nwlMW VAN JAC. HERMANS BLAUWEDIJK 47 IN MIDDELBURG JacHermans I2MMSMSI ERFENIS EN TESTAMENTEN I Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg DE FAAM Woensdag 6 april 1988 Boomfeestdag - De Nationale Boomfeestdag op 13 april staat in het teken van "Een wereld vol bomen". De organisator, het Landelijk Comité Naionale Boom feestdag, vraagt hiermee de aan dacht voor het belang en de functies van bomen in de derde wereldlanden. Als bomen en struiken verdwijnen grijpt de ero sie zijn kans. Een woestijn of kale rotsen blijven over. Met hout maak je vuur, op vuur kun je ko ken. Een tekort aan hout kan dus een oorzaak van hongersnood zijn. In het kader van de Boom feestdag '88 zamelen schoolkin deren met karweitjes en aktivitei- ten geld in voor de aanplant van bomen in de derde wereldlanden en het geven van voorlichting over een zo zuinig mogelijk ge bruik van hout. Samen met de Ministeries van Landbouw en Visserij en Buitenlandse Zaken, NCO, Novib, SNV en de Stich ting Global Forest heeft het Co mité een aantal te steunen pro- jekten uitgezocht. Gezond ouder - Ook in Aagte- kerke heeft de Stichting Welzijn voor Ouderen Platteland Walche ren een cursus "Gezondheid en ouder worden" opgezet. Dit in samenwerking met de DGD en de Kruisvereniging Platteland Walcheren. De bijeenkomst van 11 april staat in het teken van Homeopathie. De heer C.J. Wee land, vice-voorzitter van de Ne derlandse Vereniging voor Ho meopathie is hiervoor uitgeno digd. 18 April spreekt mevrouw Schakel van de vereniging voor doven en slechthorenden. Nota ris P.A.M. Matthijssen vertelt op 25 april alles over het testament. Kernenergie en straling is op 2 mei het onderwerp van de heer Villerius, voorlichter van de PZEM. De bijeenkomsten wor den tussen 14 en 16 uur gehou den. Meer informatie is verkrijg baar bij De Stichting Welzijn voor Ouderen Walcheren, Molenwal 68a Westkapelle, telefoon 01187-1514. Kledingbeurs - Het Lilianefonds geeft hulp aan gehandicapte kin deren in de derde wereld. Om dit werk te steunen is er vrijdag 1 5 april van 15.30 tot 17 uur een kinderkleding-en speelgoedbeurs in gebouw Irene in de Ka naalstraat te Oost-Souburg. Zo merkleding voor kinderen tot en met twaalf jaar en speelgoed kan op woensdag 13 april tussen 9.30 en 11.30 uur in hetzelfde gebouw ingeleverd worden. De helft van de opbrengst gaat naar het Lilianefonds. Technologie - Het CDA, afde ling Valkenisse en regio Walche ren hebben donderdag 7 april een discussie-avond over tech nologie in verenigingsgebouw De Couburg in Koudekerke. Proff. W. Dekker, voorzitter van de Raad van Toezicht van Philips en mede-opsteller van het rap- port"Wissel tussen kennis en markt" geeft een inleiding. Daar na is gedeputeerde Barbé aan de beurt. Na deze betogen kunnen de bezoekers met een forum dis cussiëren over de positieve enne- gatieve kanten van de technolo gische ontwikkelingen. In dit fo rum zitten naast Barbé en Dekker ir A.J. Maljaars van de Kamer van Koophandel Midden- en Noord Zeeland en Ir. W. de Beyl van het bestuur van de Hoge school Zeeland. De openbare avond begint om 19.45 uur. Toekomst - De toekomst van de aarde baart velen grote zor gen. De kerken ook en zullen het komende jaar te rade gaan over de vraag waaraan zij moeten denken. Ook de Middelburgse kerken buichen zich over dit vraagstuk. Daarom wordt dins dag 12 april een bijeenkomst ge houden in de Hofpleinkerk waar iemand uitleg zal geven. Ook is er een zangeres en een organist. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Tippelaars - De wandelsport vereniging "De Vrolijke Tippe laars wandelt zaterdag 9 april haar voorjaarstocht. Alle routes zijn dit jaar gewijzigd. De tocht van 40 km start om 9 uur. Die van 25 kilometer tussen 10 en 1 2 uur en de 5, 10 en 15 kilome ter tussen 12 en 14 uur. De tip pelaars vertrekken vanaf het clubhuis Zeeland Sport aan het Vlissingse Baskenburgplein. De tochten van 40 en 25 kilometer hebben een rustpauze.. Meer in formatie is verkrijgbaar bij het se cretariaat, mevrouw A. Meer man, Westerzicht 90 te Vlissin- gen, telefoon 01 184-64753/18273. Wereldwinkel - De Wereldwin kel in Vlissingen zal voortaan wekelijks elf uur zijn geopend. Dat is vijf uur meer dan voor heen. De uitbreiding kwam tot stand omdat de klanten daarom vroegen. De openingstijden: woensdag 14 tot 17 uur, vrijdag 9.30 tot 12 uur en 14 tot 17 uur en zaterdag van 14 tot 17 uur. Klank-dia-series - In buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg wordt maandag 11 april een klank-dia-serie-wedstrijd gehou den. Jos Brouwers, Ineke van der Kooij en Jaap Wolterbeek vormen de jury. Voor de organi satie tekent de Diaporamaclub regio Middelburg. Het begint om 20 uur. Sociale Academie - Op de So ciale Academie Markendaal in Breda is vrijdag 22 april een in formatiemiddag. Markendaal maakt sinds 1986 deel uit van de Hogeschool West-Brabant en is een HBO-opleiding voor de re gio's Midden- en West-Brabant en Zeeland. Op de Academie zijn de volgende opleidingen te vin den: maatschappelijk werk, cul tureel werk (met aparte leerroute aktiviteitenbegeleiding), inrich tingswerk en personeelsmanage ment. Deze opleidingen zijn zo wel vol- als deeltijds. Voor vol wassenen is er in de richtingen maatschappelijk en cultureel werk een dagopleiding. Op de open dag wordt alle informatie omtrent stage, beroepsmogelijk heden en studiefinanciering ge geven. Voor inlichtingen en op gave: Hogeschool West-Brabant, Sector Sociaal Agogisch Onder wijs, Beukenlaan 1 Breda, tele- foon 076-65931 1 (toestel 54). Textielschilderen - De koffie- contactmorgen van "Kom uit je huis" staat op woensdag 13 april in het teken van een de monstratie textielschilderen. Be- zoeksterss kunnen zelf ook aan de slag. De demonstratie wordt tussen 9.30 en 11.30 uur gege ven ip het wijkgebouw Zuiderba ken, M. de la Palmastraat te Mid delburg. Kinderopvang is aanwezig. Verslaafd - Het evangelisch centrum voor verslaafden uit Dordrecht brengt vrijdag 8 april een bezoek aan de jeugd van de hervormde en gereformeerde en christelijk gereformeerde kerken in Middelburg. Een medewerker, die dagelijks met jonge verslaaf den omgaat, zal een en ander uit de doeken doen. De bijeen komst wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat en begint om19.30uur. Miet roken - Tabaksgebruik is in Nederland verantwoordelijk voor 18.000 sterfgevallen per jaar. Roken is dus de meest vermijd bare doodsoorzaak. Om rokers aan te zetten tot een gezonder leven heeft de Wereldgezond heidsorganisatie donderdag 7 april uitgeroepen tot "Wereld niet-roken dag". Geen tabak dus. Om de afkickenden te steu nen roept de WGO de media, fa brieken en verkopers op om geen tabaksadvertenties te plaatsen. Folders over dit onderwerp zijn aan te vragen bij de Stichting Volksgezondheid en Roken, Fre- derik Hendriklaan 34a, 2582 BC Den Haag. Astma - In het Verenigingsge bouw S&O GPC aan de Bosweg 7 te Vlissingen is 13 april een bij eenkomst van het Astma Fonds en de Astma Patiënten Vereni ging. De twee sjoelers die afgelo pen zomer het record sjoelen ver beterden en daarmee het Astma Fonds steunden laten dan dia's zien. Verder zijn er videobanden van gymnastiek en zwemmen. Tussendoor is er bingo. De bij- eenkomst begint om 19.30 uur. Solliciteren.- Solliciteren is niet eenvoudig. Oefening en training zijn dus belangrijk. Al is het al leen maar om het zelfvertrouwen te vergroten. In de cursus van de jongerenorganisatie WJ-CNV wordt bijna alles wat met sollici teren te maken heeft behandeld. Deze cursus, bestemd voor werkloze en werkende jongeren onder de 28 jaar wordt op 25, 26 een 27 april gehouden in Dor drecht. Informatie en aanmelding via WJ-CNV, telefoon 01100-20310 of 015-621631. Raad Domburg - De gemeen teraad van Domburg vergadert dinsdag 12 april in het gemeen tehuis. Aan de orde komen on der meer zaken als een meerja renprogramma Wet op de stads en dorpsvernieuwing, de aanleg van een fietspad Halve Maan, en de naamgeving voor het par keerterrein in de kern Domburg. De vergadering begint om 19.30 Muziek - De Koninklijke Harmo nie "Ons Genoegen" zoekt jong talent voor de Blokfluitgroep en de Jeugd-Deltaband. Beide afde lingen dienen als opleidingsinsti tuut voor de seniorenorkesten "Harmanie"en "Deltaband". De jeugd-drumfanfare kan zelf op tredens verzorgen en werkt mo menteel aan een nieuw program ma waarin het maritieme gebeu ren centraal staat. Deze groep re peteert op maandagavond vanaf 18.30 uur. In de Blokfluitgroep krijgen de leden op woensdag middag tussen 13.30 en 14.30 uur al spelenderwijs een muzika le en theoretische basisopleiding. Na verloop van tijd stromen ze met een ander instrument door naar de Jeugd-Harmonie. Wie meer wil weten kan terecht bij de repetities in het Lokaal aan de Vlissingse Koestraat of het se cretariaat, Dintelstraat 1 te Oost- Souburg, telefoon 62894. Slechthorenden - Oorsuizen is een aandoening waar veel slechthorenden last van hebben. Dr. A.H. Veldhof, keel-, neus- en oorarts spreekt hierover tijdens een bijeenkomst van de Neder landse Vereniging Voor Slech thorenden op vrijdag 8 april. Zo wel leden als niet-leden zijn om 14.30 uur welkom in de Zeeuw- se Bibliotheek in Middelburg. Jeugdlijn - Nu iedereen zijn ei gen 06-lijn heeft kon het natuur lijk niet uitblijven. Ook voor de jeugd is er nu één, uiteraard in een aangepaste versie. Kinderen van vier tot en met tien jaar die het nummer 06-32032400 bel len krijgen de bekende clown Flappie aan de lijn. Flappie vertelt dagelijks een verhaal van zes mi nuten. Boud van Doorn schreef de teksten. Diaporama - In buurthuis De Zwaan te Oost Souburg is op maandag 11 april de jaarlijkse wedstrijd voor klank-dia-series. De aanvang is om 20 uur. De se ries worden beoordeeld door Ine ke van der Kooy, Jos Brouwers en Jaap Wolterbeek. Deze wed strijd is opgezet omdat de meeste series buitenom de dia poramaclub praktisch nooit naar buiten komen. Ook het zien van ander werk is altijd nuttig. Deel nemers kunnen zich nog tot 8 april opgeven bij Dolf den Besten, Groen van Prinsterenlaan 34 in Vlissingen, telefoon 65074. Snuffelmarkt - Snuffelaars kun nen zaterdag 9 april hun hart op halen op de snuffelmarkt van de Delta-Band in de voormalige jeugdherberg aan de Vlissingse Breewaterstraat. Meubels, ra dio's en ijskasten, het is daar al lemaal tussen 9.30 en 13 uur te vinden. De opbrengst is voor de reparatie en vernieuwing van in- strumenten en uniformen. Experimentele dienst - De werkgroep Experimentele Dien sten koos naar aanleiding van het conciliair proces gerechtig heid, vrede en heelheid van de schepping als thema's voor de diensten in april, mei en juni. De dienst van 10 april in de Middel burgse Hofpleinkerk, voorbereid door ds. G. Schreuder, gaat over gerechtigheid. De dienst begint om 16.30 uur. Trio-Triathlon - Wie een triath lon voor zichzelf te zwaar vindt doet hem woensdag 18 mei ge woon met z'n drieën. De Trio- Tirathlon-Estafette van av Dyna mo uit Middelburg bestaat uit 13.3 kilometer gezamelijk skee leren, 9 kilometer lopen en 21.6 kilometer fietsen. De organisato ren zoeken vooral skeelers. De deelnemers mogen zelf een trio samenstellen. Lukt dat niet dan kan er contact opgenomen wor den met Frans Wassink, Arne- laan 21 Middelburg, telefoon 01180-15183. Inschrijven kan tot 16 mei, op hetzelfde adres. Biljart - Het distrikt Walche ren/De Bevelanden van de KNBB is blij. Ondanks het geringe aan tal jeugdleden in het district, speelt Peter de Bree van biljart vereniging VEGABV op 9 en 10 april mee om het nationaal kam pioenschap eerste klas libre. Het kampioenschap wordt gespeeld in zaal De Karseboom, Noordein- de 37a in Delft. Deelnemersoverleg ACM - Voor deelnemers van het Aktivi- teiten Centrum Middelburg is er een overleg op donderdagmid dag 7 april in het Ontmoetings centrum Dauwendaele te Middel burg. Het programma bestaat uit een vergadering, waarin onder meer de deelnemersraad verslag uitbrengt van de werkzaamhe den en nieuwe deelnemers- raadslieden worden gekozen, daarna is er bingo. De middag wordt .afgesloten met een geza menlijke maaltijd van stokbrood en kaas. De aanvang van het overleg is om 13.30 uur. Volleybal -In totaal 24 teams met leden van boven de vijfen dertig jaar doen op 7 april mee aan het eerste lustrumvolleybal toernooi van de Koninklijke Ma rechaussee, district Zeeland. Vrijwel alle overheidsbedrijven in Zeeland zijn er vertegenwoor digd. Verder werpen teams uit Brabant en België zich in de strijd. Het toernooi begint om half negen in sporthal De Kruit- molen in Middelburg. De dis trictscommandant van de KMAR-Zeeland, kapitein J.C. van der Weerd reikt de prijzen uit. Disco - In het Vlissingse buurt huis De Paraplu is vrijdag 8 april disco met Corry the Magnifi- cant als speciale gast. Er wordt voornamelijk 'zwarte muziek' gedraaid uit de hiphop-scene zoals rap en reggae. Zonnebloem - De jaarlijkse Zonnebloem-boottocht voor zie ken, gehandicapten en ouderen uit Vlissingen en omgeving gaat niet door. De Provinciale Vereni ging van de Zonnebloem kon de Vlissingse afdeling geen boot meer ter beschikking stellen. In plaats van een boottocht is er nu een bustocht, voor Vlissingen op zaterdag 28 mei en voor Oost en West-Souburg en Koudekerke op zaterdag 4 juni. De tocht gaat via de Zeeuwse Dammen, Den Brielle, Delft, Wassenaar en Lei den naar Krimpen aan de IJssel. Deelnemers kunnen zich op 13 april opgeven bij A. v.d. Berg, Gravestraat 50 t Vlissingen, tele foon 14177 en op 14 april bij T. Hoosemans, Press. Roosevelt- laan 196 te Vlissingen, telefoon 17318 en bij J. Reijnen, Kerkstraat 20 in Koudekerke, te lefoon 01185-2336. Oost- en West Souburgenaars kunnen die dag terecht bij C.M. v.d. Werf, Zeewijksingel 11, telefoon 71880. Rondom het overlijden van gezins- en familieleden rijzen meestal veel vragen over nala tenschap, erfenis, testament enz. In twee artikelen zullen we enkele onderwerpen waar U mee te maken kunt krijgeen bespreken en toelichten. U kunt op twee manieren erven: a. op grond van bepalingen in de wet, of b. bij testament. Als iemand overlijdt zonder een testament te hebben ge maakt, bepaald de wet wie de erfgenamen zijn. Er zijn vier groepen erfgenamen, te weten; 1echtgenote of echtgenoot en kinderen, 2. ouders, broers of zusters, 3. verdere bloedverwanten in opgaande lijn (b.v. groot ouders), 4. verdere verwanten in de zijlinie. De volgorde is dringend d.w.z. dat groep 1 voor groep 2 erft enz. Pas als een groep hele maal ontbreekt komt de vol gende groep voor de erfenis in aanmerking. In groep 1 en 2 kan sprake zijn van plaatsver vulling, d.w.z. dat kinderen bij een erfenis de plaats innemen van hun eerder overleden ouder. Die kinderen delen dan de portie van deze ouder. 1echtgenote/echtgenoot en kinderen. Laat de echtgeno te/echtgenoot kinderen na, dan erven zij een gelijk deel van de nalatenschap. Als de echtgenoten in gemeenschap van goederen getrouwd zijn geweest valt door het overlij den die gemeenschap in twee helften uiteen. De langstleven de echtgenote/echtgenoot houdt zijn/haar eigen helft. De nalatenschap bestaat uit de andere helft, waarvan de we duwe of weduwnaar en de kin deren elk een gelijk deel erven. Hebben de echtgenoten bij hu welijkse voorwaarden elke ge meenschap uitgesloten, dan erft de weduwe of weduwnaar ook een kindsdeel. Alleen ei gen kinderen kunnen erven, schoonkinderen erven niet van hun schoonouders. Naast de wettige kinderen erven ook geadopteerde en natuurlijke kinderen. Pleeg- en stiefkinde ren erven nooit krachtens de wet van hun stief- of pleeg ouders. 2. Als de overledene niet ge huwd was en ook geen kinde ren nalaat komt zijn nalaten schap volgens de wet toe aan zijn vader, moeder, broers en zusters. In het algemeen krijgt een ouder, broer of zuster een gelijk deel, zij het dat ouders ieder tenminste een vierde deel krijgen. 3 en 4 Pas als bovengenoem de bloedverwanten ontbreken komen verdere familieleden aan de beurt. Zijn er geen erfgenamen dan valt de nalatenschap aan de staat toe. FEESTELIJKE OPENING Woensdag 13 april a.s. om 9.00 uur opent Jac. Hermans een prachtige nieuwe super markt aan de Blauwedijk 47 in Middelburg. De laatste verkoopdag in de noodwinkel aan de Loskade is zaterdag 9 april a.s. Dat wordt een groot feest met extra lage feestprijzen. Let maar op de speciale folder met openingsaanbiedingen die binnenkort bij u in de bus valt. Bubblegum - Yeah, Yeah, Yeah en Good Golly Miss Molly. De twee programma's van jongeren- theater Boucin' Bubblegum. Pop muziek, dans en humor in het Zuiderbaken op donderdag 7 april. De organisator is skw De Hayman. De voorstelling begint om 20 uur. Het Zuiderbaken is te vinden aan de M. de la Pal- mastraat in Middelburg. Kledingbeurs - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje" in Oostkapelle heeft zaterdag 16 april tussen 10 en 11.30 uur een speelgoed- en zomerkledingbeurs. Spullen voor deze beurs kunnen 11 en 12 april van 11 tot 11.30 uur worden in geleverd in de peuterspeelzaal. Vijftig procent van de opbrengst is voor de aanbieder. Wie meer wil weten kan bellen naar 01188-3084. S14 - Het college van Gedepu teerde Staten heeft aan de Be- wonersgroep Gerbrandystraat duidelijk gemaakt dat de aanleg van de S 14 pas in 1986 te ver wachten is. De Gerbrandystraat heeft nu te kampen met een gro te verkeersintensiteit. De S 14 betekent een ontlasting. Nu de aanleg dus nog acht jaar duurt, lijkt het de bewonersgroep zinvol om met b en w van Vlissingen van gedachten te wisselen over de funktie van hun straat.de ver keersintensiteit, de herinrich tingsmogelijkheden, de uitvoe ring van plannen en de termijnen waarop dit alles kan worden ge realiseerd. In een brief aan het college stellen de bewoners voor om dit dinsdag 12 april om 9.30 uur op het kantoor van de Stich ting Opbouwwerk te doen. Bibliotheek - De rondleiding in de Vlissingse Openbare Biblio theek toont de bezoeker de ver schillende materialen, verduide lijkt de nieuwe geautomatiseerde catalogus en geeft uitleg over de wijze waarop de boeken gerang schikt zijn. Het rondje bibliotheek begint vrijdagavond 1 5 april om 19 uur en zaterdagmorgen om 11 uur. Bevrijde mensen - De maande lijkse bijeenkomst van Women's Aglow Fellowship afdeling Goes is op 13 april in Hotel Terminus te Goes. Siet Gerkema uit Oss spreekt dan over "Bevrijde Men sen". De bijeenkomst begint om 9.45 uur. Vanaf 9.15 uur is er koffie. Voor een kinderoppas is gezorgd. Wie meer wil weten kan bellen naar H. Mulder, 01100-20552. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14 en 19 uur: ds. J. Baaijens. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. den Hollander uit Oostkapelle Crèche in het Klokuus. DOMBURG: Rooms-KathoHeke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: voorganger nog niet bekend, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs. Gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: ds. O.G. Haasnoot te Kruiningen. Gez. dienst in de Hervormde Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. G. de Lang, 19 uur: ds. O.G. Haasnoot te Kruiningen, gez. dienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. van Melle uit 's Gravenhage KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. Gez. dienst in de Hervormde Kerk, 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs te Veere. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. J.A.A. de Boer te Amsterdam, k.n.d. 8-11 jaar, 19 uur: kand. J.A.A. de Boer. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. den Hollander uit Oostkapelle. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. MIDDELBURG: Bahé'! Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. van Langevelde. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Experimentele dienst. Hofpleinkerk, Hofplein. Zo. 16.30 uur: ds. G. Schreuder. Thema: gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Swaanswijk. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: Cand. D. Westerneng, 17 uur: ds. J.L. 't Hart. Swerfrust, L Stommesweg 1, 10 uur: ds. J.H. Meijer, H.A. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, Sow- dienst, 14.30 uur: ds. J.L. 't Hart. Oostkerk, Oostkerkplein 10 uur: ds. J.L. 't Hart, Sow- dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink, Sow- dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: br. L.J. Westhof, 17 uur: cand. D. Westerneng. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.C.V. Krijtenburg te Slie- drecht. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: prof. dr. H. van der Linde. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.15 uur: dr. G.W. Reitsema. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. J.L. 't Hart, Sow- dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, Sow- dienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. D.C. Nicolai uit Leiden. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: mevr. A. v. Grondel-Emmen, 11 uur, ds. P.J. Droogers uit Werken dam, 17 uur: ds. F. Wijnhorst uit Ochten. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. K. Hen- driksa Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C. Tempel. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: o.l.v. luitenante H. Puttenstein. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. F. Huisman, 17 uur: ds. R. Brands. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10.15 uur: dr. G.W. Reitsema uit Rotterdam. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. A. Nieuwkerk uit Tholen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. O. Elseman. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol te Domburg. Open bare Geloofsbelijdenis, k.n.d. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. A.W. Mol. Ned. Hervormde Kerk, Waterstraat 4, zo. 10 uur: ds. N. Köther-Middelhoek uit Biggekerka RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. O. Elseman. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. L. Th. Witkamp, H.A. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelissa ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noord wég 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D.W. Dondorp uit Middelburg. (H.A. en dankz.). SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk. K.n.d. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. J.B. v.d. Bork, 19 uur: ds. R.E. Nummerdor. De Ark, kinderkerk 4-12 jaar. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Jac. Sinke. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Paulus. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Za 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Van Melle uit 's Gravenhage VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. L.C. Buys. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Nijhuis, 19 uur: ds. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. 9.30 uur: ds. Vel- lekoop. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. C. Tempel. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Paulus. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81. za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: kand. Roodenburg uit Katwijk, 19 uur: ds. Vel- lekoop (Jongerendienst m.m.v. Exaudi). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervorrnde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. Koelmans uit Renesse. Rooms-Katholieke Kerk. Cathanrinakerk. Zo. 10 uur. Do. 7 april t/m wo. 13 april. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Ju- lianalaan 7, tel. 12225. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sa- balaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND. ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zon dag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Ooster hof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M. Jansen, J. van Hoofkwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1. tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle. tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG. ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN. WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT, Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41. ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 13