Rteüüt Itewajaiai» Ruud Pennings: 'We hadden kunnen winnen in Weert Versterking gewenst Woensdag 20 april 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Lente-dia's - Eindelijk lente! De Afasiesoos Walcheren viert dat op donderdag 21 april met een diamorgen die helemaal in het teken van het groene sei zoen staat. De dia's worden om 9.30 uur vertoond in het Koets huis op het terrein van verpleeg tehuis Der Boede te Koudeker- ke. Nadere informatie is ver krijgbaar bij het secretariaat, te- lefoon 01 180-26693. Vrouwenraad - De Vlissingse Vrouwenraad houdt haar jaar vergadering op donderdag 21 april in het Jeugdgebouw bij de Petrus kerk aan de Vlissingse Dr. Ottestraat. Na goedkeuring van het jaarverslag en de ande re stukken vertelt mevrouw B. Tanuhatu wat over Vijver vreugd. De bijeenkomst begint om 1 3.45 uur. Stille tocht - De stijging van het aantal verdwijningen in Gu- atamala is veront rustend. In solidariteit met alle familie van verdwenen gevan genen in Latijns-Amerika, en dan met name in dit land, heeft het Zeeuws Comité Stille Toch ten op donderdag 21 april een tocht door Middelburg. Zoals bekend zijn de landelijke toch ten in Den Haag gestopt. De Middelburgse tocht is dan waarschijnlijk ook de laatste. In het najaar begint het comité met thema-morgens. Het pro gramma van aanstaande don derdag: 10.15 uur verzamelen op de Loskade. Vertrek om 10.30 uur. 11.00 uur: aanbie ding van een petitie aan Dr. C. Boertien, Commissaris van de Koningin. Om 11.30 uur is er een gebedsdienst in de Hof- pleinkerk. Vogelbeurs - Hoewel het broedseizoen voor vogels al in volle gang bezig is, verwacht de vogelliefhebbers-vereniging 't Goudhaantje uit Middelburg toch nog veel bezoekers te trek ken op de laatste vogelbeurs van dit seizoen. Dé beurs wordt op 23 april gehouden in het Dorpshuis te Nieuw- en Sint Joosland. Liefhebbers kunnen tussen 13 en 15.30 uur gratis vogels inbrengen om te ruilen of te verkopen. Ook atributen als kooien en nestkasten zijn wel kom. Leden van 't Goudhaantje geven voorlichting. Blindenbibliotheek - Het han teren van boeken en tijdschrif ten levert voor sommige reuma patiënten problemen op. Daar om geeft een vertegenwoordi ger van de Nederlandse Blin denbibliotheek vrijdag 22 april een lezing voor de Reumapa tiëntenvereniging Midden- Zeeland. Na afloop van de le zing is er gelegenheid tot vra gen stellen. Alle leden, even tueel met een' begeleider kun nen om 20 uur in De Stenge te Heinkenszand terecht. Muziekschool - Ter voorberei ding op het nieuwe schooljaar heeft de Zeeuwse Muziek school zaterdag 23 april een open dag in het Kuiperspoort- complex te Middelburg. Belang stellenden kunnen kennis ma ken met een heleboel instru menten. Een paar voorbeelden: viool, clavecimbel, harp en gi taar. Verder is er informatie over het kinderkoor, stemvor- ming, solozang, ensembles en de opleiding voor leden van mu ziekverenigingen. Docenten vertellen alles over de mogelijk heden van de school. De bezoe kers worden verzocht tussen 9.30 en 11 uur aanwezig te zijn. De open dag duurt tot 1 2.30 uur. Bezwaar en beroep - Donder dag 28 april is er in het Middel burgse stadhuis openbare hoor zittingen van de commissie Bezwaar- en Beroepsschriften. Het beroepsschrift van het restaurant wil het pand aan de Vlasmarkt 17-19 uitbreiden. B. en w. weigerden een bouwver gunning. Het bezwaarschrift van de heer P. Krant uit Middel burg wordt om 16.50 uur be handeld. Krant is zijn stand plaats op de weekmarkt kwijt. H.J. van Noort BV heeft geen vergunning gekregen voor een standplaats op de Koningsbrug. Het bezwaarschrift is om 17.10 uur aan de beurt. N. Polat en A. het Tonk kregen van de burge meester geen ontheffing van het sluitingsuur van hun zaak aan de Vlasmarkt 24. Hun be zwaarschrift staat om 17.30 uur op de agenda. FNV - De afdeling Middelburg van de Industriebond FNV heeft op donderdag 21 april een jaar vergadering annex jubilaris avond. Het gedeelte voor de pauze wordt besteed aan de vergadering. De jubilarissen worden na de pauze gehuldigd. Verder is er de traditionele bin go en kunnen de bezoekers het bedrag van een mand met le vensmiddelen raden. De avond begint om 19.30 uur in De Schakel, Bachtensteene 14 in Middelburg. Gevonden- In Middelburg zrjn bij de gemeentepolitie in de pe riode van 1 5 maart tot en met 10 april de volgende voorwer pen aangegeven: diverse bank biljetten, poederblusser, calcu lator, glacé handschoenen, he renhandschoen, handschoen, dameshorloge, regenpak, sjaal, portemonnee met inhoud, he renportemonnee met inhoud, gouden ring, goudkleurige bro che met steen, diverse sleutels, zwarte tas, brandblusser, zwar te tas en gereedschapstasje, snoer zwart kralen, siervelg, su ede briletui, zwarte portemon nee, gereedschapskist, dames- horloge en een zakmes. Jaarvergadering CDA - Mr. P.J. Biesheuvel, lid van de CDA- fractie in de Tweede Kamer spreekt maandag 25 april op de jaarvergadering van de CDA- afdeling Vlissingen in het Vereni gingsgebouw van de Petruskerk aan de Vlissingse Dr. Ottestraat. Biesheuvel vertelt wat over ac tuele zaken als ontwikkelingssa menwerking en het ouderenbe leid en over de tijd dat hij lid was van de enquêtecommissie. Aan de lezing vooraf worden het jaar verslag en het financieel over zicht besproken. Verder is er een bestuursverkiezing. De bijeen komst die om 19.45 uur begint is tot 20.1 5 uur besloten en daarna openbaar. Arnemuiden - Het begint te vlotten met de bouw van het nieuwe Arnemuidense zwem bad. Nieuwbouw bleek in 1987 goedkoper te zijn dan renovatie van het bestaande bad. Het eer ste plan van het in de aanleg van zwembaden gespecialiseerde bu reau Koopert Koonis uit IJ- selstein ad 1,7 miljoen gulden was te duur. De tweede versie ook. In de derde versie vervallen glijbaan, fontein, paddestoel en jet-streamers. Verder blijft de be staande kleedaccomodatie met machineberging in gebruik. Dit zwembad gaat ongeveer een mil joen kosten. De commissie finan ciën heeft al ingestemd met de nieuwbouwplannen. Als de fi nanciën het toelaten wordt er ook een sporthal gebouwd. De gemeenteraad van Arnemuiden bespreekt tijdens de openbare vergadering op maandag 25 april onder meer het ter beschikking stellen van het benodigde kre diet. Lukt dat allemaal, dan wordt er in september 1 988 met de bouw begonnen. De vergade ring begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Veere - De gemeenteraad van Veere behandelt tijdens de open bare vergadering op woensdag 27 april ook de kredietaanvraag voor de sterkte/zwakte-analyse Walcheren. Verder staan de be noeming van twee raadsleden voor de algemene werkgroep Veere en de verkoop van de voormalige kleuterschool aan de Vroonstraat 9 op het program ma. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. Dienstenbond FNV - De afde ling Midden- en Noord-Zeeland van de dienstenbond FNV heeft woensdag 27 april de jaarlijkse voorjaarsvergadering. In het huishoudelijke gedeelte worden onder meer de begroting 1988 en het jaarverslag vastgesteld. Daarna verzorgt Miek Vaarten, algemeen secretaris, een inlei ding over het thema "Vrouwen in de vakbeweging". Uiteraard wordt daar over gediscussieerd. Verder is er een feestelijke huldi- ging van een aantal jubilarissen. "In feite hebben we onnodig verloren en dat vind ik eigenlijk een compliment voor zo'n ver zwakt elftal", licht doelman Ruud Pennings het Vlissingse verlies in Weert toe. "Natuur lijk gaat een groot aantal wis sels ten koste van het automa tisme in het elftal. Desondanks hebben wij het taktisch con cept en de taakverdeling erg goed uitgevoerd. De tweede elftal-spelers, die werden inge zet, hebben mijns inziens pri ma voldaan". Het eerste doelpunt ontstond uit een misverstand; dat ge beurt dan natuurlijk in zo'n si tuatie, waarbij spelers niet op hun normale plaats in het elftal staan. "Wilhelmina '08 heeft maar één werkelijk uitgespeel de kans gehad: daaruit werd het tweede doelpunt ge scoord. Het schot kwam ach ter Roy Hendrikse vandaan. Ik werd zodoende belemmerd in mijn uitzicht en zag de bal te laat én... op weg naar de bo venhoek!" "Tussendoor hebben wij ech ter veel meer én betere kansen gehad: vóór rust Geert Bouw man, Paul Schipper en vooral die knal van Ron van Dam op de paal; na rust Paul Schipper - op de paal - en dan die afge keurde treffer van Paul... Ik kon dat natuurlijk niet zien, maar vriend en vijand beweer den en beweren nü hartstoch telijk, dat het een glaszuiver doelpunt was. Daar houd ik het dan ook maar op!" Ruud Pennings, 27 jaar, is mo menteel wachtmeester bij de Rijkspolitie groep Valkenisse; wél gehuwd, maar nog geen kinderen. Tot 1984 stond hij onder de lat bij Tongelre, maar door over plaatsing van rijkswege werd Noormannen zijn tweede ver eniging, gedurende twee jaar. In het seizoen 1986-87 ver koos hij het toen hoogspelende Oostkapelle, maar teleurstellin gen stapelden zich daar op. "Ik vind nog steeds, dat mijn uiteindelijke beslissing om naar Vlissingen te gaan, een heel goede is geweest. Alles spreekt mij enorm aan: de sfeer, de entourage de ambi tieuze plannen! Ook wanneer ik niet in de basis zal staan, blijf ik knokken, reken daar maar gerust op! Sterker nog: versterkingen voor zowel het eerste, als het tweede elftal zou ik erg toejuichen. Voor welke plaatsen doet er in het geheel niet toe! De concurren tie wordt daardoor versterkt en is in ieders belang". Enigszins zuchtend besluit de altijd goedgemutste, sympa thieke Vlissingendoelman: "Jammer van die twee doel-' punten van vandaag, maar er valt mij persoonlijk niets te ver wijten. Ik heb weinig te doen gehad, maar voortdurende concentratie bleef vereist en de ballen, die ik moest pakken, had ik en daarom mag ik best tevreden zijn over mijn spel". (De laatste uitspraken kwamen enigszins moeizaam tot stand. Ruud denkt duidelijk "in het collectief", maar enig aan dringen. Ruud Pennings voelt zich een echte V/issinger Wedstrijdprogramma zondag 24-4-1988: Sparta '25 - Vlissingen (busreis naar Beek en Donk!!!) EHC - Venray Wilhelmina '08 - Limburgia Longa - SVN Sittard - DESK TOP - Halsteren Competitieprogramma: 1-5-1988 Vlissingen - EHC 5-5-1988 Venray - Vlissingen (aanvang 1 9.00 uur!) Restant competitie volgt woensdag 27-4-1988 Teachers - Wie een opleiding tot secretaresse, hostess of re- ceptioniste/informatrice wil vol gen kan zaterdag 23 april in het gebouw van de stichting Tea chers, Segeersstraat 22 te Mid delburg terecht. Tussen 13 en 1 6 uur geven directie, docenten en studenten informatie over de opleidingen, stages, examens en werkgelegenheid. Ook in schrijving voor het nieuwe cur- susjaar is mogelijk. Gevonden - Bij de gemeente politie in Vlissingen is in de pe riode van 6 tot 13 april het vol gende aangegeven: bankbiljet ten, dameszonnebril, zwarte kat met witte bef, wit/bruin vuilnisbakkenhondje, fietsslot, groen knuffeldier, grijze glacé herenhandschoen, horloge, da mesarmband, diverse sleutels, krantenfietstassen en twee wieldoppen. Bij het Vlissingse dierenasiel werden in die perio de twee rode en een zwarte ka- ter aangegeven. Country en Western - Lief hebbers van country- en westernmuziek kunnen vrijdag t 22 april hun hart ophalen in buurthuis Scheldebuurt aan de Vlissingse Verkuil Quak- klaarstraat. De avond die om 20 uur begint staat helemaal in het teken van de cowboymuziek. Bandjes en platen van bezoe- kers zijn van harte welkom. ICTO - "Israël-lsmaël. God's volk in de greep van de Islam". Daarover spreekt Ds. J.J. Poort op de bijeenkomst van het ICTO op 21 april in het verenigingsge bouw "Ons Huis" in Melisker- ke. De staat Israël viert op die dag de veertigste onafhandelijk- heidsdag. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. Na de pauze kunnen er vragen worden gesteld. Heemkundige Kring - De jaar lijkse ledenvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren is op 27 april in Hotel Walcheren te Koudekerke. De aanvang is om 20 uur. Centraal staan de verkiezingen van het bestuur. Daarna wordt het tweede deel "Noord- en Zuid-Beveland" van de catalogus "Zeeuwse Histo rie in kranteknipsels" van L. van Wallenburg gepresenteerd. Het eerste exemplaar wordt over handigd aan de voorzitter van de Heemkundige Kring De Beve- landen, de heer L. Abelmann. Als aansluiting op de in de cata logus vermelde onderwerpen spreekt de heer J. de Ruiter, voorlichtingsambtenaar van de gemeente Borsele, over "Het ontstaan en de ontwikkeling van de Zak van Zuid Beveland". Hij licht zijn verhaal toe met dia's. Harmonie - Wat de blokfluiters en andere jeugdige muzikanten van het Middelburgs Muziek Korps op muzikaal gebied kun nen presteren is te horen tijdens een openbare avond op 21 april. Belangstellenden krijgen verder informatie over de samenstel ling van een harmonie-orkest, de instrumenten, de oplei dingsmogelijkheden en de con tributie. De avond begint om 19 uur in de Concert- en Gehoor zaal aan de Middelburgse Sin- gelstraat. Motor- en Autoclub - Leden en niet-leden van de Motor- en Autoclub "De Zeeuwen" uit Vlissingen kunnen zaterdag 23 april meedoen aan een oriënta- tierit door de gemeente Valke nisse. Ervaren rijders rijden in de A-klasse, anderen in de B- klasse. De inschrijving is tussen 13.30 en 14.30 uur in Skandia Resto aan de Zwanenburgse- weg te Vlissingen. Daar is ook de prijsuitreiking. De eerste deelnemer start om 14 uur. Fietstocht - Het wijkcomité Papegaaienburg probeert de be woners van de Vlissingse wijk vanaf 26 april elke dinsdagmor gen (voor zover het weer het toelaat) in beweging te brengen met een fietstocht. Het tempo is rustig. Het comité zet twee routes uit: één van 15 tot 25 ki lometer voor de beginners en één van 35 tot 45 kilometer voor de gevorderden. De fiet sers vertrekken precies om 9 uur bij het mededelingsbord aan de Flamingoweg. Opgave is niet nodig, de deelname is gratis. Kinderclubs - De kinderclubs van buurthuis De Paraplu, Alexander Gogelweg 59 te Vlis singen gaan er de komende tijd weer tegenaan. De dinsdagmiddag-kookclub be reidt voortaan tussen 1 5.30 en 16.30 uur speciale kinderlek kernijen. Op de woensdagmid dagen staan van 14 tot 15.30 uur aktiviteiten als sieraden en collages maken op het program ma. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen via 01184-65453. Binnenstad Vlissingen - Het wijkcomité Binnenstad moet voor het eerst sinds vijftien jaar een vergadering wegens gebrek aan agendapunten afzeggen. Niet omdat er niets te bespreken is maar omdat de ontwikkelingen in de binnenstad in een waas van geheimzinnigheid zijn gehuld. Ook op het stadhuis is het mo menteel ijzig stil. Het comité wacht nog steeds op antwoor den op brieven over bijvoorbeeld het Arsenaalgebied, de kop van de Walstraat en de bouwplannen in de Nieuwstraat. De vergade ring is dus uitgesteld naar dins dag 17 mei. Dinsdag 3 mei is er in Bachten Komme aan de Vlis singse Badhuisstraat een verga dering met andere wijkcomités over het hondepoepprobleem en de vervuiling van de stad in het algemeen. De aanvang is om 20 uur. Mariekerke - De openbare ver gadering van de gemeenteraad van Mariekerke is op dinsdag 26 april in het gemeentehuis. Aan de orde komen onder meer het hemen van enkele verkeersmaat regelen aan de Kerkkring te Grijpskerke en het opstellen van een sterkte-zwakte analyse over Walcheren als toeristisch- recreatief produkt. De vergade- ring begint om 19.30 uur. Leverpatiënten - De Nederland se Leverpatiënten Vereniging re gio Zeeland en West Brabant heeft op 28 april een informatie avond voor leden en belangstel lenden. Prof. O.T. Terpstra geeft op deze avond informatie over le vertransplantaties en Drs. R.J. Porte spreekt over bloedstol- lingsproblematiek bij auxilliaire le vertransplantatie. Daarna is er gelegenheid tot vragen stellen. De avond wordt gehouden in het Oosterscheldeziekenhuis te Goes en begint om 20 uur. Informatie is verkrijgbaar via 01180-26349. Oud-strijders - Een groep I Schotse oud-strijders van het re- giment King's Own Scottish Bor derers maakt een herden- j kingstrip door België, Duitsland en Nederland. Woensdag 20 april is de groep in Vlissingen. Om 1 7 uur is er een kranslegging bij het KOSB-monument aan de Commandoweg. De kransleg- ging wordt muzikaal opgeluisterd door een doedelzakspeler van het regiment en "Inter Scaldis Pi pes and Drums" uit Vlissingen. Een militair attaché van het Brit se consulaat en vertegenwoordi gers van b en w van Vlissingen zijn bij de kranslegging aanwezig, 's Avonds is er een ontmoeting met Nederlandse bekenden. Toertocht - De Walcheren- Bevelandtocht van de Toerclub Walcheren op zaterdag 23 april is honderdtien kilometer lang. Wie denkt dat op te kunnen brengen kan zich tussen 8.30 en 9.30 uur inschrijven bij Hotel Walcheren te Koudekerke. Nade re informatie is verkrijgbaar bij J. de Klerk, telefoon 01180-16243. Excursie - "Stinseplanten" zijn planten die oorspronkelijk in par ken en bij buitenhuizen werden geplant. Tegenwoordig zijn ze nog vaak op historische plaatsen aan te treffen. De leden van de afdeling Walcheren van de na- tuurvereniging KNNV gaan die op dinsdagmiddag 26 april bekij ken. Ook belangstellenden zijn welkom. De excursie saat onder leiding van Richard Struijk en be- gint om 14 uur te Westhove. Homoseksualiteit - Hoe ga je in het dagelijkse leven om met les bische gevoelens? Daarover wordt gepraat in de gespreks groep voor meisjes en vrouwen van het COC regio Walcheren. De gesprekken vinden plaats in huiselijke sfeer. De introductie avond van een serie van zes tot acht tweewekelijkse bijeen komsten is op vrijdag 22 april in de Eigenhaardstraat 2 te Middel burg. Wie meer wil weten kan bellen naar 01184-11641 MS-soos - Mevrouw Wondergem-Siebenga vertelt tij dens de soosochtend van de Multiple Sclerose Stichting over haar reis naar Pakistan in 1979. Daar was in die tijd familie van haar werkzaam als artsenecht paar. Ze licht haar verhaal toe met dia's. De soos wordt op 26 april gehouden in "Het Koets- huys" van Der Boede en begint om 10.30 uur. De organisatie is in handen van mevrouw Marinis- sen. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-28908. ANBO - De Algemene Bond voor Ouderen afdeling Sou- burg/Ritthem nodigt alle mensen van boven de vijftig jaar uit voor een bijeenkomst op 26 april in de bovenzaal van Bachten Poorte te Oost-Souburg. Dick Schinkel, assurantie-adviseur in Oost- Souburg geeft dan een inleiding over verzekeringen. Na afloop is er bingo. De toegang is gratis. Financiën - De commissie voor de financiën van de gemeente Vlissingen bespreekt woensdag 20 april om 17 uur onder meer het beschikbaar stellen van een krediet van tienduizend gulden voor het onderzoek Vlissingen- Studentenstad. De kosten van dit onderzoek bedragen dertig duizend gulden. De Hogeschool en de Stichting Onze Vloot ne men elk tienduizend gulden voor hun rekening. Ook het balkon van het Stedelijk Museum in het Bellamypark komt aan bod. Het balkon is zo gammel dat een for se renovatie noodzakelijk is. Dat bleek uit een onderzoek in sa menwerking met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Com missieleden kunnen een gespeci ficeerde kostenraming in de gesloten trommel vinden. De raad verzoekt de commissie het benodigde krediet beschikbaar te stellen. De vergadering wordt in het stadhuis gehouden. Fancy-fair - De jaarlijkse rom melmarkt en fancy-fair van de openbare basisschool De West- burch in Middelburg is op zater dag 23 april van 10 tot 13 uur. De traditionele veiling begint om 10.30 uur. Onder de veiling kavels bevinden zich olieverf schilderijen, (Delftsblauw) aar dewerk, surfplanken en curio sa. Daarnaast is er een doorlo pende verkoop van door ouders vervaardigde artikelen, zoals kussens, sieraden en Origami- correspondentiekaarten. Verder zijn er stekjes en kruidenplan- ten. Voor de kinderen zijn er spelletjes en videofilms. Van de opbrengst wordt computer apparatuur voor de school aan geschaft Koffie - Nederland staat - na Scandinavië met een verbruik van acht kilo koffie per hoofd per jaar wereldwijd aan de top. De belangstelling voor het zwarte goedje is dus groot. Om te kun nen voldoen aan alle informatie verzoeken van scholieren, con sumenten en pers is op 5 april de Stichting Koffie Informatie Bu reau opgericht. Dit bureau is te bereiken in de Tourniairestraat 3, Postbus 90445, 1006 BK te Amsterdam. Telefoon 020-171732. Het eerste project van de instelling is een scholen pakket voor tien tot veertienjari gen. Het pakket wordt in het na jaar gratis aan de scholen uit- gereikt. Snuffelmarkt - Bij de Vlissing se Delta-Band valt wat af te snuffelen. Zaterdag 23 april is er weer een snuffelmarkt in de voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Breewaterstraat. De opbrengst van de markt, die tussen 9.30 en 13 uur wordt gehouden, is voor reparatie en vernieuwing van instrumenten en uniformen. Ouderen Bond - De Pro testantse Christelijke Ouderen Bond afdeling Middelburg heeft op 27 april een ledenvergade ring in De Schakel, Bach tensteene 14 te Middelburg. Na het huishoudelijke gedeelte ver toont mevrouw H.J. Adriaanse- Van Iren vooroorlogse dia's van Middelburg. De aanvang is om 14 uur. Creatieve scholieren - De vier bekende open plekken in de ge meente Vlissingen, de Spuikom, de boulevard naast de nieuwe flats, het braakliggende gebied aan de Burg. van Woelderenlaan en de kop van de Walstraat, gaan er als het aan de leerlingen van de Vlissingse schoolvereni ging ligt een stuk leuker uit zien. In de afgelopen maanden werk ten de leerlingen van de Naere- boutschool, de Scheldemond en de HTS hard aan een zo origi neel mogelijke invulling van de ze ruimtes. De tekeningen, maquettes en andere werkstuk ken zijn tot en met 22 april te bezichtigen in het Vlissingse stadhuis. Dit project is de laat ste aktiviteit van de Architek- tenwinkel Walcheren. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: leesddienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Vellekoop. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. M, Allewijn uit Middelburg, 14.30 uur: ds. L. Th. Witkamp uit Serooskerke, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg, jeugddienst m.m.v. Jongerenkoor Exaudi uit Westkapelle. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. R.W. van Mourik, 19 uur: ds. M. de Boer, gez. jeugddienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. H. van Beers uit Sprang-Capelle, 19 uur: ds. L.J.G. IJkel uit Middelburg. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: drs. J.H. Meijer uit Middelburg, k.n.d. 8-11 jaar, 19 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: drs. J.H. Meijer uit Middelburg.. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. C.J. v.d. Boogert. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema (samen met de Kleine Kerken). Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: br. L.P. Westhoff, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. II.G. IJkel en br. P. Noordam, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, H.A., 17 uur: ds. A.V. de Nooy uit Vlissingen H.A. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G.J. Bruyn uit Barneveld. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. J. Dubbink m.m.v. hervormd kerkkoor. Koorkerk, Koorkerkhof, geen dienst, 11 uur gez. dienst kleine kerken in Doopsgezinde Kerk. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Hofpleinkerk, Hofplein. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman m.m.v. de cantorij. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J. Lukasse, jeugddienst, 11 uur: ds. A. Kastelein uit Dirksland, 17 uur: kand. N.M. Tramper uit Zeist. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. A.F. Steens. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: heiligingssa menkomst, 19 uur: samenkomst m.m.v. jeugdmuzikan- ten en tamboerijngropep. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. gez. dienst Kleine Kerken 11 uur: in Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62, ds. Postema. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.H. Kamerbeek uit Spakenburg. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 11 uur: gez. dienst Kleine Kerken, Doopsge zinde Kerk, L. Noordstr. 6. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: broeder C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: dhr. F. Bergwerff, gezinsdienst. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 9 en 10.30 uur. Herv. Kerk, kand. Heijting uit Hendrik-ldo-Ambacht, SOW-dienst, 10.30 uur: kindernevendienst alle groepen en crèche, 19 uur: Geref. Kerk, ds. G. de Lang uit Se rooskerke, SOW-dienst, Jeugddienst m.m.v. Jeugdkoor Veere/Gapinge. Rooms-Katholieke kerk. (Ned. Hervormde Kerk), Wa terstraat 4. Za. 19 uur. Hervormde Gemeente, zo. 9 en 10.30 uur: kandidaat B. Heijting uit Hendrik-ldo-Ambacht, 19 uur: Herv.-Geref. dienst, jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. F. Bergwerff, gezinsdienst. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur:_dhr. A. van Noord uit Nieuwdorp, jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse uit Vlissingen, 19 uur: ds. P. Melse uit Souburg. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. J.H. Meijer. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: dhr. P. Heemsland. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse uit Vlissingen, 14.30 uur: ds. L. Th. Witkamp uit Serooskerke, gez. dienst te Veere Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: mevr. Spaans. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: ds. W.F. Wis- selink. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, 17 uur: ds. Cazander. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, 19 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. de Nooij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Nauta. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10.00 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. A.F. Steens. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. R. Heemskerk. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 18 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans (doopdienst) m.m.v. zondags- school, 19 uur: ds. Westerveen uit Domburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Sow-dienst, mw. ds. Köther uit Biggekerke Rooms-Katholieke Kerk, Catharinakerk, zo. 10 uur. Do. 21 april t/m wo. 27 april. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel.11721. Zondag tot 24 uur: dr. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder af spraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Kou dekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: dr. A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01187-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissingen, tel. 01184-13881. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk:t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mw. de Crom, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184-14444, ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 21