Het gaat niet om het papiertje maar om het praktische resultaat" Ei Sponsors krijgen een vinger aan de pols Bruidsparen geknipt op Mallorca Honden Tref center viert reorganisatie Erfenis en testament (2) Davidse: alles in huis na aansluiting bij Interdetail Verkoop Van Leerzem in de Verwerijstraat Hermans spreekt aan Mix Service Super vijftien jaar Koopjes bij Superstore in Vlissingen Post levert stempels in CERTIFICATEN MANAGEMENT VOOR MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Sollicitatie Kritisch ONTWERP STATUTENWIJZIGING VC VLISSINGEN BIJNA KLAAR Verschoore toont als eerste camera van het jaar OPEN HUIS IN VERBOUWDE DOE-HET-ZELF-W/NKEL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 april 1988 #1 Sommige mannen stuurden hun echtgenote. Anderen kwa men op advies van een kennis of relatie. In tegenstelling tot de twee vorige jaren viel er deze cursus geen enkele deelne mer af. Kortom, de cursus "management voor het midden- en kleinbedrijf" loopt als een trein. De zevenentwintig kleine on dernemers en leidinggevenden die trouw de dertig lessen tel lende cursus volgden ontvingen vorige week dinsdag als belo ning een certificaat in stadsherberg de Campveerse Toren te Veere. "Als beloning, want het gaat niet om het papiertje maar om het praktische resultaat", zeggen de docenten en initiatiefnemers van de cursus Jan Schuitema en Cor Zuiddam. Schuitema is in het da gelijks leven leraar Nederlands en management aan het Delta Col lege. Zuiddam is daar plaatsver vangend directeur. In 1985 stel den beide heren vast dat veel kleine ondernemers de kennis voor een goede bedrijfsvoering misten. Toch was er geen enkele praktijkgerichte managements- cursus voor deze vergeten groep. Na de eerste cursus, "management in de detailhan del" bleek dat er ook veel be langstelling vanuit andere dienst verlenende sectoren was. De doelgroep werd dus uitgebreid, de cursus "management voor het midden- en klein bedrijf" was geboren. Planning, organisatie, leiding ge ven, motivatie van medewer kers, personeelsbeleid en com municatie. De cursus in een no- tedop. De docenten werkten bij na uitsluitend met voorbeelden uit de praktijk. Voor het onder werp personeelsbeleid werd bij voorbeeld een hele sollicitatie procedure afgewerkt. Als sollici tanten werden leerlingen van twee MMO-eindexamenklassen van het Delta College ingescha keld. Profielschets, wervingsad vertentie, selectie en gesprekken werden aan de cursisten overge laten. De sollicitatiegesprekken werden op video opgenomen. De andere cursisten keken via de tv mee. Jan Schuitema: "Dat was één van de leukste onderdelen. Leerzaam en soms pijnlijk. Zo had één sollicitant meer vragen dan de selecteur kon beant woorden". De cursisten - van kleine winke lier tot directeur van een beton bedrijf - zijn meer dan tevreden. "Je past dingen die je vroeger onbewust deed nu bewust toe", zegt Piero de Kok, werkzaam in een bouwhandel. "Als je nu een klacht behandelt denk je soms toch hé!" De andere managers zijn het er mee eens. Anneke van der Hoofd, eigenaresse van een supermarkt in Veere: "Het is ont zettend moeilijk om te zeggen wat je nou precies geleerd hebt. Dat merk je pas in de praktijk. Bij sollicitatiegesprekken stel ik nu echt gerichte vragen. Je komt veel zekerder over". De echtge noten van Ria Poppe van restau rant '"t Waepen van Veere" en Trijntje Kroese van "De Camp veerse Toren" volgden vorig jaar de cursus. Dit jaar waren de da mes zelf aan de beurt. "Je bent zo blind met je eigen zaak bezig dat je niks van andere takken weet. Dat was het fijnste van de cursus: kennis maken met de problemen van anderen". Trijntje Kroese ontvangt haar certificaat van Jan Schuitema en Cor Zuiddam. ding op de lessen en de in het En gels ingesproken videobanden wilden nog wel eens taalproble men opleveren. Administratief medewerkster Dianne Scherp (20) en Caroline de Vos (19) hadden zich de cursus anders voorgesteld. "Het was wel leuk, maar we hadden meer theorie verwacht. Voor ons was er wei nig herkenning. We hebben er natuurlijk wel wat van opgesto ken en dat is altijd makkelijk voor later". Geert de Lange van Groenleer Goes maaimachines vond de cursus nuttig en zelfs ontspannend. "Goed, de theorie ontbrak/ maar als er veel gestu deerd zou moeten worden zou er geen ondernemer meer op ko men dagen". De vierde cursus management voor het midden- en kleinbedrijf begint in sep tember. Het certificaat van de cursus "Management voor het midden- en kleinbedrijf" werd uitgereikt aan: J.B. van Asseldonk, Dom burg; R.C. Augustijn, V/issin- gen; C.P. bij de Vaate; Zierik- zee, C. de Bree, Goes; J. Gil- tay, Lewedorp; P.C.W. Her mans, Nieuw en St. Joos- land; S.C. van der Hoofd- Goedbloed, Veere; L.A. van Hoogdalem, Philippine; C.J. Joossens, Middelburg; P. de Kok, Middelburg; T.H. Kroese-van Cranenburgh, VeereG. van der Laan, Goes; P.A. de Laat, 's Heer Arendskerke; A. Leys, Yerse- ke; A.C. Lindenberg, Lewe dorp; M.P. van der Maas, Haamstede; J.M. Moerland, Zierikzee; J.P.C. Molenaar, Goes, R.M.H. Poppe- Sebreghts, Veere; A.F. van Rooijen, Middelburg; H. W. Ruben, Hoek; D. Scherp, Kortgene; M.D. de Schipper; Nieuwdorp; W.M. Sturm, Middelburg; A.J. de Visser; Middelburg; C.M. de Vos, Kats; B. Wielemaker, Oost Souburg. Ondanks al het enthousiasme klonk er hier en daar een kritisch geluid. De syllabus was handiger als naslagwerk dan als voorberei- De bedienden achter het PTT- loket op Walcheren hebben vori ge week hun stempels moeten inleveren. Het vertrouwde geknal op hun bureaus is vervangen door het mechanische getik op de computers. Efficiëntere verwerking, een be tere dienstverlening aan instan ties en bedrijven, directe registra tie bij het opnemen van geld zijn de belangrijkste argumenten voor deze automatisering van het loketwerk. Elders in deze krant staat op de pagina Product informatie meer over het hoe en waarom. (Zie ook onze Informatie). rubriek Produkt Het bestuur van de voetbalclub Vlissingen is op één lijn: de sponsors krijgen meer te vertellen. Binnen enkele weken komt vast te staan in welke vorm dat wordt gegoten. Na overleg met de hoofdsponsors wordt een voorstel geformuleerd naar de ledenvergadering, het hoogste orgaan van de club met de enige Zeeuwse hoofdklasser in huis. Dit meldde voorzitter Piet de lie krant las ik dat de sponsors voorzitter Jong van de Vlissingse voetbal club afgelopen zaterdag tijdens een sponsorbijeenkomst in Hotel Arneville in Middelburg. "Ik kan gerust zeggen", hield hij de geld schieters voor, "dat dit onder werp pittige discussies binnen het bestuur heeft opgeleverd. Maar uiteindelijk zijn we op één lijn gekomen". Hij ontkrachtte daarmee het idee dat hij binnen het bestuur een minderheidsposi tie innam en slechts zou hande len als verlengstuk van hoofd sponsor Paul Hermsen. Hermsen meende dat wat het bestuur nu wil logisch is. "In jul- naar het pakhuis "De Vlijt", Ver werijstraat 26 te Middelburg. Wijnkoperij Van Leerzem aan het Middelburgse Molenwater krijgt een ander interieur. De komende vijf weken moeten de rekiken en flessen dus plaats maken voor timmerlieden, electriciëns en metselaars. De verkoop van wijn en gedistileerd is tijdelijk verhuisd Met de heropening van het filiaal in Middelburg werd Jac. Hermans vorige week woensdag definitief volwassen. Het assortiment van meer dan tweeduizend artikelen en de ultramoderne inrichting zorg den ervoor dat de winkel werd overspoeld met zowel oude als nieuwe klanten. Dit pand is eigenlijk niet geschikt om als winkel te verkopen. Daar om geeft Van Leerzem een "on gemakskorting". Hoe groter het aantal aangekochte flessen, hoe aantrekkelijker deze korting wordt. Verder kan de klant ook profiteren van wat kelder restanten. goed waren voor één ton, een derde van de begroting. Maar je hoeft geen meestercijferaar te zijn om vast te stellen dat twee derde van de begroting op onze rekening kan worden geschre ven. Dankzij onze bijdragen ko men betere spelers, een betere trainer en als gevolg daarvan dus meer toeschouwers". Later voegde Hermsen er nog aan toe dat Vlissingen weliswaar mooi weer kan spelen met het geld van anderen, maar dat het tijd wordt dat de club inziet dat het zonder de sponsors niet kan. "Gaat mijn idee van meepraten over het financiële beleid niet door, dan stap ik op. En met mij anderen". Een keiharde eis. "Inderdaad op de spits gedreven", geeft Herm sen toe. De Jong neemt aan dat de ledenvergadering het met het met het bestuur (en de sponsors) eens zal zijn. "We zijn natuurlijk wel behoorlijk professioneel be zig in vergelijking met een aantal jaren geleden. En bij de profclubs hebben de sponsors ook meer te vertellen. Wil je continuïteit hou den in je vereniging wat betreft de inkomsten, dan moeten we de sponsors aan ons binden. Mo menteel, en dat ben ik met Her msen eens, hangt het als los zand aan elkaar". De sponsorclub gaat naar alle waarschijnlijkheid 'beheerscom missie' heten, hoewel hoofd sponsor Hermsen en De Jong de naam van het beestje niet zo be langrijk vinden. "Als de inhoud maar deugt". De taak van die commissie zal bestaan uit het controleren van het financiële be leid. "Het spreekt voor zich dat de technische commissie de baas blijft als het gaat over spe lers en aanverwante zaken", ver duidelijkt De Jong. Wel zal de sponsorcommissie een vinger aan de pols houden als er geld uitgegeven gaat worden. De an dere hoofdsponsor van vc Vlis singen, Koppejan, was zaterdag 'om persoonlijke redenen' niet aanwezig in Middelburg. Graag wil ik reageren op een stuk in de Faam van 6 april. Onder de titel "Die politie honden gingen maar op ko nijntjes jagen". Mijn dochter en ik werden geïnterviewd om het feit dat wij als moe der en dochter dezelfde hob by uitoefenen, zoals in een minder dikke kop boven het artikel staat: "Moeder en dochter zijn gek op hun red dingshonden". Helaas zijn di verse stukken zeer vrij naar eigen inzicht weergegeven. Door deze verkeerde inter pretatie en door de vette kop hebben wij een regen van klachten en zelfs dreigemen ten gekregen. Graag wil ik de volgende punten rechtzetten. Ik heb naar voren gebracht dat een gehoorzame en mensvriendelijke hond een must is wanneer men aan de reddingshonden-trainingen wil meedoen. In het stuk staat alleen maar dat wij vin den dat gehoorzaam heidstrainingen zo beperkt zijn. Dit klopt ook wèl maar wil niet zeggen dat wij deze tamelijk beperkte training niet goed, ja zelfs noodzake lijk vinden. Het klopt niet dat ik gezegd zou hebben dat mijn hond binnen de vereni ging de enige zou zijn die haar geleider naar een "slachtoffer" zou leiden. Wel dat mijn hond als enige een andere route zoekt om mij bij het slachtoffer te brengen wanneer ik er niet bij kan ko men. Mijn hond heeft in Vel- zen (Spaarnwoude) geen voor de politie belangrijk be wijsstuk gevonden wat 1,5 meter onder de grond lag. Mijn hond heeft een 20 cm onder de grond liggend men selijk gebruiksvoorwerp aan gegeven dat bestond uit een stuk plastic. Dit bewees dat de hond wist wat er van haar werd verlangd en dat ze goed werkte. Bij deze gele genheid is gebleken dat onze honden door de reddingshon dentraining gemotiveerd kun nen werken en daarvoor kre gen wij een bedankbrief van de politiecommissaris. He laas, of misschien juist geluk kig? werd het meisje waar naar gezocht werd niet ge vonden en voorzover ons be kend is, is dat nu nog niet het geval. Lena van Gemert Driewegenhof 215 Middelburg Naschrift: Ach. De één zegt: 'Die fles is half vol'. De ander weerspreekt: 'Absoluut niet. Die is half leeg'. Zo zie je maar. (AH). Dolle pret hadden de kinderen van de Griffioen in Middelburg afgelopen vrijdag en zaterdag. Op het springkussen dat Mix Service Super aan de Euromarkt had neergelegd ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de zaak, werd flink op en neer gehopst. Daarnaast kon de jeugd nog gratis een suikerspin komen halen in deze feestweek en voor de klant waren er buiten aan de Euromarkt demonstra ties met lekkernijen. Een echte tapijtknoper was de attractie bij de opening Aan de Lange Zelke in Vlissingen is sinds vorige week vrijdag het zesde filiaal van de Superstore- keten te vinden. Tapijten, zowel modern, klassiek als handge knoopt, sportschoenen en - kleding van de bekendere mer ken en een veelvoud aan bedde- goed, het is er allemaal. "Wij bie den kwaliteit voor weinig geld", zegt bedrijfsleider Rien Huijsmans. De zaak koopt alles groot in. Van faillissementspartij en is dus geen sprake. Superstore heeft al filialen in Maastricht, Eindhoven, Amers foort, Alkmaar en Zaandam. De NIEUWE BOEKHANDEL - Boekhandel Van de Hoeven opent nu ook een zaak in Middel burg. Dinsdag 26 april gaan er de deuren open. De zeven vestigingen van het Trefcenter, dus ook het filiaal in Middelburg, zijn overgenomen door Garvey AG te Zurich. Dat betekent een positieversterking en een nieuwe aanpak. Goed voor een feestje, dat vandaag begint met een orkestje in de winkel en het uitdelen van bon bons, buttons en stickers. De reorganisatie richt zich op de fysieke distributie, bezet tingsplanning en de centralisatie van de organisatie. Op inkoopge- Wie in september in het huwe lijksbootje stapt zit goed. De Zutphense fotograaf Cor Dinius is op zoek naar honderd kers verse bruidsparen die in oktober een driedaagse wittebroodsreis naar Mallorca mee willen ma ken. Elk paar krijgt een foto graaf mee. Deze fotograaf maakt een romantische fotose rie op het idyllische eiland. Cor Dinius is zelf reportagefoto graaf in Gelderland en Overijs sel. Eind jaren zeventig haalde hij de wereldpers met zijn foto's en films van een huwelijkspaar dat in vol ornaat de 4,5 kilome ter van huis naar gemeentehuis strompelend op stelten aflegde. Dinius heeft iets met bruidspa ren. "Van de honderd bruidjes komen er negenennegentig stralend op de plaat", zegt hij. Bruidsparen en fotografen die van 15 tot en met 18 oktober mee willen reizen moeten er snel bij zijn. De eerste veertig aanmeldingen zijn al binnen. Het aanmeldingsadres is C. Di nius, Lange Hofstraat 29, 7201 HT te Zutphen, telefoon 05750-15106. Door het maken van een testa ment is het mogelijk de eigen wil boven die van de wetgever te laten gelden. Het testament moet worden vastgesteld in een notariële akte, is deze er niet, dan is er geen rechtsgel dig testament. Men mag een testament maken zodra men 16 jaar is. Door middel van een testament kan men van een wettige regeling afwijken en in principe iedereen erfgenaam maken. Een aantal naaste fa milieleden kan echter aan spraak maken op een zeker mi nimum, de zgn. legitieme por- gedeelte tweederde van wat zij zouden hebben gekregen en bij drie of meer kinderen drie vierde. Een testament kan zinvol zijn om een aantal zaken te rege len; waaronder: het maken van een testa ment op de langstlevende. Dit testament wordt door beide echtlieden opge maakt om te voorkomen dat de langstlevende in moeilijkheden raakt door het opeisen van de erfenis door de kinderen. Dit is Door mr. Jan van der Velde MkSTKKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 tie. De legitieme portie is een gedeelte van wat men zou hebben gekregen als er geen testament zou zijn gemaakt. Laat de overledene een kind na, dan bedraagt diens legitie me portie de helft van wat het kind volgens de wettelijke re geling zou hebben gekregen. Zijn er twee kinderen dan is dit vooral van belang wanneer men in een eigen huis woont. ongehuwd samenwonen den. Als zij geen testament maken kan de nalaten schap bij hun overlijden toevallen aan verwanten. Door een verblijvensbeding kan het aandeel van de een "verblijven" aan de ander. - voogdij. Vooral voor een al leenstaande ouder is het belangrijk een voogd aan te wijzen ingeval van overlij den. Het benoemen van een voogd is ook het over wegen waard als beide ouders nog in leven zijn. De kans dat zij beide overlij den, b.v. door een ongeval, is wel niet groot maar ook weer niet denkbeeldig. - Een tweede huwelijk. Als er kinderen uit verschillende huwelijken zijn kan verer ving volgens wettelijke re gels tot ongewenste resul taten leiden; van geval tot geval moet worden beke ken wat het meeste ge wenst is. Een codicil mag men maken zonder hulp van een notaris. Het moet met de hand ge schreven zijn en er moet een datum en een handtekening onder staan. In een codicil kan worden geregeld: - de benoeming van een executeur-testamentair - de regeling van de be grafenis het vermaken van kleding, sieraden en meubelen. De ze goederen moeten daaruit per stuk duidelijk omschre ven worden. Geld kunt U niet bij codicil vermaken, dat mag alleen bij testa menten. U moet er wel op letten dat het codicil in ge val van overlijden gemakke lijk kan worden gevonden. bied werkt Trefcenter nu samen met de supermarktketens WP en Weltevreden, beiden aangeslo ten bij de grootste inkoopcombi natie van Nederland. Daardoor zijn scherpere prijzen mogelijk. Op korte termijn moet dit alles leiden tot een winstgevende ex ploitatie van alle vestigingen. Het management blijft met een eigen directie in Nederlandse handen. De nieuwe formule wordt de ko mende tijd verder uigebreid en geperfektioneerd. Trefcenter Venlo bijvoorbeeld, is ingericht volgens het allernieuwste versconcept. De reorganisatie wordt donder dag verder gevierd met een synthesizer-demonstratie. Vrij dag staat er de hele dag een draaiorgel op het plein. Zaterdag zijn er twee openluchtvoorstellin gen van kindercircus Hogerop uit Goes. De eerste voorstelling duurt van 13 tot 14.30 uur. De tweede van 15 tot 16.30 uur. Verder staat er een wensboom in het restaurant. De drie origi neelste wensen die daar aan worden gehangen, worden door het Trefcenter vervuld. bedoeling is dat de keten zich door heel Nederland voortzet. "De winkel hier in Vlissingen is dus beslist geen tijdelijke zaak", benadrukt Huijsmans. "We zijn van plan om hier jaren te blij ven". Behalve lage prijzen heeft Superstore nog een pijl op de boog. Huijsmans: "We hebben een hele goede service en gemo tiveerd personeel. Klanten kun nen altijd terugkomen". De Canon 650, gekozen tot de Camera van het jaar 1987/88, is nog tot en met 30 april te zien bij Foto Verschoore aan de St. Ja- cobstraat in Vlissingen. Het is voor de derde keer dat Canon met een onderscheiding werd vereerd. De betiteling Camera van het jaarbetekent voor de ontwer pers en fabrikanten van het toestel net zoveel als een Oscar in de filmwereld betekent. Elk jaar kiezen vakjournalisten uit Eu ropese landen een spiegelreflex camera tot Camera van het jaarFoto/video Verschoore is de eerste Zeeuwse winkel die deze camera nu in huis heeft. GRIEK - Donderdag 28 april wordt aan de Lange Noordstraat in Middelburg weer een Grieks restaurant geopend. Onder de naam 'Rhodos' gaat de heer Adamopoulus er het nieuwe restaurant uitbaten. Omdat aansluiting bij een samen werkingsorganisatie meer moge lijkheden biedt om het vak echt goed uit te oefenen heeft David se in Meliskerke zich geschaard bij de samenwerkende winke- liersgroep Interdetail. Deze groep herbergt winkeliers die nering doen in gereedschappen, ijzer waren en doe het zelf breed- pakket. Davidse timmert momenteel nog veel meer aan de weg. De doe- het-zelf-zaak is geheel verbouwd en om het publiek te laten zien hoe geweldig de winkel er uit ziet, werd vorige week donder dag een open huis gehouden. Dat was drukte in de Torenstraat in het Walcherse plaatsje. Lid worden van Interdetail kan niet zomaar. De ondernemer moet aan een aantal eisen vol doen zoals een breed assorti ment, kwalitatieve artikelen, op timale service, kwaliteitsgaran tie, persoonlijke adviezen en - in dien gewenst - vakkundige ad viezen. Dat de heer Davidse dat allemaal in huis heeft vertelde hij vorige week in geuren en kleuren aan de talrijke bezoekers aan dit open huis. "We hebben ons niet zomaar aangesloten", onthult de zaken man Davidse. "Het vak wordt namelijk steeds meer gespeciali seerd en daarom moeten we wat betreft de artikelkennis bij de tijd zijn. Gelukkig is ambachtelijke kennis in onze zaak nog volop aanwezig en dat moet worden gecombineerd met de actuele technieken. Met de aansluiting bij Interdetail kunnen we die combinatie up to date houden". Davidse meent dat de welvaart de bevolking de mogelijkheid geeft bewust te consumeren. "De eigen wensen worden na drukkelijk kenbaar gemaakt. De mensen weten zelf wel wat be- Van senior tot junior: alle Davidsen bij elkaar langrijk voor ze is en waar ze hun geld aan willen besteden. De massa-consument is een leefstijl consument geworden. Onze klanten vragen naar artike len van betere kwaliteit en meer gespecialiseerd gereedschap", ervaart Davidse dagelijks. En op vallend is volgens hem dat niet alleen mannen naar zijn winkel in Meliskerke komen, ook vrouwen komen om advies. "Dat is een prima ontwikkeling", stelt hij vast.

de Faam | 1988 | | pagina 19