Invoering Welzijnswet, verbouwing Schouwburg, krediet C.B.B.Z., onderwijsvoorstellen Verkeerslichten Een duik tussen de middag Werk in uitvoering Toiletten Mozaïek Vakantie-krachten Commissies Hinderwet Bestemmingsplan Collecten "BUITENLANDERS HEBBEN VAN DIE RARE EETGEWOONTEN!' Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Dekje" Diplomazwemmen Verjaarspartijtje Pas op uw spullen! Woensdag 13 april 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan Op de Poelendaeleweg nissen De Ruyterstraat en het Banckertplein is de rijbaan afgesloten in de rich ting Koudekerke in verband met het herstellen van de rioolput deksels. De Noordweg tussen de Schotel- weg en de Leliëndaelseweg is in beide richtingen afgesloten in ver band met herstelwerkzaamheden aan het wegdek. De openbare toiletten aan het Zusterplein krijgen een grote op knapbeurt en zijn daarom sinds half maart buiten gebruik. De werkzaamheden zullen tot eind april duren, daarna zullen de gere noveerde toiletten weer in gebruik worden genomen en zullen zij on der toezicht worden gesteld van de bewaker van de naast de toiletten gelegen fietsenstalling. Door één en ander hoopt de gemeente dat de klachten over slecht onderhoud tot het verleden zullen gaan behoren. Een tweetal medewerkers van de gemeente vormt een filmteam, dat jaarlijks de belangrijkste gebeurte nissen in onze gemeente op film vastlegt. Over het jaar 1987 is een ongeveer veertig minuten durende film gemaakt, die een boeiend beeld geeft van wat zich vorig jaar in Middelburg heeft afgespeeld. Deze 16 mm kleurenfilm kan op verzoek worden geleend bij het bu reau Voorlichting van de gemeente. In speciale gevallen kan voor pro jectie worden gezorgd. Tijdig reser veren is gewenst. Voor alle duide lijkheid moet worden vermeld dat van deze rolprent geen videoban den bestaan. 9 9 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 18 april 1988 tot en met 23 april 1988 maandag gesneden rundvlees, spruiten, aardappelen dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen donderdag kabeljauw, wortelen, aardappelen vrijdag kalkoen, appeltjes, aardappelen zaterdag bami goreng speciaal met saté De gemeenteraad vergadert Maandag 18 april is het weer zover. Op deze dag vindt om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis weer de maande lijkse vergadering van de ge meenteraad van Middelburg plaats. U kunt vanaf de publie ke tribune deze vergadering bijwonen. De tribune is via do Chourtoren bereikbaar (in gang Lange Noordstraat). Op het Bureau Voorlichting van de gemeente kunt u de agenda en de bijbehorende stukken in zien. Het Bureau Voorlichting is gevestigd op het adres Stad huisstraat 2 en is geopend van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Hieronder staan de punten waar de gemeenteraad op 18 april over zal spreken. Sommi ge agendapunten zijn voorzien van een korte toelichting. Agenda: Opening. 1. Vaststellen van de notulen van de raadsvergadering van 18 janua ri 1988. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Aankoop grond achter de be bouwing van de Schelde- poortstraat te Nieuw- en Sint Joosland. De raad wordt voorgesteld over te gaan tot de aankoop van 8885 m- grond, gelegen achter de zuidelijke bebouwing van de Schelde- poortstraat. De grond moet ver worven worden om in Nieuw- en Sint Joosland woningbouw te kunnen realiseren. 4. Verlenging termijn waarbinnen moet worden beslist op het be zwaar van mevrouw H.C. Dieselt tegen het weigeren van een bouw vergunning voor de uitbreiding van het pand Vlasmarkt 17-19. De verlenging van de termijn is nodig omdat het voorbereidend onderzoek nog niet is afgerond. Tevens moet mevrouw Diesch nog worden gehoord in de commissie bezwaar- en beroepschriften. De raad wordt voorgesteld de termijn met twee maanden te verlengen. 5. Raambesluit inzake de Regelin gen geldelijke steun huurwo ningen. De raad wordt voorgesteld te besluiten medewerking te verlenen door het geven van geldelijke steun op grond van de Woning wet, het Besluit geldelijke steun volkshuisvesting en de Regeling De verbouwde ingang van de schouwburg. geldelijke steun huurwoningen normkostensysteem 1988 aan na der door burgemeester en wethou ders aan te wijzen woningen. 6. Aanvraag gemeentegarantie Woningbouwvereniging "Mid delburg". De woningbouwvereniging wil een reeds aangegane lening vervroegd aflossen om tegen een lagere rente een nieuwe lening aan te gaan. Het aangaan van deze nieuwe lening levert een voordeel van f 205.325,-— op. Wel wordt de ge meente gevraagd voor de nieuwe lening garant te staan. Het gaat om een lening van 1.456.000,—. 7. Deelnota Beleid Kunstzinnige Vorming/uitvoering activiteiten kunstzinnige vorming. De raad wordt voorgesteld de doelstelling, de taakstelling en de omschrijving van de doelgroep van de kunstzinnige vorming in Middelburg vast te stellen, zoals dat is weergegeven in de hierboven genoemde deelnota. Naast een aantal andere punten wordt de raad verder voorgesteld de activi teiten kunstzinnige vorming, be halve de muzikale vorming, uit te laten voeren door een nieuw op te richten particuliere stichting. Hier bij hoopt men de mogelijkheid te hebben dat de nieuwe stichting het in aanmerking komend personeel van het Z.I.K.V. overneemt. 8. Invoering Welzijnswet/intrek king en wijziging verordeningen. Door de invoering van de Wel zijnswet is ten aanzien van het ju ridisch karakter, waarbinnen de subsidiëring van welzijnsinstellin- gen plaatsvindt het een en ander gewijzigd. De raad wordt voor gesteld de subsidieverordening op In de raadsvergadering van 18 april zullen burgemeester en wet houders een krediet vragen voor de verbetering van het ver keerslichtensysteem op een aantal belangrijke kruispunten. Het gaat om: a. vervanging van de verkeerslich teninstallaties op de kruispunten Groenewoud/Poelendaelesingel - Blauwedijk/Schroebrug - Kanaal- weg/Schroebrug en Staten- laan/Schroeweg; b. aansluiting op de verkeerspro- cessor van de verkeerslichte n-installaties aan de Toren- weg/Schroeweg - Banckert- plein/Koudekerkseweg en Koude- kerkseweg/Laan der Verenigde Naties. Door deze aansluiting wordt de doorstroming van het verkeer bevorderd; c. aanbrengen van het zogenaam de VETAG- busbeïnvloedingssysteem bij de verkeerslichteninstallaties aan de Statenlaan/Schroeweg - Banckert- plein/Koudekerkseweg en Koude- kerkseweg/Laan der Verenigde Naties. Door deze voorziening krijgt op deze kruispunten het openbaar vervoer voorrang, via een in de ZWN-bus en in het ver keerslichtensysteem ingebouwd apparaatje. De werkzaamheden zullen, als de raad het krediet goedkeurt, dit na jaar worden uitgevoerd. In de komende zomerperiode kunnen bij de verschillende ge meentelijke diensten vakantiekrachten worden geplaatst. De werving van deze vakantiekrachten wordt verzorgd door het uitzendbureau ASB, dat hiertoe op zaterdag 16 april een in formatiemiddag organiseert tussen 13 en 15 uur in het kan toor van het bureau, Lange Noordstraat 24. Gegadigden voor vakantiewerk bij de gemeente Middelburg kunnen een sollicitatieformulier afhalen bij de receptioniste op het adres Stadhuisstraat 2 of bij het eerder genoemde uitzendbureau ASB. De volledig ingevulde formulieren moeten bij ASB worden ingeleverd. een aantal ondergeschikte punten te wijzigen en voorlopig de be staande verordening te hanteren. Voorts wordt voorgesteld het be staande welzijnsplan 1984-1988 aan te merken als plan voor 1988 op grond van de Welzijnswet en voor de periode na 1988 over te gaan tot het maken van jaarplan nen. Ook zal er met betrekking tot de inspraak een en ander wijzigen. 9. Verbouw Schouwburg. Hier gaat het om een schouwburg accommodatie die aan de eisen des tijds voldoet en tevens geschikt is als congres- en vergaderaccommo datie. Er zal een aantal aanpassin gen moeten plaatsvinden, zoals een interne verbouwing, het pu blieksvriendelijker maken van de hoofdingang, het aanbrengen van paneelvouwwanden, enz. Tevens dienen de buffetten, de keukenin ventaris en het meubilair te wor den vernieuwd. Voor de congres- en vergaderfunctie moeten audio visuele middelen worden aange schaft. Het verbouwingsplan komt tegemoet aan het Actieplan. Recreatie en Toerisme. 10. Beschikbaarstellen krediet voor een verbouwing en uitbrei ding gebouw C.B.B.Z. Het C.B.B.Z. voldoet zonder twij fel als arbeidsmarktinstrument. Dit Centrum voor Beroepsoriënta tie en Beroepsbeoefening Zeeland kan momenteel de opleidingsvraag niet meer aan. Het gebouw moet worden aangepast omdat de na druk is komen te liggen op prak tijkgerichte vakken. De raad wordt voorgesteld in te stemmen met het verbouwen en uitbreiden van het gebouw op het adres Pa- pisland 1. 11. Beschikbaarstellen bijdrage van 5.000,aan de gemeente Vlissingen, ten behoeve van de drughulpverlening in 1986. De gemeenten Middelburg en Vlis singen werken samen bij de hulp verlening aan hard- drugverslaafden op Walcheren. De raad wordt voorgesteld een be drag van 5.000,— beschikbaar te stellen voor het jaar 1986 omdat voor dit jaar de mogelijkheid aan wezig geweest is dat Middelburgse cliënten gebruik maakten van het Huiskamerproject. 12. Kenbaar niaken van wensen ten aanzien van de financiering van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren in 1989. Omdat nog steeds zeer onduidelijk is hoe de rijksfinanciering van het Algemeen Maatschappelijk Werk in 1989 uiteindelijk zal uitvallen is het nu weinig zinvol om al concre te wensen te formuleren ten aan zien van de financiering van het Algemeen Maatschappelijk Werk op Walcheren. 13 tot en met 21 bevat een aantal onderwijsvoorstellen. Bij deze agendapunten zal onder meer gesproken worden over de Tweede Vervolgnotitie Nota "Wet op het Basisonderwijs", over het afsluiten van de fietsenstalling van de basisschool "De Griffioenvlin ders", over het verlenen van me dewerking voor herstel van glas schade aan het gebouw van de "Prinses Ireneschool". 22. Vaststelling voorbereidings- besluit. De raad wordt voorgesteld een voorbereidingsbesluit vast te stel len voor het perceel Nieuwenho- venseweg 3, opdat bij de reeds aanwezige woning een garage kan worden bijgebouwd. 23. Vaststelling 14e begrotingswij ziging 1988. In deze begrotingswijziging is een aantal punten opgenomen, waar onder de inhaaloperatie van het gemeentelij k baarmoederhalskan- keronderzoek, het bodemgesteld- heidsonderzoek van de terreinen in de omgeving van de ijsbaan, het voor meer doeleinden aanwend baar maken van het emancipatie budget, enz. 24. Rondvraag. Sluiting. Neem eens een duik tussen de mid dag! In het zwembad Poelendaele is het lussen 11.45 en 13.30 uur re delijk rustig. Voor diegenen, die in Middelburg overblijven is dit een uitstekende gelegenheid om tussen dat tijdstip baantjes te trekken. Dit bevordert de konditie. In het zwembad zijn trimkaarten verkrijgbaar voor een bedrag van 2,50 per kaart. Volgens de trim kaarten moeten bepaalde afstan den gezwommen worden. Heeft men meer dan 10 kilometer afge legd, krijgt men automatisch na inlevering van de trimkaart een medaille uitgereikt. Op 16 april is het zwembad van 13.00 tot 16.00 uur gesloten voor recreatief zwemmen. Op die dag wordt er namelijk afgezwommen voor de hogere diploma's. Veel ouders zullen vaak weer een leuk partijtje moeten bedenken voor de verjaardag van de zoon of de dochter. Een bezoek aan het overdekte zwembad kan een oplossing bieden. Met de club van vriendjes en vriendinnetjes spor tief bezig zijn is een goed idee voor het houden van een verjaardags feestje. In de kantine van het zwembad zijn allerlei consumpties verkrijgbaar. Voor een partijtje met tien kinderen bedragen de kosten 14,45. Het bad kan ook gehuurd worden voor een bedrag van 31,40 per uur. Het is helaas nodig om er weer eens op te wijzen. Laat u bij een bezoek aan het zwembad uw waardevolle spullen zoveel moge lijk thuis. Ondanks het goede toe zicht door middel van camera's en het controlerend oog van het zwembadpersoneel worden er toch nog dingen ontvreemd. Wanneer u toch kostbare zaken bij u hebt, bergt u deze dan op in de kluisjes naast de kassa. Voor een bedrag van 1,hebt u een veiliger idee. Vandaag (woensdag) vergadert de bestuurscommissie Welzijn om 15.30 uur in de kleine zaal (soute- rain) van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7. Vrijdag 15 april vergadert de bestuurscommissie Culturele Za ken in de maquettekamer van het stadhuis. Deze vergadering begint om 15.30 uur. Al deze vergaderingen zijn openbaar. De agenda's en andere stukken liggen ter inzage bij bureau Voor lichting en de comissiesecretaris. Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u contact opne men met de commissiesecretaris, telefoon 26251. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan: 1de Hermans Groep BV, Laanstraat 2 te 3762 KD Soest voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt op het perceel Blauwedijk 47 te Middelburg, kadastraal bekend gemeen te Middelburg, sectie L, nummer 1364; 2. de heer Joh. Stevens, Statenhove II-6 te 4336 CB Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkings- bedrijf op het perceel Oude Veerseweg 11 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, nummer 1222. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 14 mei 1988 ter inzage: -elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lan ge Noordstraat 1 te Middelburg en -elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 14 mei 1988 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn: I. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Breeweg teneinde medewerking te kunnen verlenen aan de verbouw tot en het gebruik als theorielokaal (t.b.v. een autorijschool) van een ge deelte van de garage/berging op het perceel Leeuwerikstraat 5; II. met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buiten- gebied/Reijershove teneinde de bouw mogelijk te maken van twee bergingen bij respectievelijk Torentrans 195 en Torentrans 197. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen her ziening van het bestemmingsplan Breeweg liggen met ingang van vrijdag 1 5 april 1 988 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voornemens, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: 1De Nederlandse Hartstichting, van maandag 11 april tot en met zondag 1 7 april; 2. Stichting Nationaal Fonds, van maandag 18 april tot en met zondag 24 april. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze ver zameld worden in verzegelde collectebussen. Collectanten mo gen niet jonger zijn dan 1 5 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs.

de Faam | 1988 | | pagina 7