im, OVER 3 WEKEN IS HET ZOVER, fïït DAN VERHUIST ffÜ BRUIDSHUIS FIËSTA VAN LANGEDELFT 80 NAAR DAM 8 MIDDELBURG Warme feiwarming 1x5101150- ui ts traling van duurzame charme Zeehonden Kabouters in de Abdij LIQUIDATIEVERKOOP Subsidie kunst en cultuur Kantoren provincie dicht dringende onmiddeiijke liquidatieverkoop KLEDING Provinciale staten vergaderen vrijdag 20 mei, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 11Middelburg. Wie de provinciale politiek wil volgen, kan bij die vergadering zijn, want zij is openbaar. Bejaardenoorden Verkeer Cultuur Woonwagenplan Kinderopvang Organisatie COM MI SS IKS 75 damesjacks 699,- 299,- 60 3A damesjassen 899- 599,- 35 damesblazers 599,- 299,- 35 rokken 299,- 175,- 65 pantalons 399,- 250,- 80 herenjacks 599,- 299,- 35 herenblazers 599,- 299,- 60 Lammy-coats 1399,- 699,- Diverse kleuren en maten. ALLES SUPERKWALITEIT Let op: deze aanbieding is slechts een dag geldig. Eiken. De houtsoort die zich leent voor het betere interieur. Warm en duurzaam. Geschikt voor markante ontwerpen. Toegesneden op persoonlijke smaak van mensen die de combinatie van kwaliteit en charme weten te waarderen. Ervaar die warmte zelf. In de entourage van onze showroom. Woensdag 11 mei 1988 ABDIJ Een groot deel van de vijf miljoen die de provincie jaarlijks besteedt aan subsidies voor kunst en cul tuurbehoud, is voor het organise ren van activiteiten. Onder deze activiteiten vallen culturele uitwisselingsprogram ma's tussen de provincies Oost en West-Vlaanderen en Zeeland, tentoonstellingen, theater- en muziekuitvoeringen, begeleiding van amateurverenigingen door orkesten, beroepssolisten of diri genten en cursussen. Plaatselijke evenementen komen niet voor subsidie in aanmerking. Zij moeten een provinciaal of re gionaal karakter hebben. Als evenementen zonder die ken merken echter een opvallend ho ge kwaliteit of een vernieuwend aspect hebben kunnen de organi serende instanties wel in aan merking komen voor een provin ciale bijdrage. Aanvragen voor een subsidie kunst en cultuurbehoud moet worden gericht aan Gedeputeer de Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De ze verzoeken moeten wel drie maanden voordat het evenement plaatsvindt, gedaan zijn. Tegen beslissingen die de provin cie neemt over de verzoeken kan bezwaar worden ingediend. Als de subsidie is toegezegd kan een voorschot worden verstrekt tot tachtig procent. In de publiciteit die aan de activi teiten gegeven wordt moet de sponsoring door de provincie worden vermeld. Het niet nakomen van deze voor waarde kan betekenen dat de subsidie wordt verlaagd of inge trokken. Over de subsidies kunst en cul tuurbehoud is een informatieblad gemaakt. Het is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, te lefoon (01180) 31400. Volgende week dinsdag, woens dag en donderdag is de ten toonstelling Zeehonden in de Zeeuwse wateren te zien in de haven van Sint-Annaland. De tentoonstelling is opgesteld in het ruim van de motorklipper Avontuur. De Avontuur ligt ter hoogte van de weegbrug. Te zien is onder meer welke soorten zeehonden er op de we reld zijn, welke daarvan in de Zeeuwse wateren zijn gesigna leerd en wat kan worden gedaan om de verschijning van de zee honden in de Oosterschelde te vergroten. Het is mogelijk de tentoonstelling in groepsverband te bezoeken. De groepen kunnen per bezoek uit dertig mensen bestaan. Aan meldingen voor zulke bezoeken kunnen worden gedaan bij het bureau voorlichting van de pro vincie, tel. 01180-31394. De openingstijden in Sint- Annaland zijn van tien tot vijf uur. De tentoonstellingsdagen zijn, zoals gemeld van 17 tot en met 19 mei. De toegang gratis. is Van woensdag 11 mei tot en met vrijdagmorgen 20 mei zijn werkstukken van geestelijk gehandicapten uit heel Zeeland te zien in de Kapittelzaal van de Abdij in Middelburg. De naam van de tentoonstelling is ontleend aan een landelijke ten toonstelling van de stichting J.J. Dondorpfonds in Apeldoorn. Het Dondorpfonds heeft vorige maand een congres gehouden over het gebruik van beeld, muziek, dans en schilderen in de zorg en begelei ding van geestelijk gehandicapten. Aansluitend werd werk getoond op een tentoonstelling in Apeldoorn. Bezoekers van het dagverblijf voor ouderen De Windroos in Middelburg en een bewoonster van Den Berg in Goes exposeerden daarbij. Dat werk en dat van andere geestelijk gehandicapten uit Zeeland is nu in Middelburg te zien. De tekeningen, schilderijen, beelden en het textiel zijn afkomstig van bewoners van inrichtingen als De Sterre in Clinge, van gezinsvervan gende tehuizen als Schouwenoord in Zierikzee, van leerlingen van de scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen en bezoekers van de dag verblijven voor kinderen en voor ouderen, zoals Akka in Middelburg en de Dagboog in Terneuzen. Dinsdag heeft gedeputeerde W. Don voor volksgezondheid de ten toonstelling geopend. Het uit 35 leden bestaande huisorkest van Vij vervreugd in Middelburg heeft de muziek daarbij verzorgd. De tentoonstelling is tot en met 20 mei te zien in de Kapittelzaal, Ab dij 9, Middelburg. Openingstijden: 9.30-12.30 uur en 13.30-16.30 uur. Op 20 mei, de laatste dag, is de tentoonstelling alleen nog 's morgens geopend. De expositie biedt een goede gelegenheid eikaars werk te bekijken. Groepen bezoekers wordt gevraagd het bezoek telefonisch aan te melden bij het bureau voorlichting van de provincie, tel. 01180-31395. m DE FAAM - DE VLISSINGER IEUWS Staten vergadering De jaarverslagen over 1987 van de nv Watermaatschappij Zuid- West-Nederland en van de nv Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij staan op de agenda. Bij de WMZ werd een winst van ruim 4,1 miljoen gulden geboekt en bij de PZEM van ruim 12,2 miljoen gulden. In de vorige vergadering hebben provinciale staten een besluit over het spreidingsplan bejaar denoorden en de herziening van het plan voor de bejaardenoor den uitgesteld. De voorstellen zijn nu opnieuw aan de orde. Be langrijk element vormt de situatie in de gemeente Axel met sluiting van het bejaardenoord De Lin- denhof in Zuiddorpe ten gunste van nieuwbouw in Koewacht. In het spreidingsplan gaat het om een goede verdeling van het aan tal bejaardenoorden over de pro vincie met daarbij aandacht voor het aantal bewoners per tehuis en voor de signatuur van de te huizen. Provinciale staten beslissen over een krediet van vijfhonderd dui zend gulden voor de reconstruc tie van een deel van de weg tus sen Sint Philipsland en Zijpe. Op twee stukken worden de beton platen vervangen door asfalt. De provincie is de instantie ge worden, die taxivergunningen verleent. Tot 1988 waren dat de gemeenten. De staten krijgen ter vaststelling voorgelegd de Taxiverordening Zeeland. Volgens de nieuwe re geling wordt de provincie aange merkt als één vervoersgebied. Dat houdt in, dat taxi's niet meer per regio gebonden zijn. Ook De Lindenhof Zuiddorpe, onderwerp van gesprek bij spreidingsplan bejaardenoorden. moet één tarief voor de hele pro vincie tot stand komen. Voor schrift wordt verder, dat alle taxi's worden voorzien van een taxameter. Voor de taxivergun ningen moet worden betaald en daarom wordt voorgesteld de le gesverordening op dat punt aan te passen. Een deel van de Oude Zeekering in de gemeente Sas van Gent wordt aan het openbaar verkeer onttrokken. Althans als provin ciale staten daartoe besluiten. Het waterschap De Drie Am bachten heeft om het besluit ge vraagd. Er zijn bezwaren inge diend tegen de onttrekking, on der meer omdat de onverharde weg als wandelpad wordt ge bruikt. De staten wordt bijna dertig dui zend gulden gevraagd voor tijde lijke vervanging van de museum- consulente. Ër is een subsidievoorstel om tot twintigduizend gulden bij te dra gen in de aanschaf van een tweemanualig clavecimbel door het Koninklijk Zeeuwsch genoot schap der wetenschappen. Het instrument zal onder meer ge bruikt worden in de muziek school in Middelburg. Een extra subsidie van 25 mille wordt gevraagd voor het Zeeuws Tijdschrift. Het tijd schrift wordt verspreid onder de leden van het Koninklijk Zeeuwsch genootschap en het is in de boekhandel te koop. Door het overlijden van de vorige museumdirecteur, dr. P.K. van Daalen is de studie naar de wandtapijten van de provincie gestopt. Nu is drs. R. Draaijer be reid gevonden het werk af te ma ken. Daarvoor is zestig duizend gulden nodig, welk bedrag aan de staten wordt gevraagd. De studie zal gepubliceerd worden en kan dan dienen ter verduidelij king van de tapijten, die in het Zeeuws Museum zijn tentoon gesteld. Ook wordt de staten gevraagd bijna 94 duizend gulden uit te trekken ter verhoging van een aantal welzijnsposten. De bezui nigingen op die posten worden hiermee ongedaan gemaakt. Het woonwagenplan van de pro vincie moet in overeenstemming worden gebracht met de wensen die leven over de spreiding van woonwagencentra over het grondgebied van Zeeland. Dat houdt in, dat Kapelle voor 1990 een centrum moet inrichten en dat de gemeente Duiveland in de jaren 1990-1992 ook een vesti gingsplaats voor woonwagenbe woners moet maken. Het Duive- landse gemeentebestuur heeft hiertegen bezwaar gemaakt, maar aan de staten wordt voor gesteld dat bezwaar ongegrond te verklaren. Op Tholen en in west Zeeuwsch- Vlaanderen (gemeenten Oost burg, Aardenburg en Sluis) wor den experimenten kinderopvang voorbereid. De stichting Overleg kindercentra Zeeland heeft hierbij een coördinerende en stimuleren de rol. Voorgesteld wordt de der tig duizend gulden die de minis ter van welzijn, volksgezondheid en cultuur hiervoor beschikbaar heeft te aanvaarden en via de be grotingspost emancipatie van de provincie aan de kinderopvang te besteden. Provinciale staten wordt een uit spraak gevraagd over de inrich ting van het ambtelijk apparaat. Het voorstel is de diensten pro vinciale griffie, provinciale wa terstaat en provinciale planoligi- sche dienst op te heffen en daar voor in de plaats nieuwe direc ties te maken. Dat zouden moe- Vrijdag na Hemelvaartsdag - 13 mei - zijn alle kantoren van de provincie gesloten. Die kantoren zijn de provinciale griffie, provinciale waterstaat, de dienstkringkantoren van provin ciale waterstaat, de provinciale planologische dienst en het kan toor van de provinciale stoom bootdiensten. De boten van de provinciale stoombootdiensten varen volgens het gewone schema. KSO De Zeeuwse provinciale onder wijsraad vergadert woensdag 18 mei, 14.00 uur, in het staten zaalcomplex, Abdij 11, Mid delburg. Op de agenda staan het instand- houdingsbeleid kleine basisscho len, de beperking van de groei in het (voortgezet) speciaal onder wijs en de sectorvorming en ver nieuwing in het middelbaar be roepsonderwijs. Verder praat de raad over de on dersteuningsstructuur volwasse neneducatie, waarbij het vooral gaat om de regionaal educatieve centra en het Zeeuws steunpunt voor de volwasseneneducatie. Andere agendapunten zijn het externe onderzoek naar de wel zijnsorganisaties voor wat be treft hun werkzaamheden, een overzicht van de onderwijsuitga ven van de provincie over vorig jaar en het houden van studieda gen in het schooljaar 1988/1989. De vergadering van de onder wijsraad is openbaar. H ten zijn een directie met de be leidsterreinen water, verkeer en milieu, een directie met de be leidsterreinen ruimtelijke orde ning, economie en welzijn en een directie financiën, personeel en interne dienst. BB Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 In opdracht van belanghebbenden gaan wij nu direct over tot van een partij ECHT LEDEREN Bestaande uit Winkelprijs Liquidatieprijs Goederen zijn afkomstig uit faillissementen, overtollige voorraden teruggenomen van de bank, verzekeringsmaatschappijen. Deze voor u uiterst interessante verkoop vindt plaats op vrijdag 13 mei 1988 van 11.00 tot 17.00 uur in Strandhotel, Boulevard Evertsen 4, 4382 AD Vlissingen tel. 01180-13597 Razendsnelle storingsservice door heel Zeeland Mobilofoonwagens die zó bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en x Energie Zuinige cv-ketels? Bel ons! (Z\\ //U) Zeeuwse Verwarmings Unie bv Energiestraat 12, 4538 BZ Terneuzen Langstraat 2-4, 4341 EE Arnemuiden Telefoon 01182-1273 b.g.g. 1544 De gehele week geopend. Vrijdag koopavond Ook op maandag de gehele dag geopend kit 88261

de Faam | 1988 | | pagina 13