeer- en parkecrgeld- verordening Middelburg. 32. Rondvraag. De verkoop van de zomerabonne- menten vindt vanaf 30 mei 1988 plaats tussen 08.00 uur en 12.30 uur. Hiervoor kunt U terecht aan de kassa van het zwembad Poelen- daele (01180 - 26451). Het zomerabonnement wordt al leen tegen contante betaling ver strekt. Hieronder wordt ook ver staan: betaling door middel van giro-betaalkaarten of betaalche ques. Bij het gebruiken van deze betalingsvorm moet wel het pasje worden getoond. Het zomerabonnement is geduren de het gehele zomerseizoen (30 mei t/m 4 september) geldig. Het geeft zeven dagen per week gratis toe gang tot het buitenbad. Tevens kan er met een zomerabonnement in het binnenbad worden gezwom men. U kunt met uw zomerabon nement op zaterdag tussen 09.00 en 16.00 uur terecht en zondag tussen 09.00 en 16.00 uur. Het binnenbad wordt gesloten voor werkzaamheden tussen 25 juni en 14 augustus. In deze periode kunt U geen gebruik maken van het binnenbad. Sluiting Voorlopig is de sluitingsdatum van het buitenbad op zondag 4 september gepland. Kosten Het zomerabonnement geldt voor kinderen tot en met 15 jaar en 65-plussers (in het bezit van een bejaardenpas). Hiervoor geldt een tarief van 25,—. Van vrijdag 27 mei tot en met dinsdag 31 mei vindt in Middel burg de 24e sportuitwisseling tus sen Middelburg en de zusterge- meente Folkestone plaats. De Engelse gasten zullen bij Mid delburgse gastgezinnen verblijven. Zo'n 150 sporters zullen in Mid delburg ondergebracht moeten worden. Het gemeentebestur van Middelburg biedt de gasten en de gastgezinnen op vrijdag 27 mei om 20.15 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een welkomstreceptie aan. Op zaterdag 28 mei zullen er aller lei takken van sport worden be dreven. Zo worden er die dag on der andere zwem-, badminton- en roeiwedstrijden worden georgani seerd. De roeiwedstrijden worden geplaatst in het kader van de Wil liam en Mary-herdenking. Ook op zondag 29 mei vinden er allerlei sportactiviteiten plaats. Diverse sportaccommodaties in Middel burg worden hiervoor benut. Op maandag 30 mei hebben alle deelnemende clubs vrij. Die dag worden er diverse uitstapjes ge maakt, waaronder een bezoek aan de Efteling. Dinsdag 31 mei rond 10.00 uur keert het gehele sportge- zelschap huiswaarts. De organisatie van de sportuitwis seling is in handen van de sportco mités Middelburg en Folkestone. Op dinsdag 17 mei j.l. overhan digden de historische figuren Wil liam en Mary, gespeeld door leden van het Middelburgs-Theater, het eerste exemplaar van de Royal Trail-krant aan staatssecretaris van der Linden van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De over handiging vond plaats in de Bur gerzaal van het stadhuis tijdens een speciale bijeenkomst, die werd geopend door burgemeester mr. C.G.J. Rutten. De Royal Trail-krant bevat veel informatie over allerlei activiteiten die er in de steden Rotterdam, Rhoon, Brielle, Hellevoetsluis, Vlissingen, Zierikzee, Veere en Middelburg gaan plaatsvinden. De krant is ook een gezamenlijke uit gave van deze gemeenten. De krant omvat 12 pagina's en is gratis verkrijgbaar bij het gemeen telijk Bureau Voorlichting op het adres Stadhuisstraat 2 en bij de VVV Middelburg op het adres Markt 65a.

de Faam | 1988 | | pagina 5