Broadway: het dansorkest als popgroep Boekje open meisjes van voor 13 Volop ballet in 'All that jazz' H*fl J jfi ZATERDAG EERSTE TRY OUT IN DE GEERE Jean de Florette, of het geniepige harde landleven Ierland wordt tastbaar in gouaches van Van der Kooij 'VRUEN IS VERUKKEUJK' WÊÊÊÊSê^. 14 T/M 20 APRIL IN MIDDEN ZEELAND Bult Vuurwerk All-round jazzband swingend in jazzclub KINDER BOEKEN GELEZEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 april 1988 HU IM IÊ? Hï Hïï Iep Hï Letterlijk ziek wordt hij van al die vooroordelen. Vooral popmu zikanten kunnen er wat van: "Amusementsmuziek is toch rot zooi joh. Een échte muzikant speelt dat niet!". Jaap Bouwen- se, ex-bassist van de blues-formatie The Juke Joints, is echter vastbesloten om de hatelijke critici de mond te snoeren. Met zijn nieuw amusementsorkest Broadway wil hij grensverleg gend bezig zijn en bovendien bewijzen dat amusementsmu ziek een volwaardig genre is. Jaap Bouwense is een oude rot in het vak en één van de weinige Zeeuwse muzikanten die zowel in de pop- als de amusements wereld zijn sporen ruimschoots heeft verdiend. Kort na het op treden van The Juke Joints op het Middelburgse Hofpopfestival in juli vorig jaar, verraste hij vriend en vijand met zijn besluit om zijn basgitaar aan de popwil gen te hangen om zich te kunnen wijden aan een oud ideaal: het formeren van een dansorkest dat alle repertoires beheerst, maar dat klinkt en swingt als een popgroep. "Ik liep al jaren rond met de idee om muziek te maken waarin dans- en popmuziek met elkaar versmolten zijn", vertelt Jaap. "Toen ik in mei vorig jaar in Bre da een flitsend optreden van de Brabantse formatie Sylvio bij woonde, realiseerde ik mij plot seling waar ik al die tijd naar had gezocht. Die jongens speelde werkelijk alles, van Earth Wind Fire tot de Zangeres zonder Naam. En dat op perfekte wijze en toch in heel eigen stijl". Toen de enthousiaste Jaap ver volgens zijn plannen verder uit werkte en op zoek ging naar de geschikte muzikanten, stuitte hij meer dan eens op domme voor oordelen en discriminerende 'grappen'. "Vooral lieden uit de blues- en rock 'n roll-wereld lach ten zich een bult", zegt hij niet zonder gevoel voor humor. "Maar ook uit de amusements sector kwamen doorgaans geen positieve geluiden. Sommige muzikanten uit deze hoek stellen zich erg traditioneel op en spelen liever tot in den treure uitge kauwde evergreens". Toch zette Jaap, geroutineerd en zeker van zijn zaak, eigenwijs door. Als een paar maanden later Broadway het levenslicht ziet, met daarin onder andere een klassiek geschoolde saxofoniste, een organist die heeft opgetre- V/nr.Kees Bouwense van Belzen, Querine Hollenberg, Ruud de Jonge, Ben Langedonk en Jaap WEER TOPPER IN SCHUTTERSHOFTHEATER Het Schuttershoftheater heeft weer een Zeeuwse primeur. Vanaf donderdag draait er Jean de Florette, een deel van het tweeluik van Claude Berri, naar het werk van Marcel Pagnol. Het andere deel draagt de titel Ma- non des Sources. Met Gerard Depardieu, Yves Montand en Da niël Auteuil kan het niet anders of deze film moet meer bezoe kers trekken dan de super van vorige week, The dead. Inhoud: de jonge boer Ugolin (Auteuil) heeft zijn oog laten val len op een hoger gelegen perceel om er anjers te kweken. Samen met zijn oom en de kwade Papet (Montand) wil hij de eigenaar tot verkoop bewegen. Als deze wei gert, bespoedigen ze zijn dood. Maar dan komt een erfgenaam uit de stad, de bultenaar Jean (Depardieu), zijn bezit opeisen. Hij ploegert en zwoegt, past nieuwe technieken toe, maar weet niet dat de bron op het land is verstopt. Jeans dochter Ma- non behoedt hem echter voor de dreigende ondergang, het begin van een noodlot. EXPOSITIE IN UITLEEN Een maand lang Ierland was voor de Middelburgse beeldende kunstenaar Inge van der Kooij genoeg stof om een reeks goua ches te maken. In haar bekende stijl die enerzijds brutaliteit en on genaakbaarheid ademt, maar te gelijkertijd sober blijft toont ze haar Ierse ervaringen op de eer ste verdieping van de kunstuit leen in Middelburg. In de bene denruimte van de Kunstuitleen zijn zuilen, schalen en sieraden te zien van Ineke Otte. Ierland - om precies te zijn het plaatsje Mullaghglass in de streek Connamara - diende als in spiratiebron voor Van der Kooij. Het ruige imponerende land schap, de atmosferische gela denheid hebben haar kennelijk gepakt. "De hoeveelheid aanwe zige kleuren in het Ierse land schap zijn terug te vinden in mijn gouaches", legt ze uit. Het felle groen, het zachte rose in combi natie met vormelementen zoals turf, met zijn warm rood-bruine kleur, de regenboog met heldere kleuren, stenen in grijs en met zwart omkaderd, terwijl aardse kleuren worden gecombineerd met hardere kleuren, zijn haar herkenningspunten. De elementen laat ze zien in de meest eenvoudige vorm. Het meest primitieve maar ook het mooiste landschap, de streek Connamara, met uitzicht op de Atlantische Oceaan is tastbaar in het werk van Inge van der Kooij. Het vervolg Jean de Floret, Ma- non des sources, komt binnen kort in de Nederlandse bios copen Gerard Depardieu als de gebochelde erfgenaam. den met het River Side Combo en de bassist van de Zeeuwse popgroep Dreams Die First?, ver stomt de kritiek enigszins. Dat Broadway een repertoire brengt 'van Fats Domino tot Madonna' maakt de mensen plotseling nieuwsgierig. "Spelen in Broadway vind ik net zo leuk als muziek maken met Dreams Die First?", bekent bas sist Kees van Belzen. Dat het maken van amusementsmuziek minder creatief zou zijn dan pop muziek verwijst hij dan ook be slist naar het rijk der fabelen. "Die onzin hoor je toch ook niet als een rock 'n roll band als John ny The Sukkels een zaal plat speelt? Hun repertoire bestaat uit overbekende nummers die ze op zeer eigen en 'levende' wijze uit voeren. En daar staat of valt alles mee". en nog eens swingen. "Maar we zijn er nog lang niet", benadrukt Jaap. "Wij streven naar perfectie en daar is tijd voor nodig. Als we nu ook nog een zanger of zange res vinden die het zangwerk vol ledig voor zijn of haar rekening neemt, zijn we er helemaal uit. Want we hebben een hechte groep en die zal alleen maar hechter worden". De muziekliefhebber met interes se in amusements- en dansmu ziek die klinkt als 'moderne pop' kan op zaterdag 16 april met Broadway uit de ketting gaan. Het amusementsorkest heeft dan in het Middelburgse hotel café-restaurant De Geere haar eerste 'try out'. Het optreden be gint om negen uur. Als het aan Jaap, Kees en de overige bandleden ligt gaan ze voor vuurwerk zorgen. Ze spelen per optreden zeker drie tot vier uur en rusten niet eerder voordat de benen flink van de vloer gaan. Of het nu op een braderie, een personeelsavond of in een café is: het doel is swingen, swingen Burgundy Street Jazzmen is een club die weet wat stem ming maken is. Wie dat wil meemaken kan zaterdag 16 april terecht bij Jazzclub DSM aan de Blindenhoek in Middelburg. Het begint om 21 uur. Leider-cornettist Dick Sesink is de spil van het orkest. Sinds 1973 houdt hij met vaste hand de band bijeen. Dit gebeurt niet zonder wijzi gingen, maar daardoor laat hij zich niet uit het veld slaan en steeds opnieuw weet hij weer nieuwe jonge krachten aan zich te binden. BSJ werd in 1973 opgericht als oude stijl formatie en in de loop der jaren is de groep uitgegroeid tot een all-róund spelende jazzband. Of sex nou voor iedereen even lekker is? Als men de titel van het onlangs ver schenen boek 'Vrijen is ver rukkelijk' gelooft wel. 'Vrij en is verrukkelijk' is bestemd voor meisjes. Jon gens kregen van dezelfde uitgever al eerder een open boekje aangereikt onder de titel 'Blij dat ik vrij'. Net als het boek voor de jon gens werd 'Vrijen is verrukke lijk' geschreven door de arts psycholoog Jay Gale en zijn vrouwelijke collega Jaqueline Voss. Alles wat met sex heeft te maken komt aan bod. En wat belangrijk is: in duidelijke bewoording. Geen moeilijke en omslachtige zinnen met medi sche termen, die zijn nadrukke lijk vermeden. Een kind kan de was doen, zou men kunnen zeggen. Tineke Wibaut-Guilonard ver taalde de teksten, die ze uit de Amerikaanse situatie aanpaste aan de Nederlandse. De vele mogelijkheden die er zijn wor den zonder omwegen of valse schaamte behandeld. En om dat vrouwen en meisjes ook geconfronteerd kunnen wor den - schrijft de vertaalster - met ongewenste intimiteiten zoals incest, aanranding en verkrachting, worden ook die zaken besproken. AIDS en hoe deze ziekte voorkomen kan worden is eveneens in het boek opgenomen. "Als je je maar aan de regels houdt", ad viseert Tineke Wibaut- Guilonard. De behoefte aan voorlichting over sex blijkt niet 'alleen van vroeger'. Ook hedentendage wordt er vaak nogal omslach tig omgesprongen met kinde ren vertellen over wat sex in houdt. De schrijvers van het boek stellen dat vast. 'Een ge weldige belangstelling en tege lijkertijd een verbijstering', maakte zich in hun jeugd van hen meester. Ze komen het bij de jeugd van de jaren tachtig eveneens tegen. En ach: wie herinnert ze zich niet die eerste gevoelens. Goed dus, dat de jongeren met hun ontluikende geslachtsrijp heid er boeken op kunnen na slaan als 'Vrijen is verrukkelijk' en 'Blij dat ik vrij'. Toch blijft dan nog de vraag of - toegege ven: het is een jaren zestig cli ché - vrijen niet gewoon moet zijn; net als een bal gehakt. Terug van de filosofie naar het boek. Giechelend - dat is dus herkenbaar - wordt het meisje opgevoerd dat nieuwsgierig is naar sex, er voorzichtig over praat met meisjes en rode koontjes krijgt als jongens er vol bravour over spreken. Vaak antwoordt een medische gids op delen van haar vragen. Maar zo'n medische gids is geen voorlichtingsboek, eerder saai om doorheen te komen. En sex komt eigenlijk overal aan de orde. Film, boeken en tv bijvoorbeeld: maar het zijn allemaal vertekende beelden en zijn verwarrend. Het crucia le en persoonlijke blijft een vraag, leert 'Vrijen is verrukke lijk' ons en antwoordt op veel vragen. In vogelvlucht gaan we verder en komen tegen hoe de schrij vers de lezer(es) leert hoe er over te praten met vrienden, ouders, broers en zussen en de eerste stappen om een ge sprek over sex te beginnen. 'Vertrouwd raken met je eigen lichaam' is het volgende hoofdstuk dat de uit- en in wendige veranderingen behan delt in de puberteit. Menstrua tie en alles wat erbij kan ko men kijken is een hoofdstuk en hoe een meisje(vrouw) zich prettig voelt in haar eigen li chaam is eveneens een hoofd stuk dat aandacht krijgt. Ver der: gezondheid, het mannelij ke lichaam, zwangerschap, de eerste sexuele ervaring en wat eraan vooraf ging, anticoncep tie (pil condoom etcetera), ver schillen in sexuale geaardheid, problemen en gewenste en on gewenste zangerschap. Ook nuttige adressen zijn in het boek opgenomen. 'Vrijen is verrukkelijk' door Jac queline Voss en Jay Gale. Verta ling: Tine Wibaut, omslag en il lustratie Gertie Jaquet, bestemd voor meisje vanaf 13 jaar. Paper back, 208 bladzijden f 27,50. Uitgeverij Ploegsma Amsterdam. door Jan Smeekens Een serie informatieve kinderboe ken starten en dan meteen met twaalf deeltjes uitpakken, ge tuigt van een groot vertrouwen ip de afzetmogelijkheden van die serie. Bij uitgeverij Zwijsen moet men er van overtuigd geweest zijn dat MET DE WERELD OP ZAK zo veel kwaliteit heeft, dat het succes ervan slechts voor een deel bepaald zal worden door vertegenwoordigers die op scholen altijd wel wat kwijt kun nen voor het documentatiecen trum. Nog niet zo'n gekke ge dachte, want het uiterlijk van de deeltjes roept waarschijnlijk een wellustige verzamelwoede op bij acht-tot tienjarigen, die boven dien hun soms bijna hysterische leergierigheid kunnen bevredigen met de inhoud van elk boekje uit de gevarieerde reeks. De titels (Katten jagen 's nachts, Naar het Wilde Westen, De schatten van de farao's, Choco lade groeit aan bomen, Plastic maak je van olie, e.a.) maken duidelijk dat de onderwerpen van de tot nu toe verschenen deeltjes grofweg zijn onder te brengen in de categorieën Levende natuur, Geschiedenis, Andere landen en Techniek. Deze indeling doet de serie wel te kort, want de behan deling van elk onderwerp komt overeen met de open en veelzijdi ge aanpak van leerstof op school bij wereldoriëntatie. Zo komen in het door Marie Farré geschreven 'Achter de muren van het kasteel' onder andere aan de or de: de bouw van een kasteel, het leven van de bewoners en hun plaats in de Middeleeuwse maat schappij. Tientallen kleine en pa ginagrote illustraties van Domini que Thibault vullen aan wat in de beknopte, aanstekelijk geschre ven tekst ongezegd bleef. Wie op de detailrijke en in een perfec te techniek geschilderde 'minia turen' wil afdingen kan hoog stens zeggen dat ze niet zoals in Middeleeuwse getijdenboeken met goud verlucht zijn. Het 'dro merige' gedicht van Willem Wil mink waarmee het boekje afsluit, is meer dan een extraatje. Zwijsen kocht de serie van de Franse uitgeverij Gallimard en zit daardoor natuurlijk ook vast aan de wat mindere deeltjes. Minder, omdat de illustraties niet altijd zo volmaakt zijn als die in 'Achter de muren van het kasteel'. Of een enkele keer zelfs iets anders laten zien dan wat in de tekst ge zegd wordt. Zo is in 'Naar het Wilde Westen' op bladzijde 30 sprake van rijtuigen die getrok ken worden door vier paarden. Op het bijbehorende plaatje is echter een tweespan getekend. Een schoonheidsfoutje in een reeks die ook voor kinderen in het speciaal onderwijs het venster op de wereld openzet. Met de wereld op zak, twaalf titels van diverse auteurs en illustratoren. Uitgeverij Zwijsen, Tilburg. Prijs per deeltje f 10,95. MIDDELBURG Balans 17. Sander Uttel, schilde rijen en tekeningen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Crêperie Le Heron (Reigerstraat). 17e eeuw se Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschil derijen van zeegezichten en land schap. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Reigerstr. 1). Francis de Lassus, Saint- Geniès, aquarellen, lithos en te keningen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Tot za. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Het surrealisme van Willem Vader, olieverfschilderijen. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Inge van der Kooij, gouaches. In de vitrines Ineke Otte, schalen en sieraden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Ma rijke Visser, olieverfschilderijen en plastieken. Tijdens ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- ve/ts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt) Jerry Hunt, BIROME (Zone): CUBE (Frame) - installaties. Di. t/m zo. van 13 tot 1 7 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). Kaap Verdië en Middel burgs orge/sbezit. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7). Jacques Lemaire- schilderijen, Frank Lo- deizen -etsen, Simon Carmiggelt -teksten, Cas Oorthuys fotografie. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Aan winsten 1987, een keuze uit.... Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur en za. t/m ma. van 13.30 tot 1 7.00 uur. Tevens in de Kapittelzaal Zeehonden in de Zeeuwse wate ren, ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 1 6.30 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove), Duinvlietweg 6. Saeftinghe en Koude drukte, amfibieën en rep tielen in Zeeland. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stad houder Willem III en de Zeeu wen', 'Optische telegrafie in Zee land', schilderijen van Engelse landschapsschilders'De ge schiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boeren wagens van de Stichting Zeeuw se Inspan'In vitrines liggen fos sielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere' en 'beeld houwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Ma. t/m vr. van 10 tot 1 7 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Veere e.o. aan het begin van de XXe eeuw' etsen en tekeningen van Walter Vaes (1882-1958). Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan). Gerrit de Jong, olieverfschilderij en. Tijdens kantooruren. Art-Titude Vitrinegalerie, (Singel 14). Willy de Houck olieverf- en acrylschilderijen en objekten. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Raoul de Keyser, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 1 7 uur, za. van 13 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 14). Eric Brandts 'de verbetering'. Tijdens openingsuren. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Zelke negen een (Openbare bi bliotheek, Lange Zelke 91). Kees van Leeuwen, olieverfschilderijen met als thema: Who is afraid of the coffin. Ma. van 1 3.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Bert Begijn, tekeningen (met als titel 'tekeningen van een turbu lent leven'). DONDERDAG 14 APRIL Pleuni Touw Hugo Metsers spelen twee stukken van Dario Fo: 'Een vrouw alleen' en 'Open Huwelijk', Schouwburg Middel- burg, 20 uur. VRIJDAG 15 APRIL Doreen Chadwick, populaire orgelmuziek, Concert en Gehoor zaal, Middelburg, 20 uur. Jewel, een hardrock band in Bar American Middelburg 21.30 uur. ZATERDAG 16 APRIL Burgundy Street Jazzmen, Jazzclub DSM (Blindenhoek) Middelburg, 21 uur. De Zeeuwse Komedie met 'De Vossejacht' van Hugo Claus, Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur. Hit'm or lose voorronde met Quite Simple als topact. De Piek Vlissingen, 21 uur. Het Zeeuws Orkest, Concert zaal Middelburg, 20 uur. Toneelgroep STEC speelt 'Het eindpunt', De Zwaan (Kromwe- gesingel), Oost-Souburg, 19.30 uur. Het Westvlaams Orkest, diri gent Patrick Pelre, solist Eric De- queker (fluit), Grote Kerk Goes, 20 uur. Koorzangavond m.m.v. Het Westkapells Dameskoor, Exaudi, Ontmoetingskerkkoor 'Moria', kinderkoor 'De Zangvo-geltjes', mevr. A. Spaans-Moolenaar (blokfluit), dhr. Hoogstrate (blok fluit) en de Chr. Gem. Zangvere niging 'Looft den Heere'. Ned. Hervormde Kerk Westkapelle, 19.30 uur. Mandoline-orkest 'Con Amo- re', m.m.v. Smalstads Mannen koor uit Sint Maartensdijk, Jo- hanneskerk, Vlissingen, 20 uur. ZONDAG 17 APRIL Circus Bassie Adriaan, Par keerterrein van de Miro (Gilde- weg) Vlissingen, 13.30 en 17 uur. Sherryconcert van Marijke Miessen (blokfluit) en Bon van Asperen (klavecimbel), Vestzak theater Vlissingen, 16 uur. Concert van Telemann Ensem ble, Kapel van St. Maarten, Hoo- gelande, 14.30 uur. Koffieconcert: Duo Alouette, bestaande uit Saskia Kingma (harp) en Renee Geesing (cello), Lunchcafé Goes, 12 uur. WOENSDAG 20 APRIL Kindertheater 'Frank en zijn vrolijke vrienden' met 'Beesten- bal', De Zwaan, Oost-Souburg, 14 tot 15.30 uur. 'All That Jazz' door Maria Mo- re's Dynamisch Danstheater, Schouwburg Middelburg, 20 uur. 'Het kan vreemd gaan' kome die van Bernard Slade met Pleuni Touw en Hugo Metsers, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. ZATERDAG 16 APRIL Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg 'Hugo en Josefien' 14 uur. ZONDAG 17 APRIL Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg 'Hugo en Josefien' 14 uur. WOENSDAG 20 APRIL Schuttershoftheater Middel- burg 'My life as a dog' 14 uur. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900 Schuttershoftheater, Schuttershofstraat 1, tel. 01180-13482 Bibliotheektheater, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235. DONDERDAG 14 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Stakeout' 20 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20.30 uur. VRIJDAGI5 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Stakeout' 19 uur, 'Barfly' 21.30 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20 en 22.30 uur. ZATERDAG 16 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissilngen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Stakeout' 19 uur, 'Barfly' 21.30 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20 en 22.30 uur. ZONDAG 17 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Stakeout' 19 uur, 'Barfly' 21.30 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan- cing' 14 en 20.30 uur. MAANDAG 18 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Barfly' 20 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20.30 uur. DINSDAG 19 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Barfly' 20 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20.30 uur. WOENSDAG 20 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. Grand Theater Goes 'Barfly' 20 uur. Elektro Middelburg 'Dirty Dan cing' 14 en 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Jean de Florette' 20.30 uur. tjm JKBKMHaf Mi R! Ballet voor een nieuwe generatie bekijken? Dat kan woensdag 20 april in de Middelburgse Schouwburg waar het Maria Mo re danstheater 'All that jazz' pre senteert. Het begint om 20 uur. 'All that jazz' is gekruid met aller lei danstechnieken zoals ada gio's, spectaculaire explosies en flitsende musicalbaletten met zang, tap en acrobatiek. De titel staat verder voor allerlei stijlen variërend van Afrikaans primitief tot experimenteel en modern. Muziek wordt gebruikt van onder anderen Count Basie, de Pointer Sisters en Quince Jones. Maar ook gedanste en gezongen gospelstukken zijn er te zien. De muziek daarvoor werd geschre ven door Bob Bouber en Van Duin in samenwerking met Wil lem Jansen. Voor de choreogra fie tekenden Maria More, Benny Bell en John Felter.

de Faam | 1988 | | pagina 11