Samenwerking met Antwerpen Hhhs Mm ZEELAND INNIG MET BELGIË DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 11 mei 1988 MM LOWL2M3 Hemelvaartstoernooi - Don- derdag 12 mei is het traditionele NMB-hemelvaartstoernooi voor B1 en C1 junioren van de MV en AV Middelburg. Naast de organi serende verenigingen zetten ook Spartaan 1920 (Rotterdam), DOSKO (Bergen op Zoom), WVO' (Oosterhout) en RCS (Souburg) hun beste beentje voor. Het voetbaltoernooi begint om 10.30 uur op het sportpark De Nadorst te Middelburg. Computer-club - De Hobby Computerclub Zeeland komt maandag 16 mei weer samen in het wijkcentrum Open Hof te Vlissingen. Het onderwerp van deze avond: wat is een Desk Top Publishing en wat kun je er mee doen. Het tweede deel van de avond wordt zoals gewoonlijk besteed aan het uitwisselen van ervaringen. De aanvang is om 20 uur. Oosterschelde Race - Zeven tien traditionele bedrijfsvaartui- gen zoals tjalken, klippers, hoo gaars en een schokker doen mee aan de Oosterschelde Race van Zeilvloot de Zeeuwse Stromen. De wedstrijd start om 13 uur ten oosten van de Zeelandbrug. De schepen zeilen richting Wemel- dinge en weer terug. Liefhebbers die tegen een kleine vergoeding mee willen varen kunnen zich opgeven via 01110-1 5830. Oranjezon wandeling - De Heemkundige Kring Walcheren maakt zaterdag 14 mei een wan deling door het waterwingebied Oranjezon. Dit onder begeleiding van de heren Joosse en Smul ders. De wandeling begint om 6 uur 's morgens op het parkeer terrein Oranjezon. Zowel leden als belangstellenden kunnen meewandelen. De heer A.P. Wil- leboordse verteld in zijn lezing "vier eeuwen-vier seizoenen" op woensdag 18 mei meer over dit gebied. Zijn verhaal wordt door dia's ondersteund. De lezing be gint om 20 uur in Hotel Walche- ren te Koudekerke. COC - Shirley Bassey, Barbra Streisand, Eartha Kitt en de Sis sies, allemaal komen ze opdra ven in de wervelende Play-Back- Travestie-show van Roland Sandhövel en Johnny Raayma- kers. Deze show is vrijdag 13 mei te zien in het COC-pand aan de Eigenhaardstraat 2 te Middel burg. Het eerste optreden begint om 22.30 uur. De zaal is ge opend vanaf 21 uur. Het feest gaat door tot in de kleine uurtjes. Collecte - De jaarlijkse collecte van AVO-Nederland is in de week van 16 tot en met 22 mei. AVO-Nederland zet zich in voor gelijke kansen en mogelijkheden voor mensen met een handicap. De opbrengst van de collecte is bestemd voor hulpmiddelen en voorzieningen die onmisbaar zijn voor het gelijkwaardig functione ren. Wie de bus mist kan een bij drage overmaken op giro 625000. Informatie is verkrijg- baar via 033-635214. Herkenning - De werkgroep Herkenning is een zelfhulp organisatie voor de nu volwas sen kinderen van ouders die in de tweede wereldoorlog de kant van de bezetter kozen. Door hun geschiedenis zijn vele van deze kinderen in een psycho-sociale nood geraakt. Het verwer kingsproces komt pas door pra ten op gang. Praten en het uit wisselen van ervaringen en ge voelens kan op het ontmoetings weekend van de werkgroep op - 28 en 29 mei. Dit in "Contact der Continenten" te Soester- berg. Dr. Lou de Jong geeft een inleiding over de historische kant van de lotgevallen van kinderen van foute ouders. Daarna is er een discussie. De werkgroep dis tantieert zich nadrukkelijk van ie dere vorm van sympathie voor facisme en nazisme. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met regiomedewerkster Tineke Derks, telefoon 01180 - 26693. Zomerkampen- Kinderen van 6 tot en met 1 2 jaar kunnen via de Centrale Stichting Sociaal Kultu- reel Werk Vlissingen op zomer kamp naar Camping Groede in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit in de week van 2 tot 8 juli. Wie mee wil kan zich opgeven bij Erik Kil- jan, 01184-10948 of bij het SKW, 01184-14660. In dezelfde week is er voor jongeren van 12 tot 16 jaar een fietskamp door België. Wie een fiets en een wa terdichte tas of koffer heeft kan mee. Opgave bij het SKW of Bert Stuit, 01184-16791. Eetverslaafden - De stichting Vrouwenemancipatie Zeeland zoekt vrouwen die een cursus voor eetverslaafden op willen helpen zetten. Daartoe is er ook een kadertraining in Vlakenburg. Informatie is verkrijgbaar bij Sietske Brons, telefoon 01100 - 23763. Ouderenbeleid - Hoe ziet het toekomstig ouderenbeleid eruit? Het CDA-Middelburg discus- siëert daar dinsdag 1 7 mei over in de Getuigeniskerk. De avond begint om 20 uur. Er wordt inge gaan op inkomen, wonen, zorg en meedoen in de samenleving. Dit onder leiding van de heer G.C. de Bruijn, directeur Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. Vervoer kan worden geregeld via de heer J. Heyliger, telefoon 25674. Een exemplaar van de nota is verkrijgbaar bij de secretaris J. Klok, telefoon 27290. Snuffelmarkt - De openbare ba sisschool De Houttuyn te Vlissin gen viert eind juni het tien-jarig bestaan. Als onderdeel van een driedaags festijn staat op 25 juni een grote snuffelmarkt op het programma. Daarnaast zijn er di verse kinderspelen. De markt wordt afgesloten met de finale van het Houttuyn Playback spek takel. Dat belooft dus heel wat bezoekers. Een verkoopkraam/ plaats kan dagelijks tussen 8 en 16 uur worden gereserveerd via 01184-65995. Wantij - De vogelaantallen in de Oosterschelde bleven afgelopen winter onder het normale niveau. De aandacht voor kleine zoogdie ren neemt toe. Hoe milieubewust zijn de watersporters? Dit en nog veel meer in het nieuwe nummer van Wantij. Te koop bij de boek handel of bij de Zeeuwse Milieu federatie, Singelstraat 7 te Goes. Het vouwblad over Watersport en milieu is gratis. Te Deum Laudamus - In de ge reformeerde kerk aan de Tramstraat te Koudekerke zijn vrijdag 20 mei de opnamen voor het radioprogramma Te Deum Laudamus. Medewerking wordt verleend door de Interkerkelijke Cantorij Koudekerke onder lei ding van Iman de Zwarte en or ganist Bram Beekman. De opna men zijn niet toegankelijk voor publiek. Het programma wordt zondag 2 oktober op radio 5 uit gezonden. Domburg - De herinrichting van de doorgaande route in Domburg is volgens schema afgerond en de gemeente is er trots op. De doorgaande route wordt donder dag 19 mei om 14 uur officieel geopend door gedeputeerde J. Ventevogel. Op deze middag wordt ook het startschot gege ven voor een kunstmanifestatie die het hele zomerseizoen op het voorterrein van het Badhotel wordt gehouden. Abdij-Diwastocht - ledereen kan meedoen aan de Abdij- Diwastocht van de Zeeuwse ren en tourclub Theo Middelkamp. De start is tussen 9 en 14 uur bij restaurant De Abdij aan het Mid delburgse Abdijplein. De te fiet sen afstanden zijn 35, 70, 120 en 200 kilometer. De deelnemers kunnen hun eigen tempo bepa len. De route van 35 kilometer is een toeristische over het mooiste deel van Walcheren en geschikt voor het hele gezin. Fotowedstrijd "Zee-land" is het thema van de fotowedstrijd van fotoclub De Spinne uit Goes. De club viert met deze wedstrijd haar 10-jarig bestaan. De inge zonden foto's, die dus de relatie tussen zee en land in Zeeland uit moeten beelden, worden onder verdeeld in twee categorieën: deelnemers tot 17 jaar en van ze ventien en ouder Het totale prij zenpakket heeft een waarde van f 1000, Inzendingen, zwart, wit, maximaal 30 bij 40 centime ter, dienen uiterlijk 1 oktober bin nen te zijn. Deelnameformulieren liggen bij alle Zeeuwse bibliothe- ken en WV-kantoren. Zeeburch - De integratieverbou wing van de openbare basisshool De Zeeburch, Keurhove 3 te Mid delburg, wordt vrijdag 20 mei gevierd met een feestprogramma voor de leerlingen. Mevrouw S. Smitskamp, wethouder van on derwijs, geeft hiervoor het start sein. In aansluiting op het feest programma is er van 16 tot 17.30 uur een receptie voor ouders en belangstellenden. Vrouw en werk - Donderdag 26 mei is er een beroepen- en scholingsmarkt voor vrouwen in lbo Scholengemeenschap Groot Stelle, Bergweg 14 te Goes. Aan de orde komen onder meer het opfrissen van werkervaring, vrouw in technisch beroep en het starten van een eigen bedrijf. De markt wordt om 14 uur offi cieel geopend. De forumdiscus- sies duren van 1 5 tot 20.30 uur. Willem Mary - Staatssecre taris Van der Linden ontvangt dinsdag 17 mei het eerste exem plaar van de Deltakrant, gemaakt in het kader van de viering van 300 jaar Engels-Nederlandse vriendschap. De overhandiging vindt plaats in het Middelburgse stadhuis om 15.30 uur. De Del takrant is het resultaat van een samenwerkingsverband tussen Rotterdam, Hellevoetsluis, Briel- le, Rhoon, Zierikzee, Middelburg, Veere en Vlissingen. Tijdens de bijeenkomst geven burgemeester J. Sala van Brielle en gastheer Chris Rutten een toelichting op de krant en het samenwerkings verband Schaakkampioenschap - Het open schaakkampioenschap van de Schaakvereniging Middelburg begint 20 mei. Het toernooi telt 7 rondes die op 7 achtereenvol gende vrijdagen worden gespeeld in de Schakel. De avon den beginnen om 20 uur. Zowel club- als huisschakers kunnen meedoen. Opgave vóór 13 mei bij wedstrijdleider Jos de Jager, telefoon 01196-12495. Kledinginzameling - De Kleding Inzameling Charitatieve Instellin gen zamelt woensdag 18 mei in Valkenisse kleding in. Uit de op brengst worden de Stichting "Hulp aan landgenoten in Indo nesië" en de Stichting Nederland-Lesotho gesteund. Voor de inzameling worden huis- aan-huis plastic zakken ver spreid. Een bijdrage kan worden gestort op giro 3367600 ten na me van de Stichting KICI in Den Haag. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar via 070-245468. Rommelmarkt - De Van Dix- hoornbrigade houdt op 14 mei een rommelmarkt op de Loskade 45a. De markt begint om 8 uur. De opbrengst is voor een nieuwe boot-traiwler. Doel van de briga de is de verdrinkingsdood te bestrijden. Kinderen en ouderen krijgen les in reddend zwemmen en houden hun zwemconditie op peil. 's Zomers bewaakt de briga de de stranden bij Dishoek en Zoutelande. Bingo - Buurthuis Scheldebuurt laat vrijdag 13 mei de balletjes weer rollen tijdens de maandelijk se bingo-avond in de Verk. Quakkelaarstraat 95. De avond begint om 20 uur, de zaal is van af 19.30 uur geopend. De toe gang is gratis. Zeeland en de Belgische pro vincie Antwerpen hebben een toeristische uitwisselingsove reenkomst gesloten. Doel er van is het seizoen voor vakan- tievierders te verlengen en het imago van het toeristische pro- dukt te verbeteren. In de over eenkomst wordt geregeld dat beide provincies eikaars gebie den over en weer onder de aandacht brengen. Vorig jaar maakte Zeeland een soortgelij ke afspraak met Oost- Vlaanderen. Er zijn vergevor derde plannen om ook met West-Vlaanderen een overeen komst te sluiten. Het uitwisselingsprogramma wordt gepresenteerd in twee folders. De ene heet 'Antwer pen/Zeeland' en de andere 'Zeeland/Antwerpen'. Zeeland vraagt in die folder aandacht voor aantrekkelijke punten in alle regio's en geeft suggesties voor dagtrips. Zeeland is im mers in een mum van tijd be reikbaar voor Antwerpenaren. Andersom geld natuurlijk het zelfde. Verder zijn er drie arrangemen ten in opgenomen voor een meerdaags verblijf en een ka- noweekeind aan het Veerse Meer. Ook cullinaire arrange menten in Veere sieren de fol der en de fietsliefhebbers kun nen meerdere dagen genieten van een tocht langs de Ooster schelde. Zeeuwen die naar Antwerpen willen kunnen eveneens ge bruik maken van een aantal aantrekkelijkheden in de Belgi sche havenstad. Maar niet al leen de stad Antwerpen, ook de Belgische Kempen, Lier en Mechelèn komen aan bod. Verder krijgen ook grote bedrij ven aandacht in de folders. In stellingen en toeroperators zijn eveneens genoemd. Het is de bedoeling om beide folders re gelmatig met onder meer cul turele en gastronomische acti viteiten aan te vullen. De beide folders zijn samen gesteld door de provinciale VVV Zeeland, het bureau re creatie en toerisme van de pro vincie Zeeland en de toeristi sche federatie provincie Ant werpen. De VVV-kantoren en de ANWB heeft de folders ter verspreiding in huis. Eén van de activiteiten in het ka der van de uitwisseling is de komst van het kunstproject Drole- o-drome van 28 juni tot en met 4 augustus. Daarover meer, elders in deze krant. Ambachtscentrum - Het Am bachtscentrum in het stadsre- creatiepark De Hollandsche Hoe ve heeft er met een kaarsen maakster weer een ambacht bij. In het kaarsenatelier is, naast een groot aantal kant en klare kaar sen, een collectie handbespoten kaarsen te vinden. Ook het zelf maken van een kaars is mogelijk. Het centrum ligt aan de Katten- dijksedijk te Goes en is in de maand mei op woensdag en za terdag van 13 tot 17 uur ge opend. Groepen kunnen een af spraak maken. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01106-2525. Zelfbezinning - Levensopdracht en Astrologie. Dat is het onder werp van de lezing die Menno Noordervliet dinsdag 1 7 mei voor de werkgroep regio Zeeland van het Centrum van Zelfbezinning geeft. Noordervliet heeft al jaren een praktijk in psycho-therapie en astrologie en is coördinator bij het centrum. De lezing begint om 20 uur in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal, ingang Verwerijstraat. Leden van de werkgroep zijn aanwezig om in- lichtingen te geven. Prestatieloop - De prestatieloop van Terre des Hommes, av Dy namo en de Middenstandsvereni ging Vrouwenpolder op zaterdag 14 mei bestaat uit afstanden van 5, 10 en 14 kilometer. De start is om 14.30 uur bij Duinoord te Vrouwenpolder. De tocht gaat over duin, strand en Veerse Dam. De opbrengst is voor kin- deren in nood. Thorah - In de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg is van 17 mei tot 20 juni een expositie over de Torah. Als aanvulling op de expositie wordt er dinsdag 17 mei in de Zeeuwse Bibliotheek een symposium gehouden over hetzelfde onderwerp. Het sym posium belicht de verschillende visies over de betekenis van de Torah. De zaal is vanaf 13.15 uur geopend. Om 13.45 uur be ginnen de lezingen van Rabbijn J.S. Jacobs, Dr. W. Zuidema, mevrouw M.Th. Kunstenaar en Mr. R.A. Levisson. Om 17.45 uur praat een panel hierover na. Dan is er ook gelegenheid om vragen te stellen. Swifttoernooi - De organisatie van het Swift Hemelvaartstoer nooi kregen het voor elkaar om 2200 korfballers naar het sport complex de Voorborch aan de Middelburgse Breeweg te laten komen. In totaal zijn dat 205 teams. Verdeeld over senioren, junioren, aspiranten, pupillen, aspiranten en welpen. Hieronder bevinden zich ook veel niet- Zeeuwse teams. Zij spelen op 27 velden meer dan 400 wedstrij den. Het toernooi begint om 9 uur. Om 17 uur reikt de heer W.S. Koole uit Oost-Souburg de prijzen uit. Deze korfballer was zo'n dertig jaar scheidsrechter op het Hemelvaartstoernooi. Deze maand stopt hij met fluiten. Vrouwenpolderse dagen - De Vrouwenpolderse dagen op 12, 13 en 14 mei hebben heel wat te bieden. Mevrouw van Montfrans-Hartman, burgemees ter van Veere geeft donderdag om 13 uur bij de tent op het par keerterrein het startsein. Dat is tevens het begin voor de grote jaarmarkt die tot 20 uur duurt Daarna verzorgt de Sandy Road Band een dansavond voor jong en oud. Vrijdag is er om 13 uur ringrijden, en kunnen kinderen van 4 tot T2 jaar beschuit versie ren in de tent. De prijsuitreiking is om 15 uur. Veeres Genoegen geeft om 20 uur een concert bij de hervormde kerk. Tegelijkertijd begint er een disco in de tent. Van 10 tot 15.30 uur is er een vlieger feest/demonstratie op het badstrand en van 10 tot 18 uur een Ambachtenmarkt bij de tent. De veemarkt/kleindierenshow en het schapen scheren is van 11 tot 16 uur. Daar kan ook het huisdier worden gekeurd. Om 19.30 uur voetbalt de Trimclub op het sportveld tegen het Oud Zeeuws elftal. De opbrengst is voor Zonneveld. Wie altijd al een kansje op een mechanische stier heeft willen wagen kan vanaf 19.30 uur op de Country en Western avond in de tent terecht. Beestenbal - Frank Engels neemt na 7,5 jaar voor de speel tuinvereniging Vlissingen Oost gewerkt te hebben op gepaste wijze afscheid. Frank heeft na melijk zijn Vrolijke Vrienden ach ter de hand. Vrijdag 13 mei ver zorgt dit muziektheater tijdens de feestavond in het clubhuis aan de Irislaan een gratis voorstelling. De toegang van de avond, die om 19 uur begint, is gratis. Le den van de speeltuinvereniging hebben al een kaartje gekregen. Andere belangstellenden kunnen er vanaf nu eentje in de speeltuin ophalen. Het aantal is beperkt. ZIKV-week - Om een indruk te geven van de cursussen op het gebied van dabsante en beelden de vorming heeft het ZIKV, Kui perspoort 21 te Middelburg, van 1 6 tot en met 20 mei een open week. De cursussen zijn nog in volle gang. Docenten en cur sisten vertellen er meer over. Voor inlichtingen en het volledige programma kan tussen 9 en 1 5 uur worden gebeld naar 01180 - 34711. Veere - De gemeenteraad van Veere vergadert woensdag 18 mei om 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer een verorde ning onderhoudssubsidies voor kerkelijke gebouwen en molens en het eervolle ontslag van ge meentebode H. Franke. Franke is al een tijdje ziek en heeft van het ABKP een invaliditeitspensioen gekregen. - vaja/J'' Papegaaislraat 9-11 Goes 01100-28231 Uw hoeden- en bontspecialist Ouderen in beeld - De werk groep Open Huis van de Stich ting Welzijn voor Ouderen heeft in samenwerking met de Senio renkrant een foto-wedstrijd voor Middelburgers van vijftig jaar en ouder opgezet. Thema: "Oude ren in beeld". De jury let vooral op de originaliteit. De ingezonden foto's maken deel uit van de ge lijknamige foto-tentoonstelling die op zaterdag 28 mei in het ontmoetingscentrum Molstraat 13 te Middelburg wordt ge opend. Foto's (met negatief) voorzien met naam en adres voor 14 mei zenden naar Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13 4331 NZ Middelburg. Sloop - Het verenigingsgebouw in de Vlissingse Koestraat ver keert in zo'n slechte staat dat aanstaande maandag met de sloopwerkzaamheden wordt be gonnen. De sloop neemt onge veer drie dagen in beslag. Tijdens die dagen geldt aan de westzijde van de straat een parkeerverbod. Op de vrijgekomen plaats legt de afdeling beplantingen van de ge meente een plantsoen aan. Dit op dezelfde wijze als rondom de peuterspeelzaal De Berlagertjes. Kampeerauto - Wie in het ge lukkige bezit van een kampeerau to is kan sinds kort op ruim dertig Recron kampeerterreinen in Zee land op een parkeerplaats over nachten. Dat kost de toerist een tientje. Electra-kosten en toe ristenbelasting komen daar nog bij. Dit project is een initiatief van de Nederlandse Kampeerauto Club, de Recron en de Provincia le VVV Zeeland. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de VVV's en de NKC, postbus 278 3800 AG Amersfoort, telefoon 033-16642. SM en lesbisch - De werkgroep van lesbische vrouwen in Zee land, Prima donna, verzorgt op zondag 1 5 mei een twee uur du rend programma rond het thema SM en lesbische vrouwen. Lia Boer en llonka Hers geven een in leiding, geïllustreerd met een dia serie. De middag begint om 15 uur in JET, Zusterstraat 13 te Goes. Daar is vrijdagavond 3 juni ook weer een café-avond die om 21 uur begint. Popkensburg - De woonge meenschap van ouderen 't Hof Popkensburg viert het gereedko men van de laatste woningen met een open dag op vrijdag 13 mei. ledereen, natuurlijk vooral ouderen, is welkom vanaf 10 uur. De woongemeenschap is te vinden aan de Kasteelstraat in Sint Laurens, achter de Neder landse Hervormde Kerk. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-12612. Puzzelrit - De puzzelrit van Motor- en Autoclub "Schelde- gouwen" voert op donderdag 12 mei de deelnemer over de Wal- cherse binnenwegen. Inschrij ving vanaf 13 uur in Hotel Wal cheren te Koudekerke. De start is tussen 13.30 en 14.30 uur. Puzzelrit-ervaring is niet noodza kelijk. Meer informatie via 01180-34371. Stadswandeling - Wim Hof man leidt zaterdag 14 mei op verzoek van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum een literaire stadswandeling door Vlissingen. Hofman geeft vooraf een inleiding over de plaatsen die een rol hebben gespeeld in het ontstaan van literatuur over Vlis singen door Vlissingse schrijvers en dan met name door Elisabeth Wolff. Beter bekend als Betje Wolf. Deze Vlissingse letterkun dige heeft veel werk afgeleverd, alleen en samen met Aagje De ken. In de zomeractiviteiten wordt meer aandacht aan haar besteed. Deelnemers aan de stadswandeling kunnen zich om 10.15 uur verzamelen bij het Stedelijk Museum aan het Vlis- singse Bellamypark. Rabo-directeur - De heer A.A. Wondergem uit Vrouwenpolder is sinds 1 mei directeur van de Rabobank in Veere. Wondergem is al sinds 1967 in dienst bij de bank in functies als hoofd kas en kantoren en hoofd bedrijven. Hij vervangt de heer W.C.A. Poppe- laars die vier maanden als waar nemend directeur namens Rabo- bank Nederland optrad. Zeelandia-Run - Motorrijders uit binnen- en buitenland verza melen zich zaterdag 14 mei op het Vlissingse Stadhuisplein voor de tweede Zeelandia-Run. Zij be zorgen geestelijk gehandicapte kinderen de dag van hun leven door ze mee te nemen in hun zijspan voor een rit over Walche ren en Zuid Beveland. De aan komst van de rit, die in samen werking met de Vereniging Ouders Geestelijk Gehandicapten is opgezet, is om 17.30 uur op het Stadhuisplein. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Do. 9.30 uur: ds. J. Baaijens. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: leesdienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Do. 9.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Zo. 9.30 uur: ds. H. Rozeboom, 15 uur: ds. B.J. van Vreeswijk. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Do. 20.15 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek. Zo. 9 uur: ds. Köther. DOMBURG: Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Do. 9 uur: ds. A.P. Nauta uit Middelburg, gez. dienst H/G in de HERV. KERK. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Gapinge. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Do. 10 uur: dr. A. Jobsen, gez.dienst in Geref. Kerk. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: ds. Van Boven uit Mid delburg, gez. dienst in Geref. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Do. 10 uur: ds. A. Job sen, gez. dienst in Geref. Kerk. Zo. 10 uur: ds. H.A. van Laan, 19 uur: ds. Van Boven, gezdienst in Geref.Kerk. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Do. 9.30 uur: ds. M.J. de Jong, gez.dienst in de Herv. Kerk, Zo. 9.30 uur: mevr L.M. Schipper-Schermers uit Capelle a/d IJssel, 19 uur: ds. D.M. Knibbe uit Anna Jacoba Polder. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Do. 9.30 uur: sa- mendienst in N.H.Kerk, ds. M.J. de Jong. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Do. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene uit Middelburg, k.n.d. 4-7 jaar. Zo. 10 uur: ds. Q. van de Vrie uit Middelburg, k.n.d. 8-11 jaar, 19 uur: ds. Q. de Vrie uit Middelburg. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Do. 9 uur: ds. N.J, Köther-Middelhoek. Zo. 10.15 uur: ds. Köther. MIDDELBURG: GEZAMENLIJKE KERKEN IN MIDDEL- BURG diensten met als thema "als een lopend vuur" worden in de week voor Pinksteren gehouden op: ma., Hofpleinkerk, Hofplein, 19.30 uur; di., R.K. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, 19.30 uur; wo. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 19.30 uur. Bahè'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do., 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Do. 9.30 uur: ds. D. Coppoolse. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. N. Ribbers. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. C.H.B. Weijs uit Veere. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, do. 10 uur: ds. L.J.G. IJkel, SoW-dienst. Hof pleinkerk, Hofplein, zo. 9.30 uur: ds. K. Spoelstra, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 9.30 uur: ds. W.B. Obbink te Zoutelande, 17 uur: ds. K. Spoelstra. Koorkerk, Koorkerkhof, do. 9.30 uur: ds. M. de Boer en ds. D.W. Dondorp, SoW-dienst. Thomas kapel, Vrijlandstraat, do. 9 uur: ds. J.W. Schokking uit Veere, SoW-dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.J. Burger uit Bussum. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, zo. 10 uur: ds. G.H. Otte. Koorkerk, Koorkerkhof, do. 9.30 uur: ds. M. de Boer en ds. D.W. Dondorp, SoW- dienst, zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse m.m.v. Hervormd Kerkkoor Middelburg. Oostkerk, Oostkerkhof, do. 10 uur: ds. C. Trouwbost uit Vlaardingen, zo. 10 uur: ds. J.G. Panhuise uit Rijswijk. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, do. 10 uur: ds. II.G. IJkel, SoW-dienst, zo. 10 uur: ds. J. Lans uit Zeddam. Thomaskapel, Vrij landstraat, do. 9.30 uur: ds. J.W. Schokking uit Veere, zo. 9.30 uur: ds. C. den Engelse uit Renesse, H. Avond maal, 11 uur: ds. G. Schaap uit Oud-Beijerland, 17 uur ds. G.K. Korporaal uit Woudrichem. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19, zo. 19 uur: ds. A. v.d. Ban. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: o.l.v. luite nante H. Puttenstein, 19 uur: afscheid van majoor A. Wip van de ukelelegroep. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Van Tuyll uit Serooskerke. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. W. Borgdorff uit Doorn. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, do. 10 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Do. 9.30 uur: broeder C. v.d. Zanden, zo. 9.30 uur: broe der A. Baak uit Veenendaal. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Do. 10 uur: ds. J. Geers, gez. dienst met Ritthem. Zo. 9 uur: ds. J.C. Nennie uit Eindhoven. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Do. 9.30 uur: drs. A. Spaans-Moolenaar uit Westkapelle. Zo. 10 uur: kand. R.J. Wilschut uit Amster dam, kindernevendienst jongste en oudste groep, 19 uur: kand. R.J. Wilschut, jeugddienst. Hervormde Gemeente. Waterstaat 4. Do. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. Zo. 10 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp uit Middelburg. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Do. 10 uur ds. J. Geers, gez. dienst te Nw. en St. Joosland. Zo. 10.30 uur: ds. J.C. Nennie uit Eindhoven. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Do. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, gez. dienst in Ned. Herv. Kerk. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. A. Spaans uit Westkapelle Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Do. 9 uur: gez. dienst in Ger. Kerk. Zo. 10.30 uur: ds. D.E. Hiensch uit Kloetinge. Gereformeerde Kerk. Noord weg 372. Do. 9 uur: gez. dienst in de geref. kerk, drs. D. Westerneng. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng (openbare belijdenis) 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente: Kanaalstraat, zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, Oranjeplein do. 9 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy uit Vlissingen, 19 uur: ds. A.P. Nauta uit Middelburg. De Ark, kinderkerk 4-12 jaar. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. P. Melse. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, do. 10 uur: ds. P. Joosse en past. W. v.d. Riet, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, do. 10 uur: woord en communiedienst, zo. 10 uur: paro chiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Do. uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst H/G, zo. 10.30 uur: ds. mevr. Spaans uit Westkapelle, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te GAPINGE. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Do. 19.30 uur: Holy Communion,; Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo: 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Do; 9.30 uur: ds. A. Brons. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Bronst Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur? br. v.d. Linde. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2^ Do. 9 uur: ds. G. Zomer, zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G? Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Do. Joj hanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9 uur: ds. Glashou-! wer. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Pettin- ga. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinj ga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. v. Buiren, 19 uur: ds. Van Bork. Open Hof, Alexander Go^- gelweg 57, 9.30 uur: ds. De Jong. De Schaapskooi, Pa-; pegaaienburg, 9.30 uur geen dienst, 19 uur: ds. De Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'.- Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen' Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende Dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. C.E. v.cL- Ploeg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo: 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.3(3 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wa/j cheren. Koudekerkseweg 88. Do. 10 uur: ds. P. Joosse; en past. W. v.d. Riet, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel- weg 57, do. 11 uur, zo. 11 uur. Ter Reede, Koudekerkse weg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwekerk, Singel (nabij stadhuis), wo. 19 uur, do. 9.30 uur, za. 19 uur: lamber- tuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, do. 10 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Do. 9.30 uur: ds. Spaans, zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Van Mourik uit Aagtekerke. ZOUTELANDE: Rooms Katholieke Kerk. Catharinakerk., Do. 10 uur, zo. 10 uur. Do. 12 mei t/m wo. 18 mei. HUISARTSEN MIDDELBURG: woensdag 18 uur tot donderdag 24, uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830 Vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele. 7, tel. 33946. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, BeH linkplein 3, tel. 28574. Visites aanvragen vóór 10 uur,- Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur' en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: donderdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaanj 3, tel. 71017. Zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Zondag tot 24 uur: A. van dec Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvrager? voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.0GL tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN,- MIDDELBURG-ZUID: donderdag Th. Bloos, Ka-* naalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zater dag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel* 01180-11501. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationspleirv 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóóf! 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK; donderdag: E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel.; 01189-1212. Zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: woens dag 18 uur tot donderdag 24 uur: F. van Eede, de Ca- sembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Vrij dag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOU DEKERKE: woensdag 18 uur tot donderdag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, tel. 01186-1282. Vrij dag 18.00 uur tot zondag 12 uur: P.K. Noorlander, Mid delburgsestraat 92, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: donderdag en zater dag tot en met maandag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur. Dorf- derdag: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan 1a, Arnemui den, tel. 01182-2929. Vrijdag: D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Souburg, tel. 01184-61347. Zaterdag en zon dag: P. de Boer, Rouaansekaai 23, Middelburg, tel. 01180-13320. APOTHEKEN MIDDELBURG: donderdag: Hummelen, Markt 69, tel. 01180-12134. Vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daar opvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: donderdag: Papegaaienburg, Papegaaien burg 24-26, tel. 66345. Van vrijdag 17.30 uur tot vrij dagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg, tel. 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) donderdag: dhr. A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. Zaterdag t/m maandag: dhr. E.F.M. v.d. Akker te Oost-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 LE Vlissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645.

de Faam | 1988 | | pagina 15